ZITTING VAN VRIJDAG 12 NOVEMBER 1897. 43 worpen. Verder meen ik dat, als men de totstandko ming van de nieuwe boot werkelijk wil bevorderen, het mij geraden voorkomt de f 130,000 te voteeren men kan gerust van het college van Gedeputeerde Staten vertrouwen dat niet meer zal worden uitgege ven dan noodig is. De voorzitter. Ik zal nu bet eerst in stemming brengen het 3ub-amendement van den heer Van Woelderen, dan het al of niet gewijzigde amendement van den heer Heijse, en als dit verworpen wordt, het voorstel van Gedeputeerde Staten. Tot waarborging van een zuivere stemming wensch ik nog even te vragen of het amendement van den heer Van Woelderen op het voorstel van den heer Heijse of ook op het voorstel van Gedeputeerde Staten is ingediend. De heer Vau Woelderen. Alleen op hetamen- dement-Heijse. De Voorzitter. Dan wensch ik op te merken, dat zij, die vóór het voorstel van Gedeputeerde Staten zijD, toch voor het sub-amendement van den heer Van Woelderen kunnen stemmen, daar, al wordt dat aan genomen, het vervalt als het voorstel-Heijse verwor pen wordt. Ik breng nu in stemming het sub-amendement van den heer Van Woelderen. Dit wordt verworpen met 22 tegen 15stemmen. Tegen stemmen de heeren Van Teylingen, Van dev Meer, Van der Have, De Jonge, Van Waeaberghe Janssens, Moerdijk, Moes, Noordijke, Ysebaert, D. J. Dronkers, Fokker, Vader van 's Gravenpolder, Den Boer, J. A. Bolle, Lucasse, Heijse, Maas, Van Buren, Hombacb, Huvers en D. A. Dronkers. Vóór stemden de heeren Kloppers, Fruytier, De Casembroot, Hammacher, Siegers, De Bats, De Smidt, Van Rompu, Van Woelderen, Erasmus, Van Houte, Oggel, Van Lynden, Van der Lek de Clercq eu Hen- nequin. Alsnu komt in stemming het amendement-Heijse. Dit wordt verworpen met 31 tegen 6 stemmen. Tegen stemmen de heeren: Van Teylingen, Van der Meer, Kloppers, De Jonge, Fruijtier, Van Waes- berghe Janssens, De Casembroot, Moerdijke, Moes, Noordijke, Hammacher, IJsebaert, Siegers, M. Bolle, D. J. Dronkers, Fokker, De Bats, De Smidt, Vader van 's Gravenpolder, Den Boer, J. A. Bolle, Van Rompu, Lucasse, Erasmus, Maas, Van Houte, Van Buren, Van Lynden, Hombach, Van der Lek de Clercq en Hennequin. Voor stemmen de heeren Van der Have, Van Woelderen, Heijse, Oggel, Huvers en D. A. Dronkers. Eindelijk komt in stemming het voorstel van Gede puteerde Staten, dat wordt aangenomen met 24 tegen 13 stemmen. Voor stemmen de heeren Van Teyliogen, Van der Meer, Kloppers, Fruytier, Van Waesberghe Janssens, De Casembroot, Moerdijke, Moes, Hammacher, IJse baert, Siegers, D. J. Dronkers, De Bats, De Smidt, J. A. Bolle, Van Rompu, Van Woelderen, Erasmus, Van Houte, Oggel, Van Lynden, Hombacb, Van der Lek de Clercq en Hennequiu. Tegen stemmen de heeren Van der Have, De Jonge, Noordflke, M. Bolle, Fokker, Vader van 's Gravenpol der, Den Boer, Lucasse, Heijse, Maas, Van Buren, Huvers en D. A. Dronkers. Hierna komt aan de orde het algemeen ver slag der afdeelingfn betreffende het voorstel van Gedeputeerde Staten tot leening van f 13Ü.OOO, Het voorstel luidt: Wij hebben de eer u hierbij een ontwerp aan te bieden voor een leeningsbesluit met plan, naar aan leiding van het aan u ingediend voorstel tot aan schaffing van eene nieuwe stoomboot voor den Provin cialen Wester-Schelde-dienst. Het ontwerp-besluit is van den volgenden inhoud: De Staten der provincie Zeeland besluiten: I. ten behoeve der provincie Zeeland aan te gaan eene geldleeniug, groot ten hoogste f 130.000 guldeD II. vast te stellen het volgende Plan eener geldleening van ten hoogste een honderd dertig duizend gulden, ten laste der provincie Zeeland. Artikel 1. Door en ten laste van de provincie Zeeland wordt eene leening aangegaan van ten hoogste een honderd dertig duizend gulden, tot het aanschaffen vau eene nieuwe stoomboot voor den Provincialen Wester-Schelde-dienst. Art. 2. Aan deze geldleening wordt eene rente verbonden van drie en een half ten honderd in het jaar, aanvangende met den eersten dag der maand, waarin de bij art. 12 van dit plan bedoelde overstorting moet plaats hebben. De rente wordt tegen intrekking van balfjaarlijksche coupons zonder korting voldaan op lo Juli en lo Ja nuari van elk jaar, te Middelburg op het kantoor van den betaalmeester en te Amsterdam ten kantore der Kas vereen iging of op beide plaatsen op een ander door Gedeputeerde Staten aan te wijzen kantoor. Yoor rente over het tijdvak tusscheD den dag, voor de storting bepaald, en dien van welken de eerste halfjaarlijksche coupon begint te loopeD, wordt een afzonderlijke coupon verstrekt en betaalbaar gesteld. Art. 3. De obligatiën luiden aan toonder zij worden voorzien van een doorloopend nummer en gedagteekend. Zij zijn groot duizend gulden, doch kunnen gesplitst worden in twee obligatiën onder a en b, ieder groot vijfhonderd gulden. De obligatiën zijn voorzien van halfjaarlijksche rente- coupons en van een bewijs tot het bekomen van nieuwe coupons. Art. 4. De obligatiëu en rentecoupons worden in den gebruikelijken vorm opgemaakt. De obligatiën worden onderteekend door den voorzitter, een lid van Gedeputeerde Staten en den griffier der Statende talons en coupons dragen alleen de handteekening van laatstgenoemde. De obligatiën worden kosteloos uit gereikt. Art. 5. De uitgifte der leeDing geschiedt hetzij bij openbare inschrijving, hetzij ondershands, naarmate Gedeputeerde Staten wenschelijk achten, in belde ge vallen tegen den pari-koers, behoudens het bepaalde bij art. 13. Art. 6. Ingeval vau openbare inschrijving wordt deze opengesteld op het door Gedeputeerde Staten te bepalen tijdstip, te Middelburg ter Provinciale Griffie van Zeeland en te Amsterdam ten kantore van de Kas- vereenigiDg. Gedeputeerde Staten maken vooraf bekend 1®. het bedrag der leening 2°. den termijn voor de inlevering der inscbiijvings- biljetten 3°. dag, uur en plaats voor de opening der biljetten; 4°. den tijd voor de stortiDg. De op zegel van 15 Cts, in hoofdsom te stellen in- sehrijviugsbiljetten moeten onderteekend en gesloten zijn en inhouden 1°. naam, beroep en woonplaats van den inschrijver; 2o. het getal (in schrijfletters) obligatiën, waarvoor wordt ingeschreven. Overtreft het aantal obligatiën, waarvoor ingeschreven is, het bedrag der leen in g, dan geschiedt de toewijzing zooveel mogelijk in evenredigheid tot het getal obli gation, dat elk der inschrijvers verlangt. Inschrijvingen

Middelburgsche Courant | 1897 | | pagina 46