De meeste vrouwen flap Advertentiën. 26-jarige Echlvereeniging Belangrijker dan deze beide tegenspraken is bet bericht, dat de Oostenrijksche rijksraad eindelijk het voorstel tot vervolging van Badeni c. 8. heeft weggewerkt. Aan den Czeech Herold is het gelukt de meerderheid te verwerven voor zijn motie, waarin wordt bepaald, dat de Rijksraad ten aanzien van dit voorstel overgaat tot de orde van den dag. Deze motie kwam des avonds te negen uur in stemming, nadat de Rijksraad van voor den middag aan éen stuk had ver gaderd. Badeni is maar heel even den dans ontspron gen, want er waren 161 stemmen voor en 141 tegen de motie, zoodat 11 leden in een verga dering van ruim 300 aanwezige leden den doorslag gavèn. Maar al is het voorstel tot vervolging nu van de baan, daarmede is de politieke toestand in Oostenrijk niet zuiverder geworden. Na de tegenspraak van de geruchten, dat Badeni zou aftreden, heeft men niets meer van deze zaak gehoord. Alleen vcordt door de telegraatagentnren veel gewicht gehecht aan een artikel in het 'Fremdmblatt, dat vermoe delijk geïnspireerd is. Het blad maakt zich niet bezorgd over het lot van de voorloopige verlenging van het vergelijk met Hongarije, daar geen partij baar parlementaire strategie en tactiek zou willen toepassen op vraagstukken welke de belangen van het rijk raken. Immers, de ervaring heeft geleerd, dat partijen, die daartoe overgaan, alle aanspraak op de leiding der zaken verliezen. Maar ook na de aanneming van dat ontwerp blijft de parlementaire toestand groote moei lijkheden bieden. Het blijft daarom de plicht van alle partijen om een verdere uitbreiding van de parlementaire verwarring tegen te gaan, en de taalkwestie kloek weg in behandeling te nemen, waartoe het voorstel Dipauli de gelegen heid biedt. Het aanvankelijk door dit ontwerp gewekte wantrouwen, begint in de kringen der vrijzinnige en nationale Duitschers te wijken, terwijl ook de Czecben niet zooafkee- rig zijn van een regeling dezer zaak. Verder doet het blad een beroep op alle Polen, Jong-Czechen en Duitsch-clericalen, en alle andere groepen, die het obstructionisme afkeuren, om onderlinge veeten op zij te zetten. Het kan zijn, dat zulk een opwekking voor een oogenblik gunstig werkt, en het voorloo- pig vergelijk met Hongarije redt. Maar de algemeene toestand en die van Badeni worden er niet beter door. Deze laatste is tusschen twee stoelen gaan zitten, en heeft bij de eene helft der kamer vijandschap, bij de andere helft wantrouwen gewekt, iets dat zeker een. minder doeltreffend middel tot het vormen eener re- geeringspartij is. Opvallend is; dat men bij al dit geharrewar zoo weinig van den keizer hoort. Hij blijft vertrouwen stellen in Badeni, gelijk bij de duel- scène bleek, toen Frans Jozeph een uitstekende gelegenheid om Badeni te.loozen zonder iemand te kwetsen, ongebruikt liet en hem zelfs be wijzen. vau vertrouwen schonk, in dagen -waarin dit een zeer bedenkelijke zijde had. Maar voor het overige hoort men van den keizer niets, dan dat hij rustig in zijn tweede, hoofdstad zit en dat hij daar in de koningsstad niet minder populair wordt dan in de andere hoofdstad, dë oude keizerstad. Gemakkélijker dan Franz Joseph valt het aan diens Z;-0. buurman om van zijn ministers te scheiden. Het aftreden van het Servische kabinet was voor eenige weken voorspeld, daar Simitch niets van ex-koning Milan wilde weten daarop was gemeld dat Simitch zon blijven als de koning er in toestemde de grondwetsherziening ter hand te nemen, een vraagstuk dat in het voorjaar door den buitenlandschen staatkun digen toestand op den achtergrond was geraakt. Daar de koning bij zijn aankomst de ministers zeer hartelijk had begroet, dacht men dat een crisis vermeden was, maar reeds eenige uren later was het ontslag aangeboden en ingewilligd. Men verwachtte dat, als de crisis nu uitbrak, Milan met het hem verknochte clubje wel voor een nieuw liberaal kabinet zou zorgen. Misschien dat Milan zich dan wel bereid ver klaart, de financiën voor zijn rekening te nemen Over het ontstaan van de crisis verneemt de Tempsdat de ministers spoedig na de aankomst des konings ten paleize werden ont boden voor een ministerraad. Wat daar voor viel is niet bekend geworden men weet alleen dat in dezen kroonraad, de crisis uitbrak. Men gelooft daarom te meer de hand van Milan in deze zaak te vinden. Volgens den correspondent van dit blad ver wacht men dat koning Alexander een door zijn raadslieden uitgewerkte, vrij autoritaire grond wet zal afkondigen, dus zonder tussct enkomst der kamers. In Servië is dat meer gebeurd. Zelfs leeft men op dit oogenblik onder een oude grondwet, welke eens door een andere werd vervangen en later door den koning op eigen gezag werd hersteld. Het nieuwe kabinet zou uit liberalen en pro gressisten bestaan. Of de laatsteu met zulk een staatgreep ge noegen zullen nemen? Volgens de Frankf. Z. is de Servische ge kant te Konstantinopel, belast met de vorming van een kabinet. Beknopte Mededeelingen. Gelijk men weet, wil de Engelsche mi nister van oorlog het leger belangrijk uitbreiden. Men zegt met 11.000 man. Daily Telegraph vraagt van waar dat aantal vrijwilligers moet komen. Bij de jongste aanwerving ten behoeve van de gewone aanvulling kon men de vereischte 15.300 man slechts krijgen, door lagere eischen aan lengte en lichaamsbouw te stellen. Voor de aanstaande verkiezing van een lid voor het parlement in een der Livevpool- sche districten dreigen de reeders op hun eigen hand een candidaat te stellen, zoodat zij hun stem noch aan een unionist, noch aan een libe raal zouden geven. Zij rechtvaardigen zich met te verklaren, dat zoowel liberale als unio nistische regeeringen doof zijn gebleven voor hunne grieven, welke hierop neerkomen, dat de Britsche reeders meenen onrechtvaardiglijk voor een half milliocn ponden vuur-en baken gelden te moeten opbrengen, waarvan alleen Liverpool een vijfde gedeelte betaalt. Gelijk wij reeds mededeelden was de werk staking der Londensche ketelmakers weinig naar den zin van de leiders der vakvereenigingen, vooral van die van Knight, wiens ontwerp overeenkomst met de patroons door de werk lieden ter zijde werd geschoven. De ketelraakers hebben in verband daarmede een verklaring gepubliceerd, waarin zij beweren, dat het optreden van hun vertegenwoordiger, den heer Knight, tegen de reglementen hunner ambachtsvereeniging indruischte. Zij zeggen daarom besloten te zijn, van het werk weg te blijven, tot de patroons zich vereenigen willen met een schikking op den grondslag van het compromis van 1896, in stede van het thans als basis aangenomen vergelijk van 1892. In verschillende districten van Landen is het volgende aangeplakt: „Aan de machine werkers wordt herinnerd, dat, terwijl zij strij den voor een achtuurswerkdag voor zich-zelf, winkelbedienden van twaalf, tot veertien um wérken. Werklui en hun vróuwen hebben het in de hand om deze onbillijkheid te verande ren, door vroeg te winkelen". Het plakkaat gaat uit van de Yereeniging voor Vroeg Sluiten. Uit de uitvoerige verslagen van de Fransche kamer blijkt, dat de kleine óntwer pen nog deze week aan de orde komen, en niet na de wet op de arbeidersongevallen, welke Dinsdag aan de orde komt. Te Chateaudun is een monument onthuld, ter eere van de verdediging dezer stad in den eorlog van '70. De stad Parijs zon eenige afgevaardigden er heen zenden, maar dezen bleven thuis, daar de minister van marine verlangde eerst de redevoeringen der heeren eens in te zien. Déronlède, die natuurlijk heel wat van plan was, bleef om dezelfde reden weg. De overeenkomst tusschen Duitschlaml en Frankrijk over het Togoland wekt in enkele Duitsche kringen nog al veel teleur stelling. De nieuwe grens is zoo getrokken, dat zij voor Frankrijk zeer voordeelig is, minder om het gebied dat dit land verwerft, dan wel om de beteekenis, welke de nieuwe streek heeft voor de gemeenschap tusschen verschillende Fransche kolonies. Het reeds oude gerucht, dat Von Marschall, de vroegere staatssecretaris voor buitenlandschc zaken, tot Duitsch ambassadeur te Konstantino pel zal worden benoemd, wordt bevestigd. Grillenberger is nog den avond na de vermelde beroerte overleden. Den laatsten tijd behoorde hij tot de vele tegenstanders van het beproeving, die er voor Celia bestaan kon. Zij leefde geheel afgezonderd in bet huis harer tante en ontving niemand, dan de familieleden van haar man. Het proces viel echter zeer medewant Ri vers verdedigde zich niet en het bewijs van ontrouw was gemakkelijk geleverd. Het bleek dat op een zekeren avond, in Augustus van het vorige jaar, de vrouw van een majoor Forrest, van de inlandscho ruiterij, uit de woning van haar man was weggeloopen naar die van kapitein Rivers, en daar gebleven was. De majoor verliet de plaats en eenige weken later vertrok zijn vrouw naar het ge bergte, waarheen Rivers haar volgde. Het proces werd zoo ter loops in de cou ranten vermeld, dat alleen zij, die de betrok ken personen kenden, het opmerkten en de uit spraak, die na weinige dagen volgde, was ge heel in het voordeel van mevrouw Rivers. Zoodra Celia dit vernam, wendde zij hoofdpijn voor en bleef dien dag in haar kameranders had zij altijd kalm met Lady Mary, die bij baar was gekomen, over gewone dingen gepraat. Een paar dagen later zei zij, terwijl de Da rners met Rivérsdale bij haar aten, dat zij veilde beginnen met Engeland' voor eenigen tijd te verlaten. „Daarna", zei zij „kan ik pas beslissen waar ik zal gaan wonen en „Neem geen overhaast besluit' officieele partijbestuur, die vooral onder de Beiersche soeialisten zeer talrijk zijn. De Boheemsehe mijnwerkers hebben be sloten de dreigende werkstaking voorloopig nog wat uit te stellen. Het Italiaansche kabinet is door opne ming vau Bonardi, een van de aanhangers van Zanardelli, werkelijk wat naar links opgeschoven. De anarchisten, die te Barcelona gevangen zaten, alleen op verdenking en zonder dat zij in eenig proces gewikkeld waren, zijn in vrijheid gesteld. 't Is moeielijk de waarheid na te gaan van veel wat de laatste dagen door de Engel sche bladen wordt medegedeeld over de mili taire maatregelen van Turkije. Zoo werd ver teld, dat de Porte, iu plaats van de troepen van Edhem paclia uit Thessalië terug te trek ken, nieuwe troepen daar heen zond. De Standard geeft thans deze verklaring hier van dat werkelijk 20 bataljons van het 3e legerkorps naar Thessalië gaan, om daar 20.000 redils, die niet tegen het klimaat bestand zijn, af te lossen. Deze redils worden echter voor een nog onbekende bestemming in reserve ge houden. In Klein-A'/.ië 'moeten, naar de Standard verder mededeelt, lö bataljons worden gemo biliseerd, terwijl 40 bataljons op volle sterkte worden gebracht, om het 4e legerkorps (Erzing- hiau) op 8 divisies te brengen. De llamidreli-cavalerie wordt ,op voet van oorlog gehouden, terwijl een bijzoudere com missie belast wordt met de zorg dat er voor de geheele legermacht, levens- en krijgsvoorraad voor ten minste een halfjaar worden opgeslagen. De sultan zou door deze maatregelen een tegenwicht zoeken tegen den drang der Mogend heden naar binnenlandsche hervormingen, een onderwerp dat weer aan de orde komt als eerst de Grieksche en dan de Kretasche ver wikkelingen geschikt zijn. De toestand op Kreta wordt met den dag ernstiger, daar de regeeringsloosheid toeneemt. De admiraals hielden Dinsdag een bijeenkomst te overleggen wat hun in deze critieke omstandigheden te doen staat. Zou men eindelijk maar niet besluiten kolonel Vassos terug te roepen? - John Bullis nooit tevreden, en zijn zonen evenmin. Vandaar dat men in de Engelsch- Transvaalsche kringen heel wat heeft aan te merken op de concessies, welke ten behoeve van de mijnindustrie zijn voorgesteld. Een erlaging vau den dynamietprijs met 10 si;, per kist (half door de fabriceerende. maat schappij en half door den staat te dragen.' een verlaging van de spoorvracht voor mijn- benoodigdheden, welke volgens het tegenwoor dige vervoer bijna 2l/4 miljoen gulden zal be dragen, en verlaging van de vrachtprijzen vooi inlandsche arbeiders met */3, vergemakkelijking van het vervoer van, steenkolen, dat alles L den mijneigenaars niet naar den zin. Over den toestand.van de mijnmaatschappijen is, vooral toen Labouchère de belanghebbenden voor de beruchte, enquête-commissie ondervroeg, zulk een eigenaardig licht 'opgegaan, dat men zal moeten toegeven,' dat wat de regeering nn toestaat, al wel is. Natuurlijk niet voor een geheel Europeesöhen-staat, waar de hulpmid delen voor den arbeid nooit belast mogen wor den. Maar voor eèri jeugdigen staat als de Transvaal, die zich nog niet geheel naar Euro- peesche theorieën 'kan inrichten, schijnt het nu gebodene al wel. Aan de verdere adviezen der Volksraad commissie ontleenen wij, dat zij der'JRegeering in overweging geeft met de naburige koloniën onderhandelingen aan te knoopen over de af schaffing of verlaging van de transitorechten met 320.000 pond sterling per jaar. De vermindering der invoerrechten op voe dingsmiddelen, die nog altijd van kracht is, zal worden gehandhaafd, maar de invoerrechten op enkele artikelen als piano's, champagne en geestrijke dranken zullen verhoogd worden. De commissie geeft den raad de onderhan delingen met Portugal, om de komst van in landers uit Mozambique naar de mijnen te ver gemakkelijken, voort te zetten en met bijna alle regeeringen in Zuid-Afrika te onderhandelen over de afkondiging van uniforme wetten op den arbeid van inlanders. De Volksstem spreekt een gunstig oordeel uit over het rapport, maar verklaart dat het publiek zich geen overdreven geestdriftige voorstellin gen zal maken van een onmiddelijk resultaat der voorgestelde hervormingen. Ei- komt van Madagascar weer bericht van een aanval van inlanders op een Franschen post, waarbij het garnizoen nog al groote ver liezen leed o. a. zijn drie officieren gesneuveld. Men schrijft dezen aanval toe aan inlandsche handelaars, die ontevreden zijn over de afschaf fing der slavernij. - Volgens de Italiaansche bladen, die na tuurlijk den Abyssiuiërs wel wat kwaads gun nen, hebbeu dezen in den strijd tegen de Somalis 5000 man verloren. Veel geloof vindt dit verhaal echter niet. De strijd tegen de Orakzais en Afiidi's wordt met kracht voortgezet. Bij de heuvels van Dangai zijn de stellingen der opstande lingen, die zich op steile rotsen hadden genes teld, genomen. Oolc nu waren het de Hoog landers en de Goerkahs, die storm liepen en zich zeer onderscheidden. Deze overwinning heeft zeer aanzienlijke offers gekost. - Amerikaansche bladen weten mede te deelen, dat talrijke kooplieden te Havanna en Mantazas inlijving van Cuba bij deVereenigde Staten boven de autonomic verkiezen. Hoewel de bron, waaruit dit bericht komt, wel wat erg partijdig is, kan het best zijn, dat de serieuse handel, die veel belang heeft bij een gevestigden staat van zaken, het aangegeven middel het beste acht, om van nieuwe onlusten verschoond te blijven. Over bet uitgaan van schepen met vrij willigers en krijgsvoorraad voor Cuba, uit Amerikaansche havens, blijkt, dat te New-York een verdacht schip, de Bremer lag. Daarop was de aandacht der overheid gevestigd, waar om een kanonneerboot met de bewaking van de Bremer belast werd. Zoodoende werd de aandacht afgeleid van een ander schip, de Silver Sheelds, dat in dien tusschentijd was geladen, en dat langs de wachthebbende ka nonneerboot werd weggesleept. Men beweert te Madrid dat nog vier andere schepen worden uitgerust. „Ik ken nu Frankrijk en Italië vrij goed en heb wel lust om een poos in Duitsch laml te zijn, om de taal te leeren dezen zomer zullen wij naar de Beierscbe bergen gaan, later naar Weenen, Dresden, Praag, Mun- chen enz. Wij zullen u goed op de hoogte houden. Geertruida vindt het heel prettig zij is in Duitschland op school geweest." - „Ik zal u af en toe eens komen bezoe ken", zei Rivefsdale. „Dat vind ik heel lief van u." „Wij stellen allen zeer veel belang in u, en hopen dat er nog een goede tijd voor u mag aanbreken", zei Daraer. „En gewen u niet te veel aan een zwervend leven", voegde zijn vrouw er bij. „Kom spoedig bij ons terug Celia nam afscheid met tranen in de oogen en er verliep een heele tijd eer zij weer zoo gezellig bijeen waren. HOOFDSTUK XXII. In het einde van Maart van het volgende jaar liet Lady Mary, die nog buiten was, haar broeder een brief van Celia lezen, dién zij zooeven ontvangen had en waaruit bleek dat zij met Geertruida weer in Londen was en een klein huis gekocht had, dat. zij zoo veel mogelijk zelt wilde in orde maken met allerlei meubels en ornamenten, die zij heeft. Ik ben blij, dat ik geen kans heb om zei ,Ri-1 van de reis hadden meegebracht. „Ik ben zeer Berk te ontmoeten; want ik zou mij niet we- yersdale, „alles kan nog anders uitvallen". blij dat ik weer thuis ben," schreef zij en voel] ten te bedwingen. Gelukkig dat zij thans anders RECLAMES. 40 cent per regel. Het Zout van Vichy-Etat. Het Zout van Vichy-Etat is, gelijk zijn naam zulks aangeeft, getrokken te Vichy uit het water der bronnen van den Franschen staat. Het bevat dus de elementen dezer bron nen Célestius, Höpital, Grande Grille en ieder pakketje, ter waarde van 10 centimes, opgelost in een liter water, verschaft een kunstmatig mineraalwater; zonder even zooveel waarde te hebben als bet natuurlijke mineraalwater, is het desniettemin een alcalinisch water, alle eigenschappen bevattende van het echte Vichy water. ring. De Zwitsersche Pillen van den Apothe ker Richard Brandt hebben de aanbeveling der geneesheeren verkregen wegens hare aan gename, zekere, pijnlooze uitwerking, en tegen woordig zijn zij het geneesmiddel waaraan de vrouwen de voorkeur geven. Generaal-Agent voor NederlandF. E. VAN SANTEN KOLFF, Rotterdam. dito paardenboonen niet ter veil dito winter- koolzaad tot 11 te bekomen. Boter 0.85 a per kilo. Eieren 5.00 per 100 stuks. Middelburg, 21 Oct. Raap-olie 29.50 patent-olie 31.50; lijnolie 18.per vat op 6 w.contant 1.kortingraapkoeken - per 1040 stuks, lijnkoeken, harde 10. idem zachte 11.per 104 stuks. PRIJZEN VAN EFFECTEN. Staatsleeningen. Per telegraaf Koers van Gisteren Heden t NEDERLAND. pCt. Bedrag Stukken Cert. N. W. Sch. 21/3 1000 8Sl/l6 dito Obl3 n 1000 999/ig dito Cert8 1000 ÖStyt HONG. dito goudl. 6 100 ITALIË. Ins. 62/81 5 Lir. 100-100000 87tyi OOSTENRIJK. Obl. Mei-November.5 fl. 1000 843/a dito Jan.-Juli,5 1000 86lS/if dito dito Goud.. 4 200-1000 POLEN. Obl. S. 44 4 Z.R. 500 999/u 985/s 21 21 dito dito 1888/89 met ticket41/a fr. 500 313/8 311/4 RUSLAND. Cert. Ins. 5e S. 1854 5 Z.R. 500 726/a dito 80 gec. dito 4 a 125-825 dito 1889 dito 4 R. 185 98^ dito 93 5e Em. 4 G.R. 125 100 dito 94 6e Em. 4 R. 125 993q Obl. L. 1867/69 4 20-100 Cert. v. B. Asgn. 6 P.R 1000 52M dito 1884 goud 5 G.R. 125-1000 - 1041/ia SPANJE. 0. B. Per. 4 Pes. 1000-24000 58 dito bin. Perpet. 4 Pr. 500-25000 TURKIJE. Gepriv. 4 fr. 500-2500 86& CeconV. serie D. 20-2000 213/4 dito dito C. 20-100 237/g EGYPTE. 0. L. 76 4 1, 20-100 107 dito sp. dito 1876 31/j 20-100 BRAZILIË. Obl. Londen 18834 11 1000 dito Obl. 1889 4 621/s 6H/4 VENEZUELA 1881 4 11 100-500 36 366/ie Indnstrieele eu Financieele ondernemingen. NEDERLAND. pCt. 500-1000 1000 N.W. enPac. Pbr. i Ned. Hand. Msch. A. rescontr5 N.-I. Hand. A. Zeeland Aand... ito dito Pr. dito dito Obl. 1886.. DUITSCHLAND Cert. Rijksbank Aand. Amsterdam OOSTENRIJK. A. O. H. B Spoorwegieeningen. NEDERLAND. pCt. Holl. Spoor. 2211/I6 238/4 -75 Vertrokken en aangekomen schepen. Vlissingen, 21 Oct. Vertrokken het Eng. $8. Rosslijn, gez. Parnall, naar Antwerpen. Binnengekomen de Eng. barge Lord Alcester, gez. Pearmain, van Londen. Mij tot Expl. van St. Spw. Aand. Ned. Ctr. Spw. A. dito Obligatie. N.-I. Spw. Aand. N.-B. Boxt. Obl. gestemp. 1875/80 ITALIË. Spoorw. leening 1887/89 Vict. E». Sp. O. S Zuid-Ital. Sp. O. 3 OOSTENRIJK, F. O. Spw. Obl. 3 POLEN. W. W. A. 5 RUSLAND. Gr. Sp. Maatsch. Obligatie 41/j dito dito dito 4 Balt. Spw. Aand. 3 Kurk Ch. Az. O. 4 Mosk. Smol. dito 5 AMERIK. Crt. P. O 6 dit. Calif. Org. dit. 5 Chic. N.-W. Cert. IIO3/4. 111 1000 250-1000 2OO8/4 333/4 981/4 HANDELSBERICHTEN. Graanmarkten enz. Middelburg, 21 Oct, Ter graanmarkt van heden was door 4« nog steeds drukke veldbezigheden de aanvoer uit Walcheren matig en bestonö hoofdzakelijk uit peulvruch ten, waarnaar, vooral naar witte boonen, weder een levendige vraag was en die tot boven vorigen weekprijs werden gekocht- Jarige Walch. tarwe in puike soort f 7.75 a 8 betaald, nieuwe dito met weinig aanvoer bracht f 7.50 "a f 7.75 op. Nieuwe rogge in. puike soort f 5.75, zaai soort daarbovendito win- tergerst niet getoond f 5.50 nominaaldito zomergerst mede weinig ter markt en f 4 60 a 4.75 betaald nieuwe groene kookerwten onveranderd in prijs f 7.5*0 a f 7.60, polder-i soort hooger; dito kroonei-wten vau f 8 tot f 8.50 naar kwaliteit gekochtdito Walch. witteboonen levendig gevraagd en f 10.15 a f 10.25 werd daarvoor betaalddito Jiruineboonen jn puike ronde soort van f 9.40 a 9.50 gekocht 100 Lir. 500-2500 11 500 11 500-5000 fr. 500 Z.R.. 100 5Q0 1125 25-1250 543/8 58S/a 54% 683/g 1481/1» 100 1023/8 1000 10Ó0 1000 ïoon/ie 1016/s 1078/4 Aand 500-1000 ditolehypt. Cert. 7 1000 dito Mad. Ex. Ob. 7 11 500-1000 US Menominie dito 7 11 500-1000 U- N.-W. Union dito 7 1, 600-1000 uS "Win. St Petex dito 7 11 500-1000 -S dito S. W. Obl. 7 600-1000 US. Illinois C. v. A. 7 a 500-1000 s- dit. Leas L. St. Ct. 4 11 500-1000 911/j 92 St.P. M. M. Obl. 7 1, 600-1000 s. Un. Pac. Hfdl. dit. 6 ,1 1000 101 sa Premie-Leeningen. NEDERL. St. Am. 8 f 100 1107/g _s Stad Rotterdam.. 3 100 1007/s -SS BELGIB. St. Antw. fr. 100 10lS/s dito Brussel 1886 21/ 100 HONG. Staatsl1870 fl. 100 OOSTENRIJK. Staatsleening 1854 4 11 250 1323/4 11 500 120^ dito 1884 11 100 Cred. inst. 1853 u 100 RUSL. Staatsl. 1864 5 H 100 183 H 100 8PANJE. St. Madr. 3 100 34 TÜRKUE. Spoorwl. 8 400 26S/4 mij heel anders dan vóór mijn vertrek. Ik heb het leven weer lief en begrijp niet hoe er mensclien zijn die hun leed zoo kunnen koes teren. Komt gij spoedig in de stad? En waar is Lord Riversdale Ik had gehoopt dat hij in Duitschland nog eens bij ons zou komen Gij moet mij helpen bij het inrichten van mijn huis het is niet groot, maar gezellig en lief. Ik voel mij volstrekt niet zoo eenzaam als ik gevreesd bad. Gij weet niet hoe veel steun ik aan Geertruida heb. Zij heeft mij leeren inzien, hoe onvriendelijk en onverstandig ik geweest ben jegens iedereen, die lief en goed voor mij geweest is, en dus vraag ik u alle vergiffenis, vooral u, Lady Mary, wier brieven ik onbeantwoord liet en wier uitnoo- digingen ik afsloeg. Ik hoop nu een ander mensch te worden en mij liever en behoorlijker te gedragen. Ik zou wel eens willen weten, of ik altijd onaangenaam ben geweest en of alle mannen mij onverdraagzaam vinden. Ik geloof dat ik beter opschiet met de vrouwen. Hoe gaat het met uwe kinderen Komen zij nu in de stad Zij zullen mij niet meer ken nen. Groet hen en Damer van uwe Celia Rivers". „Uit dezeu brief ziet men hoe diep het haar getroffen heeft", zei Riversdale, „niette genstaande zij zich altijd zoo goed gehouden gestemd is en ik hoop dat zij een tnaatt iemand vindt, die haar schadeloos stelt voflr aHe§ wat zij door hem geleden heeft". „Ik zou niet te vroeg van zoo'n schade loosstelling spreken". „Waarom denkt gij dat ik dat doet» zona?" „Omdat zij eerst wennen moet aan het denkbeeld,dat zij geen getrouwde vrouw meer is". „Onzin. De echtscheiding is al een half jaar geleden uitgesproken. Zij zal, eer het seizoen voorbij is, al een menigte aanzoeken krijgen". „Waarom zijt gij niet meer naar Duitsch land gegaanzooals Celia schijnt verwacht te hebben". „Geertruida gaf mij te kennen dal, na dat ik met haar in Beieren geweest had, ik voorloopig niet terug moest komen. Ik vond dat ze wel gelijk kon hebben." Prijzen ran Coupons en losbare Obligation. Amsterdam 20 Oetotier. Oostenrijk Papier21.05 Oostenrijk Zilver21.07 Diverse in 11.53 met affidavit.. 11.93 Fransche47.50 Belgische47.50 Prwsische58.80 Hamburg Russen1.22 Goudroebel11 1.89 Russen per Z. R1.25 Poolsche per Z. R.... %aan8che buitenl47-60 11 Binnen!.... 1.65 Amerüc. in dollars.... n 2.40 Npecienoers. .GOUD I ZILVER Wisbt.Sauv. ƒ12.05 ƒ12.15 Stukk. v. 5 fr. 2.35 2,40 St. v. 20 nik.' a 'liAO a 11.90 Prff. Zilver 1.75 1.70 11 f 20 fr. 9.62j/4 0.261/al Wordt vervolgd.} Verkoopingen en Verpachtingen in Zeeland- Datum. P'aats. Voorworpen. Informatie* 22 Oct'. Oudelande, Inspan, De Vos, 23 Arnemuiden, Huis, 25 Middelburg, Fabriek enz., Vliss'ngen, Middelburg, 26/27 27 2/3 Nov. Middelburg, 10 Ateele, t lissingen, Speelgoed enz-. Inventaris, Huizen, Inboedel, 21 October - 21.05 U 21.07^ 11.53 11.93 47.50 I 47.60 58.80 a 1.22 1.89J* II 1.25 11 47.60 11 1.65 2.461/a ONS HUIS te Middelburg. Op Zaterdag 23 October a. s., des avonds van 8—9 uur, gelegenheid tot inschrijving. Voor enkele cursussen en leesavonden kun nen nog deelnemers Worden ingeschreven. Inspan, Verbuist. Loeff en W' Verstegen, Hendrikse. Loeff en Verstegen. 'Bosch De Groot en Hondius. Tak. van JOOS JOBSE e n WILHELMINA MËLSÈ. 't Zand, gemeente Koudekevke, 23 Oct. '9f, Psalm 127,

Middelburgsche Courant | 1897 | | pagina 3