FEUILLETON. ZIJN RIJKE VROUW. dra^fpolders, F. de Ruijter, tot voorzitter van dat bestuur, meet eene benoeming van een be stuurslid plaats hebben. De voordracht daarvoor bestaat, naar men ®ns uit Z a a m s 1 a g meldt, uit de heeren A. de Kraker, J. Vinke en J. Yerpoorte, reap- gezworen van den Margnreth «polder, dijkgraaf van den Eendragtpoldet en dijkgraaf van den Kleine Huissens^older. In de St. Ct. van heden zijn opgenomen de statuten van het muziekgezelschap Veronica te Zuidzande. Haar doel ia de beoefening van de muziek en het verschaffen van genoegen aan do leden. Dit doel tracht de vereeniging te bereiken door het bespelen van instrumenten en door het ^even van uitvoeringen. speelde en gedragen passages had te geven, slaagde inej. Van der Hoeven er werkelijk in. een mooien toon aan haar instrument te ont lokken en daardoor indruk te maken. Het kunststukje van Popper bewees, dat zij tech nisch haar instrument meester is. Kunnen wij ons dus te haren aanzien niet geheel „voldaan'' verklaren, toch blijven wij haar „dankbaar" voor het door haar gepresteerde, dat in vele opzichten verdienstelijk mocht heeten. Op muzikaal gebied. Op het Donderdag avond in de Concert- en kelt oorzaal alhier door de Vereenig ing voor Instrumentale muziek gegeven concert kunnen directeur en leden met genoegen terug zien. Voor de zooveelste maal heeft hot bewezen, dat ook in eene betrekkelijk kleine plaats als de onze met goeden wil en onder goede, inspireerende leiding wel iets degelijks kan worden tot stand gebracht. Het concert werd geopend met een Suite in D-dur van Bach. In het eerste gedeelte daar van hadden we gelegenheid opnieuw de be kwaamheid van onzen stadgenoot, den heer Van T., te bewonderen, die de zoo moeilijk ge schreven vioolsolo met ware virtuositeit ten gehoore bracht. Het tweede gedeelte, eene dankbare en melodieuse aria, werd meesterlijk door het orkest weergegeven. Het derde, de karakteristieke gavotte, had, dunkt ons, hier en daar wat fijner genuanceerd kunnen zijn. In den rechten toon scheen ons het „Stim- mungsbild" Hora mystica van Sinigagliazeer fijn en goed genuanceerd werd de geestige Menuet van Baille gespeeld. Ook de Ballade van den Belgischen toondichter A. de G-reef kwam tot haar recht. De zwaarmoedige me lodie van een Vlaamsch volkslied, waaruit zich een wanhopige klacht ontwikkelt, welke ten slotte weer overgaat in een stille berusting uitdrukkend akkoord, alles gebouwd en door gewerkt op de motieven derzelfde melodie, vond eene schoone vertolking. Was in het derde gedeelte der Serenade van Volkmann tusschen orkest en soliste niet alles volkomen in den haak, in den geestigen mid- densatz dier serenade deed zich het orkest van eene zeer goede zijde kennen, evenzeer alB in de Introductie en Andante uit het E-mol con cert van Lindner, waarin het de cel begeleidde, en in Enter Gesang Wolfram''s van Wagner, waarbij het den zang inleidde. Alles te zamen genomen, kunnen wij dan ook het orkest zeer, zeer dankbaar zijn voor liet gesehonkene. Niet minder ziju wij dit den zanger, onzen bekenden stadgenoot. V. d. K. Aan zijne schoone stem is reeds meermalen in ons blad hulde gebracht. Waar het bekend is, dat hij haar zomer zelfs eene ernstige studie in het buiten land heeft gemaakt, meenen wij nu te kunnen volstaan met de mededeeling, dat hij in het genoemde gezang uit TannMuser, in het moeilijke Gewitternacht van Franz en in het met goede uitdrukking voorgedragen Der Musettsohn van Schubert evenzeer voldeed als in het melodieuse Albumblad, eene eenvoudige, maar daarom niet minder te waardeeren com positie van den directeur, waarvoor het publiek zich erkentelijk toonde. De toejuichingen, die den talentvollen zanger ten deel vielen, noopten hem tot een toegiftje, waarvoor hij koos Helpt nu m self, uit het Nederlandsch Volksliederen boek. En nu ten slotte de soliste van den avoiid, mej. Kato van der Hoeven, uit Amsterdam. Lag het aan ons, aan onze stemming, aan de plaats waar wij zaten Of lag het aan het instrument, dat mej. Van der Hoeven bespeelde Of misschienHet spijt ons, maar wij kunnen niet verklaren bij baar spel steeds dien indruk, dat weldadige warme gevoel verkregen te hebben, dat eene violoncel, een der dank baarste instrumenten, kan geven. Vooral in de forto's klonk ons de toon niet fraai, soms zelfs eenigszins ruw. Het best beviel ons mej. Van der Hoeven in het E-raol-concert van Lindner en in de goed voorgedragen zaugerigc Cantilena van Goltermann. Daar, waar zij zacht 3. Uit het Engelsch. VAX Mrs ALEXANDER, HOOFDSTUK XVI. Zoodra de knecht niet meer binnen behoefde te komen, begon Riversdale: „Gisterenmorgen vernam, ik dat Derk naar Bombay was en Celia bij haar tante logeerde. Ik ging er dadelijk heen, maar word niet ontvangenmevrouw Rivers had hoofdpijn. Ik schreef op een kaartje dat ik van daag hier heen ging en verzocht haar mij te melden wanneer zij naar de Hóeve terugkeerde." „Ik heb haar een week geleden al ge schreven maar nog geen antwoord gehad," zei Lady Mary. „Het zon voor hen beiden beter zijn als Derk een vaste betrekking had", zei Damer. „Ja zeker. Ik verlang zeer om Celia te zien", zei Lady Mary, „en als gij het goed vindt, ga ik morgen voor een paar dagen naar de stad. Zij zal mij wel ontvangen, zeJfs al heeft zij hoofdpijn". „Doe datriep Riversdale uit. „Het Zal haar goed doen en dan weten wij hoe de «aken staan". RECHTSZAKEN. Arrondissfments-Bechtbank te Middelburg, Verduistering en oplichting. Voor bovengenoemde rechtbank werd heden behandeld' de zaak tegen W: P. J., oud 28 jaar, dienstbode geboren én wonende te Mid delburg, beklaagd van opliehting. Haar werd te laste gelegd, dat zij van hare meesteres zich wederreehterlijk geld had toe geëigend en dat zij bij verschillende winkeliers goederen had gehaald op naam van hare meeste res, zonder daartoe opdracht te hebben, en die goederen zich had toegeeigead. In dezo zaak waren van wege het openbaar ministerie zeven getuigen gedagvaard. De eerste getuige, mej. Compter, verklaarde dat bekl. in de maand December 1896 en Ja nuari 1897, toen zij bij haar in dienst was, een bedrag van f 1.40 zich heeft toegeeigend, welk bedrag haar was ter hand gesteld om den melkboer te betalen. Verder verklaarde getuige, dat bekl. in Juni en Juli. 1897 zich heeft toegeëigend een be drag van ongeveer f 2.95, welk geld haar was ter hand gesteld om daarvoor winkelwaren te halen bij de winkelierster J. J. W. v. d. Harst, vrouw van P. W. Zevenhuijzen. Nog deelde getuige mede, dat zij aan bekl. geen opdracht, had gegeven om op haar naam en te haren behoeve bij den winkelier F. J. Larscn een paar pantoffels te koopen, evenmin als om bij den winkelier J. A. Melse voor haar, getuige, een petroleumstel en twaalf kopjes en schoteltjes te halen. De beklaagde erkende ten volle het haar ten laste gelegde, en die bekentenis werd be vestigd door de verklaringen der onderschei dene gehoorde getuigen. Zoo verklaarde mej. Larsen dat beklaagde zich bij haar in den winkel had vervoegd en op naam van mej. Compter pantoffels op zicht had gehaald en daarvan een paar had behouden. Later iB door bekl. echter het bedrag dei- pantoffels betaald. Uit do verklaring van den getuige J. A. Melse bleek eindelijk, dat beklaagde hem op' dezelfde wijze had bewogen tot afgifte van een petroleumstel en twaalf kopjes en schoteltj' Deze getuige verklaarde nog dat, ook wan neer beklaagde goederen op haar eigen naam gehaald had, hij die zou hebben medegegeven. De beklaagde, alsnu gehoord, verklaarde onder tranen, dat zij de pantoffelshad gehaald, omdat zij daaraan behoefte had eo zij toch nog loon te goed had bii hare meesteres. nu iKmeib net petroleumstel eu uc n.upj< die had zij gehaald, omdat zij die noodigjiad in haar op te richten huishouding. De ambtenaar van het 0. M. achtte de ten laste gelegde verduistering van geld wettigen overtuigend bewezen, evenals de opliehting voor een paar pantoffels. De overigens ten laste gelegde feiten achtte spreker niet bewezen. De ambtenaar wees er op, dat beklaagde nog meerdere oplichtingen gepleegd heeft, die echter niet vervolgd zijn. Verder stelde hij in het licht dat bekl. geen onberispelijk verleden achter zich heeftop zedelijk gebied staat zij ongunstig bokend en reeds vroeger is zij wegens diefstal tot een maand gevangenisstraf veroor deeld. Spreker vorderde dat zij zou worden schuldig verklaard aan verduistering en oplichting' en veroordeeld tot drie'maanden gevangenisstraf. Uitspraak heden over acht dagen. Door dezelfde rechtbank zijn heden veroor deeld wegens mishandeling H. S., 21 j., dienstknecht, zon der bekende woon- of verblijfplaats, tot 3 m A. Z., 18 j., werkman, Krniningen, tot. 1 m., en W. B. Dz., 22 j., schilder, Goes, tot 14 d. gov straf, en A. N. 17 j., werkman, Kruiningen, en M. K., 18 j., veldarbeider, Schore, ieder tot f 3 b. s. 3 d. h.; mishandeling, van een ambtenaar: E. F. Th., Lady Mary vertrok den anderen morgen in tijds en was vroeg genoeg in Londen om tegen vier uur op Mandeville Terrace te verschijnen en met een kloppend hart volgde zij den knecht naar boven. Het schitterende salon was doch na een poos kwam Celia binnen. Zij zag bleek, maar was keurig gekleed. Met een weemoedigen glimlach stak zij haar nicht de hand toe, en zeide„Ik wist niet dat. in de stad waart". - „Dat is ook onverwacht opgekomen en mijn eerste gang was om te zien of gij bij uwe tante logeerdet. Ik dacht stellig dat gij bij onze thuiskomst op de Hoeve zondt zijn". „En is Maud heelemaal beter?" „Ja, zij krijgt weer roode wangen". „Is Damer ook in de stad?" „Neen, die gaat zoo gauw niet weer van huis". Lady Mary voelde dat Celia een .onoverko melijke dam van stijve beleefdheid wilde op richten, om alle vertrouwelijkheid te weren, en besloot daar een einde aan te maken door te zeggen „Gij moet mij niet onbescheiden vin den, Celialief, dat ik als de oude vriendin van Derk vraag of het waar is dat hij zoo plotse ling naar Indië is vertrokken." „Dat is volstrekt niet onbescheiden van u. Ja mijn man is van daag voor een werk naar Bombay meen ik scheep gegaan; hij wenschte weer bij zijn regiment te zijn, voor het geval dat er vijandelijkheden uitbraken",! 24 j„ landbouwer, St. Marguerite (België) tot 7 d. gev. straf; bcleediging van een ambtenaar H. W., 48 j., landbouwer, Wemeldinge, tot 1 m. gev. straf diefstalJ. P. v. H., 12 j., werkman, Goes, tot 1 m., en L. N„ 31 j., werkman, Kemseke (België), tot 7 d. gev. straf; en het als ambtenaar, belast met de bewaring van iemand die: op openbaar gezag van de vrijheid is beroofd, door schuld dien persoon te laten ontsnappen r H. W., 56 j., agent van politie en onbez. rijksveldwachter, Goes, tot f 10 b. s. 5 d.h. VrijgesprokenP. B. Dz., 18 j., schilder, Goes, beklaagd van mishandeling. De rechtbank te Breda sprak den haven meester V. te Bergen-op-Zoom vrij van de hem ten laste gelegde verduistering van havengelden. KERKNIEUWS. Door Prof. Van Manen is een brochure uitgegeven, waarin hij voor de „vrijzinnige" Hervormden de vraag tracht te beantwoorden Wat nu? Hij erkent de bezwaren, aan het verlaten der kerk verbonden voor minder bedeelden, met het oog op allerlei stichtingen van de Ned; Horv. kerk, maar blijven in de kerk is voor de vrijzinnigen ook bezwaarlijk. Daarom stelt hij voor: 1. een eigen kring van Vrijzinnig-Hervorm den te vormen 2. in het huisbezoek te voorzien; 3. het godsdienstonderwijs te regelen en 4. het houden van godsdienstoefeningen te bevorderen. Dit laatste, een van de voornaamste punten, wil hij opgelost zien door met de Remoustran- ten een grooter kerkgebouw te stichten, te zorgen dat er dan ook meer Ned. Herv. pre dikanten optreden, en voorts alles met hen te regelen op kerkelijk en financieel gebied. Wat het betalen van den hoofdelijkeu om slag betreft, raadt de schrijver aan om te be talen of te bedanken. Verschillende Berichten. Jhr A. M. C. Schorer, adspirant-adjt. inspecteur bij de Exploitatie-Maatschappij, is overgeplaatst van Groningen naar Zntphen. De onthulling van het gedenkteeken op het graf van wijlen prof. G. van der Mey te Amsterdam zal morgen (Zaterdag) plaats heb ben op het kerkhof Zorg vlied aan den Amstel- Volgens door de N. It. Crt. verkregen betrouwbare inlichtingen, ligt het niet in de bedoeling van H. M. de Koningin om kort na haar inhuldiging Rotterdam te bezoeken. Tot directeur der gemeentewerken te Leiden is benoemd de beer Broekman te Wa- rasdin, met 13 stommen tegen 11 op den heer Van Ruijven te Arnhem. Omtrent den verkoop van drie stukken uit de verzameling-Six te Amsterdam, een van Dou, een van Cuyp en een van Terburcb. meldt men thans nader, dat daarvoor 8 ton is gegeven door den beer Rothschild te Frankfort. "NTo incrpwi-iiuBM auviezen van den stads advocaat en van drie rechtsgeleerden buiten Am sterdam stellen B. en W. van Amsterdam, over eenkomstig het laatste advies, voor de schade, dooi den ontrouw van een beambte der bank van leening geleden, niet te verhalen op de commis sarissen dier bank, daar er geen sprake is van grove schuld. Het bedrag der schade f 98.750, zal volgens het voorstel, na aftrek van den borg tocht ad 4000, van het kapitaal der bank worden afgeschreven. Door den burgemeester van Rhenen is aan den raad medegedeeld, dat de finantieele krachten der gemeente niet toereikend zijn om den afgebranden toren weder in zijn vorigen staat terug te brengen en dat het wenschelijk is, de hulp van het rijk en de provincie hier voor in te roepen. Besloten werd hiervoor de noodige stappen te doen. De Heideontginnings-Maatschappij zal eerlang, ter verstrekking van werk, overgaan tot ontginning van een gedeelte der heidevel den in de Scheterlandsche Kompanijen. Voor het bespreken van plaatsen voor een voorstelling van Sarah Bernhardt stond Don derdag ochtend te 's Hage de eerste persoon reeds te half vijf aan den schouwburg. Te tien minuten vóór vijf uur kwam nommer twee en te negen uur waren reeds 130 nommers uit gegeven. zei zij nog altijd met de grootste zelfbebeer- sching-. „En vindt gij het niet allernaarst om zoo alleen achter te blijven?" „Niet zoo erg, als ik een paar maanden geleden zou gedacht hebben. - „Wat beteekent dat? Celia, stel toch ver trouwen in mij. Gij weet dat ik u dadelijk heb lief gehaddergelijke eerste twisten worden somtijds verderfelijk, indien zij niet terstond bijgelegd worden". Met trillende lippen bracht Celia uit„Ik zal u in het vertrouwen nemen, omdat gij Derk begrijpt, en vooral omdat gij zijt wie gij zijl. Derk heeft mij verlaten en, geloof ik, met het plan om niet terug te komen". „Wat kan die vredebreuk veroorzaakt hebben „O, ik ben niet onberispelijk. Ik zal u alles vertellen." En Celia beschreef hun twist over Lady Phipps, hare toespeling op haar geld en Derks toorn, haar poging tot verzoe ning en daar het haar goed deed haar hart te knnnen uitstorten, snelde zij naar haar kamer, om haren tweeden brief te halen en Derks antwoord„Er is niets in uw brief dat mij noopt, mijn plan te wijzigen. Wij brengen geen van beiden in gevaar om aan een gebroken bart te sterven. Wanneer gij eenig voorstel -kunt doen, waardoor ivw geluk bevorderd kan wor- en, behalve een vereeniging met mij, zal ik er zeer gaarne in toestemmen", - Te Buchten (L.) bestaat sedert eenigen tijd onmin tusschen twee buren. Nu en dan hebben er hevige woordenwisselingen plaats. Ook Dinsdag was. zulks het geval, doch uu bleef het niet bij woordende vrouw van een hunner kwam met een flobert-geweer te voor schijn en loste dit op haar buurman. Het ko geltje kwam in diens schouderblad terecht, gelukkig zonder diep door te dringen. De man begaf zich onmiddellijk naar Sittard, waar een arts het kogeltje verwijderde. Adelina Patti is reeds veel beter, mag opstaan en ontving reeds vele vrienden. Zij had slechts een zware koude gevat, - De lord mayor van Londen zal den 19en Nov. een banquet aanbieden aan hen, die dien dag vóór zestig jaar aanzaten aan het diner in Mansion House, aan koningin Victoria aange boden. Te Londen kwam een schip met twee lijders aan gele koorts aan. - Het onlangs geboren hertögje-van Marl borough, wiens moeder een dochter van.Van- derbilt is, zal met hoog verlof worden gedoopt in de. kapel van Sint James, die nooit anders wordt geopend dan voor personen van vorste lijke bloede.. Geen enkel Engelschman, van hoe hoogen adel ook, genoot de eer, thans aan dit kind toegekend. - Te Bromberg is een arbeider tot levens lange tuchthuisstraf veroordeeld wegens brand stichting in een huis, waardoor 8 personen het leven verloren. Te Ensival staan vele fabrieken stil door het breken van een hoofdbuis der waterleiding, welke de machines van beweegkracht voorzag. 1200 man zijn daardoor werkloos. In de groote suikerfabriek bij Ramerijk is door een ongeluk een massa gesmolten suiker wegge vloeid, waardoor 14 personen gekwetst werden. 2 hunner werden dadelijk gedood en verschei dene andere zwaar gekwetst. De onder-directeur der fabriek ligt op sterven. Het vroeger medegedeelde praatje over een te Warschau voorgenomen aanslag op den Czaar, wordt eerst nu officieel tegengesproken. Men heeft daarvoor wel den tijd genomen. Te Milaan is de hoofdredacteur van een republikeinsch blad gevangen genomen, wegens afdreiging van 50.000 lire ten nadeele van Perrone, den vertrouweling van Crispi. - Do stad Aarhnus (Jutland) wordt door een feilen brand met géheéie vernietiging be dreigd. Nansen meent dat er volstrekt geen vrees voor het lot van Andreé behoeft te bestaan. Hij vermoedt dat de luchtreiziger in Noord- Siberië zal overwinteren. Voor de weigering der Transvalers en Vrij staters, om de opening van de Boeloeway- spoorweg bij te wonen, bestaan, naar gezegd wordt, de volgende gronden lo is dat de Republieken Rhodesia nooit officieel als staatsgemeenschap hebben erkend. 2o de geheele spoorweg naar veler meening niet duurzaam gelegd ia en alleen dient om cca öoom in de aandeeliug der „Gecharterde" te veroorzaken en Oo volgens een bericht 2000 kisten „verdacht goedkoope" champagne uit Engeland zijn gearriveerd voor de plechtigheid, Vergaderingen, Concerten enz. Middelburg. Dinsdag 19 Oct. Voordrachten-Willem van Zuylen. Schouwburg 8 u. D o n d e r d. 28 Oct. Voorstelling Twoli-geze}- schap Rotterdam. Schouw burg 7'/a u. Donderd. 4 Nov. Voorstelling Le Gras en Haspels. Schouwburg 7 Valt. Wo'ensd. 30 Nov. Concert Strijkkwartet. Hugo Hcermann c. s. Concert- en Gehoorzaal 8 u. Woensd. 17 Nov. Voorstelling Ned. Too- neeloereenigiiig. Schouw burg 7'/a u. Woensd. 24 Nov. Nwts-lezing8 u. Verkoopingen en Verpachtingen in Zeeland. Datum. P'aatg. 20 Oct. Serooaberke, Voorwerpen. Hofstede, Middelburg, Middelburg, Middelburg, Middelburg, Amemuiden, Middelburg, Tollen (verp.), Hout, Inspan, Slucadoorsgereedj. Tab. Huis, erbulst Fabriek enz., Loeff en W informatiën W. Verstegen en Hu vers Walcheren Kouion. De Vos, 26/27 b Middelburg, Inventaris» Loeff en Verategen. - „Hoe ongelukkig!" riep Lady Mary „en hoe hard, hoe onvergeeflijk van Derk 1 Mijn man en mijn broeder zullen woedend op hem zijn. Hij schijnt alle plichtbesef verloren te hebben. Maar Celia, ik geloof niet dat die brief van u geschikt was om hem te doen terug keer en". „Niet? Ik heb er zooveel geschrevenen verscheurd en ik deed zóo mijn best om niet te veel te laten merken, hoe ik naar hem ver langde, uit angst dat hij mij zoo verachten. Ik moet nu maar geduldig afwachten en ik heb geen geduld". „Gij verbiedt mij toch niet er met mijn man en met Rivèrsdale over te spreken „Neenmaar ik wil niet poseeren als de verongelijkte vrouw. Niemand behoeft mijn partij te nemen. Ik moet mijn leed alleen dragen." „In alle geval schrijf ik aan Derk en zeg hem mijn meening." „Doe wat gij wilt, Lady Mary, en vind mij niet onbeleefd, als ik u thans verzoek mij te verlaten. Ik wil liever niet, dat gij mijn tante ontmoetzij is erg geagiteerd en heeft te weinig zelf beheersching om u niet iets onaangenaams te zeggen. Maar ik hoop unog eens te zien. Zij t gij morgen nog in de stad „Ja, en ik kan nog langer blijven, indien ik n in iets kan helpen." „Morgen ochtend kom ik bij u," Zij scheidden met een warmen Handdruk. Installatie van den lirpeester van Heden middag tegen drie uur werd de nieuw benoemde burgemeester van Vlissingen, de heer jhr mr A. A. van Doorn van Koudekerke, die Donderdag in handen van den Commis saris der Koningin den voorgeschreven eed had afgelegd, van zijn tijdelijke woning in de Beursstraat met een open rijtuig door den gemeente-secretaris afgehaald en naar het stad huis geleid. In de burgemeesterskamer werd de nieuwe titularis ontvangen door den waarnemenden burgemeester, den heer J. Verkuyl Qakkelaar de heer Van Uije Pieterse was ongesteld en door de raadsleden. Te drie uren werd de openbare raadszitting - door alle leden, behalve den heer Van Uije Pieterse, bijgewoond door den heer Verkuyl Quakkelaar geopend. Hij deelde mede dat de heer Van Ujje Pieterse door een plotselinge ongesteldheid verhinderd is de vergadering van heden bij te wonen en op hem dus de plicht rust deze bijeenkomst te leiden. De lezing der {notulen werd aangehouden, omdat de zitting uitsluitend belegd was ter installatie van den nieuw benoemden burge meester. Daarom werd voorlezing gedaan van een schrijven van den Commissaris der Koningin in .Zeeland, berichtende de benoeming van jhr mr A. A. van Doorn van Koudekerke tot burgemeester van Vlissingen en van het Ka- ninklyk besluit ten dezen. Ook werd lecture gegeven van het proces verbaal van beëediging van jhr mr Van Doorn. Nadat de heer Van Doorn door eene com missie, bestaande uit de heeren Jos. van Raalte, Wibaut en Kalbfleisch, de oudste leden van den raad in zittingsjaren, in de raadszaal was geleid, werd door den heer J. Verkuyl Quak kelaar de volgende toespraak gehouden: „Mijnheer Van Doom Door Hare Majesteit, onze geëerbiedigde Koningin-Regentes benoemd tot Burgemeester van Vlissingen en als zoodanig in handen van den heer Commissaris der Koningin in dit ge west de bij de wet gevorderde eeden afgelegd hebbende, staat Gij gereed deze gewichtige betrekking te aanvaarden. Hoogst gewichtig mag ik die betrekking noemen, omdat daardoor aan U de zorg wordt opgedragen over meer dan 17.000 inwoners eener zich gunstig ontwikkelende gemeente. Hartelijk, Mijnheer Van Doornwensch ik U namen3 den Gemeenteraad daarmede geluk. Moge het U gelukken die betrekking naar wensch waar te nemen, bloei en welvaart in de gemeente te bevorderen. In Uwe pogingen daartoe, durf ik U verze keren, rt.it Gij de leden van den Gemeenteraad bereid zult vinden U te steunen on dat de Wethouders niet in gebreke zullen blijven 'U in het Dagelijksch Bestuur krachtig bij te staan. Gij zult daarbij ook den steun ondervinden van onzen geachten Secretaris, die, alhoewel hier slechts sedert korten tijd werkzaam, blij ken heeft gegeven van kunde en grooten werklust. Gij zult daarbij ook den steun ervaren van bekwame gemeente-ambtenaren, voor wie ik durf instaan. Het iB onze hoop, Mijnheer Van Doorndat Gij de voetstappen zult drukken van Uwe voor gangers, onzen hooggeachten vorigen Burge meester Tutein Nolthenius en van onzen vroe- geren wakkeren Burgemeester Smit, wier por tretten Gij hier in deze zaal ziet prijken, als eene aangename herinnering aan hunne groote werkkracht. Van hen, zoowel als van vroegere Burgemeesters dezer gemeente, hebben wij steeds de aangenaamste herinnering van vriendschap- pelijken omgangsta ons toe, dat wij ons allen ook bij U daarvoor aanbevelen. Moge Gods zegen rusten op Uwen arbeid en de bloei en welvaart, van Vlissingen onder Uw bestuur steeds toenemen. Moge gezondheid, kracht en wijsheid U in ruime mate worden geschonken hg ik u nu het waardigheidsteeken Uwer betrekking overhandigen, dat, door Uwe voor gangers met zooveel toewijding is gedragen.". HOOFDSTUK XVH. Het deed Celia goed den volgenden dag lang en breed met Lady Mary over alles te kunnen spreken, ook over den afkeer dien. zij in het eerst van haar gehad had, omdat Derk haar zijn nicht steeds als een model voorhield door alles heen bleek echter steeds hoe innig lief zij hem nog had. Zij heeft veel karakter voor zoo'n jong persoontje", dacht Lady Mary, toen zij weg as. Celia had een paar keer een pijnlijk onder houd met haar voogd, die zeer vertoornd was op Rivers, doch moest bekennen dat er voor het oogenblik niet anders te doen viel dan diens gangen nauwkeurig na te gaan; en daar na keerde zij terug tot het leven, dat zij voor haar huwelijk geleid had, behalve de vreese- lijke verandering, dat zij nu wist wat zorgen en leed waren. Het kostte haar vaak moeite om den stroom van verwijten, dien mevrouw Twiss over Ri vers los liet, te stuitenmaar zij was nu niet. meer het luchthartige meisje, dat zoo zeef te gen haar tante opzag. Zij had een zekero waardigheid verkregen, die maakte dat de oude dame van lieverlede ontzag voor haar kreeg. Haar leven was zeer vreugdeloos on zij vond haar besten troost in boeken. Kort na het bezoek van Lady Mary ging zij op een niisti- gen dag wandelen en vatte koude; hoest©; erg, had geen eetlust en sliep niet. Haar tante

Middelburgsche Courant | 1897 | | pagina 2