BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN. laritprpi Tan Tarwe ea Meel. Pretoria. De Volksstem deelt mede, dat Chamberlain weer een telegram zond, waarin hij voor Engeland aanspraak maakt op de suze- reiniteit over de Transvaal. Het blad zegt, naar aanleiding daarvan, dat het land de onrechtmatige en overdreven eischen van de regeering te Londen kalm kan afwachten, want de tijd is voorbij, dat Enge- lands ministers hunne kleingeestige denkbeel den aan Zuid-Afrika kunnen opdringen. Het blad verwacht, dat het telegram de meerderheid, welke men voor Kruger verwacht, nog grooter zal doen worden. Verzending en laatste buslichting der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. (Alles plaatselijke tijd.) Oost-Inclië- Amsterdam (Nederl.). 7 Jan. 6.30's avonds. Brindisi (Eng. dienst) 7 Jan. 1.05 's nam. Napels (Duitsche dst.)10 Jan. 1.05's nam. Marseille (Lloyd). 11 Jan. 6.30'savonds. Brindisi (Eng. dienst). 14 Jan. 1.05's nam. Botterdam (Lloyd)14 Jan. 6.30 's avonds. Marseille (Fr.dienst). 15 Jan. 5.45's morgens. Genua(Nederl.)18 Jan. 6.30's avonds. Met deze gelegenheid wordt alleen ver zonden de correspondentie voor Atjeh en de Residentie Sumatra's Oostkust. Padang wordt aangedaan door de booten der Maatschappij Nederland en dien der Bot- terdumsche Lloyd. Over Brindisi, Britsche booten, hi daags te voren eene voorloopige verzending plaats te 1.05, ten einde de aansluiting met den vandaar vertrekkende booten verzekerd zij. Over Napels, met Duitsche booten, uitslui tend voor de correspondentie, waarvan de ver zending met deze gelegenheid op de adressen is aangewezen, alsmede voor Atjeh, Deli en Langkat. Met de Nederlandsche booten via Genua en Marseille en per Fransche mailbooten wordt geen correspondentie verzonden voor Atjeh en de residentie Sumatra's Oostkust. W est-Indië. Suriname via St Na- zaire8 Jan. 5.45 's morgens. Suriname (St Martin, Saba en St Eustatius) via Southampton11 Jan. 5.45 's morgens. Suriname via Amsterdam Den laatsten en 14en elke maand 6.30 's av. Curasao (Bonaire en Aruba) via Queen- stown. Eiken Dinsdag en Vrij dag 10.15 's avonds. Verkoopingen en Verpachtingen in Zeeland. Datum. Plaats. Voorworpen. Information 7 Jan Westkapelle, Huis enz., Huvers. 12 Middelburg, Meubelen, Notarishuis. Middelburg, Smederij, Verhuist. Zoutelande, Hout, De Vos. Biggekerke, Hou', De Vos Arnemuiden, Hout, De Vos- N.&St.Joosl. Hout, De vos N,&3t Joosl. Huizen, De Vo*. V ron wepolder, Hout, V erhulet. Oo8tkapelle, Hout, Verbuist. 19 Middelburg, Meubelen, Notarishuis. 20 April Oostkapelle, Inspan, lak. 27 Arnemuiden, Inspan, Tak 29 O. W. SoubInspan, Tak. 14 14 17 Deze herijk is bepaald als volgt, voor Middelburg voor de ten verkoop bestemde in maga zijnen en winkels voorhanden zijnde nieuwe maten en gewichten den 7 Januari b. voor de gewichten, bestemd tot fijnere weging en alzoo voor die in gebruik bij apo thekers, goud-en zilversmeden enz., den 11,12, 13 en 14 Januari; c. voor de maten en gewichten, gebruikten fabrieken, (brood-, melk-, boter- meel-, ijzer-, gasfabrieken), werven, gestichten van liefda digheid, (wees-, arm- en gasthuizen), in open bare rijks-, provinciale- en gemeente-instellingen, i (belastingen, posterijen, militaire kazerne, hos pitaal, cantine, slachterij, stadssehuur, vleesch- hal, beëedigde graanmeters, militiematen); in dienst van openbare vervoermiddelen, (stoom boot-, spoorweg-, Van Gend en Loos-, tram-, Nederlandsche handelmaatschappij) den 18,19, 20 en 21 Januari. Algemeen Overzicht. „Onze tijd staat in het teekenvau het verkeer' zoo sprak eens keizer Wilhelm, die niet minder dan Gambetta de gave bezit met enkele woor den den toestand van het oogenblik te teeke nen. En juist was deze uitspraak zeker. Het verkeer, dat zich dagelijks zoo uitbreidt, be gint meer en meer de wereld te beheerschen, zelfs een overheerschende plaats in te nemen in de kabinetten der diplomaten. Want wat is de hedendaagsche zucht naar schepping van nieuwe of uitbreiding van oude koloniën, dan een bron te zoeken voor nieuw verkeer, het vinden van nieuwe streken, waar de landen den overvloed hunner bevolking, en niet minder den overvloed hunner voortbren ging kunnen afzetten. Of dat streven gerechtvaardigd is, of men niet veeleer staat voor een ziekelijk verschijn sel, voor een opdrijving, op nog veel grooter schaal dan bv. eens de dwaze tulpenhandel in ons land, kan men daarlaten, waar men voor de feiten staat. Alles is ondergeschikt aan het verkeer, aan de kolonisatie. In Duitschland, dat eens met zijn sociale wetgeving tot hoogst belangrijke eu tamelijk wel geslaagde proefnemingen op onontgonnen terrein beslootwaar niet lang geleden de voortzetting en verbetering van den arbeid op dit gebied werd verwacht, waren de vlootplannen vol doende om al het andere op den achtergrond te schuiven. En van zooveel gewicht werden de marine plannen geacht, dat de reactie, welke nergens met zooveel genot als daar, de volksrechten beknibbelt, aan toegeven op staatkundig ter rein de voorkeur gaf, als dan ten minste in 's hemels naam de vloot maar zoo versterkt werd, dat zij de Duitsche vlag overal kon doen wapperen, waar Duitsche kooplieden of Duitsche zendelingen aan den arbeid zijn. Wel is men nog niet zoover, dat ook is toe gegeven op het punt van het recht van veree- niging en vergadering, waaromtrent de rijksdag ten vorigen jare zulk een belangrijke princi- pieele beslissing nam. Maar juist met het oog daarop is het be grijpelijk, dat de regeering zich in deze terug houdend toont, om bij de verdere behandeling der vlootplannen nog eenige concessies te kun nen doen op een gebied, dat een groot deel der Duitsehers zoo na aan het harte ligt. Of heeft zelfs niet keizer Wilhelm, ook al om de vlootplannen en de bezittingen in verre streken, zijn tocht naar Canossa, in casu het kalme Friederichsruhe, gemaakt? In Engeland is het niet anders. Daar wordt een der ernstigste oorlogen op industrieel ge bied, een strijd welke langer duurt dan éen der geweldige botsingen, waaraan het in onze dagen toch waarlijk niet heeft ontbroken. Maar hoe kalm verloopt die strijd. Het pleit ontegenzeggelijk voor het werk- looze arbeidsleger, dat deze strijd van zijn zijde gevoerd wordt met een voorbeeldige zelf- beheersching, zoodat zelfs nog geen enkel op stootje of samenscholing heeft plaats gehad. Iets dat zeker te verwonderen is, daar, tot groote schade van de zaak, werkstakingen zoo vaak het karakter krijgen van oproerige be wegingen, waardoor aan velen maar al te gereede aanleiding wordt gegeven, alle werkstakingen als een. ongeoorloofde daad van verzet te brandmerken. Moet men daarin, in deze afwezigheid van emotie, echter de oorzaak zoeken van de be trekkelijk geringe belangstelling in het lot der tienduizenden, die nu reeds maanden lang de voorkeur geven aan een armoedig bestaan ten koste van anderen, boven de betrekkelijke welvaart, waarmede de Engelsche arbeider, vooral de doorgaans goed betaalde machine werker, zich tot dusver voor zijn arbeid kon omringen. Ziedaar een der raadselachtige vragen van het oogenblik. Want terwijl de machtige prik kel voor het koloniaal bezit in de eerste plaats is het hebben van een nieuw gebied voor den afzet der Engelsche artikelen, gaat een deel van den afzet der bestaande industrie voor Engeland verloren, wellicht voor altijd. Want drich Jacohsen tot een uitmuntend geheel. Vooral ook de gesprekken, die gevoerd wor den, zijn zoo goed, zoo juist, zoo menschelijk, zoo waar Daardoor ging er voor ons van dit stuk, dat door de Nederlandsche Tooneelvereeniging voor de tweede maal werd gespeeld première ging te Utrecht zulk een groote bekoring uit! En het spel was weêr zeldzaam goed. Trou wens, waar de zes beste leden van het gezel schap het stuk spelen, was niet anders te wachten. Wij zouden niet weten wien wij den eerepalm zouden moeten uitreikenmevrouw Van der Horst als Anna, die ditmaal bijzonder op dreef wasmevrouw Kley als juffrouw Mertende heereu Van Kuyk als dominee Paulsen, Van Wes terhoven als Brook, de dankbaarste rol uit het stuk, Ternooy Apèl als dr Evers of A. Faas- sen jr. als Olaf Harden, de ondankbaarste rol van de zes. "Welk een natuurlijke manier van spelen en zeggen kenmerkte het geheel! Hoe innig mooi waren b. v. de gesprekken tusschen Anna en Brook, tusschen haar en dr. Evers Wat werd het slot van het tweede bedrijf tusschen mevrouw Van der Horst en den heer Faa88en aangrijpend en toch zoo eenvoudig gespeeld Hoewel op verschillende oogenblikken eeni- gen uit het publiek de stemming verstoorden door ongemotiveerd lachen, dat echter spoedig werd onderdrukt, kwamen allen ten slotte onder den machtigen indruk van dit eenvoudige huiselijk drama; en uitte de erkentelijkheid zich ten slotte in een tweemaal terugroepen der vertooners. En dit had meer waarde, omdat het geheel speelde in een en dezelfde kamer. Eigenaardig en zeer natuurlijk was het ge luid van den storm weergegevenen had men op het tooneel het gas wat beter in bedwang gehouden, de lichteffecten op den achtergrond waren nog beter tot hun recht gekomen. Ten slotte een warm compliment aan den heer Ternooy Apèl voor de losse, uitstekende vertaling van het stuk. De schouwburg was niet zoo vol als anders. Maar geheel in het begin van het jaar moet er al een zeer sterke magneet zijn, om de men- schen derwaarts te trekken. Die macht had verleden jaar alleen Fijne beschuiten. En er is tegenwoordig nog al wat te doen. Dinsdag a. komt de ïïvoK-schouwburg uit Botterdam met O t dat geld, dat gelden den daaropvolgenden Dinsdag Het Nederlmdsch Tooneel met Antigone. Deze tragedie van Sophocles is ook te Gro ningen voor eene eivolle zaal gespeeld. Het bestuur van Het Nederlandsch Tooneel heeft nu een klein décor laten maken voor de reis, op ieder tooneel passende. het is niet anders te verwachten, dan dat de afnemers der Engelsche fabrieken, die nu ge dwongen worden in andere landen betrekkin gen aan te knoopen, niet terstond naar de oude markt terugkeeren, als zij eenmaal een andere hebben bezocht. En toch is aller aandacht naar ver over zee gericht, naar de Westkust van Afrika, naar den Bovennijl en Soedan, naar het Noorden van Indië, naar het Verre Oosten. Want nimmer is het zoo kwetsbare Britsche Rijk zoo van alle zijden bedreigd geweest als nu. Naar alle richtingen gaan nieuwe troepen en officieren uitde versterking van het leger is een onderwerp, dat door bijna alle redevoerende staatslieden wordt aangeroerd. Maar het reus achtige arbeidsleger, dat in het vaderland zelf een zoo geduchten strijd voert, schijnt geen aan spraak te hebben op een even groote belang stelling. Alleen in Frankrijk is het anders. Ook daar werd de koloniale koorts niet minder dan elders. Maar de openbare meening en de pere zwijgen niet uit onverschilligheid, maar uit berekening. Zelfs maakt de Temps van heden aanmerking op de openbaarmaking van parti culiere brieven uit Centraal-Afrika, geschreven door deelnemers aan de expeditie-Marchand, brieven welke alleen maar dienen, om de tegen standers wakker te maken. Wonder is die geheimzinnigheid niet want van bijzonder groot gewicht is de expeditie- Marchand, welke men zonder veel spreken haar gang wil laten gaan. Een voortrukken tot bereiking van een doel zoo stout, dat de be zorgdheid der Engelschen wel te verklaren is. Immers het schijnt, dat deze expeditie, van de Westkust vertrokken, ten doel heeft voor Frankrijk een gebied te verwerven, dat de geheele Engelsche politiek in de war stuurt. Dwars door Afrika, van de monden van den Nijl tot de Tafelberg, een Engelsch rijk te vestigen, dat was de grootsche gedachte welke ten grondslag lag aan de Afrikaansche politiek, die eerst Engeland naar Soedan dreef, en later een oog deed luiken voor het optreden van een Cecil Rhodes. Maar dit plan nu zou Marchand verg delen. In het midden, tusschen beide eindpunten, schijnt deze aanvoerder de Fransche vlag te planten, en zoodoende de vereeniging van het Noorden en het Zuiden onmogelijk te Beknopte Mededeelingen. De Temps bevat een brief van Scheurer- Kestner, waarin deze opkomt tegen het ver moeden, dat zijn korte afwezigheid uit Parijs zou bewjjzen dat hij ontmoedigd was. Alles wat aan kracht in hem is, zal hij aan wenden voor de verdrukte onschuld; dat is een hem opgelegde plicht, en hij zal dien ver vullen al zou hij alleen staan. Maar dit laatste doet hg gelukkig niet. De Parijsche bladen deelen de namen mede van de 7 officieren die zijn aangewezen tot leden van den krijgsraad, 1 generaal, 2 kolo nels, 2 luit.-kolonels en 2 majoors, aangewezen volgens een bestaand tableau. De Temps herinnert daarbij dat een mindere niet over zijn meerdere mag oordeelen, en dat daarom deze bijzondere krijgsraad optreedt, ter vervanging van den gewonen, waarin ook kapiteins en luitenants zitting hebben. Het blad acht hiermede alle bezwaren opge lost. Om dat te beweren moet men wel ziende blind zijn, want achter den majoor Esterhazy rijzen wel 4 generaals op, die door de kolo nels, luit.-kolonels en majoors moeten worden ontzien. Naquet, wiens zaak op verzoek werd uit gesteld, zal over 14 dagen te Parijs terug keeren. Men verwacht dat het O. M., nu de andere beklaagden zijn vrijgesproken, de ver volging tegen Naquet niet zal voortzetten. Wat Milliard wel vreesde is geschied. De bevoegdheid van de rechters, die per telegraaf waren beëedigd, wordt betwist, met het gevolg Jat velen, die een proces verloren hadden, vernietiging vragen van het vonnis met mede werking der niet-regelmatig beëedigde rechters genomen. Frankrijk is de vorige week weer het land van cocagne geweest. Naar aanleiding daar van herinnert de Parijsche correspondent van de N. B. Ct. dat Meline, Barthou, Challemel Lacour, zelfs Leon Say het roode lintje nog niet hebben. Jammer voor het Legioen van eer - Het Engelsche patroonsverbond verklaart zoo stellig mogelijk, dat het onwaar is dat eenige patioons, die aan de beweging hebben deelgenomen, hun fabrieken heropenden. Te Bristol kwamen de vertegenwoordigers van 322.000 mijnwerkers bijeen. Door de benoeming van het liberale lid voor Pembrokshire tot een rechterlijke betrek king in de koloniën, is het aantal vacatures in het Lagerhuis tot 8 geklommen. Een eigenaardig conflict is ontstaan tus schen keizer Wilhelm en den Gemeenteraad van Berlijn. Deze laatste had, gelijk wij reeds me dedeelden, besloten op Friederichshain een ge denksteen op te richten ter eere van de geval lenen van Maart 1848. Maar de keizer toonde zich daardoor gegriefd, terwijl de opperpresident van Brandenburg den burgemeester mededeelde, dat hij hoopte dat deze gebruik zou maken van zijn recht om dat besluit te vernietigen. - De besprekingen tusschen Von Gautsch en de leiders der Boheemsche Duitsehers zijn ge- Men verzekert, dat het hoog militair gerechtshof generaal Weyler niet verantwoor delijk heeft verklaard voor de publicatie van zijn protest aan de Regentes en een gnnstig vonnis over den beklaagde heeft uitgesproken. Rusland moet bij de Por te weer eens aangedrongen hebben op de afbetaling van de oorlogskosten. Men had aanvankelijk gedacht, dat de Sultan blijde zou zijn, dat de verwikkelingen in het Verre Oosten de aandacht van zijn rijk afleidden. Maar nu wordt gemeld, dat de Sultan er anders over denkt, wijl hem nu de steun van keizer Wilhelm is ontvallen. Voor de zooveelste maal wordt gemeld, dat de Sultan de drie berats voor even zooveel Boelgaarsche bisschoppen in Macedonië heeft verleend. Thans dringen de Roemenen aan op de aanstelling van een metropolitaan voor de Roemeensche onderdanen van den Sultan. De Transvaalsche regeering schijnt over aanzienlijke geheime fondsen te beschikken. Daily Mail ontving bericht, dat de regeering 50.000 pd st. beschikbaar stelde voor den Afrikamder Bond ten behoeve van de parle mentaire verkiezingen in de Kaapkolonie. Dit bericht draagt den stempel van vuilen ster. Maar Joubert de tegen-candidaat van Kruger heeft op een verkiezingsmeeting te Pretoria ook onaangename dingen medegedeeld. Hem werd gevraagd of het waar was dat de Standard and Diggers News (een blad dat niet met bet geknoei der Rhodeskliek mededeed) 12.000 pd had ontvangen als tegemoetkoming in telegramkosten. Joubert verklaarde het bedrag niet te weten; wel wist hij dat een aanzienlijk bedrag uit de geheime fondsen aan dat blad was betaald. Op een nadere vraag verklaarde hij, dat dr Leyds had voorgesteld dat elk lid van den uit voerenden raad over een deel van dat fonds zou kunnen beschikken. Joubert zeide verder dat een zoon van Kruger met het beheer van dat fonds iets te maken had. Of dat waar is, kunnen wij niet beoordeelen, maar hot komt ons voor, dat er wel een betere gelegenheid dan een verkiezingsrede is, om dergelijke zaken aan de groote klok te hangen, en dat een tegencandidaat van Kruger de laatste man is, om dergelijke insinuaties te De spoorweg tot Assouan zal reeds Za terdag worden geopend, zoodat er de laatste dagen hard gewerkt is. Natuurlijk zal de baan de eerste weken alleen worden gebruikt voor het vervoer van de naar de grens bestemde troepen. Een gedeelte der versterkingen heeft Kairo reeds verlaten, de andere troepen volgen - In de kerken te Marokko is met veel ver tooning, en onder het lossen van saluutschoten, mededeeling gedaan van de veroveringen, door de troepen van den sultan behaald, en van de vele vijanden die het leven of de vrijheid verloren. De hoofden der verslagenen zijn „ingemaakt" en naar de voornaamste steden van Marokko gezonden, om te worden tentoongesteld. Het Extrablatt meldt dat de Chineesche en de Duitsche regeering een overeenkomst hebben gesloten in zake den afstand van Kiao- Tscheou in den vorm van een pachtcontract van langen duur. Het gebied, dat in pacht is afgestaan, is eenige vierkante mijlen groot. De Chineesche regeering staat voor den duur van de pacht haar souvereine rechten aan Duitsch land af. In geval Kiao-Tscheou mocht blijken niet geschikt te zijn, zal een ander punt aan de kust worden afgestaan. Het bericht van de Evening Newsdat de onderhandelingen over de Chineesche kwestie „practisch waren geëindigd", liet ruimte voor de vraag of deze afloop gunstig of ongunstig was. De Londensche finantiewereld wist echter mede te deelen, dat de afloop gunstig was en dat de Engelsche regeering een leening van 3 zal waarborgen. Tot dusver werd aangenomen dat China geld zocht om door betaling der oorlogskosten aan Japan Wei-Ha Wei weer vrij te maken van de Japansche bezetting. Moet men nu aanne men dat Engeland China steunt in dit pogen? Dan wordt de zaak nog raadselachtiger. De kapitein ter zee Rosendahl, die het bevel voerde over de Friederich Karl, is benoemd tot commandant der te Kiao-Tschou aan wal gezette troepen. De vorige week vermeldden wij, dat de Engelschen in Noord-Indië een kolonne had den uitgezonden, om de Bonerwals te dwingen de voorwaarden voor hun onderwerping na te komen. Het schijnt dat de heeren moed hebben gekregen, door de mislukking der groote expeditie, althans zij wezen de eischen der Engelschen af. Generaal Blood zal thans oprukken tegen de Bonerwals, die, naar men meent, van verschillende zijden versterking zullen ontvangen. Majoor Hickmann, die een eonvooi door den Khyberpas commandeerde, is op dezen tocht Het wordt bevestigd, dat de demping van den opstand op de Philippijnen te danken is aan groote geldelijke offers. Aguinaldo, die zijn 15000 man de wapens <leed neder leggen, kreeg daarvoor 2 miljoen peseta's. Het eenige resultaat was, dat de minister beloofde al het mogelijke te zullen doen om do persoonlijke veiligheid van de Duitsche leden van den Landdag tijdens hun verblijf te Praag, te verzekeren. De aanneming in eerste lezing van het ontwerp betreffende het voorloopig vergelijk, was het gevolg van een plotselinge staking van het obstructionisme van de Hongaarsche onaf hankelijkheidspartgDeze liet de sluiting der debatten toe, en bepaalde er zich toe de wet te stemmen. Vertrokken en aangekomen schepen. Vlissingen, 5 Jan. Binnengekomen het Ned. barkschip Nyenstein, gez. H. Velthuis: van Gefle naar Middelburg en de Eng. barge Birthday, gez. Norton, van Londen voor Vlissingen A grooter dan verleden week en tot noteerende prijzen ruimde het aangebodene vrij wel op. De noteering is als volgt: nieuwe Walch. tarwe in puike soort f 7.40 a f 7.60; rogge 5.50wintergerst/' 5.30zomer dito f 4.65 Walch. witteboonen op f 10 gehoudendito bruineboonen f 7.50; lange dito f 7.25 a f 7.50: groene kookerwten f 7 kroonerwten 6.75 a Hi Walch. paardeboonen f 5.60 a 5.75; koolzaad tot f 11 aangeboden. Boter 0.85 a 0.95 per kilo. Eieren ƒ4.00 per 100 stuks. Woensdag 5 Januari. P a r ij s. Tarwe flauwloop. md. fr. 28.95. Pesth. Tarwe in betere stemming ten volle prijshoudend. B e r 1 ij n. De buitenlandsche berichten luid den min of meer flauwintusschen is de stem ming hier bepaald beter geworden. Matige kooplust was voldoende om verkoopers terug houdend te doen zijn en de tarwe- en rogge- prijzen hebben de daling van Dinsdag gedeel telijk herwonnen. De omzet was niet van be- teekenis. Als oorzaak der verbetering wordt de vraag naar loco genoemd. N e w - Y o r k dis. 97*/„vorigen dag 97 Chicago 89%; 908/»» PRIJZEN VAN EFFECTEN. gtaatsleenlngen. Per telegraaf Koers van Gisteren Helen Jan, Jan, NEDERLAND. pCt. Bedrag Stukken Cert. N. W. Sch. 531/g 1000 871% 8713% dito Obl8 1000 99)* 99% dito Cert8 1000 98% 98% HONG. dito goudl. 5 100 10 28/* 102% ITALIË. Ins. 62/81 B Lir. 100-100000 89 OOSTENRIJK. Obl. Mei-November... B <1. 1000 85}* 85}* dito Jan.-Juli.B 1000 853/* 861% dito dito Goud.. 4 200-1000 POLEN. Obl. 8.44 4 Z.R. B00 92% PORT. O. B. 68/8 met ticket8 20% 207/g dito dito 1888/89 met ticket41)» fr. B00 181/» 177/g RUSLAND. Cert. Ins. Be S. 1864 B Z.R. B00 dito 80 gec. dito 4 12B-62B 981/4 dito 1889 dito 4 R. 12B dito 98 Be Em. 4 O.R. 126 dito 94 6e Em. 4 R. 125 1001/4 100}* Obl. L. 1887/69 4 A 20-100 102% Cert. v. B. Asgn. 6 P.R 1000 dito 1884 goud B G.R. 125-1000 IO4I/4 8PANJE. O. B. Per .4 Pes. 1000-24000 dito bin. Perpet. 4 Pr. 600-25000 TURKIJE. Gepriv. 4 fr. 600-2500 87i/4 87% Ceconv. serie D. 4 20-2000 22 dito dito C. 20-100 246/4 EGYPTE. O. L. 7« 4 20-100 106 dito sp. dito 1876 31/» 0 90-100 BRAZILIË. Obl. Londen 1888.... 4 1000 62% dito Obl. 1889 4 OOI/4 VENEZUELA 1881 4 100-600 Industrieele en Financieele ondernemingen. NEDERLAND. pCt. N.W. en Pao. Pbr. G 500-1000 65«/a 668/4 Ned. Hand. Mach. A. resoontr6 0 1000 i86s/4 1371% N.-I. Hand. A. 0 1B0 Zeeland A&nd... B00 dito dito Pr. dito 0 600 dito Obl. 1886.. S 0 1000 80 DUITSCHLAND Cert. Rijksbank Aand. Amsterdam R.M. 2000 1S1 OOSTENRIJK. A. O. H. Bft. 600 -~ Spoorwegleeningen. NEDERLAND. pC*! Holl. SpoorUS US Mij tot Expl. van St. Spw. Aand.. 260 110% 111 Ned. Ctr. Spw. A. 0 250 35% dito Obligatie. 0 1000 N.-I. Spw. Aand. 250-1000 N.-B. Boxt. Obl. gestemp. 1875/80 100 84% 84% iTALIE. Spoorw. gjfg leening 1887/89 Lir. 600-2500 559/i« 559/ij Vict. Em. Sp. O. 8 0 500 Zuid-Ital. Sp. O. 8 0 500-5000 587/g B8 OOSTENRIJK. F, O. Spw. Obl. 8 fr. B00 POLEN. W. W. A. ZR. 100 RUSLAND. Gr. Sp. Maatsch. Obligatie 41/» B00 981/4 98% dito dito dito 4 0 1125 983/* Balt. Spw. Aand. 8 0 96-1250 Kurk Ch. Ax. O. 4 4 100 102% 102% Mosk Smol. 5 1000 108}* 103}* AMERIK. Crt. 6 4 1000 dit. Calif. Org. dit. 5 1000 Chic. N.-W. Cert. Aand0 500-1000 dito le hypt. Cert. 7 1000 dito Mad. Ex. Ob, 7 600-1000 Menominie dito 7 0 600-1000 N.-W. Union dito 7 0 600-1000 Win. St Peter dito 7 600-1000 dito S. W. Obl. 7 0 500-1000 Illinois C. v. A. 7 600-1000 dit. Leas L. St. Ct. 4 0 500-1000 9116/» St.?. M. Kt M. OM. 7 0 500-1000 Un. Pac. Hfdl. dit. 6 0 1000 Fremie-Leeningen. NEDERL. St. Am. 100 Stad Rotterdam.. 8 100 106}* BELG1E. St. Antw. 18872% fr. J00 f- dito Brussel 1886 2% 100 HONG. Staatsl. 1870 ft. 100 OOSTENRIJK. Staat8leening 1854 4 0 250 184% dito 18606 0 600 121 dito 18640 100 Cred. inst. 1858 0 100 167 RVSL. Staatsl. 1884 5 0 100 dito 186660 100 1653/. 108% SPANJE. St. Madr. 80 100 35 353/. TURKIJE. Spoorwl, 8 0 400 277/jg 27 HANDELSBERICHTEN. Graanmarkten enz. Middelburg, 6 Jan. Ter graanmarkt van heden was uit Walcheren de aanvoer Frijzen van Coupons en losbare Obligation. Amsterdam 5 Januari. 6 Januari. Oostenrijk Papier21.21.— Oostenrijk Zilver21.02}* 21.02}* Diverse in 411.52}* m 11.62}* a met affidavit.. 11.98 11.98 Fransche47.50 47 60 Belgische«41.60 «41.50 Pruisische..68.70 0 58.70 Hamburg Russen1.22 0 1.22 Goudroebel1.89}* 0 1.89}* Russen per Z. R1.25)* 1,25}/ Poolsche per Z. R.... n Spaansche buitenln 47.60 0 47,60 0 Binnenl.it 1.66 0 1,65 Amerik, in dollars.... 9.40 9.46 Speciekoers. GOUD Wisbt, Souv. 12.05 ƒ12.15 St. v. 20 mk.» 11.80 «11.90 20 fr, 9.521/40.26% ZILVER 8tnkk. v. 5 fr. 2.85 ƒ2.40 Prff. Zilver 0 1.71^ 1.70

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 3