BUITENLAND Verschillende Berichten. LAATSTE BERICHTEN. garLtprijzen vi Tarwe es Meel. burg, tot f 3 b. a. 1 d- h.; verkoopen versche visch, te Middelburg, alvorens de keuring heeft plaats gehad: G. v. B., Arnemuiden, tot 1 b. s. 1 d. h.houden van eene loterij te Vlie ringen, zonder vergunningP. G., Vlissingen, tot 5 b. a. 2 d. hplaatsnemen op een door houden getrokken karL. P. P., Middelburg, J. L., W. d. H,, Souburg, J. P. J., Westkapelle, tot f 2 b. a. I d. h. Verder wegens dronkenschapJ. J. P., L. G., W. d. K., A. J. v. d. P., Middelburg, W. J., Domburg, tot f 1 b. s. 1 d. h.W. J. P., C. G., Middelburg, M. L., Vlissingen, tot f 3 b. s. 2 d. h., J. d. K., Arnemuiden, tot 2d. k. J. K. d. B., Middelburg, tot 3 dagen h., L. v. L., Arnemuiden, tot 2 XI week h., H. W. H., Middelburg tot 14 dagen h., en opzending naar eene werkinrichting voor zes maanden. Bernard Zweera heeft den heer N. A. Bouwman, directeur der Kon. Mil. kapel, te 'sHage opgedragen de orkestpartij zijner compositie, die bij de aubade aan H. M. de Koningin ter gelegenheid van de inhuldigings feesten te Amsterdam zal worden uitgevoerd, voor militaire muziek te instrumenteeren. Ook heeft mej. Cath, van Rennea, uit Utrecht, den heer Bouwman zoodanige instrumentatie opge dragen van haar Kindercantate, die te 's Hage bij de huldigingBfeesten zal worden uitgevoerd. Hoewel de toestand van dr. Schaepman langzaam vooruitgaande is, blijft vooreerst rust zeer noodig en is het onwaarschijnlijk, dat bij vóór kerstmis zijne parlementaire werkzaam heden zal kunnen hervatten. Toen de burgemeester van Ouder-Amstel de jongste gemeenteraadsvergadering aldaar opende, verklaarde hg het gebed niet meer te willen doen. HQ wilde, naar bij zeido, niet meer als priester optreden, maar gaf den leden minuten tQd, om ieder voor zich het gebed te doen. Protest van sommige leden was vruch teloos. Te a Hertogenbosch zijn twee remmers van de staatsspoorwegen in arrest genomen, Verdacht van het stelen v^ jenever uit een in een goederenwagen liggend vat. Dinsdag avond, omstreeks half zeven, heeft op de Maas voor Rotterdam een aanvaring plaats gehad tusschen twee uit zee komende stoom schepen. Ben der booten, de Orconera. zwaaide, tengevolge waarvan de andere boot de Durangs, die achterop kwam, de Orconera midscheeps aanvoer. Dat Schip zonk binnen enkele oogen- blikken. Het was geladen met ijzererts van Santander en was bestemd voor de firma Friedrich Krnpp. Dc equipage werd gered, doch bod geen gelegenheid eenige goederen van boord mede te nemen. Evenals bij de vorige aanrandingen van meisjes te Amsterdam doen ook nu weder tal van verhalen de ronde omtrent avonturen, die deze of gene ondervond, Zoo wordt gemeld, dat Zaterdagavond om 10 tiurjeen dienstmeisje werd gevolgd door een man, die haar aansprak en, toen zij hem geen gehoor verleende, zoo luid begon te vloeken, dat zelfs de menscben op straat er van staan bleven. Op den hoek van de Sweelinckstraat en de Ceintuurbaan baalde de man een knipmes te voorschijn en stak naar den rug van het meisje. De man schijnt zich daarna verwijderd te hebben, zonder bemoeilijkt te zijn, hoewel een heer het gansche tooneel waarnam en later het verschrikte meisje thuis bracht. Maar het sig nalement vau dezen aanrander is nauwkeurig opgegeventamelijk groot en gezet, zware donkere knevel, platte pet, lange donkere jas en lichte pantalon. Te Oosterbeek heeti een kind ach aan heet water zoo deerlijk gebrand, dat het aan- de gevolgen is overleden. Te Maastricht Zijn 59 stuks vee gerechte lijk in beslag genomen, op grond van het hon den van verboden veemarkt. Te Roermond kreeg, bij het afladen van een te plaatsen telefoonpaal, een 21 jarige ar beider dezen tegen de borst. De man viel en de boom kwam op zijn beenen terecht, waar door beide braken, Ik kan me niet begrijpen hoe de menscheu toch zoo kunnen praten over dat aehtunrstel- sel, zei een eenvoudige burgerbaas in een kleinere Btad. Het bestond bij ons al toen mijn vader de zaak nog had. Wij begonnen 's mor gens om 8 uur en wij seheidden 's avonds om 8 uur uit.. De Antwerpsehe kinderroover is door de politie gevonden en naar degevangenis gebracht. -— De eerste kamer van het Parijsche hof van appèl heeft Dinsdag middag arrest gewe zen in de zaak van mej. Chauvin en geweigerd haar toe te laten tot het afleggen van den eed als advocaat. Door de rechtbank te Duisburg werd de roover-moordenaar Herman Knppermann ter dood veroordeeld. Toen men hem met den gevangenwagen naar zijn cel zou terugbrengen, had bij gelegenheid te ontvluchten. Alle na sporingen der politie om' den boosdoener weder in handen te krijgen, bleven tot nu toe vruchteloos. Te Bremerhaven had een ontploffing plaats in het kolenhok van het schip Darmstadt. 11 personen werden gewond. De brievenbestellers te New-York hebben het goed. Hun salaris is ongeveer 2000 gulden. Daarbij is hun arbeid niet al te vermoeiend, want ze zijn iederen dag slechts acht uren in dienst, terwijl er Zondags maar éen bestelling is. Ze behoeven ook geen trappen te klimmen. Ze fluiten beneden in het portaal en ieder moet zijn brieven bij hen komen halen. Onlangs is te Louisville, in Kentucky, f 125.000 voor een muggebeet betaald gewor den. Zekere heer Amberg, voor dat bedrag ver zekerd voor ongelukken, invaliditeit, enz., stierf tengevolge van den beet van een muskiet. De verzekeringmaatschappij weigerde eerst te betalen, bewerende dat een muggebeet geen ongeluk wsb in den gewonen zin des woords. Mevr. Amberg bracht de zaak voor den rech ter j i» twee jpetapties werd baar eisjjh niet ontvankiyk verklaard, maar voor het hoogste gerechtshof werd die toegewezen. De berichten van de Klondyke-goudvelden blijven weinig bemoedigend voor het meeren- deel der als goudzoekers daarheen getogenen. Wel zijn er dezer dagen 25 teruggekomen met prachtige resultaten, maar zij wisten tevens te verhalen hoe "700 de wijk hadden genomen naar Fort Ynkon om den hongerdood te ont komen. In October bood men in Dawson-City tevergeefs 50 dollars voor een zak meel en lieden, die daar betrapt waren op diefstal van levensmiddelen, werden gefusilleerd. De tegenwoordige zetmachines hebben in de practyk het groote bezwaar, dat zij geen letters maar geheele regels gieten, waardoor om éen font te verbeteren steeds een geheele regel en soms verscheidene regels moeten worden overgezet. Thans heeft Tolbert Lanston te Washington een maehine vervaardigd, welke dit gebrek niet heeft. Zij levert de letters los en niet aaneengegoten, waarom het toestel Monotype is genoemd. Een geoefend werkman kan met deze machine 15.000 letters per uur zetten. Als de nieuwe uitvinding, welke te Londen, Leadenhall-street 96, te zien is, aan de verwachting voldoet, dan znllen de monoUms en linotypes weef naar den zolder kunnen verhuizen. Verkoopingen enz. Door burgemeester en wethouders van Middelburg is gegund de levering van schriften enz. aan de firma wed. J. J. Cenlen, inkt aan den heer R. M. Smits, leien aan de firma J. C. W. AltorfFer, alles ten dienste der inrichtingen van onderwijsen van bureau behoeften enz. voor de gemeente-secretarie en andere administratiën aan de firma J. C. W. AltorfFer. LANDBOUW. Naar men ons vau verschillende zijden mededeelt, kunnen de bietenverbouwers, die dit voorjaar met den fabrikant op gehalte contracteerden, tevreden zijn. In Westelijk Zeeuw ach-VI aan-, deren teelde men bieten die 16% en meer suikergehalte bezaten, wat dus gelijk staat met die in den Wieringerwaard. In Znid-Beveland werden tal van per- ceelen gevonden, waarvan de bieten 151/» tot 16Vj suiker bevatten, slechts één geval werd ons gemeld, uit de gemeente Hoofdplaat, waar de bieten geen 14 konden halenwelk laag gehalte men meent te moeten toeschrijven aan den vroegen tijd van rooien, daar toch een daarneven gelegen akker, die later gerooid werd, een veel hooger gehalte gaf. Door een der agenten, die 44 contracten had op gehalte, werd gemiddeld f 1.25 per 1000 Kg. meer uitbetaald, dan van die, welke niet op gehalte werden gecontracteerd. Als men nn weet, dat 14 als een minimum tegen f 8.50 per 1000 Kg. werd berekend, dan ontvingen deze 44 bietentelers f 9.75 per 1000 Kg. Van verschillende zijden werden ons prijzen genoemd van f 10 en daarboven. Een en ander is zeker wel een nieuw bewij", dat het contracteeren op gehalte verre de voorkeur verdient boven die, waarbij daarmee geen rekening wordt gehouden. Wij kunnen daarom niet nalaten nogmaals* aan alle bieten verbouwers den raad te geven Sluit u aaneen! Waar de fabrikanten met zulke contracten op gehalte als het ware den landbouwers een. weg hebben aangewezen,om met voordeel bieten te verbouwen, daar mogen de landbouwers niet achter blijven om deze goede zaak in hun belang te steunen. Wanneer al de millioenen kilogrammen bieten, die in 1897 in Nederland verbouwd werden, met éen gulden meer per 1000 Kg. werden uitbetaald, dat is ongeveer met een achtste van de opbrengst, dan zon dit een, alleen aan den landbouw ten goede komend cijfer zijD, wel de moeite waard te vermelden. De bietentelers, die van dit voorrecht niet hebben geprofiteerd, hebben het aan zichzelf te wijten, dat zij op deze wijze benadeeld Zijn. Wij vertrouwen, dat na deze les hnn de oogen zullen opengaan en dat zij voor een volgende campagne wel zuilen zorgen, voor hunne producten betaald te worden naar hetgeen dezen werkelijk waard zijn. Binnen enkele weken kunnen zij toouenhun eigen belang te begrijpen! TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Dinsdkg 7 Dec. Intendant 3e div. inf. Breda 12 u. Levering van runderen ten behoeve der militaire slachterij te Middelburg (herbest.) Donderdag 9 Dec. Bureel directeur belast. O. I. huis Mid delburg 12 u. Onderhouden enz. gebouwen '8 Rijksbelastingen Hans weert, en Ba tb/ 2 perc. (Raming f 3840 en f 1220). Vrijdag 17 Dec. Gebouw Provinciaal bestuur Middelburg: elf uur a vernieuwen van twee dukdalven in de buitenhaven te Hans weert, het maken van een dukdalf in de buitenhaven te Wemeldinge en van twee dukdalven voor het remmingwerk tot beveiliging van den draaipijler van de Scboorsche brug. (Raming f 5300) elf uur h bouwen sluisknechtswoning aan de O. arm kanaal Terneuzente Terneuzen. (Raming f 3475) elf uur c maken en inhangen van een paar ijzeren reserve-ebdeuren voor de groote schut sluis van het kanaal door Zuid-Beveland te Wemeldinge. (Raming f 17.300. elf uur d het maken van een schipbrug over het Marinedok te V1 is s i n g e n met landhoofden en verdere bijbehoorende werken. (Raming f 96.000). Woensdag 22 Dec, Gemeentebuis Ierseke ln. Hetvergrooten en verbeteren der haven. (Raming f 41.400). In de heden gehouden zitting van den ge meenteraad te Middelburg is goedgekeurd het voorstel van burg. en weth. betreffende de kermis. Als plaats, waaróp de badinrichting zal worden gezet, werd, overeenkomstig het voor stel van burg. en weth., aangewezen het ter rein tegenover de St. Janstraat. Vlissingen. Door den raad is heden met algemeene stemmen tot onderwijzeres aan school C benoemd mej. J. H. Holm, tijdelijk onder wijzeres aan die school. De raad besloot verder den aanvang der kermis te bepalen op den derden Maandag van Juli; aan een tram VlissingenDomburg voor tien jaren een subsidie van ƒ500 's jaars te verleenen. Heden morgen ia geen mailboot aangekomen. Bijzonderheden ontbreken. 's Cravenhage. Te Scheveningen zijn be richten ontvangen dat de Scheveningsche bom Vrouw Adrima-, Zondag avond in volle zee aan vleet liggende, door stortzeeën in nood ver keerde. Een Engelsch schip redde vier man der bemanning; de overige opvarenden heeft het niet kunnen redden. In het gezicht van den wal te Scheveningen ankerde heden ochtend de Deensche vracht boot S/c-eWcwrf. Wegens verondersteld strandings gevaar werd de reddingboot gereed gemaakt. Nader bleek echter uit met den vuurtoren ge wisselde seinen, dat het schip sleepbooten wenschte en de reis niet kon vervolgen wegens kolengebjek. Tweede kamer. Bij de heden voortge zette algemeene beschouwingen betoogde de heer Van Dedem de hooge noodzakelijkheid van een bimetallistische unie, in het belang van den landbouw. De heer Nolens betoogde uitvoerig, ook op grond van het katholiek programma, de nood zakelijkheid eener oplossing der sociale vraag stukken, waarvan het dringendst is pensionee- ring van werklieden, waaromtrent hij bij de regeering op spoed aandrong. De heer Loeff betoogde de urgentie eener regeling van de administratieve rechtsspraak naast de sociale hervormingen, waartoe hij zijne medewerking toezegde. De heer Van Kol constateerde met genoegen, vooral naar aanleiding van de rede van den heer Nolens, dat do sociaal-democratische wonschen meer algemeen ingang vinden. De heer Van Karnebeek nam zijnerzijds akte van die betere waardeering van anderer ge voelens. Laatstgenoemde Bpreker spoorde verder de regeering aan tot gematigdheid, vooral ook bij de oplossing van het sociale vraagstuk. De heer Loeff. drong aan op regeling van de administratieve rechtspraak, terwijl de heer Travaglino den aandrang van den heer Van Dedem, betrekkelijk het muntstelsel, steunde. De heer Staalman erkende het groote nut van de socialistische betoogen voor het volks belang, maar stelde tegenover hun principe het geloof in Gods gezag, hetwelk medebrengt het goddelijk recht der armen te erkennen. Bij het ministerie ontwaarde hij geen warme liefde voor do gerechtigheid jegens het volk en ten opzichte van de arbeidsquaestie. De heer Kuyper verweet den minister gemis aan homogeniteit op verschillende hoofdpunten •n vroeg inlichting daarover, daarbij doende uitkomen dat de christelijke partij moet strij den voor de moderne oeconomische school tegenover de orthodoxe mammon-vereering, behoudens huldiging van het eigen christelijke beginsel. De heer Harte betoogde dat noch de sociaal democratische noch de liberale-radicale begin selen uitdrukking zijn van de gevoelens van het Nederlandsche volk. De regeering moet dan ook met alle partyen rekening houden. Parijs. Figaro bevat een nieuw opstel van Zola over de zaak-Dreyiuss, waarin verklaard wordt dat, om enkele personen te dekken, men Frankrijk eene ware misdaad laat bedrij ven door het te bedriegen ten opzichte van Dreyfuss, die boet voor een niet gepleegd verraad. Zola bezit de materieels bewijzen voor diens onschuld en zal zorgen dat Dreyfuss niet op het Duiveleiland blijft. Woensdag l December. Rotterdam. Telegram van den make laar H. van Randwijk). Ter inarkt van heden was de stemming stil en waren de zaken van weinig beteekenis. Dinsdag 30 November. Antwerpen. Tarwe flauw. Amerikaansch fr. 2Vip, P a r ij a. Tarwe prijsh.loop. md. fir. 30.95. Pesth. Dinsdag fl. 11.97. Maandag fl. 12.02. B e r 1 ij n. De flauwe telegrammen uit Ame rika konden natuurlijk niet geheel en al zon der nadeeligen invloed op de stemming hier blijven. De tarwe- en roggeprijzen zijn intus- schen niet veel gedaald, daar met het oog op het gnre weder het aanbod beperkt was. New-York dis. vorigen dag 97'/s' Chicago 95 95 Algemeen Overzicht. Wat nu? Die vraag is natuurlijk op de lippen, van allen, die den loop van de gebeur tenissen in Oostenryk gevolgd hebben. Maar zeker zal Jiet nog wel eenige dagen duren eer men eenige uanwy zingen heeft over den te volgen weg. Vandaar dat ook de toongevende bladen in het buitenland niet veel meer doen dan wijzen op de reusachtige moeilijkheden welke het nienwe kabinet, dat wel is gevormd, maar nog niet zijn taak beeft aanvaard, komt te staan. Die moeilijkheden zijn niet alleen groot maar ook talryk en er zal een zeldzame mate van beleid toe noodig zijn, om ze allen te over winnen. In de eerste plaats staat men voor de vraag wat met den Rijksraad zal geschieden, een lichaam, dat ten eenenmale gedemoraliseerd is. Zal men trachten door een ontbinding de woe ligste elementen te verwijderen? Maar zijn niet juist dezen in den strijd de overwinnaars gebleven, en zal niet de menigte, welke einde lijk den doorslag gaf, haar helden in de eerste plaats herkiezen? In de tweede plaats staat men voor de vraag hoe het moet met het nieuwe reglement van orde, het beruchte product van Falkenhayn, dat op zoo met wet en recht strijdige wyze is aangenomen. Zal men de meerderheid kunnen dwingen die onrechtmatige daad te verwerpen of zal men trachten het, als ware het een wet tige maatregel, langs wettigen weg te ver wijderen? Zoo ja, dan blijft de vraag, of niet de oppo sitie zich daartegen zal verzetten, omdat zij niet wil, en ook niet kan toegeven, dat zulk een reglement bestaan heeft. En dan Abrahamovicz, tot voorzitter gekozen, ter vervanging van den eerlijken Kathrein, die ook tegen de oppositie geen oogenblik den weg van recht en wet wilde verlaten, gekozeD als iemand tot alles in staat, als een dienst willige handlanger van het vorige kabinet. Kan men deze op de plaats laten, door hem niet met eere vervuld; kan men hem gezag laten oefenen over de leden, die voor hem geen scheldwoord te Ieelijk, geen behandeling te grievend vonden? En deze vragen, hoe gewichtig in zichzelve ook, zyn nog niets bij de andere. De taal kwestie moet worden opgelost. Zullen nu de dezer dagen vermelde pogingen tot verzoening, buiten de regeering om ingesteld, tot iets kunnen leiden? Over de mogeiykheid daarvan een onder stelling te opperen, ware dwaasheid. Voor het oogenblik kan men alleen wijzen op de ver bittering, welke bij de Czechen en de andere Slaven bestaat, nu de tegenover hen staande minderheid heeft gezegevierd. En nu een nieuw kabinet optreedt, dat geleid zal worden door een principieel tegenstander der verordeningen, door Von Gautsch, die reeds vroeger om de maatregelen van Badeni zijn ontslag wilde nemen, is de kans te grooter, dat de Czechen zich met hand en tand zullen vastklemmen aan wat hun eenmaal geschonken is, aan de maat regelen, welke hen sterk maken in den strijd, die te wachten staat. Want het is niet alleen aan de zijde der Duitschers, dat de hartstochten ontketend zijn. Badeni heeft verwachtingen opgewekt, welke hg niet wilde, en welke zijn opvolger niet kan be vredigen. En hoe zal deze laatste thans den Czechen en Slaven, die toch niet overwonnen zijn, doen verstaan, dat zij ver zijn van het doel, waartoe zij, en niet zonder reden, zich dicht genaderd waanden Maar boven alles staat het vraagstuk van de verhouding tot Hongarije. Het bestaande ver gelijk, hot verdrag dat strekt tot uitvoering van de grondwettelijke bepaling welke beide landen vereenigt, heeft opgehouden te bestaan. Er is daardoor een toestand in het leven geroepen, welke voor kenners van het staats recht wellicht een merkwaardig probleem is, maar door en door onwettig is, gezwegen nog van het gevaar, dat Hongarije, nu enkele banden geslaakt zyn, gebruik maakt van zyn recht, om buiten Oostenrijk om op eigen gezag maatregelen te nemen, welke vroeger slechts in gemeenschap pelijk overleg tot stand kwamen. Of de Duitschers niet veel te veel op het spel hebben gezet door hun politiek, welke tot deze verwarring leidde Wij gevoelen ons niet in staat te beoordeelen wat voor hen het zwaarste mocht wegen. Trouwens, voor een anderen dan een Bubjec- tieven maatstaf is geen plaats. Wie met hen meent, dat de strijd ging om te beletten dat Oostenrijk een tegen Dnitschland gericht Ryk werd, zal hun strijd billijken, en zy, die het doel van dien strijd niet gerechtvaardigd achten, zullen althans moeten bekennen, dat de tactiek goed was. Immers als de Duitschers hadden medegewerkt, om het vergelijk te verbergen, dan ware de Rijksraad onmiddellijk verdaagd, en het kabinet-Badeni voor weet hoe lang aan het roer gebleven. Volledigheidshalve zij nog vermeld dat het kabinet is saamgesteld als volgtbaron Gautsch, voorzitter van den ministerraad en minister van binnenlandsche zakengraaf Welsersheimb, minister van landsverdedigingridder dr Von Wittek, van spoorwegenVon BÖhm-Bawerk, financiënLatour, eeredienst en onderwys; Koer- her, handeldr Von Ruber, justitie^ Bylandt- Rheidt, landbouw. Veel leeren deze namen ons niet; alleen, ze klinken alle Duitscb. Beknopte Mededeelingen, Het Maandag opgenomen telegram over de door de Carlisten gevraagde autonomie blijkt in dien geest te moeten worden opgevat, dat de Carlisten y veren voor het herstel der bij zondere rechten (fueros) van de verschillende Spaanscbe provinciën, waarvan, gelijk men weet, eenige Don C.trlos aanhangen. De pre tendent zou naar uit Venetië wordt gemeld een telegram van zijn aanhangers hebben ontvangen, waarfn op krachtige maatregelen wordt aangedrongen. Don Carlos zou den markies de Ceralbas hebben ontboden. Men spreekt van een manifest, waarin de pretendent de beweging zou gaan steunen. AI deze berichten zijn natuuriyk met bet noodige voorbehoud te aanvaarden. Maar het kan niet worden ontkend, dat de ontevreden heid toeneemt. Generaal Azcarraga, en wat nog erger is, ook Silvela, het hoofd der nienw-conservatieven, hebben zich zeer ongunstig uitgelaten over de autonomie van Cuba en de douane-regeling. Daar Sagasta geen liberale meerderheid heeft, moest hij juist van deze zijde steun ontvangen. Alleen Martinez Campos keurt de regeling goed. De opstandelingen op de Philippijnen, die volgens de laatste berichten zich allen hadden onderworpen, zijn volgens de allerlaatste be richten verslagen. Hnn positie werd door de regeeringstroepen genomen, waarbij zij83dooden achterlieten. Generaal Weyier heeft, na aankomst te Las Palmas, den kapitein-generaal aldaar een bezoek gebracht. Hij kwam binnen, zeideIk heb de eer my bij Uwe Excellentie aan te mel den, en verdween daarop. Toen de kapitein- generaal zijn beleefden bezoeker een tegenbe zoek wilde brengen, liet deze zijn chef een half iUiir wachten. Vandaag zal de Italiaansche kamer over de zaak Crispi beraadslagen. De veel besproken trouwplannen van Milan ('smans tegenwoordig huwelijk moet nog ontbonden worden) worden in verband ge bracht met het bestaan van een zoon des ko- nings, die naar hem gedoopt is. Niet alleen de regeering, maar ook Rusland hebben be grijpelijker wijze veel bezwaar zoo iets toe te laten, daar Milan er natuurlijk best de man voor is, om dat buiten echt geboren kind tot kroonpretendent te maken. Te Volo heeft een incident plaats gehad. TurkBche soldaten hebbenden Russischen at taché-militair, die wegens de grensregeling daar vertoefde, aangevallen. Rusland moet hebben voorgesteld de op lossing van het Kretavraagstuk te bespoedigen en daartoe te bepalen, dat besluiten in deze kwestie bij gewone meerderheid van stemmen kunnen worden genomen. Engeland en Italië waren daar echter tegen. De ambassadeurs beraadslagen thans over een leening ten behoeve voor Kreta, van yier miljoen T. p. De troepen, welke Kassala gaan bezetten, zijn te Massoeah aangekomen. Of bij Nikki tusschen de Engelschen en de Franschen slag is geleverd, is vóór velen natuurlijk nog geen besliste vraag. De Fr. Z. doet natuurlijk alsof zijn bericht niet voor tegenspraak vatbaar is. Het blad zegt, dat het Engelsche departement van koloniën Vrijdag bericht ontving dat 400 man van de Engelsche strijdkrachten slaags waren geweest. Het blad zegt niet te weten, of dat alleen inlandsche troepen waren, dan wel of daarbij ook Euro peanen waren. De Depêche Coloniale verklaart bet bericht van de Fr. Z. daaruit, dat de Franschen werden aangevallen door inboor lingen, die reeds lang door de Niger Company tegen de Franschen waren opgezet. Deze inboorlingen marcheerden waarschyniyk onder Engelsche vlag. Waren zij overwinnaars ge bleven, dan zouden de Engelsche bladen hen waarschijnlijk wel niet verloochend hebben. Dus wéér een soort Jameson-raid, als dat waar is. Uit Noord-Indië komen werkelijk goede tijdingen. De Orakzais gaan voort hun wapens in te leveren. Sir Alfred Millnerde gouverneur vau de Kaapkolonie en hooge commissaris voor Zuid- Afrika, heeft Rhodes te Umtali een bezoek ge bracht. De bewonderaars van Rhodes boden den gast van hun held een adres aan, waarop sir Alfred o.a. het volgende antwoordde: „Ik zie dat het de wil van het geheele land is, de party van Rhodes op te nemen, en ik ge loof dat het alleen Uw machtige, Uw hartelijke steun is, welke hom de kracht gaf een crisis te doorstaan als hij beleefde, een erisis gelijk hij nooit meer zal hebben door te maken.1' Dat Millner zich zoo iets veroorlooft is hem niet kwalijk te nemenhij weet dat hij slechts de echo is van wat men aan het hof en in het kabinet denkt. Maar in Zuid-Afrika heeft hij ook met het Hollandsche element te maken, en zorg te dragen, dat dit niet van het tegenwoordig be stuur wordt vervreemd. Zonderlinge politieke zeden toch in Zuid- AmerïkaDe regeering van Uruguay beeft den eandidaat voor het presidentschap Herrero, met twee zijner voornaamste aanhangers ver bannen. DE DUITSCHE TROONREDE. Door do storing op de telegraaflijnen (wanneer zullen die toch eens ondergronds wor den gelegdkonden wij, en dan nog slechts in een deel van de oplaag van ons vorig nommer, slechts een onvolledig veiBlag van de Duitsche troonrede geven. Deze rede, door den keizer zelf uitgespro ken, doet de nbodzakelykheid uitkomen van de- versterking der oorlogsvloot in Europa en van, de vermeerdering der voor den dienst in Uets buitenland in vredestijd bestemde schepen. De- regeering aeht het noodig de sterkte der- marine en het tijdsverloop, binnen hetwelk die bereikt moet worden, in een ontwerp te bepalen; Een ontwerp tot hervorming van het militaire strafproces zal, zooveel mogelijk aansluitende aan het burgerlijke, voldoen aan de stellige eischen tot handhaving der krijgstucht. Verder worden wetten aangekondigd betref fende de vrijwillige rechtsmacht, het civiel proces, faillissement en schadeloosstelling van onschuldig veroordeelden. De toestand der financiën wordt bevredigend genoemd. Aan het slot zegt de keizer „De moord, op Duitsche zendelingen gepleegd) de aanvallen op onder mijne bescherming staande en mij ter harte gaande zendelingspos ten in China hebben het Oost-Aziatisch eskader ver plicht te Kiao-Tcheon troepen té doen landen-, om voldoening te verkrijgen en herhaling te voorkomen. De politieke betrekkingen met h6t buitenland zijn zeer bevredigend. De schitte rende pn hartelijke ontvangst te Peterhof e%

Middelburgsche Courant | 1897 | | pagina 2