ZITTING VAN DINSDAG 2 NOVEMBER 1897. PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. Avondïitting van Dinsdag 2 November. OpeniDg der vergadering; onderzoek geloofsbrieven en beëediging nieuw gekozen lidmededeeling afwezige ledenmede- deeling ingekomen stokkenvoorstellen van Gedepu* teerde Statensplitsing der vergadering in afdeelingen bepaling van den dag der volgende bijeenkomst. Voorzitter mr A. J. Roest. Tegenwoordig 37 leden, de heeren Van der Meer, Kloppers, Maas, Pompe van Meerdervoort, Erasmus, De Casembroot, Van Waesberghe Janssens, De Jonge, Van Lynden, De Bats, Van Woelderen, Siegers, Moer dijk, Hennequin, Van Teylingen, Fokker, Van der Have, Van Deinse, M. Bolle, Den Boer, IJsebaert, J. A. Bolle, Van der Lek de Clercq, Kakebeeke, Noordijke, Vader van 's Gravenpolder, Huvers, V&d Buren, Oggel, Fruy- tier, De Smidt, Van Rompu, Hollestelle, Lucasse, Moes, Heijse en D. J. Dronkers, benevens de griffier. De voorzitter opent de vergadering in naam der koningin. De voorzitter deelt mede, dat zijn iugekomen de geloofsbrieven van het nieuw gekozen lid voor het district middelburg» den heer IB. J, Dronkers. De voorzitter noodigt de heeren Pampe van Meer dervoort, Moerdijk en M. Bolle uit deze geloofsbrieven te onderzoeken, en van hunne bevinding rapport uit te brengen. Tijdens het onderzoek wordt de zittiDg geschorst. Na hervatting der werkzaamheden wordt door de commissie bij monde van den heer Pompe van meerdervoort rapport uitgebracht, strekkende tot toelating van den gekozene, eu waaruit blijkt: dat op den 3 Augustus 1897 in het hoofdkiesdistrict Middelburg de heer D. J. Dronkers candidaat is ge steld; dat hij bij de stemming op 17 Augustus d. a. v. heeft verkregen 1284 van de 2714 en bij de herstem ming op 27 Augustus met 1542 van de 3017 geldig uitgebrachte stemmen is benoemd tot lid der Staten; dat de gekozene is Nederlander van geboorte, den bij de wet gevorderden leeftijd beeft bereikt, gedurende het laatst aan zijne verkiezing voorafgaande jaar zijn woonplaats in de provincie heeft gehad, binnen den bij de wet bepaalden tijd verklaard heeft zijne be noeming aan te Demen en, bij het bezit van al de bij de wet voor het lidmaatschap der Staten gevorderde vereischten, geene daarmede onvereenigbare betrek kingen bekleedt. Op voorstel van den voorzitter wordt overeen komstig het advies der commissie besloten. Hierna wordt de heer Dronkers door den griffier binnengeleid en legt hij in handen van den voor zitter de vereischte eeden af. De voorzitter. Ik weüsch u geluk met het in u gestelde verirouwen, en hoop dat het u gegeven zal zijn tot nut der provincie werkzaam te wezen. Ik noodig u uit plaats te nemen. De voorzitter deelt mede, dat de heeren Snijders, D. A. Dronkers, Hom bach en Hammacber bericht heb ben gezonden, dat zij niet tegenwoordig kunnen zijn. Nog is afwezig de heer Van Houte. De voorzitter doet mededeeling van de volgende ingekomen stukken a. Koninklijk besluit, houdende goedkeuring van het toesluit der Staten tot vaststelling- der Bijvoegsel van de «lddelburgscbe courant van woei enkel provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven over 189S; b. Koninklijk besluit, houdende goedkeuring der toegrooting van de enkel provinciale en huis houdelijke inkomsten en uitgaven voor 1898; c. Koninklijk besluit, houdende goedkeuring van het besluit der Staten tot wijziging van de instructie voor fïedepateerde Staten d. Koninklijk besluit, houdende goedkeuring van het toesluit der Staten tot wijziging van hun besluit tot regeling van den Provincialen waterstaatsdienst e. Koninklijk besluit, houdende goedkeuring van het toesluit der Staten tot wijziging van het reglement op de tramwegen; f Koninklijk besluit, houdende goedkeuring van het toesluit der Staten tot vaststelling van een reglement op de keuring van dekheng sten; welke stukken worden aangenomen voor kennis geving. g. brief van den minister van binnenlandsche zakeu, houdende mededeeling van hetgeen is uitgetrok ken op de Rijks toegrooting voor kosten van het Provinciaal bestuur van Zeeland, voor zooveel bet Rijksbestuur is, dienst 1898. Deze brief wordt ter griffie gedeponeerd ter inzage voor de leden. Eindelijk worden voor kennisgeving aangenomen k. brieven van de opzichters, teekenaar-schrijvers en van een klerk van den provincialen waterstaat, houdende dankbetuiging voor de wijziging van het besluit tot regeling van den Provincialen waterstaatsdienst. Namens Gedeputeerde Staten doet de voorzitter de volgende mededeelingen: a. dat over den post van f 509, voorkomende onder hoofdstuk IX der uitgaven op de provinciale huishoudelijke begrootingen voor 1896 en 1897, ter bestrijding van behoeften» welke bare om schrijving niet vinden in de artikelen dier begrootingen» sedert de laatste vergadering niet is beschikt; b. dat geen ouderliandscke aanbestedin gen hebben plaats getad. Beide medeileeliDgen worden aangenomen voor ken nisgeving. De voorzitter deelt mede, dat zijn ingekomen de volgende voorstellen van Gedeputeerde Staten a. tot intrekking van het in de zomervergadering van 1897 vastgestelde reglement op de verve ningen en tot vaststelling vaD een nieuw reglement b. tot wijziging van het reglement op dc tramwegen c. omtrent het verzoek van W. Moelker c. s.» om wyziging van het toesluit der Staten, waarbij subsidie ia verleend voor den wagendienst tus- sclien Tholen en St. Raartensdijk d. tot het toekennen van een renteloos voor schot voor wegsverbetering aan het bestuur van den Isatoellapolder benoorden Aardenburg; e. tot vaststelling van een reglement betref fende den veeartsenijkundigen dienst in de provincie Zeeland, ter vervanging van het regle ment betredende den veeartsenijkundigen dienst en politie in de provincie Zeeland: f. tot het verleenen van een subsidie gedurende drie jaren aan de afdeelïng Zeeland van het Wederlandscke Rnndveestamboek g. tot afwijzing van een verzoek van de «dag 10 November 1897. 1

Middelburgsche Courant | 1897 | | pagina 6