BUITENLAND. Advertentiën. LAATSTE BERICHTEN. Maritpnjzen van Tarwe en Heel. PRIJZEN VAN EFFECTEN. De heer Van 't Kruijs te Groningen seint ona heden, op ons verzoek, in verband met een zeer gunstig financieel aanbod, hem, zooala gemeld, dezer dagen gedaan, dat hy dit heeft afgeslagen en te Groningen blijft, waar hy zooveel waardeering en medewerking onder vindt. Mew-York. Morgen zal bij het ommegaand hof der Unie te Sint Paul het voorstel gedaan worden tot het uitstellen van den gerechte lijken verkoop van den Union pacific spoorweg. Maandag 29 October. Antwerpen. Tarwe vast. Amerikaansch fr. 227*. Parijs. Tarwe kalm; loop. md. fr.,29.30. Berlijn. De vaste berichten uit het buiten land bleven hier zonder invloed, daar Inst tot zaken geheel ontbrak. Om tot zaken in tarwe en rogge te komen, moesten de vraagprijzen iets verlaagd worden. De omzet bleef onbe- teekenend. PeBth. Tarwe,, in goede qu&Hteit, 5 kr. hooger. Maandag fl. 11,88. Zaterdag fl. 11.87. New-York dis. 97V4vorigen dag 97J/8. Chicago 927» j 94. Verzending en laatste buslichting der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. (Alles plaatselijke tijd.) Oost-Indië. Amsterdam (Neder!.). 29 Oct. 6.30's avonds. Brindisi (Eng. dienst)29 Oct. 1.05 '3 nam. P a d a n g wordt alleen aangedaan door de booten der Maatschappij Nederland. Over Brindisi, Britsche booten, heeft daags te voren eene voorloopige verzending plaats te 1.05, ten einde de aansluiting met de van daar vertrekkende booten verzekerd zij. Over Napels, met Duitsche booten, uitslui tend voor de correspondentie, waarvan de ver zending met deze gelegenheid op de adressen is aangewezen, alsmede voor Atjeh, Deli en Langkat. Met de Nederlandsche booten via Genua en Marseille en per Fransche mailbooten wordt geen correspondentie verzonden voor Atjeh en de residentie Sumatra's Oostkust. Loting Nationale Militie. De loting voor de lichting der nationale militie van het jaar 1898 zal plaats hebben in de gemeenten en op de dagen en uren, als hieronder zijn aangewezen. Vlissingen "Woensdag 27 Oct. 10 u. vm. voor Westkapelle, 10.45 u. vm. Zoutelande, II u. vm. Oost- en West-Souburg, 11.45 u. vm. Biggekerke, Ritthem en 1.30 u. nm. Koudekerke. Vlissingen Donderdag 28 Oct. 10n.vm. voor Vlissingen. K ape lie Vrijdag 29 Oct. 10 u. vm. voor Schore, 10.15 tl. vm. Krabbendijke, 11 u. vm. Rilland—Bath, 11.30 u. vm. Wemeldinge, 1 u. nm. Kapelle. K a p e 11e Zaterdag 30 Oct. 10 u. vm. voor Waarde, 10.15 u. vm. Ierseke, 11.15 u. vm. Kruiningen. Tholen Dinsdag 2 Nov. 9.30 u. vm. voor Tholen, 10.15 u. vm. Oud Vosmeer, 10.30 n. vm. St. Philipsland, 11 u. vm. Stavenisse, 11.15 u. vm. St. Ann aland, 12.30 u. nm. St. Maar tensdijk, 1.15 u. nm. Scherpenisse, 1.30 u. nm. Poortvliet. Goes Donderdag 4 Nov. 9 u. vm. voor Goes, 10.30 n. vm. Borssele, 10.45 u. vm. Kloe- tipge, 11.15 u. vm. Heinkenszand, 1 u, nm. 's-Heer Arendskerke. Algemeen Overzicht. Eerst heden zal generaal Woodford het ant woord op zijn nota ontvangen, en daar het moeilijk is. aan te nemen dat het stuk dagen lief en vriendelijk geweest; maar haar toon was beschermend en niet al te welopgevoed en bijna berouwde het Celia dat zij Preston's aanzoek had afgewezen, nu zij afscheid moest nemen van alles wat lief liad. Het vooruit zicht om alleen te reizen met dat stugge kind, zonder Lungi of Franks om voor haar te zorgen was weinig aanlokkelijk. Toen Lady Mary en Geertruida aan het station afscheid van haar genomen hadden, zei de laatste „Arm vrouwtjeZij houdt zich zoo dapper maar wat keek ze droevig!" „Ik bad zoo gaarne gewild dat zij dezen winter bij ons gebleven waszei Lady Mary. „Dat zou haar onmogelijk geweest zijn. Geloof mij, zij heeft de verstandigste keus gedaan on ik ben overtuigd dat zij er goed door zal komen." „Hoe kon Derk zoo'n vrouw verlaten! Ik ben zeker dat hij nu bitter berouw heeft over zijn gedrag." „Het is moeilijk te zeggen hoe hij over zijn eigen gedrag denkt." (Wordt vervolgd.) Verkoopingen en Verpachtingen in Zeeland. Bfctiim- P-aate. Voorwerpen. Informatiën 27 Middelburg, Iuventari», Loeff en Verstegen. 27 Missingeu, Huizen, Bosch. 28 Middelburg, Afbiaak. Konion. - 2/8 Nov» Middelburg, Inboedel, Tak. 0 Middelburg, Tollen (rerp.), Polderbeat. lang gereed heeft gelegen en niet verzonden werd, moet men wel vermoeden, dat veel van de verhalen der laatste dagen, zelf telegraphische uittreksels uit het stuk, niet waar zijn. Nog veel minder valt dus te oordcelen over den invloed, dien de nog onbekende nota zal hebben op de betrekkingen tusschen Spanje en de Yereenigde Staten. Alleen in algemeenen zin kan worden gezegd, dat het tusschen deze beide landen nu alzoo dikwijls gespannen heeft, zonder dat het ooit tot bepaalde moeilijkheden kwam, dat men zich ook ditmaal niet bezorgd heeft te maken. Anders staat het met generaal Weyler. Deze zelf scheen teruggekomen van het plan een persoonlijke campagne te maken, en had reeds beloofd te zullen zorgen, dat bij zijn vertrek geen betoogingen plaats hadden. Maar nu vermeent de Imparcial over Key West, dat de aanhangers van den generaal zich daaraan niet zullen storen. Al even ongunstig schildert dit bericht den militairen toestand op Cuba. Er zijn 40.000 zieke soldaten in het leger, waardoor de operaties gestaakt zijn. De troepen bepalen zich tot het bewaken van de spoorwegen, welke, gelijk men weet, telkens door de opstan delingen worden aangevallen. Niet minder ernstig is de toestand des lands, dat onder den burgeroorlog cn het regiraeut van Weyler geheel verwoest is. De handel staat stil en groot is de schare van hen die werk noch levensmiddelen hebben. Als men nu rekent dat deze berichten xiit Spaansche bron komen, dan is er zeker wel wat te zeggen voor de opmerking van de Amerikaansche regeering, dat als er niet spoe dig een einde aan de zaak komt, er niets meer te redden of te pacificeeren valt. Bijzonder ernstig voor de toekomst komt deze omstan digheid ons voor. Het door Sagasta aangegrepen middel tot bevrediging, bestaat in zelfbestuur. Maar de vraag moet rijzen welke gevolgen zulk een bestuur zal hebben in een land, waar de bron nen van volkswelvaart vernield zijn waar allen groote verliezen hebben geleden, en velen geheel verarmd en gedemoraliseerd zijn. En al moge het nu waar zijn, dat een ge deelte der Cubanen, met de nieuwe regeling instemt, men zal strijd moeten voeren tegen de anderen, die niets van de autonomie willen weten. Onder zulke omstandigheden zelfbestuur in te voeren, is zeker een gewaagde proefneming. En als de Standard juist is ingelicht, dan zal men met het zelfbestuur zeer ver gaan. De eenige band, welke Cuba aan het moederland zou binden, zou zijn een Spaansch gouverneur als hoofd van het Cubaansche kabinet, en een aantal senatoren en kamerleden, tot vertegen woordiging van Cuba in het parlement te Ma drid. Cuba zou verder een eigen parlement krij gen evenals de provinciale- en gemeentelijke vertegenwoordigingen door het algemeen stemrecht gekozen. Deze volksvertegenwoor diging zal uit twee kamers bestaan, terwijl liet aantal ministers op vijf zou worden bepaald, j Of de wetgevende bevoegdheid van dit par lement in algemeenen zin beperkt zal worden, dan wel dat den gouverneur een uitgebreid recht van veto zal worden gegeven, wordt niet gemeld. Evenmin weet men of deze hervor mingen terstond zullen worden ingevoerd ot niet. Wil men daarmede wachten, totdat de opstand gedempt en de rust hersteld is, dan kan men daarmede lang wachten, en wordt Cuba een tweede Kreta. Voor de zooveelstt maal wordt daar nu autonomie beloofd. De Italiaansche admiraal moet de Kretenzers zelfs al hebben beloofd, dat binnen een maand alles in orde zou zijn. In verband daarmede wordt het oude plan van Engeland weer voor den dag gehaald, ul. de geheele bezetting van het eiland door Europeesche troepen. Daarvan moet volgens sommige berichten reeds ernstig- sprake zijn. Andere tijdingen doen echter vermoeden, dat hier een misverstand in het spel is, en niet het eiland, maar de stad Kandia wordt bedoeld. Trouwens, hel zou een vraag zijn of de Kretenzers de bezetting van het eiland wel zouden toe laten. En als verzet geboden wordt, dan geven de terreinsomstandigheden den Kretenzers een groote kans om het net zoolang vol te houden als hun krijgsvoorraad strekte. Iets anders was het toen kolonel Vassos in Februari landde. Toen werd hij met open armen ontvangen en toen was de rust in een oogwenk hersteld op alle plaatsen waar de mogendheden geen be letselen opwierpen. Ondertusschen heeft deze kranige officier, die na zijn terugroeping van Kreta ook in Epirus nog medestreed, en redde wat te redden viel, zijn plaats aan het hoofd van het Griek- sche veldleger verlaten, en ontslag gevraagd, ook als adjudant van den koning. Men schrijft dit besluit toe aan de houding van den premier Zaimis, die er niet op gesteld is, in den tegenwoordigen tijd de relaties tot Kreta aan te houden; en te trachten den Griekschen invloed daar te versterken. Het schijnt dat er iets gebroeid heeft, want uit Athene wordt geseind, dat de regeering strenge orders gaf om er tegen te waken, dat krijgsvoorraad naar Kreta wordt gezonden of vrijwilligers derwaarts gaan. Ook daaruit blijkt, dat de regeeriug zich buiten de Kretasche verwikkelingen wil houden. Op zichzelf een met het oog op de jongste gebeurtenissen zeer verstandig streven, daar Griekenland genoeg te doen heeft aan eigen opheffing, om nu de oogen naar buiten de grenzen te kunnen richten. En zeker is het juist gezien, om het leger niet in deze zaak te Dat het Grieksche leger veel aan politiek doet, schijnt een van de redenen voor de nederlaag te zijn geweest, waarom reeds lang vele stemmen opgingen om daaraan een einde te maken. De minister van oorlog en marine heeten nu voor nemens aan de kamers voor te stellen, officieren beneden den rang van kolonel niet tot het parlement toe te laten. Bij de vredesonderhandelingen te Konstanti- nopel zijn twee verschilpunten aan het licht gekomen, het bedrag der vergoeding voor aan particulieren toegebrachte schade, en de vraag of Turkije de benadeelde Grieksche onderda nen heeft schadeloos te stellen. De Turksche gevolmachtigden wendden zich tot den sultan, terwijl de Grieksche naar de ambassadeurs gingen. Gelukkig dat ten minste de onderhandelingen over de „wederbevolking" van Thessalië vlot ten. Er is bepaald, dat eerst de bewoners van het platteland en dan die van de steden zullen terugkeeren. Beknopte Mededeelingen. Te Antwerpen is men zeer voldaan over de houding der Duitsche gasten. Uit de ver schillende toespraken leidt men af, dat de vreemdelingen een gunstigen indruk hebben gekregen, en zij Antwerpen ten minste op den zelfden voet als Rotterdam zullen behandelen. Wal deck-Rousseau hield te Reims een groote politieke rede, waarin hij deed voorzien, dat, als de kamer het kabinet omwierp, een ontbinding zou volgen. Verder bestreed bij de hervormingen van de radicalen als illusoir, toonde aan dat hun belastingstelsel de fortuinen nivelleert, en dat de radicalen de gevangenen van de socialisten zijn. Ten slotte sprak de staatsman zich uit ten gunste van de ministeriëele stabiliteit. - Het lid der Fransche kamer Roze heeft voorgesteld strafmaatregelen tegen fictieve markten van levensmiddelen en landbouwvoort- brengselen in het leven te roepen. Donderdag zal een commissie worden benoemd tot onder zoek van dit voorstel. Het Fransche kamerlid Mirman heeft het politieke leven vaarwel gezegd. Hoewel inde Kamer allerminst een op den voorgrond tre dende figuur, was hij toch een der meest be kende leden. In de eerste plaats omdat liy, het onderwijs voor het parlement verlatende, werd opgeroepen om, nu de reden tot vrijstel ling vervallen was, nog een tijdje te dienen. Mirman was daarover verstoord, maar de wet was onverbiddelijk, met het gevolg dat men Mirman soms als milicien in 's lands vergader zaal zag. Verder dankte hij een deel van zijn bekendheid aan het feit, dat de beruchte bom de Kamer werd geworpen, juist op het oogenblik dat Mirman het woord had gevoerd. Uit zijn afscheidsbrief blijkt dat bij teleur gesteld heengaat, vooral omdat hy heelt erva ren hoe moeilijk het is buiten de partijen te staan. Onder de vele redevoeringen over de ver sterking van het Engelsche leger trekt vooral de aandacht een van Sir Robert Finlay, die den persoonlijken dienstplicht in het vooruitzicht stelde. Naar aanleiding daarvan wordt herin nerd, dat zulk een dienstplicht bestaat; alleen heeft men sedert 1829 de desbetreffende wet telkens gesehorst, laatstelijk tot 31 December 1898, zoodat, als het parlement voor dien tijd geen nieuwe schorsing gelast, de oude bepa lingen weer van kracht worden. Zondag had op Trafalgar-square te Londen een groote meeting plaats, in verband met de werkstaking. John Burns raadde den werk lieden aan het voorstel van den Board of trade aan te nemen. Leidt dat niet tot een resul taat, dan moeten alle werklieden de machine- werkers ondersteunen. Men beweert, dat iemand aan deii Engel- schen machinewerkers-bond een renteloos voor schot van 7, miljoen pd st. heeft aangeboden. De Czaar heeft veilen Duitschers reden tot verbazing gegéven. De groothertog van Baden kondigde hem een. bezoek aan, maar de Czaar antwoorde echter, dat hij geen dag meer onbezet heeft, en dus den groothertog niet kon ontvangen. Dit telegram van den Czaar is door het Badensche hofbericht openbaar gemaakt. In ons vorig nummer deelden wij een en ander mede over de lijkstatie van Grillenherg en gebruikte daarbij ten onrechte" het woord oegraven. Het lijk ging naar heft station, om naar den lijkoven te Gotha te worden overgebracht. Voor een paar dagen heeft Banffy verklaard dat de ausgleich alleen vernieuwd kan worden langs den parlementairen weg, m. a. w. dat Hongarije niet zou toestemmen in een verdrag, door den keizer gesloten krachtens liet hem door de Oostenrijksche grondwet gegeven uit- zonderingsrecht. Die opzienbarende verklaring is Maandag door den premier in nog krasser woorden hef- haald. In de Hongaarsche kamer zeide Ban fly met het oog op de verwikkelingen in Oosten rijk dat de regeering volstrekt niet voornemens is van dien toestand gebruik te maken ten bate van Hongarije. De regeering van dat land wensebt de ban den tusschen beide landen niet verzwakt te zien, banden welke door de Pragmatieke Sanctie geknoopt zijn en onverbreekbaar moeten zijn. De gemeenschappelijke belangen van beide landen moeten bij de wet worden geregeld. Maar als het blijkt -dat wat God verhoede men in Oostenrijk <üle zaak niet langs grond- wettelijken weg kagi regelen, dan zal de Hon gaarsche regeering haar plicht doen, en de noodige maatregelen' voorstellen, opdat Honga rije in staat kome, «de tot dusver gemeenschap pelijke belangen zelfstandig te regelen. In dit dreigen niet de verbreking van de banden heeft men ns atuurlijk in de eerste plaats een waarschuwing aan den Oostenrijkschen rijksraad te zien. Volgens de Ten ups zal een hoofdambtenaar van liet Duitsche 'departement van financiën Tachilt minister van financiën worden. Te Janina (Albanië) zijn door een Turkschen rechter 5 Griekseihe geestelijken ter dood ver oordeeld, en 10 tot 20 jaar dwangarbeid. De oecumenische patriarich wenctde zich persoonlijk tot den sultan ojn verandering van dit vonnis. De Transvaalsuhe Volksraad heeft de voorgestelde taiaefswiijziging goedgekeurd, zoo dat de levensmiddelen lager en de luxe-artikelen hooger belast worden. Alleen de voorgestelde verhooging van het recht op thee is verworpen. Men begint zich werkelijk wat ongerust te maken over den toestand op Madagascar, waar de laatste weken een paar schijnbaar onbeduidende aanvallen op de Franschen plaats den. Generaal Gallieni bad een tocht door verschillende deelen van bet eiland gemaakt en daarbij een koele ontvangst gevonden, wel wat afstekende bij de vroeger ontvangen be tuigingen van trouw. De generaal was juist van plan eens een tijdje rust te nemen. In Amerika verzekert men dat de Vereenigde Staten reeds 2 miljoen dollars besteedden aan het tegengaan van vrijbuiters expedities naar Cuba. - Er- zijn eindelijk wat nadere bijzonder heden over den val van Canoedos, het bolwerk van den geestdrijver G'onselheiro en diens vol gelingen. Het leger had de stad steeds nauwer ingesloten, terwijl het artiljerievuur de muren zwaar had beschadigd. Daarop werd bevel tot de bestorming gegeven. De geestdrijvers boden een wanhopenden tegenstand en hielden den strijd uren lang vol. Toen echter verspreidde zich het gerucht dat de „profeet" Conselheiro gesneuveld was, en dat deed den moed zinken. De slag ontaardde in een slachting. De geest drijvers werden bij honderden doodgeschoten en weigerden zich over te geven. Ook staken de huizen in brand, om in de vlammen den dood te vinden. Toch werden nog omstreeks 3000 gevangenen gemaakt. Dé overwinnaars voltooiden de vernieling van de stad, door nog meer brand te stichten en dynamiet te gebruiken. Het lijk van Conselheiro werd gevonden, omringd door zijn lijfwacht van 100 man, die zich om den aangebeden leider hadden laten dooden. Men beschouwde den strijd als ge ëindigd. Dit laatste kan wel waar zijn, want van do berichten dat de opstandelingen in de bergen waren gevlucht heeft uien niet meer vernomen. kwaliteit Inlandsch 13.— a 13.75, tweede kwal. Inlandsch a derde kwal. Inlandsch a eerste kwal. Duitsch 13.25 a 13.75, tweede kwal. Duitsch a extra puike kwal. Hongaavsch 18.50 a 19.25, eerste kwal. Hongaarsch 16,75 a 17.75, ordinaire kwal. Hongaarsch a prima Ameri kaansch 14.75 a ƒ15.25, eerste kwal. Amerik. 12.50 a 13.tweede kwal. Amerik. 11. a ƒ12.'derde kwal. Amerik. a Zeeuwsche tarwebloem a Zeeuwsch tarwemeel a Fran sche roggebloem a Duitsche roggebloem 9.50 a 9.75, Inlandsche roggebloem a - Alles per 100 kilogr. netto. Rotterdam, 26 Oct. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd2560 runderen, 779 vette, 74 nuchtere kalveren, 2274 schapen, 550 varkens, 278 biggen. Run deren ie qual. 60, 2e qual. 50, 3e qual. 4Q, kalveren le qual. 78, 2e qual. 66, 3e qual. 54, schapen le qual. 44, 2e qual. 36, 3e qual. varkens le qual. 45, 2è qual, 42, 3e qual. 36 cent. Staatsleningen. Koer» van Per telegraaf Gisteren Heden 25 28 Vertrokken en aangekomen schepen. Vlissingen, 26 Oct. Binnengekomen Maandagavond, het Eng. ss. Italia, gez. Gnthrie, van Middlesbro. HANDELSBERICHTEN. Oct. Oct. NEDERLAND. pCt. Bedrag Stokten Cert. N. W. Sch. 21/s 1000 881/a dito OblS 1000 09 H dito CertS 1000 981/4 HONG. dito goudl. 5 100 - ITALIË. Ins. 82/81 5 Lir. 100-100000 88)4 OOSTENRIJK. Obl. 1000 85 -' 848/4 1000 859/36 856/3Q 200-1000 103 Mei-November.5 dito Jan.-Juli... 5 dito dito Goud., 4 POLEN. Obl. S. 44 4 Z.R. PORT. O. B. 53/8 met ticket3 209/jg 20B/g dito dito 1883/89 met ticket41/g i'r. 500 SOv/g SOÖ/jg RUSLAND. Cert. Ins. Be S. 1854 5 Z.R. 500 73 dito 80 geo, dito 4 u 125-625 981/8 dito 1889 dito 4 R. 125 dito 93 Be Bm. 4 G.R, 125 dito 94 fle Bm. 4 R. 125 OW. L. 1867/69 4 20-100 10;% 1017/® Cert. v. B. Augn. 6 P.R 1000 dito 1884 goud 5 G.R. 125-1000 1046/g 8PANJE. O.B.Per. 4 Pee. 1000-24000 67 dito bin. Perpet. 4 Pr. 600-25000 TURKIJE. Gepriv. 4 fr. 500-2500 Ceconv. serie D. dito dito C. a EGYPTE. O. L. 76 4 dito sp. dito 1876 81/g BRAZILIË. Obl. Londen 18834 u dito Obl. 1889 4 VENEZUELA 1881 4 20-2000 20-100 20-100 20-100 -/ 100-500 aill/u 2% 24 281/4 611/4 356/8 61)4 351/4 Grraanmarkten enz. Vlissingen, 26 Oct. Boter 1.a 0.90. Eieren f 5.80 a f per 104 stuks. Goes, 26 Oct. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer klein en de handel van weinig beteekenis; prijzen onveranderd. De prijzen waren als volgt: Jarige tarwe 8.— af—.— nieuwe tarwe 7.25 a 7.80; jarige rogge nieuwe rogge 5.25 a 5.50; jarige wintergerst af—.nieuwe wintevgerst 5.- a 5.60 nieuwe zomer- g-erst 4.— a f 4.70haver 2.75 a f 3. paardenhoonen af—.bruine boonen f 7.— a f 7.75; groene erwten 6.50 a/ 7,50; koolzaad a kanariezaad/—.— a f kroonerwten 7.75 a 8. Boter ƒ0.84, ƒ1.— a ƒ0.94 per kilo. Eieren a 4.80, 5.60 a 5.20 per 104 stuks. Op de veemarkt van heden werden aan gevoerd 92 stuks hoornvee. De handel was vrij levendig tegen redelijke prijzen. Rotterdam, 25 Oct. Ter graanmarkt van heden (Maandag) was de handel iu binnenlandsehe granen als volgt Tarwe, waarvan de aanvoer zeer klein was, bracht vorige prijzen op. Jarige per beet. 7.25 a 8.30 en extra puike nog daarboven. Nieuwe per heet. 6.50 a S.30, extra puike nog daarboven eu per 100 kilo 10 a 10.50. Canada- ontbrak heden. Rogge met weinig aanbod onveranderd 5 a 5.70. Gerst. Winter- zeer schaars aangevoerd, vond plaatsing van 8 tot 8.60 per 100 kilo naar deugd. Zomer- kwam heden niet voor. Chevalier- onveranderd, per 100 kilo 8.90 a 9.10 in beBte kwal. Haver alsvoren. Per heet. 2.50 a 3.40 en per 100 kilo 6.40 a 6.70. Witteboouen waren in de puikste soort alsvoren te plaatsen, overige kwal. moest 25 cents lager worden afgegeven. Verkocht van ƒ7 tot 9.50 en extra puike blanke harde soort nog iets daarboven. Bruineboonen eveneens in puike kwal. onveranderd, doch overige soorten 25 cents lager, werden afgedaan van 6.50 tot 7.80 en puike nog daarboven. Blauwe Erwten onveranderd. Kook- soort 6.50 a 7.40 en extra fijne kwal. nog daarboven. Niet-kokende 6 a 6.60. Koolzaad steeds in vaste stemming. Kanariezaad zonder handel. Per heet. 4.50 a 6.50. L ij n z a a d met ruimer aanvoerde mindere soorten waren iets hooger in prijs, betere kw'ab onveranderd. Zeeuwsche ajuin. Aanvoer heden ca 9000 balen. Prijs voor puike groote 0.90 en voor puike mooie kleine 0.85 per 50 kilo. Aardappelen. Zeeuwsche jammen ƒ2.75 a f 2.90, dito blauwe 2.50 a 2.60. Rede lijke aanvoer en tamelijke vraag. Zeeuwsche eieren 4.80 a 4.90 de 100 stuks. Vlas. Op het land werden in de afgeloopen week eenige partijtjes oud en nieuw vlas tot onveranderde prijzen verkocht. Heden ter markt 11.500 steen blauw vlas, meerendeels oud, waarvoor slechts weinig vraag bestonden dat grootendeels onverkocht bleef, tengevolge van de hooge eischen der houders. ïn buitenlandsche granen was öe handel vaster. Rogge per 2100 kiloHelena 148, 154 stoomende 75/76 kilo dito 148; 9 pud 20/25 Taganrog 147, 148 uit zeeboot; Western Oct./Nov.-afl. 139, 140; stoomende 9 pud 10/15 Odessa Nicolajeff ƒ135, ƒ136, 111/112 16 Petersburger f 125. Gerst per 2000 kiloZwarte Zee 96, 100dito uit zeeboot 96, 98. Haver per 100 kiloPetersburger 6.75, 7.25; Amerikaansche 6.60, 6.90. M a i s per 2000 kilo Amerik. Mixed 90, 92dito dito stoomend 88.50, 89Cin- quantin 110, f 115. Meel was vorige week onveranderd; ten slotte vast op hoogere Amerikaansche berichten. Heden 'was de markt iets levendiger. Prima Inlandsch 14,— a 14.75, eerste Indnstrieele en Finaneieeie ondernemingen. NEDERLAND._ pCt. 500-1000 1000 150 500 1000 - R.M. 2000 111 N.W. en Pac. Pbr. 5 Ned. Hand. Mach, A. rescoutr5 N.-I. Hand. A. Zeeland Aand ito dito Pr. dito dito Obl. 1886., S DUITSCHLAND Cert. Rijksbank Aand. Amsterdam OOSTENRIJK. A. O. H. Bfl. 000 Spoorwegleeningen. NEDERLAND. pCt. Holl. Spoor Mij tot Expl. van St. Spw. Aand.. Ned. Ctr. Spw. A. dito Obligatie... N.-I. Spw. Aand. N.-B. Boxt. Obl. gestemp. 1875/80 lTALTE. Spoor w. leening 1887/89 Vict. Em. Sp. O. 3 Zuid-Ital. Sp. O. 3 OOSTENRIJK. F. Spw. Obl. 3 POLEN. W. W. A. RUSLAND. Gr. Sp. Maatsch. Obligatie 41 dito dito dito 4 Mosk. Smol. dito 5 AMERIK. Crt. P. O 6 dit. Calif. Org. dit. 5 Chic. N.-W. Cert. Aand dito le hypt. Cert. 7 dito Mad. Ex. Ob. 7 Menomiuie dito 7 N.-W. Union dito 7 Win. St Peter dito 7 dito S. W. Obl. 7 Illinois C. v. A. 7 dit. Leas L. St. Ct. 4 581/8 55S/é 243/4 151/4 1111/8 104)4 II 1000 H 250-1000 100 - Lir. 500-2500 541/4 641/4 a 500 500-5000 581/4 581/4 fr. 500 Z.R. 100 1437/a 1 la II 500 101 II 1125 98 ii 26-1250' 100 1021/B -3. 1000 107)4 1000 1007/g II 1000 II 500:1000 II 1000 1^- 500-1009 1313/4 500-1000 500-1000 500-1000 500-1000 500-1000 102}£ 500-1000 St.P.M.&M.Obl. 7 500-1000 Un. Pac. Hfdl. dit, 6 n 1000 Premie-Iieeningen. NEDERL. St. Am. 3 f 100 110 Stad Rotterdam.. 8 100 1061/g BELGIE. St. Antw. 18872Va fr. 100 102 1023/g dito Brussel 1886 21/ 100 1027/16 102% HONG. Staatsl. 1870 (1. 100 OOSTENRIJK. Staatsleening 1854 4 250 134 133)4 a 600 u 100 Cred. inst. 1853 u 100 ftUSL. Staatsl. 1864 5 it 100 H 100 SPANJE. St. Madr. 3 u 100 341/4 267/B TURKIJE. Spoorwl. 3 400 263/ie Prijzen van Coupons en losbare Obligatiën. Amsterdam 25 Ootober. Oostenrijk Papier21.05 Oostenrijk Zilver21.07)4 Diverse in 11.53 met affidavit.11.93 Fransche47.50 Belgischeu 47.50 Pruisische58.80 Hamburg Russen.1.22 Goudroebel1.89)4 Russen per Z. R1.25 Poolsche per Z. R.... u Spaansche buitenl47.60 Binnenl.1.85 Amerik. in dollars.... 2.46)4 SpeciCKoer», GOUD 26 October n 21.02)4 ii 21.05 11.53 11.93 47 50 I, 47.50 a 58.80 1.22 1-89)4 47.60 1.65 3.461/8 WiBbt. Sonv. 12.05 12.15 St. v. 20 mk. a 11.80 «11.90 y ii ƒ20 fr. 9.521/4 0.261/j Stukk. v. 5 fr. 2.35 ƒ2.40 Prff. Zilver 1.75 1.70 Voorspoedig bevallen van een zoon J, M. J. TIMMERMANS—LANGEJAN Middelburg, 25 October 1897. Volstrekt eenige en algemeens kennisgeving,

Middelburgsche Courant | 1897 | | pagina 3