MIDDELRURGSCHE COllRANT. N°. 264. 140e Jaargang. 1897. Dinsdag 9 November. Middelburg 8 November. uit stad én* provincie, lettere!?1;'nkünst. Deze courant verschijnt dagelijkB, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs, per kwartaal, zoowel voor Middelburg als voor alle plaatsen in Nederland franco p.p., f 2.- Afzonderlijke nummers kosten 5 cent. Thermometer Middelburg 8 Nov. 8 u. vm. gr. 12 u. gr., av. 4 u. gr. F. Yerw. tam. kr. Z. wind. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór één uur aan het bureau bezorgd zijn. Advertentiën: 20 cent per regel. Geboorte- dood- en alle andere familieberichten en Dankbetuigingen van 1—7 regels 1.50elke regel meer 20 cent. Reclames 40 cent per regel. Groote letters naar de plaats die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Prospectussen daarvan zijn gratis- aan bet bureau te bekomen. Agenten. Te 's GravenhageDe Gebk. Belïnfante; te AmsterdamA. de La Mar Az>". DE TOESPRAAK, waarmee de heer mr. E. Fokker, als voorzitter, Zaterdag de vergadering der Liberale Unie opende, luidt in haar geheel als volgt Mijne Heeren „Toen de jongste algemeens vergadering 14 November jl. het hervormingsprogramma en het programma van urgentie vaststelde, gaf zij een blijk van vertrouwen op de toekomst. De strijd, aan de vaststelling van die pro gramma's voorafgegaan in de geheele zooge naamde liberale partij en ook in den meer engen kring der Liberale Unie, was voor een deel van principiè'elen aard, vond voor een ander deel oorsprong zoo in beschouwingen van opportuniteit en partijtaktiek als in ethische overwegingen. Velen van hen, die ons na stonden, schudden bedenkelijk het hoofd, vreezende dat het optre den met die programma's scheuring zou ver wekken in stede van eendracht te bevorderen angst koesterende, dat de ï/me-besluiten aan onze gemeenschappelijke politieke tegenstanders den weg tot de overwinning zouden banen. Dat de besluiten der L. U. niet scheuring zouden verwekken, doch alleen de noodza kelijkheid van scheiding zouden constateeren, is reeds te veel gezegd, dan dat het nog voor u behoeft uiteengezet te worden. Doch die andere overweging, dat de vast stelling der programma's vooral aan onze ge meenschappelijke tegenstanders ten goede zou komen Gij weet M. H. dat elke uiterlijke een heid bewijs of bron van kracht is. Uw bestuur en ook de alg. verg. zelve waren tot de over tuiging gekomen, dat boven een kunstmatige eenheid, welke innerlijke kracht miste, omdat ze niet op eenswillendheid berustte, dat boven die eenheid te verkiezen was een scheiding, liefst in der minne, welke aan de gescheidenen gelegenheid liet om elkander te steunen in al zoodanige gevallen, waar het verschil van inzicht, dat tot de scheiding leidde, zonder invloed zou zijn. Aan uw besluiten zat voorvertrouwen, ook voor de naaste toekomst, op de kracht der democratische ideede hoop werd gevoed, dat de nieuwe kiezers zich zouden scharen aan de zijde der vooruitstrevenden, der democratisch vrijzinnigen. Dit vertrouwen is niet beschaamd. Er had eene opschuiving naar links plaatshet getal geestverwanten van de L. U. in de nieuwe Kamer is grooter dan het in de oude was. Deze uitslag der verkiezingen versterkt ons in de overtuiging, dat de L. U. den juisten weg heeft ingeslagen, al ondervond zij en haar bestuur van zeer verschillende zijden bestrijding, ook nadat de strijdvraag over de programma's in de algemeene vergadering was beslist. Uw bestuur hield vast aan uwe besluiten en mengde zich, ongevraagd, niet in de keuzen der te stellen candidaten. Onze taak werd ons noch aangenaam, noch gemakkelijk gemaakt, bestookt als wij werden door oude en nieuwe tegen- Btandera, door de laatsten vaak niet het zachtst. Eenmaal kome een einde aan den strijd. Doch ik ga hierop niet verder in. Alle be schikbare kracht wordt thans bij voorkeur ge bruikt voor versterking en propaganda. Deze zienswijze van het bestuur sluit echter allerminst in, dat de leden verantwoording zouden ontwijken. Wij zijn ook tot dat doel ter beschikking van de alg. verg. De uitslag der verkiezingen had tengevolge het optreden van het huidige kabinet, waarin het vooruitstrevende element sterk vertegen woordigd is en dat daarom ongetwijfeld door u met sympathie is begroet. Een kabinet toch, uitsluitend bestaand uit geestverwanten van de L. U., was, met 't oog op den uitslag der verkiezingen, nu deze niet de meerderheid in de Tweede kamer hebben, niet te verwachten. De hoop is echter levendig, dat het Kabinet ten nutte van het land, vruchtbaar en krachtig werkzaam zal zijn, dat het op sociaal gebied veel tot afdoening zal kunnen brengen, wat reeds lang oplossing verbeidt. Leerplicht en weerplicht, beider aankondiging Is met voldoening vernomen, beider invoering wordt met ongeduld tegemoet gezien. Met gespannen verwachting ziet gij onge twijfeld uit naar de uitwerking van de overige voornemens, in de troonrede aangediend met de zinsnede„Wetsvoordrachten tot verbete ring van maatschappelijke toestanden, met name betreffende de volkshuisvesting, den arbeid en het armwezen, zijn in bewerking." Van groote dingen kan hier de kiem aanwezig zijn. Gij M. HEL, die zoo vaak het bezielend woord van uw bestuurslid Borgesius hebt vernomen, gij zult met name ten aanzien van de volkshuis vesting en het armwezen terecht vol vertrou wen de toegezegde ontwerpen van wet van den minister Borgesius tegemoet zien. En verwacht mag worden, wat het veld van den arbeid be treft, dat regeling van het arbeidscontract, be perking van overmatigen arbeidsduur, ook door volwassen mannelijke arbeiders, en verzekering van een wekelijkschen rustdag, binnen niet al te langen tijd in ons Parlement in behandeling zullen komen, niet als onderwerpen van een academisch debat, maar met ontwerpen van wet tot grondslag. En daarnevens hoopt gij immers allen, dat weldra de staatscommissie met haar rapport betreflende de verzekering tegen ouderdom en invaliditeit gereed zal zijn en dat de regeering hare voorstellen dienaangaande zal indienen, zóó spoedig als het groot gewicht en de moei lijkheid van regeling zullen toelaten. Want met den dag sterker en algemeener wordt in den lande de overtuiging, dat arbeidersver zekering in 't algemeen een der belangrijkste en meest urgente onderwerpen van sociale wet geving is. Zij, die de nooden kennen, zij roepen als om strijdhaast u, want elke dag uitstel brengt niet gelenigde ellende aan velen. Van vertrouwen spreekt dit inleidend woord, maar het herinnere tevens aan de taak der L. U. Die taak schijnt duidelijk aangewezende L. U. blijve propaganda maken voor haar pro gramma, ook wat het kiesrecht betreft, dat be vredigende oplossing nog allerminst heeft ge vonden, met handhaving dus van de te dien aanzien ten vorigen jare genomen besluiten. De L. U. zij dus werkzaam en werkzaam ge trouw aan haar roeping, die van te zijnvoort stuwende kracht. Aan u M. HH. de eervolle taak, door pro paganda in woord en geschrift, de democra tische beginselen meer en meer ingang te doen vinden." MARINE. Blijkens het afdeelingsverslag over het hoofd stuk Marine der staatsbegrooting betuigden eenige leden hun ingenomenheid mot het we- deroptreden van dezen minister, die onder zijn vorig bestuur op den bedroevenden toestand van het materieel onzer zeemacht de aandacht heeft gevestigd en den stoot heeft gegeven tot het opheffen onzer vloot uit haren staat van verval. Vele andere leden achtten 's ministers op treden niet bevorderlijk aan eene doelmatige reconstructie onzer vloot met het oog op de daaromtrent vroeger door hem als minister ontwikkelde denkbeelden. Men wees o. a. op de verschilpunten tus schen dezen minister en den vorige omtrent: lo het kunnen volstaan, wat het groote char ter van schepen betreft, A.; 2o den zooge- naamden algemeencn dienst; 3o de taak der zeemacht bij de landsverdediging. Waar zoodanig belangrijk verschil van op vatting tusschen dezen minister en zijn ambts voorganger valt te constateeren, werd met den meesten nadruk op het verstrekken van nadere inlichtingen omtrent 's ministers standpunt aangedrongen. De Atjeh-politiek. In zyn memorie van antwoord omtrent de Indische begrooting zegt de minister van ko loniën o. a.dat de tegenwoordige regeering overtuigd is van doeltreffendheid van het stel sel, dat thans in Groot-Atjeh toepassing vindt, en dat zij van een consequent volhouden in de thans ingeslagen richting, de beëindiging van den oorlogstoestand in dit gewest ver wacht. Dat in dit stelsel niet nit het oog wordt verloren de beteekenis, die sommige deelen der Pedistreek, als de wijkplaats der hoofden van den tegenstand en het bolwerk der geestelijke partij, voor de voortduring van liet verzet in Groot-Atjeh hebben, treedt uit de, in het begin van Augustus geschiede, ver jaging der moslemin uit de moekims Pakan Baroe en Pakan Sotb genoegzaam aan het licht. Overigens zij de opmerking veroorloofd dat de gevechten, die nog telkens geleverd worden en waarbij uit den aard der zaak nn en, dan zij het ook steeds te betreuren, verlie zen geleden worden, niet, zooals het voorloopig verslag aanleiding zou geven te meenen, in het gedeelte der Atjeh-vallei plaats vinden, waar door ons thans daadwerkelijk gezag wordt uitgeoefend, maar in de omliggende heuvel- en bergterreinen, waar onze troepen de vijandelijke benden opzoeken en, geholpen door aanwijzin gen van hoofden en bevolking, herhaaldelijk met goed gevolg overvallen. Op de vraag, welk politiek en krijgskundig doel thans, ten gevolge van de geschiede opera- tiën, geacht mag worden bereikt te zijn, geeft de rust en de steeds verbeterende toestand in de streken, waar de vijandelijke benden het niet meer wagen door te dringen, een afdoend antwoord en tevens ligt hierin het antwoord opgesloten op de vraag, welke gevolgen de minister van verdere toepassing der aangeno men gedragslijn verwacht. Welke opofferingen nog noodig zullen zijn om tot pacificatie te geraken, is uit den aard der zaak afhankelijk van den tijd, die nog noodig zal zijn om liet den hoofden van bet verzet duidelijk te doen worden, dat verdere tegenstand nutteloos is, omdat Nederland ditmaal onwrikbaar besloten is om aan den Atjeh- oorlog een einde te maken en het vruchteloos zou zijn opnieuw op ver andering ran inzichten te hopen. De minister acht het nutteloos om, na wat reeds in het voorloopig verslag zelf is aange voerd, nog zijnerzijds in beschouwingen te treden omtrent do rechtvaardigheid van den Atjeh-oorlog, en hij is het geheel eens met de leden, die het denkbeeld, dat door benoeming van eene staatscommissie aan den strijd in Atjeh een eind zou kunnen komen, een illusie hebben genoemd. Elk element van onzekerheid omtrent voortgang op den ingeslagen wegkan slechts strekken tot verlenging van den strijd en zou het omgekeerde uitwerken van wat de voorstander van zulk een commissie wenscht. De onbeteekenende rol, -die de meeste sultans van Atjeh in den loop der tijden in het toen nog onafhankelijke Atjehsche rijk hebben ver vuld, maakt het al zeer onwaarschijnlijk dat van herstel van het sultanaat onder ons opper gezag iets goeds voor onze belangen zou te verwachten zijn. De beschouwingen in het voorloopig verslag, naar aanleiding van eene, volgens dagblad- berichten, door den gouverneur van Atjeh uit gevaardigde dagorder, waarbij het mishaudeleu van vrouwen en kinderen verboden zou zijn bij het departement van koloniën is van zulk een dagorder niets bekend, komen den minister niet gerechtvaardigd voor. Waar de jongste oorlogen tusschen beschaafde natiën in Europa de juistheid aantoonen van de opmer king in het voorloopig verslag, dat wreedheden in de hitte van den strijd niet altijd te voor komen zijn, laat zich een voorzorgsmaatregel, gesteld dat die door den gouverneur van Atjeh zou genomen zijn, te eerder verklaren, als men rekening houdt race f.ot feit dat ook inlapdsche troepen onder onze vanen strijden. In geen geval ligt er evenwel reden in om het plegen van wreedheden door onze troepen een feit te En hoe zal het in andere gemeenten gaan, bv. in Middelburg, Vlissingen, Goes, Zierikzeeen Terneuzen? Voor kindoren en ouders komt het ons het best voor dien feestdag op Zaterdag te bepalen. 's Middags heoft de jeugd dan toch vrij, ter wijl 's Maandags weêr een halve dag vacantie zou gegeven moeten worden en 's avonds het huiswerk onder de pret van zelf weer lijden zou. Zaterdag 's avonds komt het er op een uurtje later niet op aan. Zondags hebben oud en jong gelegenheid om uit te slapen en kan laatstgenoemde zich nog den ganschen dag vermake» en spelen met do gekregen schatten. Altijd zij, die zoo gelukkig zijn iets te ont- vaneen. Mogen wij ouders, wier kinderen jaarlijks zulk een voorrecht te beurt valt, nog weer eens wijzen op de goede gelegenheid, die er met St. Nicolaas altijd is om minder bevoor rechten gelukkig te maken, door met het oude speelgoed en nog wat erbij aangenaam te ver rassen de kinderen van bekenden, die het verre van breed hebben in de wereld? Een ieder heeft die allicht en men brengt daardoor zoo gemakkelijk een schat van vreugde en genot in menig gezin. BENOEMINGEN ENZ. Bij kon. besluit: is benoemd tot kantonrechter te Gorinchem mr P. C. 't Hooft, advocaat en procureur, wo nende aldaar; is benoemd tot officier van justitie bij de arr.-rechtbank te Roermond mr A. M. Pleyte, thans substituut-officier van justitie bij de arr.- rechtbank te 's Gravenhage; is aan den off. van adm. 2e kl. J. van Gorsel, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit den zeedienst en bevorderd tot off. van adm. 2e kl. de adj.-adm. P. A. Kempen; is benoemd tot bewaarder van de hypotheken, het kadaster en de scheepsbewijzen te Sneek W. van Heyningen Nanninga, thans ontvanger der reg. en dom. te Groenlo; is de eerste-luit. G. van Olden, van het reg. gren. en jagers, op zijn verzoek, op non-activi teit gesteld voor den tijd van éen jaar en buiten hezwaar voor de schatkist zijn benoemd bij het wapen der art., by den staf van het wapen, tot majoor de kap. J. D N. de Fremery, van dien staf, toegevoegd aan den direct, der art. inrichtingen bij het le reg. vesting-art., tot majoor de kap. J. Eamaer, van het 2e reg. vest.-art.bij het 2e reg. vest.- art., tot majoor de kap. H. B. van Maaren, van het 2e reg. veld-art.tot kapitein de eerste-luit. S. C. Meerdink, van het le reg. vest.-art.bij het 3e reg. vest.-art., tot kap. de eerste-luit. J. A. de Bruyn, van het 2e reg. veld-art., tot eerste-lnit. de tweede-luit. W. du Vijn en F. H. W. Haanebeek, beiden van het korpsbij het korps pantser fort-art., tot eerste- luit. de tweede-luit. 0. Witsen Elias, van het korpsbij liet wapen der Kon. marechaussee, bij de le divisie, tot kap. de eerste-luit. G. A. van Haeften, van die divisie, toegevoegd aan den inspecteur der cavalerie zijn in hunnen rang overgeplaatstbij den gener. staf, de kap. W. F. Pop, van den staf der art., leeraar bij de Hoogere Krijgsschool bij hot wapen der art. en wel bij het 2e reg. veld-art., de kap. K. J. van Ravenswaay, van den gen. staf; is de rang verleend van majoor aan den gepens. kapitein der art. P. J, Margry; is de kapitein, plaats.-adj. C. G. A. Verwcyde, op zijne aanvrage, op pensioen gesteld ad f 1300 '8 jaars. Aanstaanden Woensdag verleent de minister van justitie geene audiëntie. Burg. en weth. van Amsterdam verzoeken hun stadgenooten om St. Nicolaas op Zaterdag te vieren, die van 's Gravenhage om dat Maan dag; te doen. Gedurende den winter van 1897/98 zal aan de officieren en het kader der dd. schutte rijen te Middelburg, Z i e r i k z o e en Goes theoretisch onderricht worden gegeven door de officieren en het kader van het leger, De geweren M 71, die vroeger alleen gedu rende de zomeroefeningen in handen der schut ters werden gegeven, zullen voortaan te Mid delburg ook des winters in hun bezit blijven. Deze wapens gaan thans over in verantwoording bij het gemeentebestuur; terwijl de groot kaliber geweren in een der wapendepóts worden in geleverd. Volgens bericht nit Vlissingen is, Zondag het Engelscho stoomschip Saint Cirth- bort, van New-York naar Antwerpen, door on bekende, oorzaak op de „Paardenmarkt", in de Wielingen, aan den grond gevaren, maar, na met het namiddagtij te zijn blijven zitten, heden nacht met behulp van drie sleepbooten weder vlot gekomen. Tot kommies 4e kl. bij 's rijks belastingen is benoemd C. L. Vervaectc te Rilland- ath, wien als standplaats Sas van Gent is aangewezen. Bevorderd zijn tot de 3e kl. de kommiezen i klasse L. Michielsen en I. F. Eckebus, rosp. te Sluis en Hon tenisse. Bij beschikking van den minister van waterstaat is de civiel-ingenieur A. K. Zweede benoemd tot buitengewoon opzichter bij het voorbereiden van het maken eener tweede doorvaartopening aan de spoorwegbrug over het kanaal door Zuid-Beveland te V 1 a k e. Het door een steen getroffen oog van in jongen te Borssele, van wiens onge val in ons vorig nommer melding is gemaakt, zal verloren zijn. De heer M. P. de Looff te C o 1 ij n s- plaat, assistent-dijkbaas van Scharendijke, is benoemd tot dijkbaas aan den Zuidhoek (Schouwen.) Tot vader en moeder in het Hervormd diaconie verplegingshuis te Z i e r i k z e e zijn benoemd J. Grootendorst en vrouw te Am sterdam. Zondagmiddag vergaderden te Terneu- z e n de besturen der liberale kiesvereenigingen in Zeeuwseh-Ylaanderen'sOostelijk deel. In deze vergadering werd de centrale liberale kiesvereeniging geconstitueerd. Zij hoeft als haar program aangenomen het program der Liberale Uniezonder zich echter hij de Unie aan te sluiten. De vereeniging zal candidaten stellen voor de verkiezing van een lid der Tweede kamer (district Oostburg) en van leden voor de Provinciale staten (district Hulst). Tevens zal de vereeniging propaganda maken voor hare beginselen. Het bestunr dezer centrale vereeniging be staat uit de heerenJ. C. M. Hartman te Zaamslag, voorzitterP. J. Versluis en C. J. Dhont te TernenzenL. J. Geelhoedt te Zaam slag, penningmeester, en N. J. Harte te Ter- neuzen, secretaris. Te Cadzand is in den nacht van Zater dag op Zondag, tengevolge van den mist, het stoomschip St. Hubertvan Liverpool, nabij het badhuis aan den grond gevaren. Met behulp van sleepbooten - is het in den daarop volgenden nacht vlot gekomen en ver trokken. Schattingsdistricten. Iu de St. Crt van Zondag en Maandag is opgenomen een staat van de verdeeling van het rijk in schattingsdistricten voor de werk zaamheden der herziening van de belastbare opbrengst der gebouwde eigendommen, met aanwijzing van de hoofdplaats van elk district en van de kadastrale gemeenten, afdeelingen of sectiën, tot elk district beboerende. De provincie Zeeland is verdeeld ia drie districten Middelburg, Goes euZierik- zee. Tot Middelburg behooren Aagtekerke, Aardenburg, St. Anna ter Muiden (bnrg. gem. Sluis), Arnemuiden, Biervliet, Biggekerke, Bres- kens, Cadzand, Domburg, Eede, Gapinge, (burg. gem. Vrouwepolder), Grijpskerke, Groedc, Ileille, (burg. gemeente Sluis), Hoofdplaat, IJzendijke, Kleverskerke, (burg. gem. Arnemuiden), Kou- dekerke, St Kruis, St Laurens, Meliskerke, Middelburg, Nieuw- en St Joosland, Nieuwvlict, Oost- en West-Souburg, Oostburg, Oostkapelle, Retranchement, Ritthem, Schoondijke, Seroos- kerke (Walcheren), Sluis, Veere, Vlissingen, Vrouwepolder, Waterlandkerkje, Westkapelle, Zoutelande en Zuidzande. Tot Goes bêhoorenAxel, Baarland, Bers- le, Boschkapelle, Clinge, Driewegen, Elle- woutsdyk, Fort Bath, (burg. gem. Rilland-Bath), Goes, Graauw, 's-Gravenpolder, 's-Heer Abts- kerke, 's-Heer Arendskerke, 's-Heer Hendriks kinderen, (burg. gem. 's-Heer Arendskerke), 's-Heerenhoek, Heinkenszand, Hengstdijk, Hoe- dekenskerke, Hoek, Hontenisse, Hulst, Yerseke, St Jansteen, Kapelle, Kattendijke, Kloetinge, Koewacht, Krabbendijke, Kruiningen, Neuzen, Nisse, Ossenisse, Oudelande, Overslag, Ovezande, Philippine, Rilland, Sas van Gent, Schore, Stoppeldijk, Waarde, Wemeldinge, Westdorpe, Wolfaartsdijk, Zaamslag en Zuiddorpe. Tot Zierikzee behooren: St Annaland, Bommenede, (burg. gem. Zonnemaire), Brouwers haven, Bruinisse, Burgh, Colijnsplaat, DrijBchor, Duivendijke, Eikerzee, Ellemeet, Haamstede, Cats, Kerkwerve, Cortgene, St Maartensdijk, Nieuwerkerk, Noordgouwe, Noordwelle, Ooster- land, Oud-Vossomeer, Ouwerkerk, StPhilipsland, Poortvliet, Renesse, Scherpenisse, Serooskerke (Schouwen), Stavenisse, Tholen, Wissekerke, Zierikzee en Zonnemaire. Van den figuurschilder Krabbé is thans by den boekhandelacr F. B. den Boer alhier een waterverf teekeniugWapeninspectie ten toon gesteld, die wegens omvang en onderwerp nog al tot de kapitale behoort. Heeft men eenmaal vrede met de dominee- rende grijs blauwe kleur in dit kunstwerk, dan valt er veel te loven. De jonge militairen, die onder toezicht van een officier hunne wa pens laten onderzoeken, zijn in hun afwach tende houding en afwisselende standen goed gegroepeerd en met vaste hand geteekend. Vooral de wapensmid in zijn blauw boezeroen, die aandachtig den sabel onderzoekt, is uit muntend geobserveerd en met flinke penseel streken gemodelleerd. Daarbij zijn de verschillende stoffen goed uitgedrukt. Ruimte en binnentoon der werkplaats zyn er zóo, dat ze onmiddelijk door waarheid tref fen. Ons komt deze aquarel van den jeugdi gen figuurschilder voor als een ernstige en deugdelijke proeve zijner kunst. Door wat opoffering der wijkende figuren, zou zeker het werk nog aan diepte en illusie gewonnen hebben. Wie het kunstwerk naar waarde wil genie ten, raden wij aan op verschillende uren van den dag een kijkje te nemen, want soms glimt het, door wisselend daglicht en reflectie op de glazen, zóo sterk dat het slecht is waar te nemen. Wij ontvingen het eerste nommer van Hollandia, een weekblad over Nederlanders in den vreemde. Redactie en administrateur zijn gevestigd te Londen het blad wordt uitgegeven te Amster dam en staat onder leiding van Jack T. Grein, terwyl redactrice is mejuffrouw Johanna Volz, beiden in Engelands hoofdstad wonende. Tal van letterkundigen en kunstenaars heb ben hunne medewerking toegezegd. Anton van Rooy treedt lieden (Maandag) voor het eerst in Londen op in Queens Halt op het Mottl-Concert. In het voorjaar keert hij daar weêr terug om als gast op te treden in den Ring dei' Nibulungen, TannJtfiuser en Tristan und Isolde, A. s Zaterdag zingt hij te Rotterdam op een concert, dat in de groote Doelezaal gegeven wordt door het Utrechtsch stedelijk orkest, directeur Wouter Hutschenruijter. Hij zal dan o. a. een aria nit Hans Helling en Wotan's Abschied uit Walkilre en eenige Wagner-liederen zingen. In Januari zal hij weêr te Amsterdam zich doen hooren. Bij zijn gouden jubilé a. Donderdag krijgt de, ook in Middelburg zoo goed bekende, too* nesispeler Van Doesolaar o. a. een gouden gedenkpenning van de stad Antwerpen.

Middelburgsche Courant | 1897 | | pagina 1