MIDDËLRURGSCHE COURANT. N°. 258 140" Jaargang. 1897. Dinsdag 2 November. Deze courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. PrijB, per kwartaal, zoowel voor Middelburg als voor alle plaatsen in Nederland franco p.p., 2.- Afzonderlijke nummers kosten 5 cent. Thermometer Middelburg 1 Nov. 8 u. vm. gr. 12 u. gr., av. 4 u. gr. F. Verw. zwakke wind. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór één uur aan het bureau bezorgd zijn. Advertentiën: 20 cent per regel. Geboorte- dood- en alle andere familieberichten en Dankbetuigingen van 1—7 regels 1.50; elke regel meer 20 cent. Reclames 40 cent per regel. Groote letters naar de plaats die zjj innemen. Advertentiën by abonnement op voordeelige voorwaarden. Prospectussen daarvan zijn gratis aan bet bureau te bekomen. Middelburg 1 November. TlVEEaK RttffiR. Begrooting van Justitie. Bij het afdeelingsoudorzoek van bovenge noemde begrooting voor het dienstjaar 1898 verklaarden verscheidene leden het optreden van dezen minister van justitie met ingeno menheid te hebben begroet. Een ander deel gaf te kennen, dat de groote soberheid van de troonrede, voor zooveel betreft het departement van Justitie, hunne aandacht had getrokken. Enkele leden spraken dezelfde gedachte met meer nadruk uit en zeiden door den inhoud der troonrede teleurgesteld te zijn. In alle afdeelingen werden inlichtingen ge vraagd betreffende de toepassing der vreemde lingenwet inzake de Duitschers K. Biller en L. Kronauer. In de tweede plaats zou men wenschen te vernemen of gegrond zijn de klachten van een ingezetene van Groningen H. Heykens, omtrent de behandeling waaraan hij heeft blootgestaan, na zijn arrestatie ter zake van een misdrijf waarvan hij ten onrechte was verdacht. Het derde feit betrof de veroordeeling van de drie gebroeders Hoogerhuis, die thans de hun opgelegde gevangenisstraf ondergaan en wier onschuld door allen in de streek waar zij wonen, wordt volgehouden. Dienaangaande werd op den voorgrond gesteld, dat de Kamer uit den aard der zaak niet eene overtuiging kan hebben, noch ook op eenigerlei wijze zich eene overtuiging kan vormen omtrent de schuld of de onschuld van de veroordeelden. Aller minst wenschte men dan ook uit te gaan van de onderstelling, dat hier eene rechterlijke dwa ling zou hebben plaats gehad. Maar waar de mogelijkheid eener dergelijke dwaling niet is uitgeslotenwaar in het openbaar verklaard wordt, dat men zich van de onschuld der ver oordeelden overtuigd houdt, waar drie andere met name genoemde personen als de daders van het misdrijf zijn aangewezenwaar, als gevolg van een en ander eene agitatie in den lande is ontstaan onder den drukkenden twijfel dat misschien drie onschuldigen gevangenisstraf ondergaan daar scheen de vraag gewettigd, of het niet mogelijk ware in deze zaak meer licht te ontsteken. Men zou den minister erkentelijk zijn voor alle inlichtingen, die hij zou verstrekken. Meer in het bijzonder wenschte men te vragen is bet waar, dat bij de justitie eene klacht is ingediend tegen een persoon, die drie anderen dan de veroordeelden in het openbaar zou heb ben aangewezen? Is er niet aan gedacht tegen de drie personen, die later als de daders zijn aangeduid, eene vervolging ter zake van het zelfde feit in te stellen Deze vragen werden niet gedaan om aan de justitie zijdelings een verwijt te maken, maar uitsluitend om te trach ten een middel te vinden om deze zaak zoo noodig, opnieuw grondig te onderzoeken. Het ongeluk te Heinkenszand, waar van wij Zaterdag onder laatste berichten mel ding maakten, heeft zich als volgt toegedragen. De knecht van den landbouwer G. reed met een met peeën geladen wagen over den dijk en merkte niet dat een kind van beneden den dijk opkwam, omdat hy aan de andere zijde van den wagen liep. De kleine geraakte direct onder de wielen, die over het lichaam heen gingen. Een ontboden geneeskundige kon niets dan den dood van het driejarig kind constateeren. De politie, die een onderzoek instelde, vond niet dat de voerman schuld had aan het gebeurde. Het is thans gelukt, waartoe vroeger vruchteloos veel moeite werd gedaan, op de Kribben te W e m e 1 d i n g e een bakenton te BEWOEMINGElir ENZ. Bij kon. besluit is benoemd tot ambtenaar van het O. M. bij de kantongerechten in het arr. Tiel, voor de kantons Tiel en Geldermalsen, ter standplaats Tiel, mr. H. H. A. Sluis, thans kantonrechter plaatsvervanger, advocaat en procureur, tevens werkzaam bij den ambtenaar van het openbaar ministerie bij de kantongerechten in het arr. Assen, te Meppel is, met ingang van 1 December 1897, aan R. E. de Haan, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als directeur van en leeraar aan de R. H. B. S. te Winterswijk; is de duur van de detacheering bij de land macht in West-Indië van den officier van ge- zondh. 2de kl. J. E. Muschart, van het perso neel van den geneesk. dienst der landmacht, met drie maanden verlengd en alzoo nader be paald op drie jaar en drie maanden is in zijnen rang overgeplaatst by bet wapen der inf. van het leger in N.-I., do tweede-luit. J. P. Weegewijs, van het lste reg. inf.met bepaling, dat de anciënniteit van dien officier, als tweede-luit. der inf. bij genoemd leger, zal rekenen van de dagteekening van genoemd besluit. Het jacht der recherche, op stroom leggende, loste een drietal saluutschoten. Agenten. Te Terneuzen; M. db Jonge; te Rotterdam: NIJGH YAN DlTMAR. UIT STAD EN PROVINCIE. Bij kon. besluit is aan mr A. J. Roest op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als lid van bet bestuur van het fonds Weldadig en Zorgvuldigen tot lid van het bestuur van dat fonds benoemd jhr. mr. B. Ph. de Beaufort, burgemeester van 's Gravenhage. Zaterdag vertrok de inspecteur der be lastingen, de heer Callenfels, per spootboot van Zierikzee met zijne familie naar zijne nieuwe standplaats Middelburg. Een groot aantal vrienden eo bekenden deed hem uitgeleide. Te Cortgene werd Zaterdag jl. de landbouwenrsus der afdeeling Noord-Beveland van de Maatschappij tot bevordering van Land bouw en Veeteelt in Zeeland met 15 leerlingen geopend. De heer G. J. van de Linde, voor zitter dier afdeeling, sprak voor den aanvang der lessen een hartelijk woord tot onderwijzers en leerlingen en betnigde in die toespraak zijne blijdschap, dat thans een lang gekoesterde wensch tot vervulling was gekomen. De rijks- landbouwleeraar in Zeeland, die zich voorge steld had bij de opening tegenwoordig te zijn, had bericht gezonden verhinderd te zyn. De lessen worden voortaan eiken Zaterdag gegeven van 9 tot 5 uur in de openbare school te Cortgene. De heer O. Borgmans te Terneuzen verwierf te Rome den len prijs (diplome d'hotr neur) met medaille le klasse, by het muziek concours voor groot orkest, uitgeschreven door de Academie Üniverselle van Italië. Dit is reeds de derde prys, dien genoemde heer in het buitenland verwierf. Zooals reeds in 't kort is gemeld, had de heer H. Dieh#, onderwyzer aan de openbare school te Aardenburg, Zaterdagmiddag het ongeluk een been te breken. Dit gebeurde onder de volgende omstandigheden. De D. wilde als naar gewoonte na de uitvoering der zangschool muziekboeken enz. opruimen en ging daartoe met den voorzitter naar het lokaal, waar de uitvoering had plaats gehad. Met den voorzitter huiswaarts gaande en dezen bij zyn woning willende groeten, keerde de heer D. zich om, gleed tengevolge van de gladheid der straten uit en brak zijn rechter been. LANDBOUW. Onder voorzitterschap van den heer W. H. de Bruijn van Melis- en Mariekerke, vergader den heden ochtend op de bovenzaal der socië teit De Vergenoeging alhier de leden der afdeeling Walcheren van de Maatschappij tot bevordering van landbouw en veeteelt in Zeeland. Nadat de vrij talrijke aanwezigen, een veer tigtal, door den voorzitter welkom geheeten en de notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd waren, deelde de voorzitter mede dat op deze bijeenkomst ook tegenwoordig zijp 9 smeden, als genoodigden. Hierna werd mededeeling gedaan van inge komen stukken. Daaronder behoorde het plan der door het rijk gesubsidieerde proefvelden voor 1897[8, waaruit blijkt dat in de afdeeling Walcheren eene proef zal worden genomen met suikerbieten-variëteiten. Verder een aantal mis sives in zake den cursus voor hoefbeslag, die voor kennisgeving aangenomen werden. Nog verschillende kopiën van adressen aan Gedepu teerde Staten betrekkelijk het berijden van grintwegen, met verzoek om het gevoelen der afdeeling daaromtrent te mogen vernomen. In bedoelde adressen wordt verzocht maat regelen te treffen tot het tegengaan van het misbruiken van de grintwegen door verbod van het gebruik van den korten dissel en ver bod van het gebruiken van eene bespanning met meer dan twee paarden. Het bestuur is van oordeel, dat deze zaak voor deze omgeving van weinig of geen belang is, omdat hier de bedoelde wegen zeer weinig gevonden worden. De heer Voorbeij tel meende dat in Walche ren het maximum vervoer per wagen niet meer is dan 2500 Kg. en zou in overweging geven die vracht als maximum voor te stellen. De heer J. Polderdijk, er op wijzende dat hier een bespanning met meer dan twee paar den niet voorkomt, geloofde ook dat voor deze afdeeling een maximum van 2500 kg. zeer vol doende is. De heer Marinissen vondt het moeielijk een maximum vast te stellen, omdat het veel af hangt van den toestand der wegen welke vracht zy kunnen dragen. Als de weg goed is is 2500 kg. niet te veel, als hg slecht is 1500 kg. wel. Db heer G. Born had geen bezwaar tegen het vaststellen van een maximum, maar wenschte den landbouwers vrijheid te laten de vracht door meer dan twee paarden te doen vervoeren. Goedgevonden werd te adviseeren als maxi mum-vracht 2500 KG. 7ast te stellen, met be paling dat bij zwaardere belasting de velgen der wagens meer dan 9 cm. breed moeten zijn. De heer Bom wees er verder nog op, dat het opheffen van beperking van vervoer op de wegen zonder noodzaak te lang uitblijft, door den administratieven weg, dien de rapporten moeten bewandelen. Hij vroeg of het niet op den weg der afdeeling zou liggen, te trachten daarin verbetering te brengen. Goedgevonden werd dat de afgevaardigden deze zaak in de hoofdbestuursvergadering ter sprake zullen brengen. Mededeeling werd gedaan van een schrijven der Kamer van koophandel en fabrieken te Middelburg, ter begeleiding van een brief van de Nederlandsche Kamer van koophandel te' Londen, waarin wordt aangedrongen op ver betering van het vervoer van zuivelproducten naar Londen. Aangezien de uitvoer van boter uit deze omgeving weinig beteekent, meende het be stuur dat schrijven voor kennisgeving te kunnen aannemen. Dit werd goedgekeurd. De heer Van Gendt wees erop, dat langzamer hand het aantal boterfabrieken ook in deze streek toeneemt en gaf in verband met boven bedoeld schrijven den zuivelbereiders in over weging bij de stichting van boterfabrieken voor al rekening te houden met de behoefte aan een ijskelder, teneinde de boter steeds goed afge koeld te kunnen verzenden. Vervolgens werd door den heer J. Polderdijk, die afgevaardigd is geweest ter voorjaarsver gadering van het hoofdbestuur, verslag uitge bracht omtrent het daarop verhandelde, even als om tent hetgeen op de vergadering in Juli te Wis8ekerke voorviel. Daarna werden onder de leden verloot de vier veiligheidsgebitten onlangs door den heer Gerlach van St. Joosland aan de afdeeling ge schonken. Winners werden de heeren Mari nissen, Maas, De Ligny en Bnteux. Aan de orde was nu de uitreiking der diploma's aan de gediplomeerde hoefsmeden in het ressort dezer afdeeling. Van de 20 opge- roepenen slaagden er 14. Het zijnJ. A. Contant te Koudekerke. W. Kesteloo te Gapinge, A. de Ligny te Dom burg, K. de Kam te Grijpskerke, A. de Kam te Oostkapelle, A. Steketee te Oost-Souburg, A. Meijers te Serooskerke, A. Taal te Veere, S. Taal Jz. te Meliskerke, G. Taal te Middelburg, H. L. Meijers te Serooskerke, P. J. Hillebrand, te Brigdamme, A. Lucieer J.Fz. te Koudekerke en J. Joziasse te Koudekerke. Alvorens tot de uitreiking over te gaan wenschte de voorzitter de geslaagden geluk en tevens de afdeeling en de gem waar die hoefsmeden gevestigd zyn. Het hoefbeslag, dat veel te wenschen overliet, is door het optreden der gediplomeerden zeer veel verbeterd, wat ook voor den landbouwenden stand van groot belang is. Spreker uitte de hoop, dat de geslaagden met ambitie en y ver zullen blijven doorwerken, om hun kennis van het vak te vermeerderen. Daarna werden de diploma's aan hen die ze oehaalden, voor zoover zij aanwezig waren, uit gereikt. Een der gediplomeerden, de heer J. A. Con tant, zegde, ook namens zyne collega's, den voorzitter dank voor de bij de uitreiking ge sproken woordenverder dankte hij het hoofd bestuur voor het inrichten van den cursus en de leden van de landbouwmaatschappy voor de gevoteerde gelden voor den eursus. Ook dankte spreker de onderwijzers, vooral dien in de theorie, don heer Berghuijs, voor het uitstekend onderwijs en de examencommissie voor de zorg en welwillendheid waarmede zy het examen afnam. Bij de rondvraag gaf de heer Buteiix in over weging de oproepingsbriefjes voor de verga deringen wat vroeger te verzenden het bestuur zal hierop letten. Hierna werd de vergadering gesloten en overgegaan tot de verloting van eenige land bouwwerktuigen. Bij het oogsten van uien in Zuid-Beve land is gebleken dat een betrekkei yk groot aantal geen bollen maar zoogenaamde pijpjuin waren, welke voor den handel ongeschikt zijn. Deze pijpjuin zijn lange opgeschoten stengels in den vorm van prei. De oorzaak van deze waardelooze exemplaren wordt toegeschreven aan het late zaaien van het gewas. Te Borssele heeft een kippenhouder in twaalf maanden van vier kippen 665 eieren gegaard en een andere van even groot getal in gelijke tijdruimte 676 stuks. Wel een be wijs dat kippen bij eene goede verzorging veel kunnen opbrengen. LETTEREN EN KUNST. Het OTkest van de Harmonie te Gronin gen bood, bij monde van den concertmeester Dado, aan Van 't Kruijs twee etsen van Dake Wagner en Beethoven, in prachtige lijsten aan als bewijs van ingenomenheid met Van 't Kruys besluit om te blijven. De Mannenzangvereeniging Orphéon te Am sterdam heeft Van 't Kruijs als jurylid uitge- noodigd voor den nationalen wedstryd in het Paleis Yoor Volksrijlt. KERKNIEUWS. Tot ontvanger der Ned. Herv. kerk te Ierseke is benoemd de beer C. dë Jong Cz., in plaats van den heer C. de Jonge Mz. Wekelijksche opgaaf betreffende de Ned. Herv. kerk. Beroepen naarEngelum N. Westendorp Boerma, cand.; Tzum W. van Slooten te Rou- veenOostmarsum P. W. Verkouw Az., cand.; Steggerda c. a. W. J. Aalders W J.Gz. te Buik sloot; Rozenburg dr E. W. J. Posthumus Meijjes Jz. te HeinenoordOosterwierum (Fr.) Ant. Groeueveld, cand.; De Wilp J. W. Vis- scher, cand.; Durgerdam W. Voors te Kuinre; Britswerd en Wiewerd E. J. J. Homan te Wit- marsumMuiden K. Eekhof te Werkhoven (Utr.); Peperga c. a. (toez.) F. Sinninghe Dam- stó te Oude- en Nijehorne, die voor Makkinga heeft bedankt; Noordlaren P. van Bin nendijk te Obergum; Woubrugge M. A. van Rhijn te Wateringen; Genemuiden W. Zijlstra Waddingsveen c. s.; te Elburg IJ. Doornveld te Den Ham en naar Culemborg G. A. Lol- cama te Boskoop. Aangenomen naarBrakel (toez.) door P. IJseling, cand.; Schellinkhout bij Hoorn door A. Groeneveld, cand.; Akkerwoude en Mur- merwoude door F. H. Germs Jr. te Zoelmond. Leerbroek en Middelkoop door J. Buenk, cand.; en naar Stad aan 't Haringvliet door J. Pol- huys, cand. Bedankt voorSt. Annaiand door Engel- berts te Bergschenhoek, Biggekerke door B. M. Mantz te BaambruggeGrolloo c. a. door H. Huizinga te Eext c. a.; Standaarbuiten (toez.) door J. A. van Tuynen te Nijkerk (Fr.); Hin- deloopen door J. Buenk, cand.; Dordrecht door J. F. de Klerk te Charlois bij Katendreclit; Doesburg door Chr. IJnsonides te Renkum c. a.; Oosternieland en Oldenzijl door P. van Binnendijk te Obergum; Parrega c. a. door J. Oosterhuis te Suawoude c. a.; Loon op Zand door W. de Leeuw te Altforst c. a.; en voor Vlieland door W. Wouters te Midland op Ter schelling. Gereform. kerken. Beroepen naarHoogeveen W. Mulder Jr. te Giesen-Oudkerken naar Overschie J. H. M. G. Wolf te Maasland. Bedankt voorMarken door D. Rignalda te Oudshoorn. Verschillende Berichten. Te Zevenbergen zag dezer dagen het water in de haven weder inktzwart en ver spreidde een verpestenden stank door de vuile uitwaseming verkleurde zelfs de verf aan deuren en vensters der aan de havenzyde staande huizen. Dat zwarte, stinkende water, in die haven wordt tijdens de campagne der suiker fabrieken meermalen waargenomen. Een jager te Tilburg, met toestemming der Trappisten jagende op üunne gronden, loste een schot op een vlucht patrijzen, met het ge volg, dat een der kloosterlingen, die zich in de nabijheid bevond, getroffen werd. Hoewel het schot hoofd en zijde trof, is het niet doodelijk- De Rotterdamsche politie arresteerde Zaterdag avond op Feyenoord een 28-jarigen Duitschen koopman uit Gent, gesignaleerd door de justitie aldaar wegens bedriegelijke bank breuk. In een woning te Schiedam viel een petroleumstel om en tastten de zich snel ont wikkelende vlammen de'kleederen aan van de vrouw des huizes, die zwaar gewond per brancard naar het Ziekenhuis werd vervoerd. Men vreest voor haar leven. Nu de winter aan 't komen is, beginnen weer de ongelukken met briquetten en tenge volge van allerlei onvoorzichtigheid in verband met het stoken. Zoo riep Vrijdag middag een schipper, die wilde aanleggen inde vaart, Rijn en Schie, nabij do voormalige Witte Poort te Leiden, een anderen schipper aan, om even te verhalen ten einde ruimte te maken. Daar hij geen antwoord kreeg en de nachtlantaarn nog brandde aan den mast, keek bij in de kajnit en vond den schipper bewusteloos, natuurlijk weer door het sluiten van het luik en het branden van een briquet. De man werd per brancard naar het ziekenhuis gebracht. De gemeente Amsterdam die zich de on betwistbare eigenares van den Parktuin aldaar waande, staat, nu zij dezen tuin voor bouwter rein wilde yerkoopeü, voor het ^onderlinge geval, dat een gedeelte van den grond, 400 M3 door de vroegere eigenaars van den Parkschouw burg aan een derde was verkocht. De gemeente, die meende dat haar terrein niet door een an der kon worden verkocht, heeft geprocedeerd en do zaak in alle instanties verloren. Dien kooper van de betwiste grond is door de ge meente 40.000 geboden, maar hij eischt f 100.000. Het grappigste van de zaak is, dat tegen de gemeente werd gepleit door den stadsadvocaat, die deze zaak in handen kreeg, vóór hij bij de gemeente in betrekking kwam. Het hoofdbestuur van den Alg. Ned. Diamantwerkersbond treedt af, in hoofdzaak tengevolge van gebrek aan waardeering en samenwerking, en wegens aanmerkingen op het salaris 24 per week) dat de bestuurders genoten. Tijdens schietoefeningen van de infanterie te Helder is bij het afvuren van een geweer (model 1895) de loop er van aan het boven einde gesprongen, wat men meent aan de min der goede patronen te moeten wijten. Persoon lijke ongelukken hadden niet plaats. Te Vollenhoven kregen drie broeders in de ouderlijke woning onderling twist, 't Liep zoo hoog, dat het mes werd gebruikt en een der broeders een gevaarlijke snede in het onder lijf bekwam. Do ongelukkige is vooralsnog buiten levensgevaar. Donderdag avond werd te Zutphen ten 9 uur twaalf minuten, een schitterende meteoor van aanzienlijke grootte gezien. Zichtbaar wordende nabij het sterrenbeeld „de Ram", beschreef deze een boog van om streeks dertig graden naar den Zuid-Westelijken horizon, in de richting van het sterrenbeeld „de Waterman." Terwijl het verschijnsel zich met verbazende snelheid voortbewoog, bleef echter de hem volgende lichtstreep van omstreeks tien graden, gedurende een tweetal minuten zichtbaar en spatte de meteoor ter hoogte van nagenoeg tien graden boven den horizon, in ontelbare roodo en blauwe lichtgevende stukken uiteen, hetgeen by den helderen sterrenhemel een prachtig gezicht opleverde. - Te Arnhem werd een vijfjarig meisje door de tram overreden en zoodanig gekwetst dat haar toestand zorgwekkend is. - Op het stadhuis te Schoonhoven, waar het kantongerecht zijn zittingen houdt, schijnt men aan de bekende pettenverzameling geen verdere uitbreiding te willen geven. Iemand uit Polsbroek althans, die zich Vrijdag voor het kantongerecht had te verautwoorden, we gens een overtreding der wet op het Rijks- veeartsenijkundig Staatstoezicht, werd, toen hij weigerde zijn hoofd te ontblooten, met pet en al buiten de zaal gezet. Te 's Gravendeel geraakten twee kinderen die op straat speelden, onder een met steen kolen geladen wagen. Het eene jongetje bleef op de plaats dood en het andere kreeg ernstige kwetsuren. De schuur en stallingen van een molenaar te St. Jans Geleen, gem. Spanbeek, zijn uit gebrand, met het gevolg, dat 12 stuks rund vee in de vlammen omkwamen en eenige paarden vreeselijke brandwonden opliepen. Het in de schuur geborgen graan werd mede een prooi der vlammen. Nabij Ossendrecht is de groote hofstede Koningshoeve geheel in de asch gelegd. Het huis, de stallen, de schuren, benevens de ge- heele inboedel, zijn verbrand. De paarden eu koeien werden gered. Uit Batavia wordt aan de N. R. Ct. ge seind dat kapitein Von Schmidt auf Altenstadt te Malang door den heer Wilken, een planter, ge dood is. De heer Van Eetvelde, de staatssecretaris van den Congostaat, is door koning Leopold tot baron benoemd. Uit de Petit BleuEen vreeselijke ramp heeft Zaterdagavond op de tentoonstelling te Tervueren gewoed. In enkele minuten stond de reusachtige loods, welke de tentoonstelling van machines bevat, geheel in brand. Later bericht: De brand had niet dien omvang als eerst is gemeld. De brand ontstond in een houten café en de vlammen tastten de aan grenzende galerij aan. Maar door vlug aange brachte hulp werd het vuur spoedig gedoofd. De Fransche pers neemt in de zaak Drey- fuss een houding aan, welke voor alles getuigt van twijfel, of Scheurer-Kestner wel iets van gewicht weet. Volgens de Figaro zon Scheurer Zaterdag een onderhoud hebben met de ministers van oorlog en van justitie. De Brusselsche Ré forme heeft te Parijs een onderzoek doen instellen, en deelt de resultaten daarvan mede in een uitgebreid artikel, toege licht door een facsimile van het corpus delicti en van brieven van Dreyfuss. Daaruit blijkt dat schriftgeleerden verklaren dat het corpus delicti niet van de hand van Dreyfuss is. Uit alles wat den laatsten tijd is geschreven, kan natuurlijk geen indruk worden gevormd

Middelburgsche Courant | 1897 | | pagina 1