BUITENLAND. Ten einde het opnieuw doorsnijden der telephoonlijnen van den Haarlem memeer-polder te voorkomen, zijn daar thans twee rijksveld wachters gestationeerd, die telkens den weg van Abenes tot de Lynden per rijwiel afleggen. Te Nederweert is een arbeider op onmen- schelijke wijze toegetakeld. Tusschen de drie gebrs. Hompes en bedoelden arbeider ontstond twist, waarbij een hunner hem een slag met een stok toebracht, waarop de aangevallene vluchtte. Hij werd achterhaald en toen werden hem toegebracht drie gevaarlijke wonden aan het hootd, twee in den hals, drie in den rug en nog wel twintig kleinere sneden over andere deelen van zijn lichaam. Een der gebroeders Hompes is door de marechaussees van Weert naar de gevangenis te Roermond overgebracht, doch zijn beide andere broeders wisten zich hieraan te onttrekken door de wijk te nemen naar België. Het kind, dat te Spanbroek in een vuur pot viel, is aan de bekomen brandwonden over leden. Te Barendrecht is een arbeiderswo ning ten deele door brand vernield. Van den schamelen inboedel, die niet geassureerd was, werd niets gered. Huisvrouw: Zou je den barbier maar niet weer laten komen, Karei, in plaats van je zelf te scheren Hoofd des g e z i n s En waarom dat Denk er eens aan, wat ik per maand uitspaar. Huisvrouw: Ja, maar kleine Piet is al tijd in de kamer en die leert zulke leelijke woor den. Te Gent is een jong echtpaar, dat, 10 September gehuwd is, en nu reeds gescheiden leeft. Donderdagavond wachtte de man zijn vrouw op, om haar te vragen weer bij hem te komen. Zij weigerde, waarop hij haar aangreep, en in het water wierp. De menigte wilde den man grijpen, maar deze sprong ook in het water. Beiden verdronken voor de oogen der menigte. Vrijdag middag te vier uur ontstond te Mariemont brand in een der mijnen en dat terwijl 70 mijnwerkers beneden waren, die niets wisten van het gevaar dat hun boven dreigde. Eindelijk bemerkten zij wat gebeurde een groote paniek ontstondallen vluchtten naar de bakken, maar de rook belette hun langs dien weg boven te komen. Vol angst vluchtte men toen door een gang, welke met een andere mijn gemeenschap heeft, en kwam na een wandeling van 2 KM. eindelijk behou den boven aarde. In het circus-Wuift te Brussel werd een dierentemster gewond door den klauwslag van een leeuw. Zij behield haar tegenwoordigheid van geest en verliet de kooi. Maar toen viel zij in zwijm. De wond is niet ernstig. De onderhandelingen over het hervatten van den arbeid in de diamantslijperijen te Ha- nau zijn mislukt. Beide partijen bleven op hun stuk staan. De Londensche City, welke af en toe door geweldige branden getroffen werd, te erger omdat dikwerf groote pakhuizen met kostbaren inhoud vernield worden, was Vrij dag weer getuige van een grooten brand. Deze barstte omstreeks 1 uur in den middag uit in Wellstreet, bij Aldergatestreet, het hartje van de City. In een paar uur stonden veertig groote pakhuizen, gevuld met zijde en in den vreemde vervaardigde luxe artikelen in brand, en het vuur woedde nog steeds voort. Toen tegen den avond de post vertrok, raamde men de schade reeds op 3 miljoen pond, maar het einde van de ramp was nog niet te zien. Volgens een later telegram werd de brand eerst beperkt, toen 100 magazijnen waren ver nield. Nog later wordt gemeld, dat twee geheele straten met 150 huizen totaal zijn vernield. De schade bedraagt 5 miljoen pond sterling, en het tooneel van de ramp is 5 H.A. groot. Deze brand de grootste sedert dien van 1666 is vermoedelijk ontstaan door een gasontploffing. De vlammen verspreidden zich bliksemsnel, terwijl de talrijke stoomspuiten moeilijk water konden krijgen. Opnieuw is Woendagnacht bij een Lon densche juwelier, den heer Mijers, in Newington Causeway, ingebrokener zijn 56 gouden, 88 zilveren horloges, 100 spelden met edelgesteen ten, even zooveel broches en ruim dit aantal van andere sieraden gestolen. Ook van dezen inbraak is men de daders nog niet op 't spoor. Mijn liefde was zeer belangeloos. Zij be- Oogde niets dan toewijding en opoffering. Ik had den leeftijd, waarop de man in de vrouw, die hij lief heeft, zich zelf bemint, nog niet bereikt. Integendeel, tegenover een onvoor ziene moeielijkheid, nam mijn liefde met mijn medelijden toe; ik moest Mignon niet alleen aan haren beul, maar aan zich zeiven ontrukken. Men ging naar binnen. Het oogenblik van handelen brak aan. Ongelukkig deed mijn acht tienjarige verbeelding mij alleen middelen aan de hand, die in onze burgerlijke maatschappij onuitvoerbaar waren. En de reinheid mijner bedoelingen, zoowel als de grootste voorzich tigheid verboden mij mijn toevlucht te nemen tot zekere bemiddelingen, waaraan de armoe dige toestand van den troep en de gevuldheid mijner beurs dien avond mij eerst hadden doen denken. Ik gaf mij dus bij gebrek van beter over aan de Voorzienigheid, die zeker niet zou nalaten mijne edele bedoelingen te steunen. In de eerste plaats moest ik haar naderen. Juist was zij bezig om met een inderdaad niet edele armbeweging de menigte uit te noodigen. „Komaan, heeren volgen, volgen alloh, alloh, vooruit, vooruit Ik volgde. (Wordt vervolgd). De Italiaansche minister van onderwijs is van plan te Florence een bibliotheek te vormen vanop den index geplaatste boeken. Bij de plechtige heropening der hooge- school van Pavia floten de republïkeinsche en socialistische studenten den professor, die de feestrede hield, zoo hevig uit en stelden zich zoo woelig aan, dat de rector zich ge dwongen zag de hoogeschool voorloopig weer te sluiten. In de Krim zijn nieuwe rijke petroleum- bronnen ontdekt. De Ind. gewaagt van een aanstaande nieuwe Poolreis van Nansen. Hij wil op Franz Josephland overwinteren, en daar een hut bouwen. Behalve de Fram zal nog een tweede schip medegaan, dat de Stilr zal worden gedoopt, en een geheelen wetenschappelijken staf zal medevoeren. Een der beide schepen zal zoover mogelijk in het ijs doordringen daar zullen de leden van de expeditie het ver laten, en met sleden verder Noordwaarts gaan. Het andere schip zal den ijsrand volgen en in het ijs, het water en den Oceaan waarnemingen doen. In de nabijheid van Quebec, in Canada, heeft een bergstorting plaats gehad, waarbij 40 personen moeten gedood zijn. Een kostelijke parodie op de eigenaardige verandering der waarde in een van de wereld afgesloten goudland, levert een Engelsch blad, door het bericht dat de bevolking van Klon- dyke een kruidenier had gelyncht, omdat hij bruine suiker had vervalscht met stofgoud. Gelukkig brengt een juist teruggekeerd Cana- deesch staatsbeambte als eenige goede tijding het bericht mede, dat in Klondyke vooreerst geen gebrek aan levensmiddelen is. Algemeen Overzicht. De telegraaf plaatst ons meermalen voor raadselen, vooral in den laatsten tijd, nu wij reeds ettelijke weken verstoken zijn van een geregeld postvervoer, waardoor het een bij zonderheid is, als men de Duitsche, Fransche en Belgische bladen op tijd ontvangt. Zoo zouden wij, als de Temps Vrijdag niet vier uur te laat was aangekomen, hebben kunnen verklaren hoe het komt, dat terwijl generaal Weyler nog niet geland was, de regeering nu reeds bevredigende inlichtingen heeft. Genei-aal Gamarra, de commandant van het 8e legercorps, had van de regeering bevel ge kregen, zoodra de boot te Corunna aankwam, zich aan boord te begeven, en den generaal een vragenlijstje voor te leggen, hoofdzakelijk over de omstandigheden waaronder hij van Havanna vertrok. Dat deze zonderlinge vorm voor een verhoor was gekozen, schijnt een eigenaardige oorzaak te hebben. De regeering had nu gelegenheid om haar vragen zóo te stellen, dat het ant woord allicht bevredigend was. De regeering toch zoo voegt de correspondent er bij zou een openlijke breuk met den generaal willen vermijden. Daar de Temps zeker niet tot de tegenstanders van het kabinet-Sagasta behoort, is dit bericht zeker niet met kwade bedoelingen in de wereld gezonden. En daar het klopt met het later ontvangen telegram, dat de inlichtingen be vredigend waren, verdient het met eenig ver trouwen te worden ontvangen. In al zijn kortheid is het een treffende schil dering van den toestand in SpanjeIt speaks volumes! Want hoe verward moet de toestand in een land wel zijn, hoe moet het vuur onder de steenen gloeien, als een regeering uit vrees het een generaal gemakkelijk maakt zich te verantwoorden op zoo ernstige beschuldigingen als tegen Weyler waren gericht, die feitelijk opkwam tegen de besluiten zijner regeering en de door haar bepaalde terugroeping toeschreef aan een bijna misdadig streven. En ware het dan nog een overwinnend generaal, wiens krijgsroem en heldendaden de menigte vervultMaar Weyler keert zeker niet als overwinnaar terug, eerder beladen met den vloek van duizenden, niet alleen in het half verwoeste eiland, maar ook in het moederland, waar men de tallooze jonge mannen betreurt, die van ziekte en ellende in Cuba omkwamen. Dat een generaal die zoo terugkeert nog op een groote sympathie kan wijzen; dat de regee ring hem en zijn aanhang vreest, wijst dus op het bestaan van zeer dreigende stroomingen van anderen aard. Uit dezelfde bron kwamen nog andere be richten, welke kenschetsend zijn voor den toe stand. Carlisten en afgescheiden conservatieven (groep lïobledo) waren naar Corunna gegaan om betoogingen ter eere van generaal Weyler te houden. De overheid daar ontving bevel om de orde streng te handhaven, maar betoogingen van beide zijden toe te laten. Soortgelijke instruc ties gingen naar Santander, voor het geval de generaal daar voet aan wal zet. Zijn vrienden zouden hem echter aanraden terstond van Corunna naar Madrid te gaan, waar Romero Robledo, ondanks de houding der studenten en socialisten, voor een ovatie zou zorgen. Gelijk in ons vorig nummer reeds werd mede gedeeld, heeft de generaal dien wenk niet op gevolgd en ging hij door. Vóór hij verder ging, heeft Weyler echter nog een toespraak gehouden in antwoord op de hulde, hem door zijn aanhangers gebracht. Zeer handig ving hij aan met den steun van de betrekkingen der slachtoffers te zoeken. Hij be treurde het dat politieke personen een woord van deernis hebben overgehad voor de boeren, die het met de opstandelingen eens waren, hun tot spionnen dienden en leeftocht verschaften. Men heeft zoo doende de Spaansche moeders ver geten, die haar zonen verloren. Verder sprak hij den wensch uit, dat zijn opvolger door de toepassing der regeeringsbesluiten spoedig den vrede zou tot stand brengenmaar enkele her vormingen zouden groote verliezen voor den Spaanschen handel veroorzaken. De generaal zeide voorts, dat hij heel wat menschen liet fusileeren, maar dat hij hun eerst aanbood zich te onderwerpen. Hij zou altijd tot gehoorzaamheid aan de regeer ing raden, maar hij spoorde de Spanjaarden aan zich den Cubaanschen handel niet door de Vereenigde Staten te laten ontnemen. Het bericht betreffende de militaire eer, die hij zich te Gibara zou hebben laten bewijzen, sprak hij tegen en hij loochende eveneens de plannen en kaarten van Cuba meegenomen te hebben. Ook verklaarde hij dat hij zich tot nog toe aan geen enkele staatkundige partij verbonden had. Dit laatste te verzekeren, op het oogenblik, dat hij het voorwerp eener politieke ovatie is, schijnt ons wel wat kras. Terwijl die wolk dus toeneemt is een an dere, die in het Oosten, weggedreven. De sul tan heeft zich geheel onderworpen aan de eischen van Oostenrijk. Dat bericht is zeker belangrijk, omdat het incident nu uit is en geen bombardement noodig zal zijn, maar ook omdat alweer gebleken is dat éen mogendheid in het Oosten sterker is dan zes, en dat de sultan ten minste niet te overmoedig is ge worden. Toch vleien wij ons niet, dat het Europeesche concert daaraan een lesje zal nemen. Want zelfs een keizer Frans Joseph heeft van de week weer met zooveel zelfgenoegzaamheid over dat Europeesche concert staan praten, dat het einde er van weg was. Merkwaardig is, dat zelfs Le Temps van oor deel is, dat Oostenrijk Europa een lesje heeft gegeven, en een precedent in het leven ge roepen. Want het orgaan van Hanotaux is slecht over den Sultan te spreken. Deze vergeet, naar het blad aantoont, dat hij Kreta in han den van de mogendheden heeft gegeven en dezen de zorg voor het eiland en de regeling van de grondslagen der autonomie heeft over gedragen. Maar onder de hand laat hij den draad van menige intrige zien. Dat alles wijst op menig misverstand ten aanzien van de vraag, hoever de wederzijdsche rechten der mogendheden en die der Porte gaan. En als men met dat alles in verband brengt de houding der Porte bij de vredes onderhandelingen, de ostentatie waarmede men te Konstantinopel gewaagt van plannen tot nieuwe wapeningen, zoo weinig in overeen stemming met den toestand der geldmiddelen en de door de internationale verhoudingen voorgeschreven voorzichtigheid, dan erkent het blad, dat het noodig was dat Europa den sultan tot de werkelijkheid terug riep. Deze opmerkingen hebben zeker groote waarde. Maar men komt niet veel verder, als men het zoo welgeslaagde optreden van Oosten rijk voor een daad in die richting houdt, voor een den sultan gegeven lesje. Het is slechts een aanwijzing hoe te handeleneen lesje aan de mogendheden. Beknopte Mededeelingen. De Belgische Kamer heeft de beraadsla gingen van de wet op de vakvereenigingen hervat. Te midden van de groote spanning, welke in Parijs heerscht, komen twee andere sen satie-berichtjes te Pagny-sur-Moselle heeft men een Duitsch spion gearresteerd, en te Parijs een anarchistisch journalist willen arresteeren. Maar deze, Etievent, redacteur van den Liber tairewas tijdig gevlucht. Weer is in Duitschland last gegeven dat een kruiser zich voor den buitenlandschen dienst gereed maakt. Ook het groote oorlogs schip dat in het Oosten vertoefde, is terugge roepen. Zou dat alles in verband staan met China? Men beweert dat Duitschland daar in elk geval blijft, en vertelt dat Rusland aanspraken doet gelden op de door Duitschland bezette baai. De Russische regeering gaf bevel, dat elf schepen van de Zwartezeevloot zouden worden gewapend en uitgerust. Reeds meermalen bestond aanleiding te wijzen op de verandering, welke Servië's poli tiek door den terugkeer van Milan en het op treden van het nieuwe kabinet onderging, en Servië zich van Rusland naar Oostenrijk doet wenden. Het wekt daarom groot opzien, dat Rusland plotseling zijnen gezant, uit Servië terugriep. Het zou geschied zijn op persoonlijk bevel van den Czar als protest tegen den terugkeer van Milan en het mogelijk weder veldwinnen van diens verderfelijken invloed. Het is zoo moet de Czaar hebben verklaard beneden de waardigheid van Rusland vertegenwoordigd te zijn bij eene regeering, die staat onder den invloed van dezen persoon. Ook de Czaar schijnt dezen ex-koning dus met-hoffahig te achten. De Spaansche regeering heeft de veroor deelde bemanning van het vrijbuiter schip Com- petidor genade verleend en aan den Ameri- kaanschen consul Lee doen uitleveren. In Amerika is men daar erg voldaan over. In Uruguay, waar pas president Borda werd vermoord, is nu weer aanslag gepleegd op Herreraden candidaat voor het president schap, die door een revolverschot werd getroffen. Er heerscht eene algemeene paniek; huizen en winkels zijn gesloten en de troepen zijn in de kazernes geconsigneerd. Het Fransche schandaal. De Belgische bladen, welke nog meer schan daal, ook in de regeeringskringen, verwachten, beginnen gelijk te krijgen. Voor het oogenblik is de minister van oorlog reeds leelijk in het gedrang. Gelijk wij mede deelden, heeft generaal Billot Dinsdag in een stotterend voorgelezen redevoerinkje erkend, dat Scheurer hem voor eenige weken stukken had getoond, terwijl hij blijkens het communiqué aan de bladen in den ministerraad had verze kerd, dat der regeering geen nieuwe feiten of nieuwe stukken waren medegedeeld. Maar nu komt er meer bij. Het kamerlid Bazille, die eerst de verdediger van Esterhazy was, deelde aan de Temps mede, dat hij den minister van oorlog had gesproken. „Ik ben op de beste wijze door den minister van oorlog ontvangenhij gaf mij de verzekering dat de justitie de zaak tegen Esterhazy zoo spoedig mogelijk zou behandelen. Verder vroeg ik den minister eenige inlichtingen over de zaak, waarover ik hem den volgenden morgen zou spreken." Oogenblikkelijk daarop een communiqué van Havas. „Wij zijn gerechtigd te verklaren, dat de minister van oorlog den heer Bazille niet heeft gezien, en geen onderhoud met hem had in de zaak-Dreyfuss Wie zou nu nog durven gelooven dat Bazille niet een leugenaar is? Maar deze antwoordt: „Ik ben zeer verrast door deze verklaring. Kolonel Thévenet, (de adjudant van den minis ter) is wel zoo goed de juistheid van het door mij in de pers medegedeelde te bevestigen." Geen twijfel dus of de minister liegt. Wat zullen wij nu straks hooren Een tweede punt van gewicht. Tot de groot ste schetteraars tegen Dreyfuss en zijn ver wanten, die een sterke tegenstelling toonen met de waardige kalmte der andere partij, be hoort Rochefort. Welnu, deze kreeg bezoek van overste Pauffin de Saint Morel, bureau-chef van den generalen staf van het Fransche leger,om Ro chefort in te lichten over het drijven en het complotteeren van de vrienden van Dreyfuss en deze heeft hem medegedeeld,dat de minister de bewijzen had, dat er een complot bestond. De Presse, die het eerst dezen naam open baar maakt, voegt er bijdat niemand aan het ministerie van oorlog zal tegen spreken, dat de door dezen officier gegeven inlichtingen rechtstreeks van den chef van den staf komen, m. a. w. dat deze tegen den minister intrigeert. De Temps gaat eens hooren wat men aan het ministerie wel zegt van deze zaak. Maar men weigert zich uit te laten De overste krijgt 30 dagen arrest Ook gestraft is Forrinetti, de directeur der militaire gevangenis, die steeds geweigerd heeft aan de schuld van Dreyfuss te gelooven, en die na het vonnis, tot Dreyfuss doordrong met de woordenMon Capitaine, permittee moi de vous serrier la mainReeds vroeger had Forri netti, wegens dit verzet tegen het vonnis, 30 dagen streng arrest gehad. Nu is hij afgezet. Met toestemming van zijn chefs had hij Rochefort uitgedaagd, maar deze ging op de uitdaging niet innu heeft hij een aanklacht wegens beleediging ingediend. Le Jour zegt dat de regeering Forzinetti alleen op zijn plaats liet, om het hem onmo gelijk te maken te spreken. Maar nu hij door zijn ontslag vrij is, zal hij niet heengaan zon der de ruiten stuk te gooien, zegt het blad. De secretaris-generaal van het departement van oorlog, Prioul, heeft plotseling zijn ontslag genomen. Hoewel generaal Billot hem een mooien brief schreef, waarin hij verklaarde het heengaan te betreuren, schijnt dit aftreden toch met de zaak-Dreyfuss in verband te staan. Esterhazy blijft maar voeling houden met de pers, en als hij zelf niet verschijnt, dan krijgt men wel wat nieuws van een vriend van Ester hazy, die den verdachte juist heeft gesproken. Dit rondloopen met zijn mededeelingen heeft echter dit gevaar, dat hij zich lang niet altijd gelijk blijft en hetzelfde feit aan twee menschen op zeer verschillende wijze verhaalt. Hij erkent, dat zijn verhalen romantisch zijn en onwaar schijnlijk klinken maar de werkelijkheid is dikwerf nog onwaarschijnlijker dan een roman, meent hij. Als een sensatiewelckend feit wordt verteld, dat Esterhazy door twee geheime agenten wordt gevolgd, en dat de man daar erg boos over is. Maar dat schijnt nog maar een ge rucht dat bevestiging eischt. Ons dacht dit een vanzelf sprekend iets. Het onderzoek van generaal Pellieux zal een tiental dagen duren. Natuurlijk dat een ontknooping zich niet zoolang behoeft te laten wachten, want als Esterhazy schuldig is, kan dat natuurlijk in elk stadium van het onderzoek aan het licht komen. Sommige bladen meldden dat Scheurer bij Felix Faure geroepen was, die hem verklaard zou hebben, dat hij het dossier-Dreyfuss had onderzocht en hij hem op zijn woord verzeke ren kon, dat de ex-kapitein schuldig was. Daar op zou hij hem verzocht hebben een einde te stellen aan eenen veldtocht, die slechts schade lijk kon zijn voor de republiek en voor hem. Het agentschap-if««as is gemachtigd dit nieuws officieel te logenstraffen. Maar welke waarde heeft een officieele te genspraak van Havas, na het incident Billot- Bazille Thans hebben zoo wat alle personen, die door de anti-semieten waren aangewezen als te behooren tot het complot, dat de stukken tegen Esterhazy en de bewijzen voor de on schuld van Dreyfuss vervaardigde, ontkend iets met deze zaak te maken te hebben. Alleen overste Picquart, die in Tunis zit, kon nog niets van zich doen hooren. De Patrie beweert, dat „de groote onbe kende", de gesluierde dame, die Esterhazy de geheime stukken gaf, demaitresse van overste Picquart is, die reden had zich op haar bescher mer te wreken. Esterhazy heeft alle officieren van het 74e regiment hoofd voor hoofd een brief ge schreven, om te vragen of zij tegen een ver slaggever van de Figaro zoo onheusche uit drukkingen over hem hebben gebruikt. BEKENDMAKINGEN. Kennisgeving ingevolge de hinderwet. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat bij hun besluit van heden aan P. L. VAN MIERT qq F. P. J. GEULEN te Middel burg en zijne rechtverkrijgenden voorwaardelijk vergunning is verleend tot het rooken van vleeschwaren door middel van een rooktoestel, bestaande geheel uit steen met ijzeren deuren, welke met zaagsel gestookt wordt in de keuken van perceel wijk G. no 11 in de Kortedelft. Middelburg, 19 November 1897. Burgemeester en wethouders voonoemd, SCHORER, Voorzitter. A. DE VULDER VAN NOORDEN, Secretaris. POLITIE. Aan het bureau van politie te Middelburg zijn als gevonden gedeponeerdeen zilveren pijpepeuter, een wit kinderwantje, een porte- monnaie met geld, een zakmesje, een sleutel, een zwart wollen kinderhandschoen, een paar wit garen handschoenen, een handveger, een heeren paraplui, een groote nijptang, een witte vrouwenschort met een speldenkussen, een groene beurs, een portemonnaie met geld, een boekje (bepalingen voor de leden der d. d. Schutterij), een lap zwarte stof, een paraplui en een handdoek. Bnrgelijke Stand. Van 1320 November. Vlissingen. Ondertrouwd: J. B. Zietse, jm. 22 j. met J. de Rijk, jd. 19 j. G. A. van der Meijde, jm. 28 j. met J. Veele, jd. 25 j. A. Schroevers, jm. 23 j. met L. Pierens, jd. 20 j. J. W. D. Trampe, wedr 38 j. met F. P. Bender, wede 47 j. J. H. Meijer, jm. 23 j. met T. Schouwenaar, jd. 23 j. Getrouwd J. A. Maes, jm. 22 j. met A. V. S. Aspeslagh, jd. 23 j. J. Koster, jm. 27 j. met J. Jongepier; jd. 22 j. J. W. Dobbelaere, jm. 29 j. met A. R. Binkhorst, jd. 24 j. J. J. Kokelaar, jm. 31 j. met T. C. Groenen berg, jd. 20 j. P. van der Sluis, jm. 24 j. met W. Post, jd. 22 j. P. de Kreek, jm. 22 j. met O. A. J. Rozemond, jd. 21 j. BevallenP. J. Neele, geb. Swenne, d. J. de Zwart, geb. De Bruin, d. D. J. Marannes, geb. Bourgois, d. A. Schuurbiers, geb. Keuve laar, d. J. AI. Verwijs, geb. Zuurveld, d. W. Nijsen, geb. Vos, d. J. A. de Veij, geb. Van Exel, z. C. F. Knipper, geb. Her old, z. M. J. Luwema, geb. Woltering, z. J. de Voogd, geb. Kluijthont, d. C. E. Blondé, geb. Bentein, d. (levenl.) OverledenJ. C. Drubbels, ongeh. d. 66 j. P. Ilarpe, z. 4 m. J. F. van der Eijk, vrouw van J. A. Huser, 67 j. Goes. Ondertrouwd: J. Jobse, jm. 24 j. met A. C. Mijnsbergen, jd. 26 j. GetrouwdA. de Graaf, jm. 21 j. met P. J. Snoek, jd. 22 j. Bevallen L. Lindenberg, geb. Van Anroojj, z. P. Luijks, geb. Elderhorst, z. C. Haamscho- ten, geb. Blokhuis, z. OverledenP. Reijnhout, z. 3 m. E. Janse van Noord wijk, d. 7 m. HANDELSBERICHTEN. Graanmarkten enz. IJzendijke, 20 Nov. Ter g r a a n m a r k t van heden was de aanvoer ruim met redelijken om zet, waarbij echter eenigszins lager moest wor den afgegeven. Men besteedde voorjarige tarwe f fa f nieuwe f 7.25 a f 7.50 a f 7.70rogge f f a f nieuwe dito 5.25, 5.40 a wintergerst a per 100 K.G.nieuwe dito 8.30, 8.50 a 8.70zomergerst a nieuwe dito a haver 5.90, 6.a 6.10 paardenboonen groene erwten 6.6.25 a per ILL.koolzaad a per H.L. Ierseke, 18 Nov. In de week van 11 tot 18 dezer werden van hier geleverd 680.000 consumabele oesters. De prijzen waren, de uitersten daargelaten, ongeveer als volgt boven 80 kg. 40 a 50, 7080 kg. f 30 a f 40, 50—60 kg. f 12.50 a f 22.50, 40—50 kg. f 7.50 a f 12.50. Gent, 19 Nov. Ter veemarkt van heden (Vrijdag) werden te koop gesteld60 schapen, lammeren, 83 kalveren, 302 vette var kens, 12 loopers, 472 biggen, 72 melkkoeien, 3 groote ossen, 147 jonge ossen, 159 vaarzen, 93 vette koeien, 78 stieren, 143 magere dieren. Prijzen waren per kilog. voor ossen en vaarzenvleesch fr. 1.25 a fr. 1.35; idem 2de qual. fr. 1.07 a fr. 1.15; koeienvleesch fr. 1.15 a fr. 1.23idem 2de qual fr. 0.90 a fr. 1.05 stierenvleesch fr. 1.a fr. 1.20; kalfvleesch fr. 1.60 a fr. 1.75; schapenvleesch fr. 1.40 a fr. 1.45lamsvleesch fr. 2.a fr. 2.20 en varkensvleesch fr. 1.17 a fr. 1.23. Huiden. Vaarzen, ossen, koeien fr. 0.80 a fr. 0.82stieren fr. 0.68 a fr. 0.70kalveren fr. 0.85 a fr. 0.90. V e r s c h roet fr. 0.25 a fr. 0.35. Vergaderingen, Concerten enz. Middelburg. M a a n d a g 22 Nov. Lezing Nat.-gezelschap dr H. van de Stadt. Soc. St. Joris 7'/s u. Dinsdag 23 Nov. Biljard-concours. Soc. De Vergenoeging 7'/j u. W o e n s d. 24 Nov. Nwts-lezing. Schuttershof 8 u. V r ij d a g 26 Nov. Voorstelling Tivoli-gezei schap Rotterdam. Schouw burg 7>/2 u. D o n d e r d. 9 Dec. Voorstelling Ned. Too- neelvereeniging. Schomo- burg 7Vs u. V r ij d a g 10 Dec. Uitvoering Concordia. Concert- en gehoorz. 7l/s Dinsdag 21 Dec. Concert Zangvereeniging T. O. en U. Concert- en gehoorzaal 71/, u. Vlissingen. Dinsdag 23 Nov. Concert Vlissing's Man nenkoor. Lokaal-Stofko- per 7'/s u. Stoomdrukkerij - D, G. KrÖber Jr. - Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1897 | | pagina 6