MIDDELBGRGSCHE COURANT. N°. 254, I40e Jaargang. 1897. Donderdag 28 October. Middelburg 27 October. Deze courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs, per kwartaal, zoowel voor Middelburg als voor alle plaatsen in Nederland franco p.p., 2.- Afzonderlijke nummers kosten 5 cent. Thermometer Middelburg 27 Oct. 8 u. vm. 45 gr. 12 u. 59 gr., av. 4 u. 54 gr. F. Verw. zwakke Z. O. wind. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór één uur aan het bureau bezorgd zijn. Advertentiën: 20 cent per regel. Geboorte- dood- en alle andere familieberichten en Dankbetuigingen van 17 regels 1.50; elke regel meer 20 cent. Reclames 40 cent per regei, Groote lettors naar de plaats die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Prospectussen daarvan zijn gratis aan het bureau te bekomen. Agenten. Te Terneuzen; M. de Jonge; te Rotterdam: Nijgh VAN Ditsiak. Bij deze oourant behoort een Bijvoegsel, bevattende de gemeentebegrooting van Mid delburg voor 1898 en de daarbij behoorende stukkeu. Dit bijvoegsel is alleen gezonden aan onze geabonneerden in de stad. Voor onze ove rige abounésis het op aanvrage, zoolang de voorraad, strekt, kosteloos verkrijg baar. BEKOEMIirGElV ENZ. Bij kon. besluit zijn benoemd: tegen 1 Dec. e. k. bij het dep. van justitie tot raad-adviseur mr B. Ort, thans officier van justitie bij de arr.-rechtbank te Amsterdam en tot referendaris mr A. D. W. de Vries, thans hoofdcommies bij gemeld departement; tot. advocaat-generaal bij het gerechtshof té Amsterdam mr J. C. baron Baud, thans officier van justitie bij de rechtbank te Alkmaar tot leeraar aan de rijks hoogere burger school te 's Hertogenbosch dr J. H. Wakker te Amsterdam tot ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Oosterhout J. D. Voerman, ont vanger der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Vlaardingen c. a. De minister van koloniën verleent Vrijdag geen audiëntie. TWEEDE HAMER, Bij de Dinsdag in het district Enkhuizen gehouden herstemming voor een lid der Tweede Kamer vacature-Zijp is gekozen de heer A. KOOL (L.) met 3881 van de 6941 geldig uitgebrachte stemmen. Do heer H. Raat (R.-Kath.) verkreeg er 3060. Bij eerste stemming waren er uitgebracht op de heeren Raat 2625, Kool 2308, C. V. Gerritsen (Rad.) 1386 en N. Sluis (A.) 491 stemmen. UIT STAD EN PROVINCIE. Bij kon. besluit zijn benoemd tot: dijk graaf voor den Herdijkte Zwarte-polder B. J. Doens; tot heemraad voor het waterschap Schouwen. M. Locker de Bruyne en tot ge zworen voor den polder VanAlstein J. J.Bauwens. Door het bestnnr der afüeeling Middel burg van het Nederlandsch Tooneelverbond is met het gezelschap van den TVVoK-schouwburg van Rotterdam een accoord aangegaan, waar door aan alle leden dier afdeeling persoonlijk, op vertoon van een kaart, die hun is toe gezonden, vrije toegang wordt verleend bij de voorstelling van De Zwerver morgen (Donder dag) 'avond in den schouwburg alhier. Tevens hebben die leden het recht Zeeplaatsen en niet vier zooals op een hun gezonden kaart is gemeld te hespreken, des morgens te elf uur, gelijk-met de geabonneerden op die voor stellingen. Wij verwijzen naar de desbetreffende mede- deeling in de annonce omtrent die voorstelling. Tegelijkertijd deelen wij mee, dat aanstaande week, Donderdag 4 November, door de Ver- eenigde Rotterdamsche Tooneellisten (Le Gras en Haspels) niet De Zwerver zal gegeven worden. Dit geschiedt op verzoek vaa het bestuur •der Vcreeniging tot bevordering van goede voor stellingen op kunstgebied alhier, die het niet gewenscht vond, zoo kort achter elkaar twee voorstellingen .te .doen plaats hebben van éen en hetzelfde stuk. Hierdoor zal zeker wel de belangstelling stijgen voor de voorstelling op morgen (Don derdag). De Zwerverhet veel besproken stuk, heeft overal buitengewoon succes, terwijl ook de opvoering daarvan door bet ÏVüoW-gezelschap met den heer Erfman -en mevrouw Aleida Mulder—Roelofsen in dehoofdrollen, zeer veel verdienstelijks moet hebben. De liberale kieflvereeniging Eendracht maakt Macht te Miiddtelburg vergadert Dinsdag a., des avonds te 8 uur, op de boven zaal der sociëteit de Vergenoeging o. a. ter verkiezing van een bestuurslid en van afge vaardigden ter algemeene vergadering der Liberale Unie op 6 Nov. a. s. Opmerking verdient zeker wel, dat zich voor het lidmaatschap dier vereewiging een zevental dames hebben aangemeld. Onlangs is zoo schrijft men ons aan een voor het 3de L®od»district, de zeegaten van Texel, bestemd nieuw gebouwd inspectie- vaartuig door den minister van marine de naam gegeven van Jan Spanjaard, opdat die naam, zijnde die van den schout-bij-nacfct, thans als inspecteur-generaal aan hét hoofd Van het Nederlandsch loodswezenstaande, bij dieui tak VAD dienst in aandenken blijven begaan. Deze onderscheiding werd met ingenomenheid vernomen door het personeel in de verschillende loodsdistricten en zeker niet het minst door dat van het 6de district, Vlissingen, waar de schout-bij-nacht Spanjaard, van 1 Nov. 1880 tot ultimo Juni 1889 als inspecteur fungeerde en waar hij zich de achting en toegenegenheid zijner ondergeschikten wist te verwerven. Daar de schout-bij-nacht Spanjaard heden te Vlissingen vertoefde, werd op hun verzoek bij hem toegelaten eene commissie uit het personeel van het loodswezen aldaar, vertegenwoordigd door den loodsschipper le klasse L. J. Engels, den binnenloods P. C. Willemse, den gezag voerder op het lichtschip Noord-Hinder J. Nae- rebout «n den kwartiermeester schipper bij de roeiers F. H. Jilleba. Deze commissie wenschte den heer Spanjaard met de te beurt gevallen onderscheiding geluk. Dit huldebetoon werd met welgevallen door den schout-bij-nacht aangenomen. H. K, H. Prinses Victoria van Sleeswijk- Holstein kwam Woensdagmorgen met de nacht- bopt Prins Hendrik te Vlissingen aan en vervolgde per aansluitenden trein de reis naar Keulen. De gemeenteraad van Vlissingen houdt Vrijdag middag te twee uren eene zit ting ter behandeling van de gemeente-begroo ting, ter benoeming van een lid en plaatsv. lid in de commissie van aanslag voor de be drijfsbelasting een onderwijzer(es) aan school A en een ass. leeraar aan de B. A. S.en ver der ter behandeling van de volgende voorstel len van burg. en weth.: tot onderh. verkoop van gemeentegrond aan J. J. Krijger, F. N. de Rooy, Feij en Stroo en J. Looi»; tot het aangaan van eene overeenkomst in zake de brug over het Marinedok; betreffende het maken van een oprit van de Coosje-Busken- straat naar den Noordzee Boulevardtot het verleenen van concessie aan de Electro-tinfabriek tot het gebruik maken van een perceel ge meentegrond ten oosten dier fabriek; tot het doen aanbrengen van drie hrandkranentot regeling der jaarwedde van den tijdel. ass.leéraar aan de B. A. S.tot het vaststellen der be grootingen dienstjaar 1898 vande kamer van koophandelhet algemeen armbestuurhet burgerweeshuis en het gaBthuistot het ver leenen van subsidie aan de instellingen van weldadigheid en tot voortdurende heffing van belasting op het gedistilleerd. hij den Rijksweg tot het einde; 4o. de Heere- weg (no. 17 van dien ligger) van den Langen- weg tot de bestaande begrinding in den weg; 5o. de Olieweg (no. 5 van dien ligger) van den Langeweg tot de bestaande keibestrating; onder bepaling a. dat de voorwaarden, vervat in het Prov, blad no. 117 van 1882, van toepassing zijn, behoudens deze wijziging van de daar vermelde punten 1 en 2, dat de eerste jaarlijksche terug gaaf plaats hebbe vóór 31 December van het burgerlijk jaar, volgende op dat waarin het renteloos voorschot is verstrekt, en van het 2e lid van punt 11 dat, ingeval het werk voor eene mindere som dan de raming wordt aan genomen, het voorschot in evenredigheid daar mede zal worden verminderd b, dat ten genoege van Gedeputeerde Staten zekerheid worde gegeven, dat de onder lo be doelde weg nu en voor het vervolg ten dien ste van het algemeen zal z Me* schrijft ons: Weer een plan voor een stoombootdienst, weer een plan voor een stoomtram. Een ondernemer te Lemmer wenscht een ge- regelden dienst te organiseeren tusschen Ter- neuzen en Hoedekenskerke, en dan en deze is de schoone kant van de zaak zal hij een stoomtram laten loopen van Hoedekenskerke naar het Catsche veer over 's Gravenpolder, Goes en Kattendijke (Wilhelminadorp). Wij zullen dit plan voegen bij de planstram GoeB Ellewoutsdijk en stoombootdienst Terneu zen Hoedekenskerke Hansweert. Natuur lijk vraagt de ondernemende inwoner van Lem mer concessies en subsidies. Het Fanfarekorps Oefening kweekt Kunst te Borssele werd Maandagavond aangenaam verrast door een gift van ƒ100, haar geschon ken door de* heer Th. Aug. PoullierKetele te Rijssel, die thans op het jachthuis vertoeft. Aldaar worden pogingen in 'twerk gesteld voor het verkrijgen van een gebouwtje of op trek bij den steiger voor tijdelijke berging van vee, dat mot de Prov. stoombooten vervoerd moet worden. Voor het vee is het te hopen, dat dit plan tot stand komt, daar dit bij ruw weder, wan neer de boot niet aanlegt, of bij vertraagde aankomst van het vervoermiddel, tot vervelens toe aan de balie moet vertoeven op den stee- nen berm en dan veel te lijden heeft. Provinciale staten van Zeeland. Door het bestuur van den Isabellapolder be noorden Aardenburg is een renteloos voorschot gevraagd van ten minste 10.000 voor de be- grinting van eenige wegen, waarvan de kosten op 32680 worden geraamd. De hoofdingenieur van den provincialen water staat bericht, dat die wegen geen bepaalde ver- k eerswegen zijn, doch eene begrinding ervan zeer in het belang van den landbouw zal wezen. Gedeputeerde staten stellen vóór te be sluiten: in te willigen de aanvraag van het bestuur van den Isabellapolder benoorden Aardenburg om een renteloos voorschot, tot een bedrag van ten hoogste 10.000 voor de begrinding der volgende wegenlo. over de kruin van dijk tusschen de polders Isabella en Sophia, van" den Rijksweg bij de Liter tot den teen van den oprit bij de hofstede bèwoond door de wed. Cuelenaere 2o. de Jokweg (no. 15 van den ligger der wegén eh voetpaden; in de ge meente Aardenburg)3o. de Langeweg (no. 6 van dien ligger) van de bestaande begrinding Dinsdag avond had a i h i o r in het kerk gebouw der Waalsche gemeente, dat geheel ge vuld was, eene openbare godsdienstoefening plaats onder leiding van den heer P. van der Veen, predikant bij de Evangelisch Luthersche gemeente te Amsterdam. De bijeenkomst werd geopend met het zin gen van het heerlijke Terzett uit Mendelssohn's EliasHebe deine Augen auf, waarvoor de uitvoersters op het orgel geplaatst waren. Nadat de heer Van der Veen was voorge gaan in gebed, werd door een koor, bestaande uit ongeveer vijftig dames en heeren onder leiding van den heer C. J. Cleuver, a cappella gezongen het eerste vers van het 62e lied uit den Protestantenbundel, het bekendeH Hij gend hert, der jacht ontkomen, waarna de ge meente, met begeleiding van het orgel, het derde couplet van hetzelfde lied zongJa, de Heer val lichtdoen rij.-.-n. De heer Van der Veen heette daarna zijne hoorders welkom. Eraan herinnerende, dat ten allen tijde de menschen behoefte gehad hebben elkander te zien, wat spreker met aanhalingen uit de Handelingen der Apostelen en den brief aan de Romeinen staafde, wees hij er op, dat de leden van den Bond samengekomen zijn om uit te deelen van hunne geestelijke gaven, om versterkt te worden in hun geloof, hunne hoop en hunne liefde. Spreker wenschte het zijne bij te dragen om zijne hoorders op te wekken, de bijeenkomst vruchtdragend te doen zijn en koos daartoe als motto een woord uit den eersten brief aan de Thessalonicenzen Bluscht den geest niet uit. Zich niet verdiepende in de vraag, welke geest hier bedoeld wordt en welke uitblussching den auteur voor den geest stond, wilde spreker alleen een en ander op merken, dat ons, Protestanten, den geest tegen uitgebluscht worden moet doen waken. Mozes, die zijne stamverwanten verloste uit Egypte, Elia, de onvervaarde strijder tegen Baal, en zelfs Jezus van Nazareth, zij hadden oogenblikken, dat het was alsof hun de moed ontzonk; dat zij 'woorden spraken als.: „OGod» o God, waarom hebt Gij mij verlaten?" of: „Mijne ziel is diepbedroefdWaar zoo groote geesten struikelden, waar bij hen de geest soms werd uitgebluscht, zouden daar kleinen niet soms vallen Niet vreemd is het dan, zeide spr., dat ook wij teleurstelling kennen, dat ook bij ons zich de verslappende in vloed daar van doet gevoelen, dat ook onze ziel haar schemertijd kent. Ook als Protestanten blijven ons teleurstellingen niet gespaard. Herinnerende aan het ontstaan van het Chris tendom vóór nagenoeg 2000 jaar aan de in voering ervan hier te lande omstreeks 600, aan het baanhreken der Horvorming, wees de heer Yan Veen erop, dat ni deze ontwikkeling ook weer ontaarding volgde. Dit laatste niet ongestraft. De critiek kwam aan het woorden eischte teruggang naar Jezus, naar een gods dienst zonder belijdenis, naar een moraal zonder dogmatiek. Zoo was het verledenhoe is het heden De Christelijke mogendheden blijven werke- looze toeschouwers, waar Christenen door Mo hammedanen worden afgemaakt; Christelijke staten geven schatten uit voor leger en vloot; het. Christelijk Engeland is onwaar en logen- achtighet Christelijk Oostenrljk-Hongarije is verscheurd door rassenhaatde geheele maat schappij is vergiftigd door dronkenschap, ge notzucht, vermetelheid en aanmatiging; een practisch materialisme voert het hoogste woord. En evenzeer als de Christelijke mogendheden niet Christelijk zijn, zijn alle Protestanten geen -Protestanten. Getuige, riep spr. uit, het monster verbond van Kuyperianen met Roomschen; ge tuige de onderdrukking der minderheden in de kerk getuige de reactie zelfs in onze kringen, waar een modern predikant slechts, een be scheiden gehoor viadt en aan. het godsdienst onderwijs niet overal de hand gehouden wordt. Maar, ging spr, voort, het is mjj niet te doen om te wijzen op wat u moet neerdrukken, maar op wat u kan opbeuren. Nadat door het zangkoor van het 46e lied uit den bundel was gezongen het eerste vers Wees niet vervaard, gij kleine stoet, en door de gemeente het tweede vers't Is Godes zaak, waarvoor Gij strijdt, vervolgde de heer Van der Veen zijne toespraak. Hij wees er op dat de houding der christe lijke mogendheden door de christelijke natiën is veroordeeld; dat er hoe langer hoe meer stemmen opgaan als: Die Waffen nieder van Betha Sütner en Weersta den booze niet van Tolstoïdat de bestrijding yan drankmisbruik toeneemtdat het materialisme in theorie als proeve van wereld- of levens ver klaring vrijwel afgedaan heeft; dat, al moge het waar zijn, dat Kuyper en Rome bij de stembus van 1897 zijn samengegaan, het even waar is, dat hun verbond de nederlaag heeft geleden. Het Protestantsch bewustzijn in ons volk slaapt en sluimert nog niet, maar wordt weer wakkerMoge het al waar zijn, dat in onze kringen nog niet genoeg heilig vuur gebrand wordt, het wordt toch weer gevonden, getuige, zeide spr., onze Pro- testantendagen. Het was spr. als Columbus,, toen hij in de verte de wazige kust zag opdoemen. Tot Elia kwam de opwekking„Ga henen naar Da mascus" ook Jezus, de bedroefde, overwon zich en zeide„laat ons gaan". Zoo moet het, zeide spr., ook ons gaanwij moeten er den moed levendig by honden, en dat kunnen wij dóen door arbeid. De Protestantenbond doet veelgodsdienstonderwijs, Zondagscholen, bibliotheken, Toynbeewerkmaar wat doen wij persoonlijk Spr. vroeg niemand rekenschap, maar uitte de hoop, dat allen lust en kracht zullen hebben om mede te werken, dan zal het wijze, het ware, het goede zegepralen. Dit zal komen, al is het heden ontmoedigend. De platheid zal wijken voor idealisme, de zelfzucht voor liefde. Hiervoor staat ons borg de ge schiedenis, het geloof in ons zelf, het geloof m God. Spr. besloot mot een aanhaling van De Genestet8 Geloovige üit de neevlen zal de Dag Eenmaal zeker ryzen. Schoon niet ik hem groeten mag 'k Zal er eeuwig God voor prjjzen Dat ik.op mijn aardscheo tocht. Onder weemoed, schert» of lijden. Met een hart voor al wie strijden, Steedi naar 't hoogste zoeken mocht. Het koor zong daarna het 74ste lied uit den bundel: Daar ruiacht door alle hemelstreken. Na gebed en pa het zingen van het 144ste lied Halleluja t eeuwig dank en eere, door de ge meente, wprd de bijeenkomst met dankzegging gesloten. Terwyi wy ons uit den aard der zaak ont houden van critiek over den spreker en over het zangkoor, dat zich belangeloos beschikbaar had gesteld, wensohen we alleen te constateeren, dat de aanwezigen blijkbaar voldaan w.aron over de afwisseling, die de zang van het laatste in de samenkomst bracht, en over de wijze, waarop het zich van zyne taak kweet. Vergadering van heden' (Woensdag). Té tien uren werd de gisteren verdaagde vergadering voortgezet. Er waren ongeveer 54 afgevaardigden leden tegenwoordig. De voorzitter prof. Oort benoemde tot leden van het stembnreau de heeren De Lange, Hoogkaas en Rutgers van der Loeff. De Dinsdag aangewezen commissie ter be oordeeling van de urgentie van het dien dag nog. door het hoofdbestuur ingediende voorstel, om, in overleg met de commissie voor maat schappelijke belangen, een commissie voor wijk verpleging in het leven te. roepen, bracht, bij monde van den hoofdbestuurder, den heer Van Rossom Hoogendijk, rapport uit, dat strekte tot urgent-verklaring. De voorzitter lichtte de zaak nog eenigzins nader toe en verleende daarna hot woord aan hen die dat verlangen mochten, waarna de heer Van Loenen Martinet onder anderen wees op de wenschelijkheid, dat de wijkverpleegsters zullen betaald worden. De voorzitter deed in zijn antwoord uitko men, dat het in de bedoeling ligt, inderdaad in dien geest te handelen. Dit werd nog nader geadstrueerd door den heer P. H. Hugenholtz. Prof. Van Manen meende, dat uit de gehoorde discussie de wenschelijkheid bleek, de zaak thans niet te behandelen, welk denkbeeld be streden wordt door den heer Do Kanter, vooral omdat het reglement toch door 't hoofdbestuur gemaakt wordt. Spijt een vry krachtig applaus, meende de heer Van Loenen Martinet nog één zijner denk beelden te moeten uiteenzetten. De heer Van den Bergb van Zwolle merkte op, dat juist uit, het betoog van den heer Van Loenen-Martinet is ajf te leiden, hoe nood zakelijk bot is, den weg op te gaan, dien de heeren prof. Oort en mr De Kanter aanwezen. Nog meende de voorzitter te moeten opmer ken, dat met het volgen van zijn voorstel niets wordt te kort gedaan aan do bedoeling van den heer Van Loenen Martinet. Nadat de heeren P. H. Hugenholtz en mi- De Kanter nog het woord vóór en tegen had den gevoerd, werd de discussie gesloten. By zitten en opstaan maakte de meerderheid der vergadering uit, dat do zaak wel urgent is. Alsnu werd het woord verleend aan den heer Van Loenen Martinet, tot inleiding der be spreking van het weekblad De Hervorming. Hij deelde mede, belangrijke wijziging te wen- schen in de inrichting en samenstelling van dat blad, waardoor daaraan ook meer beteekenis zou gegeven worden in 't belang van den Bond, maar voor de uitvoering zijner denkbeelden te zyn afgestuit op den slechten staat der geld middelen, en ook op de ongunstige uitkomsten der exploitatie van het weekblad, die zelfs nog toenemen. Er zijn nu 785 abonnés, niet belang rijk minder dan eenigen tijd geleden, maar dan toch in elk geval minder. Dit moge een gevolg zijn van verminderde belangstelling, het is ook te wijten aan de stichting van nieuwe concurreerende weekbladen, waarbij - echter niet uit het oog mag worden verloren, dat tegenover de nieuwgeborenen ook staat een lijst van afgestorvenen die in den strijd om het bestaan bezweken zyn. Men moet dat feit van den achteruitgang van het weekblad, dat als orgaan van den bond onmisbaar is, niet alleen betreuren, maar trachten iets daartegen te doen, o. a. door propaganda te maken voor het orgaan, en door den inhoud belangrijk te maken. Immers dit laatste laat wel iets te wenschen over, daar lauwheid bestaat in toezen ding van tgdige berichten omtrent zaken van gewicht in de afdeelingen. Wat is de oorzaak daarvan Spreker vroeg dat als redacteur van De Hervorming. Misschien ligt dat aan de redactie.. Zoo ja! dan verzocht hy dit met alle vrijmoedigheid aan hem te zeggen. Immers zoolang hij daar omtrent in twijfel is. aarzelt hij, zooals natuur lijk is, belangrijke voorstellen omtrent het weekblad te doen en aanzienlijke offers van den Bond daarvoor te vragen. Een door den heer Van Loenen Martinet gedane vraag werd door den heer Stenfert Kroese beantwoord, waarna de heer Groene- wegen optrad om ruiterlijk te verklaren, dat 1. De Hervorming niet is het partij-orgaan, noch door inhoud, noch door strekking. Hij bracht alle hulde aan den redacteur, maar constateerde eenvoudig het feit. Daar dit laatste niet is weg te redeneeren, moet er een blad komen, dat inderdaad een partij-orgaan is, een blad dat reeds aanstonds dit cachet zou moeten dragen, door aan 't hoofd, evenals het Sociaal Weekblad, tal van medewerkers uit allerlei kringen te noemen. Zulk een orgaan zou in uiterlijk ook iets anders moeten zijn dan het tegenwoordig weekblad. Spreker eindigde met voor te stellen, de zaak commissoriaal te maken. Nog Toerden hierover het woord de hoeren Verwey, JBruining en Lieftinck. De laatsto zou o. a. willen voorstellen de uitgaaf van het verslag af te .schaffen. De heer Heijse stond op, om aan do hand der historie, die groote leermeesteres, te waar schuwen tegen de stichting van ee* nieuw orgaan, voor en aleer men beproefd hoeft do tegenwoordige Hervorming te hervormen, wat mogelijk en ook veel goedkooper is. De heer V. d. Heide uit Scherpenzeel meende, dat De Hervorming te duur is, en anders wel meer gelezen zou worden. De heer mr De Kanter meende daaraan te moeten toevoegen, dat het blad niet altoos populair is. De heer Worp van Delft deelde als zijn gevoelen mede, dat De Hervorming voor velen te zware kost bevat. De heer Knappert lichtte nog «ader toe het door den heer Groenewegen, ook namens hem, aangeduide plan, maar stelde op den voorgrond, dat ook hij wenschte, evenals de heer Heijse, niet het bestaande op zij te zetten, maar het bestaande, d. i. De Hervorming, te reorgani- seeren. De heer Van Loenen Martinet eindigde met mede te deelen, dat het als vrucht dezer discussie zijn voornemen is, met eenige sprekers van heden in overleg te treden over de vraag of, en zoo ja, welk voorstel men dienaangaande aan de volgende vergadering zal doen. Do voorzitter maande de aanwezigen aan inmiddels niet stil te staan, maar propaganda te maken voor De Hervorming. Daar het stembureau gereed was, bracht dit rapport uit en bleken gekozen te zijn als hoofd bestuurders de heeren S. Lulofs en G. Clockener Bronsson. Hierna trad een pauze in. (Plaatsgebrek dwingt ons het verslag hierbij af te breken. Zoo spoedig mogelijk volgt het overige); WgÊÊÊÊtÊ

Middelburgsche Courant | 1897 | | pagina 1