geboden. Doch ook zonder dat manifest zou de meerderheid der werklieden niet anders ge stemd hebbenzij zou alleen iets minder over weldigend geweest zijn. De voornaamste reden der patroons voor hunne vasthoudendheid ligt in de samenstelling der nieuwere werktuigen, die niet toelaten daarmede in 48 of 51 uren dezelfde hoeveelheid arbeid af te leveren als in 54 uren. Zoodoende vervalt het hoofdargument der voorstanders van inkorting van den arbeids tijd, die beweren dat bij korteren arbeidsduur, binnen redelijke grenzen, de werkman evenveel en nog beter dan bij langeren verrichten kan. De conferentie, waarop zooveel hoop was ge bouwd, kan dus als mislukt worden beschouwd, zoodat de strijd met vernieuwde kracht zal worden voortgezet. Al weinig anders luiden de berichten uit de andere deelen der wereld, waar Engeland zijn belangen met de wapenen in de vuist verdedigt. In Noord-Indië is generaal Lockhart door een schermutseling genoopt geworden eens krachtig op te treden. Hij maakte van uit Lala-Chinas een tocht naar de 20 K.M. verder gelegen ver sterkingen van den vijand-, deze werden door hem genomen en vernietigd. Verder zijn tweeden Kerstdag acht bataljons onder bevol van generaal Blood opgerukt om de stammen van Bunerwals te tuchtigen voor het goval zij zich niet onderwerpen aan de dooi de Engelschen gestelde voorwaarden. Ook in Afrika is men weer wat harder gaan stoomen. Nog voor het oogenblik dat de Italianen Kassala verlieten, hebben de daar gelegerde inlandsche troepen, die in Engelsch- Egyptischen dienst waren overgegaan, den strijd tegen de Derwischen geopend. Zij bezetten den El-Fascher aan den Atbara. Zij verjoegen den vijand en deden hem ge voelige verliezen lijden. In den post vonden zij een menigte vee, kameelen en proviand. Onder de gesneuvelden werden twee opperhoof den gevonden. Ook de Derwischen-post Osobri is door de inlandsche troepen omsingeld. De kommandant der Derwischen, die dezen post bezet hielden, weigerde de plaats over te geven, toen hij door kolonel Pearson daar toe werd aangemaand, onder aanbod van lijfs behoud. Het vrij sterke fort zal dus met ge weld moeten worden genomen. Het gewicht van deze tijdingen wordt ech ter overschaduwd door dat van een ander, welker waarheid echter aan ernstigen twijfel onderhevig is. Daily Mail vernam uit Shangai, dat het Engelsche eskader te Cliemulpo troepen aan land heeft gezet, terwijl de Engelsche vlag zou zijn geplant op een eiland aan den mond van de Yang-tse-Kiang. Het eerste dezer beide berichten zou van bijzonder belang zijn, daar Chemulpo in Korea ligt. en dus binnen een gebied, dat de Russen als hun sfeer van invloed beschouwen. Juist deze omstandigheid doet aan de waar schijnlijkheid van de tijding twijfelen. Want de omstandigheden zijn niet van dien aard, dat men kan verwachten, dat Engeland moed willig een conflict met Rusland zal zoeken. Dat ware vooral met het oog op den toestand in Noord-Indië te roekeloos. Meer dan waarschijnlijk is echter de lezing van de Times dat het Engelsche eskader het op Taliën-Wan heeft voorzien. Do Aurorc geeft een merkwaardige ophel dering. Gelijk men weet heeft een correspon dentie bestaan tusschen generaal Gouse en kolonel Picqart over de door laatstgenoemde in de militaire archieven ontdekte stukken, welke twijfel aan Dreyfuss schuld wekten. Men beweerde dat de generaal, die aanvan kelijk met Picquart medeging, daarop terug kwam, omdat Picquart de zaak niet kende en dus de waarde zijner ontdekkingen niet kon beoordeelen. Thans blijkt dat Picquart wel degelijk op de hoogte was, wijl hij het geheele proces heeft bijgewoond, als bijzonder verslaggever van den minister van oorlog. Onder deze omstandigheden wint de twijfel van kolonel Picquart in beteekenis. In de katholieke kerken te Praag werd met Kerstmis een in twee talen gedrukte op roeping van den aartsbisschop verspreid, waarin deze de katholieken opwekt te bidden voor een overeenstemming tusschen de beide partijen. De Hongaarsche onafhankelijkheidspartij had tegen Zondag een groote- meeting belegd, ten gunste van de vorming van een autonoom tolgebied. D« socialisten kwamen in grooten getale op, zoodat de andere deelnemers de zaal niet inkonden. Kossnth werd door de vergaderde socialisten heftig aangevallenten slotte werd een motie van wantrouwen in de onafhankelijkheidspartij aangenomen. Kolonel Vassos is tot generaal bevorderd en belast met het bevel in het weder te be zetten deel van Thessalië. - Een telegram uit Tokio zegt, dat binnen kort een vereenigde maritieme demonstratie van Engeland en Japan in de Golf van Petchili is te verwachten. - De troepen van den Sultan van Marokko hebben een groote overwinning behaald over den Mzab-atam. Generaal Weyler zou Maandag aan de Koningin-Regentes een adres overhandigen, waarin wordt geprotesteerd tegen de smadelijke woorden, door Mac Kinley over hetSpaansche leger op Cuba uitgesproken. Er wordt nog steeds druk gewerkt tot verkrijging van een Cubaansch ministerie. Verscheidene candidaten zijn reeds aangewezen, maar er is nog niets besloten. Volgens de Daily Chronicle is bij den Amerikaanschen Senaat een voorstel te ver wachten betreffende den aankoop der Deensche eilanden in West-Indië. - De president van Peru heeft de wet tot erkenning van het burgerlijk huwelijk niet ten tweeden male durven weigeren. Hij deed haar afkondigen, waarop het ministerie zijn ontslag nam. Beknopte Mededeelingen. Bourgeois heeft Zondag een verkiezings rede gehouden, en beweerd, dat de strijd zou loopen over het bestaan der republiek. Hij noemde de regeering machteloos in het binnenland en zwak tegenover het buitenland. Lemercier, het oudste lid der Fransche kamer, is overleden. Maandag is in het Panamaproces het requisitoir van het O. M. aangevangen. Naquet, de wegens de Panama-zaak ver volgde senator, heeft in een breedvoerigen brief uit Londen aan den president van het hof der Seine verzocht, dat zijne zaak niet bij verstek, maar afzonderlijk behandeld woi"de, en wel, in de maand Juni, wanneer hij beter het gevangenisverblijf zal kunnen verdragen dan thans het geval zoude zijn. - Er bestaat eindelijk kans dat de zaak- Dreyfuss ook voor den burgerlijken rechter komt. Mathieu Dreyfuss heeft de Soir en de weduwe van kol. Sandherr aangeklaagd wegens hun beweren, dat Mathieu zou hebben getracht den kolonel, die de zaak tegen den kapitein had geïnstrueerd, om te koopen. INGEZONDEN STUKKEN. Ingezonden stukken worden in geen geval teruggezonden. EEN KWAAD. Aan den Redacteur der Middel- burgsche Courant. WelEdele Heer Ik dank UEd. voor de toezending van de Middelburgsche courant van 25 Dec. en voor het daarin vervatte artikel Diepere oorzaken. Ik las dit met genoegen, daar het zoo bezadigd geschreven is, evenals eenige dagen vroegei het verslag van de door mij gehouden voor dracht op 15 Dec. 11. Volkomen ben ik het met UEd. eens, dat veel ergerlijks zoude voorkomen worden, indien aan onze jongens en meisjes door alle standen heen een betere opvoeding op zedelijk gebied gegeven werd. Dat voorts ydelheid, luiheid, hebzucht en armoede een hoofdrol spelen, neem ik gaarne aan, maar dat betreft alleen de vrouw, terwijl voor den man zulks toch niet geldt. Daarom gaat UEd. mijns inziens nog niet diep genoeg in de kwestie zelve. De diepste oorzaak zit in de meening, dat dit kwaad noodzakelijk is en de daaruit voortvloeiende politieverorde ning op de ontucht, waardoor een gemeente bestuur feitelijk zegtliet is geen kwaad. Dat deze verordening in Middelburg nauwe lijks ten uitvoer wordt gebracht, was mij be kend en meen ik toch duidelijk er aan toege voegd te hebben, maar zoo lang dit hoofdstuk in de politie-verordening eene plaats heeft, wordt toch het kwaad als zoodanig ontkend. En wat geen kwaad is mag bedreven worden. Geen enkel gemeentebestuur zal toch een ver ordening op het stelen maken. Men zal alge meen zeggen dat zulks verboden is en daar mede uitwaarom dit ook niet van de ontucht, daar toch het diepst van ons wezen, daar het geweten van elk mensch hem toch zegt, dat het slecht is. Daarom moeten wij eerst dien bodem reini gen, opdat onze pogingen tot verbetering van de opvoeding van het opkomend geslacht niet geneutraliseerd worden. Aangenaam was het mij ook uit uw artikel te mogen opmaken, dat wij uw steun bezitten in ons verlangen, dat het verbod van het onderzoek naar het vaderschap opgeheven worde. Wij weten het helaasal te goed dat „zoo lang er mensehelijke zwakheden en maatschap pelijke misstanden en wanverhoudingen bestaan, het volmaakte nooit wordt bereikt." Maar wij weten ook dat, hoe hooger wij ons ideaal stellen, hoe~dichter wij aan de verwezenlijking er van geraken zullen. Daarom moeten alle belemmeringen zooveel mogelijk uit den weg genomen worden en daarin hebben eene eerste plaats de politie-verordeningen, die wij bestrijden. UEd. zij dus overtuigd, dat de maatschappe lijke zijde van de kwestie geheel niet door ons wordt voorbij gezien, maar wij met wortel en tak dit kwaad wenschen uit te roeien. Ik dank UEd. bij voorbaat voor de plaatsing dezer regelen. Mevr. Douair. KLERCK geb. HOGENDORP. Den Haag, 27 Dec. '97. Eene enkele opmerking veroorloove ons de geachte schrijlster. De vergelijking met het stelen mevrouw Klerck verwart hierbij kwaad met misdrijf gaat eenigszin8 mank, omdat op diefstal bij rijkswet straf is bepaald, wat bij het kwaad, waarvan hierbij sprake is, niet het geval is. De besturen van groote gemeenten achten zich nu geroepen het bestaande kwaad te bestrijden, vooral om het in zijne gevolgen, waarvan vaak onschuldigen het slachtoffer worden, tegen te gaan. Aan zulk eene regeling kleeft onzes inziens nog veel gebrekkigs, omdat zij altijd te een zijdig is; maar in plaats van haar op te heffen, zooals de voorstanders van den Ncderl. Vrouwen band tot verhooging van het zedelijk bewustzijn wenschen, zouden wij daaraan uitbreiding willen geven. Voor het overige herhalen wij wat wij schreven in ons opstel, dat men dergelijke pun ten moeilijk openlijk kan behandelen of be spreken dat men die, vooral in een dagblad, slechts even kan aanroeren. Jammer is het echter dat zij, die zich daarvoor op de bres stellen, de feitelijke toestanden niet kennen of daarvoor de oogen sluiten, en, trots alle goede bedoelingen, vaak opgaan in theorieën, die in de practijk moeilijk zijn toe te passen of, doet men dit toch, het kwaad veel erger maken. De ervaring leerde dit herhaaldelijk. (Red.) HANDELSBERICHTEN. Graanmarkten enz» ViissiNGEN, 24 Dec. Boter 1.10 a 1.05: Eieren 6.— a per 104 stuks. Goes, 28 Dec. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer niet ruim en de handel van weinig beteekenis. De prijzen waren als volgtJarige tarwe a nieuwe tarwe 7.25 a 7.80; jarige rogge nieuwe rogge 5.10 a 5.25; jarige wintergerst a nieuwe win tergerst 4.75 a 5.40nieuwe zomer- gerst 4.40 a 4.75haver 2.25 a 3.10; paardenboonen a f—bruine boonen a groene erwten 6.a 6,75 koolzaad a kanariezaad a kroonerwten a Boter ƒ0.90, 1.a ƒ0.95 per kilo. Eieren 4.40, 5.20 a 4.60 per 104 stuks. Rotterdam, 27 Dec. Zooals gewoonlijk was ter markt van heden (Maandag) de aanvoer van binnenlandsche granen zoo goed als niets. Het Kerstfeest noopte, evenals alle jaren, de beurtschippers tehuis te blijven, zoodat de markt nagenoeg van aanvoer ver stoken bleef. En daar er ook weinig koopers ter markt kwamen was de handel zóo beperkt, dat de gewone wekelijksche noteering niet werd opgemaakt. L y n z a a d met weinig aanvoerprijzen flauw en onveranderd. Zeeuwsche ajuin. Heden geen aan voer ter markt wegens de feestdagen. Aardappelen. Spuische jammen 3.30 a 3.75, Zeeuwsche dito 3 a 3.25, dito blauwe 3.10 a 3.40. Geen aanvoer of vraag- Zeeuwsche eieren 5 a 5.20 de 100 stuks. Vlas. Op het land is er in de afgeloopen week nagenoeg niets omgegaan. Heden werden aangevoerd 14181 steen blauw en 400 steen geel Hollandsch en 2000 steen Groningsch. Er heerschte alleen vraag naar goede soorten spinvlas, waarin een en ander tot onveranderde prijzen omging. Van het mindere vlas bleef verreweg het grootste gedeelte onverkochtde markt sloot flauw. In buitenlandsche granen was ook de handel zeer stil. Gerst per 2000 kiloZwarte Zee 100 uit zeeboot. M a i s per 2000 kilo Amerik. Mixed 102, 103uit zeeboot 98, 99stoomend 94, 95Foxanian uit zeeboot 96Odessa stoo mend 95, 94Cinquantin 115. Meel. Vorige week ging er weinig om, waarvan de aanleiding de Kerstdagen was, de prijzen hielden zich bij vaste stemming goed staande. Heden was de markt van weinig beteekenis. Noteeringen onveranderd, alléén Amerikaansch meel is goed prijshoudend. Prima Inlandsch 14.— a 15.—, eerste kwaliteit Inlandsch 13.a 13.75, tweede kwal. Inlandsch a derde kwal. Inlandsch a f eerste kwal. Duitsch 14.a 14.25, tweede kwal. Duitsch a extra puike kwal. Hongaarsch 18.50 a 19.50, eerste kwal. Hongaarsch 17.a 18.ordinaire kwal. Hongaarsch a prima Ameri kaansch 14.50 a 15.50, eerste kwal. Amerik. 13.25 a 13.75, tweede kwal. Amerik. 11.75 a ƒ12.75, derde kwal. Amerik. a Zeeuwsche tarwebloem a Zeeuwsch tarwemeel a Fran sche roggebloem a -Duitsche roggebloem 10.a 10.75, Inlandsche roggebloem a Alles per 100 kilogr. netto. Rotterdam, 28 Dec. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd1667 runderen, 351 vette, 100 nuchtere kalveren, 916 schapen, 462 varkens, 54 biggen. Run deren le qual. 60, 2e qual. 52, 3e qual. 40, kalveren le qual. 82, 2e qual. 70, 3e qual. 60, schapen le qual. 46, 2e qual. 40, 3e qual. varkens le qual. 44, 2e qual. 42, 3e qual. 38 cent. Antwerpen, 27 Dec. Ter veemarkt van lieden (Maandag) werden verkocht 77 ossen, 123 koeien, 40 vaarzen, 14 stieren, 24 kalveren i schapen. Betaald werd per kilo voorossen le kwal. 0.82, 2e kwal. 0.72, 3e kwal 0.62 francs. Koeien le kwal.—.2e kwal. 3e kwal. fres. Vaarzen le kwal. 0.75, 2e kwal. 0.65, 3e kwal. 0.55, francs. Stieren le kwal. 0.68, 2e kwal. 0.58, 3e kwal. 0.48 francs. Kalveren le kwal. 1.07, 2e kwal. 0.97, 3e kwal. 0.87, francs. Schapen le kwal. 2e kwal. 3e kwal. francs. Mtpriizen van Tarwe en Meel. Maandag 27 December. Antwerpen. Tarwe prijshoudend. Ame rikaansch fr. 217/a- P a r ij s. Tarwe kalmloop. md. fr. 29.45. Pesth. Tarwe stil en onveranderd. Maan dag fl. 11.98. Vrijdag fl. 11.92. B e r 1 ij n. Hoewel de omzet uiterst beperkt blijft, was heden de stemming zeer vast als gevolg van de opnieuw lioogere telegrammen uit Noord-Amerika. Zoowel voor Tarwe als Rogge werden iets hoogere prijzen betaald. N e w - Y o r k dis. 101vorigen dag ÏOI1/*. Chicago 90*); 90l/a. 98'/a op new style-contract. PRIJZEN VAN EFFECTEN. Staatsleeningen. zijn raad noodig en zij waren zóó gewoon om raad te vragen aan een heer, dat zij hem niet alleen over hare geldzaken spraken, maar zelfs over huishoudelijke aangelegenheden en Kwes ties van betamelijkheid. Hij wist overal wat op en maakte zich geheel onmisbaar, kreeg vasten voet in huis, zonder nog precies te weten waarheen hij wilde, doch geheel bereid om van elke gunstige gelegenheid, die zich voordeed, gebruik te maken. Zijne veelvuldige bezoeken trokken weldra de aandacht en gaven aanleiding tot gebabbel, waarover hij zich in wendig verheugde. De dames Lebaillif, die zoo preutsch, zoo vol ontzag voor de openbare meening waren, zouden daar natunrlijk zeer onder geleden hebben, maar zij wisten er niets van, en zouden ook nooit geloofd hebben, dat men over haar kon praten in verband met iemand dien zij zoo ver beneden zich achtten. Trapon werd buitendien even vriendelijk ontvangen in de rue des Pommiers als in de Voorstad. Het bleek gelaat van Eugenie hel derde op als zij hem zag. Louise liet voor hem hare minachtende houding varenzij trachtte met hem over kunst te praten en ver klaarde hem voor bijzonder schrander, omdat hij met een zekere belangstelling luisterde; want hij nam gaarne elke gelegenheid te baat om zich te onderrichten. Mevrouw Lebaillif, die steeds gekneld werd door hare geldelijke bezorgdheid (en hij haastte zich volstrekt niet pm die te verdrijven), zag in hem haren redder, hare voorzienigheid, die haar op een goe den dag zou geruststellen over hare staats papieren en haar haar vermogen in handen geven, 't geen zij nooit zou hebben durven vragen aan wijlen haren despotieken zwager. „Vordert uw inventaris, mijnheer Trapon? Zullen wij weldra weten waar wij aan toe zijn Hij sloeg de oogen neer en antwoordde „Ja, mevrouw, wij vorderen wel maar niet snel de zaak is zeer ingewikkeld." Dan zag zij hem vol angst aan en scheen hem te smeeken ten minste bij benadering een cijfer te noemen maar dit stilzwijgend verzoek begreep hij nooit. De inventaris kwam echter toch gereed en men vereenigde zich op zekeren avond in de rue du Pommier, om den toestand te bespreken en de noodige maatregelen te nemen. De dames Lebaillif, die zeer gesteld waren op voornaamheid en deftigheid, hechtten na tuurlijk ook aan hun straat, die zoo fatsoen lijk, stil en rustig was, met hare gelijkvormige, eerwaardige, gesloten huizen. Zij hadden er een ruime mooie kamer, waar Louise, na veel strijd, verlof had gekregen om een atelier in te richteneen groot hol vertrek, met veel licht, en groote vensters, die op het meer uit zagen, geheel opgetooid met oud porcelein en bonte lappen, die zij op den zolder gevonden had. Sedert den dood van haar oom bracht zij bijna den heelen dag op dit heiligdom door en onttrok zich meer en meer aan de huiselij ke gewoonten. Zij kwam alleen beneden om te eten of om groote wandelingen te doen langs het meer. Op den dag, voor de bijeenkomst bepaald, waaraan een gemeenschappelijke maaltijd zou voorafgaan, liet zij op het laatste oogenblik zeggen dat zij hoofdpijn had, en men niet op haar moest wachten met het eten maar dat zij hoopte later beneden te kunnen komen. Zulke kuren brachten haar moeder buiten zich zei ven, zij ging haar de les lezen maar het baatte niets en dus klaagde zij haar nood bij hare nichten, - „Gij weet niet hoeveel verdriet ik van dat kind heb! Nu betreft het toch een zaak die van even veel gewicht voor haar is als voor ons. Wij zullen zeker hare handteekening noodig hebben, maar zij wil niet luisteren, en harentwil zal alles weer over gedaan moeten worden". Olympia schudde afkeurend het hoofd. „Wat zal ik blij zijn als alles geregeld is' zuchtte Eugenie. „Wij hebben geen leven meer. Wij weten niet waar wij aan toe zijn en dur ven niets uitgeven, uit angst dat wij het later zullen moeten bezuren". „Dat zou alles nog zoo erg niet zijn, in dien uw zuster even verstandig ware als gij. Achwat heeft een arme weduwe toch een moeite om hare kinderen groot te brengen. Als uw vader nog leefde, zou alles heel anders gegaan zijn. Of als mijn dierbare zwager er nog maar was!'' Per telegraaf Koen Tan Gisteren Heden 37 28 Dec. Dec. NEDERLAND. pCt. Bedrag Stukken Cert. N. W. Sch. 21/g 1000 88 881/g H 1000 991/4 991/s n 1000 980/ie 989/ig HONG. dito gondl. 5 n 100 1018/4 1011b/i6 ITALIË. Ins. 62/81 5 Lir. 100-100000 OOSTENRIJK. Obl. Mei-NoTember.5 fl. 1000 851/g 851/ifl dito Jan.-Jnli.5 1000 845/g 845/g dito dito Gond.. 4 200-1000 POLEN. Obl. 8.44 4 Z.R. 500 925/g PORT. 0. B. 58/8 19)$ 193/g dito dito 1888/89 met ticket41/» fr. 600 18)$ RU8LAND. Cert. Ins. Be 8. 1854 6 Z.R. 500 7»)$ dito 80 gec. dito 4 0 135-625 981/w 977/g dito 1889 dito 4 B. 125 981/s dito 98 5e Em. 4 G.R 125 dito 94 0e Em. 4 R. 125 995/g Obl. L. 1867/69 4 20-100 1023/g Cert. t. B, Asgn. 6 P.R 1000 SPANJE. O. B.Per.4 Pee. 1000-34000 68)$ 58 dito bin. Perpet. 4 Pr. 60O-2S0O0 TURKIJE. Gepri*. 4 fr. 500-3500 86I/4 Ceconr. serie D. 30-2000 dito dito C. 30-100 241/g EGYPTE. O. I. 78 4 20-100 1057/8 dito sp. dito 1878 81/j 30-100 BRAZILIË. Obl. Londen 18884 0 1000 dito Obl. 1889 4 VENEZUELA 1881 4 100-500 373/4 IndiiBtrieele en Financleele ondernemingen. NEDERLAND. pOt. N.W. en Pao. Pbr. 5 500-1000 53U/W 62S/4 Ned. Hand. Mich. A. resoontr5 1000 lS7»/s 1377/g N.-I. Hand. A. 150 88)$ 88)$ Zeeland Aand... 500 dito dito Pr. dito 600 dito Obl. 1888.. 3 1000 DUIT8CHLAND C-ert. Rijksbank Aand. Amsterdam R.M. 2000 OOSTENRIJK. A. O. H. Bfl. 600 Spoorwegleeuiugeu. NEDERLAND. pCt. Holl. Spoor Mij tot Expl. van 8t. 8pw. Aand.. 250 lllllAg Ned. Ctr. 8pw. A. 250 dito Obligatie. 1000 83 N.-L 8pw. Aand. 260-1000 201 N.-B. Boxt. Obl. gestemp. 1875/80 - 100 82)$ ITALIË. Spoorw. leening 1887/89 Lir. 500-3500 B51/g 551/a Vict. Em. 8p. O. 8 500 Zuid-Ital. Sp. O. 3 0 600-5000 581S/1B 58S/4 OOSTENRIJK. F. O. Spw. Obl. S fr. 500 POLEN. w. W. A. ZR. 100 RUSLAND. Gr. Sp. Maatsch. Obligatie 41/| 500 978/. 9718/,. dito dito dito 4 1126 Balt. Spw. Aand. 3 26-1250 Knrk Ch. As. O. 4 100 1088lu. 102 Mosk Smol. 6 1000 1086/g 1031/4 AMERIK. Crt. fl i 1000 dit. Calif. Org. dit. 6 1000 1007/g lOlty» Chic. N.-"W. Cert. Aand600-1000 dito le hypt. Cert. 1000 dito Mad. Ex. Ob. 7 500-1000 Menominie dito 7 500-1000 N.-W. Union dito 7 600-1000 Win. St Peter dito 7 500-1000 dito S. W. Obl. 7 500-1000 1041/x Illinois C. t. A. 7 600-1000 dit. Leas L. St. Ct. 4 600-1000 St.P. M. M. Obl. 7 600-1000 Un. Pao. Hf dl. dit. fl 1000 Fremle-Feeningen. NEDERL. St. Am. a 100 ITO1&JW Stad Rotterdam.. 8 100 BELG1E. St. Antw. 188731/i fr. .'00 dito Brussel 1888 21h 100 HONG.Staatal.1870 fl. 100 OOSTENRIJK. Staataleening 1854 4 n 260 1336/a dito 18006 600 dito 1864v 100 Cred. inst. 1868 a 100 1691/o RUSL.Staatal. 1864 5 100 dito 1886 6 100 1053L 1657/a 8PANJE. St. Madr. S 100 S78/4 TURKIJE. Spoorwl. 3 400 261/8 26 dito 1884 goud 6 G.R. 135-1000 104% 1041/g - „Ja", zei Rachel aangedaan, „vader was een uitstekend raadsman". „En Louise had ontzag voor hem", viel „Helaas zij heeft nooit voor iemand an ders ontzag gehad", prevelde haar moeder. De komst van den heer Trapon maakte een einde aan het gesprek. Hij vroeg naar Louise, doch scheen niet verwonderd over hare afwezigheid. Hij zei zijne vijf cliënten eenige beleefdheden en bood mevrouw zijn arm aan om aan tafel te gaan. Hij zat aan hare rech terhand en had Rachel aan de andere zijde, omdat men meende gemerkt te hebben dat hij aan haar de voorkeur gaf. Onder den maal tijd, die overvloedig en zeer smakelijk was, praatte men over koetjes en kalfjes. Daarna ging men naar het salon, waar men den man, die hun voorzienigheid was, deed plaats nemen aan de groote tafel. Hij opende zijn porte feuille en spreidde een menigte papieren met cijfers voor zich uit. Zijne uiteenzettingen waren lang, zaakrijk, volledig, aangevuld met toelichtingen en tusschenzinnen, en voorgedra gen op een ernstigen, kalmen toon, gesteund door een telkens herhaald gebaar van duim en wijsvinger der rechterhand, In den vorm van een O. Men luisterde in groote spanning, en terwijl het gelaat van Eugenie hare vergeefsche moeite om te begrijpen uitdrukte, helderde I dat van haar moeder meer en meer op. Zij I was te weinig op de hoogte om alle bij zonder Prijzen van coupon» en losbare Obligation. Amsterdam 27 December. Oostenrijk Papier20.97)$ Oostenrijk ZilTer21.02)$ Diverse in 11.62)$ met affidavith 11.98 Fransche Belgische47.50 Pruisische58.85 Hamburg Russen1.32 Gondroebeln 1.90 Russen per Z. Rn 1.25)1 Poolscbe per Z. R.,.. n 8paansche buitenl47.60 i» Binnebl.n 1.06 Amerik. in dollars.... 2.47 Speciekoers. GOUD S Wisbt.SouT. ƒ12.06 ƒ12.16 - 20 mk.» 11.80 «11.90 20 fr. 9.521/4 0.26 l/s 28 December. 20.971/8 21.02)$ n.53X 11.98 *7 50 47.50 68.86 <r 1.22 1.90 t UW 47^00 1.85 «.461/» Stukk. t. B fr. 2.35 ƒ3.40 Prff. Zilver 1,75 1.70 356e STAATS-LOTERIJ» 4e klasse, le Lijst. Trekking van Maandag 27 December. No 4929, 13269, 14525 f 400 8772 „200 1806, 6338, 6989, 7363, 10796, 19764 100 PRIJZEN VAN ƒ65 364 385 548 4696 6186 6911 7309 382 436 4695 6151 6251 7297 7328 LIEFDADIBHE1D. De vereeniging Kindervoeding te Mid delburg ontving door tusscheukomst van mej. M. A. v. d. Harst van N. N. 3 en van N. N. 2.50. heden te vatten, die men haar eensklaps mededeelde, daar haar zwager haar steeds in onwetendheid had gelaten van alle zaken, maar zij begreep toch dat haar fortuin het zelfde bleef en dat was een ware verlichting. „Is dit al?" vroeg zij toen Trapon op hield. - „Ja, mevrouw, dat is alles", antwoordde hij plechtig en er bleef nog veel duisters voor haar overna een poos vroeg zij aarzelend „Ik begrijp wel, mijnheer dat ons vermogen veilig is maar te midden van al die cijfers hoe moet ik daar den weg in vinden? Zij dansen mij voor de oogen en ik weet niet precies over hoeveel rente wij nu kunnen beschikken mijne dochters en ik?" Trapon lachte welwillend. „Verlangt gij een opsomming, mevrouw?" „Ja, een opsomming, mijnheer, een rond cijfer." (Wordt vervolgd). Verkoopingen en Verpachtingen in Zeeland. Datum. Plaats. Voorwerpen. Information 30 Dec. lissingen, Huizen, Maret Tak. 4 Jan Oostkapelle, Hout, Verhuist. 5 We8tkapelle, Bouwland enz., Loeff. 7 Westkapelle, Huis enz., Huvers. 17 Vrouwepolder, Hont, Verhuist- 18 Oostkapelle, Hont, Verhulst.

Middelburgsche Courant | 1897 | | pagina 3