RECHTSZAKEN. Arrondissements-Bechtlanlc te Middelburg. Heden stond voor bovengenoemde rechtbank terecht de 36jarige A. O., zonder beroep, wo nende te Wilhelminadorp, beklaagd dat zij op of omstreeks 3 Augustus 1897 te Wilhelmina- dorp op een privaat bij do woning van haar vader is bevallen van een kind van het vrou welijk geslacht, hetwelk kort na of tijdens de geboorte is overleden, hetwelk althans levens vatbaar was, daarna dat kinderlijkje, met het oogmerk om de geboorte van dat kind te ver helen, heeft laten liggen in het privaat, waarin het gevallen was, vervolgens den 7en Augustus 1897 dat kinderlijkje wederom uit het privaat heeft gehaald en daarna op het erf bij voor noemde woning heeft begraven. In deze zaak waren vanwege het openbaar ministerie slechts èen getuige en éen deskundige gedagvaard. Op de vordering van den officier van justitie Werd deze zaak niet gesloten deuren behandeld. Naar wjj vernemen, is de eisch van het O. M. voor beklaagde 4 maanden gevangenisstraf en de uitspraak bepaald op heden over 8 dagen. De kantonrechter te Haarlem heeft een boterfabrikant, te Rotterdam, wegens het leveren van surrogaat zonder het vereischte woord „Margarine",veroordeeld tot een boete van 100, subsidiair 14 dagen gevangenisstraf. Verschillende Berichten. Volgens Het Vad. is het wetsontwerp tot invoering van persoonlijken dienstplicht thans bij den Raad van State ingekomen en zal de Tweede kamer reeds 9 of 10 November weder bijeenkomen. Dr. A. Kuijper wordt heden 60 jaar. Ter ^viering Van haar tienjarig bestaan zal de kegelclub Ewaldi te Amsterdam op 12, 19, 25, 26 en 27 December a. een schitterend •oncuurs geven op de daarvoor nieuw te restau- reeren kegelbaan in café restaurant Concordia St Luciensteeg. Het weekblad De (liberale) Nederlander verandert, naar men ons meldt, met 1 Novem ber weer eens van redacteur,- mr P, Broos- hooft is op zijn verzoek als zoodanig eervol ontslagen in een vergadering van aandeel houders, waar, op voorstel van den vroegeren redacteur, den heer Hoogendijk, besloten is niet tot liquidatie over te gaan, maar dezen de gelegenheid te geven tot voortzetting. In de Donderdag middag door de Ver eeniging tegen de kwakzalverij te 'a Hage ge houden vergadering bleek uit het jaarverslag over 1896 van eene vermindering in het leden tal: van 722 leden werd de contributie ont vangen. De ontvangsten bedroegen in 1896 1506, wat met het saldo van 1895, groot 907, inaakt een bedrag van 2413. De uitgaven bedroegen 1401 en op 31 Dec. 1896 bleef een saldo in kas van 1012. De hoogere uitgaven vinden haar oorsprong in het feit, dat begonnen werd aan de krach tige bestrijding van tWee kwakzalversinrich tingen in het buitenland, die haar middeltjes ook in ons land aan den man trachten te bren gen en aan de voorbereidingen voor eengroo- tere verspreiding van het Maandblad in Den Haag. In 1896 zijn in ronde cijfers gratis verspreid: door de leden 30.000, aan dag- en weekbladen gezonden 5600 en verder 10.200. Het is reeds herhaaldelijk voorgekomen, zegt het Hbld., dat besturen van waterschap pen hinderpalen in den weg hebben gelegd aan het maken van telephonische verbindingen op hun gebied. Zoo wordt nu weder gemeld, dat de zes lijnen, die door de Haarlemmermeer loopen, zoo niet op last, dan toch met mede weten van het hoogheemraadschap zouden zijn doorgekapt. Het ligt voor de hand, dat zulk een toestand onhoudbaar is. Ren algemeen verkeersmiddel mag niet worden belemmerd door een plaatse lijk bestuur, zeker niet wanneer de werken, er voor benoodigd, van hoogst onschuldigen aard zijn. Het is moeilijk in te zien, welk gevaar of bezwaar het plaatsen van palen en spannen van draden voor een polder opleveren. Indien de bestaande wetgeving den polder besturen de macht geeft het teleplionisch ver keer te belemmeren, is het dringend noodig dat die wetgeving worde gewijzigd. bad ondergaan Dan hebben wij daarmee vrede. Naast deze beide hoofdpersonen groepeerden zich dc bijfiguren zeer goed. De heer Flits Bouwmeester speelde wel eens wat te veel op den souffleur, maar was overigens een goed geteekende en goed volgehouden Francois. Uitstekend was de heer Holkers als boer Pierre. Het gluiperige, arglistige, argdenkende, domme en angstige van den boer was naar het leven geteekend. Niet licht zal door de toeschouwers vergeten worden het tooneeltje voor de herberg, door de heeren Mulder en Van Warmelo en mej. Anna Beukers zoo typisch en natuurlijk gespeeld. Mej. Sasbach was een lieve, eenvoudige Aline. Dat het eerste bedrijf niet denzelfden iudrilk kon maken als op groote tooneelen, waar de maaiers en korenvelden zichtbaar zijn, lag voor de hand. Toch is het jammer, dat men daar van niet wat meer werk had gemaakt. Nu tegenwoordig de tooueelgezelschappen de provinciën zeer druk bezoeken, dienen zij daarmee ook rekening te houdenen zouden zij zich er op moeten toeleggen om, bij het vervaardigen van passend decoratief, dit zoo los en beweegbaar te maken, dat het kon worden meegevoerd. Zulk decoratief verhoogt zoozeer den indruk van het geheel. Het weggaan van hen, die nog per tram naar Vlissingen moesten weerkeeren, werkto in het laatste bedrijf vrij hinderlijkmaar dit is niet te vermijden. Overigens heerschte er Bij de verkiezingen voor den kerkeraad der Ned. Israël, hoofdsynagoge te Amsterdam heeft het deze week gespannen. Aftreden moes ten 15 leden. Van orthodoxe zijde wilde men de liberale leden, zooals inrs. Cosman en Pole- uaar, uitstooten. Ook de heer B. vanPerlstein, lid van het kerkbestuur, die met zijn medele den in de laatste jaren menige hervorming tot stand bracht, werd fel bestookt, zoodat de heer A. C. Wertheim zich gedrongen gevoelde een open brief tot de kiezers te richten. Al de aftredende leden werden herkozende heer Van Perlstein juist met 1 stem meerderheid. Donderdag voormiddag is op een boerderij aau den Amstelveenschen weg tegenover de cellulaire gevangenis te Amsterdam een schelf, waarin 140.000 ponden hooi, door brand ver nield. De brandweer, die spoedig met veel materieel aanrukte, slaagde er in de boerderij en stallen met vee te behouden. De oorzaak van den brand is waarschijnlijk onvoorzichtigheid van spelende kinderen met vuur. De procureur der republiek (officier van justitie) te Parijs heeft te beslissen over de vraag of de prinses De Sagan het recht heeft haar oudsten zoon te beperken in het brengen van bezoeken aan zijn vader. De prinses wil op aangewezen uren en dagen een bezoek toe staan, maar de zoon eischt het recht te komen als h^ wil. Zijn er in ons land wel eens gemeente raadsvergaderingen, waar de burgemeester en de leden elkaar niet heel vriendelijk behande len, zoo erg al3 te Baunie, een Fransch plaatsje, is het bij ons nog nooit geweest. Daar heeft de burgemeester een der raadsleden na een hevige discussie een fermen klap om de ooren gegeven. Het gevolg is geweest, dat de recht bank den burgemeester, die zoo vlug met de hand is, veroordeeld heeft tot 16 francs boete en tot één franc schadeloosstelling aan het ge slagen lid. De huiselijke wijze, waarop de Engelsche rechters vaak optreden, maakt de rechtszaal daar te lande belangwekkend ook voor ande ren, dan die schandaal zoeken. Zoo stonden de vorige week twee personen terecht wegens zwendel door het oprichten van fictieve maat schappijen. Als getuigen waren verschenen de bestuurders van een advertentiebureau, die een groot aantal advertenties hadden doen plaatsen, waarin de zwendelaars zich beriepen op het gunstige oordeel, door de groote Londouscht- bladen over hun ondernemingen gegeven. Daar deze aanbevelingen valsch waren geweest, verweet de rechter deze getuigen, dat zij beter konden en moeaten weten, en tot dit bedrog niet hadden mogen medewerken. „Daar gij niet als medeplichtige zijt opgeroepen kan ik u niet veroordeelen, maar ik wil openlijk allen, die door den zwendel schade leden, aanraden, u om vergoeding aan te spreken, daar hun eisch outwijfelbaar zal moeten worden toege wezen." Het groote jaarlijksche schuttersfeest in Duitschland is met een tekort geëindigd. De deelnemers in het waarborgfonds hebben geen genoegen genomen met het finantieel beheeri en een commissie van onderzoek benoemd. In afwachting van de resultaten zullen de gewon nen prijzen niet worden uitgereikt. Frankfort zal de eerste Duitsche stad zijn, welke het geheele tramnet zelve exploi teert. Het net gaat 1 Januari aan de gemeente over, en zal onmiddellijk daarna voor electri- sche beweegkracht met bovengrondsche geleiding worden omgebouwd. Verkoopingen enz. Heden (Vrijdag) werd aan het gebouw van het gewestelijk bestuur te Middelburg aanbesteed hot maken en inhangen van twee nieuwe cn het herstellen en verwisselen van de bestaande buiten vloeddeuren van de kleine schutsluizen van het kanaal door Walcheren te Vlissingen en te Veere. (Raming 8.250.) Ingeschreven werd door de heerenW. A. Verbruggen te Waddinxveen voor 12.900 W. Dekker te Veere ad 9.345C. van der Hooft te Terneuzen voor f 8.150D. Bijl te Vlissin gen voor 7.966; O. J. Balkenstein te Ter- neuzen voor 7.810 en J. van den Hoek te Middelbnrg voor 7.770. Heden morgen is aan het gebouw van het Provinciaal bestuur te Middelburg, den ganschen avond eene diepe aandacht, die getuigde van belangstelling voor het stuk en van hooge waardeering van het spel. Het was dan ook eene buitengewoon goed geslaagde voorstelling, die wij geloovenhet stellig bij velen het verlangen zal hebben gewekt, om eens te vergelijken hoe het gezel- sehap Le Gras en Haspels De Zwerver speelt, en hoe Van Zuylen en mevrouw Beersmans de hoofdrollen vervullen. Of het echter voor de Vereeniging t. b. v.g. v. o. k. te wagen is aan dat verlangen te vol doen, nu Donderdagavond reeds zoovelen het stnk aanschouwden, is een vraag, die wij niet durven beantwoorden, maar die wij ter over weging geven aan het bestuur der vereeniging. Dat Donderdag a., 4 Nov. door genoemd gezelschap een ander stukDomini' Brose, too- neelspel in 4 bedrijven, van Adolph L' Arronge, schrijver van Dokter Klaus, wordt gegeven, is zeker verstandig, Maar misschien is er in den loop van het pas aangevangen seizoen nog wel eens gelegenheid, om een opvoering van De Zwerver, met Van Zuylen, te doen plaats hebben In elk geval hopen zeker velen, met ons, het zij in dit of in een ander stuk, hem nog eens in ons midden te zien optreden. onder nadere goedkeuring, aanbesteedhet onderhouden van- en het doen van herstellin gen aan het rijks archiefgebouw te Middel burg, alsmede het inrichten van eenige lokalen tot bewaarplaats der rijks archieven. (Raming 12.000.) Hiervoor achroven in de heerenAl. K. Je- ras Zn. ad 12.600, A. Barentsen ad 12.576, J. M. van Ditmars Zn. ad 12.399, W. L. Huson ad 11.610, H. J. Ganderheijden ad f 11.600 en J. Warren ad 11.589. De drie eerstgenoemde inschrijvers woneu te Middelburg, de drie laatste te Vlissingen. Bij de door het college van regenten over de strafgevangenis te Goes gehouden aan besteding van rogge- en tarwebrood voor het 1ste halfjaar en de overige te noemen artikelen voor 1898 werd de levering toegewezen aan J. den Herder roggebrood 0,07®, tarwebrood f 0.11, margarine 0.90H. L. Bannet rund- vleesch 0,80, kalfsvleesch 1.J. Visser, Wilhelminadorp, aardappelen 1.98 p. 50 k.; Joh. Geense boter 1.20, zout 0.07, peper 0.60, wijnazijn 0.09 p. liter, waskaarsen 0,60, groene zeep 0.18, witte zeep 0.39, soda 0.04s, koffieboonen 0.90, cichorei 0.20, brandhout 2.75 per J/i vaam, bezems 4.50 p. dozijn, boenders 0.37* p. dozijn, zand 0.90 per H.L.J. J. Schneider spek 0.99p. Schrijver groente 0.095J. van der Does zoetemelk f 0,0674/ioo per literA. J. Hendrikse rogge stroo 13 per 500 kilofirma wed. AI. v. d. Reit Iluhrkolen 0.90 per 100 kilo, New-Castle kolen 1.60 per 100 kilo, lange turf 1 per 100 stuks, en D. de Koning, directeur der gasfabriek, cokes /T.28 per 100 leg. De aannemers, bij wie de plaats niet genoemd wordt, wonen allen te Goes en de niet ge noemde hoeveelheden is per k.g. Gemeenteraad van Vlissingen. Zittiug van heden (Vrijdag) middag te 2 uren. Voorzitter de heer Van Doorn van Koude- kerke, burgemeester. Afwezig de heer Bakker. De notulen van het verhandelde in de vorige bijeenkomst worden gelezen en goedgekeurd. Vervolgens geschiedt mededeelmg van eenige ingekomen stukken, waaronder een adres van de wed. Martinus Visser, wafelbakster te 's Gravenhage, houdende verzoek om verande ring in den tijd, voor de kermis bestemd. Dit adres wordt gesteld in handen van burg. en weth. om advies. Hierna gaat de zitting over in eene met ge sloten deuren. Na heropening der vergadering wordt over gegaan tot de benoeming van een niet-ambte- lijlc lid der commissie van aanslag, bedoeld bij art. 19 16 der wet van 2 Oct. 1893 (Stbl. no. 149). Op voordracht van burg. en weth. wordt de heer P. J. Mortier als lid en de heer I. Harder als plaatsvervangend lid herbenoemd beiden voor vier jaren. Nog wordt overgegaan tot de benoeming van een onderwijzer(es) aau school A. Voorgedragen Worden de heer C. L. van de Weijer, mej. J. beideu le Vlissingen, en mej. II. G. Giljam te Vlachtwedde. Benoemd wordt de heer Van dc Weijer met 11 stemmen. 2 briefjes waren blanco en 1 stem werd uitgebracht op mej. Holm. In verband met deze benoeming wordt de heer Van de Weijer eervol ontslagen als on derwijzer aan school C. Voor die betrekking zal een oproeping geschieden. Eindelijk wordt benoemd tot tijdelijk assistent leeraar aan de burgeravondschool de heer F. van dor Veen. Die benoeming geschiedt met algemeene stemmen. De jaarwedde wordt bepaald op 250 'a jaars. Achtereenvolgens wordt besloten tot ver koop van gemeentegrondre. aan J. J. Krijger een stuk op het Eiland voor 98.12 -j- 233.80 voor trottoirb. aan F. N. de Rooij een stuk aldaar voor 1326.75 -f- 100.82 voor trot toir o. aan G. P. Feij en W. Stroo een stuk aan de Glacisstraat voor 935 -j- 94.50 voor trottoir; d. aan J. Loois een stuk aan de Badhuisstraat voor 1752 -}- 79.57 voor trottoir. Thans komt 5n behandeling een voorstel van burg. en weth. tot goedkeuring van een ont- werp-overeenkomst betreffende het maken en on derhouden eener schipbrug over het marinedok. Het ontwerp wordt goedgekeurd, terwijl burg. en weth. worden gemachtigd de noodige over eenkomst met den hoofdingenieur van 's rijks waterstaat aan te gaan. Daar het waterreservoir in het zgn. vestje thans gereed is en het terrein daarboven en daarbuiten is aangevuld, achten burg. en weth. het oogenblik gekomen, om den raad te doen uitmaken of de toegang van de Coosje Buskens- straat naar den Noordzeeboulevard zal leiden langs een trap dap wel langs een oprit. Na rijpe overweging zijn burg. en weth. tot de conclusie gekomen, dat het maken van een oprit verre te verkiezen is boven een trap. Afgescheiden van de kosten, die voor de trap 2500 hooger zijn dan voor den oprit, is het maken van een oprit voor een goed ge heel wenschel ijker. De commissie voor de fabricage adviseert met 4 stemmen tegen 1, conform het voorstel van burg. cn weth., om een oprit te maken. Dc heer Loois zag liever een vlakken weg gemaakt met een trap, omdat z. i. de waarde van den aan een oprit grenzeuden grond lager zijn zal dan bij het maken van een trap. De heer Verknij] Quakkelaar verdedigt het maken van een opritook in het belang van rijtuigen en vélocipüdes. Trappen klimmen is bovendien vermoeiend en vooral in de nabij heid van een hadplaats is een trap, zooals hier noodig zijn zon, eene van zes meters hoogte, misplaatst- De spreker stelt verder in het licht dat ook het financieel belang der gemeente medebrengt een oprit te maken, wat hjj door cijfers toelicht. De heer Van Üïje Pieterse stemt dit toe en gelooft ook dat uit een schoonheidsoogpimt het maken van een oprit de voorkeur verdient. De voorzitter gelooft dat de toekomst van Vlissingen voor en groot deel ligt in de bad: plaats en dat in verband daarmede het maken van een oprit meer aanbeveling verdient dan van een trap. Zonder hoofdelijke stemming' wordt alsn conform het voorstel besloten. In strijd met het voorstel van burg. en weth. om het werk onder de hand aau te be steden wordt met 8 tegen 6 stemmen tot publieke aanbesteding besloten. Ook wordt, op voorstel van burg. en weth. goedgevonden bij concessie tot wederopzeggens toe met ingang van 1 Nov. 1897, aan de directie der Electrotlnfabriek te vergunnen gebruik te maken van een stuk gemeentegrond, gelegen aan de Oostzijde der fabriek, tegen een retri butie van 24 's jaars on behoudens eenige voorwaarden. Goedgevonden wordt ook, dat zullen worden aangelegd drie brandkranen, nl. twee in de Hobeinstraat en een in de Clyverstraat, waar van de kosten op 240 worden geraamd. Aau de orde komen nu verschillende be grootingen voor 1898. Eerstens die voor de Kamer van koophandel, bedragende in ontvang en uitgaaf 435. Tweedens die van het algemeen armbestuur, in ontvangst en uitgaaf 10.903.25s bedragende, met een tubsidie van 9000 uit de gemeentekas. Derdens die van het burgerweeshuis ad 7055.58s in ontvang en uitgaaf, met een gemeentelijk subsidie van 6400. Yierdens die voor het gasthuis ad 21.350.26 in inkomsten en uitgaven, met een subsidie van de gemeente ten bedrage van f 15.500. De commissie voor de financiën, die omtrent deze vier begrootingen heeft gerapporteerd, deelt onder de algemeene opmerkingen mede, dat een lid op de genoemde begrootingen wenscht te schrappen de daarop uitgetrokken posten voor kosten van vergaderingen. Z. i. gaat het niet aan dat, waar de gemeente op andere posten zooveel mogelijk tracht te bezuinigen, aan den anderen kant de verterin gen der colleges van de genoemde instellingen nit de gemeentekas betaald worden. Dit lid acht het billijk dat, als de leden tijdens de vergaderingen verteringen maken willen, zij die zelf betalen. Hij zal dan ook bij de begrootingen voorstellen die posten te schrappen en de subsidiën uit de gemeentekas met dat bedrag te verminderen. Een ander lid kan zich met deze beschou wingen niet vereenigen. Waar de leden der college's geheel vrijwillig, zonder eenige ver goeding hun diensten in het belang der ge meente prestoeren, is hij van oordeel, dat de gemeente hen ook behoorlijk moet recepieeren. Bij de begrooting voor het burgerweeshuis stelden twee leden voor de jaarwedde van den rentmeester met 50 te verhoogen in verband met de bewezen diensten, terwijl twee andere leden daar beslist tegen waren. Wat betreft de begrooting van het gasthuis wordt door een lid opgemerkt, dat de subsidie dit jaar alweer hooger is geraamd en dat z. i. de hegrooting moet verminderd worden. Se dert het optreden van den nieuwen vader en de nieuwe moeder is reeds veel bezuinigd. In verband hiermede stelt dat lid voor den post voor ziekenverpleging met f 1000 te vermin deren en den post subsidie van 15.500 te brengen op 14.500 Een ander lid gaat hiermede mee, terwijl een derde lid tegen vermindering van de sub sidie is, doch de hegrooting aan regenten wil terugzenden. Ten slotte adviseert de commissie met 2 stemmen tegen 1 de subsidie met ƒ1000 te verminderen, Naar aanleiding van dit rapport zeggen burg. en weth. dat zij niet de meening deelen van het lid der commissie, dat den post voor kos ten van vergaderingen wil schrappen. Verder zijn burg. en weth. tegen eene ver- hoogiug van de jaarwedde van den secretaris rentmeester van het weeshuis, daar die zaak eenige maanden geleden ampel in den raad be- sproken is. Wat de hegrooting van het gasthuis betreft, kunnen burg. en weth. zich volkomen vereeni gen met het advies der commissie, om de sub sidie uit de gemeentekas met ƒ1000 te ver minderen. Er zal in dat gesticht een zuiniger beheer gevoerd moeten worden. Bij de behandeling van de hegrooting voor de Kamer van koophandel zegt de heer Gewin het lid te zijn dat voorgesteld heeft de onkosten voor vergaderingen te schrappen. Op de verschillende begrootingen kan een 150 bespaard worden, waarvoor beter de jaarwedden van een paar laag gesalarieerde ambtenaren konden verbeterd worden. Wat betreft de uitgavan van het gasthuis wijst spreker op de wenschelijkheid dat daar voor een reglement wordt gemaakt. De wijze, waarop daar wordt gehandeld, is niet de ware; er moet en er kan opgelet worden dat er niet te veel tusschen kaai en schip valt. Hierna wordt het gewone besluit genomen ten opzichte van de subsidiën aan de instel lingen van weldadigheid. Nog wordt besloten, behoudens nadere be krachtiging door de wet voor het dienstjaar 1898 over te gaan tot heffing cener plaatselijke belasting op het gedistilleerd op dezelfde grond slagen als bij het raadsbesluit van 22 Sept. 1884 zijn bepaald. Alsnu komt in behandeling de Geineentebeg rooting. Zij wordt door btlrg. en weth. voorgesteld als volgt Inkomsten. Hfiist. I, ontvangsten wegens vroegere diensten, 2262.83*. Hfdst. II, inkomsten van gemeente-eigen dommen en bezittingen, 11508.75. Hfdst. III, belastingen en heffingen, 118.064.79' (waaronder hoofdelijke omslag 40.000, be lasting op de dranken 32.000, vergunnings recht 2537.50. Hfdst. IV, inkomsten van verschillenden aard en toevallige baten, 106.316.51s. Hfdst. V, buitengewone ontvangsten, memorie. Het totaal der inkomsten bedraagt 238.152.89'. Uitgaven. Hfdst. I, huishoudelijk bestuur, 18.967.44'. Hfdst. II, kosten betrekking hebbende op de plaatselijke belastingen, 6943.98'. Hfdst. III, kosten van onderhoud, aanleg en vernieuwing, 20.949.65. llfdst. IV, andere kosten van onderhoud, 1373.05. Hfdst. V, kosten van politie, schutterij, brand weer en straatverlichting, 21.134.23 (nl. politie 13.596.39, schutterij 1434.84, brandweer 1103 en straatverlichting 5000) Hfdst. VI, kosten van den geneeskundigen dienst en van het armwezen 32.700. lifdst. VII, kusten van onderwijs, 67.723.504 (middelbaar 3727.91, lager 63.785.59*). Hfdst. VIII, renten en aflossingen, 25.163.31. Hfdst. IX, andere uitgaven, 41.689.51. Hfdst. X, onvoorzien 1508.21. Het totaal der uitgaveu bedraagt alzoo 238.152.89'. De commissie voor de fabricage vereenigt zich met de begrooting. De commissie voor de financiën merkt, wat de inkomsten betreft, o. a. het volgende op Hfdst. Ill afd. V art. 1, belasting op tooneel- voorstellingen enz. Een lid geeft aan burg. en weth. in overweging een regeling te ontwerpen om, behalve de belasting op tooneelvoorstel- lingen en andere publieke vermakelijkheden, bovendien enkele percenten op de entreekaarten te heffen. Wat de uitgaven aangaat, drukt bij hfdst. I afd. J art. 4, jaarwedde van den ontvanger, een lid zijn spijt uit, dat met de verhooging van de jaarwedden van den burgemeester en den secretaris niet eene verhooging van de jaarwedde van den ontvanger is gepaard gegaan Die jaarwedde is verouderd en dient herzien te worden, daar liet werk vermeerderd is. Een ander lid is sterk tegen zoodanige ver hooging, omdat hij die niet noodig acht, wijl de ontvanger verschillende betrekkingen be kleedt, waardoor zijn positie verbetert. Bij hfdst. 1 afd. I art. 6, kwam ter sprake het adres van den archivaris, om vermeerdering zijner jaarwedde. Men achtte het echter wen- sclielijk de behandeling ervan aan te houden, totdat de juiste financieele toestand der gemeen te bekend zal zijn. Ten opzichte van een adres van den deur waarder bij de plaatselijke belastingen adviseert de commissie in denzelfden geest. Bij Hfdst. V. afd. I art. 2, jaarwedden amb tenaren van politie, zegt de commissie met burg. en weth. eene verhooging der jaarwedden van de agenten van politie 3e kl. met 50 alleszins gerechtvaardigd te achten en adviseert zij derhalve daartoe. Bij Hfdst. VI afd. II art. 2, subsidie aan het gasthuisadviseert de commissie met 2 tegen 1 stem en 1 onthouding dezen post met 1Ö00 te verminderen. Nader stellen burg. en weth. de volgende wijzigingen voor Inkomsten. Hfdst. Ill afd. IV art. 4, begrafenisreehten, te verhoogen met 351.75. Hfdst III afd. IV art. 6, schoolgelden lager onderwijste verhoogen met 500, wegens een grooter aantal leerlingen dan waarop eerst gerekend was. Uitgaven. Hfdst. Ill afd. I art. 5, jaar wedden beambten op de begraafplaatsente verhoogen met 351.75, wegens een nieuwe regeling der wedden. Bij Hfdst. V afd. I art. 2, jaarwedde der po litieambtenaren, stellen burg. en weth. voor dien post te verhoogen met 250, teneinde de jaar wedden van de thans in functie zijnde titula rissen met 50 elk te vermeerderen. Bij Hfdst. VI afd. II art. 2, subsidie aan het gasthuis, stellen burg. en weth. voor dezen post met 1000 te verminderen en dit bedrag te brengen op den post voor onvoorziene uit gaven. Hfdst. X, onvoorziene uitgaven wensehen burg. en weth. te verhoogen met 1250. Worden die wijzigingen goedgekeurd, dan wordt de gemeentebegrooting in ontvang en uitgaaf verhoogd met 851.75 en dus gebracht op 239,004.64s. Het voorstel van burg. en weth. tot vermin dering van het subsidie aan het gasthuis werd verworpen met 9 tegen 4 stemmen. Goedgekeurd is de post tot verboogmg- der traktementen van de agenten van politie. De geheele begrooting werd ten slotte vast gesteld. Verzending en laatste bitslichting der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. {Alles plaatselijke tijd.) Oost-Indië. Marseille Lloyd)2 Nov. 6.30 's avonds. Rotterdam {Lloyd)5 Nov. 6.30 's avonds. Brindisi (Eng. dienst). 5 Nov. 1.05 's nam. Marseille (Fr.dienst)6 Nov. 5.45 's morgens. Genua(Nederl.)9 Nov. 6.30 's avonds. Napels (Duitsche dst.). 15 Nov. 1.05's nam. Amsterdam (Nederl.). 12 Oct. 6.30's avonds. Brindisi (Eng. dienst) 12 Oct. 1.05 's nam. Met deze gelegenheid wordt alleen ver zonden de correspondentie voor Atjeh en de Residentie Sumatra's Oostkust. Pad an g wordt alleen aangedaan door de booten der Maatschappij Nederland. Over Brindisi, Britsche booten, heeft daags te voren eene roorloopige verzending plaats te 1.05, ten einde de aansluiting met de van daar vertrekkende booten verzekerd zij. Over Napels, met Duitsche booten, uitslui tend voor ae correspondentie, waarvan de ver zending met deze gelegenheid op de adressen is aangewezen, alsmede voor Atjeh, Deli en Langkat.

Middelburgsche Courant | 1897 | | pagina 2