IUIDDËLBIRGSCHE COURANT. N°. 296 140" Jaargang. 1897. Donderdag 16 December. r Deze courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs, per kwartaal, zoowel voor Middelburg als voor alle plaatsen in Nederland franco p.p., 2. Afzonderlijke nummers kosten 5 cent. Thermometer Middelburg 15 Dec. 8 u. vm. 45 gr. 12 u. 54 gr., av. 4 u. 49 gr. F. Verw. tam. kr. Z. W. wind. Advertentiën voor het eerstvolgend lummer moeten des middags vóór één uur ian het bureau bezorgd zijn. W Advertentiën: 20 cent per regel. Geboorte- dood- en alle andere familieberichten en Dankbetuigingen van 17 regels 1.50; elke regel meer 20 cent. Reclames 40 cent per regelj Groote letters naar de plaats die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Prospectussen daarvan zijn gratis aan het bureau te bekomen. Agenten. Te Vlissingen C. N. J. se Vey Mestdagh te Goes: A. C. Bolluyt, firma Wed. de Jonge. Middelburg 15 December. ONBILLIJK? Blijkens het voorloopig verslag der Eerste ka mer over de Indische begrooting zijn in de afdee- lingen dezelfde opmerkingen gemaakt, die in de Tweede kamer reeds ter sprake zijn geko men. Jammer dat de minister op al die punten weêr moet antwoorden. Het is of de leden van ons Hoogerhuis niet weten, wat er aan den overkant is geschreven en gesproken. Ook door een aantal hunner werd ernstig afgekeurd de bestemming van geld uit de schatkist voor heidensche en mohamme- daansche feesten door een christelijke natie. Het is ook verschrikkelijk! De heeren, die maar altijd door beweren dat Nederland een christelijke natie is, verge ten dat een groot deel der bevolking bestaat uit Israëlieten en niet-geloovigen. Zij verwarren eenvoudig „beschaafde" met „christelijke" natie. Een beschaafde natie nu mag en zal niet een zijdig zijnen ook bij het beheer van kolo niën zoo humaan, zoo verstandig en zoo prac- tisch om de rechten der bevolking, die daar woont, te eerbiedigen, ook wat betreft haar geloof. Welnu, wij hebben hier te doen met adat, met gebruiken, die door de vorsten in eere werden gehouden en ondersteund. Ons gouver nement, dat in de plaats van die vorsten trad, doet niet meer, maar ook niet minder dan zijn plicht, wanneer het die adat eerbiedigt. En dan, de minister van koloniën wees er in de Tweede kamer zeer terecht op, dat er voor het bewuste doel geen cent uit de schatkist van Nederland komt, maar alles wordt getrok ken uit Indië zelf. Het geld is afkomstig van de Javanen, die wij op ons z. g. christelijk standpunt zooveel mogelijk willen plukken, maar wien wij tot loon niet eens recht doen weêrvaren. En die arme Javanen zijn misschien hon derdmaal beter dan tal van zich noemende christenen DE ZAAK-HOOCERHUIS. De redactie van De Hervorming brengt den ;er Troelstra hulde en dank voor de voor treffelijke wijze, waarop hij bovengenoemde zaak in de Tweede kamer heeft ter sprake gebracht. Het blad schrijft verder hieromtrent „Een gelukkige toevalligheid was het dat iuist tijdens de behandeling der motie-Troelstra het telegram aankwam, waarin het uitzicht werd geopend, dat de aanklacht wegens mein eed voortgang zou hebben, een gelukkige toevalligheid als ministers wel eens meer te hulp komen. Het past ons thans af te wachten wat het rechterlijk onderzoek aan het licht zal brengen. Moge het een einde maken aan deze jammer- 5 zaak, zóó dat de velen, die thans nog niet gelooven kunnen aan de schuld der ge broeders Hoogerhuis, en wien het er in de verte toch niet om te doen is de justitie in discrediet te brengen, er door bevredigd worden. Wij hopen het hartelijk. Komt hier inder daad een rechterlijke dwaling aan het licht - daaro n behoeft op de justitie nog niet de blaam van opzettelijke en dus schuldige partij digheid te worden geworpen, maar wèl wordt, na den loop dien deze zaak genomen heeft, de erkenning er van uiteraard moeilijker; en wèl is er uit deze geschiedenis de les te leeren, dat de justitie, al heeft zij zich te houden aan het gecodificeerde recht, daarom nog niet uit een gevoel van hoogheid, dat hier niet voegt, met zekere minachting mag voorbijgaan de uitin gen van 's volks gekrenkt rechtsgevoel." presentiegeld voor raadsleden. Een kenschetsend verschijnsel van de rich ting van onzen tijd noemt de Gemeentestem het feit, dat er in de gemeenteraden langzamerhand personen van onderscheiden stand zitting ne men, tengevolge waarvan in verschillende ge meenten de vraag op den voorgrond treedtoi het niet gewenscht is dezen mannen, wien hun tijd. geld. ia en die zich in kantoor of werk plaats niet zonder geldelijke opoffering kunnen doen vervangen, den tijd te vergoeden, dien zij besteden in het belang der gemeente. In vele gemeenten wordt dan ook de billijk heid ingezien, aan dergelijke personen het geldelijk nadeel te vergoeden. Toch heerscht daarentegen nog in veel plaatsen de meening, dat het ambt van raadslid een eerebaantje is, dat feitelijk gratis behoort te worden waar genomen. Het blad is van meening, dat men dit anders dient te gaan inzien. Het wil ons voorkomen, zoo schrijft het, dat de gemeentewet op dit punt be hoort te worden gewijzigd. Niet langer eische men van de vertegenwoordigers der gemeente dat zij alleen om de eer die vele plichten en bemoeiingen vervullen en waarnemen, doch men geve daarvoor eene billijke belooning. Wij deelen niet de vrees, dat het ambt van raadslid daardoor in waardigheid zal dalen, dat het dan zal worden eene betrekking, die alleen om geldelijk voordeel wordt aangenomen en de raadsleden min of meer ondergeschikt maakt. Een arbeider, in welken stand ook geplaatst, is zijn loon waard, wanneer hij zijne taak goed vervult. In theorie klinkt het heel mooi, dat men de taak, die men eenmaal op zich heeft genomen, al is het ook gratis, goed moet ver vullen, doch de practijk leert anders. Niet ieder raadslid is vermogend of onafhankelijk, en het blijkt dikwijls uit de keuze der kiezers, dat men een financiëel afhankelijk man als ver tegenwoordiger hooger stelt dan iemand, „die het nergens om behoeft te laten". Welnu, men stelle dan dien minder vermogende ook in de gelegenheid een goed raadslid te zijn. Het systeem, dat door het rijk veelal wordt gevolgd, verdient, zegt het blad, ook voor de gemeente aanbeveling, nl. om voor elke bijge woonde vergadering een presentiegeld toe te kennenmen denke slechts aan de colleges van zetters en aan de commission van aanslag voor de bedrijfsbelasting. Het boven omschreven denkbeeld ware te •verwezenlijken door art. 58 gemeentewet te doen luiden#De leden van den raad genieten, zoo voor het bijwonen zijner zittingen als voor het i van sentiegeld, welk bedrag door Ged. Staten, nadat de raad is gehoord, wordt vastgesteld. Onder goedkeuring van Ged. Staten bepaalt de raad in welke gevallen door leden van commission wordt genoten." TWEKUE K ATI ER» Bij de verdere behandeling der begrooting voor binnenlandsche zaken drong Dinsdag zooals in een deel der oplaag van ons vorig nommer reeds is gemeld bij de afdeeling „Land bouw" de heer De Boer aan op opheffing van het landbouwcomité, dat z. i. overbodig is. De minister antwoordde, dat dit naar zijn overtuiging ter reorganisatie van het landbouw- bestuur stellig noodig is. De heer Van Vlijmen vroeg subsidiën voor Boerenbonden en steun voor Boerenleenbanken. De heer Hesselink vroeg meer ruimte voor de landbouwschool. De heer Van Asch van Wijck wilde stelsel matiger subsidieering voor zuivelconsulenten, de heer Smeenge stabiliteit in keuringscom- missiën voor paarden, terwijl de heer Ferf op bestrijding van tuberculose en de heer Van Dedem op beperking van maatregelen nopens het onderzoek van mond- en klauwzeer aandrong. De minister beloofde overweging der meeste punten. Uitbreiding van de landbouwschool te Wageningen wordt ook door hem noodig geacht. ij paardenfokkerijen is, volgens verklaring van den minister, voortdurende medewerking van het departement van oorlog verzekerd. De begrooting voor binnenlandsche zaken is daarop aangenomen zonder hoofdelijke stemming. De Kamer heeft nog goedgekeurd de pro vinciale belastingen en suppletoire begrootin gen voor binnenlandsche zaken. Daarna is aangevangen het debat over het hoofdstuk marine. De heer De Ras sprak in afkeurenden zin over de nu weder gedane aanvraag betrekke lijk het type-Kortenaer. UIT STAD EN PROVINCIE. In hetbestek en de voorwaarden van de op 12 November, van wege den Rijkswaterstaat alhier gehouden aanbesteding van onder houdswerken te V lissingen en Bresken s. welke aanbesteding over drie jaar liep, stond in 20 de volgende bepaling„In de inschrij vingsbiljetten moet de aannemingssom per jaar vermeld zijn, Een verschillende opvatting omtrent den uitleg daarvan heeft toen aanleiding tot een eigenaardige kwestie tusschen sommige inschrijvers en den hoofdingenieur van den waterstaat. Door meer dan een inschrijver was nl. een voudig de som opgegeven, zonder meer wel overeenkomstig het steeds gevolgde gebruik. Otschoon de ingeleverde biljetten overigens volkomen in orde waren, de laagste inschrijvers niet boven de raming schreven, in éen woord alles was zooals het behoorde, was de hoofd ingenieur van den rij ka-waterstaat toch van meening dat in de biljetten had moeten ver meld zijn „per jaar". Het gevolg hiervan was dat de biljetten, waarin die woorden niet waren opgenomen, duidelijk de woorden „per jaar" bevatte, on geldig werden verklaard. De betrokken aannemers wendden zich hierop tot den minister en het gevolg van een en ander is dat beide werken nu aanstaanden Vrijdag worden herbesteed. - In onderscheiden bladen wordt als eene bijzonderheid medegedeeld dat het bestek voor de te bouwen schipbrug ,over het Marinedok te Vlissingen o. a. dp bepaling bevat, dat alle bazen, werklieden enz. voor den geheelen duur van het werk tegen ongelukken worden sekerd, terwijl niet langer mag gewerkt worden dan 11 uren per etmaal, de schafturen niet als werkuren medegerekend. Dit is niets nieuws. Een en ander komt in alle bestekken voor, die in den laatsten tijd van het departement van waterstaat uitgaan. Te Vrouwepolder is Dinsdag aan- ispoeld een seheepsnaambord, waarop de naam: Pierre Elise. Boulogne. Maandagavond circa zeven uur is de Russ. stoomboot Herakles, gez. Boxstrom, van Antwerpen ledig naar Sunderland, in 'tnauw van Bath bij de eerste due d'alve omboog gevaren. Dinsdagavond te vijf uur is de boot afgesleept en heeft zij hare reis vervolgd. Den heer Mouthaan, onderwijzer te C o I ij n s- plaat, die zijn ontslag heeft genomen, werd Dinsdag bij monde van den heer J. Vermeulen, hoofd der school, namens het onderwijzend personeel en de leden van den gemeenteraad een souvenir aangeboden, bestaande in een fauteuil. Ter aanvulling van een kort telegraphisch bericht in ons vorig nommer, meldt men ons uit B r u i n i s s e Dinsdag morgen is het, voor deze gemeente op het „Krammer" ten anker liggend, Belgisch pleitsehip Vier gezustersgroot 75 last, binnen roode boei, onder den Noorderwal aan den grond gezwaaid, met het noodlottig gevolg dat het onherroepelijk verloren zal zijn. Het is geladen met ijzererts, van Gent naar Rukrort bestemd en werd bevaren door schip per Alphonsus van den Boogerd c. 8. te Brus- die gered en, evenals de inventaris, door ingezetenen van deze gemeente alhier in vei ligheid gebracht is. Eigenaar van het vaartuig is de heer Petit, ontvanger der Lambertgelden te Brussel. Het is bij een Amsterdam sche maatschappij ver zekerd. Naar men ons meldt, heeft W. N., arbei der te Biervliet, door de Middelburgsche rechtbank wegens mishandeling, gepleegd op de kermis, veroordeeld, en wien later door de Haagsche rechtbank dezeltde straf werd opge legd, Zaterdag jl. naar Amerika de wijk ge nomen, zonder het resultaat af te wachten van het beroep in cassatie, door hem en zijn broe der ingesteld. De voortvluchtige laat een gezin achter, wijl de middelen tot een gezamenlijk vertrek ont- VROUWENARBEID. Groot was de belangstelling in de msde- elingen, die Dinsdag avond zouden gedaan worden in eene, voor iedereen toegankelijke, bijeenkomst, in een der Schuttershof-zalen alhier, door mej. H. M. It. M. Dull uit Groningen, bestuurslid van de vereeniging Nationale Tentoonstelling van Vrouwenarbeid, omtrent die in Juli, Augustus en September te 'sGravenhage te houden expositie. De kleine zaal was zoo goed als geheel ge vuld, voornamelijk door dames, maar ook door enkele heeren. De presidente van het comité te Middelburg, mevr. ScborerPlaat, leidde de spreekster bij haar gehoor in, waarna deze de aanwezigen hartelijk welkom heette en hun dank zeide voor de daaruit blijkende belangstelling in de zaak die 't hier geldt. Daarna stelde zij in het licht, dat de tentoon stelling van vrouwenarbeid twee bedoelingen heefteene zichtbaarhet laten zien, onder wijzen door aanschouwingen eene onzichtbaar het opwekken tot belangstelling. Zij wees er op dat een groot deel van het werken van het bestuur dit jaar geweest is worstelen tegen vooroordeel; hoe steeds ei altijd weer aangetoond moest worden dat het streven van het bestuur niet is gericht tegen den man en het ook niet de bedoeling is den eene zware en onbillijke concurrentie aan te doen. Eindelijk had het bestuur ook te strijden tegen het denkbeeld, dat het plan veel te groot zou zijn, om voor éen bestuur uit voerbaar te wezen. Die vooroordeelen noemde en weerlegde de spreekster ook hier, evenals 't bezwaar dat de vereeniging „rood" zou wezen. De vereeniging draagt geen kleur hoege naamd, behalve de mooie kleuren van ons volk, het rood, wit en blauw. En mocht het rood zijn het rood, dat van oudsher als symbool van de liefde heeft gegolden. Want wat an ders dan de liefde drijft het bestuur en allen die zich voor deze zaak warm maken. Na hare inleiding deelde de spreekster mede, dat, om den arbeid zoo goed mogelijk te ver- deelen, voor de onderscheidene rubrieken afzon derlijke commissies zijn benoemd, om vervol gens, aan de hand van een plattegrond der ten toonstelling, mede te deelen wat daar te zien zal zijn. Er zal zijn een zaal, aan de industrie, een andere, aan de zuivelbereiding gewijdver der zal men er vinden een chemisch laborato rium, een zaal voor ziekenverpleging, eene voor hygiène, een modelkeuken voor huishoud- en kookonderwijs. Bovendien zullen zalen inzendingen bevatten uit Oost- en West Indië, op het gebied van maat schappelijk werk, op dat van't onderwijs, sport en confectie, huisvlijt, bloemen- en bijenteelt, textiele kunst en beeldende kunsten en is er een afdeeling voor muziek en dramatische kunst. Er zal op het tentoonstellingsterrein een goed ingerichte leeszaal zijn, ook een restau rant, terwijl een tuin zal worden aangelegd, om aan te toonen hoe het kweeken van bloemen en planten voor de vrouw een nieuw middel kan zijn om in haar onderhoud te voorzien. Met betrekking tot al wat in die verschil lende onderdeelen zal worden geëxposeerd, deed de spreekster onderscheidene interessante mede- deelingen. Hierna herinnerde mejuf. Dull eraan, dat de igen voorbij zijn dat men het zoo ingewikkelde vrouwenvraagstuk meende te kunnen oplossen aan den eenen kant met een paar opgewonden zinnetjes over meer vrijheid en meer rechten en aan den anderen kant met even holle phra- s over „de vrouw aan den huiselijken haard en de vrouw bij de wieg". Er zijn in Nederland 60,000 vrouwen meer dan man nen voor deze is het onzin en wreedheid om haar te verwijzen naar een haard, dien zij nooit bezitten kunnen, en er zijn ook vrouwen aan wier haard de wieg helaas ontbreekt en ook vrouwen wier wiegje, o bitterheid! staat bij een uitgedoofdon haard, die niet branden kan door gebrek Voor deze allen is werk noodig; men kan het betreuren of er zich in verheu gen, het is een feit, een onmiskenbaar feit er is werk noodig. Omdat zoo velen dit nog niet begrijpen is het zoo noodig dat er een groote beweging over het gansche land gaat, die vrouwen van alle standen, van alle gezindten, van alle leeftijden zusterlijk vereenigt, om samen te arbeiden aan deze studie, Tentoonstelling genaamd, die de dossing der kwestie moet voorafgaan. Met groote belangstelling werd de voordracht gevolgd en een warm applaus was het beste bewijs, dat zij met instemming was gehoord. Na eene pauze gaf de spreekster gelegenheid haar inlichtingen te vragen, waarvan door en kele dames gebruik werd gemaakt. Een harer vroeg o. a. of de tentoonstelling ook dienst baar wordt gemaakt om te trachten het lot der werksters en fabrieksarbeidsters te verlichten en te verbeteren, waarop mej. Dull beslist toe stemmend antwoordde. Spreekster eindigde, na nog op tal van an dere vragen geantwoord en vele inlichtingen gegeven te hebben, met een beroep te doen op den steun van alle vrouwen om de kas der vereeniging, die nog lang niet in bloeienden toestand verkeert, te helpen stijven, want om de zaak, die op 't getouw gezet is, te doen sla gen, is ook veel geld noodig. D., Middelburg, tot 3 d. h.M. M., zonder be kende woon- of verblijfplaats, tot 10 d. h. Vrijgesproken is L. B., Middelburg, beklaagd van ijkwet-overtreding. Het verzet, aangeteekend door M. F., Middel burg, tegen het vonnis van den 4 Augustus 11., waarbij hij is veroordeeld wegens nachtrumoer, is vervallen verklaard. LANDBOUW. Nu de afdeeling landbouw aan het depar tement van binnenlandsche zaken zal worden ingericht, moet de zorg voor de uitvoering van de boterwet thans aan het dep. van water staat toevertrouwd naar „binnenlandsche zaken" worden overgebracht. Daartoe is een wetsontwerp ingediend. - Jan Boom, de wonderveedokter uit Delden, die voor de Ooerijsselsche Landbouwmaatschappij een proef zou nemen op een zeer aan klauwzeer lijdende koe, heeft dat gedaan. Hij heeft 14 dagen gepractiseerd op een koe te Appeltern, doch te vergeefs. Het onder zijne behandeling gestelde dier is niets vooruitgegaan. Het dier was wekenlang en in hevige mate aan klauwzeer lijdende en een hopelooze patiente, doch juist de stellige verklaring van Boom dat bij elke koe, hoe ernstig en hoe langdurig lijdende, in twee dagen genezen kon, deed een ernstig geval kiezen. omdat de inschrijvers van meening waren dat dit overbodig was, na de aangehaalde bepaling) wat op den voorgrond trede», laat het dan RECHTSZAKEN. Kantongerecht te Middelburg. Heden (Woensdag) zijn veroordeeld: wegens straatschenderij K. v. B., E. M., K. M., P. J., B. v. B., C. V., K. M., A. S., M. v. B., J. d. R., Arnemuiden, tot f 1 b. s. 1 d. h. nachtrumoer: J. J. K., Middelburg, J. v. B., A. M., G. v. B., Arnemuiden, tot f 2 b. s. 2 d. h.ij kwetL. P., A. G. A. V., L. C. V., L. J. P. M. Jr., M. P. v. d. H., Middelburg, tot ƒ.1 s. 1 d. h., J. v. M., Middelburg, tot 2 x 1 b. s. 1 d. h. iedere b., H. R. J. (J., Middelburg, tot 3 X 1 b. 8. 1 d. b. iedere b., K. K., Middelburg, tot 5 X 1 b. s. 1 d. b. iedere b., H. T. M., Middelburg, tot 3 b s. 2 d. h., aanwending van pogiDgen om wild op te sporenA. G., Domburg, tot f 10 b. s. 4 d. h.jachtdelictJ. J., Meliskerke, tot 2 X 15 b. 8. 4 d. h. iedere b.bevi3aehen van de Zeeuwsche stroomen, zonder consent: J. v.B., Veere, tot 3 b. s. 1 d. h.zijn hond niet voorzien van een muilkorfA. O., Arnemui den, tot f 1 b. s. 1 d. b.; werpen v: m beer en asch in een gemeentehaven te Vlisi iugenJ. V., Vlissingen, tot 1 b. s. 1 d. h.zitten op een met honden bespannen karL. P. P., Middelburg, tot f 1 b. s. 1 d. h. Verder wegens dronkenschapA. C. B., J. G., H. P. S., J. W. d. J., P. d. W-, Middel burg, J. G. B., Vlissingen, tot 1 b. 8.1 d. h. D. v. B., Arnemuiden, tot 2 b. s. 1 d. h. W. P. J. B., J. D., J. M., C. P. v. d. MW. FMiddelburg, G. H., P. F. v. G., Vlissingen, P. D., M. v. B., Arnemuiden, tot 3 b. s. 2 d. h.; L. P.. P. K., Domburg, tot 5 b. s. 3 d. h.j M. A-, Middelburg, tot 2 d. h.} P, K. NED. PAARDENSTAMBOEK. Op de te Amsterdam, ouder leiding van den heer J. Breebaart Kzn., gehouden algemeene vergadering van die vereeniging, waarvan wij in 't kort reeds melding maakten, stelde de afdeeling Noord-Holland voor de vraag te be antwoorden, of het niet wenschelijk.is dat voor het paardenstamboek in de provinciale regle menten omtrent de gebreken, waarop de af keuring moet geschieden, zooveel mogelijk eensluidendheid heersche. Het feit heeft zich nl. herhaaldelijk voorge daan, dat paarden in de eene provincie goed gekeurd, in de andere weder afgekeurd werden, daar de keuringscommissiën blijken naar een uiteenloopenden maatstaf te keuren. Hiertegen werd opgemerkt, dat het paard den eenen keer in andere, betere conditie kan zijn dan den anderen. Bovendien kunnen de opvattingen over het mooie van een paard ver schillen. Hoe zal dat te reglementeren zijn Toch meenden anderen, dat voor de opne ming in het paardenstamboek eenige regelen gesteld behooren te worden. Het resultaat was dat de wenschclijkheid werd uitgesproken om de keurings-commissie geheel vrij te laten. Een voorstel om van de handelingen der algemeene vergaderingen een stenographisch verslag te doen opmaken, werd met bijna algemeene stemmen verworpen. Een der aanwezigen stelde voor om regelen vast te stellen voor de keuring van paarden voor het stamboek, speciaal met het voornemen om het fokdoel te omschrijven dat men op het oog heeft. Hij gaf in overweging om te dien aanzien een commissie van onderzoek en her ziening in te stellen. De wensch werd door een der leden uitge sproken, om tot een algemeene herziening van de reglementen en statuten over te gaan. Hiertegen werd aangevoerd, dat de afdeelin- gen hebben aan te geven welke wijzigingen zij eventueel in de reglementen noodig achten. De voorzitter merkte op, dat dan de voorkeur verdient het benoemen eener commissie, die zich in contact kan stellen met de afdeelingen. Tot het instellen eener commissie werd be sloten, zullende de zeven afdeelingen der ver eeniging worden nitgenoodigd elk een lid in de commissie te benoemen. De voorzitter en de secretaris van het hoofdbestuur zullen als ad viseurs in de commissie zitting nemen. Bepaald werd de volgende algemeene ver gadering weder te Rotterdam te houden. Verschillende Berichten. De senaat der Amsterdamsche universiteit besloot den heer M. B. Mendes da Costa, leeraar in de oude talen, die met professor Van Leeuwen een uitgaaf van Homerus bewerkte en zich verdienstelijk maakte bij de Oedipus- en Anti- gone-voorBtellingen, het doctoraat honoris causa aan te bieden. De vergadering van het Amsterdamsche studentencorps heeft het voorstel van haar senaat, den groentijd ook in het corps af te schaffen, met 40 tegen 30 stemmen verworpen. Die stemming teekent, en kan den voorstan ders van de afschaffing van het groenen hoop geven dat binnen niet te lang tijdsverloop dit van de baan zal zijn. Belang en Recht no. 29, dt 15 Dec., bevat: Gevoel tian Recht door C. d. Vv. R. Naar aanleiding van een vonnis door Mr D. Span jaard. Les idée's marchent door Henrietta Goudsmit. Een les in het koken door H. v« d. M. Vei-eeniging voor Vrouwenkiesrecht door l. Hilda, van Sut/lenlnrg door 8. G,

Middelburgsche Courant | 1897 | | pagina 1