FEUILLETON. BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN. De tweelingbroeders. Haritprijzen fan Tarwe en Heel. PRIJZEN VA» EFFECTEN. Het onderzoek naar de werking van de aan het licht. Bij hot verhoor der getuigen (dat natuurlijk in het openbaar plaats heeft) deelde een der omwonenden mede, dat de brand weermannen weigerden een hun aangewezen brandkraan te openen tot bescherming van een bedreigd gebouw, wijl zij op den nabijgelegen muur het teeken niet zagen, dat de ligging van een brandkraan aanduidde. Een ander zag een stoomspuit welke niet kon werken wegens gebrek aan steenkolen. Hij bood den machinist kolen aanmaar het streed tegen de reglementen om andere dan de officieele kolen te gebruiken. Een ander vroegmaar denkt u dat de graafachapsraad dat zal betalen! Toen Dinsdagmorgen de sneltrein Vlis- singenKeulen te Kaldenkirchen aankwam, vond men in een compartiment het lijk van een nog jeugdig heer, die, door middel van een revolverkogel, een einde aan zijn leven gemaakt had. De kogel was recht door het hart gegaan, zoodat de dood onmiddellijk moet gevolgd zijn. Het lijk was reeds verstijfd, waaruit men af leidde, dat de wanhopige dood op Nederlandsch grondgebied geschiedde. Het linnengoed van den rampzalige was geteekend M. Men meent zekere aanwijzingen omtrent de identiteit te hebben en vermoedt in een familiedrama de aanleiding tot de wanhopige daad te moeten zoeken. In het vorstendom Reuss is dezer dagen een 18-jarig moordenaar onthoofd. Slechts zelden wordt deze straf op zoo jeugdige per sonen toegepast, Door de Zwitsersche bondsregeering is een crediet van 18,000 fr. aangevraagd voor het instellen van een landbouw-secretariaat. Voortdurend komen uit geheel Italië be richten van storm en regen. In de provincie Cagliari is door overstroomingen groote schade aangericht en in het arrondissement Iglesias door een wervelwind. Vele huizen stortten daar in en onder het puin van éen ervan wer den drie lijken gevonden. Op sommige plaat sen stond het water een meter hoog. Twee pantserschepen der Duitsche vloot, de Wilrttemberg en de Brandenburg zijn op een kruistocht naar Christiania in botsing gekomen. De Brandenburg bekwam zoodanige averij aan 't voorschip, dat zij ten spoedigste naar Kiel is moeten terugkeeren om te repareeren. De Wilrttemberg kreeg geen noemenswaarde schade. De Amerikaan W. W. Howell zal het volgende jaar den Mount Everest, den hoogsten top van het Himalayagebergte (8840 M.), be stijgen. Het aardrijkskundig genootschap te Londen en de Britsch-Indische regeering zullen den reiziger ondersteunen. Verkoopingen enz. Donderdagavond zijn op de bovenzaal der sociëteit Be Vergenoeging alhier, ten over staan van notaris Verhulst, publiek verkocht: een winkelhuis en erf, in den Langen Delft, te Middelburg, wijk B no 138, voor f 6200en een winkelhuis en erf aldaar,wijk A no 92, voor f 3900. Onder voorzitterschap van den heer mr G. N. de Stoppelaar, voorzitter van de kamer van koophandel, werd heden middag ten raadhuize alhier eene vergadering gehouden van de tot het kiescollegie Middelburg behoorende stemgerechtigde deelnemers in de Nederlandsche Handelmaatschappij, ter verkiezing van een commissaris bij genoemde maatschappij voor Middelburg, ter vervanging van den heer J. A. Tak, overleden. Vertegenwoordigd waren 24 stemmen. De heer J. P. Fokker werd met algemeene stemmen tot commissaris gekozen. 's Cravenhage. Tweede kamer. Bij het voortgezet debat over het hoofstuk binnen- landsche zaken beloofde de minister voorstellen te zullen doen tot verbetering der tractementen van provinciale ambtenaren als eene herziening der provinciale wet soms te lang uitblijft. Bij de behandeling van den post „subsidi eer ing tot drankbestrijding" verklaarde de minister dat hij niet eenzijdig eene uitgave zal doen, maar elke poging tot beteugeling van misbruik van sterken drank en tot onder drukking der gevolgen daarvan zal steunen. De post voor inhuldigingsfeesten is aan genomen met 72 tegen 2 stemmen. De heer Van Kol heeft met warmte aange drongen op verbetering van het lot der ver pleegsters in de ziekenhuizen enz. en de heer 12. Uit het Duitscli. van E. ESC H RICHT. „Schrik niet baas de anderen moeten het niet merken maar kijk eens naar het groote luik. Ik denk dat de lading brandt 1" Het roodè gelaat van den machinist werd bleek van schrik. „Laat gauw bijdraaien, misschien berei ken wij dan nog de Zweedsche kust anders zijn wij verlorenen stuur den kapitein op dek". „Ach wat 1 Niet zoo driftig machinist. In dien mist Alles verlorenHebben blusch- middelenKapitein halenWaarom zoo'n drukte makenRuk eerst de luiken open, op dat de rook er uit komt en dan water er in zooveel wij pompen kunnen „Stuurman 5" sprak nu Karei Johan, als Lohman verzette zich opnieuw krachtig tegen indirecten vaccinedwang, welks handhaving de minister onvermijdelijk acht, al is de bestaande regeling dienaangaande geen ideale. De heer Lohman zal wellicht het initiatief nemen tot wetswijziging. Amsterdam. Het centraalcomité voor de inhuldigingsfeesten ontving van koningin Vic toria toezegging, dat zij twee harer schilderijen van Rembrandt voor de Rembrandt-tentoonstel- ling in bruikleen zal afstaan. Van bedoeld centraal-comite zijn eereleden dr Bode te Berlijn, ridder De Stuers te Parijs en lord Reay te Londen. Pretoria. President Kruger is van zijn reis teruggekeerd en overal zeer goed door de be volking ontvangen. Londen. De Times verneemt uit Peking, dat Duitschland Kiao-Tscheou wel zal ont ruimen en de baai van Samrah als kolenstation zal bekomen, nu China de eischen van Duitsch land inwilligde. Madrid. Een telegram van generaal Blanco gewaagt van verschrikkelijke wreedheden te Guiza begaan door de vrijbuitersbende van Calixo Garcia. Vrouwen en kinderen zijn ver brand en verminkt, terwijl alles is geplunderd en verwoest. Rome. Visconti Venosta heeft na krachtigen aandrang besloten de portefeuille van bniten- landsche zaken te behouden. Vrijdag 10 December. Rotterdam. Telegram van den make laar H. van Randwijk). De stemming op de markt van heden bleef kalm. Mais was vóór spoedige levering zeer vast. Donderdag December. Antwerpen. Tarwe vast. Amerikaanscb 21«/4. P a r ij s. Tarwe kalmloop. md. fr. 30.50. Pesth. Tarwe onveranderd. Donderdag fl. 11.93. Woensdag fl. 11.97. B e r 1 ij n. De opnieuw uit Noord-Amerika gemelde vrij belangrijke rijzing bleef hier na- oeg zonder invloed. Wegens geringen kooplust ondervonden de prijzen van tarwe en rogge geen verbetering, ofschoon de stemming tamelijk vast was. New-York dis. 98*/8vorigen dag 97'/s- Chicago „901/a*)881/,. 107 op new style-contractvorigen dag 98'/,. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. "W oensdag 15 Dec. Consistorie Herv. Gem. S c h or e 2 11. Het opruimen der stoelen en leveren van vrouwen- banken in de kerk en maken van een fundee ring om de kerkb. Het leveren en stellen van een ijzeren omheining op die fundeering. Vrijdag 17 Dec. Gebouw Provinciaal bestuur Middelburg: elf uur a vernieuwen van twee dukdalven in de buitenhaven te H a n s w e e r thet maken van een dukdalf in de buitenhaven te Wemeldinge en van twee dukdalven voor het remmingwerk tot beveiliging van den draaipijler van de Schoorsche brug. (Raming f 5300) elf uur b bouwen sluisknechtswoning aan de O. arm kanaal Terneuzente Terneuzen. (Raming f 3475) elf uur c maken en inhangen van een paar ijzeren reserve-ebdeuren voor de groote schut sluis van het kanaal door Zuid-Beveland te Wemeldinge. (Raming f 17.300). elf uur d het maken van een schipbrug over het Marinedok te V1 i 8 s i 11 g e n met landhoofden en verdere bijbeboorende werken. (Raming f 96.000). elf uur e het onderhoud, gedurende 1898, 1899 en 1900 van de havenwerken te Bres ken s. (Raming f 6500 per jaar). elf uur/' het onderhoud van de rijks-zee weringen en havenwerken te Vlissingen, gedurende de jaren 1898, 1899 en 1900. (Ra ming per jaar 8750). Verkoop- en verhuurk. St. Janstr. Middel burg 7 u. Het verbouwen van bet perceel op het Molenwater N no 46. Maandag 20 Dec. Ned. Herv. kerk Wemeldinge 1 u. Ver beteren en restaureeren kerk. gij thans éen luik openzet, komt er tocht bij het vuur, en dan is het spoedig gedaanWat geeft dan water- of brandspuitGod geve dat al de luiken den druk van binnen weerstaan, dan is het nog mogelijk dat de brand in zijn eigen rook stikt vooral geen luik open zetten - „Wilt ge aan het muiten slaan riep de stuurman en vloog met een haak op hem aan „Sedert wanneer voert gij hier het com mando De machinist zei nochtans„Stuurman, Genten heeft gelijk I" Het gesprek werd echter gestoord door een matroos, die uit het volks logies kwam aanstuiven, al roepende: „de lading moet branden het schot van ons logies is heet en men hoort het knetteren." „Ja wel, mijn zoon", zei de verwaande jongeling spotachtig, „wij weten het al, maak nu het kleine luik maar open en gij jongen, por alle man, en neem de planken van het groote luik af!" Morrend ging de machinist heen. De stuur man klom op de brug en keek toe nauw was de eerste plank opgelicht of met ee Verkoelingen en Verpachtingen in Zeeland. Datum. P aats. Voorwerpen. Information 15 Dec. Yee-e, Middelt rg, Hnis enz., 16 Land, Tak. 17 Middelb -rg. Hout, Tak. 17 Oostkapelle, Hont, '7 Grijpskerke, Font, De Vos. 21 Domburg, Hout, Tak. 22 Middelburg, Iubued.il, Rosie'. 22 St Laurens Kaphout en/, Tak. 22 Weetkapelle, Huizen,, 23 Middelburg, H uizen 23 Middelburg, Hout, Koulon. Algemeen Overzicht. De oude heer in het Sachsenwald heeft eens de Oostersche kwestie niet het gebeente van een Pommersch grenadier waard geacht. Toen dat woord gesproken werd, was er zeker niemand, die had kunnen voorzien wat nu gebeuren zon, en dat de eerste groote expeditie, welke Duitschland zou uitzenden een nog meer verwijderd doel zou hebben: het verre Oosten. En toch is het ongelooflijke ge beurd. Een vrij sterke expeditie gaat dat deel der Chineesche kust verdedigen, waar Duitsch land zoo onverwacht voet aan wal heeft gezet. En wat nog sterker is, de oude stichter van het Rijk zou aan dezen tocht zijn zegen hebben gegeven. Dien te halen was, naar de aardige Berlijnsche opvatting, het doel van de reis van prins Heinrich, een doel dat, naar men zegt, bereikt is. Bismarck heeft, naar men meldt, den prins goede reis en veel succes gewenscht, uit welke woorden men natuurlijk een instemming met liet groote plan wil lezen. Immers Bismarck is niet de man die zich door een beleefdheid Iaat vangen. Keizer Wilhelm toch kwam van een vrij wat slechter reis, toen hij dezen zomer trachtte des grijsaards steun voor zijn marine plannen te winnen. Of Bismarks woorden echter de beteekenis van een goedkeuring hebben en niet veeleer wijzen op een onderwerping aan wat nu een maal besloten is? Mogelijk is dit, want nu Kiao-Tschou bezet is, en de tweede expeditie op het punt van vertrek staat, zou het zeker weinig vaderlandslievend schijnen meer te zeg gen, dan wat elke Duitscher wenschen moet moge het goed afloopen. Indien anderen dat niet wenschen, dan zal dat voor een groot deel wel het gevolg zijn van gebrek aan instemming met de wijze, waarop Duitschland in deze is opgetreden. Met betrekking tot de houding van de Chi neesche regeering inzake Kiao-Tchou toch wordt het volgende medegedeeld, dat vermoedelijk aan een officieele nota aan'de Chineesche gezanten is ontleend. De bezetting van Kiao-Tschou was voor de Chineesche regeering een ware verrassing, daar hiertoe werd overgegaan in vollen vredestijd, zonder oorlogsverklaring. De regeering erkent dat verscheidene Duit sche zendelingen vermoord zijn, maar tot het oogenblik der bezetting had de Duitsche regee ring geen enkele klacht of vertoog gericht tot de regeeriug te Peking, die in soortgelijke gevallen nooit geweigerd heeft de verlangde voldoening te geven, welke ook in dit ge val gegeven zou zijn. Oogenblikkelijk nadat haai- de bezetting van Kiao-Tschou bekend was, heeft de regeering tegen dat optreden van Duitschland geprotes teerd, als onrechtmatig en in strijd met het volkenrecht, daar op dat oogenblik geen enkel erschil tusschen beide regeeringen bestond. De regeering te Peking beschouwt de zaak van de zendelingen daarom als een voorwendsel van Duitsche zijde, om een maritiem station in China te krijgen. De regeering zal er echter nooit in toestem men, dat de Duitschers daar blijven. Deze uiteenzetting zal op de eerlijke gemoe deren in Duitschland zeker niet nalaten indruk te maken want Duitschlands eerste optreden op het ruimere wereldtooneel is al bijster on gelukkig. En vooral daarom moet men het be treuren dat Duitschland, waar het breekt met zijn oude politiek, zoo weinig acht geeft op wat recht is en dat de regeering niet beter zorgt dat het rechtsbewustzijn des volks verleven digd wordt. Het misstaat daarom wel een weinig, dat men het vertrek dezer expeditie tot een nati onale gebeurtenis wil maken, en daaraan een betooging verbinden. dof gerammel, als het brullen van een roof dier, sloeg de vlam uit de gloeiende massa. Ontzet deinsden de mannen achteruit, en de onverschilligheid van den stuurman sloeg in volkomen radeloosheid over. Hij gilde„Brand brandreven, reven In tusschen stond Karei Johan voor de kooi van den kapitein en gilde hem in het oor „De lading brandtDe lading brandt „Ja, jaHet brandt geweldigHet is ook Shetlandschc whisky." Karei Johan goot de karaf over zijn hoofd uit en met een „Drommelswat is dat stoof de slaapdronken man overeind. Daar klonk de stem van den stuurman„Brand revenen in vliegende haast trok de kapitein zijn kleeren aan, kwam tot bezinning en be greep wat Karei Johan zei, dat de op dit oogenblik geopende luiken het onheil verhaast hadden. Met zijn jas in de hand holde hij de trap op en gilde: „Alle luiken sluiten!" En zij wierpen de planken op de vlammen en stopten ze zoo goed mogelijk dichtmaar tusschen alle reten lekten de blauwe gasvlam- men door. De slangen werden gebaald en de Een feestelijke uittocht immers is moeilijk te vereenigen, met het in geen geval beslist geoorloofde karakter van de onderneming, en uog minder met de gevaren, welke de nieuwe politiek opent. Tot dusver toch heeft Duitsch land zich gehouden "buiten de vraagstukken welke eens tot een botsing tusschen de mogend heden moeten leiden. En plotseling wordt dat stelsel van non-interventie verlaten, en dringt Duitschland zich in op een gedeelte der wereld, dat niet minder dan het Oosten de twistappel van Europa zal worden. Zoo ooit dan is hier reden te denken dat men wel weet waar men begint, maar niet waar men eindigt; een les welke ook Engeland tot zijn schade heeft verwaarloosd, toen het den strijd in Noord-Indië aanbond. Immers de be richten van daar blijven ongunstig luiden. Wel zijn weer eenige marschen gemaakt welke goed afliepen. Maar de latere berichten be vestigen, dat de toestand in hoofdzaak niet veel verbeterd is, sedert de schildering welke wij reeds vóór 14 dagen daarvan gaven. Te wachten is dat ook niet, waar de koude bijna even groote vijand der Engelschen is als de Afridi's. De Engelschen moeten terug dat is door velen met den toestand bekende per sonen uitgesproken. Zelfs wordt gesproken van een „achterwaartsche" concentratie, welke reeds zou hebben plaats gehad, en gelijk staat met een ontruiming der Tirah-vallei. Men zal dan in het voorjaar andermaal op marsch kunnen gaan en van voorafaan gaan Beknopte Mededeelingen. De Belgische kamer behandelt op dit oogenblik het ontwerp betreffende het leger- contingent. Ouder gewoonte komt de kwestie van den persoonlijken dienstplicht daarbij op den voorgrond. In de Belgische Kamer werd onlangs, na dat Woeste de regeering in de zaak Ahmed Riza had verdedigd, geroepen dat een groot kruis voor hem in aantocht was. Nu, het grootkruis is nog niet gekomen. Maar de sultan heeft wel een paar Brusselsche beamb ten der justitie een lintje toegekend. Ook beweert men dat Ahmed Riza toch bevel kreeg het land te verlaten. Rochefort wijdt een eigenaardig artikel aan de woorden van Méline, dat het een groote onvoorzichtigheid zou zijn om meer te zeggen, wijl men daardoor het land aan bijzondere moeilijkheden zou bloot stellen. Dat niemand tegen deze woorden opkwam hindert den rooden markies. Waarom hebben wij een vloot, een leger, en de alliantie met Rusland; waarom zeggen zij bij elke gelegenheid dat Frankrijk zich uit zijn ruines heeft verheven tot den eersten rang onder de volkeren, als men zoo ellendig en laf is, dat men erop de tribune op durft wijzen, dat keizer Wilhelm zijn sabel zou trekken en ons oui de ooren zou slaan, als wij de on voorzichtigheid hadden in het volle daglicht recht te spreken over een officier, die door een jood is beschuldigd een falsaris en verra der te zijn, - Het besluit der Britsche katoenfabrikanten, om de bekende loonsverlaging niet te doen door gaan, wordt gerechtvaardigd door het beweren, dat er juist in den laatsten tijd meer leven in genoemde industrie is gekomen. Wel toevallig, dat dit samenvalt met de weigering der arbeiders, om voor minder loon te werken. De kwaal, welke Bismarck het loopen belet, is niet rheumatiek, maar een ontsteking van een ader aan het been. Prins Heinrich toonde door de wijze, waarop hij afscheid nam, dat hij overtuigd was den grootsten Duitscher niet te zullen weerzien. Graaf Wilhelm von Bismarck is Maandag bij keizer Wilhelm aan tafel genoodigd. - De Rijksdag heeft het Marine-ontwerp naar de begrootingscommissie verwezen. Uit den loop der debatten bleek, dat de na- tionaal-liberalen stellig vóór, doch de Zuid- Duitsche volkspartij tegen het ontwerp is. De anti-semieten verklaarden zich voor eene proef neming en de leden van den Beierschen Boe renbond schortten hun oordeel nog op. - Duitschland wordt een echte koloniale mogendheid, met een afzonderlijk minister. Merkwaardig genoeg zou het plan bestaan deze betrekking aan te bieden aan majoor Scheele. Dat een majoor in Duitschland tot zoo hooge waardigheid wordt geroepen is zeker iets bijzonders. De Oostenrijksche regeering heeft aan de delegatie een ongunstig rapport uitgebracht over den toestand der vloot. Deze verkeert, vooral wat de pantserschepen betreft, niet in waterstralen in het ruim gericht. De spuiten wierpen voortdurend water op de heete plan ken. Na twee uur onafgebroken arbeid kregen zij hoop. Het knetteren hield op. De ver hitte lucht verhelderde, ook de nevel trok weg. De stoombooten, die hen voorbij geva ren waren, werden aan den Zuidelijken horizont zichtbaar. Kapitein en stuurman hadden een krasse uiteenzetting. Woedend gemaakt door de rechtmatige verwijten van de ouwen, die te kennen gaf heel goed te begrijpen dat zijne bevelen „om altijd frissche lucht bij de lading te brengen" nooit opgevolgd waren, liet de stuurman zich verleiden om te zeggen Een goede kapitein kijkt zelf of zijn bevelen opge volgd worden. Niemand kan verlangen dat men een dronken man gehoorzaamt -datkan schip en bemanning kosten. Nog geen tien uur geleden hadt ge ons bjjna op den wal laten loopen, gelukkig dat de roerganger niet onvoorwaardelijk gehoorzaamde J" «Van 't dekbrulde de kapitein, „van 't dek kerelGij hebt arrest en het commando wordt u ontnomen. Van 't dek zeg ik en gij goeden staat, zoodat een belangrijke uitbrei ding noodig is. Over het nieuwe Italiaansche kabinet is nog niet veel bekend. Zanardelli heet bereid Di Rudinï te helpen door justitie te nemen. Visconti Venosta zou echter bezwaar ma ken buitenlandsche zaken te houden. In geen geval zou zijn aftreden ecliter leiden tot een verandering in de buitenlandsche politiek. Een Spaansch edelman, markies De Villa- meyor, opent een nationale inschrijving ter versterking der marine. Hij. zelf ging voor met 250.000 francs. De Carlisten willen de boodschap van Mac Kinley aangrijpen, om een volksbetooging te houden, teneinde aan te dringen op krach tige protesten tegen die boodschap. De regee ring te Madrid was anders nog al ingenomen met de houding van Mac Kinley en meende, dat het eene dreigende zinnetje alleen tot doel had de oppositie tevreden te stellen. Uit Boekarest wordt gemeld, dat de poli tie, uit vrees voor nieuwe anti-semietische onlusten, aan de Israëlietische winkeliers heeft aangeraden hunne winkels te sluiten. Daal de politie hiermede hare onmacht tot het ver- hindeven der oploopen schijnt te erkennen, is de ongerustheid onder de Israëlietische bevol king daardoor zeer vermeerderd. Op Kreta waar deze week voor het eerst een Grieksch schip verlof kreeg de ha vens aan te doen, is weer eens gevochten/De opstandelingen schoten op het fort Kissano, welks Turksche bezetting het vuur beant woordde. Ook bij het Christendorp Pieropolati is gevochten. Vertrokken en aangekomen scliepen. Vlissingen, 10 Dec. Vertrokken, Don derdagavond, het Eng. ss. Ann Webster, naar Londen, na zijn kolen voorraad aangevuld te hebben. Binnengekomen de Noorsche bark Ruth, gez. Rasmussen, van Demerara naar Mid delburg. Gepasseerd het Ned. ss. Ariadne, gez. En gelsman, van Antwerpen naar Rotterdam. De Duitsche stoomboot Tai Tu, van Hamburg naar Duinkerken bestemd, is op de haven ge komen wegens gebrek aan kolen. De stoomboot Cyprus sleept op naar Ant werpen. HANDELSBERICHTEN. Graanmarkten enz. Vlissingen, 10 Dec. Boter 1.05 a 1. Eieren f 6.80 per 104 stuks. Amsterdam, 10 Dec. Raapolie 28. Lijnolie 166/s a contant. Cükeghem-Anderlecbt, bij Brussel, 9 Dec. Ter veemarkt van heden (Donderdag) waren 1378 stuks runderen aangevoerd, waarvan 630 ossen, 187 stieren en 561 koeien en vaarzen. De prijs per kilo levend gewicht was voor ossen 0.70 tot 0.85 francsstieren 0.56 tot 0.66 francskoeien en vaarzen 0.56 tot 0.66 francs. Staatsleeningen. Per telegraaf Koers van Gisteren Heden 9 10 Dec. Deö. NEDERLAND. pCt. Bedrag Stukken Cert. N. "W. Sch. 2l/j 1000 87Vl6 87S/e aito OWS 1000 991/g 991/ifl dito Cert3 u 1000 987/,9 987/16 HONG. dito goudl. 5 100 ITALIË. Ins. 62/81 5 Lir, 100-100000 OOSTENRIJK. Obl. Mei-November.B fl. 1000 848/8 849/jb dito Jan.-Jnli.,. B 1000 84 841/g dito dito Goud.. 4 200-1000 lOH/a 1013/« POLEN. Obl. 8.44 4 Z.R. B00 PORT. O. B. B3/8 met ticket...... 8 lflj^ 197/ig dito dito 1888/89 met ticket41/s fr. B00 291/4 291 /8 RUSLAND. Cert. Ins. Be S. 18B4 B Z.R. 600 731/8 dito 80 gec. dito 4 12B-62B dito 1889 dito 4 R. 12B 981/j8 dito 93 Be Em. 4 G.R. 12B dito 94 6e Em. 4 R. 12B 1001/4 100 Obl. L. 1867/69 4 20-100 102»/8 1033/,. Cert. v. B. Asgn. fl P.R 1000 dito 1884 goud B G.R. 126-1000 104Vm SPANJE. O. B.Per.4 Pes. 1000-24000 dito bin. Perpet. 4 Pr. 600-26000 TURKIJE. Gepriv. 4 fr. 600-2B00 8fll5/16 866/8 Ceconv. serie D. 20-2000 2l5/8 dito dito C. 20-100 EGYPTE, O. L. 76 4 20-100 dito sp. dito 1876 Sl/| 20-100 BRAZILIË. ObL Londen 1883.... 4 1000 dito Obl. 1889 4 flll/o 61 VENEZUELA 1881 4 100-600 373/4 38 Indnstrieele eu Fiiiancieele ondernemin gen* NEDERLAND. pCt. N/W. en Pac. Pbr. 6 600-1000 BSS/8 Ned. Hand. Msch. A. rescontr5 1000 1347/8 Genten neem de leiding 1" Geen van de vele scheldwoorden, die anders den zeeman op de tong liggen, verlichtte den ziedenden toorn der beide mannen. De stuur man verdween met een korten schamperen lach en de kapitein stond met saamgeknepen lippen op de brug. Karei Johan zag dat zijne handen, waarmede -hij zich aan de leuning vasthield, heefden. Nn heerschte er overal doffe stilte, de matrozen durfden nauwelijks te fluisteren. De avond vieler was geen maan, dus werd het pik donker. De booten werden klaar gemaakt en daar men tegen den wind voer, liet Genten de lange boot naar boven brengen op de brug besprak hij met den kapitein de verdeeling der wachten. De slangen wierpen nog altijd water op het dek en in de lading. (Slot volgt.)

Middelburgsche Courant | 1897 | | pagina 3