BUITENLAND FEUILLETON. ZIJN RIJKE YROUW. LAATSTE BERICHTEN. Marktprijzen van Tarwe en Meel. adres stellen Gedeputeerde Staten voor hun college ten deze diligent te verklaren. Gemeenteraad van Vlissingen Zitting van Vrijdag middag te 2 uren. Voorzitter de heer Van Doorn van Koude- kerke, burgemeester. Afwezig de lieer Bakker. Ter aanvulling van het verslag in ons vorig nominer melden wij nog het volgende Na de opmerking van den heer Gewin, in ons vorig nummer medegedeeld, wordt de be grooting voor de Kamer van Koophandel zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd, evenzoo die van het burgerlijk armbestuur en die van het weesbuis. De begrooting van bet gasthuis geeft nog tot discussie aanleiding. De heer Delvoye wijst er op dat, tengevolge van het optreden van den nieuwen vader, geen bezuiniging heeft plaats gehad. Er is in do laatste maanden iets minder uitgegeven aan melk en eieren, maar dat hangt af van om standigheden, als het aantal zieken en den aard der ziekten. De geneeskundige geeft daarvoor de orders. Er zijn door regenten maatregelen genomen, om te voorkomen, dat er het een en ander tusschen kaai en schip valt. Vermindering van de begrooting is niet mo gelijk, wanneer men de verpleging wil doen zijn zooals zij behoort te wezen. Het subsidie te verminderen zal er toe leiden óf dat de zieken slechter worden gevoed of dat aan het eind van het dienstjaar bij den raad wordt aange klopt om verhooging. De heer Van Uije Pieterse is het met de meerderheid der financieele commissie eens, waar die vermindering van het subsidie wenscht. De uitgaven in het gasthuis moeten verminderd worden, met het oog op den finan- cieelen toestand der gemeente. De ziekenver pleging is, naar spreker meent, te hoog ge raamd en daarom zal hij stemmen vóór ver mindering van het subsidie. De heer Loois gelooft dat regenten de som noodig hebben die zij vragen. De ziekenver pleging breidt zich steeds uit. Daarom zal spreker voor de begrooting stemmen. Do heer Rottier meent dat het gasthuis, om ecnigszins te voldoen aan wat het zijn moet, veel noodig heeft. Er is in den laatsten tijd veel verbetering daar aangebracht en spreker zou niet gaarne de regenten het geld dat zij vragen onthouden. De heer Kalbfleiseh zegt hot lid te zijn dat de begrooting aan regenten wilde terugzenden. Dat denkbeeld is niet opgevolgd. Spreker meent nu dat na het gesprokene de raad de begrooting dient aan te nemen. De beer Gewin vraagt op welk punt moet bezuinigd worden; men beweert dat dit moet geschieden, maar verge'et aan te wijzen op welke posten. Het voorstel van burg. en weth. om cle sub sidie met f 1000 te verminderen werd v e r- worpen met 9 tegen 4 stemmen. V o r stemmen de heeren Alter, Van Raalte, Van Uije Pieterse en Verkuyl Quakkelaar. De heer Delvoye houdt zich buiten stemming. Daarna wordt de begrooting in haar geheel eveneens met 9 tegen 4 stemmen goedgekeurd. Bij de behandeling van de gemeentebegroo- ting wordt van de gelegenheid om algemeene beschouwingen te voeren geen gebruik gemaakt. De heer Kloppers vraagt of het geen over weging zou verdienen de vergadering te ver dagen, 't zij tot heden avond, 'tzij tot morgen. Dit denkbeeld vindt geen ondersteuning. Daarna wordt tot de artikelsgewijze behan deling der begrooting overgegaan, beginnende met do uitgave n. Bij hfdst. Ill, afd. 1, art. 2, jaarwedde van don opzichter bij de gemeentewerken, zegt de heer Loois liet wensehelijk te achten, de jaar wedde van den ambtenaar te vermeerderen en te brengen op f 70 'smaands en dus den post met f 40 te verkoogen. Hij doet dit op grond van de verdiensten van dezen ambtenaar. De heer Gewin stemt daarmede in. De heer Verkuijl Quakkelaar merkt op dat de opzichter tevens sluismeester is en daardoor meerdere revenuen geniet. Die ambtenaar is tijdelijk in dienst en waar burg. en weth. voorstellen hem f 50 meer te geven, is dat alleszins voldoende. De heer Loois merkt op dat de revenuen, die de opzichter als sluismeester geniet, niet in aanmerking mogen komen. Daarvoor pres teert hij andere diensten. De billijkheid brengt mee den gemeente- opzichter, die sedert jaren zonder eenige aan merking zijne bediening vervult, behoorlijk te salarieercn. De heer Van Uije Pieterse acht (le voorge stelde verhooging met f 50 voldoende. Het voorstel-Loois, alsnu in stemming ge bracht, wordt met 8 tegen 6 stemmen v e r- worpen. Voor stemmen de heeren Loois, Kalbfleiseh. Chevalier, Wibaut, Kloppers en Gewin. Bij hoofdst. V afd. 1 art. 2 komt het voor stel'van burg. en wetb. om de jaarwedde der agenten van politie 3e kl. te verhoogen in be handeling. Het wordt zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Overigens geven de uitgaven tot geen dis cussie aanleiding. Bij de behandeling der inkomsten wordt door geen der leden het woord gevoerd. Nadat de post voor onvoorzien met f 250 is vermeerderd, wordt de begrooting in haar geheel aangenomen. Geen der leden meer het.woord verlangende, ordt de vergadering door den voorzitter ge sloten. ONDERWIJS. Mejuffrouw II. Bauer re Midd^lburg slaagde te Rotterdam b ij het examen in de vrije- en ordeoefeningen. - Vrijdagmiddag nam de heer Mouthaan. onderwijzer te C o 1 ij n s p 1 a a tafscheid van ie leerlingen der school en van zijne collega's. Van de 47 jaren, die de heer Mouthaan bij het onderwijs is werkzaam geweest, heeft hij er 23 in genoemde gemeente doorgebracht. In tegenwoordigheid van de wethouders en den secretaris (de burgemeester was uïtlandig) sprak de heer J. Vermeulen, hoofil der school, den scheidenden onderwijzer toe, schetste diens werkzaamheid en ijver en hoopte, dat de rust, relke hem nu beidde, hem nog vele jaren mocht geschonken zijn. Ook de wethouder Snoep sprak een woord van waardeering en dankte den lieer Mouthaan voor zijne ijverige en trouwe plichtsbetrachting, wat ook de secretaris, den heer Vink, namens den raad deed. Namens het hulppersoneel dankte de heer Beun, le onderwijzer, den heer Mouthaan voor de vriendschap en de collegialiteit, welke het voortdurend van hem had mogen ondervinden. Zichtbaar aangedaan dankte de heer Mou thaan allen en nam van elk der kinderen har telijk afscheid. Sommige leerlingen boden hem een cadeau aan, ofschoon hij verzocht had, dezen dag on gemerkt te laten voorbijgaan. De voordracht in alphabetische volgorde voor hoofd der school te Kruisdijk, Gr o ede, bestaat uit de heeren A. Beerens te Schoon- dijke, J. Z. de Buisonjé te Breskens, J. van Bezooijen te St. Maartensdijk, C. P. Geelhoedt te Zaamslag, D. Koning te Vianen en J. van der Weele te Heinkenszand. De heer J. J. Sturm, onderwijzer met hoofdakte te Oudkarspel is, als no 1 uit 45 sollicitanten, benoemd tot onderwijzer aan de le burgerschool voor jongens en meisjes te Haarlem. S. Uit het EngeUch. VAN Mrs ALEXANDER HOOFDSTUK XXVII. Den volgenden morgen vond de dokter Celia zwak en koortsig en vroeg„Wat is er ge beurd gij zijt voel minder dan gisteren „Ik heb slecht geslapen. Ik verlang zoo naar huis"- „Op die manier stelt gij uw vertrek slechts uit". „Mag ik uit rijdeu gaan „Dat zou u wel goed doen, maar van daag zijt gij te zwak". „Ben ik niet in gevaar geweest van ver pletterd te worden, toen ik daar op de rails viel, dokter?" „Naar ik hoor, hebt gij in groot gevaar rerkeerd. Gij weet dat ik er niet bij was. Ik KERKNIEUWS. Meldden wij in ons vorig nommer dat zes kerkvoogden bij de Nederd. hervormde gemeente te M i d d e 1 b u r g hun ontslag had den genomen, dit cijfer was minder juist en had vijf moeten zijn. Men meldt ons thans daaromtrent nog'nader het volgende: Het geheele college van kerkvoogden en ook dat van notabelen der Nederduitsch Hervormde gemeente alhier heeft eenparig ontslag genomen. Het zijn de heeren J. Milborn, J. C. Frede- riks, L. S. van Ben them Jutting, H. P. van de Ree en P. Polet, kerkvoogdenJ. J. van dei- Harst Az., jhr mr E. P. Schorer, W. J. Spren- ger, J. J, Th. Evers, A. de Fouw, J. W. Ver- hulst, J. Borsius, A. P. van de Kamer, M. C. Jeras en G. L. van Woelderen, notabelen. Al deze heeren op éen na, wensclien bij den voortgaanden achteruitgang der geldmiddelen niet langer toe te staan de uitbetaling der jaarlijksche toelage aan de zesde of.vacante predikantsplaats en nog minder het advies van lioogere besturen te volgen om een kerkdijken omslag in te voeren. LETTEREN "EN KUNST. DOMINEE BROSE. Mag het reeds een voorrecht heeten dat wij in Middelburg weer eens na langen tijd het laatst trad hot gezelschap der Vereenigde Eot- tcrdamsche Tooneelisten Le Gras en Haspels op den 13en September 1895 met Weldoeners der menschheid het voorrecht zullen hebben uitstekend bekende artisten als Dirk Haspels, Rossier Faassen, Jan C. do Vos, Tartaud, mej. Klein en mevrouw Burlage te zien spelen, het Donderdag a. op te voeren tooneelspel geeft aan de voorstelling oen bijzonder cachet. Tal van bladen hebben den lof verkondigd van Dominee Brose. Zoo schreef de Nordd. Allg. Zeitimg o. a.„Adolph L'Arronge con curreert op zijne wijze met Lessing. Dominee Brose .is zijn Nathan der Weisc Het stuk wordt onderhoudend en effectvol genoemd en, nadat het door het Rotterdamsch gezelschap was gespeeld, riep de heer Rössing in het N. v. d. D. uit„Een zeer mooi stuk. uitmuntend spel, enorm succes De Rotterdamsche bladen waren voorgegaan in dien lof over het spel en over het stuk, waarin het leven van een bejaarden dorps predikant ten tooneele wordt gebracht. Alles bewijst dat met recht cle voorstelling, die ons de volgende week wacht, een buiten- gewoue mag genoemd worden heb begrepen, dat mijnheer de kolonel zijn leven gewaagd heeft om u te redden". „Ach „Is Monsieur le colonel'familie van u?" „Hij is een bloedverwant van wijlen mijn echtgenoot, maar ik had hem in jaren niet gezien" „Hij stelt veel belang in madame. Zijn ongerustheid gedurende uwe ziekte was groot". „Hij gaat over een paar dagen naar En geland en zal mijhe vrienden laten weten waar ik ben want ik kan natuurlijk niet schrijven". Op dit oogenblik liet de kolonel vragen of madame liera kon ontvangen en de dokter nam afscheid. Het duurde echter nog een poos eer Derk binnen kwam. „De dokter geeft mij slechte berichten van nik heb gezegd dat hij u moet toestaan om in de lucht te gaan". - „Ik wist niet dat hij Engelscli sprak". - „Dat doet hij ook niet maar hij ver staat het een beetje zoowat evenveel als ik Fransch versta. Ik zal voor een rijtuig zorgen. Wilt gij morgen gaan „Dank u". „Ik kom het antwoord halen, dat gij mij - Volgens nadere mededeeling is een der leden van het Ilermann-quartett, dat, zooals vroeger gemeld, op 10 November te M i d d e 1- b urg zou optreden, verhinderd dit te doen. Thans znllen alhier een concert, geven de hoe ren Hermann, viool, Hugo Becker, violoncel en Carl Friedberg, piano, alle drie zeer gun stig bekende solisten. Dezen znllen geven trios en ieder hunner een solo. Donderdag avond heeft de heer Willem Mengelberg weOr, geheel hersteld, een concert geleid in het concertgebouw. De zaal was zoo vol, dat ook op het orkest alle beschikbare plaatsen waren ingenomen en de doorgangen hier en daar op vrij gevaarlijke wijze versperd waren. Er werden hem kransen en palmtakken aan geboden, waaronder een reuzenkrans met prach tige bloemen, een hulde van een vijftigtal kun stenaars en muziekvereerders, benevens kran sen van de leerlingen van het conservatorium, van orkestleden en van het Leidsche studenten muziekgezelschap Sempra Crescendo. Het liberale weekblad De Nederlander zal van naam verwisselen, en voortaan verschijnen onder den titel van Vooruitgangvrijzinnig- democratisch weekblad. Met de redactie zal zich belasten de heer J. Hoogendijk, voormalig redacteur van De Neder landeronder medewerking van de heeren inr. E. Fokker, lid van het hoofdbestuur der Libe rale UnieB. H. Heldt, voorzitter van het Alg. Ned. Werkliedenverbond C. V. Gerritsen, voor zitter van den Radicalen Bond, en een lid van de Volkspartij, alsnog aan te wijzen. In de Parijsche tooneelwereld is sedert eenige dagen een vermakelijke kwestie aan de orde. In de Vaudevilles gaat een stuk, Jalouse van Bissou en Leelercq. Sarcey behandelde liet, maar verzweeg den naam van Leelercq in zijn eritiek. Een paar dagen later kreeg hij daarop een woesten brief, vol gekrenkte ijdel heid en verwijten van den miskenden auteur. Sarcey maakte dit epistel openbaar, waarop hij onmiddellijk een tweeden brief van Leelercq kreeg, die zijn bijzondere hoogachting voor Sarcey uitsprak, en alle betrekking met den eersten brief loochende, zoodat men aanneemt dat dit schrij ven het werk was van een tweede Lemice-Terrieux. Daarop werden aan eenige croniqueurs door Leelercq kaartjes gezonden, maar ook deze waren valscli. Hetzelfde stuk gaf aanleiding tót een tweede dwaasheid. Sarcey had gezegd, dat het st.uk weinig trok en dat de pauzes gerekt werden. De schouwburgdirecteur heeft daarop door een deurwaarder het tegendeel doen constateeren en daaraan openbaarheid gegeven. Verschillentie Berichten. Men zond ons een geschriftje, overgedrukt uit de Huisvrouw, waarin een beroep gedaan wordt op de Nederlandsche vrouwen, om bij de Koningin-Regentes aan te dringen op ver betering van verloskundige hulp in Neder- landsch-Indië. De collectanten der liefdadige instellingen te Utrecht, worden voorzien van een kaart in de kleuren der gemeenterood en wit, eu houdende een verklaring van burg. en wetb., dat deze instelling van weldadigheid aldaar gevestigd is. Collectanten, die van zoodanige kaart niet voorzien zijn, moeten dus geacht worden vcor elders gevestigde instellingen in te zamelen. De wereld-kampioen Cordang werd Vrij dag avond te Rotterdam door het bestuur van Thor en een overtalrijk publiek feestelijk aan het station ontvangen en in optocht naar den Doelen geleid. Cordang ontving onderweg een krans en werd bij zijn komst in den Doelen met zang en gejubel verwelkomd. Ook daar ontving hij geiukwenschen en kransen en de toezegging voor een herinnerings-medaille Overigens werd er recht prettig feest gevierd. De rechtbank te Breda behandelde Woensdag de zaak van een kiezer, die bij ge legenheid der periodieke verkiezingen voor den gemeenteraad te Bergen-op-Zoom, in twee kies districten had gestemd. Het O. M. achtte het opzet bewezen, en eischte, volgens art. 129 wetb. van. strafv., een gevangenisstraf voor den tijd van een maand. Een inwoner van Groenloo, die bij zijne aan gifte voor plaatsing op de kiezerslijst eenc valsche opgave omtrent zijn loon had gedaan, ten einde daardoor op die'lijst te komen, werd te dier zake door de rechtbank te Zutphen veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf. Te Barneveld sloeg Donderdagmorgen het paard van een landbouwer op hol. De berijder, benevens eene ruim 70-jarige vrouw, die zich eveneens op de kar bevond, werden met zooveel geweld van het voertuig geslin gerd, dat de vrouw met lievige hoofdwonden voor dood bleef liggen, terwijl de landbouwer een been brak. Men vreest het ergste voor de vrouw. Een telegrambesteller in 'tFriesche dorp Drachten verliet de tram, terwijl deze nog in gisteren beloofd hebt". „Ik heb er over nagedacht en begrijp dat het dwaasheid zou zijn om het te weigeren, vooral daar gij het al zoolang zonder dat geld hebt gedaan en nu rijk zijt. Ik laat de be schikkingen geheel aan u over. Misschien wil Damor u wel bijstaan''. „Ik denk niet dat Damcr zich met mij zal willen inlaten." - „O, ja wel. Ik heb met mijn linkerhand een paar regels aan Lady Mary gekrabbeld. Hier zijn zemaar ik kon het adres niet schrijven. Wilt gij dat doen Sluit het in een brief van n en gij zult weer goede vrienden zijn. Ga nu zoo gauw mogelijk naar Enge land vergeef mij dat ik n zoo de wet stel, maar mijne vrienden in Londen denken dat ik in Rome ben en mijn vrienden in Rome ver beelden zich dat ik in Londen ben en zullen zoo schrikken als zij eensklaps merken, dat ik „nergens" ben. Gij moet Lady Mary of mevrouw Maclean opzoeken en zeggen waar ik ben en hoe, en dat ik zonder u er in het geheel niet meer zou zijn." „Ik begrijp dat het w onaangenaam is beweging was, door in de verkeerde richting er fif te springen, met het gevolg, dat hij struikelde en zich zoodanig bezeerde, dat ge neeskundige hulp dadelijk moest worden inge- oepen. Zijn toestand is ernstig. In het Limburgsche dorp Sehimmert sprong, terwijl een jongeling een kogelflesehje opende, dit nit elkaar en drong een der scher ven den jongen in het been, waardoor een ader werd doorgesneden. Geneeskundige hulp was niet aanwezig en tien minuten na het ongeval was do jonge man aan verbloeding overleden. - Te Loosdrecht is een werkman beklemd ge- •aakt tusschen het dekstuk eener brug en de balans. Toen men hem uit zijne benarde positie verloste, waren verscheiden ribben gebroken of gekneusd. In den vorigen nacht heeft iemand onder Grosthuizen de laagheid gehad, een der beste runderen van een landman de tong uit te snijden. Ceen „Schaepmannetje" meer. In eene Donderdag te Utrecht gehouden opeubare vergadering van den Volksbond, vereeniging tegen drankmisbruik, als spreker optredende, heeft dr Schaepman zijne uitlating in do Tweede kamer, dat de werkman recht zou hebben op twee borrels per dag, herroepen. Zij was hem ontvallen, en hij erkende, dat hij beter had gedaan dit woord niet te bezigen, daar het de gelegenheid biedt tot misbruik. Te Antwerpen vond men bij een brand in een woning op een der dienstbodenkamers, het zwaar verminkte lichaam van een pas ont slagen knecht uitgestrekt op een mand met flesschen wijn. De man die bewusteloos was werd naar liet gasthuis gebracht. Toen hij weer bijkwam, wist hij over het ontstaan van den brand geen inlichtingen te geveneven min wist hij hoe hij zoo verwond was gewor den. De justitie kon deze zaak evenmin op helderen. De justitie ontving uit verschillende deelen van Frankrijk weer zes opgaven van nooit opgehelderde moorden, welke den stijl van Vacher verraden. Alles zal worden onder zocht. Op de Iersche mailtreinen, van Euston naar Holyhead, zullen de volgende week res tauratiewagens voor passagiers 2e en 3e klasse in gebruik worden gesteld. Over den achteruitgang van hot Engelscbe leger wordt gemeld, dat bij de regimenten, welke thans in Indië zijn, niet minder dan 614 knapen beneden de 18 jaar dienen. In het vorige jaar waren er in de tropen niet minder dan 3000 jongelingen beneden de 20 jaar in dienst. De Dnitsche reiziger Eugen Wolff heeft op Kamschatka den grootsten vuurspuwenden berg ter wereld, den Kluc Zewsgaja, in uitbar sting gezien. Die berg is 16.000 voet hoog de Vesuvius en de Etna zijn er heuvels bij. De vlammen, welke uit den ontzaglijken vulkaan kwamen, verlichtten het land tot ver in den omtrek. Uit Rusland komen berichten over een grooten hongersnood. Bij de paniek iu de kerk te Khmelew (Rusland) werden volgens een latere opgave 50 personen gedood en 160 gewond, waarvan 9 zwaar. De boot, welke op verzoek van eenige betrekkingen, was uitgezonden, om op de kust te zoeken naar de schipbreukelingen van de bij Sokotora gestrande boot Aden, is van een vcrgeetsche reis thuis gekomen. Nergens was iets van de schipbreukelingen bekend. Don derdag zijn twee Hamburger booten gestrand. De Polaria, strandde in Amerika en is waar schijnlijk verloren. De Minerva strandde bij Charpnesz Point, maar is weer vlot gekomen. Amerikaansche ingenieurs hebben vooral op spoorweggebied al heel wat verbazingwek kende kunststukken verricht. Maar alles wordt, overtroffen door de vervanging van een brug- spanning, ter lengte van 250 voet, een ge vaarte dat 1.700.000 kg. woog door een nieuwe zonder dat de treinenloop op deze lijn met bijna onafgebroken vervoer, werd gestoord. In twee minuten was deze reuzenarbeid afge- loopcn, en veertien minuten nadat de eene trein de oude brug was overgegaan, reed de volgende over de nieuwe brog. De directie van den New-York Central waar Maandag een trein verongelukte, wijt deze ramp aan een moedwillige dynapjiet-ontploffing. Als Rhodes den raad vy-'ri zijn geneesheer dr Jameson opvolgt, dan zal' hij de opening van den Boeloewayo-spoorweg niet bijwonen, Loting Nationale Militie. De loting voor de lichting der nationale militie van het jaar 1898 zal plaats hebben in de gemeenten en op de dagen en ureu, als hieronder zijn aangewezen. Tholen Dinsdag 2 Nov. 9.30 u. vin. voor Tholen, 10.15 u. vm. Oud Vosmeer, 10.30 u. vm. St Philipsland, 11 u. vm. Stavenisse, 11.15 u. vm. St. Annaland, 12.30 u. nm. St. Maar tensdijk, 1.15 u. nm. Seherpenisse, 1.30 u. nm. Poortvliet. Goes Donderdag 4 Nov. 9 u. vm. voor Goes, 10.30 n. vm. Borsselc, 10.45 u. vm. Kloe- tinge, 11.15 u. vm. Heinkenszand, 1 u. nm. 's-Heer Arendskerke. mij in uwe nabijheid te weten." - „Neen, dat niet, maar begrijpt gij niet, dat, nu ik beter ben en zelf handelen kan, het al heel vreemd, of liever ongehoord zou zijn als wij elkaar bleven ontmoeten als gewone kennissen Iemand, die mij totaal vreemd was, zou ik veel beter kunnen ontvangen dan h. Voelt, gij niet dat dit ten hoogste onwel*- voegelijk is, vooral in deze afgelegen bevolkte eenzaamheid - „Dan vertrek ik van avond nogals ik u toch niet meer van nut kan zijn. „In Londen kunt gij mij wel van nut zijn. Ga naar mevrouw Maclean en verzoek haar een reiskamenier te zenden om mij te halen. O, wat verlang ik naar het mistige, rookerige Londen „Ik zal u gehoorzamen en ook uw brief aan Mary brengen. Ik hoop dat men hier goed voor u zorgen zal. Wilt gij mij tot afscheid de hand geven en Gods zegen toewenschen „Ik kan n slechts de linkerhand geven, maar ik wensch u van harte Gods zegen en hoop dat het leven u nog vele scboone jaren Heinkenszand. Heden ochtend werd hier een driejarig kind overreden. De kleine over leed aan de gevolgen. s Cravenhage. De Tweede kamer is bijeen geroepen tegen Dinsdag 9 November, des na middags te 3 uren. Vrijdag 29 October. A u t w er p e n. Tarwe vast. Amerikaansche fr. 22 V8. Parijs. Tarwe gedrukt; loop. md.fr.29.15. Pesth. Tarwe met beperkten handel. Vrij dag fl. 11,89. Donderdag fl. 11.88. New-Tork dis. 99vorigen dag 99'/s- Chicago 94 XJ4. Verzending en laatste buslichting der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. (Alles plaatselijke tijd.) Oost-Iïiclië. Marseille (Lloyd) 2 Nov. 6.30 's avonds. Rotterdam (Lïoyd) 5 Nov. 6.30 'b avonds. Brindisi (Eng. dienst). 5 Nov. 1.05 'b nam. Mavseille (Fr.dienst)6 Nov. 5.45's morgens. Genua(NederL). 9 Nov. 6.30 's avonds. Napels (Duitsche dst.)15 Nov. 1.05 's nam. Amsterdam (Nederl.). 12 Oct. 6.30's avonds. Brindisi (Eng. dienst) 12 Oct. 1.05 's nam. Met deze gelegenheid wordt alleen ver zonden de correspondentie voor Atjeh en de Residentie Sumatra's Oostkust. P a d a n g wordt alleen aangedaan door de booten der Maatschappij Nederland Over Brindisi, Britsche booten, heeft daags te voren eene voorloopige verzending plaats te 1.05, ten einde de aansluiting met de van daar vertrekkende booten verzekerd zij. Over Napels, met Duitsche booten, uitslui tend voor de correspondentie, waarvan de ver zending met deze gelegenheid op de adressen is aangewezen, alsmede voor Atjeh, Deli en Langkat. Met de Nederlandsche booten via Genua en Marseille en per Fransche mailbooten wordt geen correspondentie verzonden voor Atjeh en de residentie Sumatra's Oostkust. ~YV est-Inclië. Suriname (St Martin, Saba en St Eustatius) via Southampton 2 Nov. 5.45 's morgens. Suriname via St Na- zaire8 Nov. 5.45 's morgens. Suriname via Amsterdam Den laatsten en 14en elke maand 6.30 's av. Curasao (Bonaire en Aruba) via Queen- stown. Eiken Dinsdag en Vrij dag 10.15 'savonds. Algemeen Overzicht. Nooit heeft een verkiezingsstrijd droeviger ontknooping gevonden, dan die voor een mayor van Greater New-York. Droevig in dubbelen zin. Want het is bijna menschonteerend, dat de partijstrijd zoo heftig wordt, dat drie der leiders er dood bij neervallen. Maar nog droeviger is het, dat onder de slachtoffers van de waanzinnige opwinding, een man als de ean- didaat der zilver-democraten behoort. Henry George is overleden, getroffen door eén beroerte, aan het einde van den dag, waarop hij in alle deelen der wereldstad zijn candida- tuur had verdedigd. Hij stierf, ongeveer 48 uur nadat de leider der democratische cam pagne, John Fennel, op dezelfde wijze was gestorven, en weinig tijds minder na den soort gelijken dood van James Daly den woord voerder van Tammany Hall. Maar niet daarop, op die verbastering van het politieke leven, valt in de eerste plaats de aandacht. Het verlies van een man als Henry George is zóo groot, dat liet alle bespiegelin gen over den strijd zeiven op den achtergrond dringt, en voor alles aandacht vraagt voor den man die is heengegaan. Dat George een wereldberoemden naam heeft gekregen, dankt hij vooral aan zijn hoofdwerk Progress and Poverty, dat in 1879 verscheen en een geweldigen indruk maakte, een boek, waarin op meesterlijke wijze het verband tus schen vooruitgang aan de eene en armoede aan de andere zijde werd aangetoond. In schier alle talen, ook in de onze, werd dit werk overgezet, en daarmede was zijn naam en zijn fortuin gemaakt. Vooral de zaak van de landnationalisatie, dankt veel aan George, die een onvermoeid strijder voor dit beginsel was, dat ook in andere kringen krachtigen steun vond. Zijn sterk ont- ny vatte hare hand en maakte een beweging om die aan zyn lippen te brengen, doch liet haar weer los. - „Mogen wij elkaar nooit meer ontmoeten vroeg hij schor fluisterend, - „Beter niet, veel beter niet", zei zij zacht doch beslist. Hij zag haar een oogenblik aan en verliet het vertrek. (Wordt vervolgd.) Verkoopingen en Verpachtingen in Zeeland. Datura. P aata. Voorwerpen. Informatiën S/8 Nov. Middelburg, Iuboedel, Tak. 3 Middelburg, Tollen (verp.), Polderbest. 5 Middelburg, Houtwaren, Verhuist. (J Viissingen, Beestiaal enz., Maret Tak. 10 Aleele, Inspan, Tak. 12 Oostkapelle, Inspan, Verhulst.

Middelburgsche Courant | 1897 | | pagina 2