Om iet leescMei, HET HUIS, BUITENLAND. Marttpriizen w Tam en Heel. Advertentiên. Hari J. Ternooij-Jlpèl. Dinsdag 9 November 1897, verkoopen: verkoopen: Boeloewayo. Bij de opening van den spoorweg, welke, langs de Westelijke grenzen van Transvaal en Vrijstaat, Boeloewayo aan het Kaapsche spoornet verbindt, las de Britsche Hooge commissaris een telegram van geluk weusehing van Chamberlain voor, welk stukj beantwoord werd met drie cheers voor Cham berlain en Rhodes. Vrijdag 5 November. Rotterdam. Telegram van den make laar H. van Randwijk). Ondanks flauwere termijnmarkten blijft de stemming vast. Meel stil. Donderdag 4 November. Antwerpen. Tarwe flauw. Amerikaansch fr. 2VU. P a r ij s. Tarwe vastloop. md. fr. 29.35. B e r 1 ij n. De voortgezette daling in Amerika scheen hier eerst geheel zonder uitwerking te blijven, maar de aanvankelijk bedongen vaste vraagprijzen moesten later voor tarwe en rogge toch eenigszins verlaagd worden, teneinde voor het aanbod plaatsing te vinden. De omzet bleef beperkt. Pesth. Tarwe nauwelijks prijshoudend. Don derdag fl. 12.12. Woensdag fl. 12.15. New-York dis. 97 a/8; vorigen dag 98l/<. Chicago 9495%. Verkoopingen en Verpachtingen in Zeeland. Datum. P aats. Voorwerpen. Information 8 Nov VlissiDgen, Meubels Hendrikse. 9 Vlissingen, Beestiaal enz., Maret Tak. 10 Abeele, Inspan, Tak. 12 Ooatkapelle, Inspan, Verhulst. 16 Middelburg, Meubels, Notarishuis. 17 V rouwepo Ider.Boomon, Verb. ;lst. 17 Vlissingen, Huizen, Maret Tak 17 O. Souburg, Hum, Maret Tak IS M iddelburg. Hout, Kouion. 18 Middelburg, Smederij, Verhuist. Algemeen Overzicht. Chamberlain is weer eens aan het oreeren ge weest, en wel tot verheerlijking van de vader landsliefde. Hij stelde in het licht wat deze had gedaan. Tot de vele voorbeelden, welke hij aanhaalde, behoorde ons land, maar wij misten de Transvaal. De mannen van Majoeba en Doornkop hadden beter verdiend. Ook hééft hij medegedeeld, dat de verhou ding in Znid-Afrika in lang niet zoo goed was als nu en dat ook de betrekkingen van Enge land tot het Drievoudig Verbond op het oogen- blik beter zijn dan te voren. Verder sprak hij nog over de pogingen, om een nan wen band tus- Bchen Engeland en de koloniën te vormen en geloofde dat men daarin zou slagen. Dezo woorden over het Drievoudig Verbond verdienen eenigszins de aandacht, in verband met een bericht, dat den vorigen dag in de Manchester Guardian verscheen, een blad dat, gelijk meer provinciale bladen in Engeland, den roep van betrouwbaarheid heeft. Chamberlain zou, met het oog op de gebeurtenissen op de W. kust van Afrika en de gevreesde moeilijk heden met Frankrijk, neiging hebben zich meer bij het Drievoudig Verbond aan te sluiten. Hij acht het mogelijk de Duitsche politiek ten opzichte van de Transvaal, zooal niet geheel te veranderen, dan toch te wijzigen. Deze laatste woorden verdienen vooral de aandacht, nu bekend is geworden, dat er schan delijk wordt geïntrigeerd, om de Transvaler» tegen de Duitschers op te zetten en in Duitsch- land klachten over de Transvaalsche regeering ingang te doen vinden. De oorsprong van de telegrammen aan de Engelsche bladen in Znid- Afrika, vol met leugens over den toon der Duitsche bladen, zou dus niet ver te zoeken zijn. Ondertusschen zou Salisbury van deze plan nen niets willen weten, en er sterk toe over hellen in een schikking met Frankrijk te treden, en in het algemeen toenadering tot het Fransch- Russische verbond te zoeken. Dat de overeenstemming tusschen Salisbury en Chamberlain maar matig is, dat is bekend, en men weet eveneens, dat Chamberlain gaarne de baas speelt, een eigenschap, waaraan men zijn geheelen omkeer in de politiek wel eens wijt Deze oneenigheid heeft echter een vermake lijke zijde, en wel deze, dat men eens duidelijk kan zien, welk een „innigheid" toch ten grond slag ligt aan al die allianties, als twee tot de dezelfde partij en hetzelfde kabinet behoorende staatslieden het er niet over eens zijn, bij welke alliantie hun land zich behoort aan te sluiten. En de stuurloosheid der hedendaagsche En gelsche politiek blijkt het best uit het feit, dat Salisbury 'en Chamberlain verschillen over de vriendschap of vijandschap met Fraukrijk. Over de gebeurtenissen, welke de verhou ding tusschen beide landen bepalen, de grens kwestie in W. Afrika, is weer wat nienws. Eenige voor de Fransche weggevluchte in boorlingen ter N. W. kust van Afrika hebben de bescherming van de Niger Company opge zocht. Te Lagos liep het gerucht, dat deFranschen in het land van de Yoroeba waren doorgedron gen en daar twee plaatsen hadden bezet. Een Engelsche troep was uitgezonden om den Fran- schen te doen weten, dat zij zich op Engelsch gebied bevonden. Wat de bevelhebber zou doen, als de Fran sehen die mededeeling maar niet terstond voor waar aannemen, werd niet gemeld. Een later bericht bevestigt dit, en deelt mede, dat men te Lagos bericht ontving dat een Fransche expeditie de grenzen dezer Brit sche kolonie was overgetrokken en Saki had bezet. Onmiddellijk na de ontvangst van dat bericht, zond de Engelsche gouverneur den Franschen een gedeelte zijner troepen te gemoet. Men beweert, dat de Franschen daarop Saki hebben verlaten, maar Kiski bezet houden. Omtrent een ander conflict, dat tusschen Duitschland en Haiti, bevatten de Duitsche bladen eerst nu bijzonderheden. Immers de aanleiding was nog geheel onbekend, toen de diplomatieke betrekkingen werden afgebroken. Volgens de Nordd. All. Z. was een Dnitsch koetsier, Lüders, te Por te au Prince gearres teerd, wegens verzet tegen de politie, welke, naar Liiders beweert, zonder schriftelijk verlof zijn huis binnendrong, teneinde een zijner ondergeschikten te arresteeren. De zaak kwam voor den rechter, en Liiders werd in twee instanties veroordeeld. De ver tegenwoordigers van den Duitschen minister resident, die het hooger beroep had bijgewoond, kreeg de overtuiging dat het vonnis op ver keerden grond was geveld. Hij telegrafeerde naar Berlijn, en daar droeg men hem op de onmiddellijke invrijheidstelling van den veroor deelde en daarenboven de bestraffing van den betrokken politie-beambte te vragen. De regeering van Haiti heeft den eersten eisch ingewilligd, en Liiders gratie verleend. Maar Duitschland eischt bovendien schadever goeding wegens onwettige gevangenhouding. De Duitsche bladen achten het buiten twijfel of de regeeving van Haiti zal zich haasten die te verleenen. Deze zaak zou dus een tegenhanger van de Corfu Rica packet zijn, met dit. onderscheid, dat toen de rechter erkende dat Carpentier niet strafbaar was, terwijl Lüders door de bevoegde rechter veroordeeld werd. De eisch van Duitschland komt dus feitelijk daarop neer, dat de regeering van Haiti, alzoo het uitvoerend bewind, een vonnis van den strafrechter moet te niet doen, en iemand die door den rechter veroordeeld is, onschuldig verklaren. En dat zijn nog maar berichten uit Duitsche bron, waarin de zaak zeker niet te gunstig voor Haiti is voorgesteld. Nog onbillijker is de houding van Duitsch land, als waar is wat de Berl. N. N. meldt dat Lüders op Haiti geboren is, uit het huwelijk van een daar gevestigd Duiischer en een Hai- tiaansche vrouw. Van Engeland wave het te begrijpen, dat het zich zulk een zaak aantrekt, als het er belang bij heeft, een aanleiding voor een maritiem optreden te vinden. Maar Duits chlanda kolo niale politiek is in den regel royaler. Beknopte Mededeelingen. De Engelsche liberalen hebben weer een groote stembusoverwinning te boeken. Het dis trict Middleston, dat sedert 1885 afwisselend een liberaal en een conservatief koos, en laatstelijk aan den conservatief Thomas Fielden een meer derheid van 865 stemmen gaf, koos nu met een meerderheid van 300 op de 11.600 stemmen, den liberaal Duckworth. De opgewondenheid onder de liberalen is groot bijna elke ver kiezing brengt hen een stapje nader tot de meerderheid. Maar als zij die hadden, dan komt dc vraagWhat whill she do with it. - Het syndicaat der Engelsche werktuig makers vaardigde een manifest uit tot recht vaardiging van zijn houding, en vroeg verder aan de andere werklieden èen ondersteuning van 240.000 per week, dat is zoowat de helft van de uitkeering aan de werkstakers. - De Fransche kamer heeft haar werkzaam heden hervat met de behandeling van de mail contracten. Zij besloot met 350 tegen 156 stemmen de begrooting aan de orde te stellen tegen Maandag. De Duitsche politie in Lotharingenheeft nog een Franschman aangehouden, een 46jarig man, wiens vader in 1871 behoorlijk had ge zorgd dat zijn zoon Fransch onderdaan bleef. - In Duitschland schrijft men den geluk kigen omkeer in de zaak van de militaire rechtspleging toe aan den invloed van den populairen groothertog van Baden, 's keizers onlangs zoo diep gegriefden oom. Keizer Frans Joseph heeft de beide onder voorzitters van den rijksraad ontvangen, en hen bedankt voor hun leiding der vergade ringen. In de jongste zitting van dat lichaam, was het weer de gewone herrie. Er is besloten al leen het vergelijk met Hongarije te behandelen. Maar na dit besluit was de vergadering zoo rumoerig, dat men de zitting moest sluiten en dus niets behandelde. Over de voorvallen na de hervatting der werkzaamheden, zie men het telegram onder de Laatste Berichten. De Ind. Beige bevat een vrij uitvoerig verslag van den jongsten Spaanschen minister raad. De minister van marine gaf een breed overzicht van den stand van den aanbouw en van den aankoop van materieel. In een volgende zitting zal te dezer zake een beslissing worden genomen, als nadere rappor ten van de ministers van marine en van oorlog zijn ontvangen. Besloten werd den gouverneur der Philip- pijnen volmacht te geven om gratie te ver leenen, terwijl de minister van oorlog maatre gelen zal nemen met het oog op een annexatie op Porto-Rico. Sagasta bracht de zaak ter sprake van de woorden, door generaal Weyler bij zijn vertrek gesproken. De ministerraad besloot den generaal bij zijn terugkomst inlichtingen te vragen. Die terugkomst zal een feestelijke zijn, want de bewoners van Santander hebben aan de regeering verlof gevraagd voor een betoo ging ter eere van Weyler. De ministerraad besloot het gevraagde ver lof te verleenen, mits de betoogers binnen de grenzen der wet bleven. Uit andere bronnen blijkt, dat er een kwestie piet generaal Woodford is over [de vraag of de regeering in haar eerste nota van antwoord al dan niet de autonomie heeft beloofd. De regeering zal te verstaan geven, dat zij zal doen wat haar nuttig voorkomt. De Thessaliërs, die eindelijk naar hunne woningen mochten terugkeeren, zijn voor een groot deel er niét beter op geworden. Vele vonden hun woningen verbrand, en, waar dit niet het geval was, althans geplunderd. De nood der teruggekeerden is, ook met het oog op het jaargetijde, zoo groot, dat men hen van tenten en bedden heeft moeten voor zien. De Grieksche kroonprins zal binnen kort een rapport over den oorlog inleveren. Daar uit zou blijken, dat verschillende door hem gegeven orders door de nalatigheid van officie ren niet werden uitgevoerd. Volgens de Fr. Z. heeft de sultan alle eischen,in het Boelgaarsche ultimatum vervat, ingewilligd; het besluit tot het verleenen der berats voor de bisschoppen te Stroenitza, Melnih, Hoekoesc-b, Deber en Monastir ligt gereed en zal Zaterdag worden openbaar gemaakt. Ken schetsend toch, dat de sultan wijkt voor een krachtigen stap van het kleine Boelgarije, en den spot drijft met al die diplomatieke ver- toogen van zes groote Mogendheden. Volgens de Times zal de bezetting van Kassala plaats hebben door een corps van 2000 man, onder aanvoering van generaal Kitchener. Reeds meermalen is er op gewezen, dat Klondyke een tweede Johannesburg is, waar men nevens rijke mijnen ook lastige uitianders heeft. En nu krijgt men er volgens de Daily Chroniclenog een Rhodes-Jameson rooftocht. Een troep Amerikanen wil Dawson City in naam van de Vereenigde Staten gaan bezetten en daar de Star-sprangled banner planten. Met. behulp van de uitianders zou men dan de voor de kroon gereserveerde claim's gaan ontginnen, en dat zoo mogelijk reeds gedurende dezen win ter doen. De burgemeester van Croot-New-York. Zelden was de Europeesche pers zoo een stemmig in haar oordeel, als over den uitslag der verkiezing te New-York. De Temps spreekt van de zegepraal der factie, die de incarnatie is van alle ondeugden der demagogie, en die in de politiek alleen een onuitputbare mijn ziet, welke voor haar verachtelijke doeleinden moet worden geëxploiteerd. De Times spreekt van de pretorianen der om- kooperij, en zegt verder Tammany is een naam welke geen verklaring behoeft; it is simply stinksterwijl de Westminster zegt, dat de repnblikeinsche en democratische bosses, elkan der niet zulk een haat toedroegen als zij ge zworen hadden aan een onomkoopbaar, eerlijk bestuur. De KÖln. Z. voorziet een vierjarigen roof tocht, zooal8 de wereld er nog nooit een aan schouwd had. De Frankfurter Z. zegt, dat wie de verhou dingen niet kent, zich niet zal kunnen begrijpen, waarom de kiezers niet de voorkeur gaven aan een eerlijk man, boyen den vertegenwoordiger eener schaamtelooze roofpolitiek. Onder de omstandigheden, welke de kiezers leidden, be hoort, volgens dit blad, naast de politieke kwestie,afkeer van het ingrijpen in het par ticuliere leven, door de bekende maatregelen voor Zondagrust, tegen dr'ankverkoop enz. Van de groote- Hollandsche bladen zegt de N. R. Crt. dat Tammany Mall het kiezerscorps beheerschte door ómkooping, baantjes-sjacheren, begunstigen en spioneeren, terwijl het Hbld meent, dat nn het'©ogenblik aanbreekt, waarop Tammany zich kan doen gelden. De beschik king over het budget van „Greater-New-York" een budget van tachtig millioen dollars valt aari Tammany ten deelalle stedelijke betrekkingen worden geschonken aan de vrien den en de aanhangers van Tammany. De oude leuzeThe spoils for thé Victors kan nu weder een nieuwe toepassing vinden. Over de verkiezing wordt nog gemeld, dat Van Wijck geen enkele maal het woord heeft gevoerd, een geheel onbekend iets in het land, waar het spreken zoo onafscheidelijk aan verkiezingen is verbonden, dat men er zich letterlijk doodpraat. Van Wijck wordt algemeen voor een stroo man van Croker, het hoofd der Tammany- bende, gehouden. Over zijn persoon meldt het Hbld het volgende: Robert A. van Wijck, de eerste burgemees ter van Groot-New-York, is van Hollandsehe aikomst. Omstreeks dé helft van de zeven tiende eeuw vestigde Cornelius Barents, uit Wijk, zich te Niéuw-Amsterdam. Ih '1660 trad hij in den echt met een dochter van den toenmaligen eersten Hollandschen gereformeer den geestelijke in Amerika, ds. Polhemus en werd de stamvader van het geslachtVan Wijck, dat wel is waar nooit zeer vele afstammelin gen heeft geteld, maar der republiek kranige rechtsgeleerden, ambtenaren en soldaten heeft geleverd. Ook de nieuwgekozen burgemeester moet een zeer bekwaam jurist zijn. Hij is 47 jaar oud en met zijn broeder Augustus Van Wijck, ook een rechter, vertegenwoordigt hij thans het oude geslacht. Beide Van Wijck's zijn leden van het bestuur van de Holland Society, welke vereeni- ging enkel bestaat uit afstammelingen van Hol landers, die vóór 1675 zich in Amerika ves tigden. Rechter R. A. Van Wijck was in het begin van zijn loopbaan een verklaard vijand van Tammany, doch verzoende zich later met de machtige organisatie. Veel meer valt er over den nieuwen burge meester niet te zeggen. Alleen willen wij in dezen tijd, nu men zooveel opheeft met records, niet onvermeld laten dat ook de eerste burge meester van Groot-New-York een record houdt en wel in het eten. Hij verorbert met ge mak een biefstuk van drie kilogram. INGEZONDEN STUKKEN. Ingezonden stukken worden in geen geval teruggezonden. EENE MEDEDEELINC. Er zullen weinigen zijn£tlie nog in 't geheel niets vernomen hebben van het vreeselijk lijden, dat honderden hebben moeten ondergaan inde gevangenissen van Montjuich, op de galeien of in ballingschap, op bloote verdenking van mede plichtigheid aan zoogenaamde anarchistische aanslagen. Onderden naam van de Spaansche Martelaren zijn die ongelukkigen welhaast be kend geworden in heel de beschaafde wereld. De blijmakend-alarmeerende berichten in de laatste dagen, als zou de nieuwe Spaansche re geering recht hebben gedaan, blijken echter totaal onjuist te zijn. Er heeft zich nu een Comité gevormd hier te lande, tot inzameling van gelden ten behoeve dier ongelukkigen, om hen te bevrijden of in den vreemde in hun ballingschap bij te staan. Dit Comité bestaat uit de vereenigingen De Dageraad (dr n. de Vries en A. H. Gerhard), de Socialistcnbond (J. Blinxma, J. v. d. Burg en A. Goud), de Soc.-Dcm. Arb. Partij (mr P. J. Troclstra, P. van Dam en Jos. Loopnit) en verder uit de dames Cornelie Huygens en Th. SchookHaver en de heeren P. II. Hugen- holtz Jr., Th. M. Ketelaar, J. v. Loenen Martinet, P. Nolting, Henri Polak, P. L. Tak, J. A. Tours, mr L. Zegers Veeckens (voorzitter) en F. M. Wibaut te Middelburg. In afwachting van nadere inlichtingen om trent den aard en den omvang der nooden en van nauwere aaneensluiting der verschillende comité's, volstaat 't Comité met deze korte Bijdragen te zenden aan den secretaris-pen ningmeester A. II. Gerhard, 3e Helmersstraat 63, Arasterdam. Vertrokken en aangekomen schepen. Vlissingen, 5 Nov. Vertrokken het Eng. ss. Rosslijn, gez. Parnall, naar Antwerpen. HANDELSBERICHTEN. Koers van Gisteren Heden Graanmarkten enz. Vlissingen, 5 Nov. Boter 1.10 1. Eieren f 6.a f per 104 stuks. Amsterdam, 5 Nov. Raapolie 29'/a« Lijn olie 15 a contant. Cureghdm-Anderlecht, bij Brussel, 4 Nov. Ter veemarkt van heden (Donderdag) waren 1392 stuks runderen aangevoerd, waarvan 578 ossen, 108 stieren en 706 koeien en vaarzen. De prijs per kilo levend gewicht was voor ossen 0.76 tot 0.86 francsstieren 0.57 tot 0.67 francskoeien en vaarzen 0.57 tot 0.67 francs. PRIJZEN VAN EFFECTEN. Staatsleeniiigeii, Per telegraaf 4. Nov. Nov. NEDERLAND. pCt. Bedrag Stukken Cert. N. W. Sch. 2% 1000 8716/ia dito OblS 1000 991/4 991/4 dito Cert8 1000 98% 98S/8 HONG. dito goudl. 5 100 1017/8 ITALIË. Ito. 62/81 5 Lir. 100-100000 OOSTENRIJK. Obl. Mei-November.5 fl. 1000 868/4 857/8 dito Jan.-Juli... 5 1000 86S/8 85S/8 dito dito Goud.. 4 200-1000 POLEN. Obl. S. 44 4 Z.R. 600 93 PORT. O. B. 68/8 met ticket...... 8 197/g 1915/jg dito dito 1888/89 met ticket.4% fr. 600 297/8 297/8 RUSLAND. Cert. Ins. 6e S. 1864 6 Z.R. 500 73 dito 80 geo. dito 4 126-625 dito 1889 dito 4 R. 125 985/„ dito 93 5e Em. 4 G.R. 125 dito 94 6e Em. 4 R. 125 100% 9915/I6 Obl. L. 1867/69 4 20-100 10U5/16 10U6/16 Cert. v. B. Asgn. 0 P.R 1000 dito 1884 goud 5 G.R. 125-1000 104)4 104/4 SPANJE. O. B. Per. 4 Pes. 1000-24000 661/4 dito bin. Perpet. 4 Pr. 600-26000 TURKIJE. Gepriv. 4 fr. 600-2500 86 Ceconv. serie D, 20-2000 22 dito dito C. 20-100 2316/16 24 EGYPTE. O. L. 76 4 20-100 107 10613/16 dito sp. dito 1876 8% 1 20-100 BRAZILIË. Obl. Londen 18884 1000 63% dito Obl. 1889 4 61>4 VENEZUELA 1881 4 ,1 100-600 32s/]6 8OI/4 Industrieel© en Financieele ondernemingen. NEDERLAND. pCt. N.W. en Pac. Pbr. 5 600-1000 57 67% Ned. Hand.Msch. A. rescontr6 1000 N.-I. Hand. A. u 150 857/g 86)4 Zeeland Aand... 500 ito dito Pr. dito 600 dito Obl. 1886.. 3 1000 74 DUITSCHLAND Cert. Rijksbank Aand. Amsterdam R.M. 2000 OOSTENRIJK. A. O. H. Bfl. 600 8poorwegleeningen. NEDERLAND. pCt. Holl. SpoorHU/4 llll/4 Mij tot Expl. van St. Spw. Aand.. 260 Ned. Ctr. Spw. A. 250 dito Obligatie... 11 1000 N.-I. Spw. Aand, 250-1000 200 N.-B. Boxt. Obl. gestemp. 1875/80 100 iTALIE. Spoorw. leening 1887/89 Lir. 500-2600 S-W/je Vict. Em. Sp. O. S u 500 Zuid-Ital. Sp. O. S 500-5000 581/2 58S/8 OOSTENRIJK. F. Spw. OM. 3 fr. 500 POLEN. W. W. A. Z.R. 100 14415/16 RUSLAND. Gr. Sp. Maatsch. Obligatie 41/g 500 IOOI/4 dito dito dito 4 11 1125 Balt. Spw. Aand. S 26-1250 Kurk Ch. Az. O. 4 100 102 IOIS/4 Mosk. Smol. dito 6 1000 107)4 AMER1K. Crt. P. O 6 1000 dit. Calif. Org. dit. 5 1000 101)4 Chic. N.-W. Cert. Aand11 600-1000 dito le hjrpt. Cert. 7 1000 dito Mad. Ex. Ob. 7 500-1000 Menominie dito 7 500-1000 N.-W. Union dito 7 600-1000 Win. St Peter dito 7 500-1000 dito S. W. Obl. 7 600-1000 Illinois C. v. A. 7 11 500-1000 102 dit. Leas L. St. Ct. 4 500-1000 St.P. M. M. Obl. 7 600-1000 Un; Pac. Hfill. dit. 6 u 1000 Preniie-Leeniugen. NÈDERL. St. Ara. 3 100 HOI/4 ,1107/16 Stad Rotterdam.8 1Ö0 10811/™ BELGIE. St. Aütw. 18872% fr. 100 102)4 dito Brussel 1886 2% 100 HONG, Staatsl. 1870 fl. 100 OOSTENRIJK. Staatsleeningl854 4 dito 18605 dito 1864 Cred. inst. 1858 RUSL. Staatsl. 1864 5 dito 18665 SPANJE. St. Madr. 8 TURKIJE. Spoorwl. 3 120)4 1201/4 160 1611/s 100 321/4 331/8 Prijzen van Coupons en losbare Obligation. Amsterdam 4 November. Oostenrijk Papier.f 21. Oostenrijk Zilver11 21.05 Diverse in 11.68 11 met affidavit.. 11.98 Fransche47.60 Belgische47.60 Pruisische58.75 Hamburg Russen11 1.22 Goudroebelu 1.89)^ Russen per Z. R11 1.25 Poolsche per Z. R Spaansche buitenl47.60 it Binnenl.1.65 Aruerik. in dollars2.46 SpecieKoers. 6 November. - 21.— 21.05 11.58 11.98 47 50 47.50 68.75 11 1.22 1. 1.89)4 11 1.25 Wisbt. Souv./12.05 12.16 St. v. 20 mk. 11.80 u 11.90 11 ii f 20 fr. 9.621/4 0.261/j Stukk. v. 6 fr. f 2.35/2.40 Prff. Zilver 1.75 1.70 Burgelijke Stand. Van 4 en 5 November. Middelburg. OndertrouwdII. A. M. van Visvliet, jm. 29 j. met A. Kemp, jd. 24 j. A. D. II. Nieboer, jm. 27 j. met L, van den Broeke, jd. 32 j, P. C. Hondsmerlt, jm. 22 j. met E. J. Merk, jd. 20 j. P. Sturm, jm. 30 j. met T. de llijcke, jd. 27 j. I. Moscoviter, jm. 30 j. met C. J. C. Rijbering, jd. 21 j. J. van Hoetiaken, jm. 23 j. met S. J. Govaert, jd. 22 j. M. P. Fret, jm. 25 j. met C. C. Blaas, jd. 21 j. M. J. Schroever8,jm. 24 j. metM. A. Lakkee, jd. 33 j. W. F. H. de Ruijter, jm. 32 j. met A. Flipse, jd. 22 j. Getrouwd W. Gunter, jm. 36 j. met A. C. Robijn, jd. 39 j. A. van Sparrentak, wedr 37 j. met C. Bommeljé, jd. 29 j. BevallenA. J. de Nood, geb. Breel, z. C. C. Gillissen, geb. Hooftman, d. OverledenA. van Wijnkelen, wede van J. Flipse, 71 j. Heden, den 6 November 1897, herdenken mijne geliefde ouders WILLEM PIETER GRUSON e n JOHANNA CASTELEIJN hunne 25-jarige Echtvereenfging. Hun dankbare zoon. HEDEN VERSCHEEN ROMAN VAN Prijsn.: 12, 49, 72, 77, 79, 101, 104, 114, 122, 132, 136, 143, 161. P. ADRIAANSE, De Notaris P. DE MARET TAK zal op 's voorm. II uren, voor den stal van C. WEIS- FELD, aan de Slijkstraat te VLISSINGEN, in het openbaar 7 baatgevende Melkkoeien, 1 Varekoe, Melk- en Stalge- en en hefgeen meer zal worden gepresenteerd. De Notaris A. M. TAK zal op des voormiddags te 10 uren, op de Hofstede ,IIET ZANDHOFbewoond door C. BOU- CHERIE, aan den Ouden Vllssingschen Weg, bij den Kleinen Abeele, in het openbaar VKRKlOCHPElSr bruin Merriepaard, oud 11 jaren, 9 baatgevende Melk- koeien, 1 Varekoe, 1 Kalf- MflfNaffes*; vaars, 2—1'/Jarige Vaarzen, 1—half jarige Vaars, 1 Kweckkalf; l Menwagen, 2 Eggen, Veldslede, Hol blok, Kortmolen, Windmolen, Geesel- stoel, Watervat, Tobben, Graanzeeften, droge iV'utsaards, Karnmolen, den Mest in den Mestput, Paardenwant. Voorts eene partij MELKERS-, ZOLDER GEREEDSCHAPPEN en MEUBE LEN, waaronder: Karn, Roomtonnen, Emmers, Melkkanoen, Stoelen, Bu reau, Kabinet, Klok, Plaatstoof, ko peren Ketels, een Staten Bijbel en meer andere Goederen. De Notaris P. DE MARET TAK zal op Woensdag 17 November 1897, des mid dags te 2 uren, in de Herberg „Dorpszicht", te OOST-SOUBURG, in het openbaar genummerd 38, met ERF, SCHUUR TJE en grooten TUIN, te Oost-Sou burg, in het dorp, samen groot 7 aren, 10 caren. Te bezichtigen daags vóór en op den dag Van verkoop. Inlichtingen ten kantore van Vooi-noemd«n Notaris te Vlissingen,

Middelburgsche Courant | 1897 | | pagina 3