MIDDELBIRGSCHE COURANT. 140° Jaargang. Vrijdag 3 December. N°. 285 1897. Deze courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- i Prijs, per kwartaal, zoowel voor Middelburg als voor alle plaatsen in Nederland franco p.p., 2. Afzonderlijke nummers kosten 5 cent. Thermometer Middelburg 2 Dec. 8 u. vm. 38 gr. 12 u. 38 av. 4 u. 37 gr. F. Verw. tam. kr. N. O wind. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór één uur aan het bureau bezorgd zijn. Advertentie»: 20 cent per regel. Geboorte- dood- en alle andere familieberichten en Dankbetuigingen van 17 regels 1.50; elke regel meer 20 cent. Reclames 40 cent per regelj Groote letters naar de plaats die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Prospectussen daarvan zijn gratis aan het bureau te bekomen. Agenten. Te 's GravenhageDn Gebr. Beltnfavte te AmsterdamA. de La Mar Azn. Bij deze courant behoort een Bijvoegsel. Middelburg 2 December. BEIS'OEMEVGEJf EXZ. Bij kon. besluit: is benoemd tot notaris binnen het arr. Rot terdam, ter standplaats de gemeente Rotterdam, mr P. J. van Wijngaarden, candidaat-notaris aldaar is aan den officier van gezondheid lste kl. J. Kwast, op zijn verzoek, eervol ontslag ver leend uit den zeedienst is in zijnen rang overgeplaatst bij het wapen der inf, van het leger in N.-I. de tweede-luit. A. E. H. Constant, van het 7de regiment infanterie. TWGKDE KAKIGR, In de Woensdag gehouden zitting verweet de heer dr A. Kuyper, zooals nog in een deel der oplaag van ons vorig vommer is gemeld, het kabinet gemis aan homogeniteit op ver schillende hoofdpunten en vroeg inlichting daarover. Hij deed daarbij uitkomen, dat de christelijke partij moet strijden voor de mo derne oeconomiache school tegenover de or thodoxe mammon-vereering, behoudens huldi ging van het eigen christelijke beginsel. De heer Harte betoogde dat noch de sociaal democratische, noch de liberale-radicale begin selen uitdrukking zijn van de gevoelens van het Nederlandsche volk. De regeering moet dan ook met alle partijen rekening houden. HET VEELBESPROKEN VONNIS, gewezen tegen de luitenants bij het Indische leger Lutje en Bosch, veroordeeld wegens het zich toeeigenen van geld bij het doorzoeken van een woning van een bevriend Atjehsch hoofd, wordt ook besproken door het Soer. Hbld. De redactie daarvan kan niet zoo grif instem men met hen, die dat vonnis wraken, niet het minst op grond der vrijspraak door den krijgs raad. Men moet veronderstellen, dat de zaak rijpelijk zal zijn overwogen en van alle kanten bekeken. Mannen zooals de leden van het Hoog militair gerechtshof, die zijn vergrijsd in den staatsdienst en vermoedelijk meest allen zoons hebben, die nog in de eerste fazen hunner car rière verkeeren, kunnen met geen mogelijkheid anders handelen. Erg jammer vindt bet blad het daarom, dat feitelijk van de eigenlijke beweeg redenen, die het Hof hebben geleid tot zulk een vernietigende uitspraak, niets is bekend. Een der overwegingen van het Hof zal, ver moedt het blad, wel zijn geweest door het stel len van een afdoend voorbeeld eindelijk eens voor goed een eind te maken aan al dat wille keurig rampassen, ook daar waar er hoegenaamd, zelfs vanuit het meest liberaal militair oog punt, geen aanleiding toe bestaat „Niets heeft van meet afaau de pacificatie van Atjeh misschien meer in den weg gestaan en tevens ook niets, waarover tot nu van militaire zijde doorgaans zoo lichtvaardig werd gedacht, als dat voortdurend tnir nichts, dir nichts zich toeëigenen van de bezittin gen des werkelijken of vermeenden vijands Het reageeren daartegen door de civiele amb tenaren gaf tot nu slechts aanleiding tot ver bittering, tegenwerking en verergering in clan- destienen zin, gelijk menig ambtenaar, vooral onder generaal Van der Heijden, tot z'n erger nis en nadeel moest ondervinden." Het blad hoopt, dat het Hoog gerechtshof, hetzij uit eigen beweging, hetzij daartoe ge noopt door den drang der publieke opinie, het arrest zoo spoedig mogelijk volledig openbaar make, opdat op deze zoo door-en-door ernstige zaak het volle licht schijne en ieder officier in den vervolge precies wete wat hem in casu Btaat te doen en te wachten. UIT STAD ÉN PROVINCIE. Bij kon. besluit is, zooals Woensdag reeds door ons aan een deel onzer lezers is n deeld, belast met de waarneming van de be trekking van Rijksadvocaat in Zeeland mr M. J. de Witt Hamer, advocaat en procureur te Middelburg. Bij beschikking van den minister van bin- nenlandsche zaken is aan dr. R. U. Reinders, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als assistent aan het rijkslandbouwproefstation te Goes. Ook dit bericht is nog opgenomen in het bijvoegsel van Woensdagavond. Naar wij vernemen zal Dinsdag 14 Dec. in het Schuttershof te Middelburg door mejuffrouw H. Dull eene lezing worden ge houden over de Nationale tentoonstelling van Vrouwenarbeid. —Woensdag avond,omstreeks kwart over zeven, ontstond brand in de restauratie van de ïijwielschool van den heer Gilde in den ifodenpan# alhier, De brand heeft dat houten gebouwtje en de bergplaats van rijwielen vernield. In de laatste bevonden zich vijf rijwielen, waarvan er drie verbrand zijn en twee gebor gen werden. De schade, die door assurantie gedekt wordt, bepaalt zich tot die twee gebouwtjes en wat in was. Een paar brandspuiten beveiligden de houten baan. Deze mededeeling is nog opgenomen in het Woensdagavond in Middelburg verspreide bij- Ter aanvulling daarvan kunnen wij nog melden, dat de inventaris van de restauratie, bestaande in tafels, stoelen, glaswerk, wijn en bier, aan den restaurateur C. M. J. Gernleren het huis aan den eigenaar der baan behoorde. Aan de houten baan is slechts geringe schade toegebracht. Van den inventaris is zeer weinig gered. Deze en het huis waren verzekerd bij de Ver zekering-vennootschap te Amsterdam. De rijwielen en gereedschappen, die verbrand zijn, waren niet geassnreerd. De oorzaak van den brand is onbekend. De restaurateur is met een zijner vrienden tot omstreeks zes uur in het gebouwtje geweest en toen vertrokken, zonder iets verdachts bemerkt te hebben. Bij beschikking van den minister van marine wordt aan den binnenloods ter stand- Vlissingen C. Kamermans, op zijn verzoek, met ingang van 1 Januari a. s., eervol ontslag verleend uit den loodsdieust, en met dien datum benoemd tot binnenloods de hulp- binnenloods C. P. van Gelder. Laatstgemelde is aangewezen om met 1 Mei 1898 gedetacheerd te worden bij het Nederl. loodswezen te Antwerpen, ter vervanging van den binnenloods J. P. de Groot, wiens deta cheering alsdan wordt ingetrokken. Te Vlissingen bedroeg het aantal aansluitingen, door het centraal bureau van de telefoon in November jl. tot stand gebracht, 2175. Naar men ons uit Vlissingen meldt, kwam de mailboot Prinses Marie Woensdag avond te 7.45 uur aldaar aan. De 120 passa giers en de mail konden met een trein, die ongeveer acht uur vertrok, hunne reis ver volgen. Tot lid van den raad te R i 11 h e m is bij herstemming gekozen de heer J. Minderhoud met 51 van de 98 geldige stemmen. Op den heer J. Walrave waren er 47 uitge bracht. Het aantal kiezers bedraagt 128. Om verschillende redenen is tot heden in ons blad met opzet gezwegen over het ongeval, den 21jarigen timmermansknecht Salo mon van Eenennaam uit Arnemuiden vermoe delijk overkomen. Nu in eene advertentie, voorkomende in het nommer van heden, ten dien opzichte eene oproeping geschiedt, en 25 gulden belooning wordt uitgeloofd voor hem, die eenig naricht kan geven of aanwijzing doen, is verder zwijgen overbodig. De betrokken persoon is, zegt men, 20 Novem ber bet laatst te Veere gezien. Toch loopen de leziBgen daaromtrent uiteen; zoodat ieder, die iets naders mocht weten, goed zal doen gehoor te geven aan het verzoek van den burgemeester van Arnemuiden. Dat men echter op de sluis te Veere licht een ongeluk kan bekomen, vooral bij avond en wanneer men niet zeer voorzichtig is, bleek nog een paar dagen geleden, toen de 18jarige Abraham Brouwer bij het passeeren van de slui» voorover in de diepte viel. Door de duisternis had hij niet gemerkt, dat de sluis deuren open stonden. Gelukkig werd hij door schipper Daane van Tholen en eenige anderen op het droge gebracht. Het mond- en klauwzeer blijft zich te Renesse bepaleu tot het vee vau éenland bouwer. Het mestvee, dat eerst werd aange tast, is genezenhet melkvee, dat de eigenaar zelf heeft besmet om spoedig van die ziekte af te wezen, is ook niet erg aangetast. STORMBERICHTEN. De jongste storm heeft aan den polder Wal cheren heel wat schade toegebrachter zijn wel geen belangrijke werken vernield, maar hier en daar heeft de glooiing en het rijswerk nog al geleden. Te W e s t k a p e 11 e is de schade vrij groot daar zijn de vaste dijkwerkers allen bezig met de herstelling. Daar, evenals te Domburg, zijn vaten met terpentijn aangespoeld en voorbijgedreven. Te Zoutelande heeft de storm het bij zonder wél gemaakt. Een 150 meter glooiing en een 100 meter rijswerk alleen leed schade. Toch was het, tengevolge van dien storm, vooral Woensdag, aldaar zeer bedrijvig. Er spoelde» aan35 groote vaten bare en 12 even groote vaten terpentijn. Deze laatste vaten waren gemerktpure spirits of turpen tines. Vervolgens kwam, behalve veel wrak hout, eene gave verschansing van schip of boot, een nieuwe „bonker", gemerkt L. J., een beddetijk, een pluimkussen en 24 bussen gecon serveerd vleescli, waaronder van 3 kilo in houd, aan. De bovenbedoelde vaten zijn zeer waar schijnlijk afkomstig van de nabij Wenduijne omhoog gevaren Noorsche bark Adela et Sabina. Ook te Vlissingen is een groote massa van zulke vaten aangespoeld. Omtrent het voorgevallene op de Noorl-land schrijft men ons uit Veere: Dinsdag, ongeveer half acht 's morgens, kwamen de Veersche schippers, onder leiding van den heer Van Beveren, bij het stoomschip Baidar, dat toen geheel droog zat. Men kon er omheen loopen; en hoewel er rondom de bank veel branding stond, was er op dat oogenblik volstrekt geen gevaar. Het schip had geen loods aan boord, en de kapitein kon het, omdat het niet geladen was, niet meer regeeren de wind dreef het met geweld naar de kust. Toen de heer Van Beveren aan boord kwam, vroeg de kapitein direct of er geen gevaar was, wat genoemde heer, die zeer goed met den toestand daar bekend is, en de andere schippers beslist ontkenden. Hierop verzocht de kapitein of een der visschers bereid was om de goederen der equipage naar den wal te brengen en ook een stuurman, teneinde den reeders telegraphisch kennis te geven van het ongeluk en ook om levensmiddelen te balen. Dit geschiedde. Toen eerst kwam de redding boot van Bnrghsluis; en ook de schipper daar van bevestigde, dat er volstrekt geen gevaar was, waarop de kapitein besloot met de equi page aan boord te blijven. Later schijnt hij van raeening te zijn veranderd en is toch met den schipper der reddingboot naar wal gegaan, om den anderen morgen terug te keeren. Toen de Veersche schuiten naar Bnrghsluis terugkeerden, ontdekte men een vischsloep met noodsein opmen zette derwaarts koers en constateerde dat dit vaartuig, sloep Ostende 39, schipper P. Steinkens, zat binnen Spitse ton no. 1 en 1 A van de Hammen, op het plaatje, genaamd Neeltje Jans. Het was half vol water en de equipage uitgeput door ver moeienis en koude. Hierop gingen Jacob J. van Beveren, Jan van Beveren, Jan Bliek, P. Verlinde, I. Schout en J. Minnebo aan boord van dit vaartuig, en een paar aan de pompen, om het wat te lichten. Gelukkig kreeg men het tegen half vijf in den avond vlot, zette zeil op en koerste tusschen de platen door naar de Hammen, en vervolgens naar Zierikzee, waar de sloep Woensdag in den morgen binnen viel. De equipage was zeer verwonderd, dat de reddingsboot van Bnrghsluis niet tot baar hulp gekomen was, daar deze haar toch was gepasseerd, en zij het noodsein op had, ter wijl het stoomschip Baidar volstrekt geen ge vaar had en daaraan reeds assistentie was verleend. De duinen van Noord-Schouwen heb ben heel wat te lijden gehad. Veel ervan is weggeslagen. Steil rijzen deze van het strand omhoog. De afhaalkotter uit Brouwershaven voer vast op Dwars-in-den-weg. De bemanning is gered door de reddingsboot van Brouwershaven. Meldden we in ons vorig nommer het veron gelukken van een negentigtal schapen van den landbouwer J. van Strien, van nog grooter omvang is de schade, geleden door den land bouwer Giljam van Scherpenisse, wiens kudde van 207 schapen op de schorren ten oosten van het eiland St. Philipsland door het snel opkomende water werd ingesloten. Niet minder dan 193 dezer dieren zijn verdronken, terwijl van de geredde 14 later nog 2 zijn ge storven. De schaapshond, die de dieren naar den dijk wilde terugdrijven, is mede omgekomen. De landbouwer C. van Strien verloor door dezelfde oorzaak twee schapen. Naar men ons nit Oostende meldt, is Maandagnacht de Noorsche bark Adela et Sdbino, gezagvoerder Förgensen, groot 481 ton, komende van Brunswijk en bestemd naar Rotterdam, met eene lading terpentijn, tus schen de Stroombank en den vasten wal, nabij Wenduyne, omhoog gevaren. Het schip, dat zich in geheel ontredderden staat bevindt en als verloren moet beschouwd worden, is door de bemanning verlaten. Het lijk van een ma troos, verscheidene rondhouten en een twintigtal vaten terpentijn zijn te Wenduyne aangespoeld. Men vermoedt, dat de equipage is omgekomen» Nader meldt men ons van dezelfde plaats Een visscher uit Heijst bracht Woensdag namiddag alhier de tijding aan, dat in de nabijheid dier gemeente was aangespoeld een boot, waarin het lijk van een Nederland sche» Joods. Deze zou herkomstig zijn van de Adela et Sdbino. Nog twee andere lijken van zeelieden, vermoedelijk behoord hebbende tot de bemanning van genoemd vaartuig, werden niet ver van Ostende opgevischt. RECHTSZAKEN. De in ons vorig nommer vermelde von nissen, door een kantonrechter uitgesproken, stonden abusievelijk onder het hoofd Kanton gerecht te Goes vermeld. Dit moest zijn Kantongerecht te Middelburg. Blijkens bij den Raad van state, afd. voor de geschillen van bestuur, ingekomen kon. be sluiten, zijn ongegrond verklaard de reclames vanE. Geimaerdt, tijdelijk gepensioneerd wachtmeester der kon. marechaussee te Sas- van Gent, betreffende de regeling van zijn pen sioen (f 369 voor tón jaar) J. L. Burghouts, gepasporteevd sergeant te Amsterdam, en J. Kik, gepasporteerd huzaar te Haamstede, be treffende de afwijzende beschikkingen op hun aanvragen om pensioen. De strafzaak tegen J. J. van H., in zake de brandstichting op Sonsbeek, zal Dinsdag 21 December, voor de rechtbank te Arnhem wor den behandeld. Als verdediger zal optreden mr L. J. Gelein Vitringa41 getuigen zijn gedag vaard. De bekende moordenaar Miilier te Rotter dam is buiten vervolging gesteld en zijn opne ming in ëen krankzinnigengesticht is bevolen. Een gerechtelijk geneeskundig onderzoek heeft geleid tot de verklaring der deskundigen, dat MUller sedert eene reeks van jaren onderhevig is geweest aan toevallendat hij gedurende zijn verblijf in Engeland geleden heeft aan krankzinnigheid, en dat de moord op de vrouw en het kind is geschied in een aanval van waanzin. Gedurende de laatste weken vóór den moord waB Muller abnormaal. Zijne uitingen en han delwijzen getuigden van eene buitengewone prikkelbaarheid. In zijn werk was de zeer be kwame en geregelde werkman, in tegenover stelling van gewoonlijk, slordig en onnauw- Kenrig. Hoogstwaarschijnlijk heeft M. niet lang vóór den moord een toeval gehad. Den dag van den moord, 28 September, voelde hij zich in den vroegen ochtend ziek. Eerst bad hij plan wat later naar zijn werk te gaan, maar ten slotte had hij in 't geheel geen lust. Van den moord zelf herinnert M. zich niets. Hij stond volgens zijne mededeeling aan den gootsteen in de keuken en had een oor in zijn hand, dat hij blijkbaar afwaschte, toen hij weer eenigszins tot bewustzijn kwam door een vreemd rochelend geluid dat bij hoorde. Hij ging (meent hij zich te herinneven) daarop naar de voorka mer, waar hij zijne vrouw op zijde zag liggen en daarnaast een grooten plas bloed. Later zag bij ook het kind, dat hij opnam en in den wa gen legde. Hij begreep toen wel, dat hij dien moord had begaan, dat kon niet anders. Maar toch bad hij een gevoel van verlichting, dat het was afgeloopen, daar hij, zooals hij zich uitdrukte, het anders toch op een anderen dag had moeten doen. Hij meende nl. dat hij den moord had verricht op bevel van een professor in de electro-techniek, die hem hypnotiseerde. Als die hem op het hoofd tikte, moest hij ge hoorzamen. Later betwijfelde hij dat weer, maar wist geen enkelen grond voor den moord op te geven. Gedurende zijn verblijf in de cellulaire ge vangenis had hij tweemaal een toeval en leed hij herhaaldelijk aan zinsbegoochelingen (hal lucinaties). Aan de door hen verzamelde feiten hebben deskundigen uitvoerige, belangwekkende criti- sche beschouwingen vastgeknoopt, die hen heb ben geleid tot de volgende conclusiën I. Gustav Miilier lijdt aan epileptische neurose en hare gevolgen. II. De psychomotorische ontlading der her senen, als symptoom der epileptische neurose, treedt bij beklaagde niet alleen op onder den vorm van krampaanvallen, maar ook in dien van impulsieve handelingen (epileptisch aequi- valent). III. Vóór en vooral na deze ontladingen komt een staat van krankzinnigheid voor, waar in hallucinaties van verschillenden aard sterk op den voorgrond treden en welke de gemoeds stemming en voorstellingen van beklaagde vol komen bebeerschen. IV. De moord op vrouw en kind is geschied tijdens eene psychomotorische ontlading. V. Wij achten beklaagde volkomen ontoe rekenbaar voor de hem ten laste gelegde feiten en wij houden het voor dringend nood zakelijk dat Gustav Miilier, als hoogst gevaar lijk voor de maatschappij, onverwijld in een gesticht voor krankzinnigen worde opgenomen. (N. B. Crt.) Verschillende Berichten. Naar men aan Het Vad. uit Arnhem meldt, zal mr Van Gilse optreden als hoofdredacteur der Arnh. Ct., in de plaats van den heer G- Keiler, die om redenen van gezondheid als zoodanig zal aftreden. De heer Joh. Gram is, op zijn verzoek, eervol ontslagen als stenograaf bij de Staten- Generaal. Door den minister van justitie is de tns- schenkomst van heeren procureurs-generaal bij de gerechtshoven ingeroepen om de aandacht van notarissen er op te vestigen, dat belang hebbenden bij de oprichting van naamlooze vennootschappen vertraging in de toezending van het koninklijk besluit ter bewilliging kun nen voorkomen, wanneer zij, nevens het request ter bekoming van dé koninklijke bewilliging, overleggen twee exemplaren van de ontwerp- flkte van oprichting. In de Maandag te Amsterdam door de Nederlandsche Vereenigmg tot bevordering van Zondagsrust gehouden algemeene vergadering bleek uit het jaarverslag, dat het aantal leden stationnair bleef en nieuwe afdeelingen niet werden opgericht. Volgens het Dagblad is er geen sprake van een gelegenheidspostzegel voor de a. s. kroningsfeesten. Wel zal er, kort nadat de Koningin als zoodanig is opgetreden, een nieuwe reeks postzegels worden uitgegeven. Voor de uitgesloten gezellen der brood- en meelfabriek te 's-Gravenhage, gezamenlijk een veertigtal gezinnen, is ontvangen een totaal van f 1026.75. Uit naam van den burgemeester van Haarlem is Woensdag allen caféhouders aan gezegd, dat zij, die tot nu toe vergunning hadden tot 's nachts twaalf uur hun inrich tingen open te houden, die vergunning zullen hebben tot en met 31 December. Dan is het uit. De politie-verordening zegt in deze, dat de cafè's mogen geopend zijn van 7 uur 's ochtends tot 11 uur 's avonds. Voor later openblijven is de toestemming van den burge meester noodig. Op den Schiedamschen dijk te Rotterdam is een man nit het raam eener derde verdieping op straat gevallen en zwaar verwond naar het ziekenhuis gebracht. Te Roosendaal (N.-B.)is Woensdagavond een hofstede grootendeels door brand vernield. De nieuwgebouwde graanschuur en het wagen huis zijn een prooi der vlammen geworden. Van den oogst en de landbouwmachines is niets gered. De schade is zeer aanzienlijk, doch wordt door assurantie gedekt. Het lijk van den politieagent, die sedert den nacht van 18 op 19 November te Rotter dam vermist werd, is uit de Mf Het zal gerechtelijk geschouwd worden. Dinsdag kreeg te Lage-Zwalnwe een 4-jarig meisje, onder het nuttigen van een boterham, een korstje brood in de keel, dat zij niet door kon slikken, waardoor de kleine het zoo be nauwd kreeg, dat het eenige oogenblikken daarna bezweek. Bij Arnhem is Dinsdag ochtend door den eersten trein naar Zutfen een huzaar overreden. Het hoofd werd van den romp gescheiden. De Belgische regeering besloot het vraag stuk van het verkeer tusschen de beide Schel-" de-oevers op te lossen door den bouw van een zwevende rolbrug, een uitvinding, welke voor eenige jaren te Bordeaux, Rouaan enz. werd toegepast. Deze zwevende rolbrug is een soort pont, welke, om buiten invloed van ijs en golf slag te blijven, niet op het water rust, maar aan kabels hangt. Deze kabels zijn bevestigd aan een soort kar, welke loopt over staalkabels, welke hoog in de lucht zijn gespannen tus schen twee aan beide oevers opgerichte torens. Men heeft deze rolbrnggen in allerlei groot ten, maar te Antwerpen komt een zeer kleine, welke alleen maar passagiers overbrengt. In Engeland, te Lichfield, is iemand voor den rechter gebracht, omdat hij zich bij een begrafenis onbehoorlijk had gedragen. Een vriend van hem werd ter aarde besteldtoen de kist in de groeve was neergelaten, voegde hij er een flesch whisky bij en toen de flesch hem weer ter hand werd gesteld, goot hij den inhoud op de kist uit. De man verklaarde voor den rechter, dat hij dat alles op verlangen van den overledene had gedaan. Marie Ilusmann, die indertijd op aandrang van haar familie een aanklacht tegen den val- schen aartshertog indiende, heeft die klacht teruggenomen. Dientengevolge is Belirend uit de voorloopige hechtenis ontslagen en gaat het proces niet door. Een groote mijnramp wordt uit Homburg h. Palts gemeld. 30 mijnwerkers hebben daarbij het leven verloren. Te Putsch, aan den spoorweg naar Warschau, kwamen een gewone en een goederentrein met elkander in botsing. II personen werden gedood 22 ge kwetst. De Hamburger paardenkoopman Kleemann, tusschen de 20 en 30 jaar oud, heeft liet 22 jarige dienstmeisje Margaretha Wiese te Berlijn, men wie hij verloofd schijnt geweest te zijn, om 't leven gebracht. Toen de huisbewoners laat in den nacht thuis kwamen, vonden zij het dienstmeisje dood; zij had een diepe borst wond en schijnt bovendien gewurgd te zijn. De moordenaar is gevangen genomen. Gemeenteraad van Middelburg. Zitting van Woensdag middag te 3 uren. Voorzitter de heer jhr mr L. Schorer, bur gemeester. Afwezig de heeren jhr mr W. H. Snouck Hurgronje, mr Brevet en mr Gratama. De heer Heijse, wiens geloofsbrieven in de vorige vergadering zijn goedgekeurd, legt de gevorderde eeden af, en neemt den voor hem bestemden zetel in. De notulen van het verhandelde in de vorige zitting worden gelezen en goedgekeurd. Hierna wordt mededeeling gedaan van inge komen stukken. Daaronder behoort een adres van bewoners der Nieuwehaven, waarbij dezen verzoeken als plaats voor de te stichten Bad inrichting aan te wijzen het terrein tegenover de St. Janstraat. De voorzitter deelt mede, dat de commissie voor den MiddelburgVlissingschen rijweg bericht heeft gezonden, dat bij den jongsten storm een boom is omgewaaid, en een andere boom, die op vallen en zeer gevaarlijk stond, dadelijk moest worden gerooid. Daar nog een 25tal boomeu tusschen het Ronde putje en de kom der gemeente Souburg seer gevaarlijk

Middelburgsche Courant | 1897 | | pagina 1