18 ZITTING VAN DONDERDAG 11 NOVEMBER 1397. Het concept-reglement luidt: Reglement betreffende den veeartsenijbundigen dienst in de provincie Zeeland. §1. Van het aantal, de wijze van benoe ming, de schorsing en hetontslag der veeartsen. Art. 1. Er bestaat in Zeeland een korps provinciale veeartseD. Hun getal bedraagt ten hoogste twaalf, verdeeld in twee klassen, te weten: 1 provinciale veearts der lo klasse; 11 provinciale veeartsen der 2e klasse. Art. 2. De provinciale veeartsen worden door Ge deputeerde Staten benoemd, geschorst en ontslagen. Alvorens in betrekking te treden, leggen zij in handen van den burgemeester der hun aangewezen standplaats den navolgenden eed (belofte) af: „Ik zweer (beloof), dat ik de verplichtingen, ver bonden aan de betrekking van provincialen veearts, getrouwelijk vervullen zal." „Zoo waarlijk belpe mij God almafchtig!" („Dat be loof ik.") Art. 3. Tot provincialen veearts zijn alleen benoem baar personeD, die de akte van bevoegdheid als vee arts van rijkswege ontvangen hebben. Art. 4. Zoo de provinciale veeartsen verzuimen gevolg te geven aan de bevelen van het bevoegd ge zag, in andere opzichten nalatig zijn in de waarne ming hunner betrekking of zich schuldig maken aan wangedrag, kunnen zij met geheel of gedeeltelijk verlies der bezoldiging geschorst of ontslagen worden, na in hunne verdediging te zijn gehoord. §2. Van hun dienst. Art. 5. De standplaats en de dionstkring van eiken provincialen veearts worden aangewezen door Gede puteerde Staten, bij besluit, op te nemen in het Pro vinciaal blad. Art. 6. In geval van ongesteldheid, afwezigheid of ontstentenis van een provincialen veearts, wordt zijn dienst waargenomen door een veearts, daartoe door Gedeputeerde Staten aan te wijzen. In spoedeischende gevallen geschiedt deze aanwijzing door den Commissaris der Koningin. Do veeartsen, in dit artikel bedoeld, moeten voldoen aan den in art. 3 gestelden eiscb. Art. 7. De Provinciale veearts der lste klasse is chef van het korps. Hij is verplicht: a. den Commissaris der Koningin en Gedeputeerde Staten te dienen van bericht en raad; b. een algemeen toezicht te houden op den gezond heidstoestand van het vee in de provincie en zich te begeven ter plaatse, waar dit noodig wordt geoordeeld door den Commissaris der Koningin of door Gedepu teerde Staten, tot het onderzoeken van vee, het geven van raad eu het inwinnen van inlichtingen c. jaarlijks in de maand Februari aan Gedeputeerde Staten een verslag in te zentien omtrent den gezond heidstoestand van het vee in het voorafgaande jaar, de voorgekomen ziekten en de uitbreiding en verbe tering van den veestapel, met bijvoeging van de op merkingen en beschouwingen, die bij dienstig acht in het belang van de veeteelt d. toezicht te honden op de Provinciale veeartsen e. ingeval er verschijnselen worden ontdekt van eene besmettelijke ziekte of er vermoeden bestaat, dat vee daardoor is aangetast, daarvan terstond kennis te geven aan Gedeputeerde Staten f. in den dienstkring, hem evenals elk ander Pro vinciaal veearts aangewezen, voor zooveel hem aan gaat, de taak te vervullen, bij het volgende artikel omschreven. Art. 8. De Provinciale veeartsen zijn verplicht, om in den hnn aangewezen dienstkring a. een nauwkeurig toezicht te houden op den ge zondheidstoestand van het vee b. de veemarkten en tentoonstellingen van vee te bezoeken c. ingeval er verschijnselen worden ontdekt van eene besmettelijke ziekte of er vermoeden bestaat, dat vee daardoor is aangetast, daarvan terstond kennis te geven aan den Provincialen veearts dar lste klasse en aan den burgemeester der gemeente, waar het vee zich bevindt en dezen en de eigenaren van het vee bij te staan met raad, ter voorkoming der verspreiding van de besmetting d. onmiddellijk te voldoen aan de bevelen van den Commissaris der Koningin, Gedeputeerde Staten en den Provincialen veearts der le klasse, om zich te be geven ter plaatse, waar dit noodig wordt geoordeeld tot het onderzoeken van vee en bet geven van inlichtingen e. de burgemeesters te dienen van raad en bericht j na daartoe door hen te zija verzocht, onmiddel lijk het vee te onderzoeken en van het onderzoek de noodige verklaring af te geven g. jaarlijks in de maand Januari aan den Provin cialen veearts der le klasse in te zenden de noodige opgaven voor de samenstelling van het verslag, dat door hem aan Gedeputeerde Staten wordt uitgebracht. Art. 9. De Provinciale veeartsen mogen zich niet langer dan drie dagen van hunne standplaatsen verwij deren zonder verlof van Gedeputeerde Staten. Hun verzoek om verlof wordt ingezonden aan den Provin cialen veearts der le klasse, die het met zijn bericht en de noodige voorstellen onmiddellijk zendt aan Gedeputeerde Staten. In spoedeischende gevallen wordt het verlof verleend door den Commissaris der Koningin. Art. 10. Het is aan de Provinciale veeartsen ge oorloofd de praktijk als veearts uit te oefenen. 3. Yan hunne jaarwedden en vergoe ding voor reis- en verblijfkosten. Art. 11. De Provinciale veeartsen genieten uit de Provinciale kas eene vaste jaarwedde. Deze bedraagt voorden veearts der le klasse f 800. de veeartsen der 2e klasse f 400. In bijzondere omstandigheden kunnen Gedeputeerde Staten aan een of meer veeartsen der 2e klasse eene persoonlijke toelage verleenen tot een maximum van 200. De veeartsen verrichten de hun volgens dit reglement opgedragen keuringen kosteloos. Art. 12. De Provinciale veeartsen genieten uit de Provinciale kas vergoeding voor reis- en verblijfkosten, wanneer zij zich verplaatsen a op last- van den Commissaris der Koningin, van Gedeputeerde Staten of van den Provincialen veearts der le klasse b tot het bezoeken der veemarkten en tentoonstel lingen van vee in hunnen dienstkring c tot het onderzoeken van vee, dat verdacht wordt aan eene besmettelijke ziekte lijdende of daaraan gestorven te zijn. De vergoeding der reis- en verblijfkosten wordt be rekend naar de derde klasse van het tarief, vastgesteld bij koninklijk besluit van 5 Januari 1884 (Staatsblad no 4). De bevoegdheid, volgens dit besluit aan de hoofden der departementen van algemeen bestuur toegekend, wordt, wat de Provinciale veeartsen aangaat, geacht- te zijn gegeven aan Gedeputeerde Staten. Art. 13. Yoor de iu art. 6 genoemde veeartsen geldt artikel 12.

Middelburgsche Courant | 1897 | | pagina 21