BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN. Barïtröen van Tarwe ea Meel. Men verhaalt dat de koning van Siain een lid van zijn gevolg ter dood heeft veroordeeld, op grond van een te Saragossa gepleegde in breuk op de étiquette. De groote brand in de petroleumbron- neu bij Bakoe is gebluacht. De schade, behalve die aan het bedrijf, wordt op een miljoen roe bel gesteld. De latere berichten over den watersnood in Italië wijzen op grooter ongelukken dan eerst werd vermoed. Te Chiravalle zijn vele woonhuizen en maga zijnen weggespoeld. De brug over de Musone by Ancona is ingestort en de gemeenschap van Loreto met de buitenwereld geheel verbroken. De Montone heeft de velden om Morli over stroomd en de booraen omgerukt. Nabij Mel- dola is een huis ingestort. Negen personen vonden den dood onder het puin. In de provincie Ravenna is in den dijk langs de Lamona een gat van tachtig meter geslagen. In de provincie Terano zijn drie bruggen vernield. De Salinello en de Tordino hebben een strook lands van tachtig kilometer breedte verwoest. De Tronto heeft het land aan zijn benedenloop tot de haven van Ascoli overstroomd. In de geteisterde streken zijn de spoordijken weggespoeld, de wegen onbegaanbaar. Hoe groot het aantal slachtoffers is, valt nog niet te zeggen, evenmin hoeveel de aangerichte schade bedraagt. Volgens berichten uit het Noorden zitteu zes visschersvaartuigen bij Point Barrow inge vroren, met groote kans, dat zij door het ijs geheel vernield worden. Men verwacht dat de opvarenden zullen landen en den winter onder de Eskimos doorbrengen. Het groote spoorweg ongeluk bij New- York wordt door de bladen geweten aan nala tigheid der maatschappij. Het ongeluk had plaats op een der punten, waar de lijn over een dam door de rivier loopt. Desteenenvan dezen dam waren maar los op elkander gelegd, zonder cement-verbinding, en het geheel rustte op een zandigen bodem. Bij den vrij krach- tigen stroom op de plaats van het ongeluk is het niet te verwonderen, dat een verzakking plaats had. De oorzaak van de ramp zal door het gerecht worden nagespoord. Het aantal slachtoffers bedraagt volgens de laatste berichten 27. Twaalf der geredden zijn onder geneeskundige behandeling. De kapitein van den walvischvaarder Fis- keren van Yardö heeft voor het gerecht de verklaring afgelegd, da t hij 23 September in de nabijheid van Prins Katel-eiland in een ijs- tjord bij Spitsbergen op eenige mijlen afstand van het land een groot, roodbruin voorwerp heeft zien drijven, dat hij voor den bodem van een omgeslagen schip hield. Hij meent thans, dat bet de ballon van Andrée kan geweest zijn. Leden van de bemanning van een ander schip beweren, dat zy op denzelfden dag en nog een week later noodkreten hebben gehoord. Zij bevonden zich toen aan den ingang van de ijsfjord. Volgens de verklaringen van andere schepe lingen zijn de veronderstelde noodkreten een voudig vogelgeluiden geweest. De beroemde Noordpoolreiziger Nansen bevindt zich thans in de Vereenigde Staten. By zijne aankomst te New-York werd hij door een groot aantal Noorwegers, onder aanvoering van hun consul, begroet en 's avonds in het Amerikaansch aardrykskundig genootschap met geestdrift ontvangen. De luitenant Peary en Long met andere Noordpoolbezoekers waren tegenwoordig. Aan Nansen werd de gouden medaille van het genootschap op plechtige wijze overhandigd. Hij verklaarde dat de Noordpool werkelijk te bereiken was en sprak de hoop uit dat Peary het volgend jaar er in slagen zoude om de Amerikaansche vlag daar te doen wapperen. Een Engelsch deskundige heeft zich na een ampel onderzoek zeer gunstig uitgelaten over de rol-boot van den Franschman Bazin een wegens gebrek aan steun vroeger niet tot uitvoering gekomen Hollandsche uitvinding. Ei- is een nieuw gevaar ontdekt, dat aan rijwielen is verbonden. Niet alleen bedreigen zij armen en beenen, maar ook de oogen. Een oogarts verklaart nl., dat vooral bij zienden er voorzichtig mee moeten zijn, en dit niet om het voor de hand liggende gevaar, dat zij niet behoorlijk voor zich uit kunnen zien, maar voornamelijk, omdat de bijziende lietser lichtelijk netvliesbloeding kan krijgen. Vooral zijn tochten, die uren duren, gevaar- lijk, maar ook reeds die van een uur, als snel gereden wordt. Oogbaden met boorwater voor en na het fietsen acht hij zeer gewenscht. De meeste menschen, zegt een Duitsch blad, kunnen, wanneer zij op hun gemak achterover geleund liggen in de zachte kussens van een canapé en zich laten voortbewegen in groote snelheid door een sneltrein, zich niet voorstellen, wat zoo'n gevleugeld monster eigenlijk wel kost. Gewoonlijk worden loco- motiet en tender samen op 42.000 mark f 25.000 komen in lokalen, „mensche*moordend, een beleediging voor alle beschaving en mensche- lijkheid". Tijdens de cliolera-epidemie in 84 was daar een sterfte van 64.4 per duizend per jaar. De jaarlijksehe sterfte aan voedïngstóor- nissen en tuberculose neemt er geregeld toe. Het zou een beter hulde aan de groote man nen van Italië zijn, meende de spreker, dan de monumenten, die nu voor de schatten gelds voor hen worden opgericht, indien men deze ellendige toestanden verbeterde. (Hbld.) De ontberingen in het goudland. „Duurgekochte rijkdom, en verstoorde ver wachtingen." Met die woorden is de toestand in het nieuwe goudland het best te schilderen. Want de berichten van Klondyke zijn met den dag treuriger. Dawson City staat aan den vooravond van hongersnood en de inwoners zijn in volkomen onbewustheid van het gevaar dat hen dreigt. Zij hopen nog altijd op de aankomst van booten met levensmiddelen, maar de Yukou- rivier staat zoo laag (het bericht is van Sep tember gedagteekend) dat slechts de kleinste schepen haar kunnen bevaren. De voorraad in de winkels is uitgeput en bekendmakingen zijn aangeplakt, waarin kort en goed wordt verklaard, dat voor niemand zorg kan worden gedragen. Er zal een poging worden gedaan om levensmiddelen op sleden over de berg passen aan te voeren, maar deze weg is uiterst gevaarlijk. Nog vierduizend menschen zijn op weg naar Dawson, tusschen Hyer en deze stad. Van hen is slechts een tiende deel voorzien van levens middelen voor den tijd van een jaar de overige hopen bij hun aankomst van alles in overvloed te zullen vinden Een gouddelver, Ellis, die in Juli naar Klon dyke was gegaan, maar onderweg is terugge keerd, heeft aan den New-Yorkschen corres pondent van de Daily News een verhaal ge daan van zijn lotgevallen. Het is niet zijn lijdensgeschiedenis, noch die van de velen die hij heeft zien verhuizen, die het meest treft, maar de wanhoop, de teleurstelling, die spre ken uit de verzekering, dat zij, die al hun be zittingen verkocht hebben om goud te zoeken, met ledige handen zullen terugkeeren wan neer ze niet hun eenige woonplaats krijgen in het onbekende land, dat uit de verte een zoo groote bekoring beeft uitgeoefend. Ellis verklaarde pertinent, dat de berichten van goudvondsten in de dagbladen schande lijk overdreven zijn. Hij verzekert 'dat aan boord van de Cleveland, die naar het heette te St. Michael terugkeerde met een ton goud, niet meer dan voor duizend dollars goud was. Hij heeft menschen gesproken in het Ynkon- district, die er vijf, acht en tien jaar lang ge graven hadden en ze hadden nauwelyks geld genoeg om naar huis terug te keeren. Zij zeiden hem, dat de verhalen over denjrijkdom der streek in Dawson City zeer overdreven waren. Voor zoover zij gezien hadden werden alleen de prospectors rijk, maar in den grond zat geen rijkdom. Toen de heer Ellis te St. Michael aankwam op de terugreis vond hij daar 360 gouddel vers die óp een gelegenheid wachtten om naar San Francisco te gaan. Zij waren hevig ver ontwaardigd over de verkeerde voorstellingen, die hen van het goudland waren gegeven, en de meesten van hen verklaarden, dat zij zich nooit weder zouden laten overhalen tot zulk een onderneming. Het grootste bedrag, dat de heer Ellis bij één man zag, was een som an 2000 dollars. den regel 4000 mark 2.400), de postwagens kosten 16000 mark of f 9.600; een gewone passagierswagen 20.000 mark (f 12.000), waggon eerste klasse echter 60.000 mark of f 36.000. Dat een sneltrein dus op 600.000 mark óf 360.000 komt te staan is heel geen zeldzaamheid. De witte dood. La morte bianca, de witte dood, noemt prof. Spatuzzi uit Napels de ziekte, waaraan zoovele Napolitanen sterven, de ziekte van ge brek en ontbering, en een zijner ambtgenooten, prof. Colajanni, heeft daaromtrent onlangs in een redevoering treurige bijzonderheden meege deeld. Londen heeft 196 inwoners op den bun der, Napels daarentegen 939 en in het armen- kwartier 1254. „Het is geen overdrijving als men zegt, dat de bevolking daar zonder licht en lucht leeft als wilde dieren in hun hol." pe kinderen, die van daar ter school gaan, Verkoopingen enz. Te Vlissingen zijn ^Woensdag, ten overstaan van notaris Bosch aldaar, in het koffiehuis van den lieer D. Bos, verkocht de navolgende perceelen, gelegen te Vlissingen een huis en erf aan de Schotsche Kerkstraat, wijk I no 55, aan C. Boone voor f 3375, en een huis en erf aan de Marinestraat, wijk K no 223, aan L. Meerman voor f 1450. Borssele. De vrachtrijder A. K., die Vrijdag 22 dezer onder Goes met een ezelkar op hol geraakte, is Woensdagavond aan de gevolgen zijner verwondingen overleden. 's-Cravenhage. Het gerechtshof bevestigde heden de vonnissen der Middelburgsche recht bank, waarbij veroordeeld zijn H. V., leurder te Oostburg, wegens mishandeling van zijne echtgenoote, en A. F., varensgezel te Vlissin- wegens diefstal van een ijzeren ketting van het loodswezen. Benoemd tot inspecteur der directe-belas- tingen, invoerrechten en accijnzen te Zierik- zee P. Verschooff, adjunct-inspecteur dier middelen te Maastricht. Amsterdam/ 'Aan de Universiteit alhier zijn 148 nieuwe studenten ingeschreven. Madrid. In den ministerraad verklaarde de minister van financiën, dat de financieele toe stand niet zoo ernstig is, als men wel denkt. Generaal Weyler zegde der regeering zijn steun toe en zou elke betooging verbieden. Pretoria. De Volksraad zal waarschijnlijk de regeering uitnoodigen rekening te houden met de wettelijke mogelykheid om bij het hoog gerechtshof een eisch tot vervallenverklaring van de dynamiet-concessie in te dienen. Londen. De Times verneemt uit Johannis- burg dat de Duitschers hun consul verzochten' aan zijn regeeiïng te seinen, dat de belangen der Duitschers door hét tegenwoordig optreden van de regeering en den Volksraad geschaad worden. Door het rapport der industrieele commissie is te Johannesburg een agitatie ontstaan tegen de voorgestelde wijziging van de invoerrechten, waardoor weeldeartikelen getroffen worden, en de Transvaalsche industrie beschermd wordt. Eenige kooplieden trachten buitenlandsche regeeringen in deze aangelegenheid te mengen. Anderen achten de agitatie echter van geen beteekenis. Volgens een gerucht wordt dr Leyds diplo matiek vertegenwoordiger van de Transvaal bij de Europeesche hoven. Op zich zelf verdienen de telegrammen van de Times geen vertrouwen, daar o. a. door Flora Shaw onder eede erkend is, dat zij aan de correspondenten van het blad verzegelde instructies zond. Maar vooral hier is bijzondere reden tot wantrouwen, daar pas weer een leelijke knoeierij ontdekt. De Volksstem van 2 October meldde dienaangaande het volgende: „Gedurende de vorige week hebben zekere Engelsche bladen bier te lande telegrammen gepubliceerd, vermeldende, dat een paar in vloedrijke couranten in Dmtschland zich on gunstig hadden uitgelaten over de houding der Transvaalsche regeering, in verband met de door sommigen hevig begeerde industrieele her vormingen. Op deze ongunstige kritiek van ge noemde Duitsche bladen werd door onze colle ga's met ijver voortgewerkttot intimidatie van Pretoriamen beweerde zelfs, dat de regeering te Berlijn met die van Londen was overeenge komen, om gezamenlijk pressie uit te oefenen op de Transvaalsche regeering, ten einde den wensch der goud-speculanten door te drijven, ook al mocht ons land er nadeel door lijden. „Thans blijkt, dat de beweerde Duitsche cou ranten-kritiek een onwaarheid wasde Duitsche consul alhier deelt ons officieel mede, dat be doelde, voor onze regeering ongunstige artike len onvindbaar zijn en dus enkel bestaan hebben in de verbeelding van sommige lieden, die meer den speculateurs dan de waarheid wil den dienen. Zoo valt nu het heele schema van een Britsch-Duitsche coalitie tegen de Trans vaalsche regeering als een kaartenhuis in el kaar het eenige wat er overblijft, is de indruk der gewetenloosheid, waar in zekere kringen wordt gearbeid aan de bereiking van zelf zuchtige doeleinden-'. Red. Woensdag 27 October. P a r ij s. Tarwe flattwloop. md. fr. 28.90. Berlijn. De kleide verbetering der Ame- ikaansche markt was voldoende om hier eene vaste stemming te veroorzaken. De handel bleef wel beperkt; maar voor tarwe is toch blijkbaar een prijs verhooging van circa ink 1 en voor rogge van circa mk l/a tot stand ge komen. Pesth. Tarwè onveranderd prijshoudend. Woensdag fl.ll.7B., Maandag ft.-"11.-77. New-York dis; 985/svorigén dag 97 Chicago 963/s93'/2. Loting Nationale Militie. De loting voor de lichting der nationale militie van het jaar 1898 zal plaats hebben in de gemeenten en op de dagen en uren, als hieronder zijn aangewezen. K a p e 11 e Vrijdag 29. Oct. 10 u. vin. voor Schore, 10.15 u. vm.;,Krabbphdijke, 11 u. vm. RillandBath, 11.30 u. vm. Wemeldinge, 1 u. nm. Kapelle. K a p e 1 le Zaterdag 30 Oct. 10 u. vm. voor Waarde, 10.15 u. vm. lerseke, 11.15 u. vm. Krniningen. Tholen Dinsdag 2 Nov. 9.30 n. vm. voor Tholen, 10.15 u. vm. Oud Vosmeer, 10.30 n. vm. St. Philipsland, 11 n. vm. Stavenisse, 11.15 ii. vm. St. Annaland, 12.30 u. nm. St. Maar tensdijk, 1.15 u. nm. Scherpeuisse, 1.30 u. nm. Poortvliet. Goes Donderdag. 4 Nov. 9 u. vm. voor Goes, 10.30 n. vm. Borssele, 10.45 u. vra. Kloe- tinge, 11.15 u. vm. Heinkenszand, 1 u. nm. 's-Heer Arendskerke. raakt, dat zou afgescheiden vau de schade welke de keizer zichzelf door zoo groote karak terloosheid zou berokkenen een gevaar in het leven roepen, dat voor liet Duitsche vader land allicht nog uoodlottiger zou ziju dan een buitenlandsche oorlog. -Immers terwijl deze ten minste nog kans op de overwinning biedt, zou een vervreemding van de deelen des Rijks bijna zeker leiden tot het verloren gaan van de Duitsche eenheid. In zulke moeilijke omstandigheden een keuze te doen, en te trachten twee zoo groote ge varen geheel te ontgaan, terwijl een derde weg schier niet. denkbaar is, ziedaar een weinig benijdenswaardige taak voor den keizer. Over de vraag wat tot een zoo ergerlijke verwikkeling heeft geleid, kan nog steeds niet worden geoordeeld. Bijna elk Duitsch blad geeft zijn eigen ver klaring van het geval voor ons voldoende aanwijzing, dat een voor de hand liggende oor zaak niet bestaat. Alleen ëon verklaring verdient de aandacht, omdat zij een officieus tintje heeft, en waar schijnlijk van het hof te Darmstadt uitgaat. De czaar wilde te Darmstadt een kalm onge dwongen leven leiden, en zag zich daarom on gaarne verplicht deftige bezoeken te ontvangen. Vandaar dat hij besloot het bezoek af te zeggen. De czaar deed dat echter zondereen liofdignitaris te raadplegen, in een beknopten, telegraphischen vorm, waardoor zijn woorden tegen zijn wil een onaangenaam karakter kregen. Vermakelijk is het den Czaar hier te zien voorgesteld als een burgermannetje, dat bij het seinen zit uit te rekenen, of hij niet een paar woorden kan bezuinigen. En al even merkwaardig is het, dat men het doet voorko men alsof de Czaar eigenlijk niet in staat is een behoorlijk briefje te stellen en daarvoor hulp noodig heeft. Maar nog gezochter is het argument, dat de Czaar vreesde voor een verstoring van zyn ongedwongen verblijf. Immers in de laatste dagen van de vorige week had hij keizer Wil helm, den vorst van Montenegro, prins en prinses Josef van Battenburg, den prins en prinses Von Schaumburg Lippe, enz. en Zondag daarenboven Von Hohenlohe en diens echtge noote ontvangen. Over de toedracht van het gebeurde is na tuurlijk niet veel meer bekend geworden trouwens het is de vraag of nog wel iets meer te weten valt dan hetgeen in het eerste offi- cièele bericht is medegedeeld. Alleen dient nog vermeld, dat de Duitsche bladen er bijzonder op wijzen, dat in het tele gram van den czaar' zelfs geen spijt of leed wezen werd'uitgedrukt over de „onmogelijkheid" om den grijzen vorst te ontvangen. Terwijl de Duitsche bladen, gelijk wij reeds opmerkten, zeer verdeeld zijn ten aanzien van de oorzaken, bestaat er een treffende eenstem migheid in de apprecicatie van het feit, en vooral in de uitingen van. sympathie voor. den beleedigden vorst, wiens populariteit nooit zoo algemeen is geuit. Dat het Duitsche volk dén groothertog warm genegen was, dat was bekend. Ten deele kon hij die gevoelens danken aan het feit, dat hij een der twee nog levende herinneringen aan Duitschlands grooten tijd was. Maar daarnaast stond een groote waardeering voor de persoonlijke eigenschap pen van den vorst, en de overtuiging, dat als er moeilijkheden in het rijk geboren werden, hij de man zou zijn, die naast een helder in zicht,. den meesten invloed op den keizer zou hebben. Dat de czaar zich zelf het meest geschaad heeft, kan wel daaruit blijken dat deFransche bladen de zaak vrij wel doodzwijgen, hetgeen in de gegeven omstandigheden met een afkeu ring gelijk staat. Alleen deelen enkele bladen mede, dat de Czaar uit liefde voor zijn Fransche bondge- nooten handelde. Want de Czaar wilde ver mijden, dat de Franschen er aanstoot aan zouden nemen, als hij te Karlsruhe het pas onthulde beeld van Wilhelm 1 zag Algemeen Overzicht. Indien er éen man is in Europa, die huiten zijn toedoen in een zeldzaam moeilijke positie is geplaatst, dan is het wel keizer Wilhelm. Bekend is, hoeveel waarde hij hechtte aan een goede verstandhouding met Rusland. Daarnaar te streven en waar het doel bereikt was te zorgen dat de nieuwe band steeds aan harte lijkheid won dat was in 's keizers oog de eerste plicht, lieui door de belangen van den Europeeschen vrede opgelegd. Maar daarnaast komt een andere plicht vervulling vragen, in naam van een niet minder groot belang de hechte band tusschen de deelen des rijks. Onder alle tijden, onder alle omstandigheden, zal het de plicht des Duitschen keizers zijn, zich tegenover het buitenland solidair te ver klaren met de vorsten, wier staten het door hem bestuurde rijk vormen. En deze plicht wordt te dringender, waar vele teekenen er op wijzen, dat de baud tusschen alle Duitsche staten niet zoo hecht is als men zou wenschen nu er een bijna openlijke beleediging heeft plaats gehad nu de gekrenkte Duitsche geest, en de ho'oge waardeering voor den beleedigden vorst aanleiding geven tot de meest ondubbel zinnige uitingen van warme sympathie. Daarvoor doof te blijven en het gebeurde te beschouwen als één zaak welke hem niet' Beknopte Mededeelingen. De Turksche diplomatie had te Brussel aangedrongen op de uitzetting van Ahmed Zia, den redacteur van een Jong Turksch blad. Het clericaal II. v. A. deed voorzien", dat België niet zoo serviel zou zijn,maar volgens de Ré forme heeft de minister van justitie bedoeld blad reeds opgeheveneen maatregel welke door George Loraud in de Réformc sterk wordt gegispt. - Met een enkel woord vermeldden wij reeds dat de Fransche kamer Dinsdag oen aanvang heeft gemaakt met de algemeene beraadslagin gen over het wetsontwerp regelende de ver antwoordelijkheid voor ongelukken bij den arbeid in fabrieken enz., hetwelk, reeds door den senaat afgedaan, door de commissie der kamer nogal gewijzigd was. Nadat vier of vijf sprekers het woord hadden gevoerd, werden de algemeene beraadslagingen gesloten en het ontwerp met het opsteken der handen spoed- vercischend verklaard, d, w. z. het zou met éene lezing worden afgehandeld. In verband met het eerste artikel is echter een „tegenontwerp" ter tafel gebracht dooi den gematigd republikeinschen afgevaardigde Julien Goüjon, hetwelk naar de commissie ver wezen werd. Daar de kamer 's Woensdags gewoonlijk uitrust, werd hierop de verdere behandeling tot heden uitgesteld. De koloniale groep uit de Fransche kamer heeft zich, hoewel enkele details afkeurende, verklaard vóór de Fransch-Dnitsche overeen komst betreffende de bezittingen in W. Afrika. Gelijk met een enkel woord reeds werd medegedeeld, schuiven de Engelsch gedelegeer den voor West-Afrika de zaken op de lange baan. Dé lieéren zijn te Parijs, hebben daar de voorgeschreven bezoeken gebracht, maar wachten zich wei de gedelegeerden van Fran sche zijde te ontmoeten. Men begrijpt dat En geland tijd zoekt voor militaire operaties, ten einde de commissie voor een fait accompli tg stellen. De Fransche regeering moet zich na tuurlijk tegen die eventualiteit wapenen,waarom harerzijds de reeds vermelde troeponzendingen volgden. Dat op deze wijze de kans op een noodlottige botsing niet vermindert, is duidelijk. Nog lager gesteld zijn de verwachtingen van den Farijsehen correspondent van de Fr. Z. Deze meent dat, als de conferentie nog bijeen komt, het nog wel wat zal duren, eer zij aan vangt. De zaak is ongelukkig niet gebleven in handen van de deskundigen, maar wordt door de diplomaten behandeld, een bewijs, dat er internationale kwesties zijn gerezen. Hano- tanx moet de volmacht tot het teekenea van een verdrag hebben teruggenomen. -• De Britsche vereeniging tot bescherming van jhet lot der inboorlingen; verspreidt een nieuw stuk, om aan te toonen dat de-slaven handel, zoolang reeds in Britsche kolonies af geschaft, in Zuid-Afrika weer herleeft, zoodat men zelfs van een slavenmarkt te Kaapstad kan praten. Het bestuur vraagt of het publiek dat zal dulden. De Engelschen schatten de verliezen der opstandelingen in de laatste gevechten op 1000 man. Generaal Blood is met de tweede brigade opgerukt en in de buurt der eerste gekomen. Generaal Lockhart meldt dat de strijdkrachten van den vijand versterkt zijn. De redevoering van Banffy, die een zelf standig optreden van Hongarije in het voor uitzicht stelde, als de Oostenrijksche rijksraad de verlenging van het vergelijk niet goedkeurde, heeft sommige kringen natuurlijk zeer verbit terd, daar men er een pressie in ziet op den rijksraad. In het buitenland oordeelt men anders. De rechterzijde besloot alle krachten in te spannen, om het ontwerp nu aan de orde te krijgen. De geruchten dat de Rijksraad zal worden ontbonden, en de grondwet geschorst, worden tegengesproken. Ook de Boelgaarsche Kamer is weer byeen. In de troonrede wordt gewaagd van de ge hechtheid van de banden tusschen volk en vorstenhuis en van den vooruitgang van het land. De bezoeken bij buitenlandsche hoven toonen, dat Boelgarije in den vreemde achting en genegenheid geniet. De handelsverdragen, de benoeming van handelsagenten in Turkije en de commerciëele onderhandelingen met de Porte geven recht om te verwachten, dat de vriendschapsbanden tuschen Boelgarije en zijn suzerein een weldadigen invloed zullen oefenen op de oeconomische belangen des lands. In het bericht vinden wij verder nog een apart zinnetje over het bezoek aan het Roe- meensche hof, waarin sprake is van de nog steeds voortdurende aloude of traditioneele vriendschap. Hoe men dat moet verstaan in den mond van een vorst, die sedert 10 jaar regeert over een land, dat 19 jaar bestaat, is niet erg duidelijk. De admiraals hebben den Turkschen gou verneur van Kreta doen weten, dat zij, ondanks de protesten van den sultan, niet kunnen besluiten tot opheffing der militair-rechterlijke commissies, Vertrokken en aangekomen schepen. Hr Ms fregat Koningin Emma der Nederlan den is 27 dezer te Tandjong-Priok en Hr Ms flóttieljevaartuig Serdang denzelfden dag te Gibraltar aangekomen. HANDELSBERICHTEN. Graanmarkten enz. Middelburg, 28 Oct. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer uit Walcheren vrij ruim, hoofdzakelijk bestaande in peulvruchten, waarnaar weder een goede vraag was en die tot iets lagere prijzen konden worden gekocht. Van andere artikelen was het aanbod gering. Jarige Walch. tarwe in puike soort niet bene den de f 7.75 a 8 te bekomennieuwe dito onveranderd in prijs f 7.50 a 7.75 naar deugd; nieuwe rogge/" 5.40 a 5.75 naar kwaliteit dito wintergerst weinig getoond en f 5.50 be taald dito zomergerst weinig ter markt ƒ4.50 a 4.60nieuwe groene kookerwten niet veel ter markt en f 7.50 a f 7.60 betaalddito kroonerwten meer getoond konden niet meer dan f 7.75 a 8 opbrengendito Walch. witteboonen met vraag en in puike soort niet beneden de f 10 te bekomenditobruineboo- uen in puike ronde sport f 9.25 a f 9.50 be taald; dito paardenboonen tot f 5.75 aange boden dito winterkoolzaad bij partij tot f 10.90 verkocht. Boter ƒ0.85 a 0.95 per kilo. Eieren ƒ5.60 per 100 stuks. Middblburg, 28 Oct. Raap-olie 29.50; patent-olie 31.50lijnolie 18.per vat op 6 w.contant 1.kortingraapkoeken per 1040 stuks, lijnkoeken, harde 10. idem zachte 11.per 104 stuks. PRIJZEN VAN EFFECTEN. Staatsleeningeii. Koers van Per telegraaf Gisteren Heden 37 28 Oct. NEDERLAND. pCt. Bedrag Stukken Oct. 8 99}* 99)* 1000 1000 1000 ïoo ïoij* 1013*" Lir. 100-100000 881/r, Cert. N. W. Sch. dito OM8 dito Cert8 HONG. dito goudl. 5 ITALIË. Ins. 02/81 5 OOSTENRIJK. OM. Mei-November.B fl. dito Jan.-Juli... 5 dito dito Goud.. 4 POLEN. Obl. S. 44 4 Z.R. PORT. O. B. B8/8 met ticket3 dito dito 1888/89 met ticket41/o £r. RUSLAND. Cert. Ins. Be S. 1854 5 Z.R. dito 80 gec. dito 4 dito 1889 dito 4 R. dito 98 Be Em. 4 G.R, dito 94 Ce Em. 4 R. Obl. L. 1867/09 4 Cert. v. B. Asgn. 6 P.R, dito 1884 goud 5 G.R. SPANJE. O. B. Per. 4 Pes. 1000-24000 dito bin. Perpet. 4 Pr. 600-25000 TURKIJE. Gepriv. 4 fr. 500-3500 Ceconv. serie D. 20-2000 1000 1000 S51/o 200-1000' 103 600 -- 209/16 500 S06/8 84ii/:a 851/g 20% 301/4 125 20-100 1000 125-1000 - 979/ie - 996/g 1021/g 62)* - 1041/4

Middelburgsche Courant | 1897 | | pagina 3