onderwijs. kerknIéuws LANDBOUW. Betencontract voor (898. Zooals in 't kort in ons vorig nommei- werd gemeld, vergaderden Zondag den 31sten October te IJ z e n d ij k eonder voorzitterschap van den lieer tor. P. C. J. Hennequin, de afgevaardig den van het Landbouw cornice Eecloo en die van de afdeeling Oostburg van de Maatschappij tot bevordering van landbouw en veeteelt in Zeeland, ten einde, ingevolge de opdracht hun gegeven in een Vroeger gehouden vergadering te Wa tervliet, de voorwaarden te besprekeu, welke dienen opgenomen te worden in een contract tusschen suikerfabrikauteu en landbouwers be treffende de levering van beten voor bet jaar 1898. Ter aanvulling van ons bericht, ontleenen wij aan het verslag in het Weekblv. Zeeuwscli VI. W. D. het volgende De voorzitter begon met te wijzen op het doel der bijeenkomst, dat minder bestoud in het bepalen van een betenprijs voor de aan staande campagne, wat toch was een zaak van later zorg, dan wel het ontwerpen van voor waarden, die alleszins den toets der billijkheid konden doorstaan en den landbouwer niet met gebonden handen overleverden aan de wille keur der fabrikanten. Kon deze vergadering het eens worden over de vast te stellen voorwaarden, dan zouden deze In den loop der week kunnen worden gedrukt, waarvan hij do kosten op zich nameen der tigtal exemplaren zouden gezonden worden aan den voorzitter van het Lmdbouw-comice te Eeeloo en een gelijk aantal aan den voorzitter van de afdeeling Oostburgdeze kunnen dan onder de leden verspreid worden. Daarna zal door beide eene algemeene vergadering der leden gehouden worden om te bespreken, of men zicb met deze voorwaarden kan vereeni gen, dan of daarin nog wijzigingen of toevoe gingen worden verlangd; vervolgens zal de commissie weder bijeen komen, een blijvend contract vaststellen en alle beten bouwers ai i- noodigen om dat contract aan te nemen als grondslag van hunne overeenkomst met de fa brikanten of hunne agenten. Willen de fabri kanten zich bij de bepalingen niet aansluiten, dan moet men zich eenvoudig verbinden geene beten te zaaien. In de tweede plaats is het wenschelijk een verbond van betenbouwers te stichten om te gen fabrikanten, die weigeren aan hunne ver plichtingen te voldoen, of nieuwe voorwaar den uitvindën, om minder te betalen dan oor spronkelijk gecontracteerd was, voor den rechter te kunnen brengen. Een der leden vervolgt dan den fabrikant, die niet aan zijne verplichtingen wil voldoen; de kosten der procedure worden door de kas gedragen; wordt het proces gewonnen,-dan begint een tweede, tenzij de fabrikant aan de vastgestelde bepalingen voldoet. Wenschelijk is het daarom ook, dat het contract, nadat het in de vergaderingen, hoo- ger genoemd, is vastgesteld, nagezien worde door een kundig rechtsgeleerde in beide rijken, om te zorgen, dat de daarin opgenomen bepa lingen overeenkomen met de wetten, die het onderwerp belieerschen. Na deze inleiding gaf de voorzitter het woord aan den heer Vorsterman van Oyen, „den onver- moeiden verdediger van de belangen der land bouwers in dezen", om aan de hand van een contraet voor 1897 toe te lichten, welke ver anderingen en wijzigingen daarin niet alleen gewenseht waren, maar zelfs noodzakelijk. De heer Vorsterman van Oyen gaf lezing van het bestaande contract, merkte daarbij op, dat nergens daarin sprake was van eene kor ting van 2 pet. voor grondverlies en las daarna een brief voor van een agent, waarin op die korting met alle kracht werd aangedrongen, omdat de landbouwer, die gecontracteerd had, een overeenkomst had geteekend, waarin be paald werd, dat op de kleine bascule moest gewogen worden, ofschoon bij het aangaan van het contraet wel degelijk bepaald was, dat weging op de fairbank werd toegestaan. De spreker deed dat, om daardoor de over tuiging te vestigen, dat het hoogst noodzakelijk is door een goed geordend contract zoowel de rechten als de verplichtingen van beide par tijen nauwkeurig te omschrijven. „Een goed akkoord gaf later eene gemakkelijke scheiding." Hij wenschte daarom in het nieuwe contract opgenomen te zien de volgende bepalingen Weging op de fairbank of op de groote bascule der stations met bepaling, op welke fairbank of bascule zon gewogen worden en met toekonning van het recht aan beide par tijen, of aan hunne gemachtigden, om bij die weging tegenwoordig te zijn. Aan beide partijen worde het recht toege kend om de te gebruiken weegtoestellen door deskundigen te doen onderzoeken. Weging en daarna tarreering ter plaatse, waar de beten moeten geladen worden in waggon of schip, zonder naweging of natar- reering aan de fabriek. Overlading in waggon of schip voor reke ning van den verkooper. By gebrek van waggon of schip wordt den verkooper eene plaats aangewezen, in de nabij heid van de plaats, op welke anders in waggon of schip geladen zou worden, waar de verkoo per zijne beten behoorlijk kan opstapelen. Dat opstapelen blijft voor rekening van den ver kooper alle verdere kosten, alle verdere risico is voor den kooper. De verkooper is gehouden te leveren binnen het tijdperk van 15 September tot 20 November. Bij levering in September tot een bedrag van 5000 klg. per gecontracteerde hectare zal de verkooper eene vergoeding ontvangen van 10 cent voor eiken dag vroeger dan 1 October, en per 1000 kilogram. De kooper moet drie-vierde van den beten- oogst voor lo November in ontvangst nemen; de verkooper heeft het recht om na lo No vember het overblijvende vierde deel zoo spoe dig te leveren al» hij kan. Na 20 November behoeft de kooper geene beten meer te aan-; vaarden. De kooper levert op de gewone voorwaar den het zaad, maar is verplicht de beten, die- van het door hem geleverde zaad voortkomen, te aanvaarden onverschillig van welk gehalte zij zijn. De kooper heeft ten allen tijde het recht om op het land te gaan, voor hetwelk men met hem gecontracteerd heeft, om te onderzoeken, of te doen onderzoeken, of de gegeven grootte overeenkomt met de waarheid, of het gezon den zaad gebruikt wordt, enz. De bepalingen omtrent het voorschot en de terugbetaling daarvan blijven onveranderd. De afrekening heeft plaats binnen de 14 dagen na de laatste levering. Voor iedere week later betaalt de fabrikant eene vast te stellen boete ten 100. Al deze bepalingen, die telkens, na een voor een toegelicht te zijn, besproken werden en meestal ongewijzigd, soms ook geamendeerd, met algemeene stemmen werden aangenomen, zullen in het ontwerp-overeenkomst worden opgenomen, om aan het oordeel der reeds ge noemde vergaderingen te worden onderworpen. Algemeen was men van oordeel, dat con tracten op gehalte de eenige goede waren; willen alle landbouwers hun voordeel beharti gen, dan moeten zij alle andere overeenkomsten weigeren, maarde heer Vorsterman van Oyen wees daarop met nadruk, „er zijn rentmeesters, die de boeren onder hun beheer dwingen'', eB deze kunnen dus onmogelijk medewerken om het groote doel te bereiken. Toch mag dit niet uit het oog worden ver loren, en daarom moest uit het oude contract de bepaling verdwijnen, dat hij, die met eene of andere fabriek gecontracteerd had, geene overeenkomst op gehalte met eene andere fabriek mag sluiten. Allen waren van meening, dat den verkooper, wanneer hij aan de ver plichtingen van het contract voldeed, volstrekt niet mocht belet worden ook met anderen eene overeenkomst te sluiten, ten einde op deze wijze te kunnen onderzoeken, welke wyze van handelen de voordeeligste is. Een voorstel van den heer Vorsterman van Oyen om den verkooper het recht te geven eigen zaad te gebruiken, mits de beten alsdan een vast te stellen minimum suikergehalte moeten bezitten, werd minder doelmatig ge keurd. Bij het examen in de vrije- en ordeoefc- ningen der gymnastiek slaagden te Nijmegen de heeren H. Oldemans en K. Riemens, beiden van Middelburg. Door de geneeskundige staatscommissie te Amsterdam is bevorderd tot arts de heei W. A. de Lóoze, geb. te Zicrikzee. Daar de heer A. H. Gerhard zijne benoe ming tot lid van het hoofdbestuur van het Ned. Onderw. Genootschniet aangenomen heeft, maakte het hoofdbestuur eene nieuwe voor dracht op, bestaande uit de heeren II. Kroese, L. Nooter, n. W. J. A. Scho.ok en A. van Wamel, allen te Amsterdam. Wekelijlcsche opgaaf betreffende de Ned. Hero. kerk. Beroepen naarItansdorp A. C. la Grand te Hoenderloo, gem. ApeldoornStaphorst B. J. Lamberts te Sleen; Den Helder (2 vacatures) A. de Koe te Nieuwveen en H. Schuttevaer te Abbekerk en LambertschaagAmsterdam G. J. Lammering te ScheveningcnMunten dam en Siddenburen M. J. A. Bouwers H.J.z. te VeenwoudenOene G. van Dijk Pz. te An- ium; Wittewierum en ten Post en te Meed- huizen (toez.) J. W. Visscher, cand.: en naar Broek in Waterland A. A. Cremer te Twisk. Aangenomen naarDokkum door J. Brink te Dougjum; Varsseveld door L. F. A. Wes terbeek van Eer ten te Nieuw erker k a/d IJsel: Ossendrecht (N.-B.) door A. J. Meerburg Sna- renberg te Heumen; Geervliet door P. W. Verkouw, cand.; Kage door G. C. van Dam te AarlanderveenNieuw Beerta door M. Schön- feld, cand., en naar Oostermeer door II. Prins te Vroomshoop. Bedankt voorSt. Annaland door W. J. M Engelberta te BergschenhoekHen esse c. a. door J. Brink te DongjumStreefkerk door W. van Sloten te KouveenBozum door D. Cannegieter Hz. te GoorOosterhaule c. a. door W. J. Aalders te Buiksloot; Utrecht door G. J. A. Jonker te HaarlemWest- en Oost-Graftdijk (N.-H.) door N. Westendorp Boerma, cand.; Made en Oud-Drimmelen door D. Niessen te Drunen; Steggerda door W. J. Aalders W.J.Gz. te Buiksloot; Bemmel door W. Stoel te Aalsum c. a. Budel (toez.) door Ph. H. Eddling te Limmen't Zandt (Gron.) door J. Busch Keiser J.Gz. teDwingelo; Stap horst door dr J. D. de Lindt van Wijngaar den te UtrechtOudenhoorn door P. W. Ver kouw Az., cand.; en voor Blokzijl (toez.) door J. Visser Kz. te Woudenberg. Gereform. kerken. Beroepen naar Kruiningen B. van der Werf, cand. Verschillende Berichten. Nachtarbeid van bakkers. Een besluit van den directeur der brood- en meelfabriek tc 's Gravenhage, om allo ge zellen te ontslaan wegens een verschil over de gedeeltelijke afschaffing van den nachtarbeid, heeft tot een geheele beweging geleid. Zondag ochtend had een vergadering van de ontslagen gezellen plaats, waar werd besloten geen ge bruik te maken van de door den directeur der fabriek opengestelde gelegenheid om dien ochtend te tien uur zich bij hem aan te melden, met het verzoek weder in dienst te treden onder de bestaande arbeidsregeling. Do gezel len bekrachtigden dit besluit door hunne hand - teekeningen; 9 hunner meldden zich evenwel bij den directeur aan. Des middags was weder een vergadering be legd in de lloogduitsche Schouwburgzaal, ter bespreking van den algemeenen stand der quaestie van afschaffing van den nachtarbeid. De vergadering werd door óen 400-tal gezellen bijgewoond. Ook waren tegenwoordig leden van het dames-comité, het lid der Tweede Kamer, de heer Kerdijk, en leden van den bakkersgc zellenbond uit Amsterdam, Rotterdam en Leiden. Besloten weid een commissie van drie leden naar den directeur te zenden, terwijl de heer Kerdijk zelf, op verzoek, zich bereid ver klaarde de commissie te ^vergezellen in quali- teit van onpartijdig persoon, die bereid zou zijn voor de waarheid van het verhandelde in te staau. Na den terugkeer der commissie in de ver gadering, deelde de heer Kerdijk mede dat de directeur, de heer Eussen, geweigerd had de drie ontslagen gezellen te ontvangen en slechts met hem wilde onderhandelen. Hij stond dus den heer Kerdijk te woord en verklaarde niet in het voorstel te kunnen treden, den bestaande» toestand betreffende den nachtarbeid te willen handhaven, niet slechts thans, maar ook voor de toekomst. De werklieden hebben getracht te voorkomen dat arbeidskrachten van elders hnn plaatsen innamen cn bewogen enkelen mede huiswaarts te gaan. Zondagavond tegen elf uur moest, de politie, na sommatie om uiteen te gaan, drie malen chargeeren met de sabel en wapenstok om de te sterk opdringende menigte voor de fabriek te verwijderen. Ten slotte werd, bij de laatste charge, ge heel ntïni baan gemaakt voor de fabriek en werden de blijkbaar kwaadgezinden van het terrein gehouden. Door de justitie te Haarlem is een in structie geopend tegen het bestuur vau den Haarlemmermeerpolder, inzake het doorsnijden der internationale telephoonlynen. Voor de betrekking van directeur van de Utreclitsche trammaatschappij, jaarwedde 1500, zijn ongeveer 150 sollicitanten. Vier koelwagens zijn bij de Maatschappij tot exploitatie van staatsspoorwegen in aanmaak ten dienste van het botervervoer. - Te Amsterdam heeft Zaterdag avond een brand gewoed op een bovenverdieping vaneen perceel in de Anjelierstraat, dat nauwelijks twintig minuten te voren door de bewoners, man, vrouw en zes kinderen, verlaten was. De brand was weldra gebluscht, maar gaf toch een oogenblik groote ongerustheid. Uit het be neden huis, een winkel, werd een vat. petroleum weggevoerd, dat omviel. Door een vallend stuk brandend bout geraakte de uitstroomende petroleum in brand. Hoog steeg de vlam inde nauwe straat. Ook dit ongeluk bleef echter door de zórg der brandweer zonder ernstige gevolgen. Te Goudriaan is iemand, tengevolge van het overmatig gebruik van sterken drank, het slachtoffer geworden van eene onzinnige wed denschap, om twee flesschen jenever na elkan der op te drinken. Bij het begin van de tweede zakte hij echter ineen en gaf den geest. De vrouw, onlangs als lijdende aan nona, in het ziekenhuis te Zutphen opgenomen, heeft thans hersteld dit gesticht verlaten. -t- Onder de arbeideA van de fabriek der firma Van Heek en Co. te Enschedé heerscht eenige gisting. De hoofdgrief der arbeiders moet de qualiteit der grondstoffen zijn. Om hierin ver betering te brengen is eene commissie van 16 arbeiders benoemd, die de patroons op de grie ven zullen wijzen, en het hare zal doen het ge schil in der minne te schikken. De cchtgenoote van een inwoner te Borger, die aan verstandsverbijstering lijdt, is heimelijk verdwenen. Een onderzoek in den omtrek van het dorp heeft nog niet tot hare opsporing geleid Te Antwerpen vreesde men, dat de werk staking onder de diamantwerkers, welke geëin digd scheen, weer algemeen zou worden. De eigenwerkmakers hebben met een uitsluiting gedreigd, en hielden Zondag een zeer woelige vergadering, waar o. a. een open brief van Hermann Kuyper, den secretaris van den Am- sterdamschen Bond, werd verspreid, waarin deze protesteerde tegen de verklaring, dat de bewe ging van uit Amsterdam werd aangestookt. Ten slotte is bet voorstel .tot uitsluiting ver worpen, en een regeling goedgekeurd, welke veel van een overwinning der werklieden heeft. Er werd tot een normale arbeidsweek van 63 uur besloten, maar werklieden, die minder uren arbeiden, zullen worden toegelaten. Door dit besluit is de toestand veel verbeterd. De Fransche oud-minister Baïhaut, de eenige Panamist, die bekende, en dus veroor deeld moest worden, heeft in de cel herinne ringen aan het gevangenisleven geschreven. Zaterdag heeft men in Tunis een dubbele executie bijgewoond. Twee inlanders, een van 32 en een van 10 jaar, werden opgehangen wegens het vermoorden van jonge meisjes, de eerste uit wraak wegens een afgewezen huwe lijksaanzoek, de tweede met het doel om het slachtoffer te berooven. In beide gevallen hadden de betrekkingen der vermoorde meisjes geweigerd het haar gebod eu bloedgeld te aan vaarden. De beul heeft zijn werk zeer slecht verricht. De man, die het eerst gehangen werd, leefde na 13 minuten nog, zoodat de jongen wel een half uur moest wachten eer de beurt aan hem kwam. De aanwezige Europeanen waren zeer verontwaardigd over dit alles. De Carlisten hebben dit jaar den ver jaardag van Don Carlos kerkelijk gevierd, en ook met feestmalen, Dezer dagen is te Londen een Duitseher aan hondsdolheid overleden. De man, die eene goede betrekking aan de bank bekleedde, was eenigen tijd geleden door zijn eigen hond, zon der eenige aanleiding in zijn oor gebeten. Hij liet de wond uitbranden, verrichtte toen op de gewone wijze zijn werk en volgde niet den raad vau een van de bankdirecteuren, om zijn verlof, dat juist inviel, te gebruiken om een bezoek te brengen aan de inrichtingen-Pasteur te Parijs, alhoewel het onderzoek van den in- tusschen gedooden hond aanleiding tot ver denking gaf. Van zijn verlof teruggekeerd, gevoelde hij zich geheel wel, tot hij eenige dagen geleden plotseling over moeilijkheden in de spijsvertering klaagde. Den volgenden dag verscheen hij, door twee vrienden ondersteund, met aschgrauw gelaat, aan de Bank, oui af scheid te nemen, daar hij zich naar het zieken huis begeven moest, waar hij reeds den vol genden nacht onder hevig lijden bezweek. De plotselinge ongesteldheid, welke Don derdag Virchow trof, heeft dezen geleerde niet belet Zaterdag zijn gouden ambtsfeest te vieren. Dat eeu groot deel der wetenschappelijke wereld daaraan medewerkte is natuurlijk. Dc berichten over deze feestviering doen niet zien, dat de regeering er aan deel nam. Zou het waarlijk zoo erg zyn geweest, als men in Virchow vóór alles den wetenschappelijken man, en niet den minder bekenden staatkun digen tegenstander had gezien? Te Berlijn was een conferentie va n spoor wegmannen gehouden, eu de bladen brachten dit natuurlijkerwijze in verband met de dage lijks voorkomende spoorwegongelukken. De Nordd. Allgem. Z. echter weet beter. De con ferentie had wat wonder in Duitschland alleen militaire belangen ten doel. De vei ligheid van het gewone vervoer is een belang va» nader orde. Daarover zal men later wel eens een conferentie houden. Twee zeer slimme koopvrouwen uit 's Hertogenbosch, de wed. Lanim en hare ge trouwde dochter Marianne Wallach, zijn door het Landgericht te Aschaffenburg wegens op lichterij elk veroordeeld tot 2 jaar en 6 maan den gevangenisstraf en eene boete van 2300 mark. Het pikante van de zaak was, dat als getuigen tal van oversten van nonnenkloosters uit allerlei steden van Duitschland werden ge boord, de slachtoffers van de bedriegsters. Als moeder en dochter zich in een klooster aan meldden, werd eerst met geen woord van „za ken doen" gerept; de dochter, die beweerde katholiek te zijn, gaf het voornemen te keu ken, om non te worden, omdat haar geheele familie in dienst der kerk was gegaan twee broers van haar waren zelfs jezuïeten en de aartsbisschop van Orleans was de peetoom van Marianne. Een vermogen van 100.000 mark, dat zij bij hare meerderjarigheid in handen kreeg, juweelen enz. zou zij aan het klooster afstaan. Langzamerhand kwam men zoo bij toeval over linnen te spreken, dat zij aan de zusters voor een appel en ei konden leveren. Tal van oversten lieten zich bepratennatuur lijk bleek, als beide vogels gevlogen waren, dat de koopwaar slecht en veel te duur be taald was. De beklaagden moeten zich ook in Spanje, Frankrijk, Amerika, enz. aan dergelijke oplichterijen hebben schuldig gemaakt. Voor Tubalkaïn, den in het eerste boek van Mozes geroemden meester in allerlei metaal- en ijzerwerk, zal spoedig in de fabrieks stad Pittsburg in Pennsylvanië een gedenkteeken worden opgericht. De daar wonende ijzer- en staalfabrikanten, in vereeniging met de West- Pennsylvaansche ingenieursvereeniging en de Pittsburger ijzergietersvereeniging, hebben op den lien October besloten Tubalkaïn tot liun patroon te kiezen en, bij de samenstrooming van Alleghany en Monongahela, te Ohio een gedenkteeken voor hem op té richten. Het benedengedeelte van dit uit de verte zichtbare gedenkteeken zal geheel uit staal en ijzer be staan en wordt op 200.000 dollars geschat. Het zal de uit brons vervaardigde kolossale ge stalte van Tubalkaïn dragen, die met een ge weldigen smidshamer op een groot aambeeld een stuk ijzer bewerkt. Gemeenteraad van Vlissingen Zitting van heden (Maandag) middag te 2 uren. Voorzitter de heer jhr mr Van Doorn van Koudekerke, burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heer Chevalier. De notulen van het verhandelde in de vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Daarna geschiedt mededeeling van ingekomen stukken, waaronder een schrijven van den heer P. J. Mortier, houdende bericht dat hij zijne herbenoeming tot lid der commissie van aanslag in de bedrijfsbelasting aanneemt. Ingekomen is verder een adres van de hee ren A. Lantsheer, voorzitter, J. A. Zip, pen ningmeester en F. Gruber, secretaris van de Commissie tot voorbereiding van den aanleg van tramwegeen op Walche ren, meer bijzonder van eene tramver binding VlissiugenDomburg langs de duinen. Adressanten wijzen op het groote belang, hetwelk ook Vlissingen bij den aanleg van die tram verbinding heeft. Deze voorgestelde tramverbinding zal aan de badplaats Vlissingen, die, dank de energie dei- gemeente en particulieren, zich langzaam maar zeker ontwikkelt, eene nieuwe aantrekkelijk heid geven, het bezoek vergemakkelijken, het verblijf veraangenamen, de badplaats tot groo- ter bloei brengen. Verder zal de tram gunstig werken op het marktbezoek en op het vervoer van landbouw producten en dijkmateriaal en zal Vlissingen de stapelplaats worden van de op Walcheren noodige verbruiksartikelen en afvoerplaats der producten, de Vlissingsche havens zullen daar door meer gebruikt worden en de werkman zal meer en goed werk vinden. Na nog meerdere voordeelen van de tram verbinding in het licht gesteld te hebben, vraagt de commissie deu steun vau den raad door aan haar of hare rechtverkrijgenden d. toestemming te geven tot aanleg' dezer trambaan door de gemeente Vlissingen; b. een iaarlijksch bedrag te verzekeren, 't welk door den raad bij in exploitatiebrengen van de tram gedurende een tiental jaren of langer aan de onderneming als subsidie zal worden uitgekeerd. Nog is ingekomen een adres van W. Stroo, om verlenging van den termiju voor het be bouwen van een stukje grond in de Glacisstraat. Beide adressen worden gesteld in handen vau burg. en weth. om advies. Hierna gaat de zitting over in eene met ge sloten deuren. De zitting heropend zijnde, wordt goed gevonden onder de hand te verknopen: a een stuk gemeentegrond aan den Noord- zeebonlevard aan de sociëteit (Jnitas voor f 1948 en f 346.40 voor trottoir om daarop eene sociëteit te stichtenb een stuk aan de Glacistraat aan G. P. Feij en W. Stroo voor f 900 plus f 90 voor trottoir; c een stuk aan de verlengde Coosje Buskenstraat aan de werk lieden vereeniging De Schelde voor f 4140. Goedgekeurd wordt de begrooting van den MiddelburgVlissingschen rijweg voor 1895, in ontvang f 1024.16sen in uitgaaf f 670 be dragende, dus een goed slot opleverende van f 354,166. Door de directie der naamlooze vennootschap de Volharding is vergunning verzocht tot het leggen van twee voetbruggen van af den Sin. gelweg naar het perceel kadastraal bekend sectie B no. 866. Burg. en weth. stellen voor het verzoek in te willigen tegen betaling eener retributie van, ƒ2 'sjaars, zijnde f 1 per voetbrug. Dit wordt goedgevonden, evenals om aan ge noemde directie te vergunnen eenig kaphout aan den Singelweg op te ruimen. Aan P. H. van Meerbeek wordt vergunning verleend tot, het uithangen van een reclame bord aan zijn pakhuis in het Korte Groenewoud. Daarna komen aan de orde de ingediende reclames tegen den hoofdeiyken omslag. Besloten wordt af te voeren van het kohier de aangeslagenen in de 1ste klasse wed. L. v. d. Berg, P. J. Berting, W. Hoek- sema, G. J. Kentin, P. A. v. (1. Maas, M. Quite, K. W. Torenvliet, A. de Voogd, J. Vos en J. Weijermans; de aangeslagenen in de 2de kl. wed. T. Tuinman on J. F. Willemse; de aangeslagene in de 3de kl.-j: wed. Hakker. Vermindering voor kinderen wordt toegestaan aan J. F. Proost S/I0, C. J. Plaisier 4/,0, F. Ureel */io> M. Hendrikse 3/,0, E. Cogghe 710, N. Doense 3/10, P. J. Viaene 4/,0 en wed. C. v. d. Ploeg Teruggebracht worden van de 2e naai de le kl.A. de Bree, P. v. d. Burg, J. Fliers, P. de Ronde en H. Vischvan de 3e naar 'de 2e kl. J. Meesterbonie en L. Schippervan de 3e naar de le kl. C. Thijssebaardvan de 4e naar de 3e kl. G. Th. Poschman en J. H. E. Wittevan de 5e naar de 4e kl. J. K. Buijs van de 5e naar de 3e kl. C. den Otter, H.- J. Snij horst en P. Vinkvan de 5e naar de 2e kl wed. De Visser; van de 6e naar de 5e kl. W C. Dersenvan de 7e naar de 5e kl. B. J. van Dierendonckvan de 7e naar de 6e kl. J. F. C. Hillen en Th. Verlindenvan de 8e naar de 7e kl. E. P. Buttner. Verder worden teruggebracht: van de 8e naar de 5e kl. H. A. Caals, W. Gogel en J. J. Parras; van de 9e naar de 5e kl. A. de Koning; van de 9e naar 6e kl. H. Meuldijk; van de 11e'naar de 9e kl. C. Dommisse Jzn; van de 10e naar de 8e kl. M. L. Janssens en A. A. de Vriezevan de 10e naar de 7è kl. wed. J. de Zwartvan de 11e naar de 8e kl. E. C. Clealvan de 12e naar de 9e kl. J. Eaglesvan de 13e naar de 9e kl. J. A. Croon van de 13e naar de 12e kl. C. Wattezvan de 4e naar de 2e kl. R. de Boer. Gehandhaafd worden de aanslagen van de navolgende personen in de le kl. wed. J. Kettingin de 2e kl. H. Bromelow, P. de Klerk, A. Prince, wed. P. J. Smit en A. J. van de Vijverin de 3e kl. W. A. Lauwereins en P. J. Minkin de 4e kl. B. J. Gei}sen, C. J. v. d. Hooft, D. de Kam, J. B. van Kesselen, W. de Koning en E. J. L. Velge; in de 5e kl. H. J. Buurman, A. Eggel, P. Kloosterman, A. Tavenier en J. Ventevillein de 6e kl. F. M. Corveleijn, J. Lefèvre en C. J. van Sparrentak in de 7e kl. A. P. J. Hollebrands, J. C. v. d. Meijer, J. H. Munge, wed. A. J. Noordhoek, A. Sachs, J. C. Struijk en K. de Visser. Ook worden gehandhaafd de aanslagen van in de 8e kl. L. Braam, M. van Dis en L. L. de Haanin de 9e kl. wed. J. Groenewold en B. D. Streefkerkin de 10e kl. J. A. Kreu peling en J. Wouters; in de lie kl. J.G.Geij- sen, C. H. Gillissen, L. H. van Hoeke, C. D. van Noppen en C. Sanderse; in de 12e kl. J. C. van Lieshout, C. J. Maenhoudt en F. D. van Steyn; in de 13e kl. J. G. A. Fromman, L. F. Geill, H. Koster, H. van Munster en G. J. Wetjenin de 15e kl. F. J. Lemmens en F. van de Velde Jr; in de 16e kl. E. J. Plouvier en P. de Visserin de 17e kl. M. Laernoes en J. G.Kinguiansinde 18e kl. C. J. Geysen; in de 20e kl. J. Hakker in de 24e kl. H. L. Hermans en P. C. Speckens en in de 9e klasse H. Verhagen. Eindelijk wordt vastgesteld het 2e supple toir kohier van den hoofdelijken omslag voor 1897 ad f 281.43. Daarna wordt de zitting gesloten. Vergaderingen, (jouéerten enz. Middelburg. Woensd. 10 Nov. Concert Trio. Hugo Heermann c. s. Concert- en Gehoorzaal 8 u. Donilerd. 11 Nov. Vergad. aankoop hengst. Sociëteit Markt 1 u. V i' i) d a g 12 Nov. Verg. Villa Marina 21/, u. Woensd. 17 Nov. Voorstelling Ned. Too- neelvereeniging. Schouw burg 7'/j u. Woensd. 24 Nov. Nats-lezing. Schuttershof 8 u. Vrijdag 26 Nov. Voorstelling /('-gezel schap Rotterdam. Schouw burg 7'/a U. V r ij d a g 10 Dec. Uitvoering Concordia. Concert- en gehoorè. 7l/a u.

Middelburgsche Courant | 1897 | | pagina 2