BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN, Mlmm van Tarwe en Meel. FEUILLETON. ZIJN RIJKE VROUW. Aanstaanden Woensdag, 's morgens te half- tien en zoo noodig.'s middags te l'/s uur, ver gadert de gemeenteraad van M i d d e 1 b.u r g ter behandeling van verschillende begrootingen, van de gemeentebegroot.ing voor 1898, benevens van de door burg. en weth. voorgedragen be lasting-voorstellen. Madrid. Het .antwoord der regeering aan generaal Woodfoord, den Amerikaanschen ge zant, ia beleefd, doch krachtig. Sagasta keurde het goed, docli wilde met de overhandiging wachten tot, de aankomst van maarschalk Blanco te Havana. Rio Janeiro. De politie dreef een menigte uiteen, die een betooging tegen het tractaat van Mapa hield. De rust i8 hersteld. Athene. De Turken stemden er in toe, dat de inwoners van Thessalië naar hun haard steden terugkèëren. Londen. De morgenbladen vernemen uit Simla, dat in het gevecht bij Dargai 3 officie ren sneuvelden en 5 gewond werden, terwijl 156 soldaten gewond of gedood werden. Vrijdag 22 October. Botterdam. (Telec/ram van dm make laar ff. van Randwijk). De markt was heden weifelend doch meer geneigd tot vastheid. Donderdag 21 October. Antwerpen. Tarwe prijshoudend. Ame- rikaansch fr. 207/8. P a r ij s. Tarwe kalm loop. md. fr. 29.25. Berlijn. Tengevolge van de uit Amerika gemelde verbetering werden wel de vraagprijzen voor tarwe en rogge verhoogd, maar de koop lust was er niet grooter door. Slechts enkele zaken kwamen dan ook tot stand tot de ver hooging. Pesth. Tarwe vast. Donderdag fl. 11.82. Woensdag fl. 11.70. New-York dis. 95vorigen dag 947/s. Chicago 90Vs; 911/4. Vergaderingen, (loneerteii enz. Middelburg. Zondag 24 Oct. Openb. vergadering Schut tershof 's morgens 10 u. M a a n d a g 25 Oct. Voordr. Natuurk.gezelsch. Gebouw Lat. Schoolstraat 7'/2 u. Dinsdag 26 Oct. Feestel. godsd. oefening Protestantenhond. Waal- sche kerk 7 u. W o e n s d. 27 Oct. Openbare samenk. Pro testantenbond. Concertzaal 8 u. Dondcrd. 28 Oct. Voorstelling Tivoli-gezel schap Rotterdam. ScJwuw- burg 77ï u. D onder d. 4 Nyv. Voorstelling Le Gras en Haspels. Schouwburg7 '/su. Woensd. 10 Nov. Concert Strijkkwartet. Hugo Heermann c. s. Concert- en Gehoorzaal 8 u. Woensd. 17 Nov. Voorstelling Ned. Too- neeleereeniging. Schouw burg 7'/a u. Woensd. 24 Nov. Nuts-lezing8 u. Vlissingen. Zaterdag 23 Oct. Openb. vergadering Stof- koper 8 u. Verzending en laatste buslichting der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. (Alles plaatselijke tijd.) Oost-In clië. Marseille (Fr.dienst). 23Oct. 5.45'smorgens. Genua (Nederl.)26 Oct. 6.30 's avonds. Amsterdam (Nederl.). 29 Oct. 6.30's avonds. Brindisi (Eng. dienst) 29 Oct. 1.05 's nam. Marseille (Lloyd)2 Nov. 6.30 's avonds. Rotterdam (Llogd)5 Nov. 6.30 's avonds. Brindisi (Eng. dienst). 5 Nov. 1.05 's nam. Napels (Duitsche dst.)15 Nov. 1.05 's nam. 9. Uit het Engelsch. VAN Mrs ALEXANDER. HOOFDSTUK XXII. Van dien tijd af begon Celia weer te her even. Haar groote opgewondenheid was veel getemperd en zij oordeelde niet meer zoo schielijk, maar anders wat zij geheel dezelfde van vroeger. Een van de eerste bezoeken, die zij ontving, was van Lady Yoddroll, die haar met een zekere beschroomdheid naderde, want met geen van do huwelijken, die zij tot stand had ge bracht,' was zij zoo ongelukkig geweest als met dit, cn zij brandde van verlangen om Celia een betere partij te laten doen. Zij had zelfs al een hertog voor haar op het oog. Na de eerste begroeting begon zij„Ik ben blij dat gij weer hier zijt; maar waarom hebt gij zoo'n klein huis gehuurd? Gij moest nu op een grooten voet gaan leven, en na Paschen gaat gc natuurlijk aan het hof, dan komt iedereen bij u, en als gij een paar uitgelezen diriéetjes geeft, zal ik wel zorgen dat die in de courant komen, dan „Dank u wel voor uw vriendelijke bedoe- Verkoopingen en Datum. P aats. 23 Oct. Anieiutiideu, 25 Middelburg, 2G ^'lissngen, 26/27 Middelburg, Verpachtingen in Zeeland. Voorwerpen. Informatiëo 27 28 2/3 NÜ\ r lusmgeu. Middelburg, Middelbnrg, Aleele, Speelgoed enz. Inventaris, Huizen, Afbiaak, Inboedel, Inspan, Verhuist. Loeff en W Verstegen. Mendrikse. Loeff en Verstegen Boseli Konion. De Groot en Hondiua. Tak. Loting Nationale Militie. De, loting voor de lichting' der nationale militie van het jaar 1898 'zal plaats hebben in de gemeenten en op de dagen en uren, als hieronder zijn aangewezen. V e e r e Zaterdag 23 Oct. 10 u. vm. voor Veere, 10.30 u. vm. Vrouwepolder, 10.45 u. vm. Sevooskevke (W.), 11 vm. Aagtekevke, 11.15 n. vm. Meliskerke, 11.30 u. vm. Grijpskerke, 11.45 li." vm. St. Lahrens, 12 tl. midd. Oostka- pelle en 12.15 nm. Domburg. Middelburg Maandag 25 Oct. 10 u. vm. voor Ameinuiden en 10.45 n. vm. Nieuw- en St. Jooaland. Middelburg Dinsdag 26 Oct. 9 u. vm. voor Middelburg. Vlissingen Woensdag 27 Oct. 10 u. vim oor Westkapelle, 10.45 u. vm, Zoutelande, 11 u. vm. Oost- en West-Souburg, 11.45 u. vm. Biggekerke, Rittliem en 1.30 u. nm. Koudekerke. Vlissingen Donderdag 28 Oct. 10 u. vm. voor Vlissingen. Kapel le Vrijdag 29 Oct. 10 u. vm. voor Schore, 10.15 u. vm. Krabbendijke, 11 u. vm. RillandBatli, 11.30 u. vm. Wemeldinge, 1 u. nm. Kapelle. K a p e 1 le Zaterdag 30 Oet. 10 u. vm. voor Waarde, 10.15 u. vm. levseke, 11.15 n. vm, Kruiningen. Tholen Dinsdag 2 Nov. 9.30 u. vm. voor Tholen, 10.15 u. vm. Oud Vosmeer, 10.30 u. vm. St. Philipsland, 11 u. vm. Stavenisse, 11.15 u. vm. St. Annaland, 12.30 u. nm. St. Maar tensdijk, 1.15 u. nm. Scherpenisse, 1.30 n. nm. Poortvliet. Goes Donderdag 4 Nov. 9 u. vm. voor Goes, 10.30 n. vm. Borssele, 10.45 u. vm. Kloe- tihge, 11.15 u. vm. Heinkenszand, 1 u. nm. 's-Heer Arendskerke. Goes Vrijdag 5 Nov. 9 u. vm. voor 's Graven polder, 9.15. u. vm. Katteudijke, 9.30 u. vm. Wolfaartsdijk, 10 u. vm. Hoedekenskerke, 10.15 u. vin. Baarland, 10.30 u. vm. Oudelande, 10.45 n. vm. Ellewoutsdijk, 11 u. vm.'s Heerenhoek, 11.15 u. vm. Driewegen, 11.30 u. vm. Nisseen 'sHeer Abtskerke, 11.45 u. vm. Ovezand. Algemeen Overzicht. Toen voor veertien dagen in Spanje een liberaal kabinet optrad en spoedig bleek dat dit aan Cuba een ruime autonomie wilde toe staan, achtten velen de zaken geschikt. En de ;'oede verwachtingen stegen, toen van ver schillende kanten berichten kwamen, dat de invloedrijke Cubanen, zoowel op de Antillen als in de Vereenigde Staten, evenals de regee ring dezer republiek, met. de autonomie genoe gen namen. Maar reeds spoedig kwam de ontgoocheling. Een deel der Cubanen men zegt ook de handel op Cuba wil van een halven maat regel als de autonomie niets weten. De Cuba nen in de Unie gingen voort met het uitrus ten van expedities, die ongehinderd de haven konden verlaten om naar Cuba te gaan. En nu komt een niet minder ongunstig bericht. De Correo meldt, en andere berichten beves tigen het, dat er tweedracht in het nieuwe kabinet is. De ministers van buitenlandsche zaken en van oorlog zouden het met Sagasta en den minister van oorlog niet eens zijn over de houding, door Spanje tegenover de Vereenigde Staten aan te nemen, naar aanleiding van het vertrek der vrijbuiters-expedities. Dat vertrek toch heeft de Spanjaarden diep getroffen, daar men recht meende te hebben om te verwachten, dat de regeering der Ver eenigde Staten, na de jongste besluiten tot bevrediging, krachtig zou waken tegen een dergelijke schending van de plichten jegens een bevriende mogendheid. ling, maar ik heb zelf ook mijne plannen, ik zal in de eerste plaats zorgen, dat ik plei- zier heb en dat zou zeker niet het geval zijn aan het Hof. Dus zal ik M. niet met mijn tegenwoordigheid vereeren. Ik zal echter wel dinertjes geven, met allerlei aardige menschen, die ik op reis ontmoet heb". Lady Yoddrell zag haar vol verbazing aan. Dit was niet meer het onbedreven persoontje, dat zij vroeger gekend had. Dit was een vrouw, die wist wat zij wilde en genoeg zelfkennis en zelfbehcersching bezat om het door te zetten; „Maar Londen zal u toch weer vreemd zijn, lieve mevrouw Rivers, en ik ben steeds bereid als gij hulp of raad noodig hebt". „Dank u". „En woont Geertruida Wilmot bij u Wat een geluk voor haar „Maar nog meer voor mij", „Ik ben blij dat ik dat hoor. Ik heb haar altijd zeer bedilziek gevonden en Lady Mary en Lord Riversdale hebben baar vreeselijk bedorven. Hoe laakbaar van den domine om zoo te speculeeren en hoe ongepast voor zijn stand. Men zegt dat Riversdale een vrouw zoekt." „Ik hoop dat hij een lieve vrouw zal vinden. Het verwondert mij dat hij het niet veel vroeger gedaan heeft." „Weet gij dan niet dat het de schuld van die mevrouw Fairfax was?" „Daar heb ik nooit van gehoord." Vooral de Impartial is zeer heftig, en ver langt dat de regeering te Washington ophelde ringen zal vragen. Het blad herinnert daarbij aan de woorden: nog tijdens het leven van Canovas door Sa gasta gesproken, dat men een dergelijke ver nedering en smaad niet kan dragen en dat krachtig hij de Amerikaansche regeering be hoort te worden opgetreden. Over het andere koloniale vraagstuk, dat een slechten invloed heeft op de betrekkingen tus- sehen twee landen, het West-Afrikaansche ge schil, is niet veel nieuws. De Eugelsche onder handelaars zijn te Parijs aangekomen, en daar zeer hoffelijk ontvangen. Eenige Fransche bladen maken zich bezorgd, dat Chamberlain in de onderhandelingen over West-Afrika niet zoo gematigd zal zijn als Salisbury. Ook met betrekking tot de vaststelling van de bijzonderheden voor de expedities, welke den laatsten tijd door de Engelschen zijn uit gezonden, heeft Chamberlain veel invloed op de besluiten van den minister van oorlog. Deze toch heeft de leiding, daar de zaak als een rijkszaak wordt beschouwd, en dientenge volge de kosten uit de rijkskas betaald worden. Eigenaardig is een redeneering van de Times. Dit blad betoogt dat het Fransch-Engelsch ge schil, geheel gelijk is aan het Fransch-Duitsche, en dat Frankrijk verplicht is in gelijke geval len met. gelijken maat te moten, waarop de Engelsche gedelegeerden te Parijs krachtig moe ten aandringen. Zonderlinger redeneering is al niet denkbaar, want het stelsel van meest bevoorrechte natie is toch alleen maar op han delsgebied van toepassing. Dat een land, op ander gebied concessies aan één mogendheid doende, b.v. door afstand van grondgebied, daar door verplicht zou zijn een derde gelijke voor deden toe te kennen, dat is gelooven wij iets nieuws. De Times betoogt verder „dat Engeland er niet aan denkt op te komen tegen Frankrijks ambitie in het Westen van Afrika. Maar wij kunnen niet toelaten, dat die zucht bevredigd wordt ten koste van andere landen. Onze kolonie Lagos mag niet worden blootgesteld aan dezelfde vernietigende invloeden, die den handel van Viena Leona en Gambia gedood hebben, en wij kunnen evenmin toestaan dat de Franschen zich op den rechteroever van den Niger boven het fort Illarin nestelen." Als men nagaat dat de Niger doorloopt tot het land der Touaregs, waar de Franschen reeds lang gevestigd zijn, en dat aan Algiers grenst, dan staat het nog zoo vast niet, dat Engeland zoo onbetwistbare aanspraken heeft. Gelukkig ten minste dat de aandacht in En geland een weinig van deze zaak worde af geleid door de berichten uit Indië, waar de troepen thans voorwaarts rukken, maar niet dan ten koste van zeer groote offers. In oorlogstijd, waarin berichten dikwerf vertraging ondervinden, gebeurt het meermalen dat van een wapenfeit twee dagen achtereen een vrij gelijkluidend verslag wordt gegeven. Het is daarom nog niet zeker of het telegram, dat Donderdag namiddag werd ontvangen, op een nieuw wapenfeit doelt, dan wel een ver traagd verslag is van het gebeurde op Maan dag avond. Toen de Engelsche troepen zoo meldde de Times dien aangaande hun eerste over winning hadden behaald en naar hun kampe ment terugtrokken, kreeg de vijand versterking en deed met 8000 man een aanval op de over winnaars, zoodat zij ook toen de van Atjeh bekende tactiek van het „thuisbrengen" volg den. Generaal Kemster deed zijn troepen front maken naar den vijand, die nu ten tweeden male werd teruggeslagen. Latere berichten melden dat de sterke positie Dargu, welke eerst met groote verliezen ge nomen was, weer is heroverd, en toen voorde tweede maal genomen. Deze positie lag op den top van een heuvel, ongeveer 1000 voet boven de omliggende ter reinen en slechts éen, door de bezetting be streken voetpad leidde naar die positie. De vijand wachtte met vuren tot de Goerkha's op den zig-zag naar boven gaanden weg waren. Drie compagnieën rukten in den stormpas over dit gevaarlijke gedeelte van den weg. Een Engelsch regiment, dat de compagnieën te hulp wilde komen, werd teruggehouden door het schieten van den vijand, die uitstekend werd aangevoerd, en telkens op het juiste oogenblik vuurde. „Is het mogelijkIedereen kent die ge schiedenis. Zij was een actrice met een alce- ligen man. Riversdale ging met haar op den loop, toen zij nog heel jong wasmaar geluk kig heeft de man nooit willen scheiden en zoo verkeerden zij in stilte met elkaar. Zij schijnt echter een zeer fatsoenlijke vrouw te zijn ge- ■eest en zij heeft Riversdale van allerlei andere vrouwen afgehouden, en belet dat hij eeu Losbandig leven leidde. Op het laatst za gen zij elkaar niet meer zooveelmaar toen zij twee jaar geleden stierf, heeft hij het zich erg aangetrokken. In alle geval is hij „Lord Riversdalediende Luigi, de Ita- liaansche knecht, die Celia op al hare reizen vergezeld had, aan. „Dat is een onverwacht genoegenWij spreken juist over u," zei Lady Yoddrell ge vat. „Hoe is het met Damer? Ik hoor dat hij er zo'oveel beter uitziet dan voor drie jaar. Nu moet ik weg. Wilt gij beiden Donderdag over acht dagen bij mij komen eten Dan krijg ik eenige menschen die er naar snakken mevrouw Rivers te leeren kennen, o. a. Sir Gerald Aylmer." „Heel graag", zei Celia. „En ik ook, als ik in de stad ben." „Gij moet mij in tijds waarschuwen als gij niet komt, dan vraag ik een anderik kan nooit meer dan twaalf gasten plaatsen. Vaar wel, mijn kind Adieu, Lord Riversdale „Hoe lang heeft die bemoeial u verveeld?" Vergeefs trachtte de Engelsche artiljerie den vijand uit zijn stellingen te verdrijven, waarop generaal Kempster nog twee regimenten infan terie naar het fort deed komen. Alvorens deze troepen den aanval ondernamen, werd het vuur van 18 stukken geschut op een vijandelijke stelling geconcentreerd. Daarop gingen de troepen vooruit. Eerst een compagnie Gardon Hooglanders, welke de helft van liaar man schappen zag vallen. Andere compagnieën volg den en trokken ook de gevaarlijke strook over. Toen allen aan de andere zijde en buiten het bereik van het vijandelijk vuur waren, werd een oogenblik gerust, en daarna de eigenlijke aanval ondernomen. Toen volgde een gevecht, dat na 20 minuten met de zegepraal der Engelschen eindigde. Beknopte Mededeelingen. De Fransche minister^ Boucher heeft in een te Nancy gehouden rede gezegd, dat al zijn de onderhandelingen over een handelsverdrag met Italië nog niet officieel aangevangen, er reeds eenigen tijd overleg wordt gepleegd, om een voor beide landen zeer gewenschte over eenstemming te verkrijgen. Rochefort, die met zijn Intransigant schatten verdiende, heeft ernstige standjes gehad met den man, die dit, blad tijdens zijn verbanning beheerde. Nadat een eereraad ten voordeele van dezen laatste had beslist, is een gropt, deel der redactie in staat gesteld een nieuw blad uit te geven, VAurore, dat o. a. Clémenceau, den hoofdredacteur van La Justice, tot medewerker heeft; laatstgenoemd blad begroet den nieuwen concurrent hartelijk. De Engelsche liberalen hebben bij de ver kiezing te Liverpool nog al tegenspoed. Niet alleen dat de reeders een eigen candidaat buiten de partgen stellen, maar de liberalen zoeken nog naar een candidaat, terwijl de unionisten klaar zijn en de campagne reeds openden. Eindelijk heeft de Board of Tradevan zijn wettelijke bevoegdheid om in arbeidsgeschillen tusschenbeide te komen, gebruik gemaakt- Namens dit lichaam gingen gelijkluidende nota's aan de secretariaten der Engineering Employers Federation en der Unio?i. Daarin wordt, na een uiteenzetting van den droeven staat van zaken die voor allen gelijkelijk is voortgespro ten uit het voortdurend geschil, ter aanneming door beide partijen een ruwe schets voorge steld voor van conferentie, op den grondslag van intrekking van den eisch van acht uurwerken gedurende het overleg. Dat deze stap tot iets zal leiden, wordt door de patroons te Glasgow betwijfeld. Dezen verklaren dat zij niet verwachten, dat het denk beeld van den Board of tradetot het houden van een conferentie zal worden aangenomen. Zij achten een tusschenkomst onnoodig. Volgens Daily News trachten de patroons tegen de volgende week ook een aanval op de vereeniging der ketelmakers te openen. Het geld voor de werkstakers vloeit de laatste dagen ruim uit het buitenland komt per dag wel 1000 a 2000 pd st. Nu Yon Marschall naar Konstantinopel gaat, zal eindelijk Von Bülow definitief worden benoemd tot staatssecretaris voor buitenland sche zaken. Tot, dnsver nam hij dit ambt slechts waar tijdens het Von Marschall ver leend verlof. Uit Munc hen wordt gemeld, dat men daar stellig weet, dat men te Berlijn aan de kwestie van het Beiersche hoog militair gerechtshof geen andere waarde hecht, dan dat daarin een uitstekend middel ligt, om een oplossing van de hervorming van do militaire rechtspleging te verschuiven. Woensdag besloot de Oostenrijksche Rijks raad bet voorstel, om Badeni wegens de ge heime circulaire te vervolgen, niet verder te behandelen. Maar Donderdag werd besloten een nieuw voorstel van dezelfde strekking wel in behan deling te nemen, ditmaal een voorstel dat zijn oorsprong vindt in het optreden der regeering bij de betoogingen te Eger. - De Hongaarsche kamer heeft het wetsont werp betreffende de voorloopige verlenging van het vergelijk met Oostenrijk aangenomen. - De verkiezingen in Noorwegen hebben een voor de radicalen schitterend verloop ge had, iets dat naar men zegt den leiders dezer partij wel wat tegenvalt, daar zij nu gedwongen zullen worden hun programma uit te voeren, en den strijd tegen Zweden te voeren, iets dat „O, niet heel langmaar hoe maakt gij het? Wilt gij meegaan om mijn nieuw huis te zien „Ik moet bekennen dat ik het reeds ge zien heb. Vindt gij mij heel brutaal „Ik zal het u maar vergeven." „Zijt gij niet wat haastig geweest met het te koopen - „Ik geloof het niet. Mijnheer Ridley vond het niet duur en op dien stand „Ik wilde dat gij mij eerst geraadpleegd hadt." „Waarom, vindt gij het niet goed „Omdat omdat ik wilde dat gij mijn huis bestuurdet. Daar ik kan mij niet langer stilhouden en gij weet toch heel goed wat mijn bedoeling is." „Toen gij verleden jaar met ons in Mun- chen waart, merkte ik wel dat gij mij gaarne mocht lijden, maar ik dacht dat gij zoudt be grijpen, dat ik nog in heel lang niet aan trouwen kon denken." „Ja, ik begreep dat gij het nog te vroeg vondt, maar ik gaf de hoop niet op. Dat is nu zes maanden geleden. Gij hebt tijd gehad om u te bedenken. Is het ja of neen Celia Geen antwoord. „Eigenlijk ben ik van den eersten dag af verliefd op u geweest. Ik benijdde Derk zijn groot gelukmaar zou hem toch nooit ver moord hebben om u te bezitten; sedert bij u verlaten heeft, ken ik echter geen anderen op het programma eener oppositiepartij heel goed staat, maar in de practijk groote bezwa ren schijnt te hebben. De korte inhoud van de laatste, nog al uiteenloopende geruchten over de onderhande lingen tusschen de mogendheden en den sul tan, is, dat het voornaamste punt van verschil is de vraag, of de gouverneur van Kreta al dan niet een onderdaan des sultans zal zijn. Daarover kan men het natuurlijk lang oneens blijven, daar de mogendheden, die Griekenland het beheer over zijn financiën ontnamen, een heiligen eerbied hebben voor de sonvereine rechten des sultans, en zich wel zullen wachten Z. M. voor een fait accompli te stellen. Natuurlijk dat de toestand op het eiland door dit gezeur hoe langer hoe slechter wordt. Zoo werd Donderdag uit Kandia geseind, dat een zekere onrust onder de Mohammedanen is uit- geloopen op mishandeling van christenen. Af gelegen bezittingen van christenen zijn leeg geplunderd. De overheid is niet bij machte de orde te herstellen, daar haar het noodige per soneel ontbreekt. De pogingen van kolonel Chemsite om de gendarmerie te reorganiseeren, zfjn ook al mislukt, bij gebrek aan geld. Vertrokken en aangekomen Beliepen. Hi-. Ms. flottieljevaartuig Serdang, onder be vel van den luitenant ter zee der 1ste klasse P. F. van der Velden Erdbrink, is Donderdag namiddag van Hellevoetsluis "naar zee vertrok ken, ter opvolging' van zijne bestemming naar Nederlandsch-Indië. HANDELSBERICHTEN. Graanmarkten enz. middelburg 21 Oct. Boter 0.80 a 0.90 per kilo. Eieren ƒ5.00 per 100 stuks. (Herplaatsing -wegens onvolledige opgaaf in ons vorig nomnier). Vlissingen, 22 Oct. Boter 1.h 0.90. Eieren f 5.60 a f 5.20 per 104 stuks. Amsterdam, 22 Oct. Raapolie 29'/». Lijn olie 15 a contant. Cureghem-Anderlecht, bij Brussel, 21 Oct. Ter veemarkt van heden (Donderdag) waren 1627 stuks runderen aangevoerd, waarvan 725 ossen, 196 stieren en 706 koeien en vaarzen. De prijs per kilo levend gewicht was voor ossen 0.74 tot 0.84 francsstieren 0.55 tot 0.65 francskoeien en vaarzen 0.55 tot 0.65 francs. PRIJZEN VAN EFFECTEN. StaatsleeiiiBgen. Per telegraaf Koers vatt Gisteren Heden 21 22 Oct. Oct. NEDERLAND. pCt. Bedrag Stukken Cert. N. "W. Sch. 2% 1000 881/8 88I/8 dito Obl3 1000 999/jg 99J£ dito Cert3 1000 98E/8 989/16 HONG. dito goudl. 5-100 ITALIË. Ins. 62/81 5 Lir. 100-100000 867/8 OOSTENRIJK. Obl. Mei-November.5 fl. 1000 85 847/8 dito Jan.-Juli... 5 1000 859/ja 859/]g dito dito Gond.4 200-1000 1031/8 POLEN. Obl. S. 44 4 Z.R. 500 94 93% PORT. O. B. 53/8 met ticket3 21 21% dito dito 1888/89 met ticket41/a fr. 500 811/a 31 RUSLAND. Cert. Ins. 5e S. 1854 5 Z.R. 500 dito 80 gec. dito 4 125-025 9713/ia dito 1889 dito 4 R. 125 981/g dito 93 5e Em. 4 G.R. 125 100 99S/« dito 94 6e Em. 4 R. 125 Obl. L. 1867/69 4 20-100 Cert. v. B. Asgn. 6 P.R 1000 52}<? dito 1884 gond 5 G.R. 125-1000 1041/jg 1056/s SPANJE. O. B. Per. 4 Pes. 1000-24000 58 58 dito bin. Perpet. 4 Pr. 500-2500Ö TURKIJE. Gepriv.'4 fr. 500-2500 Ceconv. serie D. 20-2000 dito dito C. 11 20-100 EGYPTE. O. L. 76 4 20-100 107 dito sp. dito 1876 81/j 20-100 BRAZILIË. Obl. Londen 1883.... 4 1000 dito Obl. 1889 4 6H/4 61 VENEZUELA 1881 4 100-500 S6B/16 Indnstrieele en Financiecle omleraemiii gen. NEDERLAND. pCt. N.W. en Pac. Pbr. 5 f 500-1000 578L 571k Neö. Hand.Msok A. rescontr5 - 1000 N.-I. Hand. A. 150 Zeeland Aand... n 500 ito dito Pr. dito n 500 238L dito Obl. 1886.. 3 1000 DUITSCHLAND Cert. Rijksbank Aand. Amsterdam R.M, 2000 OOSTENRIJK. A. fl, 600 1857/g wensch dan u te winnen. Ik vind u zulk een flink, lief vrouwtje en ben erg verliefd op u. Op mijn woord." (Riversdale, het is heel lief van u dat gij zooveel om mij geeft, maar het spijt mij u te moeten zeggen dat ik niet verlang te her trouwen, met niemand. Het komt mjj vreeselijk voor aan een ander te denken, terf wijl mijn eerste eigenlijke man nog leeft." ,Ik had heuseh gedacht dat gij daarvoor te veel gezond verstand hadt en ik meende dat gij te echt Protestantsch waart, om in dat hu welijk een sacrament te zien. Het is een wet tige zaak en de wet heeft u vrij verklaard. Derk is nu weer hertrouwd. Waarom zoudt gij het dus ook niet doen „Schrijf mij niet zulke verheven denk beelden toe. Ik volg alleen de inspraak van mijn hart: Ik geloof, dat als ik ooit verliefd op iemand word, mijne bezwaren wel znllen verdwijnen." „O, ik weet wel dat gij niet van mij houdt, maar misschen zal het wel komen. Ik ben zoo kwaad niet en Riversdale is een-mooie plaats. Gij kunt alles doen wat gij wilt, want ik vind dat gij het altijd bij het rechte einde hebt en dat zou voor Derk de zwaarste straf zijn." „Denkt gij dat dit een aanbeveling is Denkt gij dat het mij een voldoening zou zijn om Derk te ergeren? om hem te straffen dat hij mij niet kon lief hebben (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1897 | | pagina 3