ZITTING VAN VBIJDAG 12 NOVEMBER 1897. 31 hun toch aangenaam zijn te vernemen dat deze ver gadering dit gaarne over het hoofd ziet, omdat zij van een werkliedenvereeniging niet eischt dat deze met de inwendige regeling der werkzaamheden van Bestuurscollegiën bekend zou zijn. Nog een enkel woord, mijnheer de voorzitter, over den laatsten zin van het algemeen verslagdaar wordt gezegd dat in twee afdeelingen bijzondere nadruk werd gelegd op de wenschelijkheid, om de Zondagsrust zooveel mogelijk te bevorderen. Nu weten wij allen in welken zin wij deze opmer king in de rapporten hebben te verstaan. Maar ande ren kunnen anders oordeelen en meenen dat Gedepu teerde Staten dien wenk behoeven. Ik wensch daarom hier te constateeren, dat wij allen overtuigd zijn, dat heeren Gedeputeerde Staten slechts in geval van hooge noodzakelijkheid Zondagsarbeid zullen bevelen. Het voorstel van Gedeputeerde Staten wordt hierna met algemeene stemmen aangenomen. Aan de orde wordt gesteld het algemeen ver slag der afdeelingen betreffende het voorstel van Gedeputeerde Staten tot diiigent-verklariog in zake den Provincialen stoombootdienst op de Westersclielde (dienst Hoedekenskerhe). Het voorstel luidt Door negen inwoners van Hoedekenskerke en om liggende gemeenten is aan uw college achterstaand verzoek gericht, om eene „mildere regeling1' van den stoombootdienst op de Wester-Schelde. Wij teekenen hierbij aan, dat vroegere adressen van dezelfde strekking niet, zooals in het adres vermeld wordt, aan uwe vergadering, maar aan den heer Com missaris der Koningin en aan ons College gericht waren. Met het oog op de late indiening van het verzoek hebben wij de eer u voor te stellen ons in dezen diligent te willen verklaren. Het adres is van den volgenden inhoud: Ondergeteekenden, allen inwoners van Hoedekens kerke of omliggende gemeenten, direct of indirect be langhebbenden bij den prov. stoombootdienst op de Wester-Schelde, geven uw college met verschuldigden eerbied te kennen dat zij, en vele anderen met hen, zeer in de uitoe fening van hun bedrijf geschaad worden door de wijze, waarop de stoombootdienst op de Wester-Schelde thans wordt uitgeoefend, gelijk in een vorig adres aan uw college reeds is aangetoond en waarop ingezetenen van Hoedekenskerke en omliggende gemeenten destijds geen gunstige beschikking mochten verkrijgen redenen waarom zij bij uw college nogmaals eerbie dig, maar dringend komen verzoeken om eene, voor Hoedekenskerke en omliggende gemeenten, mildere regeling van den stoombootdienst op de Wester-Schelde. Hoedekenskerke, 15 October 1897. 't Welk doende enz., W. C. Groeneweg, landbouwer, J. v. d. Linde, landbouwer, M. Verhuist, molenaar, J. van Doeselaar, L. Minderhoud, timmerman, L. Verbeek, logementhouder en koopman, F. van Overloop, koop man, Job. Eckhardt Jr, timmerman, Sterk en Co, Goes, grossier. Het algemeen verslag wordt uitgebracht door den heer De imidt. Aan bet onderzoek in de afdeelingen hebben deel genomen 38 leden, waaronder 6 leden van Gedeputeerde Staten. In geene der afdeelingen bestond tegen dit voorstel eenige bedenking, doch bij de behandeling daarvan in een der afdeeliDgen werd eene ampele discussie ge voerd over de gebrekkige dienstregeling op Hoede kenskerke. Met het oog toch op de te verwachten belangrijke veeverzending langs deze zijde, zoo uit Hoedekens kerke als uit de omstreken, over Terneuzen naar de sedert eenigen tijd opgelichte veemarkt te Sas van Gent, meenden vele leden dezer afdeeling het verzoek der adressanten te mogen ondersteunen en aan de aan dacht van het college van Gedeputeerde staten aan te bevelen, om de uitvoering er van te overwegen, voor zooveel dit met eene goede uitvoering van de bestaande dienstregeling op de Wester-Schelde en de daaruit noodzakelijk voortvloeiende meerdere uitgaven moge lijk zal zijn. De voorzitter. Gedeputeerde Staten vinden in dit verslag geene aanleiding om wijziging te brengen in hun voorstel. Het voorstel wordt hierop zonder beraadslaging aangenomen met algemeene stemmen. Verder wordt aan de orde gesteld het algemeen verslag der afdeelingen betreffende bet voorstel van Gedeputeerde Staten tot afwijzing? op het adres van den gemeenteraad van Hoofdplaat om die gemeente onder de aanlegplaatsen van den Provincialen stoombootdienst op de Wes ter-Schelde op te nemen. Het voorstel luidt: De Raad der gemeente Hoofdplaat wendt zich bij het achterstaand adres tot uwe vergadering, met ver zoek om die gemeente op te nemen onder de plaatsen, waar de Provinciale stoombooten op de Wester-Schelde moeten aanleggen. Nieuwe gezichtspunten worden daarbij niet geopend. Onder verwijzing naar het aangevoerde bij ons voor stel tot staking van de proefvaart op de genoemde gemeente, waarmede uwe vergadering zich vereenigde, hebben wij de eer u voor te stellen het verzoek af te wijzen. Het adres luidt: De Raad der gemeente Hoofdplaat, Gehoord het voorstel van den heer J. J. Pateer, Veroorlooft zich op de gronden, bij vorige adressen aangegeven, zieh nogmaals tot uwe vergadering te wenden, met het beleefd verzoek om Hoofdplaat op te nemen onder de plaatseD, waar de Provinciale stoom booten op de Wester-Schelde moeten aanleggen. Het algemeen verslag wordt uitgebracht door den heer De Dats. Aan het onderzoek in de afdeelingen hebben deel genomen 38 leden, waaronder 6 leden van Gedepu teerde Staten. In alle afdeelingen vereenigden zich de leden met het voorstel van Gedeputeerde Staten. De voorzitter deelt mede, dat Gedeputeerde Staten in dit verslag geene aanleiding vinden om wijziging te brengen in hun voorstel. Het voorstel wordt hierop zonder beraadslaging aangenomen met algemeene stemmen. Aan de orde komt het algemeen verslag der afdeelingen, betreffende het voorstel van Gedepu teerde Staten om de beschikking op het adres van MM. Xiertsen aan hun college over te laten. Het voorstel is van den volgenden inhoud In het hierachter afgedrukte adres verzoekt Harm Nieveen, stoombootondernemer te Lemmer, aan uwe vergadering concessie voor den aanleg van een stoom tramweg over den weg van 's Gravenpolder naar Goes, voor zoover die bij de provincie in beheer en onder houd is, en vergunning tot het gebruik maken van den steiger te Hoedekenskerke voor een stoombootdienst van Terneuzen naar Hoedekenskerke. Voor het gebruik van dieu steiger wordt vergun-

Middelburgsche Courant | 1897 | | pagina 34