BUITENLAND. Harltprijzen van Tarwe en Meel. FEUILLETON. ZIJN RIJKE VROUW. PRIJZEN VAN EFFECTEN. hij eventueele plannen tot droogmaking der Zuiderzee. New-York. Ken sneltrein van New-York van den centraal spoorweg is van een viaduct in de Hudson-rivier gevallen. 28 personen zijn omgekomen. Maandag 20 October. Rotterdam. Telegram van den make laar H. van Randwijk). De stemming was heden veel vaster en er was meer omzet. Meel eveneenB beter. Zaterdag 23 October. Antwerpen. Tarwehooger.Amerikaansch fr. 211/i. Pa r ij s. Tarwe prijshoudeud loop. md. fr. 29.35. B e r 1 ij n. De prijzen van tarwe en rogge zijn aanmerkelijk gestegen in navolging van de prijsverbetering in Amerikade ouizet was echter niet veel grooter er door. Prijsverbe teringen van tot nik. 2 toe en soms nog daar boven kwamen tot stand. Pesth. Tarwe vast. Zaterdag fl. 11.87. Don derdag fl. 11.77. New-York dis. 977/avorigen dag 977/8. Chicago 94; 93*/8. Verkoopmgen en Verpachtingen in Zeeland. Datum. Pasts- Voorwerpen- Information 26 Oct. Vlisa'ngen, Speelgoed enz., ilendrikse. 26/27 Middelburg, Iuventaris, I.oeff en Verstegen 27 Vlissingen, Huizon, Bosch. 28 Middelburg, Afbiaak, Konion. 2/8 Nov. Middelburg, Inboedel, Tak 3 Middelburg, Tollen (verp.). Polderbest. 10 Aleele, Inspan, Tak. Algemeen Overzicht. Servië heeft reeds een nieuw kabinet. Nau welijks was Vladan Georgevitch te Belgrado teruggekeerd of het lijstje was gereed. Bekende namen kopten er niet op voor, zoodat men zich moet tevreden stellen met de verzekering van de Temps, dat het nieuwe kabinet heet buiten de partijen te staan, maar dat het in werke lijkheid toch een strijdkabinet zal zijn. De Frankf. Ztg verneemt dat verschillende gematigde elementen in het kabinet zitting zullen nemenmeest mannen, die nog weinig aan politiek deden. Over de buitenlandsche politiek verneemt het Duitsche blad dat de premier, die buitenland sche zaken voor zijn rekening neemt, zal streven naar een betere harmonie met Oostenrijk en Duitschland, welke door Simitch was gestoord. Op het gebied "van binnenlandsche politiek zal men paal en perk willen stellen aan het toenemend radicalisme, en vooral zal deregee- ring krachtig optreden tegeu de rooversbenden, die een politiek kleurtje hebben, en reeds lang in het binnenland een schrikbewind ten gunste van de radicale paetij uitoefenen. Het is niet onnoodig hier te herinneren, dat in-de gegeven omstandigheden noch de Fransche noch de Duitsche bladen geheel onpartijdig zijn. Daar door staat de schildering van den toestand des lands, zooals de Fr. Z. die geeft niet boven bedenking. Terwijl hier dus de crisis werd opgelost, komen berichten, welke doen voorzien, dat bij Servies noordelijke buurman een crisis zal worden voorkomen. De Oostenrijksche Rijksraad is Vrijdag tot morgen uiteengegaan. Vooraf had Badeni zijn houding in zaken het optreden der politie te Eger verdedigd. Het was, zoo zeide hij, zijn plicht om te beletten, dat er te Eger onlusten ontstonden, en ik heb dien plicht vervuld met "inachtneming van de wettelijke voorschriften. Van de vele Dnitschers, die door de Czechi- ache politie gewond zonden zijn, was er, naar Badeni verzekerde, slechts een wiens verwonding eenigszins ernstig was. Men zegt dat de drie rustdagen door Badeni gebruikt zullen worden, om tot geheelc over eenstemming met tic rechterzijde te komen, waartoe veel had bijgedragen, dat de keizer was tusschenbeide gekomen, wijl hij veel ge wicht hecht aan de afdoening van de voor- loopige verlenging van het vergelijk. I. Uit het Engelsch. VAM Mrs ALEXANDER. De zittingen, welke aan deze opschorting der debatten voorafgingen, waren weer zoo rumoe rig als altijd. Dat het aanzien van het parlementaire stelsel daardoor daalt, is geen wonder. In Oostenrijk zoowel als in andere landen bieden de lands- vergaderzalen tooneelen aan, welke de kalme burgerij verontrusten, en doen vragen of dat nu behartiging van de belangen der gemeenschap is. Van dien toestand wordt door de tegen standers van het vertegenwoordigend stelsel druk gebruik gemaakt om dat stelsel af te breken. Zoo b.v. het officieuse orgaan der Tnrksche regeering de Ikdam, dat, evenals andere Turksche bladen reeds vroeger deden, de groote schaduwzijde van het vertegenwoor digende stelsel in het licht stelt. Het blad voegt daarbij, dat het streven van hen, die in Turkije zulk een regeeringsvorm zouden wil len invoeren, mislukt kan heeten. Naar aanleiding van de jongste scène in den Oostenrijkschen Rijksraad vraagt dat blad of een land, waarzoo iets kan plaats vinden, een beschaafd land kan heeten, en niet veeleer groote overeenkomst met de wilden in de bin nenlanden van Afrika heeft. Het blad, dat zulke tooneelen het natuurlijke gevolg van het parlementaire stelsel noemt, wijst op den heilloozen invloed van dat stelsel, vooral voor kleine landen, waar het, gelijk in Griekenland, tot den ondergang des lands had geleid. Ook in de groote staten van Europa is het parlement dikwijls een bron van groot gevaar. Onder deze omstandigheden kan de Ikdam niet begrijpen, dat men er op aandringt op Kreta een soortgelijk stelsel in te voeren. Het par lementarisme daarheen over te brengen, ware een gevaar, hetgeen ook door de notabele chris tenen op Kreta en door vele Atbeensche bladen wordt toegegeven. De Europeesche regeeringen moeten, na de ervaringen van tien maanden en na hun mis- lukte proefnemingen, wel inzien, dat het eenige middel tot herstel der orde daarin bestaat, dat men het eiland weder geheel aan Turkije over laat. De groote mogendheden moeten wel tot de erkenning komen, dat de toestand op het eiland door hun tusschenkomst zeer verergerd is. Men kan daarom hopen, zoo meent het blad, dat dit beter inzicht zal doordringen en dat plannen, welke verkeerde uitgangspunten heb ben, eindelijk zullen worden opgegeven. Tot dusver ziet het er niet naar uit, dat de mogendheden dezen raad zullen opvolgen. En het zou misschien jammer zijn, omdat men juist tot daden overging, door de aanwijzing van een gouverneur-generaal. Het voorstel om dezen post aan den Luxemburgschen kolonel Schaffer toe te vertrouwen, heeft bijval gevon den bij de mogendheden. De Temps geeft antwoord op de voor de hand liggende vraag, welke antecedenten dezen Luxemburgschen officier tot den aangewezen man maken. Het blijkt, dat Schaeffer in Engelschen dienst is geweest, en vooral in Egypte werkzaam was. Hij maakte deel uit van de zending van generaal Baker-pacha, was belast met verschillende administratieve dienst verrichtingen in Egypte, behoorde tot den staf' van generaal Wolseley tijdens den oorlog en nam deel aan de expeditie tot bevrijding van Gordon. Uit andere berichten blijkt nog dat Schaeffer belast is geweest met de onderdrukking van den slavenhandel en met de zorg voor de open bare veiligheid. Ook nam hij deel aan een expeditie naar Cameron aan de Perzische golf en aan een commissie om advies uit te bren gen over de hervorming van het bestuur in de door de Armeniërs bewopnde provinciën van Klein-Azië. Deze staat van dienst van den nieuwen gouverneur die met een Armenische ge huwd is schijnt, zeker de benoeming te rechtvaardigen. Toevallig wordt deze benoeming bekend juist op het oogenblik, dat de vroeger herhaal delijk genoemde candidaat Joseph van Batten- berg te Darmstadt door den czaar werd ontvangen. Ook de onderhandelingen over den defini tieven vrede tusschen Griekenland en Turkije schieten goed op. Men heeft zelfs hoop reeds deze week gereed te komen. Wij hebben dezer dagen medegedeeld, dat, volgens de voorgestelde regeling der controle op de Grieksche finantiën, aan elke mogendheid 60.000 pond moest worden betaald. De Grieksche bladen komen daartegen op ep noemen dat een geheel ongerechtvaardigde verhooging der oor logskosten. HOOFDSTUK XXIV. Wij zullen zien wat er te doen is; maar ik mag u niet verhelen, dat de toestand hope loos is. Gij hebt goede vrienden, die u onge twijfeld zullen helpen," zeide de heer Ridley. „Ik moet mijzelven helpenmaar ik ben nu nog te versuft om te denken. Wat een veranderingWat zal het vervelend zijn om ieder dubbeltje te moeten omkeerenMaar ik zal niet van honger omkomen." Eensklaps riep zij echter diep bedroefd uit„Mijne armen mijnheer Ridley, wat moet er van mijne armen worden 1" „0, die moeten het zonder uw hulp zien te doen. Gij zjjt nu zelf armGij hebt nog geen officieele aanschrijving van bet bankroet Beknopte Mededeelingen. Het H. v. A. gewaagt van een plan om en kunt dus nog een wissel trekken voor het loon uwer dienstboden." - „Ik heb juist gisteren een grooten wissel getrokken. Behalve looneu en die soort van dingen heb ik geen schulden. Ik ben niet verkwistend." - „Neen, dat geloof ik ook ofschoon ik niets van uw zaken af weet, na dat onge lukkige huwelijk." - „Ik heb nooit veel aan weelde gehecht; maar het is toch ontzettend om niets te heb ben. Wat zal ik van daag doen? Kan ik nog hier blijven?" - „Gij kunt tot morgen blijven maar gij kunt geen geld meer opnemen." - „Ik moest de dienstboden maar af betalen en hun dadelijk zeggen hoe de zaken staan, en danhier werd zij gestoord. „Mevrouw Maclean!" riep de knecht. Geertruida omhelsde Celia met ongewone hartelijkheid en riep uit„Is het waar Is het zoo erg als men zegt?" „Het kan niet erger. Ik ben van alles beroofd. Op het oogenblik ben ik nog geheel versuft, maar ik zal met u en uw man komen het stelsel van evenredige vertegenwoordiging, dat thans voor de gemeenteraadsverkiezingen geldt, ook voor de provinciale verkiezingen in te voeren. Voor de eerste maal in de nieuwe zitting had het Fransche kabinet Zaterdag een inter pellatie te beantwoórdén, en wel een van Géranlt-Richard over maatregelen, welke de re geering zou nemen in verband met de hooge broodprijzen. Méline antwoordde, dat de regeering meent de invoerrechten niet te moeten afschaffende verhooging der broodprijzen is zeer overdreven. De oogst was slecht, maar de regeering kan den toestand niet nog erger maken door af schaffing der rechten. Er is reden om aan te nemen, dat de broodprijzen niet verder zullen stijgende stijging in de graanprijzen lieeft zich trouwens door geheel Europa voorgedaan. De regeering heeft de misbruiken van de spe culatie binnen de grenzen der wet zooveel mogelijk beperkt. De verhooging der broodprij zen is het gevolg van een socialistische cam pagne. Alle klachten over speculanten hebben aan leiding gegeven tot instellen van een onder zoek; indien er schuldigen zijn, zullen zij wor den vervolgd. Ten slotte nam de Kamer met 368 tegen 76 stemmen de orde van den dag aan, door den heer Graux voorgesteld en door de regee ring aanvaard. Daarin worden de verklaringen der regeering goedgekeurd, en wordt acte ge nomen van de verzekeringen ten opzichte dei- onwettige beursoperaties. De Fransche begrotingscommissie is het in een onderhoud met den minister van finan tiën eens geworden over de voorziening in de benoodigde 25 miljoen, wegens verlaging van drukkende lasten. Het recht op buitenlandsche aandeelen op naame het zegel op buitenlandsche waarden zal van 0.50 op 1 fr. worden gebracht. Men hoopt dat de vreemde regeeringen niet zullen protesteeren. Zaterdagavond was door de Engelsche machinebouwers nog geen beslissing genomen in zake het voorstel van den Board of Trade tot voorloopige schikking van het geschil. Volgens dit voorstel zouden beide partijen afzien van inmenging in elkanders aangelegenheden, de werklieden moeten den eisch van een arbeids week van 48 uur laten vallen, in afwachting dat tusschen de afgevaardigden der patroons en die der werklieden de werkuren worden geregeld. Op de voorgestelde redactie worden nog al aanmerkingen gemaakt, daar zij niet duidelijk is en gereede aanleiding tot nieuwe geschillen opent. Men beweerde dat de ondernemersbond er niet aan denkt op deze grondslagen de bemid deling te aanvaarden. De secretaris der werk lieden antwoordde, dat dezen de voorstellen zoo spoedig doenlijk in overweging zouden nemen. In de Beiersche kamer is medegedeeld lat de prins-regent er beslist tegen is de be palingen betreffende het regentschap te ver anderen. Met prins Jozef van Bottenberg, bracht ook diens schoonvader, de vórst van Monte negro, te Darmstadt een bezoek aan den czaar, die verder Von Hohenlohe ontving. In Duitschland is men niet gewend een socialist onbevangen beoordeeld te zien. 't Was daarom iets ongewoons, dat Grillenberg Zater dag werd begraven onder vele blijken van deelneming, ook van zijn staatkundige tegen standers. De lijkwagen was omringd door de boden der Kamer en door werklieden die fak kels droegen; daarop volgde de familie, dan het bureau der kamer en daarop weer een groot aantal kamerleden van alle partyen, onder wie de meest op den voorgrond tredende figuren. Daarachter kwamen weer werklieden, demees- tcn niet roode linten en strikken in de handen een rouwbetoon, dat in eenige plaatsen de kostbaarste kransen vervangt, waar tegenover staat dat het aldus bespaarde geld voor een liefdadig doel wordt aangewend. Toch waren er uit verschillende deelen van Duitschland nog wel 250 kransen, bijna alle met roode linten, ontvangen. Treurig steekt daarbij liet volgende af: Voor eenige weken maakten wij melding van een Duitsche burgemeester, die uit zijn ambt was ontzet, wijl hij een hem toebehoorend huis had verhuurd aan een socialistische woord voerster. Thans is de man, op voorstel van den landraad, ook uit de vcreeniging van oud strijders verbannen. Ook tegen dezen maat regel zal de belanghebbende in verzet komen, daar het lidmaatschap en de betaalde contri buties burgerrechtelijke aanspraken geven. De Frankf. Z. doet de niet onaardige vraag, of die vereenigingen nn ook alle personen zullen weren, die gedeeltelijk betaald worden uit de door socialisten opgebrachte belastingen. Te Charlottenburg hebben, met het oog op de samenwerking bij de verkiezingen, de drie vrijzinnige groepen zich vereenigd tot éen vooruitstrevende vereeniging. In de Dobradscha zulien door Roemenië acht koloniën van ond-gedienden worden ge vormd, met het doel een soort militaire grens tegen Boelgarije te hebben. Over de Spaansch-Amerikaansclie verhou ding z'ijn de berichten niet eensluidend. Het antwoord van liet kabinet aan generaal Wood ford zou driepunten behandelen: de vervanging van generaal Weyler, als gevolg van zuiver staatkundige beweegredenen, de autonomie van Cuba, en de lakschheid van de Vereenigde Staten tegenover de vrijbuiter-expeditie's. Men weet al mede te deelen, dat Woodford een telegram van 2000 woorden geheimschrift, vermoedelijk het antwoord van Sagasta, naar Washington seinde, en daar wist men aan het, departement van den Senaat te vertellen, dat als de inhoud van de dépêche overeenstemt met wat de bladen dienaangaande mededeelen, de regeering der Unie een antwoord zal geven dat tot het afbreken van de diplomatieke be- trekkingeu leidt. De New-York Herald (welks praatjes over generaal Wcyler's plannen natuurlijk niet be vestigd zijn) weet daarenboven, dat de regee ring te Washington aan Spanje zal te verstaan geven, dat men daar geen recht heeft zich te beklagen over de wijze waarop de plichten der neutraliteit door de Vereenigde Staten worden nagekomen. Daarentegen meldt een Madridseh blad dat zelf bevestiging noodig acht dat, als de Unie bij haar houding tegenover de vrijbuiters expeditie volhardt, de regeering te Madrid ge bruik zou maken van haar recht, om alle naar Cuba bestemde schepen aan een visitatie te overleggen wat ik doen kan. De heer Ridley had de moeilijke taak, om mij de zaak uit te leggen". „Wij zullen voor haar doen wat wij kun nen, niet waar, mijnheer Ridley? Ik kwam vragen of gij met mij mee naar huis gaat". „Dat is het beste wat gij doen knnt", riep Ridley uit. „Intusschen zal ik zien welke schikkingen ik voor u kan maken. Deschuld- eischers zullen u toch uw kleeren wel laten honden en boe eerder gij weg gaat hoe beier. „Jnist. Ik ga niet weg zonder u en het geen gij moogt meenemen", zei Geertruida. Eer de heer Ridley vertrok kwam er een telegram van Damerhof: „George komt van middag!" Met tranen in de oogen liet Celia het lezen en zei: -„dé wereld is toch nog zoo slecht niet. Ik ben niet bang voor de toekomst." „Gij zijt gelukkig dat gij zulke goede vrienden hebt en nu valt mij in dat kapitein Rivers het in zijn macht heeft, om u voor geldgebrek te bewaren. Ik weet nog hoe ik mij verzet heb tegen hetgeen ik uwe dwaas heid noemde, om zoo'n groote som op hem Over de vrijbuiters wordt gemeld, dat de Silverheels te Florida Keys is aangekomen, en daar de Daimteless ontmoette, welk schip ook een vrijbuiters-expeditie aan boord had, en wel een onder Juan Castillo, die voornemens is tot het einde van den oorlog op Cuba te blijven. Tegenover de mededeelingen, dat de auto- nomisten niet van Sagasta gediend zijn, en dat de senator Labra, die te Madrid deze partij vertegenwoordigt, door zijn partijgenooten is gedesouveerd, zegt Labra dat het uitvoerend comité te Havanna hem per telegraaf had ver zocht Sagasta en Moret (den minister van ko loniën) mede te deelen, dat het onwrikbaar vertrouwen in het liberaal programma stelt, en dat het der regeering geluk wenscht met haar krachtig streven naar het herstel van de orde en de uitvoering van haar programma. Uit Simla wordt geseind, dat het kamp van generaal Lockhart bij Karappa Vrijdag avond laat werd aangevallen. De opstandelingen werden teruggeslagen. Generaal Lockhart wacht op de aankomst van het convooi met de bagages, waarvan het vervoer door het défilé van Chagrutres zeer moeilijk is. Een groote macht Afridis en Orak- zais bezet het défilé van Sempagha, waar de eerstvolgende strijd waarschijnlijk zal plaats hebben. - Het eerste, geheel ongelooflijke verhaal van den strijd tusschen de Somalia en de Abys- siniërs scheen gedeeltelijk bevestiging te vinden in de Italiaansche bladen, die veel wisten te vertellen van de nederlaag van hun vroegere vijanden. Thans blijken ook deze verhalen on juist. Er heeft een klein opstootje plaats gehad, waarbij een Abyssinischc post werd overvallen. Maar de orde was spoedig hersteld. Ook het bericht dat Ras Makonnen (die in het verhaal uit Engelsche bron gesneuveld heette) op weg was, om de nederlaag te wreken is dns onwaar. Ras Makonnen heeft Harrar zelfs niet verlaten. De Yankees, die weten dat er in de oude wereld veel gelogen wordt ten nadeele van de nieuwe wereld en dat alle onmogelijke verha len op rekening van Amerika worden gesteld wreken zich door Europa wat voor te jokken. Zoo komt men nu weer voor den dag met de sensatietijding, dat te New-York brieven uit Japan zijn ontvangen met het bericht, dat Rusland, volgens de algemeene opinie in het eilandenrijk, zich gereed maakt voor een oor log met Japan. HANDELSBERICHTEN. Graanmarkten enz. Axel, 23 Oct. Ter graanmarkt van heden (Zaterdag) warén de prijzen als volgt jarige tarwe ƒ10.a 10.25 nieuwe tarwe ƒ10.25 a 10.50; rogge af—.nieuwe van het kapitaal genoten en dus kan hij wel genoopt worden u een behoorlijk jaargeld uit te keeren," „Neen zeker niet! Daartoe zal ik nooit mijn toestemming geven riep Celia driftig uit. „Ik zal wel in myn onderhond voorzien zonder iemand tot last te zijn". „Ik zal er nu niet op aandringen. Gij hebt van daag al genoeg gehad", zei Ridley, een wenk van Geertruida volgende. „Een ander maal „Zal het even vruchteloos zijn", viel zij in. Zoodra hij vertrokken was, bedekte zij haar gelaat met de handen, doch herstelde zich spoe dig en zei„Dat is een heele verandering Hoe lief van u om mij uit te noodigen, bij n te komen. Het is zonderling maar ik ben niet bang voor de toekomst. Alles zal wel terecht komen. Het spijt mij alleen voor mijne arme bedienden. Wat kan ik voor ben doen?" „Daar zullen wij straks over spreken. Maar laat ons nu handelen, gij? Kunt ge hen betalen?" „Ja GoddankIk zal hen uiteenzotten rogge 7.— a 7.25jarige wintergerst a nieuwe wintergerst 8.25 a 8.40jarige zomergerst a nieuwe zomergerst 7.a 7.25haver 6.a 6.25paardenboonen 7.25 a 7.50; groene erwten 8.a kool zaad a kanariezaad a vlas (per 44 a. 56 c.) a a Boter 1.Eieren ƒ3.40. Rotterdam, 25 Oct. Ter graanmarkt van heden waren de aanvoeren gering. Bruine en witte boonen 25 ct. lager; overigens onver anderd. De prijzen waren tarwe 6.50 a 7.75 rogge 4.80 a 5.50 wintergerst 3.75 a 4,75zomergerst 3;50 a 4.chevalier- gerst f 5.a f 6.haver 2.a 3.25 kookerwten 6.25 a 7.25, voetstoots 5.75 a 6,25witteboonen f 6.75 a f 9.25bruine boonen f 6.a f 7.75. Amsterdam, 25 Oct. Raapolie 29Lijn olie 15 a contant. Gekt, 22 Oct. Vlas. De markt was min der goed voorzien van inlandsch dan acht da gen geleden. Oud gewas is tot vaste prijzen gevraagd, nieuw daarentegen nog verlaten, be halve in de mooie kwaliteiten, die sehaarsch zijn. Van nieuw Russisch worden, bij voort during, kleine partijtjes verhandeld tot onver anderde prijzen. Garens van vlas stil en weinig veranderd in prijs. Garens van snuit genieten tot zeer vaste prijzen goede vraag. De verkoop van katoenen garens gaat lang zaam en de prijzen kunnen zich met moeite handhaven. Linnen onveranderd stil. Staatsleeningen. Per telegraaf Koers van Gisteren Heden 23 25 Oct. Oct. NEDERLAND. pCt. Bedrag Stukken Cert. N. W. Sch. 2% 1000 88% 88% dito OblS 1000 99j£ dito CertS 1000 981/4 981/i HONG. dito goudl. 5 100 ITALIË. Ins. 62/81 5 Lir. 100-100000 807/g 86>£ OOSTENRIJK. Obl. Mei-November.5 fl. 1000 85 dito Jan.-Juli... 5 1000 858/g 859% dito dito Goud.. 4 200-1000 108 POLEN. Obl. S. 44 4 Z.R. B00 PORT. O. B. 53/8 met ticket3 205/g 209 dito dito 1888/89 met ticket41/a fr. 500 SOS/. 807/a RUSLAND. Cert. Ins. 5e S. 1854 5 Z.R. 500 73 dito 80 gcc. dito 4 125-625 dito 1889 dito 4 R. 125 981/4 dito 93 5e Em. 4 G.R. 125 dito 94 6e Em. 4 R. 125 Obl. L. 1867/69 4 20-100 102% 1021/s Cert. v. B. Asgu. 0 P.R 1000 dito 1884 goud 5 G.R. 125-1000 104% SPANJE. O. B. Per. 4 Pes. 1000-24000 57 dito bin. Perpet. 4 Pr. 500-25000 TURKIJE. Gepriv. 4 fr. 500-2500 Ceconv. serie D. 20-2000 22 21U/ia dito dito C. 20-100 241/8 24 EGYPTE. O. L. 76 4 20-100 10GS/.t dito sp. dito 1876 3% 20-100 BRAZILIË. Obl. Londen 1883.... 4 1000 dito Obl. 1889 4 61% VENEZUELA 1881 4 100-500 3511% 85&/a Indiistrieele en Finaneieele ondernemingen. NEDERLAND. pCt. N.W. en Pac. Pbr. 5 600-1000 57% 56% Ned. Hand. Msch. A. rescontr5 1000 -- N.-I. Hand. A. 150 Zeeland Aand... u 500 15 ito dito Pr. dito 600 248L jjda/i dito Obl. 1886.. 3 1000 DUITSCHLAND Cert. Rijksbank Aand. Amsterdam R.M. 2000 OOSTENRIJK. A. O. H. Bfl. 000 Spoorwegleeningen. NEDERLAND. pCt. Holl. Spoor..... 1H Mij tot Expl. van St. Spw. Aand.2Ê0 Ned. Ctr. Spw. A. dito Obligatie. N.-I. Spw. Aand. N.-B. Boxt. Obl. gestemp. 1875/80 lTALTE. Spoorw. leening 1887/89 Vict. Em. Sp. O. 3 Zuid-Ital. Sp. O. 3 OOSTENRIJK. F. Obl. S POLEN. 'W. W. A. RUSLAND. Gr. Sp. Maatsch. Obligatie 4% dito dito dito 4 Balt. Spw. Aand. 3 u Kurk Ch. Az. O. 4 Mosk. Smol. dito 5 AMERIK. Crt. P. O 6 dit. Calif. Org. dit. 5 Chic. N.-W. Cert. Aand ditolehypt. Cert. 7 dito Mad. Ex. Ob. 7 Menominie dito 7 N.-W. Union dito 7 Win. St Peter dito 7 dito S. W. Obl. 7 Illinois C. v. A. 7 u dit. Leas L. St. Ct. 4 n St.P. M. M. Obl. 7 Un. Pao. Hfdl. dit. 0 250 38% 34 500-5000 583/8 541/4 581/4 Z.R. 100 143% 1487/g 500 1000 1000 1000 500-1000 1000 600-1000 500-1000 500-1000 500-1000 500-1000 600-1000 500-1000 500-1000 1000 1077/g 100s/4 daaarna zullen wij pakken, alleen de noodige kleeren, want al wat. ik heb is voor de schuld- eischers. Wat ben ik blij dat mijn arme vader dit niet beleeftWat zal Franks ongelukkig zijn dat zy mijn mooie, gekleede japonnen moet achterlaten Het was een nieuwe gewaarwording voor Celia om haar huis te verlaten, met niets dan een klein koffertje-zij die gisteren nog de rijke dame wasEn toch was Franks degene die tranen vergoot en Geertruida zette het be- druktste gezicht. - „Ik ben blij dat gij zoo flink en moedig zijt", zei dr Maclean na de eerste begroeting, „gij zult het goed dragengij zijt geen vrouw om u te laten terneer drukken". - „Mijn grootste troost is dat de ramp mij alleen treft en ik heb nog geen tijd gehad om het te voelen. Schrijf mij niet meer moed toe dan ik bezit." Wordt vervolgd,) vast te zetten. Sedert heeft hij altijd de rented j dat ik zelf mijn brood moet gaan verdienen

Middelburgsche Courant | 1897 | | pagina 3