BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN. Harltprijzeii van Tarwe en Heel. ff ff ff Advertentién. Alvorens zegt de heer Koole wel iets te ge voelen voor de billijkheid van het verzoek dei- adressanten. De slechte toestand is niet alleen het gevolg van het doorsijpelen van zout water. Doorspoeling met duinwater is niet wel mo gelijk, maar op andere wijze ware misschien wel aan het bezwaar van adressanten tegemoet te komen. De heer Den Bouwmeester wijst erop dat, wanneer de bewoners hun dammetjes dicht hielden, zij geen last zouden hebbenmaar zij laten die steeds open. Ook de heer Van Dunné schrijft het komen van zeewater in de bermsloot toe aan het door sijpelen van de dijken. Volgens spreker hadden adressanten het kwaad kunnen voorkomen door tijdig de hand aan de ploeg te slaan. De afwatering van al de weilanden aldaar laat alles te wenschen over en de toestand daar is slechter dan ergens anders. Ter tafel komt een voorstel van burg. en weth. om aan K. Adriaanse, die verzoekt dat de boomen op het Seisbolwerk nabij zijn molen worden gerooid, te berichten dat zijn verzoek nu evenmin als vroeger kan worden ingewilligd- De heer Van der Harst zal tegen het voorstel van burg. en weth. stemmen, omdat Adriaanse voor zijn bedrijf hinder heeft van de boomen. Mocht men de boomen niet kunnen rooien, dan kon men ze toch wat kandelaren. De heer Gratama is het eens met den heer Van der Harst. Bij oostenwind schijnt het voor Adriaanse moeilijk te zijn om te malen. De heer Gratama stelt alsnu voor dat de raad besluite de boomen te doen snoeien of kandelaren. Dit voorstel, in stemming gebracht, wordt met 9 tegen 5 stemmen aangenomen. Tegen stemmen de hoeren A. P. Snouck Hur'gronje, Den Bouwmeester, V. d. Swalme> jhr mr W. H. Snouck Hurgronje en W. J. Sprenger. Afwijzend wordt verder beschikt op het adres van J. I. Nierse, hoofd van school B, om ver hooging zijner jaarwedde of toekenning «ener gratificatie. Nadat goedgevonden is te beschikken over den post voor onvoorziene uitgaven op de be grooting' voor 1897, komt ter tafel het voor stel van 'burg. en weth., om aan den Middel- bürgschén Bestuurdersbond en de arbeiderskies- vereeniging Ontwikkeling, naar aanleiding hun- nér adressen betreffende maximum-arbeid en minimum-loon, te kennen te geven dat aan hunne verzoeken niet kan worden voldaan. Na diBCüssie is het voorstel van burg. en weth. met9tegen 5stemmen aangenomen. De zitting werd door een vrij talrijk publiek uit den werkmanstand bijgewoond. Verknopingen enz. Bij de 'door het bestuur der Godshuizen te M i d d e 1 b ii r g gehouden aanbesteding van levensmiddelen enz. voor 1898 zijn aannemers géworden van aardappélen J. Sanderse voor f 2.31 per HL.; boekwèitmeel J. G. en J. J. v. d. Harst voor f 6.60 per HL.; blauwe erwten C. J. Rekkers voor f 8.10 per H.L. gemeene beste gort J. G. en J. J. v. d. Harst voor f 6.29 per H.L.rijst dezelfde voor f 0.1124 per k. G.verséhe boter wed. L. J. v. d. Harst (bij loting) voor f 1.01 per K. G.margarine óf ingemaakte boter D. L. Broeder voor ƒ0.41 per K. G.vleesch L. J. Cohen voor 0.67 per K. G.stokvisch L. J. P. Maas Senior voor 0.40 per K.G. en zoute visch wed. J. C. Dekker vóór f 0.444" per K. G. Verder van karnemelk G. den Boeft voor 2.25 per H.L.zont wed. L. J. v. d. Harst (bij loting) voor 0.0498 per Iv.G., schenkel J. Meyer (bij loting) voor 0.30 per K.G., stroop D. L. Broeder voor 0.10 per K.G. Eng. steenkolen (grove v. d. hand) J. A Pieters Ö.8076 per HL.Ruhr steenkolen (kachel) J. J. W. v. d. Poel f 0.715 per HL. olmen vaamhoüt P. van Leerdam voor 4.40 per vaamturf J. A Pieters voor 0.57. Eindelijk van patent-olie D. L. Broeder voor 0.31 per L.; kaarsen C. J. Rekkers voor 0.57 per K.G., zeep K. Meertens Jr (bij loting) voor 0.1190 per K.G., stijfsel wed. L. J. v. d. Harst (bij loting) voor 0.16 per K.G. en soda K. Meertens Jr ..voor f 0.02* per K.G. Sagasta deed door den Spaanschen gezant te Washington het bericht tegenspreken,dat Spanje een voorwendsel zoekt om aan de Vereenigde Staten den oorlog te verklaren. Spanje doet integendeel alles om de vriendschappelijke ge voelens te versterken. Athene. Volgens bericht uit Triest heeft Duitschland aan de Kretenzers voorgesteld prins Von Schaumburg Lippe tot gouverneur te kiezen. De Kretenzers weigerden dit echter. [De hier bedoelde prins is de zwager van keizer Wilhelm, die onlangs, ingevolge een scheidsrechtelijke uitspraak over de opvolgings rechten, het door hem reeds aanvaardde bestuur over Lippe weer moest neerleggen. R e d.] Woensdag 10 November. Rotterdam. Telegram van den make laar H. van Randwijk). De markt was heden minder gedrukt door lager prijzen in Amerika dan verwacht waren. Ma is hooger betaald. Dinsdag O November. Antwerpen. Tarwe flauw. Amerikaansch fr. 217,. P a r ij s. Tarwe kalmloop. md. fr. 29.25. B e r 1 ij n. De hernieuwde uit Amerika ge melde daling heeft hier een zeer ongunstigen invloed uitgeoefend, zoodat tarwe, ondanks ge ring aanbod, aanmerkelijk lager moest worden afgegeven. Rogge heeft minder in prijs gele den, en over het algemeen was voor dit artikel, bij geringen omzet, de stemming naderhand iets vaster. Pesth. Tarwe 5 a 10 kr. lager. Dinsdag fl. 12.09. Maandag fl. 12.19. N e w - Y o r k dis. 94VSvorigen dag 956/8 Chicago 913/8; 92l/s- Vergaderingen, Concerten enz. Middelburg. D o n d e r d. 11 Nov. Vergad. aankoop hengst. Sociëteit Markt 1 u. V r ij d a g 12 Nov. Verg. Villa Marina 2l/8 u' Woensd. 17 Nov. Voorstelling Ned. Too- neelvereeniging. Schouw burg 1 '/j u. Woensd. 24 Nov. Nwfs-lezing. Schuttershof 8 u. V r ij d a g 26 Nov. Voorstelling Tivoli-gezel- schap Rotterdam. Schouw burg 7 Va u. V r ij d a g 10 Dec. Uitvoering Concordia. Concert- en gehoorz. 77a u. Door het provinciaal kerkbestuur van Zeeland zijn heden tot het predikambt toege laten de heeren J. P. de Bie te Rotterdam, die Zich vóo'rloopïg niet beroepbaar stelt, en G. A. flagmolen te Schiedam. s' cravenhage. Alhier is overleden generaal liggers van Kerchem, oud-gouverneur van Atjeh. Weenen. Minister Von Billinski gaf aan de begrotingscommissie een nadere verklaring over de werkelijke bedoeling van zijn woor den, betreffende het tot stand komen eener voorloopige overeenkomst tusschen Oostenrijk en Hongarije, waaraan een verkeerde uitlegging was gegeven. r Zoowel in de pers als in de politieke krin gen, was een mededeeling van den minister opgevat als een bedreiging met de toepassing 'van art. 14 der grondwet, regelende de be voegdheid der regeering tot het nemen van .wettelijke maatregelen bij afwezigheid van de Volksvertegenwoordiging. Madrid. Uit Havaima wordt gemeld, dat bij verschillende ontmoetingen 143 opstande lingen werden gedood en 280 zich onderwier pen, ferwtjl slechts 24 Spanjaarden werden gèwohd. Algemeen Overzicht. Voor de derde maal. tijdens zijn huidig ministerschap heeft lord Salisbury aangezeten het feestmaal van den lord-mayor en daarbij zijn groote rede Over de buitenlandsche politiek gehouden. De eerste maal dat de edele lord deze taak te vervullen had, in 1895, kreeg men, onder den indruk der Octobermoorden, de bekende donderende rede tegen den Sultan te hooren. Een jaar later was de premier over dit onder werp zoo kalm mogelijk en thans heeft hij er geheel oyer gezwegen. Niet natuurlijk over de gebeurtenissen in het Oosten, welke nog steeds op den voorgrond staan, en alleen door de Afrikaanscbe kwestie worden overschaduwd. Dienaangaande deelde Salisbury mede, dat de onderhandelingen op vriendschappelijken voet worden gevoerd, maar nog lang kunnen duren, en dat Engeland daarbij geleid wordt door strikte rechtsbeginselen en de belangen van het Rijk. Maar Engeland wenscht. niets onrechtmatig te verkrijgen. Maar en hier kwam een waaischuwing niet ongelijk aan die van voor twee jaar, al willen wij goede buren zijn, toch moeten wij verklaren, dat wij, die vroeger toegevend waren, mcenen dat toegevendheid haar gren zen heeft, en dat wij onze rechten niet zullen laten varen. Na deze 27»/es-taal, kwam de minister op het Europeesch concert. Dat lichaam, zoo zeide hij, handelt alleen als alle leden het met elkan der eens zijn, en daar het dikwijls moeielijkis om het eens te worden, kan men geen regeering verantwoordelijk stellen voor wat het concert niet beeft gedaan. Zoo heeft het niet kunnen beletten, dat de Grieksche oorlog uitbrak, maar het heeft wel den vrede van Europa kunnen redden. Ja, Salisbury achtte het zelfs de roem van het Europeesch concert, dat het de heropening van de Oostersche kwestie heeft belet. Vooral de invloed van de mogendheden op de Slavi sche staten, die zich zeer correct hebben ge houden en anders zoo licht aan den oorlog hadden kunnen mededoen, is een vrucht van de samenwerking van de groote mogendheden in het belang van den Europeeschen vrede. Want als de een of andere groote mogendheid tegen den wil der andere tusschenbeide ware gekomen, dan zou een Europeesche oorlog on vermijdelijk zijn geweest. De thans gevolgde weg scheen den minister zoo heilzaam, dat hij tot de uitspraak kwam, dat de eenige weg om te beletten, dat de steeds toenemende wapening der groote mogendheden tot een algemeenen vernieling leidt, deze is, dat alle geschillen gezamenlijk en in vriend schappelijken geest worden behandeld tot zij eindigen in een internationaal verbond, dat voorgoed een tijdperk van voorspoed en van blijvenden vrede zal geven. Of deze merkwaardige verzameling algemeen heden, onbetwistbare waarheden en onbewezen beweringen den bijval van de toehoorders hèeft gevonden, meldt het telegram niet. Trouwens, aan tafel is het niet de geschikte gelegenheid om eenigszins dieper in de kwesties in te gaan. Maar juist dat rechtvaardigt de vraag of het wel overeenkomstig de waardig heid van een Engelsch premier is, bij een ge legenheid als deze, een rede over zoo belang rijke zaak te houden. Lord Salisbury weet, evengoed als ieder ander, dat, zoolang een Turksch rijk in Europa en de aangrenzende deelenj van Azië bestaat, de Oostersche kwestie aan de orde zal blijven, hetzij als een brandende kwestie, hetzij als een welke sluimert. En even zoo zeker is het, dat het Europeesch concert minder denkt aan een tijdperk van voorspoed en voortdurenden vrede, dan wel aan het verschuiven van de oplossing, welke men op den duur toch niet kan ontgaan, dus aan het voortduren van de onzekerheid, welke opgezette tijden de ge moederen verontrust en de bronnen van voor spoed verlamt. Geen beter bewijs daarvoor, dan dat de Frankf. Z. juist nu een hoofdartikel wijdt aan de mogelijkheid van een nieuwen oorlog in het Oosten en wel een tusschen Boelgarije en Tur kije. Het blad gelooft dat Boelgarije roeke-, loos omgaat met de brandstof in bet Oosteiij maar acht het buiten twijfel, dat als daardoor brand ontstaat, de hoofdschuld ligt bij den sultan zelf. Had deze slechts ernstig gestreefd zijn belofte in zake Kreta te vervullen, dan zou de Grieksche regeerjng geen aanleiding hebben gehad tusschenbeide te komen. Soort gelijk spel wordt met. Boelgarije gespeeld in de zaak van de vijf beloofde berats, waarvan er slechts twee zijn gegeven, en de groote Mogendheden hebben dezelfde ervaring opge daan ten aanzien van de beloofde hervormin- sn in Macedonië en Roemenië. Het blad gelooft, dat, als het tot een oorlog komt, Griekenland en Servië, die beide aan spraken op een deel van Macedonië doen gel- den, met wat schadenfreude willen toekijken, en dat de ongelijke oorlog Boelgarije geen voordeel zal brengen. Uit dit artikel blijkt dat de anders zoo wel ingelichte Konstantinopelsche correspondent wel wat voorbarig heeft gemeld, dat Abdoel Hamid geheel had toegegeven. Andere bladen voorzien echter, dat dit zeer spoedig gebeuren zal, terwijl de Temps, die ook van den gespannen toestand melding maakt, voorziet dat drie van de vijf bérats zullen worden verleend. Alles moet toch ten halve geschieden, daar in het Oostenbehalve als het Europeesch concert optreedt. Dat geeft nog minder schijn voor werklijkheid. Beknopte Mededeelingen. Het nieuwe zittingjaar der Belgische kamer is Dinsdag zonder eenige plechtigheid ,eopend. Beernaert, die nu heusch zou aftre den, heeft zich weer laten verbidden, en nam de benoeming tot voorzitter, met 75 stemmen gen 28 blanco's, aan. Ie onder-voor zit ter werd Snoy en 2e onder voorzitter De Sadeleer. Het einde der zitting kenmerkte zich door een heftig incident. Anseele werd door een beleedigenden uitroep gestoord in zijn toelichting van een interpel latie, waarna een ander het lid,dat in derede viel, een ellendeling noemde. Het getwist werd zoo groot, dat Beernaert de zitting ophief. In de couloirs werd de strijd voortgezet. Volgens de Réforme heeft men elkander daar zelfs met de vuist geslagen. De Fransche Kamer heeft in haar eerste zitting 28 hoofdstukken der begrooting goed- ;ekeurd. Jules Guesde wilde langs radicalen weg het ambtenaars-personeel inkrimpen en stelde voor de betrekking van onderprefect op te heffen, een voorstel dat 109 van de 495 stemmen haalde. Den tweeden dag vorderde men tot hoofd stuk 59 (geheime fondsen). Vaillant stelde voor dien post te verhoogen, welk amendement door minister Barthou werd bestreden en met 289 tegen 174 stemmen werd verworpen. Daarop nog de aanneming der hoofdstukken 60—64. Nog werd besloten tot toelating van Gayraud. De Fransche regeering kreeg eindelijk kennis dat twee kamerleden, Castelain en Mirman haar over de zaak Dreyfuss zullen interpelleeren. De minister van oorlog deelde; in den ministerraad mede, dat de kapitein Dreyfuss op regelmatige en rechtvaardige wijze door den krijgsraad is veroordeeld. Het vonnis kan niet wórden herzien dan volgens dc bepa lingen der wet, in geval een tijdens de eerste behandeling der zaak onbekend feit zich voordoet of onbekend stuk wordt overgelegd, dat de onschuld van den veroordeelde aan het licht brengt. Daar den minister van justitie geen enkel feit is medegedeeld of stuk is voorgelegd, kan de regeering niet anders dan zorgen voor de blijvende tenuitvoerlegging van het vonnis. In deze mededeeling komt een uitdrukking voor welke de geheele zaak beheerscht, en wel de mededeeling dat Dreyfuss op regelmatige wijze is veroordeeld. Dat nu wordt door een groot deel der Parrj- sche pers brutaal weg ontkend en dooreen ander deel betwijfeld. Men haalt zelfs het oordeel aan van een officier, die lid van den krijgsraad was, en die erkend heeft dat de bewijzen eerst in de raad kamer vorschaft zijn. Deze beschuldiging is zoo ernstig en voor de regeering en voor de krijgsraad zoo beleedigend, dat men zieh moet afvragen, waarom de regee ring dan al die bladen niet doet vervolgen. De Matin spreekt in de zaak van Dreyfuss een woord, dat in Frankryk weerklank ver dient te vinden. Het blad meent dat het tijd is «fat Scheurer-Kestner met zijn bewijzen voor de onschuld voor den dag komt en de regeering de bewijzen voor de schuld van den veroor deelde openbaar maakt. Voor Duitschland behoeft de regeering niets bezorgd, te zijn; dat land zal- Frankrijk niet'den oorlog verklaren omdat het een Duitschsa spion onschadelijk maakteFrankrijk hohdt- <er "in Duitschland 'ook spionnen op na. Als Duitschland den oorlog wil, dan heeft het buiten de zaak-Dreyfuös voorwendsels genoeg, om dien te verklaren. De werklieden in de Britsche katoennij verheid besloten in de loonkwestie een scheids gerecht te aanvaarden. In den Oostenrykschen Rijksraad was het Maandag bijna zoo kalm als men wenschen kon. Maar de omstanders konden moeilijk weten dat de rede van 6 uur, door een lid der oppositie gehouden, geen ander doel had, dan te beletten dat de begrootingscommissie ver gaderde, om het vergelijk te behandelen. Daarin is men werkelijk geslaagd. In de tweede vergadering van de aanhan gers van den conservatieven leider Romero Robledo, tot bespreking van de reorganisatie der conservatieve partij in Spanje, waren 36 betuigingen van instemming ingekomen. De senaatsleden en de afgevaardigden beslo ten een standbeeld voor Canovas op te richten. De conservatieven rekenen er op veel te zul len wiunen door een bondgenootschap met ge neraal Weyler, dien Romero Robledo bij het aan land komen zal opwachten. Goluchowski heeft de Annunziata-orde gekregen, de hooge onderscheiding, welke hem tot neef van den koning maakt, met daaraan verbonden rechten bij hoffeesten. Crispi, die ook deze orde heeft, dankt daaraan het cas- seeren van de acte van beschuldiging, door den gewonen rechter uitgevaardigd. Velen zullen zich nog de gruwelijke ver volgingen herinneren, waaraan even een kwart eeuw geleden de Joden in Roemenië bloot stonden. In dien toestand is zeker veel verbe tering gekomen, maar toch worden de Joden, die sinds 8 eeuwen het land bewonen, niet als staatsburgers beschouwd. En het schijnt dat men nog verre is van hun gelijkstelling met de andere Roemenen. Nu de Joden het feit dat zij tot militairen dienst verplicht zijn aanvoeren als een aanspraak op burgerrechten, wilde de regeering hen van den militairen dienst vrij stellen tegen betaling van een bijzondere be lasting, zoodat gelijkheid van plichten niet meer zou kunnen worden ingeroepen als ar gument voor gelijkheid van rechten. Reeds was een wetsontwerp in dien geest aangekondigd, toen de minister van oorlog zich tegen dezen maatregel verklaarde, welke het leger 30.000 man zou kosten. Abdoel Hamid heeft den Belgischen ge zant ten paleize genoodigd, en hem verzocht bij koning Leopold aan te dringen op opheffing van het jong-Turksche blad Meschveret. De gezant heeft Z. M. echter geantwoord, dat zulk een maatregel in strijd zou zijn met de Belgi sche grondwet. De koopman Pinto, die namens de Itali- aansche- en Portugeesche regeeringen met de •oovers van het Riff onderhandelde over het vvijkoopen van de gevangen Europeanen, kreeg Zondag bevel de onderhandelingen af te breken, als hij het doel niet binnen een korten, inmid dels verstreken termijn, had bereikt. Of dan geweld zou worden gebruikt, is nog niet bekend. De bevolking te Rio Janeiro trekt partij voor den president. De bureau's van een dag blad, dat Moraes en den vermoorden minister telkens heftig had aangevallen, zijn, ondanks het optreden der politie, door de menigte ge plunderd. Vertrokken en aangekomen schepen. Vlissingeri, 10 Nov. Binnengekomen de Noorsche schoener Sylvamis, gez. Jensen, van Fredrikstad naar Middelburg, en de Russische bark Heinrich und Cathanna, gez. Mahlder, van Libau, eveneens naar Middelburg, HANDELSBERICHTEN. Graanmarkten enz. Oostburg, 10Nov. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer ruim en de handel vlugger. Goede kwaliteit tarwe en gerst prijshoudend. Men besteedde heden voor: jarige tarwe 8.10 a 8.25 den H.L.nieuwe 7.50 a 7.75 den H.L.jarige rogge/—.a nieuwe 5.50 a 5.70 den ILL. jarige wintergerst a nieuwe 8.25 a 8.65 de 100 K.G.jarige zomergerst a nieuwe 7.50 a 7.75 de 100 K.G.chevalier a de 100 K.Ghaver 5.70 a 6.10 de 100 K.G.paardenboonen 6. a 6.20 den H.L.bruineboonen a den H.L.witteboonen/a den H.L.groene erwten 6.— a 6.85 kroonerwten a den H.L.kook a en niet kook den 'H.L.koolzaad a kanariezaad a per 100 K.G. Amsterdam, 10 Nov. Raapolie 29. Lijn olie lö'/i a contant. PRIJZEN VAN EFFECTEN. Staatsleeningen, Per telegraaf dito »p. dito 1876 Sl/l BRAZILIË. Obl. 80-100 - Londen 18834 1000 dito Obl. 1889 4 «03/g 6OS/4 VENEZUELA 1881 4 n 100-500 313/8 309/18 Industrieele en Financieele ondernemingen. NEDERLAND. pCt. 567/g 557/8 N.W. en Pac. Pbr. 5 f 500-1000 Ned. Hand. Mach. 137 n 1000 N.-I. Hand. A. 11 150 S4K Zeeland Aand M 500 14K ito dito Pr. dito 600 dito Obl. 1886.. 8 1000 DUITSCHLAND Cert. Rijksbank Aand. Amsterdam R.M. 2000 OOSTENRIJK. A. 0. H. B fl. 600 Spoorwegleeningen. NEDERLAND. pCt. 110K 111 Mij tot Expl. van 1058/4 St. Spw. Aand.. Ned. Ctr. Spw. A. dito Obligatie... 250 1051/3 S3 11 250 8318/16 11 1000 73 N.-I. Spw. Aand. a 250-1000 2011/g N.-B. Boxt. OM. gestemp. 1875/80 100 783/4 7815/16 tTALTE. Spoorw. leeuing 1887/89 Lir. 500-2500 Yict. Em. Sp. 0. 8 11 500 Zuid-Ital. Sp. 0. 8 OOSTENRIJK. F. u 500-5000 688/ic 581/4 0. Spw. OM. 8 fr. 500 90S/g POLEN. W. W. A. Z.R. 100 RUSLAND. Gr. Sp. Maatsch. Obligatie 41/$ 600 101 dito dito dito 4 1125 Balt. Spw. Aand. 3 Kurk Ch. Az. 0. 4 35-1250 100 Mosk. Smol. dito 5 f 1000 AMERIK. Crt. P. 0 6 1000 dit. Calif. Org. dit. 5 1000 Chic. N.-W. Cert. Aand n 500-1000 ditolehypt. Cert. 7 11 1000 dito Mad. Ex. Ob. 7 u 500-1000 Menominie dito 1 n B00-1000 N.-"W. Union dito 7 11 500-1000 Win. St Peter dito 7 u 500-1000 dito S. W. Obl. 7 II 500-1000 Illinois C. v. A. 7 II 500-1000 100 dit. Leas L, St. Ct. 4 II 500-1000 St.P. M. M. OM. 7 500-1000 Un. ïac. Hfdl. dit. 6 II 1000 Premie-ïieeningen. NEDERL. St. Am. a t 100 Stad RotterdamS 100 BELGIE. St. Antw. dito Brussel 1886 21 fr. 100 102K HONG. Staatsl. 1870 fl. 100 OOSTENRIJK. Staatsleening 1854 4 11 250 1387/g dito 18606 11 600 s 100 1S1K Cred. inat. 1853 11 100 1683/4 RUSL. Staatsl. 1864 5 11 100 11 100 SPANJE. St. Madr. 3 li 100 S27/g TURKIJE. Spoorwl. 8 400 BEKENDMAKINGEN. Statistiek van Middelburg. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat gedrukte exemplaren van het vervolg der statistiek van Middelburg, samengesteld door den heer M. FOKKER, ge meente-ontvanger, over het jaar 1896, zoolang de voorraad strekt, bij de stadsdrukkers J. C. en W. Altorffer verkrijgbaar zijn gesteld, tegen betaling van 0.05 per exemplaar. Middelburg, 9 November 1897. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. J. SPRENGER, L. voorzitter. A. DE VÜLDER YAN NOORDEN, secretaris. Burgelijke Stand. Van 8—10 November. Middelburg. Overleden E. Hartges, Öngeh. d. 21 j. N. E. Kamerman, vrouw van J. C. de Man, 76 j. D. S. de Jager, vrouw van W. P. Haman, 50 j. J. C. de Vos, d. 4 m. P. Mi Hendrikse, d. 6 j. M. H. Tilroe, d. 23 m. J. Kuzee, wede van P. Wisse, 82 j. ONS HUIS te Middelburg. Op Zaterdag 13 November a. s.. gelegenheid tot inschrijving des avonds van 89 uur j ook voor deelneming aan een zoo mogelijk op te richten kookcursus voor vrouwen en meisjes boven de 16 jaar. De contributie daarvoor zal waarschijnlijk worden gesteld op 5 cent per les, voor zes lessen telkens bij vooruitbe taling te voldoen. Voor feuilleton, opgaaf van den spoor dienst en andere stukken was ook heden geen plaats. Koer» van Gisteren Heden Nov. Nov. NEDERLAND. pCt. Bedrag Stukken Cert. N. W. Seh. 21/$ 1000 881/g 881/M dito OM3 u 1000 99B/16 993/8 dito Cert3 1000 983/g 987/I6 HONG. dito goudl. 5 100 ITALIË. Ins. 62/81 5 Lir. 100-100000 OOSTENRIJK. OM. Mei-November.5 fl. 1000 868/4 857/g dito Jan.-Juli... 5 1000 86I/4 86I/4 dito dito Goud4 200-1000 1036/g POLEN. Obl. S. 44 4 Z.R. 500 B3K 93 PORT. O. B. 53/8 met ticket3 19'3/jg 1911/jg dito dito 1888/89 met ticket41/j fr. 600 299/]fi 206/8 RTJ8LAND. Cert. In». 5e 8. 1854 6 Z.R. 600 723/4 dito 80 gec. dito 4 125-625 dito 1889 dito 4 R. 125 981/g dito 98 5e Em. 4 G.R. 125 dito 94 6e Em. 4 R. 125 Obl. L. 1867/69 4 20-100 102 Cert. v. B. Asgn. 6 P.R 1000 dito 1884 goud 5 G.R. 125-1000 1047/18 8PANJE. O. B. Per. 4 Pe». 1000-24000 50 dito bin. Perpet. 4 Pr. 500-25000 433L TURKIJE. Gepriv. 4 fr. 500-2500 807/g CeconvJ serie D. 20-2000 22 22 dito dito C. 20-100 EGYPTE. O. L. 76 4 20-100 Heden overleed, zacht en kalm, onze jong ste lieveling MAATJE FREDERIKA, in den aanvalligen leeftijd van bijna twee jaren, diep betreurd door ons, hare ouders. D. A. TILROE, geboren De Jong. Heden overleed, na langdurige ziekte, onze geliefde echtgenoot, vader en behuwdvader, de heer J. STEENMEIJER, in den ouderdom van 69 jaren. A. A. STEENMEIJER— Nieuwhoe. L. A. G. KNOL— steenmeijer. J. KNOL. 1 C. A. D. STEENMEIJER. Amsterdam, C. E. STEENMEIJER J Frederixs. M. J. STOMPS— steenmeijer. C. J, STOMPS. Eisenach, Middelburg, Na een kortstondig lijden overleed hedén, in dén ouderdom van 57 jaren, onze geliefde echtgenoot en vader, de heer P. M. CON TANT, 't Is ons tot diepe smart hem te'zien heen gaan, maar wij liopen't is hem de weg totimmer rust CadZand, 9 November 1897. Wed. P. M. CONTANT, en kinderen en behuwdkinderori. Volstrekt eenige kennisgeving.

Middelburgsche Courant | 1897 | | pagina 3