BUITENLAND. FEUILLETON. ZIJN RIJKE VROUW. LAATSTE BERICHTEN. M\nm van Tarwe i Meel. over de schuld of onschuld van den veroor deelde. Wel blijkt dat de regeering en de krijgsraad er uitstekend in geslaagd zijn, om deze zaak te behandelen op eene wijze, dat er plaats is voor allerlei vermoedens, en in de eerste plaats voor het vermoeden, dat de mili taire justitie zich heeft bediend van zóo laak bare middelen, dat zij zelve er zich over schaamt. En nooit is zoo duidelijk aan het licht gekomen, hoe verkeerd het is als de jus titie in de duisternis arbeidt. In den schouwburg te Marseille heeft een groot rumoer plaats gehad, daar het gemeente subsidie was ingetrokken, op grond dat er geen opera's meer worden gegeven. Men floot, schreeuwde, en wierp met voetzoekers, erwten enz. naar het tooneel. Meer dan 100 personen werden uit de zaal verwijderd. Na afloop der voorstelling had een betooging voor de woning van den raaire plaats. Keizer Wilhelm, wien o. a. door Bismarck's orgaan verweten was, dat hij de overstroomde deelen van Silezië niet had bezocht, is voorne mens als hij binnen kort in de buurt komt een kijkje te gaan nemen naar de verwoestingen. Te Hanau, waar sedert den vorigen win ter een werkstaking van diamantwerkers be stond, zijn eindelijk besprekingen tusschen de partijen aangevangen. Te Berlijn is een maatschappij opgericht tot verzekering tegen de schade, welke bedrij ven door werkstaking ondervinden. De ven nootschap heeft een kapitaal van 5 miljoen mark. In vele landen bestaan goed bijgewerkte statistieken van den veestapel, van de paarden enz. In Duitschland wil men die ook tot den hoenderhof uitbreiden en een statistiek bijhou den van het pluimgedierte. In een deel van België zou zulk een statistiek treurige uitkom sten aan het licht brengen, want uit Aubel wordt bericht, dat de zoogen. kippencholera daar groote verwoestingen onder de gevleugelde huisdieren aanricht. Yele landbouwers en eigenaars van hoenderparken hebben de grootste helft van hun pluimgedierten verloren. De Czaar heeft te Darmstadt 10.000 mark voor de belioeftigen achtergelaten. Uit Graslitz (N. W. Bohemen) kwam Zater dag het bericht van ernstige aardtrillingen welke den ganschen nacht aanhielden en van een onderaardsch gerommel vergezeld waren. De bevolking gevoelde zich door dit verschijnsel alles behalve op haar gemak, en velen ver lieten de stad. Ook uit Plauen kwamen gelijkluidende mede- deelingen. Het blijkt dat het verschijnsel in geheel Vogtland werd waargenomen. Unter- Sachsenberg is het middelpunt der beweging, Er gaat op kosten der Noorsche regeering binnen 3 dagen een schip naar Spitsbergen, om te onderzoeken of op de laatst aangeduide plaats iets van Andrée en zijn tochtgeaooten is te vinden. Michel Angelo, die zijn laatste levensjaren bijna blind was, heeft, naar nu blijkt, dien tijd allerlei raadgevingen en andere stukken be treffende oogziekten opgeschreven, welke thans gevonden zijn. Eeu zoon van Abraham Lincoln is benoemd tot directeur der Pulhnan-car-Cy. Te Buenos Ayres had een ontploffing plaats in een fabriek van lucifers de directeur en vier werklieden werden gedood, 4 anderen werden gekwetst. Loting Nationale Militie. De loting voor de lichting der nationale militie van het jaar 1898 zal plaats hebben in de gemeenten en op de dagen en uren, als hieronder zijn aangewezen. Th o 1 en Dinsdag 2 Nov. 9.30 u. vm. voor Tholen, 10.15 u. vm. Oud Vosmeer, 10.30 u. vm. St. Philipsland, 11 u. vm. Stavenisse, 11.15 u. vm. St. Annaland, 12.30 u. nm. St. Maar tensdijk, 1.15 u. nm. Scherpenisse, 1.30 n. nm. Poortvliet. Goes Donderdag 4 Nov. 9 n. vm. voor Goes, 10.30 n. vm. Borssele, 10.45 u. vm. Kloe- tinge, 11.15 u. vm. Heinkenszand, 1 u. nm. 's-IIcer Arendakerke. Goes Vrijdag 5Nov. 9 u. vm. voor 's Graven polder, 9.15 u. vm. Kattendijke, 9.30 u. vm. Wolfaartsdijk, 10 u. vm. Hoedekenskerke, 10.15 u. vm. Baarland, 10.30 u. vm. Oudelande, 10.45 n. vm. Ellewoutsdijk, 11 u. vm. 's Heerenhoek, 11.15 u. vm. Driewegen, 11.30 u. vm. Nisseen 's Heer Abtskerke, 11.45 u. vm. Ovezand. 47. Uit Tiet Engelsch. VA» Mrs ALEXANDER, HOOFDSTUK XXVIII. „Dus is de kolonel vertrokken vroeg de dokter den volgenden dag. „Ja, hij gaat in Londen mijne vrienden opzoeken en zal een reiskamenier zonden om mij te halen, want dank zij uwe goede zorgen zal ik nu wel spoedig naar huis kunnen". „Ik zal mijn patient zeer missen. Gij moet van daag uitgaan, het is zonnig. Ik heb gisteren met den kolonel over u gesproken. Het was een wonderbare redding Een minuut later en gij waart beiden verpletterd. De por tier zei mij, dat het een zeer kloeke daad van hem was. Er was éen vreeselijk moment toen hij met u in zijne armen scheen te wankelen, doch met bovenmensehelijke inspanning kon hij u buiten gevaar brengen eer de portier hem te hulp snelde. De kolonel is zelf nog niet sterk. Maar wat ben ik dom om u dit alles te vertellen. Gij wordt er bleek van. Vergeef mij, ik dacht dat gij sterker waart". „0Het is niets. Ik heb mij zeiven dat tooneel al zoo vaak voor den geest gehaald Goes. Een gealimenteerde in het Manhuis alhier, F. v. H., viel heden middag van een trap en bezeerde zich zoodanig, dat hij ter ver pleging in hot gasthuis moest opgenomen wor den. De ongelukkige moet o.a. door den val een oog verloren hebben. Zierikzee. In de heden gehouden raadszit ting kwam ter tafel een brief van Ged. Staten, verzoekende den raad nader te hooren om de jaarwedde van den secretaris op hetzelfde ber- drag te brengen als die van den burgemeester. In een vorige vergadering was op een voorstel van Ged. Staten, om die jaarwedden te ver- hoogen elk tot f 1700, besloten' den'wensch te kennen te geven, om de jaarwedde van den burgemeester te verhoogen tot f 2000 en die van den secretaris tot f 1700. Met algemeene stemmen is overeenkomstig het vorig raadsbesluit verklaard, dat de jaar wedde van den secretaris op f 1700 voldoende is te achten. Kats. De gemeenteraad alhier besloot heden tot oprichting van een telefoondienst. 'sG raven hage. De Hooge Raacl heeft jden kantonrechter te Goes bevoegd verklaard ken nis te nemen van de zaak tegen De B., huis vrouw van L., verloskundige te Amsterdam, beklaagd van het buiten noodzaak uitoefenen van het beroep van genees- of heelkundige te Krabbendijke. De zaak is naar genoemd kantongerecht teruggewezen. A T J E H. Een heden ontvangen officieel telegram luidt„Weg naar Selimoen gereed. Aldaar is een tijdelijk kampement gevestigd, dat tele- phonisch met Kota-Radja verbonden is. Het kampement te Gleieng wordt vervangen door een marechansseespost". Belgrado. Aan een diner ten hove dankte de koning het nieuwe ministerie en den staats raad voor den ijverigen steun. Hij zal het ka binet in zijn moeilijke taak bijstaan, in de over tuiging dat het welslagen tot het geluk van het vaderland strekt. De presidenten van beide lichamen dankten den koning voor diens vertrouwen en verzeker den hem hun voortdurenden steun, evenals dien van het gansche land. Maandag l November. Rotterdam. Telegram van den ?nuke- laar H. van Randwijk). De markt was he den vast. Tarwe met meer omzet tot iets hoo- gereu prijs. Zaterdag 30 October. A n t w er p e n. Tarwe flauw. Amerikaansche fr. 2U/8. Parijs. Tarwe vast; loop. md. fr. 29.15. Pesth. Tarwe vast. Zaterdag fl. 11.93. Vrijdag fl. 11.89. N e w - Y o r k dis. vorigen dag 99 Chicago 978/4 Verzending en laatste buslichting der MAII. aan het postkantoor te Middelburg. {Alles plaatselijke tijd.) Oost-Indië. Marseille Lloyd) 2 Nov. 6.30 's avonds. Rotterdam IAoyd5 Nov. 6.30 's avonds. Brindisi (Eng. dienst). 5 Nov. 1.05 's nam. Marseille (Fr.dienst)6 Nov. 5.45's morgens. Genua(Nederl.)9 Nov. 6.30 's avonds. Napels (Duitsche dst.)15 Nov. 1.05's nam. Amsterdam (Nederl.). 12 Oct. 6.30's avonds. Brindisi (Eng. dienst) 12 Oct. 1.05 's nam. Met deze gelegenheid wordt alleen ver zonden de correspondentie voor Atjeh en de Residentie Sumatra's Oostkust. Padang wordt alleen aangedaan door de booten der Maatschappij Nederland. en nu uwe woorden het tot werkelijkheid maken is het mij te machtig. Laat ons over iets anders spreken. Ik hen blij dat ik uit mag. Zoiidt gij niet mee kunnen gaan, dat zou ik zoo heerlijk vinden". „Ik heb het helaas veel te druk, maar zuster Monica zal goed voor u zorgen". Het ritje deed haar heel veel goedzij sliep daarna heerlijk en ontwakende doorleefde zij nog eens al wat er in die laatste veertien dagen gebeurd was. In gedachten volgde zij Derk op zijn reis nu zou hij te Londen zijn, wellicht reeds bij lady Mary. „Hij zal haar nooit vertellen dat hij mij het leven heeft gered hij zou het voor iedereen gedaan hebben en hij wist immers niét wie ik was AchWaarom begrijp ik hem altijd wel en begrijpt hij mij niet?" Zij werd in hare overpeinzingen gestoord door een telegram van Geertruida: „Ik kom morgen Nu zou alles wel terecht komen. Dien nacht sliep zij weinig van opgewon denheid en den volgenden dag had zij het druk met bloemen schikken, diner bestellen, toilet maken enz. en toch scheen er geen einde aan dien dag te komen. Eindelijk sloeg het lang verbeidde uur en sloot zij haar vriendin in hare armen. „Ai-me Celia, wat zijt gij bleekMaar gij ziet er toch beter uit dan ik verwachtte, naar hetgeen Derk my vertelde. Wij schrikten zoo Algemeen Overzicht. De Engelsehen hebben alle redenen om te vreden te zijn over den gang van zaken in Indlë. Generaal Lockhardt rukt voorwaarts, veel sneller dan men had durven verwachten, en als de vijand tegenstand biedt, dan wordt deze door een kort, maar geconcentreerd ar tillerievuur gebroken. Zóo ging het bij den Sempagha-pas, welke gevreesde positie werd genomen met een ver lies yan vier dooden en twintig gekwetsten. Zoo is het ook bij den Arangha-pas gegaan. Ook daar hadden de verkenningen van de Britsche voorhoede een geduchte versterking opgemerkt, verdedigd door een groot aantal vijanden. En daar, in den pas welke de Tirah- vallei voor de Engelschen moest openen, werd een geduchte tegenstand gewacht. Maar met hetzelfde middel is hetzelfde doel bereiktHet geconcentreerde artillerievuur deed den vijand uit zijn stellingen wijkeu, waarop de Engelschen den pas bezetten en dns den toegang tot de Tirah-vallei in bezit namen. Ook in andere opzichten is de toestand van het Britsche leger goed, daar de landstreek vol doende oplevert voor de voeding, zoodat men niet als de laatste weken de operaties vertraagd ziet, door de steeds toenemende moeilijkheden bij bet nazenden der transporten. Of men door het nemender beide passen kan rekenen gewonnen spel te hebben, is een vraag, welke wij door de Engelsohe bladen nog niet beantwoord zien. Eenigszins veemd, vooral in verband met den datum, is een bericht van den Emir van Afgha nistan aan den Britschcn agent, inhoudende dat hij den 17den October te Kaboel een depu tatie van Afridi's en Orakzai's heeft ontvangen, die hem verzocht aan de Britsche regeering hun verontschuldiging aan te bieden en aan haar te vragen, op welke voorwaarden zij par don kunnen krijgen. De Emir erkende in zijn schrijven, dat de stammen een tuchtiging ver dienen en hernieuwde de verzekeringen van zijn vriendschappelijke gezindheid jegens de Engelschen. In een anderen brief aan den onderkoning verklaart de Emir, dat hij den Hadda van Moellah tracht tegen te houden. Dit alles is geschied voor de eerste gevech ten, welke voor de Engelschen niet zoo voor- dcelig afliepen, en vóór de jongste overwin ningen der regeeringstroepen, een ernstigen slag toebrachten aan het verzet. Was men op Cuba ook m aar zooverMaar het eenige goede nieuws van daar is, dat de overdracht van hot bestuur heeft plaats gehad, en dat generaal Weyler is vertrokken, zonder dat er sprake was van verzet. Juist Zaterdag waren over de plannen van Weylers vrijwilligerköïpsen zulke zonderlinge berichten gekomen, dat men waarlijk bevreesd begon te worden, dat de bekende bedreigingen zouden worden uitgevoerd, en de Weylersche troepen zich tegen de landing van generaal Blanco en de zijnen zouden verzetten. Van dat alles is niets gebeurd. Alleen hadden te Ha vanna betoogingen plaats bij het vertrek van generaal Weyler, die aan de manifestanten zou hebben verklaard, dat zijn vervanging geschiedde naar den wensch der opstandelingen en der Vereenigde Staten. Generaal Weyler had zich vóór de aankomst van generaal Blanco ingescheept, en bleef ter reede tot zijn opvolger was aangekomen, zoodat hij aan zijn gevoelig heid alleen uiting gaf, door een gebrek aan beleefdheid Het andere incident van dien aard, de hou ding van den czaar tegenover den groothertog van Baden, is nu geheel uit de wereld. Het Duitsche publiek is maar half tevreden met dezen afloop, en meende, dat, waar de zaak otficiëel te zijner kennis was gebracht, het ook officieel hoorde te vernemen, dat de beleedigde grijsaard voldoening had ontvangen. Maar daarvan is geen sprake. Het eenige zichtbare bewijs van de afdoening dezer zaak is, dat toen de czaar op zijn terugreis een uni te Eisenach moest stilhouden, de groothertog en de erfgroothei-tog van Saksen-Weimar- toen wij hoorden, dat gij niet naar Rome waart gegaan." „Hoe lief van u dat gij gekomen zijt." „Natuurlijk. Lady Mary wilde eerst gaanmaar die is niet zoo gewend te reizen, dus ben ik gekomen. Ik kon niet helpen dat ik blij was Derk weer te zien. Maar wat ziet hij er akelig uit! Hij drong er op aan dat ik een courier voor u zou meenemen en wien denkt gij dat ik hij mij heb? Luigi." „Gij zijt allen veel te goed voor mij maar nu moet gij eerst uw goed afdoen en eten." Na het eten zaten zij voor een vroolijk haardvuur te praten en Celia vertelde van haar reis met de Miltonszette uiteen waarom zij niet mee naar Rome was gegaan en kwam zoo op hare wonderbaarlijke redding. „Gij kunt u mijn verbazing voorstellen, toen ik ontdekte aan wien ik mijn leven te danken had, en kolonel Grandley was zeker even verwonderd toen hij zag wie hij gered had." „Neen, Derk had u dadelijk herkend en was erg ontdaan dat gij geheel alleen reisdet. Hij volgde u op het perron, met het vage plan om u zijne diensten aan te bieden, doch durfde niet." „Dus wist hjj voor wie hij zijn levea waagde „Ik hoop dat de Damers'hem vriendelijk ontvangen hebben," zei Cëlirt na eenigen tijd, „Wees daar gerust op. Z|j zijn zóo blij j Eisenach hem aan het stafion kwamen begroe" ten, cu een kwartier in den salonwagen door brachten. Men zal daaruit wel moeten afleiden, dat ook de Duitsche vorsten de zaak geëindigd beschouwen, daar de groothertog van Weimar waarschijnlijk wel niet zoo zou hebben ge handeld, als de czaar een anderen groothertog nog voldoening schuldig was. Meer aandacht verdient de terugkeer van een anderen souverein. Keizer Fransz Jozeph is onder zijn Weeners teruggekeerd, en dat zeker niet onder blijde vooruitzichten. Men heeft den laatsten tijd evenals voor een paar weken in Spanje beweerd, dat de terug komst van het hof in de hoofdstad het teeken zou zijn voor een oplossing der geweldige crisis. Maar men had er op gerekend, dat Badeui vóór dien tijd de zaak van het vergelijk in orde zou hebben gemaakt, hetgeen mislukt is. Volgens de Temps zou reeds Zondag een be langrijke kroonraad plaats hebben, waarin naar men verwachtte, Badeni zou erkennen, dat het hem onmogelijk is, het voorloopig vergelijk langs den parlementairen weg tot stand te brengen Nu de houding van de Duitsche minderheid daartoe geleid heeft, ziet de toestand er nog drei gender uit, te meer daar Hongarije zich zeer beslist heeft verklaard tegen de aanvaarding eener regeling, langs anderen dan den parle mentairen weg tot stand gebracht. Daarmede vervallen alle de regeering toegeschreven voor nemens voor buitengewone maatregelen, zooals schorsing van de grondwet, ontbinding van den Rijksraad enz.alleen het ontslag van Badeni zou kunnen helpen. Maar de vraag is wie in zoo moeilijke dagen de verantwoordelijkheid zou durven aanvaarden. Badeni te ontslaan valt gemakkelijknoch de linkerzijde, die hem haat, noch de rechterzijde, die hem wantrouwt, zouden het heengaan van dezen man betreuren. Maar nu Badeni eenmaal zulk een spanning in het leven heeft geroepen, en de gemoederen in zulk een staat van opwinding heeft gebracht, zal zijn opvolger voor dezelfde moeilijkheden staan, welke hem hot bestuur des lands onmo gelijk maakten. En dat klemt te meer, omdat de strijd niet is te ontgaan dooi' uitstel. De Duitscbers zullen, wat ook geschiede, blijven aandringen op de intrekking der taalverorde ningen de Czechen zullen zich met alle kracht tegen zulk een intrekking verzetten. Vandaar een beweging, welke voor langen tijd zal be letten, dat het zoo moeilijk te verkrijgen en zoo licht te verstoren evenwicht tot stand komt. Verder wordt gemeld, dat Ebenhoch evenals Kathrein behoorde tot de Duitsch-elericalen, zich heeft laten overhalen het voorzitterschap van den Rijksraad te aanvaarden. Hij wordt geschetst als een man met een ijzeren vuist, een tegenhanger dus van Kathrein, die een heiligen eerbied had voor het reglement van orde, en die allerminst bereid was, om in te stemmen met het woord van O. Z. van Haren „En leert hoe men in groote tijden Gewone regels zet ter zij." Beknopte Mededeelingen. Heden moest m België de algemeene werkstaking van mijnwerkers uitbreken. Er zijn echter geen verschijnselen welke wijzen op een uitvoering van dit plan. Te Parijs wil men een Grand Cercle Repxiblicain oprichten. Het initiatief daartoe is genomen door een comité bestaande uit de voorzitters en ondervoorzitters van de vier republikeinsche groepen. Het definitieve comité zal zich niet alleen bezighouden met de op richting der soeieteit, maar ook met de samen stelling van een gemeenschappelijk programma en de organisatie der partij over het land, en de centralisatie van de bestaande vereenigingen. De laatste dagen is in Spanje beproefd, de conservatieven weer bijeen te brengen. Maar de onverzoenlijke houding van den hertog van Tetuan, Romero Robledo e. a. deed deze poging mislukken. Golnchowski gaat naar Italië om zich aan koning Humbert voor te stellen. Natuurlijk wordt er in de reis weer getwist of dit een gewoon beleefdheidsbezoek aan den bondgenoot van zijn souverein, dan wel een staatkundige missie is. Het vreemde verhaal van de Narodni IAsty over de plannen van Milan van Servië wordt bevestigd door een als gerucht overge seind bericht aan de Temps. De correspondent voegt er bij, dat de metropolitaan Michel liever dat gij in veiligheid zijt en zoo gelukkig dat gij nog eenig vermogen zult hebben, dat zij al zijne gebreken voor het oogenblik schenen te vergeten. Het verwondert mij ook, dat gij het niet beter samen hebt kunnen vinden." „Dat verwondert mij eigenlijk ook. Ik zou wel eens willen weten wat er geworden is van (lat arme schepsel, dat gediend heeft om mij mijn vrijheid terug te geven". „Ik geloof' niet dat Derk met baar ge trouwd is". „Ik vrees ook dat hij niet heel ridderlijk is". „Zeg dat niet. Hij placht het wel te zijn". „Wij behoeven niet verder over hem te praten. Hij is voor goed uit mijn leven ver dwenen". „Dat geloof ik ook. Maar ik ben toch blij, dat gy nu niet langer gezelschapsjuffrouw behoeft te zijn. Gij komt natuurlijk weer in Londen wonen „Ik weet het nog niet. Ik zou Preston eerst wel eens willen spreken". „Weet gij wel dat ik dacht dat gij met hem zoudt trouwen, toen gij uw geld verloren hadt". „Het heeft niet veel gescheeld, maar mis schien is het toch beter zoo". Van dien dag af nam Celia spoedig in krach ten toe en ging eiken dag met Geertruida uit rijden, terwijl Luigi op den bok als van ouds hoe vreeselijk lang leek dat geledenZij wilde, echter nog niet hooren zou aftreden dan ten tweede maal hethuwelijk van Milan en Nathalie te ontbinden, nadat hij voor 4 jaar de eerste echtscheiding nietig had verklaard. Geloofwaardig wordt het verhaal door dat alles nog niet. De sultan heeft de Turksche consuls in Griekenland gelast naar hun standplaats terug te keeren. Maar prins Mavrocordato vreest dat daaruit moeilijkheden met de bevolking zullen ontstaan, als niet gelijktijdig de Grieksche consuls op hun post terugkomen. De com missie tot regeling vau den terugkeer dei- bevolking van Thessalië heeft besloten dat de vluchtelingen uit Pharsalos, Velestino en Do- mokos nog niet mogen terugkeeren, daar deze plaatsen militaire centra zijn. Vermoedelijk is dit het gevolg van (le bezwaren welke men ondervond, toen vele teruggekeerden hun huis nog door Turken bewoond vonden. Het wordt meer en meer waarschijnlijk, dat het eenige gevolg van het optreden der mogendheden óp Kreta dit zal zijn, dat het eiland niet voor den sultan is verloren gegaan, en menigeen voorziet reeds, dat het weer het onbeperkte eigendom van Z. M. zal worden. Zeker uit dankbaarheid voor deze welwillende zorg heeft de sultan de mogendheden weer eens een aardige poets gebakken. De ambassadeurs hadden 't bewezen geacht, dat de ondergouverneur te Marascli, Abdoel Berkat de aanstoker was van de daar gepleeg de Ohristenmoorden, en hadden daarop aan gedrongen op zijn afzetting. De sultan was natuurlijk bereid dat te doen, maar heeft den man nu benoemd tot gouverneur van Mossoeb, waar de Armeniërs talrijker zijn dan ergens elders. Nadat de Marokkaansche zaak eenigen tijd had gerust, wordt medegedeeld, dat de verte genwoordigers van Italië en Portugal een ul timatum van drie dagen hebben gesteld. Eenige vertegenwoordigers van andere mogendheden zijn gunstig gestemd voor een gemeenschappe lijke tuchtiging van de zeeroovers van het Riff', maar willen daarmee wachten tot de ge vangenen in vrijheid zijn gesteld. De regeering van Brazilië acht de aan neming van de met Frankrijk gesloten Mapa- conventie (scheidsi-echtelijke beslissing) ver zekerd. De verkiezing van een mayor van New- York heeft morgen plaats. Over de kansen der candidaten valt ook nu niets te zeggen. De aanhangers van George trachten de stem men voor hun candidaat op den zoon van den overledene te doen overbrengen, hetgeen na tuurlijk een onberekenbare factor is, ook al zijn de Amerikanen niet zulke gevoelsmenschen, dat zij om het tragische einde van den vader, diens jeugdigen zoon zullen verkiezen. Men beweert echter, dat deze candidaatstel- ling alleen ten doel heeft de reeds aan de kiezers uitgereikte stemkaarten met den naam Henry George niet waardeloos te maken. In Amerika toch worden evenals vroeger in Frankrijk de stembilletten niet door de overheid, maar door de kïescomité's verschaft. Het aantal kiezers bedraagt 568.000. Het plan bestaat den overledene een groot- sche uitvaart te bezorgen. Het geheele demo cratische en socialistische land zal daaraan deelnemen, en vermoedelijk ook vertegenwoor digers van andere partijen. Dr. Leyds heeft te Lorenzo-Marques een verdrag gesloten over den aanvoer van goed- koope arbeidskrachten voor de mijnen. Een Engelsche slavenmarkt in 1897. Dat een deel van het Engelsche volk wer kelijk bezield is door een diep gevoel voor wat goed is, en ernstig streeft naar veel dat kan bijdragen tot verbetering van het lot van den evenmensch, is bekend. Maar niet minder bekend is, dat een edel streven dikwerf' mis bruikt wordt als vlag voor een meer dan ver dachte lading. Meer dan eens bleken zende lingen de wegbereiders voor Britsche soldaten, meer dan eens werd de vestiging van een zendingspost, waartegen verzet zoo moeilijk is, aangehaald als bewijs dat de Engelschen reeds voor lang een bepaalde streek hadden bezet, en onder hun vlag gebracht. Maar nog erger staat het met den strijd tegen de slavernij. Zoo dikwerf het belang van kooplieden of de landhonger naar een motief deed zoeken om onafhankelijke stammen van hun gebied te berooven, werd de beschul diging van slavernij geuit, en toog in naam van de reis en zei„Het eenige, waaraau ik behoefte heb, is rust." „De schok heeft u toch meer aangedaan dan gij weet. Ik zal big zijn als gij onder de hoede van mijn man zijt." „lk ook, en laat ons niet meer over dien uoodlottigen dag spreken." HOOFDSTUK XXIX. Op een kouden, regenachtigen avond reed mevrouw Maclean met Celia over het R plein. „O, dat heerlijke, mistige, vuile Londen riep Celia. uit. „Het is alsof ik jaren weg ge weest ben." Het rijtuig hield stil. „Welkom, mevrouw Rivers," riep de dokter. „Erg vermoeid zeker? Hier is een oude kennis van u. „O dokter, ik ben zoo blij u te zien 1 Wat Franks! Hoe komt gij hier?" „Ja mevrouw. Ik ben den laatsten tijd bij Lady Mary in dienst geweest en die zendt mij nu om u te helpen. Mijn Lady komt morgen zelf. Van daag wilde zij u niet storen." „Wat is zij toch lief! Ik ben blij dat gij weer bij mij zijt!" De dokter raadde haar aan dadelijk na het eten naar bed te gaan en zag met deernis hoe weinig zij gebruikte. Ook sprak zij niet veel, maar luisterde. Het eerste wat de dokter ver telde was dat Riversdale op het punt was van te gaan trouwen. „Zoo, met Jessie zei zijn vrouw.

Middelburgsche Courant | 1897 | | pagina 2