BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN. Karttprlizen van Tarwe en Meel. Woensdagmiddag te 3 uren houdt de gemeen teraad van Middelburg eene openbare zitting. Daarin zullen o. a. behandeld worden de begrooting betreffende de voorgenomen verbe tering van het rioolstelsel, voorstellen van burg. en weth. naar aanleiding van de adressen van Tol cs., P. J. Geill en Mulliaus c. s. en betreffende het vanwege het depar tement Middelburg der Mij. tot Nut van V Algemeen op te richten badhuis, voor zooveel de plaats betreft waar die inrichting zal worden gesticht. Op de adressen van Geill en Mülhaus c. s. stellen burg. cn weth. voor afwijzend te be schikken. Verder stelt het dag. bestuur voor om de verordening op het marktwezen te wijzigen en de jaarmarkt in het vervolg te houden den Donderdag volgende op den vierden Maandag der maand Juli tot en met Zaterdag der daar aanvolgende week. Amsterdam. De kantonrechter in het 3e kanton, mr L. J. G. van Ogtrop, deed heden uitspraak in een drietal overtredingen van de nieuwe politie-verordening tegen het houden van bordeelen, alias huizen van)ontuchtthans veranderd in hotels. Ten einde de overtreding te kunnen consta- tceren, was door de politie een quasi onder zoek ingesteld of in de inrichting al dan niet sterke drank werd geschonken. De zitting werd met gesloten deuren behan deld en tegen den overtreder 2 dagen hechtenis geëischt. Mr Rud. B. Benjamins hield een uitvoerig pleidooi, waarin hij zes hoofdmomenten aan voerde ten betooge dat het bekende raadsbe sluit was onwettig. Hij vroeg dan ook dat de rechter dat raads besluit van geen wettige kracht zou verklaren, en beklaagde van alle rechtsvervolging zou ontslaansubsidiair dat de rechter, met het oog op enkele dubieuze punten in het geding, zich of tot een non liquet of tot de uitspaak van een minimale straf zou laten leiden. 's Rechters uitspraak werd bepaald op 2 December a. Frankfurt. De Fr. Z. verneemt uit Londen, dat de ontdekkingen in zake-Dreyfuss het ge volg zijn van maatregelen, door den bekenden Londenschen advocaat Lewis genomen. Een spion van dezen had het eerste het spoor van Esterhazy gevonden, uit hem overgebrachte gesprekken van officieren der Duitsche ambas sade te Parijs. De aarzeling der Fransche regeering om flink in te grijpen zou het gevolg zijn van schaamte over het feit, dat zij in een strik is gevallen, haar door de verkoopers der documenten ge spannen. Ook volgens dit verhaal is Esterhazy de ziel van de oplichterij. Madrid. De Gaceta bevat de besluiten, waarbij aan de Antillen constitutioneele rech ten en algemeen stemrecht worden toegekend. Dinsdag 23 November. Rotterdam. Telegram van den make laar H. van Randwijk). Ter markt van heden was de stemming over het algemeen iets vaster. Woensdag 24 Novem ber. Antwerpen. Tarwe vast. Amerikaansch fr. 21'/,. Parijs. Tarwe prijshoudend; loop. md. fr. 30.75. Pesth. Tarwe flink prijshoudend. Donder dag fl. 12.08. Woensdag fl. 12.02. B e r 1 ij n. De uit Noord-Amerika gemelde verdere rijzing heeft aanleiding gegeven dat houders ook hier voor Tarwe hunne vorderin gen hebben verhoogd, en de weinig talrijke koopers genoodzaakt dezen in te willigen. Voor Rogge was de vraag niet voldoende om zich op de aanvankelijke kleine rijzing te kunnen handhaven. New-York dis. vorigen dag 98s/8- Chicago 955/„. Algemeen Overzicht. Hongarije zou, gelooven wij, de wereld een dienst kunnen bewijzen. Overwegingen van groot staatsbelang, waaronder in de eerste plaats de verzekering van bij verdrag vastgestelde rechten, nopen de regeering zich, in overeen stemming met de volksvertegenwoordiging, te verzetten tegen de verlenging van het vergelijk langs extra-parlementairen weg. Maar als het anders kon zijn, als Hongarije voor ditmaal eens zou willen toestemmen in een afwijking van den gewonen weg, hoe dank baar zou men'haar dan moeten wezen, dat zij de gelegenheid opende den OostenrijkschenRijksraad naar huis te zenden. Want schandelijker tooneel dan het in ons vorig nommer beschrevene, is wel nooit in eene vergadering van een open baar lichaam vertoond. Uit de uitvoerige verslagen van buitenland- sche bladen zou het reeds medegedeelde nog met een kolommenlange beschrijving zijn aan te vullen. Maar het weinige dat de telegraaf reeds meldde, was voldoende om een flauwen indruk te geven van het zoo weerzinwekkende tooneel. Alleen de aanleiding is nu met zekér- Jieid bekend. De Jong-Czeech, wiens voorstel tot het tumult aanleiding gaf, wilde in eens over alle inge komen adressen beslissen, zoodat éen hoofdelijke stemming voldoende zou zijn; een voorstel dat niet in overeenstemming met het reglement van orde scheen te zijn, en daardoor een ge- reede aanleiding tot kabaal gaf. Het einde van de zitting was, dat een aantal politie-agenten in de zaal drongen, om zoo noodig de orde te herstellen onder de vechtende kamerleden, een tooneel dat zeker wel niet zal worden afgebeeld als pendant voor de bekende schilderij, waarop Napoleon's uiteendry ving van de volksvertegenwoordiging is afgebeeld. Voor de zitting van Donderdag stonden echter werkelijke soldaten gereed om de zaal binnen te rukken, zoo dit tot bescherming van den voorzitter noodig was. Onmiddellijk na de opening werd aan de orde gesteld een voorstel van Falkenhayn, die meent dat het noodig is, den terugkeer der beschamende gebeurtenissen te vermijden en voorstelde, den president het recht toe te kennen om een lid uit de zaal te doen ver wijderen, na hem tweemaal tot de orde te hebben geroepen. De verwijdering zou voor hoogstens drie zittingen kunnen zijn en afge vaardigden kunnen treffen, die de regelen der wellevendheid te ernstig hebben overschreden of door tumult de parlementaire beraadslaging onmogelijk gemaakt hebben. De Kamer kan een lid voor 30 dagen verbannen, indien hij weigert weg te gaan en door agenten moet. worden verwijderd. De voorzitter wilde dat voorstel terstond in stemming brengen, omdat het een wettig verweer inhoudt tegen de pogingen tot ver-1 woesting van het parlementaire stelsel. Een onbeschrijfelijk rumoer ontstond. De tribune van den president werd, evenals den vorigen dag, bestormd. De ministers, Falkenhayn en de president werden zwaar beleedigd, terwijl Wolft Badeni in de ooren floot met een metalen fluitje. Na een lawaai, dat bijna even groot was als den vorigen dag, werd het voorstel van Fal kenhayn aangenomen, waarop de zitting ge sloten werd. Het gebeurde is niet alleen te betreuren om het schandaal zelve en om het niet behandelen van het vergelijk. Maar het zal niet nalaten een hoogst ongnnstigen invloed te hebben op de onderhandelingen, welke na Badeni's zwen king in Bohemen zijn geopend. Een aantal afgevaardigden van de beide partijen hadden buiten de regeering om ge tracht tot overeenstemming te komen over de taalkwestie. En daar deze leden natuurlijk tot de gematigden behooren, die wars zijn van het even dolzinnige als hopeloos kabaal, kon men in die pogingen tot overeenstemming een hoopvol teeken zien, vooral omdat een groot deel van het Boheemsche volk ook gaat be grijpen, dat geen enkel belang bevorderd wordt door de parlementaire troebelen en door de tot het uiterste gekomen spanning in Bohemen. Naar dienaangaande werd gemeld, hadden de Czechen reeds toegegeven, dat de lagere be ambten, die nu in dienst zijn, geen Czechisch zouden behoeven te leeren. De Duitschers daarentegen zouden erkennen, dat de hoogere beambten wel de beide landtalen moeten mach tig zijn, terwijl zij voor het aanleeren der Czechische taal een termijn van 9 jaar stelden. Verder was overeengekomen, dat in streken, waar beide talen gesproken worden, de ge meenteraden zouden beslissen welke taal de officieele zou zijn. Dat dit laatste practisch kan heeten, zouden wij niet gaarne beweren. Want als de be slissing over de taalkwestie in handen van de gemeentebesturen werd gelegd, zou de groote strijd naar de raadsverkiezingen worden verlegd, hetgeen voor den binnenlandschen vrede wel licht nog noodlottiger zou zijn, dan de schan dalen in den Rijksraad. Anders staat het met het toegeven der Cze chen te aanzien van dat eerste punt. Dat be looft een groot bezwaar der Duitschers weg te nemen. De Czechische taal toch biedt voor den vreemdeling bijzondere moeilijkheden, en zoo zou de eisch van kennis van twee talen tengevolge moeten hebben, dat bijna het ge- heele ambtenaarspersoneel uit Czechen zou bestaan, ook in die streken, waar de bevol- kingbijna uitsluitend Duitsch was. Dat men het daarover eens werd, is dus niet zonder belang. Toch blijft de vraag of de beide partijen wel genoegen zullen nemen met de uitkomsten dezer onderhandelingen, welke een streng particulier karakter hebben. In de gegeven omstandigheden zeker niet kwaad, omdat men nu niet te maken had met de ge hate taalverordeningen en met den niet minder gehaten Badeni, beide groote, ja onoverkomelijke beletsels voor een officieele verzoening. Indien bedoelde onderhandelingen werkelijk tot iets leidden, dan zou daardoor een groote stap tot den vrede zijn gedaan, en de keizer gelegenheid hebben zich te ontdoen van den staatsman, die door zijn gebrek aan staatsmans wijsheid zoo groote crisis in het leven riep. Typisch is, dat men nu de huid reeds ver deelt, en nog merkwaardiger is het verschiet, dat daarbij geopend wordt. Men droomt van vrijzinnige partij in Bohemen, waarin Czechen en Duitschers broederlijk naast elkan der zouden plaats nemen. 't Is eigenlijk jammer, dat men reeds zoover gaat, want nu valt het in te sterker licht, hoe idealistisch eigenlijk de plannen zijn, welke op dit oogenblik tusschen Duitschers en Czechen worden besproken. Reeds nu kost het moeite zich te denken, dat leden van beide partijen vreedzaam bijeenzitten, en een zoo belangrijk werk ter hand nemen, als het voorbereiden van den vrede op taalgebied. Naschrift. Uit de Fr. Z. blijkt dat het voorstel van Falkenhayn een veel wydere strekking heeft. Het wil niets meer of minder dan opheffing van het reglement van orde en toekenning van onbeperkte macht aan den 'voorzitter; deze zou zonder raadpleging van het huis der afgevaardigden een schorsing van 3 dagen tot een maand kunnen opleggen. Dit voorstel wilde de voorzitter zonder debat in stemming brengen, en werkelijk verklaarde hij na een stemming waarvan niemand iets hooren kon, het voorstel aangenomen, waarop het lawaai opnieuw aonvingi Beknopte Mededeelingen. De Belgische Kamer heeft, ondanks het verzet der socialisten, besloten, dat de namen van de leden der vakvereenigïngen zullen moeten worden openbaar gemaakt. De soci alisten duchten, dat hiermee de deur wordt opengezet voor allerlei vervolgingen van de zijde der patroons. Nu Ahmed Riza het Jong-Turksche blad Mechveret niet mag uitgeven, heeft het socia listisch kamerlid Lorand aangeboden als stroo man dienst te doen. De Ind. Beige wijst op de scherpe ver oordeeling van Yassos' tocht naar Kreta door keizer Wilhelm, die het streng afkeurde dat in vollen vredestijd een expeditie op Kreta landde. Het blad vraagt, naar aanleiding van het voorgevallene in China, of de moraal van lie den niet die van gister is, en of een daad van geweld gewettigd wordt als het bevel daartoe uit Kiel in plaats van uit Athene komt. De Oostenrijksche en Duitsche commis saris voor de grensregeling in Thessalië hebben door een misverstand het bedoelde gebied ver laten. De ambassadeurs hebben evenwel be sloten, dat dit de voortzetting van de afba kening niet behoeft te beletten, - Uit Monastir zijn troepen gezonden naar Ipek en Diakova, waar 500 Albaneezen in opstand wilden komen. Er had een botsing plaats, waarbij zoowel de troepen als de Albaneezen groote verliezen leden. De sultan heeft toegestemd in de auto nomie van Kreta onder voorwaarde lo. dat de gouverneur door hem zal worden benoemd, 2o. dat het eiland voortdurend een Turksche bezetting-zal blijven houden, 3o. dat Kreta de Turksche vlag zal blijven voeren. Waarin dan eigenlijk de autonomie zal bestaan? - Nu de besluiten betreffende Cuba heden worden afgekondigd, zullen wij maar een dag wachten met het mededeelen van uit particu liere aangekomen bijzonderheden. Naar Sagasta in den ministerraad mededeelde ontving hij meer dan honderd telegrammen, waarin uitstel wordt gevraagd van de toepas sing der douane-regeling. De minister van koloniën verklaarde dat velen ontevreden zijn, maar dat het onmoge lijk is iedereen tevreden te stellen. Het departement van koloniën zal waarschijn lijk worden opgeheven, nadat de hervormingen zullen ingevoerd zijn. De Cortes zullen hierin sn beslissing moeten nemen. De boodschap, welke Mac Kinley bij de opening van de gewone zitting aan het congres zal zenden, moet o. a. inhouden, dat tijdens de invoering van de hervormingen op Cuba alles dient vermeden, wat den toestand kan ver wikkelen. Verder zal de president er op wijzen, dat de invrijheidstelling van de bemanning van de Competidor een daad van hoffelijkheid is. De sultan van Marokko had al lang be loofd, dat, als de rust op andere deelen van zijn grenzen hersteld was, hij eens werk zou maken van het Rif. Maar juist nu er sprake was dat een gedeelte zijner troepen derwaarts zou gaan, leden zij de nederlaag tegen berg bewoners, waarbij zij vele dooden en gekwet sten, benevens 2 kanonnen verloren. ESTERHAZY—DREYFUSS. De duivel der verwarring en onder een anderen vorm kunnen wij ons den boozen kwast moeielijk anders voorstellen schijnt een groote triomf te hebben gevierd, toen hij het militaire recht in Frankrijk schiep. Want als het waar is, dat men den boom aan zijn vruchten kent, dan ziet het er met het Fransche recht al even vreemd uit als met het Duitsche, dat den laatsten tijd zoo druk besproken is. Er zijn nu op het oogenblik vier generaals in de zaak gemengd, Pellieux die het onder zoek leidt, Saussier die op het rapport van Pellieux moet beslissen, generaal Billot, die als minister ook wat te zeggen heeft, en eindelijk generaal Boisdeffre, die, wij gelooven zonder recht of reden, als hoofd van den generalen staf ook wat invloed wil oefenen, en zich, naar be weerd wordt, partij stelt tegen een heropening van het proces-Dreyfuss, en wel op grond, dat daardoor het prestige van het leger zou ge schaad worden. Dit standpunt van den generaal zou (het werd reeds vroeger door ons medegedeeld) de oorzaak zijn geweest van het bezoek, dooreen hoofdofficier van zijn bureau aan Rochefort gebracht, een vergrijp dat den schuldige een arrest van 30 dagen bezorgde. Reeds daarin werd door de pers een ver wijdering tusschen den chef van den staf en den minister van oorlog gezien. Maar Donderdag werd te Parijs verteld, dat tengevolge van dit verschil van gevoelen de minister van oorlog zijn ontslag had genomen. In elke andere omstandigheid zou dit te dwaas zijn om alleen te loopen. Maar in dagen als deze weet men waarlijk niet meer hoe men het heeft. Zoo b. v. in het verslag van de huiszoeking bij overste Picquart. De hooidbewoner van het perceel, waar Picquart, ondanks zijn ver trek naar Tunis, nog kamers had, verzette zich eerst tegen de huiszoeking, wijl de bewoner afwezig was, een standpunt dat met de wet In de hand te verdedigen is, daar een huiszoeking alleen mag plaats hebben in tegenwoordigheid van den bewoner of van iemand die deze vervangt. Maar nu het mooiste. De met de huiszoe king belastte heer haalde daarop een papier voor den dag. Een bevelschrift van een of andere rechterlijke autoriteit? Och neen, een met Un patriote onderteekend briefje aan den 'minister van oorlog, waarin stond dat in be doeld huis papieren betreffende de zaak-Dreyfuss te vinden waren. En toen de hoofdbewoner dat zag, was hij in eens tevreden. Hoe een vreemde kon weten, dat Picquart papieren, op deze zaak betrekking hebbende, op de zolderkamer had geborgen Een of „de" geheimzinnige dame, die, gelijk men weet, als goede fee van Esterhazy optreedt, woonde in hetzelfde huis, zoodat men nog geen bewijs heeft, dat de papieren, welke men daar vond, niet na het vertrek van Picquart door anderen zijn neergelegd. Ondertusschen blijkt, dat generaal Pellieux wel bevoegd was tot een huiszoeking last te geven. De minister van oorlog had hem be volen over te gaan tot een gerechtelijke instructie, en zoo is deze generaal bevoegd geworden tot het gelasten van huiszoekingen, het hooren van getuigen onder eede enz. Maar toch gelooven slechts weinigen dat de zaak ernstig zal worden aangevat. Opvallend is het bij de Figaro gewekte wan trouwen. Toen bekend werd dat Picquart naar Parijs ontboden was, achtte dit blad daardoor bewezen, dat men het volle licht wil, eerlijk, geheel, zonder achterhoudendheid en zonder berekening, terwijl, wanneer men hem slechts in Tunis door eene commissie had doen ver- hooren, gelijk eerst het plan scheen, zulks ge tuigd zou hebben van het tegendeel. Maar reeds 48 uur later was het blad zeker onder den indruk van wat voorvalt, veranderd. Wanneer men dezen hoofdofficier, zoo schreef het blad, naar Parijs liet komen om te spreken, en niet om te zwijgen, dan kon men er vrij zeker van wezen, dat de aangelegenheid nu op het punt zou staan eene beslissende wending te nemen. Ook daar dus de vrees voor den grooten doofpot. En als Le Temps nu zegt dat de zaak zoo eenvoudig mogelijk isdat men alleen staat voor de vraag of er een rechterlijke dwaling- valt te herstellen en een ander te veroordeelen, dan ziet het blad de kern der zaak voorbij. Daarvoor zijn te veel militairen in de zaak gemoeid. En waar nu kameraadschap, vooral tegenover de burgerij, een als het ware inge pompte militaire deugd is, kan men het den generaals niet kwalijk nemen, dat zij zich niet in eens kunnen verheffen tot het hooge stand punt, waarop de rechter heeft te staan, die niet vraagt naar de belangen van den staat, het prestige van het leger, maar alleen naar het recht. Een van de zonderlingheden van deze mili taire rechterlijke instructie is, dat, naar de Figaro verhaalt, men begint met een huiszoe king bij een afwezigen getuige en dat men daartoe overgaat, terwijl die getuige op het punt is terug te keeren. Picquart toch kwam Donderdag te Marseille aan, en zal nog heden te Parijs zijn. Uit de verschillende berichten stippen wij nog aan dat een oud-minister uit het kabinet, dat tijdens de zaak-Dreyfuss aan het roer was, aan een verslaggever van de Gaulois verklaarde dat hem niets van een geheim dossier, of van een overlegging daarvan in een dubbel geheime zitting van den krijgsraad bekend was, dat dit feit door de bladen als vaststaande wordt medegedeeld, en door de regeering nooit is tegengesproken, dat een dergelijke handeling, gesteld dat zij heeft plaats gevonden, diep te betreuren is en nooit had mogen plaats hebben, eindelijk dat, als zulk een afwijking van de rechtsregelen de eenige weg was om tot een veroordeeling te komen, men beter had gedaan het proces niet aan te vangen." BRIEFWISSELING. Aan een lezer te Middelburg, die de badinrichting zou willen plaatsen aan de Noordzijde van de Vischmarkt, de mede- deeling dat wij zijn idee niet gaarne zouden willen ondersteunen. Eene badinrichting moet op eene frissche plaats gezet worden, en die is waarlijk in een stad als Middelburg wel te vinden. De Turf- kade vinden wij, met het oog op eventueele, minst kostbare loozing van water, nog niet zoo ongeschikt. "Vertrokken en aangekomen schepen. Vlissingon, 2G Nov. Vertrokken, de Noorsclie schoener Sylvanus, gez. Jensen, van Middelburg naar Svelvig. Hr. Ms. instructieschip Nautilus is 25 dezer van Funchal (Madeira) vertrokken; en Hr Ms. pantserdekschip Koningin Wilhelmina der Neder landen is denzelfden dag te Colombo aange komen. HANDELSBERICHTEN. Graanmarkten enz. Vlissïngen, 26 Nov. Boter 1.a 0.95 Eieren f 6.60 per 104 stuks. Amsterdam, 26 Nov. Raapolie 29. Lijn olie 15 a contant. Cureghem-Abderlecht, bij Brussel, 25 Nov. Ter veemarkt van heden (Donderdag) waren 1243 stuks runderen aangevoerd, waarvan 534 ossen, 177 stieren en 523 koeien en vaarzen. De prijs per kilo levend gewicht was voor ossen 0.70 tot 0.85 francsstieren 0.56 tot 0.66 francskoeien en vaarzen 0.56 tot 0.66 PRIJZEN VAN EFFECTEN. Staatgleeniugen, Per telegraaf Koers van Gisteren Heden Nov. Nov. NEDERLAND. pCt. Bedrag Stukken Cert. N. W. Soli. 21/s 1000 8713/16 8711/1G II 1000 993/g 901/4 ■1 1000 98% 98 100 IOII/4 IOI8/4 Lir. 100-100000 dito Obl8 dito Cert..S HONG. dito gondl. 5 ITALIË. Ins. 62/81 5 OOSTENRIJK. OU. Mei-Novcmber.5 dito Jaü,-Juli.B dito dito Goud.. 4 1000 85% 1000 8Bl/s 200-1000 851/s POLEN. Obl. S. 44 4 Z.R. PORT. O. B. 53/8 met ticket8 dito dito 1888/80 met ticket41/g fr. RUSLAND. Cert. Lu. Be S. 1854 B Z.R. dito 80 gec. dito 4 dito 1880 dito 4 dito 93 Be Em. 4 dito 94 6e Em. 4 Obl. L. 1867/69 4 Cert. v. B. Aagn. 6 dito 1884 goud B SPANJE. O. B.Per.4 dito bin. Perpet. 4 TURKIJE. Gepriv. 4 ;^Ceconv.§ eerie D. dito dito C. EGYPTE. O. L. 76 4 dito ep. dito 1876 81/j BRAZILIË. Obl. Londen 1888.4 dito Obl. 1889 4 VENEZUELA 1881 4 197/s 29 R. 125 981/4 G.R. 125 R. 125 1001/ie 997/8 i 20-100 1021/4 P.R 1000 G.R. 125-1000 1041/4 Pea. 1000-24000 Pr. 500-26000 fr. 500-2500 8713/ia 20-2000 211°/i6 20-100 241/g 20-100 ïoes/g 1063/8 1000 100-500 6OI/4 6011/16 Indnstrieele eii Fiiiancieele ondemeiiiiiigeii. NEDERLAND. pCt. N.W. en Pac. Pbr. 6 600-1000 651/4 6611/16 Ned. Hand. Mach. A. reacontr5 1000 1341/4 1343/4 N.-I. Hand. A. 150 793/s Zeeland Aand. 500 15 dito dito Pr. dito 500 24% dito Obl. 1886.. S 1000 DUITSCBLAND Cert. Rijksbank Aand. Amsterdam R.M. 2000 OOSTENRIJK. A. O. H. B fl. 600 134% Spoorwegleeningen. NEDERLAND. 1107/a 111 Mij tot Expl. van St. Spw. Aand.. 360 107 Ned. Ctr. Spw. A. n 260 dito Obligatie... a 1000 N.-I. Spw. Aand. u 250-1000 202 ml/s N.-B. Boxt. ObL geatemp. 1876/80 K 100 803/8 81 Jf iTALIE. Spoorw. leening 1887/89 jir. 500-2500 547/g 547/g Vict. Em. Sp. 0. S n 500 Znid-Ital. Sp. O. 3 H 600-6000 689/i6 889/16 OOSTENRIJK. F. 0. Spw. Obl. 3 fr. 600 POLEN. W. W. A. Z.R 100 RUSLAND. Gr. Sp. Maatach. Obligatie 41/| ii 600 1008/4 dito dito dito 4 H 1126 Balt. Spw. Aand. 3 II 26-1250 Knrk Ch. Az. O. 4 d 100 Moak Smol. 6 f 1000 kMERIK. Crt. 6 d 1000 dit. Calif. Org. dit. 5 1000 Cliic. N.-W. Cert. Aand n 500-1000 dito le hypt. Cert. 7 H 1000 dito Mad. Ex. Ob. 7 V 600-1000 Menominie dito 7 600-1000 N.-W. Union dito 7 0 500-1000 Win. St Peter dito 7 0 500-1000 dito S. W. Obl. 7 H 600-1000 104 Illinois C. y. A. 7 II 600-1000 IOOS/4 100 dit. Leas L. St. Ct. 4 H 600-1000 St.P. M. M. Obl. 7 600-1000 Un. Pac. Hfdl. dit. 6 U 1000 Fremie-Leeningen. NEDERL. St. Am. 5 r 100 Stad Rotterdam.3 100 BELGIE. St. Antw. fr. 100 dito Brussel 1886 21/8 100 IOI3/4 HONG. Staatal. 1870 fl. 100 OOSTENRIJK. Staat8leening 1864 4 n 260 H 500 0 100 Cred. inat. 1853 II 100 RUSL. Staatal. 1864 5 H 100 18-13/4 H 100 160 SPANJE. St. Madr. 8 H 100 341/8 263/4 SBSL TURKIJE. Spoorwl. 8 400 277/S Prijzen van Coupons en losbare Obligation. Amsterdam 25 November. 26 November. 20.97% 11 20.97% 11 21.02% 11 21.02% 11 11.53 11.68 a met affidavit. 11.98 11 11.98 11 47.50 47 50 11 47.50 11 47.50 ii 58.76 ii 58.80 1.22 11 1.22 11 1.25 "u L26 Poolsche per Z. R... 47.60 4/7 M 11 Binuenl 11 1.65 11 1.65 Amerik. in dollars... 2.46% «-46% Specicuoers GOUD ZILVER Wiebt.Souv./12.05 ƒ12.15 3t. v. 20 mk. i/11.80 11.90 20 fr. 9.521/4/0.261/8 Stukk. v. 5 fr. 2.85/2.40 Prff. Zilver u 1.75 1.70 TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Dinsdag 7 Dec. Intendant 3e div. inf. Breda 12 u. Levering van runderen ten behoeve der militaire slachterij te Middelburg (herbest.) Donderdag 9 Dec. Bureel directeur belast. O. I. huis Mid delburg 12 u. Onderhouden enz. gebouwen 's Rijksbelastingen II a n s w e e r t en B a t li 2 perc. (Raming f 3840 en f 1220). Vrijdag 17 Dec. Gebouw Provinciaal bestuur Middelburg- elf uur a vernieuwen van twee dukdalven de buitenhaven te II a n s w e e r thet maken van een dukdalf in de buitenhaven te Weraeldinge en van twee dukdalven voor het remmingwerk tot beveiliging van den draaipijler van de Schoorsche brug. (Raming f 5300) elf uur I) bouwen sluisknechtswoning aan de O. arm kanaal Terneuzen te Temen zen. (Raming f 3475). Woensdag 22 Dec. Gemeentehuis Ieraeke lu. Hetvergrooten en verbeteren der haven. (Raming f 41.400). Burgelijke Stand. Van 25 en 26 November. Middelburg. OndertrouwdL. van Halen, jm. 33 j. met J. J. van Sparrentak, jd. 30 j. GetrouwdJ. F. van de Velde, jm. 27 j. met M. Terwoert, jd. 23 j. J. B. Zietse. jm. 22 i. met J. de Rijk, jd. 19 j. Bevallen: J. Konraad, geb. Van Vlaanderen, z. M. J. Arnoldus, geb. Warn'au, z. Geboren een onechte dochtermoeder 31 j. ^Overleden: J. Franco, man van A. Mulder, SMF Voor feuilleton en opgaaf van den spoot*- dienst was heden geen plaats

Middelburgsche Courant | 1897 | | pagina 3