BUITENLAND, MlDFOT van Tarwe en M. handelsberichten. Vergaderingen, Concerten enz. Middelburg. Donderd. 6 Jan. Vergadering Schuttevaer. Café Rotterdam 8 u. Y r ij d a g 7 Jan. UitvoeringAc/iilies. Schut tershof 7% li. Zondag 9 Jan. Bijeenkomst leerlingen Zondagschool Ev. Voor uitgang 1 n. Maandag 10 Jan. Voordracht-prof. Straub Nat.-gezelschap. Gebouw ï'/sU. Dinsdag 18 Jan. Voorstelling Ned. Tooncel schouwburg 7n. Donder d. 20 Jan. SoiréeOrgelfonds. Concert en gehoorzaal 8 n. D o n d e r d. 3 Febr. Voorstelling Ned. Too- neelvereeniging. Schouw burg 7'/a u. Verzending en laatste bnslichting der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. Alles plaatselijke tijd.) Oost-Indië. Amsterdam (Nederl.). 7 Jan. 6.30 's avonds. Brindisi (Eng. dienst) 7 Jan. 1.05's nam. Napels (Duitsehe dst.)10 Jan. 1.05 's nam. Marseille {Lloyd). 11 Jan. 6.30'savonds. Brindisi (Eng. dienst). 14 Jan. 1.05 's nam. Rotterdam Lloyd14 Jan. 6.30 's avonds. Marseille (Fr.dienst)15 Jan. 5.45's morgens. Qenua(Nederl.)18 Jan. 6.30 's avonds. Met deze gelegenheid wordt alleen ver zonden de correspondentie voor Atjeh en de Residentie Sumatra's Oostkust. Padang wordt aangedaan door de booten der Maatschappij Nederland en dien der Rot- terdumsche Lloyd. Over Brindisi, Britsche booten, heeft daags to voren eene voorloopige verzending plaats te 1.05, ten einde de aansluiting met den vandaar vertrekkende booten verzekerd zij. Over Napels, met Duitsehe booten, uitslui tend voor ae correspondentie, waarvan de ver zonding met deze gelegenheid op de adressen is aangewezen, alsmede voor Atjeh, Deli en Langkat. Met de.Nederlandsche booten via Genua en Marseille en per Fransche mailbooten wordt geen correspondentie verzonden voor Atjeh en de residentie Sumatra's OoBtkust. W est-Indië. Suriname via St Na- Jan. 5.45 's morgens. Algemeen Overzicht. 't Heeft hun, die voor 30 jaar de grondwet telijke betrekkingen tusschen de beide deelen der K, K. monarchie vaststelden, niet ontbro ken aan zorg voor de toekomst. Men is be dacht geweest op moeilijkheden, welke zich mettertijd zouden kunnen voordoen, en heeft daarom zooveel mogelijk gezorgd, dat wat ook gebeuren mocht, de goede betrekkingen geen stoornis zouden ondervinden. Maar gelijk het meer gaat, ging het ook hier. Er was éen geval niet voorzien, en juist dat doet zich op het oogenblik voor. Het gevolg daarvan is dat, althans in Hon garije, een toestand is geboren, welke allen w ettelijken grondslag mist, terwijl de regeering zelfs niet getracht heeft daarin te voorzien door een regeling, welke, hoezeer onwettig, toch formeel zou zijn. De wetgever van 1867 heeft de gemeen schappelijke belangen van de beide deelen der monarchie in twee groepen verdeeld; de eene omvat de belangen welke niet anders dan gemeenschappelijk kunnen worden geregeld, zooals de buitenlandsehe zaken, leger en vloot, in een woord, de belangen welker behartiging aan de gemeenschappelijke ministers is toever trouwd, en worden geregeld in overleg met de delegaties, de bekende commissies uit de volks vertegenwoordigingen van beide landen, welke telken jare in een der beide hoofdsteden ver gaderen tot behandeling van de gemeenschap pelijke begrooting, waarbij in den regel de buitenlandsehe politiek der monarchie niet onbesproken blijft. Gansch anders is de regeling, welke voor andere gemeenschappelijke belangen is getrof fen. De regeling van een aantal belangen is overgelaten aan het overleg tusschen de wet gevende lichamen in beide landen. In de eerste plaats de bekende quotevraag; d. w. z. de vaststelling van de verhouding waarin de gemeenschappelijke uitgaven over heide deelen der monarchie zullen worden omgeslagen. Daarvoor is zoowel in Oostenrijk ala in Hon garije een wet noodig, gegrond op liet overleg tusschen de beide kabinetten. Daarbij is echter voorzien in de mogelijkheid, dat hetzij de ministers, hetzij de kamers van beide landen het niet eens worden, in welk geval de keizer bevoegd is, zelfstandig een besluit te nemen, een bevoegdheid waarvan Franz Jozef de vorige week wij gelooven voor de eerste maal gebruik heeft gemaakt. Een dergelijke bepaling beBtaat echter niet ten aanzien van de andere belangen, welke moeten worden geregeld door een overeen komst tusschen beide landen, zooals de bank- kwestie en het handelsverdrag. Ten aanzien van deze belangen laat de Hongaarsche wet het parlement vrij. Als de bestaande verdragen vervallen zonder vernieuwd te zijn, is Hongarije bevoegd een zelfstandige regeling te maken, als ware het een staat, welke in niets «aan Oostenrijk gebonden is. Hongarije kan het tot Zaterdag bestaan hebbende tolverbond vervangen door een autonoom tolgebied, Hongarije k.an een nationale bank oprichten, welke de tegenwoordige Oosten- rij ksch-Hongaarsche bank vervangt. In een woordHongarije kan zich zelfstandig maken in alles behalve de buitenlandsehe zaken, leger, vloot en de daarmede in verband staande finantiën. Of Oostenrijk een zelfde recht heeft, wordt door sommigen betwijfeld; maar de regeering heeft geen bezwaar gevonden zich bet recht «aan te matigen, zelfstandig de betrekkingen van Oostenrijk tot Hongarije te regelen. En dat niet bij de wet, m.aar krachtens het reeds meer besproken exceptioneele recht, dat de keizerlijke regeering bevoegd verklaart, bij afwezigheid der Kamers, te doen wat des Rijksraads is. Ook deze bevoegdheid wordt door sommige beoefenaars van het staatsrecht betwist, op grond, dat regelingen als de hier bedoelde zijn uitgesloten. Maar over dit punt kan ge voegelijk worden gezwegen, daar de regeering, door den nood gedwongen, deze bezwaren ter zijde heeft geschoven. Zoo verschenen den laatsten dag van het vorig jaar de keizerlijke besluiten, waarbij Oostenrijk Hongarije als zelfstandige regeling dezelfde voordeelen toe kende, welke het tot dusver volgens de be staande verdragen genoten had. Hongarije heeft deze daad van Oostenrijk niet op dergelijke wijze beantwoord. De re geering te Boedapest had, toen de Oostenrijk sche kamer naar huis werd gezonden, zonder den Ausgleich te hebben afgehandeld, gebruik willen maken van het onbetwistte recht van Hongarije, om bij zelfstandige wet de verschil lende belangen te regelen, en daarbij de be staande toestanden als grondslag voor het voorloopig vergelijk aangenomen. Ware het daartoe gekomen, dan zou bet eenige onderscheid zijn geweest, dat beide landen elkanders rechten en verplichtingen niet hadden omschreven in een verdrag, maar in een wet, of kracht van wet hebbende ver ordening. Maar de Hongaarsche regeering zag zich teleurgesteld in haar hoop, dat de kamer haar voorstellen zou goedkeuren. De onafhankelijk heidspartij heeft zich tot het laatste verzet tegen de voorstellen van Banffy en zoo trad met 1 Januari een toestand in zoo vreemd als zich denken laat. In plaats van den Ausgleichwelke behalve de verdeeling der quoten de economische ver houdingen tusschen de beide deelen der monar chie regelde, heeft men aan de zijde van Oostenrijk een eenzijdige verklaring van be twistbare waarde en op betwistbare wijze tot stand gekomen, terwijl Hongarije niets kon geven, dan een- mededeeling van den minister, dat hij hoopte dat de zaken wel spoedig in orde zouden komen, en dat men, in «afwachting daarvan, maar zon doen alsof er niets gebeurd en alles bij het oude gebleven was. Straks als het obstruotionisme in de Hongaarsche kamer heeft uitgewoed, zal men verder zien, en trachten, door de wet terug werkende kracht te geven, te herstellen wat niet te herstellen is. Iets gevorderd is men toch, daar het ont werp Dinsdag in eerste lezing is aangenomen; de liberalen, de nationalen en de volkspartij stemden voor. Thans is men met de behandeling der arti kelen bezig. Beknopte Mededeelingen. Er is in Frankrijk toch éen blad, dat zijn minachting over de houding van de Figaro te kennen geeft. De Aurore bevat een plaat waarop 1898 achter het vertrekkende 1897 den vuilen rommel wegveegt, en daaronder het bou levardblad, dat zich een nieuwen hoofdredac teur koos, omdat het de openbare meening tegen zich had. De Standard deelt mede, dat de yereeni- ging der werktuigmakers zich in verbinding heeft gesteld met twee of drie patroons en dat een particuliere bijeenkomst van een dezer met vertegenwoordigers der vereenigde am bachten wel mogelijk zou zijn. Het oudste Engelsche parlementslid Villiers is Dinsdag 96 jaar geworden. De Deensche minister van buitenlandsehe zaken weet niets van een verkoop der West- Indische eilanden aan de Vereenigde Staten. In Duitschland wil men onder het voorgeven te voldoen aan den eisch der open bare meening, betreffende de vrijheid van samen werking tusschen staatkundige vereenigingen het recht van vereeniging en vergadering inkrimpen. De meerderheid der ministers is, naar men zegt, van meening, dat het wel een beetje heel gevaarlijk is, aan den vooravond van algemeene verkiezingen een dergelijk reac tionair ontwerp in te dienen. Maandag had de Oostenrijksche premier Von Gautsch een conferentie met de leiders der Boheemsche Duitschers, ter bespreking van de taalverordeningen. Een gunstig teeken is dat tegelijk bekend wordt, dat de Duitschers de volgende week wel in den Landdag zullen verschijnen. Pidal, de conservatieve voorzitter van de Spaansehe Cortes, heeft in een redevoering in de conservatieve vereeniging aangedrongen op wederaansluiting van alle partijgenooten, vooral met het oog op de aanstaande verkie- Voor de hervatting der operaties in Soedan wordt nog een derde verklaring gege ven en wel deze, dat de regeering tegen de bijeenkomst v«an bet Lagerhuis een of ander groot militair succes wenscht, om de aandacht af te leiden van het échec in Indië. Als het dan Salisbury maar niet gaat als Crïspi, die ook hevel gaf een overwinning te behalen. Markies Ito is belast met de vorming van een nieuw kabinet in Japan. Hij geldt voor een energiek man, die echter niet noode- loos de poppen aan het dansen zal brengen. De Europeesehe mogendheden hebben op dit oogenblik 62 oorlogsschepen in de Chinee- sche wateren. Voor de tweede maal In enkele dagen wordt verzekerd, dat binnen korten tijd een Lloyds boot naar China gaat met versterkingen en wel mariniers (infanterie en artiljerie). Tevens zou den uit het landleger vrijwilligers worden ge vraagd. Dat die troepen wellicht noodig kunnen zijn is niet onmogelijk. Te Peking gelooft men dat de moeilijkheid ten aanzien van den bevelvoerenden generaal te Tsao-Chou voor het oogenblik uit den weg is geruimd. De toestand is echter in andere opzich ten onveranderd gebleven. Aan Cbineesche zijde vreest men dat de mogelijkheid van een breuk niet geheel uitgesloten is, daar men gelooft dat de Duitsehe gezant de zakén alleen maar uit stelt tot de aankomst van prins Heinrich, die er zoo noodig met „zijn gepantserde vuist" op in moet slaan. Reuter deelt onderwijl mede, dat er reden be staat te gelooven, dat de quaestle eener te Lon den te sluiten Cbineesche leening thans aan het oordeel der Britsche regeering is onderworpen. Maar de Evening News meldt dat de onderhan delingen over een Chineesche leening met garan tie der Britsche regeering practisch geëindigd zijn. De Engelsche bladen bevatten bij voortduring zooveel uiteenloopende berichten over den toe stand in het Verre Oosten, dat allicht een er van dicht bij de waarheid is. Zoo meldt nu de Daily Graphicdat er geen overeenstemming tusschen Rusland en Duitsch land bestond, en dat men te Petersburg zelfs onaangenaam getroffen was door het bericht van de bezetting van Kiao Tschou. Het blad leidt daaruit «af, dat men geen plan heeft om China te gaan verdeelen, en dat er evenmin sprake is van een anti-Engelsche entente. Men heeft in lang niets gehoord van de zaken ter Westkust van Afrika. Maar eens klaps wordt men er aan herinnerd, dat daar nog steeds moeilijkheden tusschen Frankrijk v. Henduck te Straatsburg. Roehefort erkende de echtheid van dat stuk, maar wist precies te vertellen hoe Esterhazy op een buitenland sehe badplaats met v. Henduck had kennis gemaakt. Maar nu komt Esterhazy verklaren, dat een dergelijke brief niet kan bestaan, om de een voudige reden, dat hij Von Henduck niet kent en dat bij in geen 30 jaar de genoemde bad plaats heeft bezocht. Een aantal Parijsche studenten, meest licencié's, heeft een antwoord openbaar gemaakt op Zola's A la Jcunesse, waarin o. a. de hoop wordt uitgesproken, dat de zaak weer in wettige banen worde geleid. De Temps verneemt uit Liverpool dat een daar aangekomen boot berichten bracht van de reis van Mac G'allun, den gouverneur van Lagos, naar het binnenland. Op een groote vergadering van inlandsche hoofden, zon deze hebben gezegd, dat de inboorlingen weerstand moesten bieden aan de indringende Fran- schen, die niets doen dan den handel en de belangen der inboorlingen in de war sturen. „Zij hebben Kiski aangevallen, maar ik heb kapitein Neal met de Haousas tegen hen uit gezonden, en deze hebben hen teruggedreven. Maar ik weet, dat zij nog andere plannen hebben en meer plaatsen willen «aanvallen." De Liverpoolsche correspondent weigert te gelooven, dat een hooggeplaatst ambtenaar zich zoo zou hebben uitgelaten. De correspondent behoeft, gelooven wij, niet ver te zoeken in Engeland's koloniale geschie denis, om meer van dergelijke staaltjes te vinden. Silvela zou dit pogen steunen op een banquet te Badajos. Aan het hof zou men deze hereeniging gaarne zien, terwijl Martinez Campos het plan steunt. Maar Romero Robledo? Dat niet alle Spaansehe generaals het stuk van generaal Weyler afkeuren, blijkt wel daaruit, dat 18 hunner hem een bezoek brachten, terwijl Maandag 14 generaals met Weyler andermaal de gast van Romero Robledo waren. - 't Heeft waarlijk wel vier of vijf dagen geduurd, eer men iets vernam van de door Rusland opgeworpen candidatuur van prins George van Griekenland voor gouverneur-gene raal van Kretaen van den indruk te Athene. Deze was zeer groot, maar de bladen ont houden zich van commentaren, behalve de Asty, die betoogt dat de zaak zal slagen als Rusland er zich ernstig voor spant. HET PROCES-ESTERHAZY. Nu de krijgsraad Maandag bijeenkomt om te oordeelen over dozen officier, die van niets wordt beschuldigd, neemt de belangstelling in deze zaak weer toe. Het schijnt dat de Fransche minister van oorlog of de chef van den generalen staf hun instructie voor den krijgsraad reeds gereed heb ben. Ten minste men weet zoo stellig mogelijk te melden, welke positie de krijgsraad zal aan nemen als er nieuwe stukken in het geding worden gebracht, en ook dat de krijgsraad zal besluiten de z.aak met gesloten deuren te behandelen. De oppositie-bladen zijn (voor zooverre zij niet a«an antisemitisme doen) eenstemmig in hun veroordeeling van de geheime behandeling, welke volgens hen alleen ten doel heeft het ministerie van oorlog voor een schandaal te bewaren. Clemenceau betoogt dat men ook de brie ven van generaal Gonse aan overste Piequart ten processe moet overleggen, opdat blijke waarom het anderhalf jaar lang geheim is gehouden, dat Piequart in" het ministerie de stukken vond, welke tegen Esterhazy pleiten. Onder tusschen houden de nieuwe onthullingen aan. Het is gebleken, dat de persoon, die ge tracht neeft de Figaro valsche bewijzen tegen Esterhazy in handen te stoppen (teneinde dan de echtheid van alle stukken onder verdenking te brengen) een beambte der geheime politie is, die nog dienst doet. Verder beweert de Siècle dat de controleur- generaal van het leger, Martini, bij het begin van de agitatie naar den schoonvader van Dreyfuss is gegaan, om deze uit naam van den minister van oorlog te vragen, welke gronden eenige leden van den senaat hadden, om de zaak weder «aan de orde te stellen. Martini erkent destijds bij de familie van kapitein Dreyfuss te zijn geweest, en een be zoek van Mathieu te bobben ontvangen, maar zegt dat de minister van oorlog door hem niet in bet aangehaalde verband is genoemd. Mathieu houdt alles echter vol. Roehefort holt bij het verdedigen van Esterhazy dezen zelf voorbij. Er was sprake van een geheim stuk, dat de vrienden van Dreyfuss nog achter zich hadden, een brief van Esterhazy aau den zoon van generaal INGEZONDEN STUKKEN. Ingezonden stukken worden in geen geval teruggezonden. KANTWERK. Mynheer de redacteur 1 Vergun mij een paar opmerkingen naar aan leiding van het artikel over kantwerk door den heer J. A. Frederiks te Middelburg. Het speldenwerk is een zuiver Vlaamsche industrie, die hoofdzakelijk beoefend wordt door vrouwen uit denzelfden kring der maat schappij, waartoe do bedoelde vrouw te Sluis behoort. Wel geloof ik dat deze kunstindustrie onder de algemeene malaise geleden heeft, doch ze is geenszins in verval. Vermoedelijk is de Sluische kantwerkster een Vlaamsche vrouw of heeft zij haar jeugd doorgebracht in een der steden van het Vlaam sche land, waar ze als kind de kantschool bezocht. Dat een vrouw, te Sluis woonachtig, onver schillig uit welke laag der maatschappij, kunst- kantwerk vervaardigt, is mijns inziens niets bijzonders. Wel verwondert het mij, in de plaatsen aan de grenzen van Vlaanderen niet tal van kantwerksters aan te treffen, wijl men aldaar zoo goed in de gelegenheid is het werk in zijn vollen omvang te leeren. Want niet in werkplaatsen te Brugge (zoover ik weet, zijn die er nietworden misschien de kant- scholen bedoeldvervaardigt men de kunst producten, doch in huis. Overal, zelfs in de kleinste plaatsen, werken de vrouwen gewoonlijk op bestelling, en dik wijls uitsluitend voor de magazijnen, die zij geregeld bedienen. Dat de handen, welke 's morgens bezem en borstel hanteeren, 's middags kunstvoorwerpen vervaardigen, welke tot versiering van vorste lijke toiletten worden gebezigd, is dus volstrekt geen merkwaardig en weinig voorkomend ver schijnsel. Het merkwaardige zit in de eigen vinding. Tot hoever die eigen vinding zich uitstrekt, kan op een afstand moeielijk beoordeeld wor den, maar het schijnt een weinig twijfelachtig als men leest, dat de patronen ontleend zijn aan oude kantmotieven. De algemeen gebruikte patronen hebben eveneens het recht zich daarop te laten vooxBtaan. Om uit te maken of de ontwerpen al of niet van eigen vinding zijn, moet men dan ook op de hoogte zijn van het werk. Elke kant draagt haar eigen naam en wordt vervaardigd naar een bepaald patroon d«at gestipt wordt, vooral niet met potlood geteekend, want het werk zou hierdoor een zeer vuil aanzieu krij gen en onbruikbaar zijn. Bovendien zou zelfs de meest ervaren kantwerkster door zwartheid de ligging harer draden niet kunnen onder scheiden. Reinheid van het werk is de glorie der werkster. Yoor alles dient men den «arbeid zuiver te houdenen zelfs door met schoone handen het garen aan te raken, wanneer men het werk moet verzetten of de blokken lengen of kor ten, haalt men zich den rechtmatigen toorn op den bals der onderwijzeres-kantwerkster, die overigens met veel geduld het werk eenige centimeters openmaakt, om te zien waar de fout schuilt, welke de werkster belette voort te gaan. Mijn onderwijzeres was een zeer gemoedelijke vrouw, maar als ik een vinger uitstak naar het garen, had ik het voor een ganschen ochtend verbruid. En genoemde zonde is zeker minder groot dan de fijne draden in aanraking te bren gen met een potloodteekening. Wat de industrie zelve betreft, ze is zeker een zeer schoone tak van kunstnijverheid en stellig zou het wenschelijk zijn, dat het publiek, wiens beurs bet toeliet, onder den invloed van kunstelooze voldaanheid, wat minder geld of ferde aan waavdelooze en onsterke machine- kanten. JOHANNA DIEPENHORST. Utrecht 1 Jan. 1898. Vertrokken en aangekomen sekepen. Dinsdag 4 Januari. Antwerpen. Tarwe flauw. Amerikaansch fr. 21'/s.' P a r ij s. Tarwe flauwloop. md. ff. 29.10. Pesth. Tarwe Dinsdag fl. 11.98. Maandag fl. 12.03. B e r 1 ij n. De flauwere telegrammen uit Noord-Amerika, waar de voorraad steikis toe genomen, hebben onze markt zeer ontstemd. Om voor tarwe voldoende vraag te vinden moest belangrijk in prijs worden toegegeven. Rogge is niet in zoo sterke mate gedaald. N e w - Y o r k dis. 97s/avorigen dag 973/-i« Chicago 90s/s 5 1+ PRIJZEN VAN EFFECTEN. Staatsleenlngen. Koen van Per telegraaf Gisteren Heden 4 5 Jan. Jan. NEDERLAND. pCt. Bedrag Stokken Cert. N. W, Soh. »l/a 1000 87»/m 8?l3/l« dito Obl8 1000 998/jg 99K dito Oert3 1000 98% 98% HONG. dito gondl. 5 u 100 100% ITALIË. Ins. 83/81 6 Lir. 100-100000 89 89 OOSTENRIJK. OW. Mei-No vember.6 fl. 1000 85% 85)4 dito Jan.-Juli... 5 w 1000 8B5/8 85S/4 dito dito Goud.4 800-1000 POLEN. Obl. S. 44 4 'Z.tt. 500 92% PORT. O. B. 58/8 niet ticket3 209% 30% dito dito 1888/89 met ticket4% fr. 500 18% 18% RUSLAND. Cert. Ine. 5e S. 1854 5 Z.R. 500 72S/i6 dito 80 geo, dito 4 125-025 dito 1889 dito 4 R. 125 dito 98 5e Em. 4 Q.R. 125 dito 94 6e Em. 4 R. 125 100% 100% Obl. L. 1807/89 4 80-100 102 1021/8 Cert. v. B. Asgn. 0 I'.R 1000 dito 1884 goud 5 G.R. 135-1000 1041/ig 104% SPANJE. O. B.Per.4 Pes. 1000-24000 58 dito bin. Perpet. 4 Pr. 500-36000 TURKIJE. Gepriv. 4 fr. 500-2500 871/4 Ceoonv. serio D. M 30-2000 223% 22 dito dito C. 20-100 24% 24% EGYPTE. O. L. 76 4 20-100 106 dito sp. dito 1878 3% 20-100 BRAZILIË. Obl. Londen 1888.... 4 1000 02% dito Obl. 1889 4 60% 60% VENEZUELA 1881 4 100-500 886% Iudustrieele en Financieele oudernemingen. NEDERLAND. pCt. N.W. enPao.Pbr. 5 500-1000 55% 55S/g Ned. Hand. Mach. A. resoontr5 1000 137130% N.-I. Hand. A. 150 Zeeland Aand... 500 dito dito Pr. dito 600 dito Obl. 1886.. 3 1000 DUITSCHLAND Cert. Rijksbank Aand. Amsterdam R.M. 2000 16114 OOSTENRIJK. A. O. H. Bfl. 600 Spoorwegleeningen. NEDERLAND. Pc" Holl. Spoor Mij tot Expl. van St. Spw. Aand. Ned, Ctr. Spw. A. dito Obligatie. N.-I. Spw. Aand. N.-B. Boxt. Obl. geatemp. 1875/80 (TALIE, Spoorw. leening 1887/89 Viot. Em. Sp. O. 8 Zuid-Ital. Sp. O. 8 OOSTENRIJK. E. O. Spw. Obl. 8 POLEN. W'. W. A. RUSLAND. Gr. Sp. Maatsoh. Obligatie 4% dito dito dito 4 Balt. Spw. Aand. 3 Knrk Ch. Az. O. 4 Mosk Smol. 5 AMERLK. Crt. 3 dit. Calif. Org. dit. 6 Chic. N.-W. Cert. Aand ditolehypt. Cert. 7 dito Mad. Ex. Ob. 7 Menominie dito 7 N.-W. Union dito 7 Win. 8t Peter dito 7 dito 8. W. Obl. 7 Illinoia C. v. A. 7 dit. Leas L. St. Ct. 4 St.P. M. M. Obl. 7 Un.Pac.Hfdl.dit. fl PremieoLeenlngen. NEDERL. St. Am. a t 100 - Stad Rotterdam.8 100 BELGIE. St. Antw. 1887. 100 85 Lir. 500-2500 55)4 600-5000 587/s 118 110% 559% 687/b fr. Z.R. 100 Vlissingen, 5 Jan. Binnengekomen, de Noorscbe schoener Elisegez. Tobiasen, van Demerara naar Middelburg. Graanmarkten enz. Oostburg, 5 Jan. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer ruim en de handel redelijk. Men besteedde heden voor: jarige tarwe/—. a den H.L.nieuwe 7.30 a 7.60 den H.L.jarige rogge a nieuwe 5.50 a 5.60 den H.L, jarige wintergerst a nieuwe 8.40 a 8.60 de 100 K.G.; jarige zomergerst a nieuwe 7.60 a 7.75 de 100 K.G.chevalier a de 100 K.Ghaver 5.60 a 5.90 de 100 K.G.paardenboonen 5.60 a 5.65 den H.L.britineboonen a den H.L.witteboonen a den H.L.groene erwten 5.50 a 6.15 kroonerwten a den H.L.kook a en niet kook den H.L.koolzaad a kanariezaad a per 100 K.G. Amsterdam, 5 Jan. Raapolie 28l/s* Lijnolie 15 V» a contant. 1125 25-1350 100 1000 1000 1000 500-1000 1000 500-1000 500-1000 600-1000 500-1000 500-1000 500-1000 500-1000 600-1000 1000 1517% 98% «81/4 98% 1023% 103)4 102% 103)4 101)4 - 911S/W dito 2% fr. 6 2% HONG. Staatsl. 1870 OOSTENRIJK. 8taataleeningl8B4 4 dito 18605 dito 1804 Crcd. iuet. 1858 aUSL. Staatsl. 1864 5 dito 18605 SPANJE. St. Madr. 3 TURKIJE. SpoorwL 8 100 100 fl. 100 350 132% 600 100 1658/, 35 277/16 Prezen van iioupons en Obligation. Amsterdam 4i Januari. Oostenrijk Papier,21.02)4 Oostenrijk Zilver21.02)4 Diverse in n 11.52)4 ii met affidavit., u 11.93 Erenechen 47.50 Belgische47.50 Pruisischeti 58.70 Hamburg Russenn 1.22 Gondroebel1.89)4 Russen per Z. R1.25)4 Poolsohe per Z. R.... n Spaansehe buitenl47.60 ii Binnenl.1.65 Amerik. in dollars2.46 Januari. ii 21.— - 21.02)4 11.52)4 n 11.98 47 50 a 47-50 58.70 n 1.23 1.89)4 - .25)4 47.60 1.65 t 3.46% BEKENDMAKINGEN. Kleinhandel in sterken drank. Burgemeester en wethouders van Middelburg brengen, ingevolge art. 5 der drankwet, ter openbare kennis dat bij hen is ingekomen een verzoekschrift van JAK GABRIELSE Cz., waarbij hij vergun ning vraagt om in het perceel aan de Groote Markt wijk K. no. 169 den kleinhandel in sterken drank te mogen voortzetten. Middelburg, den éden Jan. 1898. Burgemeester en wethouders voornoemd, SCHORER, voorzitter. A. DE VULDER VAN NOORDEN, secretaris»

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 3