BUITENLAND. worden overgeleverd. Toen men echter den volgenden dag het gevangenhuisje ontsloot wits de vogel gevlogen. De arrestant had zich door het dak een uitweg weten te banen. Zijn identiteit vermocht men niet vast te stellen. Een aardig staaltje van schranderheid bij een kraai werd dezer dagen te Zandvoort waar- genomem. Een kraai vond aan het strand een mossel en bestemde die voor zijn middagmaal. De schaal bleek echter zoo hard te zijn, dat hij die met den snavel niet kon stuk krijgen. Toen vloog hij met zijn buit herhaalde malen om hoog en liet de mossel dan vallen, in de hoop dat de schaal op die wijze zou breken. Toen hem echter ook dat niet gelukte, wist het dier er wat beters op hij vloog hoog boven den boulevard, waar de schaal, na eenige malen op de steenen gevallen te zijn, ten laatste barstte en de kraai aldus zijn doel bereikte. Een ander opmerker verhaalt dat hij aan de Wadden ook meermalen gelegenheid had kraaien bij het stukmaken van mosselschelpen te be spieden en te zien, dat ze daarmee hoog inde lucht vlogen en ze op steenen lieten vallen, om ze zoo te breken. Nimmer zullen zij ze laten vallen op glooiingen van groote kei- steenen, omdat do mossel daartusschen zou vallen en buiten 't bereik van den kraai zou kunnen geraken, doch wel op bestratingen van baksteenen, waartusschen het zoozeer begeerde voedsel niet kan verdwijnen. Op een grooten keisteen, die afzonderlijk ligt, laten ze de schelpen ook wel vallen, schijnbaar wetende, dat ook daar de prooi hun niet kan ontglippen. Eerste prediker. Ik tref het nooit. Als ik eens een met zorg bewerkte predikatie heb, weet ik zeker, dat er bijna geen mensch is, en heb ik er een, waar ik niet veel werk van gemaakt heb, dan is de kerk vol. Jongere prediker (die beleefd wil zijn.) Ik heb gehoord, dat u altijd voor volle kerken preekt. In de afgeloopen maand zijn langs het grensstation Esscben 8040 stuks vee uit Neder land naar België verzonden, ter waarde van f 740.000 (uitsluitend slachtvee). De Fransche minister van oorlog generaal Billot, vierde Donderdag zijn gouden dienstfeest. Ook van Spanje mag gezegd worden, dat het „in alles singulier" is. Aldaar is in het aartsbisschoppelijk seminarie te Toledo een op roer uitgebroken, waarbij de seminaristen in de leer- en woonzalen den boel kort en klein sloegen en verscheiden professoren op een pak slaag onthaalden. Politie werd ontboden om de belhamels in bedwang te krijgen en de rust tè herstellen. Te midden van de vele beluchten over heldhaftige reddingen, komt uit Engeland een wanklank. De reddingboot bij Hunstanton kwam bij een stranding veel te laat, omdat er geen paarden waren die haar tijdig te water konden brengen. De paarden van den boer, wiens beurt het was dat werk te doen, waren ziek en een andere boer bedankte er eenvoudig voor „omdat het zijn beurt niet was". Toen de reddingboot eindelijk klaar lag, waren de schipbreukelingen verdronken. Woensdag heerschte te Londen in de wijk Long-Acre groote ontsteltenis, wegens het vinden, in een woning in Castlestreet, van het lijk eens 50-jarigen Franschmans. Deze man, Brosette geheeten, was een schoenmaker. Hij leefde stil en ontving slechts nu en dan bezoek van landgenooten. Men vond hem met afge sneden hals, het mes nog in de wonde. Een worsteling bleek aan de misdaad te zijn vooraf gegaan. De moordenaar was Donderdag nog niet gevonden. Men gelooft, dat hij behoort tot een bende van Fransche anarchisten, onder wie Brosette kennissen had, en denkt aan een wraakneming. Een van Denemarken naar Engeland be stemde goelet Klaus is op de kust van Fauo vergaan. 18 personen, onder wie de kapitein, verdronken. Bij een brand in een meisjesschool te Gastrop bij Dortmund ontstond een paniek, waardoor zes meisjes werden gekwetst. Bij de Duitsche stad Limburg is de ketel van een locomotief gesprongen. De schade was alleen van materieelen aard. De diamantslijpers te Hanau hebben, na een werkstaking van bijna een jaar, den arbeid en zat weken lang bij haar. Hij vertelde van de verre landen en dan gebeurde het vaak dat zij er nog meer van wist dan hij en heel ver standig over landen en volken sprak. Zoo'n zeemans vrouw kan veel beleven en dat had haar huwelijksgeluk zoo rein gehouden, dat de terugkeerende echtgenoot in het geheugen dezer zeldzame vrouw zijn eigen ervaringen weer terug vond, die hij vaak in den stroom des levens vergat. Dezen geheelen schat ont- vormde zij nu voor haren zoon, bij het nieuws dat hij haar meedeelde. Het was geen wonder dat Karei Johan met zijn helder verstand, zijn rijk gemoed en groote zeemanskunde, altijd een post van vertrouwen bekleedde; dat hij in de vreemde havens, altijd de verlofgangers moest geleiden, hunne geldzaken bedistelenen de voorschotten te regelen had. Na een lange reis is het voor goed verlaten van het schip een groot feestdan wordt het beste blauwe pak onberispelijk geborsteld, de kok, de man die alles moet kennen, knipt al de matrozen het haar en doet pogingen om hen te scheeren met een geroest mes, dat op den rand van een aarden pot geslepen is, zoo dat het zeepsop altijd min of meer rood ge kleurd wordt. De laarzen worden gepoetst, meestal zijn het schoenen, dat heet sierlijker en die zijn gemakkelijker in de kisten te stop pen. Dan worden de groote vierkante zwart zijden dassen gevouwen en in een schippers- knoop gelegd, waarin een schitterende doek hervat, zonder iets te hebben gewonnen. Maar zij willen de eerstvolgende gelegenheid aan grijpen om den strijd te hervatten. Het ongeluk in de mijn Frankenholz (Beieren) veroorzaakte den dood van 37 en de verwonding van 41 mijnwerkers. De graaf van Dornberg, onlangs te Re- gensburg in Beieren overleden, heeft bij testa ment een stichting opgericht voor de opvoeding van 700 weezen in het huisgezin, en daaren boven een fonds aangewezen ter ondersteuning van studenten in de theologie aan de univer siteit van Erlangen. Heb je een goed middeltje voor zenuwach tige menschen, Jacobs Neen, want ik zoek naar een middeltje voor menschen die met hen moeten verkeeren. AARDAPPELEN KOKEN is ook een kunst en geen kleine. Dit bleek dezer dagen voor de rechtbank van White-chapel (Londen). Daar werd behandeld een zaak be treffende een bezending aardappelen, welke niet volgens monster was geweest. Een Ita- liaansche kok trad als getuige op. Hij verklaarde, dat hij op last van zijn patroon het monster van de aardappelen had gekookt en dat zij toen zeer goed waren, maar dat zij zeer slecht bleken, toen hij, na het afleveren, een tweede portie kookte. De advocaat van den gedaagde vroeg of het niet een groote kunst was aardappelen te koken. De getuige antwoordde„ja, het is een mooie kunst ze goed te koken". „„Er is dus"", zei de advocaat weder, „„een goede en een slechte manier van aardappelen koken"". „Ja, en ik pas de goede manier toe. Gij moet ze langzaam koken, zeer langzaam, tot zij half gaar zijndaarna laat gij ze stoom en, en een goede aardappel is dan als meel. Maar als gij ze snel laat koken, bederven zij. Ik heb ze op de goede manier gekookt, en zij werden hard en zwartachtig". En toen de advocaat van bakken sprak, als zij niet goed genoeg waren om te koken, ant woordde de kok„Dat zal geen artist doen. Misschien de eene of andere weetniet". De rechter wees den eisch toe. (N.v.d.D.) Algemeen Overzicht. In Engeland valt heden een belangrijke be slissing: de werklieden in de katoennijverheid van Lancashire, Chesire, Yorkshire en Derby shire zullen stemmen over de vraag of zij ge noegen zullen nemen met een loonsverlaging van 5 dan wel het werk zullen staken. Belangrijker stemming heeft wel zelden plaats gehad. Immers van den uitslag hangt af of een arbeidsleger van 400.000 man een reus achtige worsteling zal aanvangen, een strijd waarbij die tusschen de machine-fabrikanten en hun personeel slechts kinderwerk is. Maar niet alleen om het groote aantal werklieden, dat bij deze zaak betrokken is, verdient zij de aandacht. Men staat voor het ongewone geval dat de patroons de middelen tot voor koming van den strijd hebben uitgeput. Reeds voor geruim en tijd gaven zij hun arbei ders kennis dat de toestand van dezen tak van nijverheid tot de loonsverlaging verplichtte. De arbeiders werden dus niet voor een feit gesteld, maar de werkgevers riepen als het ware de hulp hunner werklieden in om een in hun oogen onvermijdelijke crisis te ontgaan. En van den ernst van hun overtuiging dat de stand van zaken geen anderen uitweg over laat, gaven zij blijk door het aanbod de zaak aan een scheidsgerecht te onderwerpen. Maar wat niemand verwacht had, geschieddede ar beiders sloegen dit aanbod af, en stelden zich daarbij op het standpunt, dat de loonsverlaging in geen geval voldoende zou zijn, om het dooi den patroon aangewezen gevaar tekeeren. Het betrekkelijk kleine verschil in prijs, dat het gevolg van de loonsverlaging zou zijn, zou, naar zij meenden, spoedig door de wereldmarkt wor den verslonden, en zoo zou de van de arbei- beiders gevraagde opoffering tot niets leiden. De toestand zou over een paar weken weer de- speld gestoken wordt. De leeuw van St Mar cus, de Yenetiaansche zilveren gondel, of kleine Chineesche tempeltjes vallen daarvoor het meest in den smaak. Eens had zelfs de scheepsjon gen, die zijn eerste reis deed, een roode bloed koraal in zijn das, en op de vraag van een dei- matrozen „Jongen, hebt jij ook al een speld?" luidde het antwoord„Van mijn broeder ge kregen hij heeft een andere en nu staat deze hem niet meer". Alles lachte over deze goede reden voor een geschenk, en Karei Johan stelde zich voor dat Leopold misschien ook tot zoo iets in staat zou zijn Leopold, die nog altijd op de groote passagiersbooten voer, zijn geld op de Spaansche bank zette, en heel veel met ruilhandel verdiendeDe tijd, die voor de zeilvaart gevorderd werd, had hij achter zich ja Leopold over wien de grootouders met trots spraken, die zijn stuurmansexamen af gelegd had en voor kapitein werkte, Karei Johan voelde zich het best op zijn plaats als scheepstim merman, al was het maar om de kameraadschap; hij had meer dan hij noodig had en was gelukkig op zee en aan den wal. Voorloopig had hij geen lust om stuurman te worden en eeniger- mate alleen te staan. Een schipper, die zijn plicht doet, een goed schip onder de voeten heeft, met een goeden kok aan boord, dat was zijn ideaal! „Moeder! en dan alle zeilen bij Hoezeede wereld om Een goed schipper was hij, en een trouw kameraad: hoeveel gelukkige oogenblikken zelfde zijn als nu. Slechts in beperking van de boog opgevoerde productie zien zij heil alleen daarvan verwachtten zij een prijsver betering. Of dit middel zou baten is een vraag welke alleen kan worden opgelost door hen, die nauw keurig bekend zijn met den toestand der voort brenging en dien van den afzet. Engeland toch staat niet langer alleen op dit gebied. Zoowel het vasteland van Europa als de Ver- eenigde .Staten zagen hun katoennijverheid een hooge vlucht nemen. Van de 97 miljoen spin dels, welke de gezamenlijke fabrieken der wereld hebben, werden er slechts 45 mm. in Engeland aangetroffen en van de 1.9 miljoen weefstoelen slechts 660.000 in Engeland. Voor leeken is het zeer gemakkelijk uit deze cijfers een conclusie te trekken. Immers uit de medegedeelde cijfers blijkt dat Engeland niet meer oppermachtig de markt beheerscht dat de inkrimping van de Engelsche productie al zeer belangrijk moet zijn, zal zij van invloed op de prijzen wezen. En het is oppervlakkig berekend zoo duidelijk mogelijk, dat de andere landen, waar de productie op dezelfde hoogte blijft, de voordeelen van die prijsverhooging in vollen omvang zullen genieten, en daardoor wellicht zullen worden geprikkeld tot een nieuwe uitbreiding van hun productie, vooral ter voorziening in de behoeften van de door de Engelsche nijverheid verlaten markt. Yan een leekenstandpunt schijnt dat logisch geredeneerd. Maar 't behoeft niet betoogd, dat op een zoo eigenaardig terrein als de commer- cieele en industrieele verhoudingen, het meest voor de hand liggende niet altijd liet ware is. Deskundigen zullen dikwerf in den meest logischen gedachtengang een leemte opmerken, welke voor den leek onmerkbaar is, en daarom is het moeilijk in een beoordeeling te treden, van den schijnbaar zoo ongemotiveerden eisch der belanghebbende arbeiders, welke hun zou zijn ingegeven door een overschatting van den invloed, eens door Engeland uitgeoefend op een terrein, waarop het bijna geen mededinging kende. Behalve deze werkstaking dreigt nog steeds een van het spoorwegpersoneel, dat niets minder beoogt, dan het spoorwegverkeer tegen Kerst mis te doen staken, als de maatschappijen niet toegeven aan de eischen betreffende loon en arbeidsduur. Thans heeft ook de voorzittend directeur van de Great- Western de eischen van de Union onaannemelijk verklaard, als in strijd met de plichten en de verantwoordelijkheid der maat schappij. Tevens herinnert hij het personeel, dat be ambten, die eenmaal ontslagen zijn, nooit meer kunnen worden teruggenomen, hetgeen niet in het arbeidscontract staat. In deze woorden heeft men natuurlijk een waarschuwing te zien, welk lot den werklieden wacht als zij het werk staken. En tegelijk komt het bericht, dat de onder handelingen tusschen de patroons en de werk lieden in het machinebouwvak niet vlotten. Reeds liep het gerucht dat de conferentie geheel mislukt was. Maar een officieus be richt houdt in, dat het overleg niet is gestaakt, alleen maar voor 10 dagen geschorst, natuur lijk: met het doel den vertegenwoordigers dei- werklieden gelegenheid te geven hun commit- teiten te raadplegen over de door hen te vol gen gedragslijn. Volgens de Petit Bleu hebben de patroons geen enkele concessie gedaan, en verklaren ook zij dat de buitenlandsche concurrentie hun belet, een verkorting van den arbeidsdag toe te staan. 't Is dus onder zeer sombere voorteekenen dat het jaar 1897 ten einde loopt. BEKENDMAKINGEN. Kleinhandel in sterken drank. Burgemeester en wethouders van Middelburg, brengen, ingevolge art. 5 der drankwet, ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoekschrift van J. A. G. J. VAN WAARDENBURG, waarbij hij vergunning vraagt om in het perceel aan de Varkensmarkt, wijk 1 no. 318, den klein handel in sterken drank te mogen voortzetten. Middelburg, den 3 December 1897. Burgemeester en wethouders voonoemd, SCHORER, Voorzitter. A. DE VULDER VAN NOORDEN, Secretaris. had hij niet doorleefd Hij liet er eenige aan zijn geest voorbijtrekkenWanneer hij met zijn volkje, na alle voorbereidingen van was- schen en opknappen, aan wal girig, trokken zij arm in arm, in een lange rij door de straten, den weg geheel versperrende, totdat het te erg werd en de voorbijgangers zich begonnen te verzetten, dan verdeelden zij zich lachend en liepen dicht achter elkaar om alles te bekij ken. Het kostte hem altijd eenige moeite om hen naar kerken of musea te krijgen de winkels trokken hen het meest, en vooral die waar voor zeelieden uitgestald wasbontge kleurde portemonnaies en zakdoeken, slechte horloges, doosjes met naaizijde en garen en naalden, ringen met valsche steenen, geschil derde kopjes en glazen, die juist door het gevaar van te breken in hunne grove handen, bijzonder verleidelijk waren om mee te brengen. En dan de photograafZoo'n instantanégroep van het heele gezelschap en ook ieder afzon derlijk Doch nu meldt zich de dorst aan en men gaat een geschikt lokaal zoeken. Karei Johan is kieskeurig. Zelfs al hebben reeds eenigen een gesprek aangeknoopt met meisjes, die voor enkele huizen staan en hen toelach ten, dan floot Karei Johan maar even en zelfs de halsstarrigsten volgen hem, onder het spottend gelach der omstanders. Voor een echt bierhuis met danslokaal en een orkestrion bleven ze staan en Karei Johan bestelt bier; maar hij verlangt naar goede muziek en wel- Afsluiting binnenhavens. Burgemeester en wethouders van Middelburg brengen ter kennis van belanghebbenden dat na den 15 Maart doch uiterlijk 1 April 1898 zal worden aangevangen met het leggen van twee afsluitdammen in de Rouaansche kaai on geveer ter hoogte van perceel wijk G no 152 en onder de Bellingbrug ten dienste van den aanleg van een zinker in verband met de voor genomen verbetering van het rioolstelsel, en dat die afsluiting dan ongeveer twee maanden zal duren. Voor de schepen, die gewoonlijk in het af gesloten deel liggen, zullen tijdig andere lig plaatsen door den havenmeester worden aan gewezen. Middelburg, 3 December 1897. Burgemeester en wethouders voornoemd. SCHORER, voorzitter. A. DE VULDER VAN NOORDEN, secretaris. Rijks-Belastingen. De Burgemeester van Middelburg maakt bekenddat bij hem ontvangen en aan den ontvanger der directe belastingen ter invorde ring is verzonden het door den directeur dei- directe belastingen enz. te Middelburg, den 3en December 1897, invorderbaar verklaarde kohier der personeele belasting no 6 voor het dienstjaar 1897, met uitnoodiging aan ieder, wien zulks aangaat, om, na bekomen kennis geving van zijnen aanslag, ten spoedigste het door hem verschuldigde te kwijten, met her innering tevens, dat de bezwaren, welke dien aangaande mochten bestaan, binnen zes weken na heden behooren te worden ingediend. Hiervan is heden afkondiging geschied waar het behoort. Middelburg, den 4en December 1897. De burgemeester voornoemd, SCHORER. NATIONALE MILITIE. Eerste zitting van den Militieraad. Burgemeester en wethouders van Middelburg brengen ter kennis van de lotelingen dezer gemeente, behoorende tot de lichting van het jaar 1898, dat de militieraad, op Dinsdag 14 December 1897, des voormiddags te 9uur, in een lokaal in het gebouw der Provineiale griffie, toegang hebbende door de deur, die uit komt in de Abdijpoort bij de Giststraat, zitting zal houden, om uitspraak te doen omtrent de verschenen vrijwilligers voor de militie en de lotelingen, die redenen van vrijstelling hebben, ingediend, op grond van de bepalingen der wet van 19 Augustus 1861 Staatsblad no. 72) alsmede omtrent de lotelingen, die volgens de artt. 55 en 56 der wet niet tot den dienst dei- militie kunnen worden toegelaten, en omtrent alle overige lotelingen dat bij art. 54 dier wet is bepaald datgeene vrijstelling, aangevraagd wegens ziekelijke gesteldheid of gebreken of wegens gemis aan lengte wordt verleend, wanneer de betrokken loteling niet voor den militieraad is verschenen, zijnde dit evenwel niet toepasselijk op den loteling, die wegens ziekte of gebreken buiten staat is voor den militieraad te verschijnen, daar deze, volgens art. 89 der wet, genees kundig zal kunnen worden onderzocht op de plaats, waar hij zich bevindt weshalve alle lotelingen, zonderonderscheid, die op grond van een of ander artikel dei- bovengenoemde wet vrijstelling van den dienst der militie verlangen en zij, die zich als vrij willigers voor de militie hebben aangeboden, worden aangemaand, om op bovengemelden dag en uur, voor den militieraad te verschijnen, daar er voor hen een groot belang in geiegen is om persoonlijk bij de uitspraak, in boven gemelde eerste zitting, van den militieraad tegenwoordig te zijn. Het niet ontvangen van een oproepings biljet ontheft niet van de verplichting voor gemelden raad te verschijnen, noch van het indienen van de tot staving der redenen van vrijstelling gevorderde bewijsstukken. Hiervan is afkondiging geschied, waar het behoort, heden den 3 December 1897. Burgemeester en wethouders voornoemd, SCHORER, voorzitter. A. DE VULDER VAN NOORDEN, secretaris. Bui-gelijke Stand. Van 27 November4 December. Vlissingen. Ondertrouwd: A. P.Varel,jm. 32 j. met J. E. Klein, jd. 30 j. D. Stroo, jm. 29 j. met J. Sanderse, jd. 24 j. P. de Lange, jm. 21 j. met E. P. M. Pillault, jd. 31 j. Getrouwd A. Schroevers, jm. 23 j. met L. Pierens, jd. 20 j. J. W. D. Trampe, wedr 38 j. met F. P. Bender, wede 47 j. Bevallen C. van Dijk, geb. Van der Harst, z. J. W. Jobse, geb. Verbeek, d. J. Bostelaar, geb. Bostelaar, d. J. M. T. van Gelder, geb. Urban, z. M. J. Kokelaar, geb. Slagboom, z. dra trekken zij een groot restaurant binnen, dat op een hoogte ligt en van waar zij een ruim en prachtig uitzicht hebben op den mond der rivier, de haven, met haar woud van masten: vol verrukking zoeken zij hun eigen schip; het licht heelemaal ach teraan. Als notendoppen dansen de bootjes over de groote watervlakte, die aan den hori zont met een nevel vol schepen ineen smolt. Vol bewondering staren zij op dit grootsche schouwspel, dat als het ware hun geheelen leven afspiegelt, nemen plaats aan een lange tafel en luisteren aandachtig naar het voor treffelijke orkest. Zij doen dit echter blijkbaar slechts uit ont zag voor Karei Johan een soort van hulde die zij hem brengen, alsof zij die muziek met opzet voor hem besteld hadden. Karei Johan is gelukkig. Hij denkt aan zijn viool en har monica en vindt dat hij wel veel kent, maar dat ook veel hem vreemd iszij koopen pro gramma's en zoeken de nummers; alles voor naam en deftig. Maar Karei Johan kent hunne teekenen van verveling en begrijpt die zulke verheven stemmingen zijn altijd slechts voorbijgaande bij zijn ruwe volkje. Zij trekken weer naar een ander lokaal, waar hun door de geopende vensters tabaks rook en harpentonen met gezang tegemoet waaien. Hier wordt in een zijzaal gedanst, en in kleine vertrekjes gegeten. Zij luisteren een poos naar de liederen der Tyrolers; want J. M. Lako, geb. Van Hoorn, d. H. B. M. Kole, geb.. Van der Steen, z. N. Duvekot, geb. Van Eenennaam, d. J. F. van Dijk, geb. Harte, z. J. Sachs, geb. Pinto, d. E. de Jonge, geb. Le Bleu, d. J. M. Westdijk, geb. Elve, z. D. Klop- meijer, geb. Ludikhuize, d. S. Botting, geb. Bostelaar, z. J. Minderhond, geb. Roelse, d. S. J. Daane, geb. Swennen, z. (levenl.) OverledenP. L. Scheele, wede van J. Sanderse, 59 j. C. Kosten, d. 8 w. E. Poscli- mann, z. 5 j. C. L. Bulteel, ongeh. z. 22 j. C. M. van der Burgh, d. 10 m. Goes. Bevallen: E. Paasse,geb.VanSluijs,d. Overleden J. Scheele, man van C. Vansluijs, 27 j. J. Liefbroer, wed. van Th. Voois, 53 j. P. Meijler, vrouw van M. Molhoek, 73 j. M. Smallegange, vrouw van J. C. Voois, 32 j. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Dinsdag 7 Dec. Intendant 3ediv. inf. Breda 12 u. Levering van runderen ten behoeve der militaire slachterij te Middelburg (herbest.) Donderdag 9 Dec. Bureel directeur belast. O. I. huis Mid delburg 12 u. Onderhouden enz. gebouwen 's Rijksbelastingen Hans weert en Bath 2 perc. (Raming f 3840 en f 1220), Vr ij d ag 17 Dec. Gebouw Provinciaal bestuur Middelburg elf uur a vernieuwen van twee dukdalven in de buitenhaven te Hans weert, het maken van een dukdalf in de buitenhaven te Wemeldinge en van twee dukdalven voor het remmingwerk tot beveiliging van den draaipijler van de Schoorsche brug. (Raming f 5300) elf uur i bouwen sluisknechtswoning aan de O. arm kanaal Terneuzente Ternenzen. (Raming f 3475) elf uur c maken en inhangen van een paar ijzeren reserve-ebdeuren voor de groote schut sluis van het kanaal door Zuid-Beveland te Wemeldinge. (Raming f 17.300. elf uur d het maken van een schipbrug over het Marinedok te Vlissingen met landhoofden en verdere bijbehoorende werken. (Raming f 96.000). Maandag 20 Dec. Ned. I-Ierv. kerk Wemeldinge lu. Ver beteren en restaureeren kerk. Woensdag 2 2 Dec. Gemeentehuis Ierseke lu. Hetvergrooten en verbeteren der haven. (Raming f 41.400). Departement van Justitie 's-G ravenhage 2 u. Het drie-jarig onderhoud, aanvangende 1 Jan. 1898 en eindigende 31 Dec. 1900, van het Gerechtsgebouw en het Huis van Bewaring te Middelburg, het Rechtsgebouw en het Huis van Bewaring te Zierikzee en de Strafgevangenis te Goes. Vcrgiuieriiigeii, Concerten enz. Middelburg. Dotiderd. 9 Dec. Voorstelling Ned-. Too- neelvereeniging. Sell ouw- burg 7l/s 11 V r ij d a g 10 Dec. Uitvoering Concordia. Concert- en gehoorz. 71/a V r ij d a g 10 Dec. Verg. Kiescollege Ned. Handelrnij. Lokaal Kamer vanKooph. raadhuis 3'/a u. Maandag 13 Dec. Voordracht-Van Walsem. Nat.-gezelschap. Gebouw 1xu u. Maandag 13 Dec. Repetitie Zangv. Tot. Oef. en Uitsj). Concert- en ge hoorzaal 7'/j u. Dinsdag 14 Dec. Verg. Middelb. Zieken fonds. Soc. St. Joris 78 u. Dinsdag 14 Dec. Lezing mej. H. Dull, Tent. V rouwenarbeid.SWiKWo-s- hof 8 u. W o e n s d. 15 Dec. Meeting Ned. Vrouwen bond tot verhooging van het zedelijk bewustzijn. Concert- en gehoorz. 8 u. Zaterdag 18 en Zondag 19 Dec. Tentoonstelling Uit het volkvoor het volk Aqua rellen. Kunstmuseum. Dinsdag 21 Dec. Concert Zangvereeniging T. O. en U. Concert- en gehoorzaal 71/* u. Zondag 26 Dec. Soirée Meubelmakers. Schuttershof 8 u. Verkoopingen en Verpachtingen in Zeeland. Datum. Plaats. Voorwerpen. Information 9 Dec. Middelburg, Huizen, Verhulst. 9 Middelburg, Hout, Koulon. 10 Middelburg, Inboedel, Tak. 15 Veere, Huis enz., Verhuist. 16 Middelburg, Land, Tak. 21 Dtmburg Hout, Tak 22 St Laurens, Kaphout enzTak. Tyrolers in nationaal costuum zijn de heele wereld door bemind. Zij zingen zelfs in Sidney als Tyrolers, al zijn het ook Spanjaarden. Een paar Duitschers zijn er echter ook altijd bij en die bekende liederen bewegen onze matrozen tot tranen toe. Dit duurt evenwel ook niet lang zachtjes gaat de een na den ander naar de danszaal en dansen zij alsof het aangenomen werk is, het zwaarste dat zij in hun leven te verrichten hebben. Het zweet gudst langs hunne bruine wangen en zij hijgen naar adem. De dames zijn doch ters van ambachtslieden, naaisters, modemaak sters, en dienstmeisjes mooi aardig vriendelijk. Weldra zijn alle zeelieden uit de danszaal verdwenen en zitten met hunne dames in de kleine eetkamerjes. Er wordt goed ge geten, maar nog meer gedronken. Ook Karei Johan neemt zijn deel van het genot doch hij merkt in tijds wanneer het genoeg is en zegt„Liefje vaar welScheiden smart wel (Wordt vervolgd.) De Middelburgsche courant wordt 's avonds te zeven uur in Vlissingen uitgegeven. Dagelijks worden, tegen twee gulden per kwartaal, abonnementen aangenomen door de agent O. N. J. DE VEY MEST- DAGH aldaar. Stoomdrukkerij D. G. KröberJv.-Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1897 | | pagina 6