BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN. iaritonizen van Tarwe en Meel. iemand, die een schelm en een dief is, maar door de strafwet niet bereikt wordt. Dreyfuss was in goeden doen, zoodat deze Wanhopende daad- Diet goed te verklaren is. Het Engelsche tijdschrift Academy wil ook een Engelsche „academie" opgericht zien. Het heeft al een lijst van de 40 onsterfelijken gereed. Men zou zoo zeggen, dat voor zulk een stichting meer noodig is. In het Saksische Voigtland keeren de aardschokken telkens met een hevig onderaardse!) gerommel terugze duren nu al veertien dagen lang. Bij een vechtpartij in een café te Weenen tusschen studenten en officieren werden 3 stu denten en de kellner door sabelhouwen gewond. De laatste dagen worden de voorteekenen waargenomen van eene groote uitbarsting van de Vesuvius. Langs de Z, W. helling van den vulkaan vallen groote massa's gloeiende ascli. De lava verdeelt zich in twee stroomen langs den kant van Vitralbo, in de streek van Piano della Ginuttro. Verder worden stukken bazalt opgeworpen. Op een hoeve bij Quebec zijn vier kin deren tusschen de 5 en 17 jaar tijdens de af wezigheid der ouders vermoord. Toen deze thuis kwamen vonden zij de meisjes geworgd, en de jongens met afgesneden hals. Men ver denkt ccnige zwervers. Zaterdag is op het Eriemeer de stoom boot Idaliê van Buffalo naar Chicago gezonken. Van de 21 opvarenden werden er slechts 2 gered. Om ond te worden moet men trouwen, verklaart de Berlijnsche geneesheer, dr Schwarz, die een bizondere studie heeft gemaakt van de voorwaarden voor een lang leven. In een brochure staaft hij zijn bewering met een reeks cijfers ontleend aan officieele statistische op gaven. Van de 200 personen, die veertig jaar oud zijn geworden, waren 125 getrouwd en 175 ongehuwd; onder de zeventig zestigjarigen waren 48 getrouwd tegen 22 niet; bij zeven tigjarigen was de verhouding 27 tegen 11 en bij negentigjarigen negen tegen drie. Maar dat is niet te verwonderen, is men ge neigd uit te roepen, daar over de geheele wereld de gehuwde staat meer verspreid is dan de ongehuwde. Mis, antwoordt dr Schwarz, want tusschen het 35ste en 45ste levensjaar is de sterfte onder de ongehuwden 27 percent en onder de getrouwden niet meer dan 18 percent. Wie dus een lioogen leeftijd wil bereiken, moet trouwen en wie honderd jaar wil worden kan er niet buiten. Want dr Sehwarz heeft onder vijftig honderdjarigen niet een onge huwde gevonden, maar evenmin een ge trouwde. Alle honderdjarigen hadden hnn wederhelften door den dood verloren. Of dit de oorzaak of het gevolg van hun lang leven is, vermeldt de Berlijnsche geneesheer niet. Door het provinciaal kerkbestuur van Zee land zijn tot het predikambt toegelaten de heeren A. H. Scholte, theol. docts te Oost- burg, en Th. H. Ph. van Papenreclit, theol. cand. te Dordrecht. 's Cravonhage. Aan den heer mr W. A. van Hoek is, met ingang van 15 November, op verzoek eervol ontslag verleend als waar nemend rijksadvokaat in Zeeland, onder dank betuiging voor de door hem bewezen diensten. Tweede kamer. In de heden gehouden zitting heeft de nieuwe afgevaardigde voor Enkhnizen, de heer Kool, zitting genomen. Ingekomen is, behalve de reeds bekende wetsontwerpen, een tot vaststelling der regelen voor vergelding van tijdelijke diensten met pensioen. Woensdag onderzoek in de afdeelingen. Donderdag openbare zitting. Simla. De berichten uit de Kuramvallei 'melden dat na een verkenningstocht 36 Sikhs werden vermist. Buluwayo. Koningin Victoria zond een .telegram van gelukwensch met. de voltooiing van den spoorweg. Maandag 8 November. Antwerpen. Tarwe vast. Amerikaansch (r. 22. P a r ij s. Tarwe kalmloop. md. fr. 29.35. Pesth. Tarwe 5 kr. hooger. Maandag fl. 12.19. Zaterdag fl. 12.11. New-York dis. 95%vorigen dag 97. Chicago 92%; 93%. Verkoopingen en Verpachtingen in Zeeland. Datum. P'aata. Voorwerpen. Information JO Nov Afceele, Inspan, Tak. 12 Oostkapelle, Inspan, 's H -Arendsb.Boomen, Verhuist. 13 Pelt Bresser 10 Middelburg, Meubels, Notarishuis. 17 Vrouwepolder,Boomen, Yerh 1st. 17 Vlissingen, Huizen, Maret Tak 17 0. Souburg, Huis, Maret Tak J8 Middelburg, Hout, Konion. 18 Middelburg, Smederij, Verhulst. 18 Vcèrsch en weg, Inspau, Tak. 19 Wesikapelle, Inspan, Loefi', Vergaderingen, Concerten enz. Middelburg. W o e n s d. 10 Nov. Concert Trio. Hugo Heermann e. s. Concert en Gehoorzaal 8 u. Verzonding en laatste buslichting der MAIL aan liet postkantoor te Middelburg. (Alles plaatselijke tijd.) Oost-In dië. Amsterdam (Ncderl.). 12 Nov. 6.30 's avonds. Brindisi (Eng. dienst) 12 Nov. 1.05 's nam. Napels (Duitsche dst.)15 Nov. 1.05 's nam. Marseille Lloyd) 16 Nov. 6.30's avonds. Brindisi (Eng. dienst). 19 Nov. 1.05 's nam. Rotterdam (Lloyd) 19 Nov. 6.30 's avonds. Marseille (Fr.dienst). 20 Nov. 5.45's morgens. Genua(Nederi.)23 Nov. 6.30's avonds. Mot deze gelegenheid wordt alleen ver zonden de correspondentie voor Atjeh cn de Residentie Sumatra's Oostkust. Padang wordt alleen aangedaan door de booten der Maatschappij Nederland. Over Brindisi, Britsche booten, heeft daags te voren eene voorloopige verzending plaats te 1.05, ten einde de aansluiting met de van daar vertrekkeude booten verzekerd zij. Over Napels, met Duitsche booten, uitslui tend voor de correspondentie, waarvan de ver zending met deze gelegenheid op de adressen is aangewezen, alsmede voor Atjeh, Deli en Langkat. Met de Nederlandsche booten via Genua en Marseille en per Fransche mailbooten wordt geen correspondentie verzonden voor Atjeh en de residentie Sumatra's Oostkust. W est-ïndië. Suriname (St Martin, Saba en St Eustatius) via Southampton16 Nov. 5.45 's morgens. Suriname via St Na- zaire 8 Dec. 5.45 's morgens» Suriname via Amsterdam Den laatsten en 14en elke maand 6.30 's av. Algemeen Overzicht. Perfide Albion. Zal het groote eilandenrijk, met zijn energie, zijn kracht, en zijn rijkdom, dan altijd in trouweloosheid zijn heil willen zoeken Die vraag is meer dan gewettigd. Meer dan eens is gewezen op het verraad, door het huidige bewind tegen Chitral gepleegd, hoe onder liet bestuur van lord Roseberry verlof was gevraagd, door dat land te trekken, om enkele oproerige stammen tot rede te bren gen, en hoe een van de eerste regeeringsdaden van het nieuwe bewind was om het land, waar men niet. als overwinnaar maar als gast ver toefde, gewoon weg in te palmen. Bekend is de noodlottige indruk, door deze schending dei- goede trouw op de inboorlingen gemaaKt, en bijna algemeen worden de moeilijkheden der jongste maanden geweten aan het wantrouwen, door de Chitral-gesehiedeuis gewekt. Men vreesde dat de strijd, welke Engeland tengevolge van die trouweloosheid had te voeren, een zelfde verloop zou hebben. Maar de bezorgden werden gerust gesteld. De Tirah-vallei zou niet worden bezet, veel minder geannexeerd. Maar nauwelijks zijn de eerste overwinningen behaald, en is de toegang tot de vallei aan de Afridis, en Oralczais ont rukt, of reeds komen de berichten, welke op een nieuwe woordbreuk wijzen. De officieele berichten, welke eerst hoog opgaven van de heerlijkheden van de vallei, die voor het Engelsche leger open lag, komen thans reeds melden, dat de blijvende bezetting van de vallei, waar generaal Lockhart thans opereert, als de beste oplossing moet worden beschouwd. In een ander bericht wordt gezegd, dat de bezetting noodig is voor de militaire tuchtiging van de overwinnaars, maar dat zij wel lang durig maar niet blijvend zal zijn. „Later" zal men de vallei aan den Emir van Afghanistan afstaan. Dat het de bladen, die steeds tegen de ge volgen van deze politiek hebben gewaarschuwd, in dit alles een voorbereiding op een nieuwe annexatie zien, is duidelijk. Natuurlijk laten zij niet af andermaal te waarschuwen en te pro testeeren. Maar wat haat dit in een land, dat zijn dalenden invloed wil verbergen, door een toenemende uitbreiding van het gebied, waar over het zijn beperkte krachten kan versnip peren. Tegelijk met deze tijding, komt een andere, welke eveneens een treurig licht werpt op het zedelijk gehalte in Engelsche regeeringskringen Groot opzien in enkele Engelsche kringen wordt gewekt floor een brief van lord Selborne aan Mac Arthur, den unionistischen candidaat te Liverpool. In dat schrijven verklaart de minister dat plan bestaat het gebied van den Royal Niger Company voor den algemeenen handel open te stellen, m.,a. w. de bezittingen van de R. N. C. door het Rijk te doen overnemen. Velen beschouwen dezen brief als een verkie zingsmanoeuvre, met het oog op de ontevre denheid der kooplieden, die een eigen candi daat huiten de partijen hebben gesteld, en zij, die dat gelooven, zijn overtuigd, dat men, als de mededeeling effect heeft gehad, niets meer over het plan zal hooren. Anderen daarentegen zoeken achter het plan iets anders. In de bekende verwikkelingen over de bezittingen in W.-Afrika is van Fran sche zijde opgemerkt, dat de R. N. C. geen staat is, en dus geen aanspraak kan maken op de rechten, door de Afrika-conventieaan Euro- peesche staten toegekend. Door bedoeld gebied thans tot rijksgebied te verklaren, zou de Britsche regeering den toestand een meer geregeld karakter geven. Indien dat werkelijk de bedoeling der En gelsche regeering is, dan zal een nieuw punt van verschil rijzen, en wel de vraag, of de Engelsche regeering zich kan beroepen op, van de R. N. C. overgenomen rechten, welke die maatschappij niet hebben kon en dus niet had. Ook deze houding wekt een begrijpelijke ontstemming, natuurlijk niet alleen in de En gelsche pers, maar ook in Frankrijk, waar men alle redenen heeft Engelands optreden in W. Afrika met wantrouwen gade te slaan, nu zoo belangrijke zaak als de grenzen in W.-Arika geregeld moeten worden. De Times bevat over deze zaak een artikel dat algemeen de aandacht zal trekken. Het blad beweert dat de Fransclien twaalf dorpen, welke onder Britsche bescherming ston den, hebben verbrand en, met verkrachting van met Engeland gesloten verdragen, eenige ste den bezet. Verder beschuldigt het blad de Fransehen de inboorlingen te wapenen tegen die hoofden, wier trouw aan Engeland hekend is, terwijl dit optreden tengevolge heeft dat in het gebied van Boussa en Borgou, streken welke door Engeland als achterland hunner kolonies worden beschouwd, volmaakte anar chie heerscht. Tot dusver was dit alles geheim gehouden om geen aanleiding te geven tot een discussie, welke de verhouding tusschen beide landen noodeloos nog ingewikkelder zou maken. Waarom het blad nu dan wel spreekt, blijkt niet uit het voor ons liggende uittreksel uit dit artikel, waarin verder de leer van de effectieve bezetting wordt gewraakt een typisch betoog, nu uit een vorig artikel van het Jingo-orgaan is gebleken, dat de Engelschen door eigen onhandigheid de rechten van de effectieve bezetting verloren lieten gaan. Het blad beweert verder dat het bezit der Royal Niger Company wat de Fransclien daarover ook zeggen mogen oen intogree- rend deel van het Britsche rijk uitmaakt. Alle door die maatschappij gesloten verdra gen zijn door de Britsche regeering bekrach tigd, en door nieuwe traetaten en verklaringen van de Britsche regeering bevestigd. Het blad eindigt met de verklaring, dat de handelingen der Franschen een schending van het volkenrecht uitmaken. Erg bevordelijk zal deze toon van het helaas zoo invloedrijke blad niet zijn aan een kalm verloop van de onderhandelingen over het groote belang, dat heide landen in W.-Afrika hebben. Een zelfde belang doet de Franschen alle aandacht wijden aan de droevige gebeurtenissen in een anderen staat, waarmede het ook een grenskwestie heeft, en wel Brazilië, waar alles op losse schroeven dreigt te komen. Over den toestand daar wordt heden hët volgende gemeld: President Moraes heeft na den moord op den minister van oorlog en den aanslag op zijn leven een proclamatie uitgevaardigd, waarin hij zijn vertrouwen in het volk uitspreekt en belooft de orde te bewaren. In de kamer heeft de oppositie in verband met den aanslag erg te keer gegaan. Maar vijf afgevaardigden van de oppositie hebben zich bij de regeering aangesloten. Deze heeft, als maatregel van voorzichtigheid, een bood schap uitgevaardigd, waarbij een district ver klaard wordt in staat van beleg te zijn. Nu deze moord en die door de Braziliaansche Ja- cobijnen op een aantal Italianen gepleegd, nieuwe verwikkelingen in Brazilië doen ontstaan, kan het zijn nut hebben, eens de keerzijde te laten zien van de medaille, door de Temps getoond. Een te Parijs vertoevend Braziliaan gaf den vertegenwoordiger van VAgence Nationale de volgende inlichtingen over den stand van zaken. De strijd tusschen de gematigd republikeinsche partij, vertegenwoordigd door president Moraes, en de Jacobijnsche militaire partij, waartoe alle opgewonden elementen behooren, schijnt een nieuwe periode te zijn ingetreden. In April" was het reeds bekend, dat de militaire club had besloten generaal Machado Bittencourt uit den weg te rnimen, daar deze minister alles deed om de discipline in het leger te handhaven en de orde in de leger- administratie te herstellen. De expeditie naar Oanoedos, geleid door den Jacobijnsclien gene raal Arthur Oscar, dreigde een eeuwigheid te duren en had reeds 25 miljoen gekost. Daarom besloot de minister zelf naar het terrein der operaties te vertrekken. llij begon met orde te stellen op de ver kwistingen welke plaats hadden, maar joeg daardoor generaal Oscar en de officieren tegen zich in het harnas. De generaal werd door den minister gedwongen, een einde te maken aan dezen strijd, welke de schatkist ruïneerde, ten bate van de leveranciers en van hen die met de leiding van den veldtocht belast waren. Deze aandrang van den minister deed de op gewondenheid der Jaeobijnen stijgen, en in het congres verdubbelden zij hunne pogingen om den president en den minister ten onder te brengen. Iedereen voorzag dus den aanslag, welke thans den minister het leven heeft gekost. De in solentie van de Jaeobijnen en van de militairen, die hen ondersteunden, kende reeds lang geen grenzen, en men wist dat, als president Moraes werd vermoord, Pereira,' een van de leiders der Jacobijnsche partij als vice-president het gezag in handen zou nemen, maar men wist niet werwaarts deze de zaken wel zou leiden. President Moraes mag, volgens den Braziliaan die deze mededeeling doet, rekenen op den steun van' de meeste gouverneurs der afzonderlijke staten, op de politie welke ongeveer 3000 man telt, en op de marinetroepen. De Jaeobijnen re kenen op een groot deel van het leger, dat echter geheel gedesorganiseerd en gedemorali seerd is, zoodat het nog gemakkelijk zou val len weerstand te bieden aan de eiscken van die zijde. "Welke van de beide voorstellingen de juiste is, kunnen wij natuurlijk niet beoordeelen. Maar wel weten wij, dat het land te beklagen is, dat aan den vooravond van de presidents verkiezing voor zulke hevige burgertwisten en partijschappen staat. Of het daarvoor de moeite was den keizer lijken troon omver te halen? Beknopte Mededeelingen. De toestand van den Belgischen minister van justitie gaat niet zoo vooruit, dat men hoop heeft hem de volgende week in do Kamer te zien. Het bij de Fransche kamer aanhangig voorstel tot wederinvoering van groote dis tricten geeft aanleiding tot een reeks andere voorstellen tot wijziging van de kieswet. Zoo is ook voorgesteld om het aantal afgevaardig den te berekenen niet naar de bevolking, maar naar het aantal kiezers. Daar het kiesrecht ten platten lande ruimer is toebedeeld dan in de steden, zon dit voorstel een groote versterking van den invloed van het platte land tengevolge hebben, gezwegen nog van de overstemming van de steden door het kiezerscorps van het tot hetzelfde districi behoorende platteland. De Fransche kamer heeft het ontwerp tot splitsing van het 6e legercorps met eene meerderheid van 239 stemmen aangenomen, en ging daarna aan de algemeene beraadsla gingen over de begrooting. De commissie voor de geloofsbrieven uit de Fransche kamer stelt voor abbé Gayraud toe te laten, zij het ook onder afkeuring van de inmenging der geestelijkheid. Te Parijs kreeg men bennis van de komst van een groot aantal anarchisten, meerendeels Spanjaarden. Men houdt aan de grenzen nauw lettend toezicht, en zal de ongewenschte gasten bij hun aankomst uit het land zetten. Een gedeelte hunner, en wel zij die reeds vroeger uitgezet werden, zullen vervolgd worden. In een van de volkswijken van Parijs zal men een dierentemmer candidaat voor de kamer stellen. Jammer dat de Oostenrijksche kiezers nog niet op die gedachte zijn gekomen, want, daar valt vooral in de kamer veel,te temmen. De secretaris van de Engelsche machine- werkers heeft op een vergadering medegedeeld, dat de patroons eerlang alle trade-tmions uit het land tegenover zich zullen zien. Het centrum, eens een zoo Reichsfeind- liche partij, dat het Bismarck van hooger hand kwalijk werd genomen, dat hij een onderhoud met Windhorst had, is nu weer in tel. Lieber heeft een langdurig onderhoud gehad metVon Ilohenlohe, die echter niet bereid schijnt den steun van het centrum te koopen, door op heffing van de Jezuïeten-wet. Het wordt thans als stellig gemeld, dat de Duitsche rijksdag den laatsten dezer maand bijeen komt en dan de vlootplannen en de militaire rechtspleging gereed zal vinden. Nadat de Berlijnsche politie had verbo den, dat leden van den Oostenrijkschen Rijks raad op een vergadering zouden spreken, is de geheele vergadering afgezegd. Goluchowsky isteMonza. Er wordt over dit bezoek veel geseind, maar niets dat de aandacht verdient. Het hof van cassatie te Rome heeft de gewone rechterlijke macht onbevoegd verklaard kennis te nemen van de beschuldiging tegen Crispi. De oud-conservatieve partij in Spanje begint zich geweldig te roeren. Maandag een vergadering, waarin Romer a Robledo den lof van generaal Weyler en dien van den oorlog zong, als de eenige goede politiek op Cuba. Despreker verklaarde dat hij Weyler zou gaan ontvangen. Vandaag heeft een nieuwe vergadering plaats, om te protesteeren tegen de vervanging van Weyler, door Blanco. Van Ruslands vriendschap en de daarvoor gebrachte offers, heeft vorst Ferdinand weer niet veel pleizier. Nadat men van Russische zijde telkens op de regeling van de positie der landverraders had aangedrongen, is Pechkof, de Russische attaché piilitair, naar Sofia gekomen, om den vorst, eens onder handen te nemen. Maar de arme man kan niets doen zonder zijn ministers, die begrijpelijkerwijze de bezwaren niet zoo licht tellen, vooral met. het oog op de houding van liet leger, dat meer eergevoel heeft dan de vorst, die al maar door geslingerd wordt tus schen de gunst van czaar Nicolaas en de sym pathie van het leger. De anti-Russische partij begint van deze ge legenheid gebruik te maken om zich te doen gelden. Natcliewitch is geheel onverwacht weer in de Sobranja verschenen, waar hij, naar men verwacht, een gelegenheid zal zoeken om het Russischgezinde kabinet omver te werpen. Kolonel Schiifer, over wiens benoeming tot gouverneur van Kreta men nog altijd niets zekers hoort, is naar Luxenberg teruggekeerd, na te Weenen en te Parijs verschillende staats lieden te hebben gesproken. Men beweert dat de Mogendheden de zaak laten rusten tot na het sluiten van den vrede. Van Kreta hoort men de laatste dagen niet veel. Zondag werd in het kamp der Kretenzers een plechtige mis gecelebreerd, waarbij de president en de afgevaardigden der nationale vergadering tegenwoordig waren. Onder luide toejuichingen en salvo's werd de vlag van Kreta gehesohen. De Europeesche comman danten protesteerden daartegen, iets waarvoor de Kretenzers natuurlijk ijselijk bang zijn. Men schrijft Delyannis, die nog altijd een man van invloed is, het plan toe bij de weder- bijeenkom8t der Kamers het ministerie om te werpen. De regeering ïs echter verzekerd van den steun van de meeste groepen, en kan daardoor op de meerderheid rekenen. Ashmed Bartlett, het Turkcnlievendc En gelsche parlementslid, hield Zaterdagavond een redevoering, waarin hij de bezetting van Khar toem aanbeval, om te beletten dat Frankrijk en Rusland zich aan den Bovennijl vestigen. Er was de vorige week door een der bladen geklaagd, dat de Soedan-expeditie niet vlugger voorwaarts ging, waarop werd geantwoord, dat ook het plan niet bestond dit jaar verder op te rukken. JuiBt komt echter het bericht, dat vier boo ten den Nijl tot den 6en waterval hebben ver kend, dat is tot 70 Eng. mijlen (112 K. M.) van Khartoum. Het kamp der Engelschen in Noord-Indië is Zaterdag beschoten. 1 officier werd gedood, een andere werd gekwetst. Rhodes wil den nieuwen spoorweg maar terstond tot den Zambesi verlengen. Daar heeten rijke kolenmijnen te zijn. BRIEFWISSELING. Aan H. te V lis sing en. Stel u eerst eens goed op de hoogte van het rook-verbod in de tram YlissingenMiddelburg. Of wend u met uwe grieven tot de directie. Als u daar 'geen gehoor vindt en uwe opmerkingen zijn gegrond, dan is er gelegenheid om die te publiceeren. Vertrokken en aangekomen scliepen. Vlissingen, 9 Nov. Binnengekomen en ter reede geankerd Hr. Ms. stoomschip Zee hond, komende van de Noordzee. Dit vaartuig is, na iu de haven den chrono meter te hebben geverifieerd, weder naar zee vertrokken. Vertrokken het Noorsche ss. From, gez. Nielsen, naar Middlesbro en liet Noorsche ss. John Christiegez. Overganrd, naar Shields. HANDELSBERICHTEN. Graanmarkten enz. Vlissingen, 9 Nov. Boter 1.05 A 0.95 Eieren f 6.a 6.20 per 104 stuks. Goes, 9 Nov. Ter graanmarkt van lieden was de aanvoer niet ruim en de handel redelijk. De prijzen waren onveranderd. De 'prijzen waren als volgtJarige tarwe af—.—nieuwe tarwe 7.40 a ƒ7.80; jarige rogge nieuwe rogge 5.40 a 5.60; jarige wintergerst a nieuwe wintergerst 5.10 a 5.60nieuwe zomer- gerst 4.25 a 4.50haver f 2.50 a 3. paardenboonen 5.50 a 5.60; bruine boonen a fgroene erwten 6.25 a 7.25; koolzaad a kanariezaad a f kroonerwten 7.25 a 7.75. Boter ƒ0.90, ƒ1.05 a ƒ0.98 per kilo. Eieren a 5.5.90 a 5.20 per 104 stuks. Op de veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd 352 stukshoornvee en 13 schapen. De handel was levendig, tegen rede lijke prijzen. Rotterdam, 8 Nov. Ter graanmarkt van heden (Maandag) was de handel in binnenlandsche granen als volgt Tarwe onveranderd. Jarige per heet. 7.50 a 8.40, extra puike nog daarboven, Nieuwe per heet. 6.50 a 8.40 en per 100 kilo 10 a 10.50. Canada kwam heden niet voor. Rogge onveranderd. Per heet. 5a5.70. Gerst. Winter- met kleinen aanvoer, werd opgeruimd van 7.75 tot f 8.70 per 100 kilo. Zomer- zeer schaarsch en prijshoudend verkocht. Chevalier- alsvoren per 100 kilo 8.75 a 9. Haver onveranderd. Per heet. 2.50 a 3.40 en per 100 kilo J6.40 a 6.80, en extra zware daarboven. W i 11 e b o o n e n 25 cents lager, doch midden- en geringer soort verkoopen, 7 a 9.50. Bruineboonen brachten in extra puike kwal. 6.75 a 8 op, overigens moest echter eene verlaging van 25 cents worden ingewilligd en werd naar kwal. van 6.50 tot. 7.50 ge maakt. Blauwe Erwten. Kooltsoort traag als- voren. Per heet. 6.50 a 7.40 en extra fijne kwal. nog daarboven. Niet-lcokende 6 a 6.35. Kanariezaad met onbeduidenden handel flauw alsvoren. Per heet. 4.50 a 6.50. L ij n z a a d. Er was meer aanvoer ter markt. De vraag was levendig en prijzen stegen 0.50 a 1 per H. L. Ten slotte kwam er meer aanbod en de markt sloot iets stiller. Aardappelen. Spuische jammen 3.30 a 3.75, Zeeuwsche dito 2.90 a 3, dito blauwe 2.50 a 2.60, Tamelijke aanvoer en vraag, Zeeuwsche eieren 5.90 a 6.— de 100 stuks. Zeeuwsche ajuin. Aanvoer heden ca 10.000 balen. Prijs voor puike mooie groote en kleine ƒ1.per 50 kilo. V1 a s. Op het land werden in de vorige week nog eenige groote en kleine party en slap oud en nieuw draadvlas tot vaste prijzen ver kocht. Ook naar spinvlas was nogal vraag. Heden ter markt bedroeg de aanvoer 15.500 steen blauw en 2000 steen ITollandsch, 1175 steen wit Zeeuwsch en 12.800 steen Groningsch, meest oud vlas, waarvoor slechts weinig vraag bestond. In nieuw vlas ging een en ander om tot onregelmatige prijzen; het aangevoerde nieuwe vlas werd echter meerendeels van on bevredigende kwal. bevonden, vooral in de mindere soorten. In bnitenlandsche granen was de handel vast. Rogge per 2100 kilo: Petersburger 125, 135; stoomende 9 pud 30 Azof 150; idem idem Nicolajeff 1.52; Western stoomende 142 a 145; Helena (jarige) 153, 155; dito infer, kwal. 133, 138. Gerst per 2000 kiloZwarte Zee 97, 106dito zwaardere 112, 115. Haver per 100 kiloPetersburger 7, 7.35. Boekweit per 2100 kilostoomende prima State 133. Mais per 2000 kilo: Amerik. Mixed 94, 97dito dito stoomend 89, 91dito dito Nov.-afl. 88, 90Foxanian stoomend 98; Cinquantin 112, 115. Meel. Gedurende de afgeloopen week hield de vastere stemming aan, puik werkende soorten waren levendig gevraagd. Heden was meel vaster, met beperkt aanbod van gewilde kwaliteiten. Prima Inlandsch 14.25 a 14.75, eerste kwaliteit Inlandsch 13.25 a 13.75, tweede kwal. Inlandsch a derde kwal. Inlandsch a eerste kwal. Duitsch 13.50 a 14.tweede kwal. Duitsch a extra puike kwal. Hongaarsch 18.50 a 19.50, eerste kwal. Hongaarsch 17.a 18.ordinaire kwal. Hongaarsch a prima Ameri kaansch 14.75 a 15.50, eerste kwal. Amerik. 13.a 13,25, tweede kwal. Amerik. 11.25 a 12.derde kwal. Amerik. a Zeeuwsche tarwebloem a Zeeuwsch tarwemeel a Fran sche roggebloem a Duitsche roggebloem 9.75 a 10.Inlandsche roggebloem a Alles per 100 kilogr. netto. Rotterdam, 9 Nov. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd2607 runderen, 809 vette, 62 nuchtere kalveren, 2401 schapen, 555 varkens, 270 biggen. Run deren le qual. 58, 2e qual. 50, 3e qual. 40, kalveren le qual. 78, 2e qual. 66, 3e qual; 56, schapen le qual. 44, 2e qual. 40, 3e qual.' varkens le qual. 43, 2e qual. 40, 3e qual, 34 cent.

Middelburgsche Courant | 1897 | | pagina 3