NIDDELBURGSCHE COURANT. 140' Jaargang. 1897. Donderdag 4 November. man ■m N°. 260 Deze courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen* Prijs, per kwartaal, zoowel voor Middelburg als voor allo plaatsen in Nederland franco p.p., ƒ2.- Afzonderlijke nummers kosten 5 cent. Thermometer Middelburg 3 Nov. 8 u. vm. 35 gr. 12 u. 39 gr., av. 4 u. 39 gr. F. Verw. tam. kr. 0. wind. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór èén uur aan het bureau bezorgd zijn. Advertentiën: 20 cent per regel. Geboorte- dood- en alle andere familieberichten en Dankbetuigingen van 17 regels 1.50elke regel meer 20 cent. Reclames 40 cent per regel. Groote letters naar de plaats, die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Prospectussen daarvan zijn gratis aan het bureau te bekómén. Agenten. Te 's GravenhageDe Gebr. Belltofaxte to Amsterdam A. de'La Mar Azn. Middelburg 3 November. Een akelige mode. Dames, rukt toch die vogeltjes van uw hoednaait er linten en strikken op zooveel en zoo hoog ge er maar op kunt bergen, maar helpt niet mee aan het vermoorden van die diertjesPraat maar toe. Tegen een mode vechten is een werkje zonder eenige redelijke hoop op succes, adres aan de hooge hoeden en corsetten. Noem doorslaande argumenten zoo veel ge wilt, het blijft stukknijpen van water: ge komt er wel door, maar het laat geen spoor na. En de hooge hoed blijft met zijn tergende hardheid en leelijkheid waar hij is, de corsetten blijven om de lichamen der dames gekneld en de vogeltjes worden bij millioenen vermoord en op de hoeden der dames gezet met uitge spannen vleugels als een overtuigingsstuk van de gruwlijke wreedheid der menschen. Gruwelijke wreedheid en onverstandige onwil Want wanneer men leest, dat een Parijsche firma aan een groothandelaar de levering van 20.000 kwikstaartjes en andere vogels opdraagt, dat het vasteland, naar men berekent, jaarlyks 150 millioen van die slachtoffers eischt, dan is het heel begrijpelijk, dat de insectenplaag voor den landbouw steeds grooter afmetingen zal aannemen. Maar voer eens een landbouwargu- ment aan tegen een mode 1 En de vrouwelijke zachtheid dan In het Zondagsblad van het N. v. d. D. zette een ze kere v. S. boven een opstel over dit onder werp de woorden van Schiller over de vrouwen Sie flechten und weben, himmlische Rosen ins irdische Leben, en vroeg waar die tegenstrijdig heid dan toch van daan komt en deed vooral een beroep op de moeder. Mogelijk ligt er een verklaring in de om standigheid, dat die dames de vogeltjes niet hebben zien vermoorden, en dat de dames, die vogels op den hoed dragen, ze voor het groot ste deel ter nauwernood levend in de natuur gekend en gadegeslagen hehben. i e kennen al leen maar stadsche vogels, als musschen e. d. en die worden door haar genegeerd. De ande ren worden alleen op een wandeling gehoord en zelden anders gezien dan op een hóed. Maar de wreedheid blijft en die vogels met hun uitgespreide vlerken en verglaasde oogjes zijn trots hun schitterende kleuren, afschuw wekkende trofeeën, die een stom beroep doen op uw medewerking, dames. En al kunt ude mode niet veranderen, met een beetje goeden wil is het toch wel mogelijk, er althans in dit opzicht niet aan mee te doen. (Zu>. Crt.) stel tot aanschaffing van eene nieuwe boot. Verleden jaar, toen zeven leden dit voorstel deden, was er geen boot noodig, thans echter wel, niettegenstaande de dienst dezelfde is ge bleven. Wij voegen hierbij de herinnering dat bet voorstel, waarop de schrijver doelt, in de na jaarszitting van de Provinciale Staten van 1896 is behandeld en verworpen met 23 tegen 16 BENOEMINGEN ENZ. Bij kon. besluit: is aan dr W. Zuidema, op zijn verzoek, eer vol ontslag verleend als commies-chartermeester by 'sRijks oud-archief in Noord-Brabant; is aan K. J. Pen, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als wetenschappelijk assistent bij de Koninklijke Bibliotheek te 's Gravenhage is jhr mr C. A. Elias benoemd tot burge meester der gemeente Harderwijk, met toeken ning van eervol ontslag als burgemeester der gemeente Monster. De gewone audiëntie van den minister van buitenlandsche zaken zal a. Vrijdag, 5 Novem ber 1897, niet plaats hebben en die van den minister van binnenlandsche zaken op Zaterdag 6 November e. k. ook niet. UIT STAD ÉN*PROVINCIE. Men schrijft ons: Maandag jl. was den geheelen dag de commu nicatie tusschen Walcheren en het 4e district door mist verbroken, maar Dinsdag morgen was er geen mist te bekennen en toch bleef, nadat wel de boot om half zes uur voormiddag, waarmede gewoonlijk een of twee passagiers overgaan, van Bresken s weer gevaren had, die van acht uur weg. Een dertigtal passagiers misten daardoor den trein en zy, die ter terechtzitting om tien uur te Middelburg moesten zijn, kwamen daardoor te laat. Gelukkig dat de vrachtgoederenboot de Valk lag te lossen en bijna leeg was, zoo dat die personen daarmede door de goedwil ligheid van den kapitein naar Vlissingen kon den varen. Waarom niet uit Vlissingen geseind aan den commissaris te Breskens, dat de dienst van acht uur verviel; maar dat de boot om tien uur zou komen Dan hadden wij ten minste iets geweten. Het is te hopen, dat de leden der Provinciale Staten uit dit district nogmaals ten sterkste zullen aandringen dat er bericht gezonden wordt bij vertraging; want het is gebleken dat zij beter weten dan-Gedeputeerde Staten op welke wijze het publiek het best geholpen wordt, adres aan het nu ingediende voor Donderdagavond wordt in de Engelsche kerk te Middelburg door dr Hoedemaker, predikant bij de Ned. herv. kerk te Amster dam, eene lezing gehouden over Rome en de kunst. Luidens ons gedane mededeeling heeft deze lezing, overal waar zij gehouden werd, zeer veel voldaan, en staat zij om hare letterkun dige waarde zeer hoog. Die voordrachten in het gezellige kerkge bouw wekken meer en meer belangstelling, vooral ook omdat zy zich meerendeels niet op kerkelijk gebied bewegen, maar ook voor de minnaars van letterkunde en kunst zooveel aangenaams en leerzaams bieden. Zoo zal bij de eerstvolgende gelegenheden de heer dr G. J. Weyland, predikant te Veere, een lezing houden over Carmen Sylvade heer dr J. Riemens, pred. te Rotterdam, over den Wartburg, en de heer D. van Popta, pred. te Papendrecht, over den profeet Amos. De jongen te Vliflsingen die, zooals wij Dinsdag gémeld hebben, door een wiek van den Oranjemolen werd getroffen, is heden ochtend aan de gevolgen overleden. Hij was geen 15 maar 14 jaar oud en H. C.P. genaamd. Aan verschillende giften voor de nage laten betrekkingen der omgekomen V1 i s s i n- s c h e roeiers van het Nederlandsch loodswezen was, naar men ons meldt, tot Dinsdag ingekomen circa f 916. Heden werd dit bedrag vermeerderd met eene som van fres 1400, geschonken door eenige Antwerpsche handelsfirma's. In aanmerking nemende, dat voor dit liefda dige doel tot dusverre in het openbaar geen oproeping gedaan en daarvoor ook geene com missie gevormd is, zoodat de giften uit eigen beweging zijn ingekomen, is het bedrag niet onaardig. Hoewel aan de weduwen en weezen der ver ongelukten van rijkswege pensioen wordt toe gekend, blijft er toch voor hen nog veel noodig. De bisschop van Haarlem heeft tot kape laan te Goes benoemd de heer J. P. M. Meijer. Een onbekende driemastschoener geraakte Dinsdag morgen circa 9 uur in 't nauw van Bath op de plaat aan den grond, 's Avonda circa acht uur werd het vaartuig door een sleepboot afgebracht en naar Antwerpen opge sleept. Voor het examen in de vrije- en orde oefeningen is te Rotterdam geslaagd mej. J. H. L. Haaiman van Wissekeike, thans te Hellevoetsluis. Een arbeider te Sas van Gent is, naar men aan de Tem. Crt schrijft, de dupe geworden van een sluwën oplichter. Den 14en Oct. jl. kwam ten huize van den herbergier A. van Cleemputte, wonende in den Van Rmoorterepolder, een net gekleed persoon, zich uitgevende voor den zoon van zekeren P. de Vos van Geeraerdsbergen. Door zijn welbespraaktheid, wist hij Van C. en diens vrouw, die een kind hebben, dat reeds lang onder dokters handen geweest was, en voor onherstelbaar is verklaard, te bewegen, met hem een contract te sluiten om het kind te genezen. Van C. zou aan hem, geneeskun dige, 250 fr. betalen en indien het kind binnen dagen niet totaal genezen was, zou hy de 250 fr. benevens 1000 fr. schadevergoeding terug ontvangen. Daar hij een 5tal te Sas van Gent wonende personen opnoemde, die werkelijk doorP.de V. van Geeraerdsbergen genezen waren van kanker enz., stelde Van C. vertrouwen in hem en betaalde de 250 fr. Na een paar flesschen medicijnen in gereed heid te hebben gebracht, vertrok de persoon, het niets beduidende bewys van overeenkomst achterlatende. Den 24 daaraanvolgende waren de medicijnen verbruikt, zonder eenig resultaat verkregen te hebben, en nu begaf Van C.-zich met zijn kind naar Geeraerdsbergen, ten huize van genoemde P. de V., Waar hij weldra vernam, dat hij op brutale wijze bedrogen was, daar P. de V. en diens zoon van dit alles onwetende waren. Bij de schoonouders van Van C. was de per soon ook geweest, en aldaar bad hij 21/» fr. losgemaakt, voor het bereiden van een niets beduidende pleister. Naar men verneemt zit de sluwe oplichter te Dendermonde reeds in de gevangenis, voor het uitoefenen van zijn gevaarvolle praktijk. EENDRACHT MAAKT MACHT. In de Dinsdag avond door de liberale kies- vereeniging Eendracht maakt macht te Mid delburg gehouden vergadering, waarop 54 leden aanwezig of vertegenwoordigd waren, herinnerde de voorzitter, de heer J. J. H. Doo- renbos, aan de verkiezing voor een lid der Provinciale Staten, in Augustus gehouden. „Nu wij zoo zeide hy ongeveer nu wij voor het eerst na die verkiezing by elkander zijn gekomen, kan ik niet nalaten mijn leed wezen te betuigen over de toen geleden neder- En die was te erger, omdat zij, bedrieg ik mij niet, geenszins als een gevolg van de macht der tegenpartij, maar wel door eigen schuld is veroorzaakt. Waren hij deze verkiezing, vooral bij de herstemming, de onzen opgekomen in gelijk getal als bij mr Fokker, dc overwinning ware aan onze zyde geweestwant het verschil in stemmental tusschen den gekozene en dencan- didaat der vereeniging was gering. Ik heb eens nagegaan wie er zyn wegge bleven in Middelburg, niet daarbuitenen daarin niet kunnen ontdekken een soort kleur, personen b. v. die wel mr Fokker maar niet jhr Van Doorn wilden hebben. Alle richtingen en nuances komen voor onder hen die stem den maar ook onder hen die niet gestemd hebben. Zelfs onder de leden der kiesvereeni- ging zijn er geweest, die zich de geringe moeite van stemmen niet hebben getroost. Ja, er waren er, die liever een tochtje voor plezier maakten dan thuis te blijven en hun kiezers plicht te vervullen. Dat is eene teleurstelling, niet het minst voor ons, bestuursleden, die zich zooveel moeite hebben getroost. Ik hoop daarom, dat dit verschijnsel niet meer zal voorkomen. Anders zou aan onze zijde nooit de overwinning kunnen behaald worden. Het staat in ons district om en om en het hangt slechts van enkele stemmen af, wie in den strijd zal zegevieren. Vooral hoop ik, dat in het vervolg velcu zullen toonen het belang van onze partij, van ons land, van onze provincie te stellen boven eigen plezier." In dezelfde vergadering werd tot bestuurs lid, vacature-Fokker, gekozen de heer H. L Gerth van Wijk met 36 van de 52 uitgebrachte stemmen. Met hem was door het bestuur voorgedragen de heer L. Baart die 11 stemmen verkreeg, terwyi 3 stemmen waren uitgebracht op den heer M. C. W. van Tiel, 1 op den heer Van Sorge en een briefje van onwaarde was. Ter bespoediging werd staande de vergade ring den heer Gerth van Wijk kennis gegeven van zijne benoeming, met de vraag of hij zich die liet welgevallen. Het antwoord luidde bevestigend. Tot afgevaardigden naar de algemeene ver gadering der Liberale Unie, op Zaterdag a., werden aangewezen de heeren Herman Snijders met 44, J. J. H. Doorenbos met 39 en dr J. C. 'Bolle met 32 van de 52 stemmen. Verder verkregen 0. a. de heeren Brevet 7, L. K. v. d. Harst J.Jz. en L. A. E. v. d. Ley elk 3 en Van Tiel 2 stemmen. Tot plaatsvervangers werden gekozen de heeren mr K. W. Brevet met 45, A. de Vul- der van Noorden met 44 en L. A. E. van der Leij met 41 stemmen. Verder verkregen de heeren L. K. y. d. Harst 9, Van Tiel 6, K. J. Kuiler en J. M. Jansen te Kondekerke elk 2 stemmen, benevens en kele personen ieder 1 stem. Den heeren Bolle en Brevet, dieniet aanwe zig waren, zou kennis gegeven worden van hunne benoemingterwijl de anderen staande de byeenkomst zich bereid verklaarden de hun opgedragen taak te vervullen, wat de plaats vervangers betreft, voor zoover dit noodig was. De benoemden waren vroeger ook als zoodanig PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND- Aan het einde der vergadering wees de voorzitter nog op een cardinaal punt, dat op het convocatiebiljet werd gemeld en tot heden daarop niet was voorgekomenzeven dames hadden zich voor het lidmaatschap aangegeven. Hij uitte de hoop, dat deze eerstelingen door meerdere gevolgd zullen worden en die dames ook de vergaderingen zullen bijwonen. De bijeenkomsten zouden daardoor des te belang rijker kunnen wordenwant dan zou men met meer succes tal van vraagstukken kunnen be spreken, vrouwenkwesties, zooals die betreffende de rechten der vrouw en andere, en ook de zorg voor het verwaarloosde kind, waarbij het oor deel der vrouw ook van veel gewicht kan zijn. In het belang der vereeniging en van de publieke zaak kwam het den voorzitter zeer wènscheiyk voor dat dit voorbeeld, geg< door een zevental vrouwen, door meerdere werd gevolgd. Na bespreking van een kwestie van huis- houdelijken aatd werd de vergadering gesloten. Zitting van Dinsdag avond te half acht uur. Voorzitter de commissaris der Koningin. Tegenwoordig 3.7 leden en de griffier.; De voorzitter opent de najaarsvergadering in naam der Koningin en stelt aan de orde het onderzoek der geloofsbrieven van het nieuw gekozen lid, den heer D. J. Dronkers. Voor dgt onderzoek noodigt de voorzitter de heeren Pompe van Meerdervoort, Moerdijk en L. Bolle Mz. uit, terwijl hij tijdens het onder zoek de vergadering schorst. De vergadering heropend zijnde, brengt de commissie, bij monde van den heer Pompe van Meerdervoort, rapport uit, strekkende tot toe lating van den heer Dronkers. Conform die conclusie besluit, op voorstel van den voorzitter, de vergadering. De beer Dronkers, binnengeleid door den griffier, legt in handen van den voorzitter de by de wet voorgeschreven eeden af. De voorzitter wenscht den heer Dronkers ge luk met het vertrouwen dat de kiezers in hem gesteld hebben en uit de hoop dat hij tot eigen genoegen en tot nut der provincie hier werkzaam zal zijn, om hem vervolgens uit te noodigen de voor hem bestemde plaats in te nemen. Daarna deelt de voorzitter mede, dat met kennisgeving afwezig zijn de heeren Snijders, D. A. Dronkers, Hombach en Hammacher. Zonder kennisgeving is afwezig de heer Van Houte. De voorzitter doet mededeeling van verschil lende ingekomen stukken, die voor kennisge ving worden aangenomen. Nog doetide voorzitter mededeeling, dat over den post, voorkomende onder hoofdstuk IX der uitgaven van de begrootingen der provincie voor 1896 en 1897, ter bestrijding van behoeften welke hare omschrijving niet vinden in do ar tikelen dier begrootingen, niet is beschikt. Ook deelt de voorzitter mede, dat geene onderhandsche aanbestedingen hobben plaats gehad. De verschillende voorstellen van Gedepu teerde staten worden naar de afdeelingen ver zonden. Daaronder behoort ook een voorstel tot het aangaan eener leening van f 130.000, naar aanleiding van het voorstel tot aanschaf fing eener nieuwe Btoomboot voor den dienst op de Wester-Schelde. Hierna had de splitsing der vergadering in afdeelingen plaats. Bij loting wordt bepaald dat deel zullen uit maken van de eerste afdeeling de heeren C. J. Huvers, B. M. den Boer, D. J, Dronkers, J. H. L. van Buuren, C. L. van Woelderen, M. Bolle Lz., J. A. Bolle, M. Noordijke, I. van Houte, B. G. van der Have, C. Ysebaert, benevens J. A. y. Rompu en mr C. Lucasae als leden van Gedeputeerde Staten van de tweede afdeeling de heeren J. C. van der Lek de Clercq, W. C. de Smidt, D. A. Dronkers, H. J. v. d. Meer, A. Holle- stelle, M. J. Vader van 's Gravenpolder, J. J. Pompe van Meerdervoort, L H. C. Heijse, F C. 0. Hombach, A. J, F. Fokker, P. F. Fruij- tier, A. Moerdijk, benevens P. J. Siegers en L. J. Jl. v. Waesberghe Janssens, leden van Gedeputeerde Staten van de derde afdeeling de heeren: D. J. Oggel, J. M. Kakebeeke, H. M. Kloppers, W. Maas, J. G. van Deinse, C. J. J. A. van Teylingen, M. de Jonge Jz., H. G. Hammacher, J L. S. de Bats, P. Moes, J. Erasmus, P. C. J. Hcn- nequin benevens W. A. Graaf van Ly'nden, E. A. O. de Ca8embroot alsleden van Gedeputeerde Staten. De voorzitter stelt alsnu yoor om de vol gende vergadering te bepalen op aanstaanden Vrijdag morgen te 10 unr. De heer Heijse meent dat dan niet alle rap porten van de afdeelingen zullen ontvangen zijn of, mocht dit wel 't geval zijn, Gedeputeerde Staten geen gelegenheid zuilen gehad hebben die te overwegen. Hij heeft hierbij vooral op het oog het verslag: der afdeelingen omtrent de nieuwe boot en dat omtrent den veeartBenij- kundigen dienst. Hij geeft in overweging Vrijdag 12 Nov. !s ochtends om 10 uur byeen te komen. De heer Fruijtier wijst op de moeilijkheid die een vergadering 's morgens te 10 uren heeft voor de leden van den overkant en stelt op het voorstel-Heijse een amendement voor om Donderdag 11 Nov. 's avonds te half acht uur bijeen te komen. Do heer Heijse heeft daartegen geen bezwaar. Daarna wordt het voorstel-Heijse, met het amendement Fruijtier, dat voldoende onder steund wordt, in stemming gebracht en aange nomen met 32 tegen 5 stemmen. Tegen stemmen de heeren Maas, Pompe van Meerdervoort,Van Woelderen, M. Bolle en Oggel. Daarna noodigt de voorzitter de leden uit zich naar de afdeelingen te begeven en sluit hy de tegenwoordige bijeenkomst. LANDBOUW. Door het bestuur der afdeeling „Zeeland" van het Nederl. Rundvee-Stamboek zijn voor den tijd van drie jaar benoemd tot keurmees ters bij de door het rijk gesubsidieerde stie renkeuringen in Walcheren de heeren G. Born te Arnemuiden, P. Maas te Koudekerke en S. Louwerse te Aagtekerke. De minister van binnenlandsche zaken heeft, zooals in 't kort reeds in een deel dei- oplaag van ons vorig nommer is gemeld, over wogen, dat wegens de uitbreiding van het mond- en klauwzeer bij de herkauwende dieren en de varkens in een gedeelte van de provin cie Zeeland geen voldoend nut meer is te ver wachten van de handhaving van sommige maatregelen, welke krachtens het kon. besluit van 10 Juli 1896 (Stb. n®. 104), bij het hocr- schen of bij het dreigen van die ziekte toe gepast moeten worden en goedgevondenin gaande 4 Nov. 1897, met betrekking tot het mond- en klauwzeer bij de herkauwende dieren en de varkens in de gemeenten van de provin cie Zeeland, gelegen op de eilanden Schou- n, Duiveland, St. Philipsland, Tholen, Walcheren en Noord-Beve- land, buiten toepassing te stellen de volgen de maatregelen merking van vee (artikel 2, sub 2°., van genoemd koninklijk besluit) 2°. afsluiting van hoeven enz. en vervoer uit en naar afgesloten kringen (artikel 2, sub 4"., en artikel 39); 3®. ontsmetting (artikel 2, sub 5°., en arti kel 37); 4°. vervoer van vee naar besmette plaatsen (artikel 2, Bub 6®., en artikel 38); 5®. afzondering ('artikel 34). RECHTSZAKEN. Kantongerecht te Middelburg. Heden (Woensdag) zijn veroordeeld wegens strooperij E. V., Vlissingen, tot f 3 b. s. 2 d. h.het in staat van dronkenschap in het opeubaar verstoren der orde en liet bij zich hebben van een wapen op den openbaren weg J. C. B., Middelburg, tot 2 x 5 b. s. 3 d. li. voor iedere b.straatschenderij M. v. E., vrouw van C. W., G. G., vrouw van G. J., Arnemuiden tot f 2 b. e. 2 d. h.P. S., Domburg, W. J. d. J., Oostkapelle, tot f 3 b. s. 2 d. h.A. I'., F. J. G. K., J. O. v. H., J. d. RJ. S., Vlis singen, tot f 10 b. s. 3d. h.nachtrumoer P. H., J. d. V., L. J. G. S., Vlissingen, tot ƒ1 b. s. 1 d. h.H. J-, P. W., Vlissingen, tot f 2 b. s. 2 d. h.J. G. P., Middelburg, tot f 5 b. s. 3 d. h.uitvliegend pluimgedierte laten loopcn op grond die beplant isA. D., Biggekerke, tot f 1 b. s. 1 d. h.verkoopen van sterken drank zonder vergunningJ. J. v. V., vrouw van G. R., '8 Gravenhage, tot f 12 b. s. 4 d. h,beschadigen van den helm der duinen: A. H. Wz., Westka- pelle, tot f 1 b. s. 1 d. h.wateren buiten de bak ken P. W. B., Vlissingen, tot f 1 b. 8. 1 d. h. werpen van beer in een gemeente-riool, to VlissingenM. T. K., vrouw van C. v. W., Vlissingen, tot f 0.50 b. s. 1 d. h.wateren buiten de bakken te VlissingenA. v. 0-, Vlissingen, tot f 1 b. s. 1 d. h.zwemmen op verboden plaatsW. L., Delft, tot f 3 b- s. 1 d. h.niet zorgen dat zijne voor het pu bliek toegankelijke lokalen te Vlissingen te middernacht gesloten en ontruimd zijnM. L. H., wed. van J. K., Vlissingen, tot 5 b. s. 3 d. h. Verder wegens liet, als bezoekers eener tap perij, zich daaruit niet vöor het sluitingsuur verwijderenP. M., P. B., Vlissingen, tot f 3 b. 8. 1 d. .h. als hardlooper zyn beroep uit oefenen te Vlissingen, zonder vergunningJ. R., Bergen op Zoom, tot ƒ1 b. s. 1 d. h.doen invoeren van verseh vleesch te Vlissingen, zon der bewijs van keuring E. F. P., Vlissingen, tot f 1 b. s. 1 d. h.rijden met een door hon den getrokken voertuig te Vlissingen, terwijl men op dit voertuig heeft plaats genomen C. J. d. H., O. en W. Souburg, tot f 0.50 b. s. 1 d. Ten slotte wfegens dronkenschap C. d. K., J. G., C. R., F. v. D., Middelburg, P. W., Vlissingen, L. S., Arnemuiden, J. S., Biggekerke, J. R. Dz., W- d. W., Westkapelle, P. A., Amsterdam, tot f 1 b. 8.1 d. h.J. H. 0. S., Middelburg, tot 3 b. s. 1 d. h.N. J. F., Middelburg, S. G., J. C. S., P. v. 0., L. V., J.J.H., H.D., Vlissingen, M.B.,G.J. 0. K., Westkapelle, J. V., Cortgene, W. A. D., Bergen op Zoom, tot f 3 b. s. 2 d. h., L. B West kapelle, tot 3d.h., H. J.,Vlissingen, tot3wekenh. Indertijd heeft, zooals gemeld, bij de be handeling voor het kantongerecht in het 3de kanton te Amsterdam der zaak betreffende een bordeelhouder, tegen wien, wegens overtreding van art. 177 van de nieuwe politieverordening proces-verbaal opgemaakt was, diens verdediger in het midden gebracht het bezwaar, dat de kantonrechter geen vonnis mocht uitspreken, wijl hij dan als rechter gewraakt zou worden, omdat hij als lid van den raad had meegeholpen de desbetreffende verordening vast te stellen. Destijds heeft die kantonrechter, mr Van Ogtrop, de zaak naar de rechtbank verwezen, om in deze uitspraak te doen. De rechtbank nu heeft de wraking ongegrond verklaard. 19 Nov. zal de zaak opnieuw voor het 3de kanton in behandeling komen. Door het 0. M. bij de rechtbank te Assen is tegen F. L. R. markies de Thouars, be-- acbuldigd v»n tel stelen yaa biyartballeu bj|

Middelburgsche Courant | 1897 | | pagina 1