LAATSTE BERICHTEN. kan eerst op den dag der voorstelling, Donder dag 18 Januari, bij de bespreking voor het publiek worden beslist of er nog plaatsen op die rangen beschikbaar zijn. Dinsdag werd te Middelburg eêne vergadering gehouden van Zeeuwsche vroed vrouwen, die zich tot eene vereeniging con stitueerden. Mej. I. A. ImandtDe Panw van Sluiskil werd met algemeene stemmen tot voorzitster gekozen, terwijl verder het bestuur werd samen gesteld uit de dames KnijffAlberts te Zaam- alag, secretaresse, Bijl te Terneuzen, penning- meesteresse, benevens J. van de Velde te Krui dingen en J. van Prooijen te Middelburg als leden. Al de 18 dames, die tegenwoordig waren, traden als lid toe. De heer J. Ch. M. Hartman, arts te Zaam- slag, hield een wetenschappelijke voordracht, die zeer in den smaak viel. De heer Hartman werd tot adviseerend lid der vereeniging benoemd. Wij ontvingen het verslag omtrent de inrichting voor doofstommen-onderwijs te Rot terdam, over het jaar 1896—1897. In den loop van het schooljaar werden 152 leerlingen onderwezen, waaronder 7 uit Z e el a n d. Leden van de inrichting zijn te Middel burg 29 personen, met een bijdrage van f 115.50, Zierikzee 3. met een contributie van 15, Baarland 1 met f 5. Geldelijke bijdragen voor de verpleging van leerlingen werden ontvangen van de gemeente besturen van Oostburg en St. Maartens dijk en het burgerlijk armbestuur van 's Gra venpolder. Het verslag eindigt met de betuiging van er kentelijkheid voor den steun en de medewerking, die werd ondervonden, maar ook met een krachtig herhaald beroep op de offervaardig heid onzer landgenooten tot instandhouding der inrichting. Correspondent der inrichting zijn te Mid delburg' de heer J. Luteijn en te Zierik zee jhr mr J. W. C. de Jonge van Ellemeet. In de St. Ctzijn opgenomen de gewij zigde statuten van de coöperatieve winkel ver eeniging Eigen Hulp te Ylissingen, tot het verkrijgbaar stellen en vervaardigen van levens middelen en levensbehoeften. Vrijdag morgen was J.} sluisknecht aan de sluis te V e e r e, nog bezig de ketting dei- sluis stijf te draaien, toen de Middelburgsche boot w.egstoomde. De daardoor veroorzaakte zuiging maakte, dat de knecht tegen den grond werd geslingerd en een hevig bloedende hoofd wond bekwam. Hij werd bewusteloos naar zijn woning gebracht en door een geneeskundige verpleegd. De man is thans huiten gevaar. Den eersten Dinsdag in Januari werd to Goes de z. g. varkenshaarmarkt gehouden. Daarop kwamen ook van de omliggende ge meenten loonslagers aanbieding doen. Men besteedde f 1.60 a f 1.70 per kilo. Het product wordt voor Fransche borstelfabrieken door Belgische kooplieden opgekocht, doch ook te Goes zijn er reeds commissionairs in dit artikel. In de St. Ct. van heden is opgenomen het kon. besluit van den 24en December 1897, tot aanwijzing ter onteigening van perceelen, noodig voor den aanleg van een inlaagdijk in den polder Nieuw Noord-Beveland. Gedurende het jaar 1897 zijn te Zierikzee geboren 102 kinderen van het mannelijk en 11-1 van het vrouwelijk geslacht, zijnde 19 minder dan in 1896. Onder de geborenen waren 10 kinderen onecht, zijnde 5 meer dan in 1896, Er hadden voorts 2 tweelinggeboorten plaats of 5 minder dan in 1896. Als levenloos wer den aangegeven 11 kinderen, 2 meer dan in 189G. Overleden zijn 107 personen, 60 mannen en 47 vrouwen, in 't geheel 56 personen minder dan in 1896. Er werden 57 huwelijken voltrokken, 15 meer dan in 1896. In 1897 vestigden zich in de gemeente 216 personen en trokken er uit 451. De bevolking bedroeg op 31 December 1897 6895 zielen, zijnde 18 minder dan op 31 Decem ber 1896. Op 31 December 1896 bestond de bevol king der gemeente Terneuzen uit 3730 mannen, 3965 vrouwen, totaal 7695. Zij ver meerderde in het algeloopenjaar door geboorte met 394 en door vestiging met 428, in 't-ge heel met 822 personen, terwijl zij verminderde door overlijden met 126 en door vertrek met 437, samen met 563 personen, wat eene ver meerdering blijft van 189. De bevolking be stond op 31 December jl. uit 3805 mannen, 4059 vrouwen, te samen 7864 personen. Er werden in die gemeente 54 huwelijken voltrokken. In het afgeloopen jaar werden to T e r- neuzen opgeschut met bestemming voor die haven 424 zeeschepen, metende 940.724 M3, en voeren van daar uit 303 schepen. In het jaar 1896 was dit resp. 456 met 1.071.544 M3 en uitgevaren 329. Van de voor Terneuzen binnengekomen sche pen vertrokken na gedeeltelijke lossing 118 naar Gent voor verdere lossing of wederinlading. Met bestemming voor Gent werden opgeschut 859 schepen, metende 1.923.921 M3 (in 1896 806 metende 1.797.405 M3), terwijl komende van die haven werden afgeschut 989 schepen (in 1896 940). Met bestemming voor Selzaete werden opge schut 39 schepen, metende 27.405 M3 (in 1896 47 metende 28.581 M3) en afgeschut 35 (in 1896 47). Verder werden langs de Oost- en Westslui zen opgeschut 4028 en afgeschut 3842 (in het jaar 1896 waren deze cijfers 4565 en 4390). TELECRAAF. Door de particuliere telegraafonderneming te St. Annaland werden gedurende het af geloopen jaar behandeld 2262 telegrammen, en wel 1112 aangenomen, en 1150 verzonden. Aan het telegraafkantoor te IJzen- d ij k e werden in 1897 verzonden 786, ont vangen 831, opgenomen en verder gezonden 3419 telegrammen, te zamen aldus 5036. Aan het telephoonkantoor te Biervliet werden verzonden 253, ontvangen 397, tc zamen 650 telegrammenaan dat te Hoofdplaat resp. 509, 548 en 1057, en aan dat te Phil i p- p i n e 470, 1383 en 1853 telegrammen. Te Aar den burg zijn door het tele foonkantoor verzonden 655, ontvangen 68 6 in het geheel behandeld 1341 telegrammen. In 1896 bedroegen die cijfers resp. 532 en 532, samen 1064, RECHTSZAKEN. Kantongerecht te Middelburg. Door het kantongerecht alhier wer den in 1897 uitgesproken 1128 strafvon nissen, waarvan 348 wegens enkelvoudige dronkenschap, 107 wegens dronkenschap bij herhaling en 13 wegens overtreding der drank wet. Tegen 1004 beklaagden werd verstek ver leend, terwijl 28 beklaagden werden vrijge sproken en 2 ontslagen van rechtsvervolging In burgerlijke zaken werden aangebracht 82 zaken, afgedaan werden 79 zaken, waarvan 69 bij eindvonnis en 10 door afstand van de instantie. De landbouwer V. d. Linde, te Kloo ting e, die zich eenige maanden geleden on bewust schuldig maakte aan het verbod van liet in eeu andere weide brengen van aan mond- en klauwzeer lijdend vee en daarvoor gestraft- werd met f 80 boete, heeft op zijn verzoek van H. M. de Koningin-Regentes daar. van kwijtschelding gekregen. J J—Dinsdag werd door den ambtenaar van het openbaar ministerie bij de rechtbank te Arnhem tegen Hendrik de Jong wegens oplich ting, bij recidive en tweemaal gepleegd, 4jaar gevangenisstraf geeischt. De bekl., even brutaal en onverschillig als vroeger, ontkende ten deele, zeide een valschen naam aangenomen te hebben omdat zijn eigen naam zoo bezoedeld was in Nederland, noemde al zijn valsche voorspiege lingen grappen en hield met klem vol, dat zi vervuld zouden geweest zijn, ware hij niet gearresteerd. De verdediger, mr F. Aberson, vroeg vrij spraak, daar beide delicten z.i. onbewezen waren, en dadelijke invrijheidstelling, die geweigerd werd. Er was een talrijk publiek, waaronder vele dames, bij de zitting tegenwoordig. De Arnh. Ct. verneemt dat de officier van justitie appèl heeft aangeteekend tegen het vonnis, dat door de rechtbank te Arnhem in zake J. J- v. Hattem. brand op het tentoon stellingsterrein op Sonsbeok, is geveld. LETTEREN EN KUNST. In de Vlaamsche opera te Antwerpen hadden Dinsdagavond do eerste voorstellingen plaats van de opera-comique Diana en het lyrisch drama Lika. De opvoering was een succes, zoowel voor den componist Van Oost, directeur der muziekschool te Diest, als vo r het gezelschap. Bij het bestuur der Amsterdamsche af* deeling van het Nederlandsch Toowelverboiul is het denkbeeld gerezen, om den leden van die afdeeling als invitatie-voorstelling aan te bie den eene opvoering van de „Leeuwendalers", omdat het juist twee honderd vijftig jaren ge leden is dat Vondel dit stuk ter gelegenheid van den vrede van Munster schreef. De raad van beheer der koninklijke veree niging Het Nederlandsch Tooncel verklaarde zich zeer welwillend bereid, zijnerzijds daartoe mede te werken, doch meende om de betrek kelijk hooge kosten en de geringe kans om dit stuk op het repertoire te houden, slechts dan bedoeld stuk in studie te kunnen nemen, als behalve de afdeeling Amsterdam ook de drie overige groote afdeelingen van het Verbond (Den Haag, Rotterdam en Utrecht) or toe zou den kunnen besluiten om op nader overeen te komen voorwaarden voor hare leden bedoeld stuk ten tooneele te brengen. Teneinde een van Vondel's belangrijkste werken ten tooneele te kunnen voeren en tevens den Munsterschen vrede als belangrijk historisch "feit te kunnen herdenken, heeft de Amsterdamsche afdeeling aan de andere afdee lingen gevraagd zich in deze te willen uit spreken. Verschillende Berichten. De Hollandsche bladen melden, dat op de jongste partij ten Hove onze Koningin eenige quadrilles meemaakte. Vrijdag avond zullen de Koninginnen de op voering van het kluchtspel Kloris en Roosje door de Kon. vereeniging Het Nederlandsch Tooneel bijwonen. Te Arnhem is overleden de oud-kapitein luit. t/z E. Bunnik, in 1871 gepensionneerd. De heer Bunnik heeft onder meer gediend als eerste officier aan boord van het wachtschip te Vlissingen. Er heeft zich een comité gevormd, be staande uit de heerendr A. W. Bronsveld, prof. T. M, S. Bal jon, beiden te Utrecht; J. Moulin, te Nijmegendr J. Th. de Visser, te Amsterdam, voor de stichting van een ge- denkteeken voor wijlen den oud-hoogleeraar J. L. Doedes. Onze lezers zullen zich herinneren, dat de ex-veearts J. Boom te Delden heeft verklaard klauwzeer te kunnen genezen en dat hem een koe is toegewezen om zijn kunst te bewijzen. Het resultaat was, wij hebbeu bet indertyd ge meld, dat de koe niet beter werd. Thans ver klaart de heer Boom echter dat die koe niet aan "klauwzeer leed, maar aan beenetter en dat de heer Berg van Grafhorst, rijks-veearts te Driel, dat kan bevestigen. Hij verklaart zich dan ook nn nog bereid een andere proef te nemen. Omtrent den toestand van den len luite nant Ruijsch van Dug toren, van wiens vreesc- lijk ongeval en daarop gevolgde redding wi] onlangs melding maakten, vernam het Bat. Nbd. van iemand die 30 Nov. per ss. Van Rie- beeck van Toboali is teruggekeerd, dat hij geen ander nadeel van zijn vevschrikkelijken tocht ondervond dan een enormen last van steen puisten. Koortsen en ook andere kenteekenen van hevige reactie deden zich niet voor. Onder de paarden van het 3e reg. veld artillerie te Bergen op Zoom is de influenza heerschende verklaard. Aldaar ontving een ingezetene per Van Gend Loos als Nieuwjaars geschenk een kistje tehuis, waarin een kinder lij kje lag. De politie, op de geruchten atgaandc, onderzocht de zaak en vond werkelijk op aan wijzing van den ontvanger het vreemde ge schenk buiten de stad in een droge sloot, alwaar hij het, uit vrees dat het bekend zou worden, had verborgen. Ook moet de afzendster reeds gevonden zijn. In de Feijeuoordstraat te Rotterdam is een 13-jarig knaapje, dat bezig was zijne dui ven te voederen, ui-tjjfe tweede verdieping ge vallen. Ernstig inwendig gekneusd werd het opgenomen. Te Schiedam wordt sedert Maandagochtend een tienjarig knaapje vermist. Te Bolnes is Dinsdag middag een roei bootje van een houtschipper midden in de Maas omgeslagen. Het bootje is opgevangen doch de schipper is vermoedelijk verdronken. Te Amsterdam zullen 84 nieuwe politie agenten aangesteld worden. Te Amsterdam is een zakkenroller op heeterdaad betrapt, terwijl hij de beurs van een dame stal. Hij bleek een Franschman te zijn, die in het bezit was van een portefenille met f 40 en een beursje met geld. Voor een gezin uit de 2e Bloemdwars- straat te Amsterdam was de Nieuwjaardag al zeer droevig. Er was na misbruik van ster- kendrank twist ontstaan tusschen vader en zoonin zijn drift nam de vader een kruik op en gal zijn zoon daarmee zulk een slag op het hoofd, dat deze bewusteloos ineenzakte. In zeer bedenkelijk.cn toestand werd hij naar het Bin nengasthuis gebracht, waar bleek dat hij reeds overleden was. Op denzelfden dag werd aan een achtjarigen zoon van een arbeider te Bei- len zooveel jenever toegediend, dat het kind den ganschen voormiddag zonder bewustzijn heeft gelegen, zoodat men voor den dood vreesde en de hulp van den dokter moest in roepen. Ofschoon ook deze eerst voor het leven vreesde, heeft de knaap het er toch door gehaald. Zondag avond trad te Utrecht, naar het U. D. vertelt, een raan-vrouw op, die wel voor 6 man kon doorgaan. Haar vrijer, een lange veldartillerist, raakte slaags met een kort ge zet mineurtje, doch deze, het in behendigheid winnende, wist zijn tegenpartij weldra lang uit op den troittoirband van den Steenweg te leg gen. Zij, haar vrijer in dien toestand ziende, vermande zich, trok het zwaard uit de schede van haar beminde en sloeg daarmede zoo woest in het rond, dat de mineur het moest afleg gen en weldra met de beenen in de steeg lag. Toen voldaan over hare overwinning stak zij het zwaard, gelukkig niet druipend van bloed, weer in de schede, vatte haar minnaar bij den arm en ging met hem aan den haal, achtervolgd met allerlei liefelijke namen van andere dames, die zulk een optreden toch wel wat kras en onnatuurlijk vonden. Twee poli tieagenten, die aankwamen, waren nog juist getuigen, hoe andere corpsledon van het wapen der genie hun makker troostten, die in tranen zijn leed uitstortte, over liet pak slaag, dat hij volgens zijn zeggen voor het eerst had gekre gen en dan nog wel van een vrouw. De agenten kregen zelfs medelijden en rieden hem dringend aan in de kazerne zijn hart te luchten, aan welke aanmaning hij, meer door zijn ka meraden gedragen dan loopende, gehoor gaf. Te Hillegom is tijdens de afwezigheid dei- bewoners ingebroken en een f 400 ontvreemd. Nabij "Waspik is Dinsdag avond door een trein van de staatsspoorwegen een boerenkar, waarin twee personen zaten, aangereden. Een persoon werd gedood, de andere gekwetst, terwijl het paard ook lichte kwetsuren bekwam. De vorige wcelc werd te Elden bij te verrichten grondwerk op de Paaschweide een geraamte van een mensch opgegraven op circa /s meter diepte onder den beganen grond. Vermoedens van een misdaad zijn niet uitge sloten. Eindelijk is 't lijk van de ruim 70jarige weduwe, die vöor vijf weken, uit de avondkerk te Nijehaske terugkeerende, door de duisternis in de vaart liep, gevonden, en wel in de nabijheid van 't stoomgemaal in de Heeren- sloot. 't Zilveren oorijzer zat nog op 't hoofd, Het ruim 20-jarige meisje, in deFriesche gemeente Oosterland, dat, zooals door ons ge meld werd, door de maréchaussees gevankelijk naar Heeren veen werd vervoerd, wegens eene beschuldiging van moord op haar pasgeboren kind, waarvan zij 't lijkje zou verborgen heb ben, is, na verhoor voor den rechter-commis- saris, dadelijk op vrije voeten gesteld omdat er van kindermoord geen sprake kon zijn. Te Hij ken,- onder de gemeente Beste, vond een landbouwer Zondagmorgen onder zijne schapenkudde twee dieren met diepe wonden dood in het hok liggen, terwijl twee anderen zoo ernstig met een mes over den buik gesne den waren, dat de darmen er uit hingen en de schapen stervende waren. - In het Limburgsche dorp Geulle moet door een persoon een onwillige doodslag op zijn broeder gepleegd zijn. De justitie uit Maastricht is er heen voor een onderzoek. Keizerin Frederik gaat de volgende maand over Vlissingen naar Engeland. Dinsdag- ochtend had op de Schelde voor Antwerpen wederom een aanvaring plaats, waaromtrent het H. v. A. het volgende me dedeelt Dezen morgen, op de hoogte der Pijp Tabak is de Duitscho stoomboot Bonn, van den Nord- deutscher Lloydom 9 uren uit onze haven naar de Plata vertrokken, in aanvaring geko men met het Engelsche driemastschip Blair- gownie, komende van Pascaguela met hout. De Blairgownieonder de waterlijn erg ge troffen, werd in zinkenden toestand aan den wal gezet. De Bonn is met ingedrukte platen terug aan de kaai gebracht. De Belgische visschersvloot telde op 1 Januari jl.Ostende 115 zeilvischsloepen, 14 steamtrawlers en 137 garnalenbooten, Blanken- berghe 49, Coxyde 26, Heyst 54, de Panne 65, Middelkerke 1, Nieupoort 10 en Oost-Duinkerke 35 schuiten, te zamen 506 vaartuigen. In 1897 werden slechts 2 nieuwe scheepjes in de vaart gebracht, terwijl er 10 sloepen verloren gingen en er 1 werd gesloopt. Thans zijn er nog een zestal stoomvischsloepen in aanbouw. De Belgica, het Poolschip van luitenant De Gerlache, is den 9en December te Punta- Arenas, in het Zuiden van Patagonië, aange komen. Het zou den Hen December naar de Zuidelijke Poolzee vertrekken. Wegens het niet voldoen van een retri butie van éen franc, heeft de gemeente Brussel de aansluiting van een onder Schaerbeek ge legen gasthuis aan het gemeenteriool doen afsnijden. Deze even kinderachtige als schadelijke han deling der bureaucraten, wordt natuurlijk zeer veroordeeld. Op de Portugeesche kust is eenNoorsche bark vergaan, waardoor 7 personen verdronken. Dinsdag middag brak in het dok Mill wall (Londen) een groote brand uit, en wel in de bergplaatsen van Noorsch hout. Uit Hamburg wordt gemeld, dat de daa r gevestigde stoomvaartmaatschappij op Amerika een nieuwe lijn op Oost-Azië zal openen. Voorloopig zal den 25en van elke maand een boot vertrekken. Een leverancier van het te Lnneville garnizoen houdende regiment cavalerie was met een kar (le binnenplaats opgereden, en leverde achter zijn waren af. Nadat hij gereed was, nam hij weer de leidsels ter hand, maar het paard bleef staan het was niet van zijn plaats te krijgen. De onderofficieren hadden nl. het paard afgespannen en het vervangen door een opgezet dier, dat bij de oefeningen dienstdoet. Tengevolge van een woor denwisseling in de Roemeensche kamer hebben vier kamerle den met elkander geduelleerd. Beide duels hadden op de sabel plaats. Olay, van de uiterste linkerzijde, en Rakowszki, van de volkspartij, werden zwaar gekwetst. Een in Parijs wonende Rus, Rakowlcy genaamd, van een reis uit Rusland naar Frank rijk terugkeerende, reisde met vijf andere hee ren, die op verschillende stations tusschen Keulen en Jeumont in den waggon le klasse waar hij zat, stegen. Oogenschijnlijk kenden zij elkander niet, maar langzamerhand knoopten zij toch een gesprek aan. Een der reizigers had kaarten en men begon een apelletje, waaraan ten slotte ook de heer Rakowky deelnam. Toen de trein in Compiègne aankwam, had de Rus 40.000 frc. verloren. Eerst toen de anderen daar uitstapten, begreep hij, dat hij in handen van kwartjesvinders gevallen was. Bij aankomst in Parijs stelde hij do politie met de zaak in kennis. Bij onderzoek bleek dat de bedriegers met den eersten den besten trein naar België teruggekeerd waren. Een paar dagen te voren had dezelfde bende op dezelfde lijn een van Keulen naar Japan reizend Duitscber, Wasser- mann genaamd, met kaartspelen 10.000 francs ontfutseld. Het jaar 1898 is niet alleen voor Neder land rijk aan hevinneringsdagen. Waadlandt zal zijn 50-jarige onafhankelijk heid als Zwitsersch kanton vieren. Hongarije zal eveneens de gebeurtenissen van 1848 her denken, terwijl men te Parijs en te Berlijn ook plannen van dien aard maakt. Eindelijk zal Ierland het eeuwfeest van den opstand van '1798 vieren. Uit New-York meldt men dat de katoen spinnerijen in Nieuw Engeland, die 90.000 werklieden bezig houden, in onderling over leg hebben besloten tot verlaging der loonen over te gaan. De reeds kortelijk vermelde ramp te To ronto (Canada) had in de raadszaal plaats. De onlangs bij de provinciale verkiezing gekozene candidaten traden voor de kiezers op, die ten getale van ongeveer 2000 aanwezig waren. Tijdens de redevoeringen bezweek een ge deelte van de vloer en werd een groot gat gevormd, waarin 200 personen, een zware ijzeren brandkast en een groote ijzeren balk verdwenen. De ongelukkigen vielen in een diepte van 7 meters, en kregen voor een deel nog de bedoelde ijzeren voorwerpen op het lijf. Terstond werd het reddingswerk aangevan gen, met het reeds bekende gevolg. De verga dering werd bijgewoond door de eerste burgers der stad, zoodat vooral die kringen zwaar ge troffen zijn. De Hollanders, te San Francisco hebben zich vereenigd om de troonsbestijging van koningin Wilhelmma feestelijk te vieren en om H. M. bij deze gelegenheid een geschenk aan te bieden. Het is de dure plicht dezes tijds de vrouw niet slechts te vereeren, maar ook over haar toestand na te denken. Lorenz von Steins. DRIEVOUDIGE MOORD. Op Oudejaarsavond is bij het Fransche plaatsje Sisteron een drievoudige moord ge pleegd, waarvan de slachtoffers zijn de eige naar eensr -hoeve, Chaine, 70 jaar oud, zijne vrouw van 68 en eene juffrouw Siard, een bloedverwante. De misdaad werd ontdekt door eenen mars kramer. Vol schrik liep deze naar eeuo na burige hoeve om hulp te halen. Het eerste lijk, dat gevonden werd, was dat van juffrouw Siardhet lag voor de deur en was vreeselijk gewond. Chaine lag met verbrijzeld hoofd in zijn bedaan den voet van het bed zat half gekleed ineengezakt zijne vrouw, ook dood. De misdaden moeten gepleegd zijn met een ijzeren staaf of hamer of met een zwaar stuk hout. Het gelaat der ongelukkigen drukte eeu vreeselijken angst uit. Diefstal schijnt de drijfveer tot de misdaad te zijn geweest, alhoe wel de meubels geen spoor van braak dragen. Men heeft aan de lijken ook verscheidene messteken ontdekt. Afdruksels van bloedige handen zijn op de muren gevonden. De mis daad werd gepleegd tijdens een donkeren, stormachtigen nacht. De moordenaars hebben vermoedelijk aan de deur geklopt om eene schuilplaats te vragen. Daar de slachtoffers wellicht aan de stemmen hoorden, dat zij met bekenden te doen hadden, zullen zij zonder mistrouwen hebben opengedaan. Verkoopingen enz. Bij de te Koudekerke gehouden in schrijving voor de levering van 31.000 K.G. superphosphaat is ingeschreven door de heeren E. Hoefling te Lochem voor f 2.47, S. Gazan te Rotterdam voor *2.44, P. J. van Aardennc te Dordrecht voor f 2.39, Iman J. v. d. Have te Zierikzee voor f 2.38, Mij tot verkoop van hulpmeststoff'en te Dordrecht voor f 2.34 en P. J. Scheele te Terneuzen voor f 2.29 doch per schip. Alles per 100 K.tt. De heeren Coenen en Schoenmakers teUden schreven in voor een prijs, dien ze niet in de courant willen opgenomen zien. Aan hen ig de leverantie gegnnd. Pretoria. De Volksstem betreurt het niet terugkeeren van Albuquerque, den koninklijk Portugeeschen commissaris van Mozambique in Zuid-Afrika, waar hij grooten invloed en eerbied had. De presidentsverkiezing is Dinsdag aange vangen en zal 3 weken duren. Madrid. Martinez Campos moet de regee ring hebben aangeraden de verkiezingen op Cuba wegens den staat van oorlog uit te stellen, daar de conservatieven zich anders zouden onthouden. Versterkingen voor Cuba worden gereed gemaakt. Verkoopingen en Verpachtingen in Zeeland. Datum. Plaats. Voorwerpen. Tnformatiën 7 ,Tan Westkapelle, Huis enz., Middolburg, Meubelen, Hu vers. 12 Notarishuis. 13 Middelburg, Sméderjj, Verhuist. 14 Zoutclande, Hout, De V os. 14 Biggekerke, Hou', Do Vos 15 Arnemu'den, "Hout, De Vos. 15 N &St.Joosl- Hoi.t, De ^08 15 N.&St JoosL Huizen, De Vo>. 17 Vronwopolder, Hout, Verhulst. IS Oo9tkapelle, Hont, Verhulst. 19 Middelburg, Meubelen, Notarishuis. 20 April Ooflkapclle, Inspan, Tab. 27 Arnemuideu, Inspan, 0. W. Soub Inspan, Tak 29 Tak. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Zaterdag 8 Jan. Koffiehuis Luijk V1 a k e 1 u. het bouwen van een fabrieksgebouw in hout, nabij de Schorebrug. HERIJK. Deze herijk is bepaald als volgt, voor Middelburg a. voor de ten verkoop bestemde in maga zijnen en winkels voorhanden zijnde nieuwe maten en gewichten den 6 en 7 januari b. voor de gewichten, bestemd tot fijnere weging en alzoo voor die in gebruik bij apo thekers, goud-en zilversmeden enz., den 11,12, 13 en 14 Januari; c. voor de maten en gewichten, gebruikt.in fabrieken, (brood-, melk-, boter- meel-, ijzer-, gasfabrieken), werven, gestichten van liefda digheid, (weesr, arm- en gasthuizen), in open bare rijks-, provinciale- en gemeente-instellingen, (belastingen, posterijen, militaire kazerne, hos pitaal, cantine, slachterij, stadsschuur, vleesch- hal, beëedigde graanmeters, militiematen); in dienst van openbare vervoermiddelen, (stoom boot-, spoorweg-, Van Gend en Loos-, tram-, Nederlandsche handelmaatschappij) den 18,19, 20 en 21 Januari. En verder voor de wijken A 25 Januari; B 26 en 27 Januari; C 28 Januari D 1 Februari; E 2 Februari F 3 Februari; G 4 Februari H 8 Februari I 9, 10 en 11 Februari K 15, 16 en 17 Februari; L 18 en 22 Februari; M 23 Februari; N 24 Februari O 25 Februari en 1 Maart; P 2 en 3 Maart; Q 4 en 9 Maart R, S, T, U en V 10 en 11 Maart.; telkens des voormiddags van 9 tot 12 en de3 namiddags van 1 tot 4 uren. Het bovenstaande geldt ook voor S t. L a u- rens.

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 2