BUITENLAND. FEUILLETON. ZIJN RIJKE VROUW. LAATSTE BERICHTEN. Marltmtjffl van Tarwe ea Meel. formeele overdracht heeft plaats gehad. Bro- gula althans deed aanspraken op het gebouw gelden, en is nu door den rechter als eigenaar erkend. Wat hij met dit gebouw aal doen, is nog een geheim. Men verwacht dat de man in de ban zal worden gedaan en dat een ern stig conflict zal ontstaan. De Paus heeft een commissie van 5 loden be noemd om de zaak te onderzoeken en boogcr beroep te doen aanteekenen. Een dezer dagen in Noord-Italië overleden winkelier heeft zijn geheele vermogen bestemd voor de propaganda voor de toelating van echtscheidingen in Italië. Men vermoedt dat de man ondervonden heeft, hoe knellend een on verbreekbare huwelijksband kan zijn. Uit Bakou komt het bericht dat daar in de buurt 23 petroleummijnen in brand staan de vuurzee strekt zich over een grooten omtrek uit, en heeft reeds heel wat schade, ook a;'m woningen en pakhuizen aangericht. Uit Soeakim wordt gemeld, dat een vaar tuig van de Russische vrijwillige vloot opeen kaap is gestrand. Een Engelsch schip is op weg om hulp tc bieden. Een angstwekkend drama heeft op het landverhuizersschip Agmlat van Genua naar Santos (Brazilië) plaats gehad. Bijna alle land verhuizers, wier aantal ruim 400 bedroeg, wer den plotseling ziek, enkelen zelfs zeer ernstig. De oorzaak wordt natuurlijk aan vergiftiging toegeschreven, en wel door gebruik van ver keerd vaatwerk. Het aantal geredde schipbreukelingen van de Cubaansche kustboot Triton blijkt grooter te zijn dan eerst is geseind. Langzamerhand is bet aantal geredden tot 40 of 50 gestegen. Het aantal dooden wordt, nu de passagierslijst bekend is, op 150 gesteld. De kapitein van de boot pleegde, toen hij zag dat alles verloren was, zelfmoord. Bayard, de vroeger te Londen zoo ge ziene Amerikaansche gezant, zal te New-York een kantoor openen voor groote Engelsche financiers. Hem is een inkomen,gelijk aan dat van den president der Unie, toegekend. Woensdag 15 Sept. w-erd te Pretoria aan dr J. A. Scbagen van Leeuwen, waarnemend «taatsprocureur van de Zuid-Afrikaansche repu bliek van af het aftreden van dr Coster tot dien dag, een adres aangeboden door alle ambte naren van het staatsproeureur-departement. In dat adres werd den heer Van Leeuwen dank betuigd voor de vriendelijkheid en welwillend heid, gedurende het waarnemen der betrekking van hem ondervonden. Natuurlijk werden bij deze gelegenheid verschillende toespraken ge houden. -Een Engelsch expert, die voor een Lon- densche maatschappij naar Klondyke werd ge- zouden, heeft een minder gunstig rapport uit gebracht. Naast rijke putten zijn er andere welke arm aan goud zijn. De verwachtingen zijn zeer overdreven en de moeilijkheden bij het verkrijgen en vervoeren van hout zijn onderschat; vermoedelijk zijn de beste putten dus al uitgeput. .Tc Sitapoer (N. W., Indië) is de cholera uitgebroken in een Engelsch bataljon. Reeds zijn 40 man gestorven. „Ik zou wel iets willen uitvoeren", zei een dandy, aan wien men luiheid verweten had, „als ik maar wist wat. Het moet werk zijn niet al te moeilijk en dat mij toch bezig houdt". „Koop een fiets, ga rijden, en probeer die dan eens schoon te houden. OOk een cirkelgang. De volgende tragi-komische geschiedenis ver telt de Madridsche Impartial. Een zwaarlijvig handelsreiziger vond het te lastig zijn 250 pond met zich te voeren en onderwierp zich aan een vermageringskuur door veel te loopen. Ineen paar maanden had hij aldus 50 pond verloren, maar waren zijn voeten dermate gezwollen, dat hij, op raad van een specialiteit, baat moest zoeken met uren lang in natte klei zitten. Dat haalde hem een ernstige ontsteking op of lie ver in den hals, AVaarvoor hij baat zocht en A'ond bij electrische massage. Maar o wee 1 dit middel schokte zijn zenuwstelselbij kon niet slapen. Toen moest hij tot broom zijn toevlucht nemen, mot uitstekend gevolg maar nu was zijn maag geheel in de warOok daarvan hielp een specialiteit hem af en hij kon weldra weder zoo goed eten, dat hij in gewicht sterk toenam en nu weer 250 pond weegt. Yeel lust om dien cirkelgang nog eens door te maken, heeft bij echter niet. 37. Uit het Engelsch. vak Mrs ALEXANDER, HOOFDSTUK XIX. „Ik wil graag dat gij juffrouw Wilmot leert kennenwant ik zou liaar mee op reis willen nemen, in plaats van u tot mijn slachtoffer te maken." - „Mee op reis nemen „Ja, zij moet haar brood gaan verdienen. Lord Riversdale wilde haar een jaargeld ver zekeren maar daar heeft zij voor bedankt. Gelooft gij niet, dat zij een aardig gezelschap voor mij zal zijn „Ja, zij zou juist de goede persoon voor zijn. Zij is niet al te jong meer en heeft goede manieren. Zij bent veel menschen en is nog in de verte familie van den graaf' (er bestond voör mevrouw Twiss slechts éen graaf), „vraag haar maar te ontbijtenwant 's avonds moet zij een rijtuig hebben, en er is niets dat. zoo oploopt als rijtuigen. Ik zal haar soep geven eh oesters en wentelteefjes met, tomatensaus, wat gevogelte en dessert; eigenlijk een vroeg diner. Zij woont zeker in «oo n goedkoop pension en zal niet veel be- Verkoopingen enz. Heden, Woensdag, morgen had te Y 1 i s- s i n g e n de aanbesteding plaats van tie leve ring van levensmiddelen, brandstoffen en an dere behoeften voor het jaar 1898, ten behoeve van het gasthuis. De laagste inschrijvers waren voorrund- vleesch 0. A. Edelman ad f 0.55, spek (Ameri- kaansch) J. Andriesscn ad f 0.38, spek (inlandscb gerookt) P. de Landmeter ad f 0.47, verscbe boter J. B. van der Schaap ad 1.08, margarine boter II. Loois ad 0.57, alles per KG., gor (gesticht) A. Polderman ad f 8.20, gort (spijs bereiding) J. Ovaa ad <3.70 per hectol.; rijst J. G. II. Dommisse ad f O.lé1/^ zout N. Zandée ad 0.05 Vr per KG.groene erwten A. Pol derman ad f 8.14., bruineboonen dezelfde ad 9.45 per hectol.suiker C'. M. Dommisse en Zoon ad f 0.306 per KG. Verder van aardappelen (1 Nov. tot 1 Juli) A. Botting ad 2.79 per heet., koffie le half jaar C. M. Dommisse Zoon ad 0.99, per Kg., brandhout N. B. Bijleveld aö 5.60 per stère, steenkolen (Engelsche) dezelfde ad f 1.09, dito (Ruhr) J. G. H. Dommissse ad f 0.70 per heet., korte turf N. B. Bijleveld ad f 4.58 per 1000, zeep 3. G. H. Dommisse ad f O.ll3/,, stijfsel C'. M. Dommisse Zoon ad f 0.17 en stroo (tarwe) gesneden A. Polderman ad f 0.06 per Kg. Heden werd te Ser'ooskerke door de notarissen Wisboom Verstegen en Huvers te Middelburg, in het openbaar verkocht: eeri hofstede, bestaande in woonhuis, schuur en bouwland, samen groot 27 a. 50 c. a., voor 1441 aan Jan Gescbiere Pz. te Serooskerke. Eikerzee. Benoemd tot hoofd der school al hier de heer Nieuwdorp te Ridderkerk. 's-Cravenhage. Bij kon. besluit is gehand haafd het besluit van Gedeputeerde Staten van Zeelaud tot afwijzing van het verzoek van burgemeester en wethouders van Middelburg, om vrijstelling van het geven van onderwijs in vak j voor de scholen D en E. Brussel. De bekroningen en onderschei dingen op de tentoonstelling alhier zijn beden bekend geworden. De heeren Do Jager en Taco Mesdag, Neder- landsche gedelegeerdon, zijn tot officier der Leopoldsorde benoemd. Wiesbaden. De czaar met den groothertog van Baden gearriveerd, werden door den keizer met den prins Von Schaumburg ontvangen. In het slot werd gedejeuneerd. Kaapstad. Bijna alle bladen veroordeelen het rapport der fmancieole commissie; men spot met de prijsverlaging van dynamiet en verwacht vrijgeviger bepalingen jegens de mijnindustrie. Woensdag 20 October. Rotterdam. Telegram van den make laar H. van Randwijk). De stemming was heden flauwer bij algemeen ruimer aaubod. Dinsdag 19 October. Antwerpen. Tarwe flauw Amerik. fr. 203/4. Par ij s. Tarwe flauwloop. md. fr. 29. B e r 1 ij n. Koopers van tarwe en rogge waren, met het oog op de uit Amerika, gemelde daling zoo terughoudend, dat eerst, na eene verlaging der vraagprijzen met meer dan een mark, een kleine omzet tot stand kwam. Pesth. Tarwe flauw. Dinsdagfl. 11.67. Maan dag fl. N e w - Y o r k dis. 943/8vorigen dag 94'/s- Chicago 90'/s; 90V2. Verkoopingen en Verpachtingen in Zeeland Datmn. P'aats- Voorwerpen. Informatie n 21 Oct. Middelburg, Tollet) (verp.), Walcheren 21 Middelburg, rlont, Kouion. 21 Middelburg, Inspan, De Vos hoorlijks te eten krijgen." „Dank u, tante; ik zal haar dadelijk schrijven; want ze heeft al bijna iets anders aangenomen." „Laat ze u niet ontsnappen. Waar woont zij Kunt ge niet telegrapheeren „0, dat is niet noodig. Ik zal morgen voor elven naar haar toe gaan", zei Celia, lachende over dien ijver, „Laat haar hier komen, kind. Gij moet haar niet nalöopen." „Er' is tusschen Geertruida en mij geen sprake van naloopen." „Wees zoo lief als gij wilt, maar volg mijn raad, bederf haar niet." Celia was blij, dat dit zoo zonder slag of stoot gegaan was, maar moest bij zichzelf lachen over de verborgen redenen, die tante zoo gereedelijk deden toestemmen. HOOFDSTUK XX. Er was niet genoeg verschil tusschen Celia en Geertruida om te maken, dat haar samen leven niet eentonig zon worden 'de laatste Was' vëei kalmei', ernstiger en bezadigder inaar zij stelde heel veel belang in mensehen, boeken en de gebeurtenissen van den dag. Zij had het grootste deel van haar leven ge sleten met haar vader, een schrander, flink, knap man, van wien zij veel in haar karakter had. Hare opvattingen verschilden genoeg van die van Celi» om het gesprek belangrijk te Verzending en laatste bnslichting der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. (Alles plaatselijke tijd.) Oost-Indië. Rotterdam Lloyd)22 Oct. 6.30 's avonds. Brindisi (Eng.'dienst). 22 Oct. 1.05's nam. Marseille (Fr. dienst). 23Oct. 5.45'smorgens Genua (Nederl.)26 Oct. 6.30 's avonds. Amsterdam (Nederl.). 29 Oct. 6.30's avonds. Brindisi (Eng. dienst) 29 Oct. 1.05 's nam. Marseille (Lloyd) 2 Nov. 6.30 's avonds. Napels (Dnitsche dst.)15 Nov. 1.05 's nam. Met deze gelegenheid wordt alleen ver zonden de correspondentie voor Atjeh en de Residentie Sumatra's Oostkust. Padang wordt alleen aangedaan door de booten der Maatschappij Nederland. Over Brindisi, Britsche booten, heeft daags te voren eene voorloopige verzending plaats te 1.05, ten einde de aansluiting met de van daar vertrekkende booten verzekerd zij. Over Napels, met D-uitsche booten, uitslui tend voor de correspondentie, waarvan de ver zending met deze gelegenheid op de adressen is aangewezen, alsmede voor Atjeh, Deli en Langkat. Met de Nederlandsche booten via Genua en Marseille en per Fransche mailbooten wordt geen correspondentie verzonden voor Atjeb en de residentie Sumatra's Oostkust. W est-Indië. Suriname (St Martin, Saba en St Eustatius) via Southampton. 2Nov.5.45'smorgens. Suriname via St Na- zaire8 Nov. 5.45 's morgens. Suriname via Amsterdam Den laatsten en 14en elke maand 6.30 's av. Curasao (Bonaire en- Aruba) via Queeu- stown. Eiken Dinsdag en Vrij dag 10.15 's avonds. Loting Nationale Uilitio. De loting voor de lichting der nationale militie van het jaar 1898 zal plaats hebben in de gemeenten en op de dagen en uren, als hieronder zijn aangewezen. IJzend.ijke Donderdag 21 Oct. 9 u. vm. voor Schoondijke, 9.30 u. vm. Biervliet, 10 u. vm. Waterlandkerkje, 10.15 n. vm. Hoofdplaat en 10.45 u. vm. IJzendijke. V e e r e Zaterdag 23 Oct. 10 u. vm. voor Veere, 10.30 u. vm. Yrouwepolder, 10.45 u. Arm. Serooskerke (W.), 11 n. vm. Aagtekerke, 11.15 u. vm. Meliskerke, 11.30 u. vm. Grijpskerke, 11.45 u. vm. St. Laurens, 12 u. midd. Oostka- pelle en 12.15 nm. Domburg. Middelburg Maandag 25 Oct. 10 u. vm. voor Amemuiden en 10.45 u. vm. Nieuw- en St» Joosland. Middelburg Dinsdag 26 Oct, 9 u. vm. voor Middelburg. VI i s s i n g e n Woensdag 27 Oct. 10 u. vm. voor Wcstkapelle, 10.45 u. vm. Zoutelande, 11 li. vm. Oost- en West-Souburg, 11.45 u. vm. Biggekerke, Ritthem en 1.30 u. nm. Koudekerke. V1 i s s i ug e n Donderdag 28 Oct. 10 n. vm. voor Missingen. Kapel le Vrijdag 29 Oct. 10 u.-vra, voor Scliore, 10.15 u. vm. Krabbendijke, 11 u. vm. Rilland—Bath, 11.30 u. vm. Wemeldingo, 1 u. nm. Kapelle. Kapel le Zaterdag 30 Oct, 10 u. vm. voor Waarde, 10.15 n. vm. Jerseke, 11.15 u. vm. Kruiningen. Tholen Dinsdag 2 Nov. 9.30 u. vm. voor Tholen, 10.15 u. vm. Oud Vosmeer, 10.30 u. vm. St. Philipsland, 11 u. vm. Stavenisse, li.15 ti. vm. St. Annaland, 12.30 u. nm. St. Maar tensdijk, 1.15 u. nm. Scherpcnisse, 1.30 u. nm. Poortvliet, Goes Donderdag 4 Nov. 9 u. vm. voor Goes, 10.30 n. vm. Borssele, 10.45 u. auq. Kloe- tinge, 11.15 u. vm. Heinkenszand, 1 u. nm. 's-Heer Arend skerke. Algemeen Overzicht. De Fransche kamer heeft hare zittingen her vat, en bare vermoedelijk laatste bijeenkomst geopend. Ditmaal is dit bijzonder kalm in zijn werk gegaan. Veel animo bestond er niet en de maken, zonder dat er ooit twist uit ontstond! Celia, die de manieren van hare tante tegen over bezoldigden kende zag er wel wat tegen op dat Geertruida, zooals mevrouw Twiss voorstelde, terstond haar intrek bij haar zou nemen, doch het viel beter uit dan zij ver wacht had. Geertruida. wist zich terstond te doen eer biedigen maar niettemin verlangde Celia zeer om de stad te verlaten en alleen met Geer truida te zijn en toen zij vernam, dat Preston naar een zeer schilderachtig plekje in Corn- Avallis ging, vroeg ze of zij daar in die buurt niet ook een villa zou kunnen huren. „Ik vrees dat het daar wat heel stil en afgelegen zou zijn in den Avinter. 's Zomers komen er gasten genoeg maar „Maar ik zie een plaats liever zonder gasten. Waar is het, hoe heet het?" „St. Email, twee uur voorbij Plymouth." „Daar heb ik wel eens van gehoord er zijn immers mooie Druiden-overblijfsels vroeg juffrouw Wilmot. „Juist; het placht een zeer stil afgelegen plekje te zijn, maar in den laatsten tijd stroomt het er in de vacanties ook al heen. 's Winters vindt men er echter geen mensch om mee te praten en zelfs mijn vriend, de dominé, is zoo excentriek dat men niets aan hem. heeft." „Wij hebben genoeg aan ons eigen ge zelschap," zei Celia, „wij zullen toch wel een piano kunnen krijgen en een paar paaiden voor deputés kwamen binnen met loome schreden als schooljongens na de vacantie, die ook lie ver buiten blijven, terwijl de zon nog zoo heerlijk schijnt. Bovendien was de eerste bij eenkomst saai. De welsprekendheid der heeren was de laatste weken opgeraakt, toen zij den boer op wa ren, en daarom moest men het zonder toe spraakjes doen zelfs de reis naar Rusland en de alliance gaf Brisson geen toost in den mond, en dat terwijl deze zich de laatste Aveken zeker niet heeft moegepraat. Méline begon een regeling der werkzaamheden voor te stellende Vrijdag zou voor economi sche onderwerpen, de Zaterdag voor interpel laties zijn bestemd, en de andere dagen zou men zich wijden aan de ongelukken bij den arbeid en eenige ontwerpen betreffende openbare werken, Avaaronder dat om het station van den Orleans-spoorweg te verplaatsen naar de Quai d'Orsay, op het terrein waar vroeger het door de Communards verbrande gebouAv der reken kamer stond, een ontwerp dat de Parijzenaars erg aan het hart ligt. Bij de behandeling van de orde van werk zaamheden had nog een tamelijk scherp debat plaats, daar Salis de belasting op de drankeu aan de orde wilde stellen. Goblet vroeg de urgentie voor de voorstellen tot wederinvoe ring van de scrutin de liste (meervoudige kies districten.) Meline drong echter aan op de spoedige behandeling van de ongelukken-wet en behaalde de overwinning met 333 tegen 310 stemmen. Dientengevolge komt Dinsdag dat ontwerp, en daarna de zaak van den Orleans- spoorweg aan de orde. Als dan nog de begrooting is afgedaan, dan staat de kamer aan het einde van haar man daat, en Avordt de verkiezingsstrijd, welke de laatste Aveken reeds geopend werd, weer hervat, Wellicht dat dan wat andere woorden ge hoord worden dan de laatste weken, toen én Méline èn Bourgeois vergeefs beproefd hebben' indruk te maken. Méline heeft ten minste nog het twijfelachtige voorrecht gehad de rechter zijde Avarm te maken. Maar Bourgeois heeft op niemand dan de weinigen, die hem verknocht zijn, indruk gemaakt en zeker niet op de hem het naast staande uiterste linkerzijde, welke meent dat de vurige radicaal erg verbleekt is, en die, zij het ook in andere woorden, de reeds medegedeelde uitspraak van Guesde bevestigt, dat Bourgeois rijp is voor een kabinet Ribot Sfirrien. De regeeringsgezinde republikeinen loopen natuurlijk ook niet warm over de rede en hét weinig beteekenende programma van den radicalen leider, welk programma behalve de reeds vermelde algemeenheden nog een speci aal punt bevatbevordering van de stichting van spaar- en ondersteuningsfondsen. Niet ten onrechte wijst de Tetnps er op, dat in de rede naast elkander stonden de meest heftige aanvallen tegen het kabinet-Méline en een programma dat eigenlijk hetzelfde is als dat van Méline een uitspraak welke o. a. nu juist niet erg vleiend voor den premier en dienB collega's is. Maar toch ligt er eenige waarheid aan ten grondslag. Veel boogerdan Bourgeois's programma staat dat van Méline niet. Aan de kamer is mededeeling gedaan van een overeenkomst met Duitschland, betreffende het wederzijdsch gebied in het achterland van Dahomey en Togoland. Dat verdrag, hetwelk terzelfder tijd dat het te Parijs aan de kamer werd overgelegd, in den Reichsanzeiger verscheen, bewijst weer hoe ge makkelijk Duitschland en Frankrijk in koloniale zaken samengaan, iets dat vooral van belang is, nu in onzen tijd de koloniale vraagstukken, of de koloniale naijver, het overwegend element is bij de groepeering der Mogendheden. Hoe gemakkelijk ie hier de afdoening van zaken geweest, waarbij Duitschland Frankrijk zelfs het recht geeft, gedurende de eerstvol gende vier jaren zijn troepen over Fransch gebied te vervoeren, terwijl door wederzijd- schen afstand van gebied en rechten voor een goede afronding van beider gebied is ge zorgd. En dat alles had plaats zonder strijd, moeilijkheden of verdachtmaking, terwijl de pers in beide landen de zaak steeds zoo kalm mogelijk heeft opgenomen. Maar de verschillen, Avelke te zelfder tijd tusschen Frankrijk en Engeland ontstonden, gaven onmiddellijk aanleiding tot het uitzenden van troepen naar het betwiste gebied, waar zij alle kans loopen handgemeen te worden, en tot een verwoede perscampagne, welke voor Geertruida en mij om te rijden Ik ben nu niet meer zoo bang als vroeger. In Algiers heb ik op alllerlei dieren gezeten." „Het is een heerlijke Btreek voor paardrijden, want de meeste mooie punten zijn niet per rijtuig te bereiken. Mag ik mij zeiven aanbe velen als gids „En ook als vriend en Avijsgeer; Avij zul len gaarne aan uwe voeten zitten." „Maar als bij eens in zijne boeken ver diept zit, zullen wij niet. veel meer aan hem hebben als gids, mevrouw," zei Geertruida. 'tls ^aar, gij zult wel wat beters te doen hebben." „Ilc vrees dat gij gevaarlijke concurren ten voor mijn werk zult zijn." «Wij zullen u niet lastig vallenmaar als gij bang zijt om gestoord te worden, zullen wij liever een ander plekje kiezen." „Denk dat toch niet van mij. Ik zal met het grootste genoegen alles voor u in orde brengenmaar ik vrees dat gij het er niet langer dan een week uithoudt." „Ik denk wel langer." Zoo geschiedde het dat Celia en hare nieuwe vriendin verdwenen van het tooneel a'an diners, jachtpartijen, logeerpartijen, enz. en zij werden niet zeer gemist. Mevrouw Rivers was te Londen te nauwernood bekend gewordeó, al had het zonderlinge gedrag van haar echtgenoot de aandacht een tijd lang op haar gevestigd, eq ofschoon Geertruida Wilmot veel kennissen de zooveelste maal bewijst, hoe ver Frankrijk en Engeland eigenlijk van elkander staan. Eu Avaar Frankrijk er steeds in slaagt koloniale kwesties met andere Mogendheden op een ge makkelijke wijze te vereffenen, daar ligt het voor de hand, dat Engeland veel schuld heeft om de moeilijkheden, welke het hier en daar ondervindt. In Indië is de groote strijd aangevangen, aanvankelijk met succes. Op de grens van den Samanabergrug en de Khanki-vallei heeft Maandag het reeds ver melde gevecht tusschen de Britsche troepen en (1e opstandelingen plaats gehad. Deze laatsten werden van drie zijden tegelijk aangevallen, waarna de Hooglanders en de Goerhka's de hoogte bestormden. De vijand werd uiteen gedreven en de Engelsehen hadden slechts 2 gesneuvelden en een dozijn gekwetsten. Tot de dooden schijnt een majoor te behooren. Tegelijk had in de buurt van Pesjawur een van die kleine tegenslagen plaats, welke eiken strijd kenmerken. Twee escadrons Bengaalsche lanciers, die op verkenning waren, vielen in een hinderlaag en rverden genoodzaakt zich terug te trekken met een verlies van 1 officier, 14 lanciers en 21 paarden, aan dooden, bene vens 7 gekwetsten. Verder heeft men ook In het Nijlgebied weer gevochten. In de buurt van Berber hebben de Derwischen een dorp aangevallen, de man nen gedood en de vrouwen, de kinderen en het vee geroofd. Onmiddellijk werd eavelerie uitgezonden, die de roovers achterhaalde en hen dwong de ge vangenen vrij te laten. Maar dit is slechta een toevallig incident. Het schijnt dat men werkelijk van plan is het dit jaar te laten bij de bezetting van Berber, en bij de aanstaande bezetting van Kassala. Beknopte Mededeelingen. Officieel wordt medegedeeld, dat het ver zoek tot vervolging van den Hamburger redac teur Stenrel van de Belgische regeering uit ging, en niet door de Duitsche regeering was uitgelokt, gelijk beslist was verzekerd. De Engelsche minister Ritchie, de presi dent van den Board of trade, heeft, gelijk men weet, verklaard, dat met het oog op de besliste weigering der machinefabrikanten van hem geen pogingen tot bemiddeling zullen uitgaan. In verband hiermede wordt herinnerd, dat de wet den Board of trade bevoegd heeft verklaard, om: a een onderzo ek in te stellen naar de ooi - zaken en de omstandigheden van een arbeids geschil, en zijn bevindingen openbaar te maken iets dat de Board geheel op eigen initiatief kan doen; b stappen te doen om de beide par tijen tot elkander te brengen op een confe rentie iets dat de minister reeds gedaan heeft, maar niet in zijn boedanigheid van voor zitter van den B. o. Tradec op verzoek van een der partijen een bemiddelaar aan te wijzen: d een scheidsrechter te benoemen, zoo dit door beide partijen wordt verlangd. De Engelsche bladen, die op de hand der arbeiders zijn, betoogen, dat de weigering der patroons om inmenging van derden toe te laten, niet belet., dat deBoard of trade een der sub a, b of c bedoelde Avegen inslaat. De geruchten over het aftreden van Sa lisbury hebben voor den premier een onaange naam gevolg. Men bespreekt de vraag, of, al is hij niet voornemens af te treden, het niet beter zou zijn ajs hij het wel deed, althans de leiding der buitenlandsche zaken overgaf. De Westminster geeft zijn meening in beeld: Salisbury als een reiziger van den trein komende, gebukt onder den last van twee zware reis- tasschen, waarop „premier" enj„buitenlandsche zaken." Twee pakjesdragers, Chamberlain en de hertog van Devonshire, die bereid zijn om de twee tasschen over te nemen, moeten echter hoorenDank jelui, ik kan ze allebei wel houden. Keizer Wilhelm zal heden te Wiesbaden een bezoek van den czaar ontvangen. De bekende leider der Beiersche socia listen Grillenberger is, toen hij uit de kamer huiswaarts keerde, door een broerte getroffen. Uit Italië komt de onthulling, dat Italië bij zijn toetreden tot het drievoudig verbond een verdrag met Engeland sloot, betreffende een vereenigd optreden van beider vloten in de Middellandsche zee. Sagasta is eenige dagen ziek en bedlegerig. Tot groote ergernis van de Spanjaarden had, behoorde zij toch niet tot de pleiziei' makende wereld. Mevrouw Twiss was geheel onthutst, toen Celia zei dat zij besloten had naar SJt Ernau te gaan. „Waar ter wereld ligt dat?" „Het is een visschersdorp in Cornwallis.'' „Wat wilt ge daar uitvoeren dat is niet de manier om een kring van vrienden te krijgen. Gij lijkt wel niet wijs. Uav eigenlijke plaats is hier, by mij. Ik ben, om zoo te zeggen, uw moeder, of als gij liever alleen woont, knSt ge hier vlak bij een huis huren. No 27 staat leeg. Daar zoudt ge heel goed wónen met juffrouw Wilmot veel beter dan in zoo'» uithoek, waar niemand komt, zelfs de graaf' niet en waar gij u doodelijk zult vervelen." „O, ja, Riversdale zal wel eens over komen. Ik zal hem tot mijn oppersten meestér aanstellen." Deze grap viel erg in den smaak van tante, die nu een beetje vrede met St, Eraan kreeg, vooral toen Celia zich liet overhalen te belo ven, dat zij de Kerstweek bij haar zou terug komen. „Ik houd niet van dien Preston;" zei tante Sara op zekeren morgen tegen Geertruida, „Ik geloof dat hij een intrigant is." „O neen mevrouw, daartoe is hij niet in staat." „Hij loopt mijn nicht zooveef na en zij is altijd zoo ingenomen met geleerdheid, dat'

Middelburgsche Courant | 1897 | | pagina 2