BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN. Marltprpii van Tarwe en Keel. PRIJZEN VAN EFFECTEN. BEKENDMAKINGEN. S no. 25d, groot 44 ca., voor f 984 een woonhuis en erf aan de Hoogstraat wijk I no. 130, groot 1 a. 56 ca, en een pakhuis en erf aan de Hoogstraat wijk 1 nos. 138/139, groot GO ca., samen voor f 2960. Al de perceelen zijn gelegen te Middelburg. Heden werd aan het ministerie van wa terstaat enz. te 's Gravenhage aanbesteedhet herstellen en verbeteren van rijkstelegraatlijnen in de provinciën Noord-Brabant en Zeeland. Minste inschrijver was de heer A. Engelbert 'te 's Heerenho'ek voor f 824. De raming was f 1250. Zierikzee. De voordracht ter benoeming van een leeraar in de Fransclie taal aan hoogere burgerschool alhier bestaat uitdehee- renVan Gleuken te Voorburg, Sauveur te Nijmegen en Roovers te Gorinchem. Maandag heeft de benoeming plaats. 's Cravenhage. De f 100.000 in de Staats loterij viel lieden op no 552!. De Tweede kamer besloot heden, Woens dag op te maken de nominatie voor een lid van den Hoogen Raad. Overeenkomstig de conclusie der commissie 'werd zonder stemming besloten tot toelating van den heer Geertsema, als lid voor het district VI te Amsterdam. De heer Van de Velde heeft eene interpel latie aangekondigd over den toestand der open bare wateren te Delft gedurende de laatste maanden. Delft. Tot hoofd van school 3 alhier is benoemd de heer K. Ter Laan te Sluis. Madrid. Het bestuur der Spaansche bank zal morgen het plan voor een leening van 50 millioen pesetas, gewaarborgd door douane- obligatiën, bespreken. De bank zal aan het publiek 40 millioen pese tas schatkistobligatiën afstaan, om haar porte feuille-voorraad te verminderen. Vrijdag 8 October. Rotterdam. Telegram van den make laar H. van Randwijk). De stemming was heden ondanks berichten uit Amerika omtrent lager prijzen, onmiskenbaar vaster met meer zaken. Donderdag 7 October. Antwerpen. Tarwe hooger. Ainerik. fr. 20y8. P a r ij s. Tarwe kalmloop. md. fr. 28.85 Berlijn. Naar aanleiding van de opnieuw betere telegrammen uit Amerika was de stem ming hier weder zeer vast. De tarwe en rogge- prijzen zijn opnieuw eenigszins gestegen, de handel was niet levendig, maar toch ging er nog al wat om. P e s t h. Tarwe vast met vluggen handel tot 20 kr. hoogeren prijs. Donderdag fl. 12.39. Dins dag fl. 12.13. New-York dis. 957/8 vorigen dag 967/s Chicago 89%90%. Hemaaldellj ls. en vooral Zaterdags komt hot voor dat men na éen uur nog annonces aan ons bureau bezorgt ter opname in het nommer van dien dag. Het is ons om vcrechillende redenen met den besten wil vaak onmogelijk, vooral op Zaterdag, aan dat verlangen te voldoen. Wij herbalen daarom, in beider belang, hét verzoek om die advertenties voor één uur te bezorgen. De Administratie. Verzending en laatste buslichting der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. (Alles plaatselijke tijd.) Oost-Indië. Marseille (Fr.dienst). 9Oct. 5.45'smorgens. Genua (Nederl.)12 Oct. 6.30 's avonds. Amsterdam (Nèderl.). 16 Oct. 6.30's avonds. Brindisi (Eng. dienst)15 Oct. 1.05 's nam. Napels (Duitsche dst.)18 Oct. 1.05's nam. Marseille (Lloyd) 19 Oct. 6.30 's avonds. Rotterdam (Lloyd) 22 Oct. 6.30 's avonds. Brindisi (Eng. dienst). 22 Oct. 1.05's nam. Met deze gelegenheid wordt alleen ver zonden de correspondentie voor Atjeh en de Residentie Sumatra's Oostkust. Pa dan g wordt alleen aangedaan door de booten der Maatschappij Nederland. Over Brindisi, Britsche booten, heeft daags te voren eene voorloopige verzending plaats te 1.05, ten einde de aansluiting met de van daar vertrekkende booten verzekerd zij. Over Napels, met Duitsclie booten, uitslui tend voor de correspondentie, waarvan de ver zending met deze gelegenheid op de adressen is aangewezen, alsmede voor Atjeh, Deli en Langkat. Met de Nederlandsche booten via Genua en Marseille en per Fransche mailbooten wordt geen correspondentie verzonden voor Atjeh en de residentie Sumatra's Oostkust. W est-Indië. Suriname (St Martin, Saba en St Eustatius) via Southampton. 19 Oct. 5.45'smorgens. Suriname via St Na- zaire8 Nov. 5.45 's morgens. Suriname via Amsterdam Den laatsten en 14en elke maand 6.30 'a av. Curasao (Bonaire en Aruba) via Queen- Btown. Eiken Dinsdag en Vrij dag 10.15 's avonds. Algemeen Overzicht. Graaf Badeni slaapt niet op rozen. Wel heeft hij door zijn uitdaging aan Wolff, en doorzijn bereidverklaring om als schijf voor diens kogel te dienen, een tegenstander tam gemaakt, maar al mag Wolft', volgens de wetten van eer, nu niet meer schelden (iets dat volgens diezelfde wetten van eer vóór het duel wel ge oorloofd scheen), er blijven nog lieden genoeg over die hem het leven znur maken. En met een beetje zelfkennis, zal hij moeten toegeven dat hij in zich zelf een grooten vijand heeft Zoo heeft hij, door verwachtingen te wekken en beloften niet te vervullen, een groot deel van de ambtenaarswereld tegen zich in het harnas gejaagd. Reeds lang werd van die zijde over te lage bezoldiging geklaagd, welke klachten bij de regeering een gewillig oor vonden. Er zou ver hooging komen, en werkelijk diende de minis ter van finantiën, kort vóór de sluiting van den vorigen rijksraad, de beloofde ontwerpen in, waarin niet minder dan 18 miljoen gulden voor genoemd doel werden gevraagd. Maar toen de vraag gedaan werd, vanwaar de minister dit geld zou krijgen, moest hij het antwoord schuldig blijven. De ambtenaren werden blij gemaakt met het vooruitzicht dat er geld zou vrijkomen, als door den Ausgleich met Hongarije de quote van Oostenrijk van 70 op 65 werd verlaagd en daarom bleef de bekrachtiging van het ontwerp voorloopig maar achterwege. In het blijde vooruitzicht van wat de regee ring geven zou, als de nieuwe verkiezingen haar veroorloofden aan te blijven, werd een groot deel van het ambtenaarspersoneel verba zend ministerieel, en toonde dat bij de verkie zingen door bijzonderen ijver voor de regee- ringscandidaten. Maar nu de nieuwe Rijksraad er is en boven verwachting het kabinet aan het roer laat, scheen de zaak in den doofpot. Men hoord niets van de verhooging, en met de verlaging van Oostenrijks bijdrage in de ge meenschappelijke kosten van Rijksbestuur schiet men al evenmin op. Van daar een groote ontnuchtering, welke aan het licht kwam op een reeks vergaderingen van ambtenaren, waar het soms woelig toeging, met het gevolg dat Badeni zich met de zaak ging bemoeien. Hij ontbood den voorzitter van een der grootste ambtenaarsvereenigingen, en beloofde dat, zoo de ambtenaren zich kalm hielden, vóór 1 Juli de zaak in orde zou komen. Maar deze termijn ging voorbij, zonder dat de premier zijn belofte hield. Weer werd bedoelde president ontboden, thans om te vernemen, dat de zaak vóór October in orde zou komen. Maar nauwelijks is deze maand aangebroken, of de regeering legde de begrooting over, waarbij werd medegedeeld, dat de vervulling der beloften alleen dan kan doorgaan als twee nieuwe indirecte belastingen, éen op het ver voer en een op de suiker, werden bekrachtigd. Dat deze mededeeling niet alleen in de ambte naarskringen ontsteltenis wekte, is natuurlijk. Immers nog niet lang geleden was onder de leus „geen indirecte belastingen" het stelsel van directe belastingen herzien. En nu werd de vervulling van de eene belofte afhankelijk gesteld van het terugkomen op een andere Dat de Rijksraad onder deze omstandigheden weinig zin zal hebben in de verhooging der wedden, is duidelijk. De ontevredenheid dei- ambtenaren is daardoor hoog gestegen, hetgeen Badeni op hoel wat wijzen zal bemerken. In den Rijksraad is het de laatste dage«4p>r- gaans kalm geweest, behalve eens, toen Lueger het met de socialisten aan den stok kreeg en een ander maal, toen de zitting gedurende 10 minuten moest worden geschorst, wegens stand jes tusschen de leden der groep Schoenerer, de christelijk-socialen en de socialisten. Met de wet tot verleening van hulp aan de door overstrooming geteisterde streken is het ondertusschen vreemd geloopen. Reeds was de aanneming gemeld, maar naar nu blijkt ten on rechte. De Rijksraad heeft op voorstel van Adamek de zaak naar de begrootingscomnftssie verwezen, en deze verzocht uiterlijk binnen 14 dagen rapport uit te brengen. Ondertusschen zijn heel wat zaken voorge steld, welke de gemoederen warm zullen maken. Het in ons vorig nommer vermelde voor- stel-Dipauli betreffende de taalverordeningen gaf de Duitsche Volkspartij aanleiding tot de verklaring, dat zij haar oppositie en obstrnc- tionisme alleen zou staken, als die verordenin gen onvoorwaardelijk werden ingetrokken. De Duitsch-clericale afgevaardigde in den Oostenrijkschen Rijksraad, Ebenhoch diende een interpellatie, in over de concurrentie, welke de Oostenrijksche graanbouwers uit den vreemde, vooral uit Amerika, ondervinden. Over de aanstaande werkzaamheden van den. Duitschen rijksdag is nog niet veel bekend. Het vlootplan zal natuurlijk een der belang rijkste pnnten in de werkzaamheid van dit laatste zittingjaar zijn. De Duitsche ministerraad, heeft volgens de Hamb. Corr.Woensdag het over zeven jaren verdeelde plan van admiraal Tirpitz goedge keurd, dat nu onmiddellijk naar den bondsraad gaat. Hetzelfde lichaam ontving volgens de Post een eerlang bij den rijksdag in te dienen ont werp tot het verleenen van schadeloosstelling aan onschuldig veroordeelden. Maar terwijl, gelijk meer, op deze wijze ge tracht wordt in het laatste zittingsjaar nog wat af te doen, om de kiezers op eenige tot stand gekomen maatregelen te kunnen wijzen, werpt de groote gebeurtenis, de aanstaande ontbinding, haar schaduw reeds vooruit. Het eerst aan den gang is de sociaal-demo cratische partij, welke zich heel wat van de nieuwe verkiezingen voorstelt. Het door hen gehouden congres te Hamburg heeft in de legerkwestie een tusschen weg ge kozen. Bebel heeft zijn motie over de eischen, welke men bij herstemming aan de bnrgercan- didaten zal stellen, aangevuld met een waarbij de candidaat zich heeft te verbinden niet mede te werken tot versterking van het leger. Ten slotte is de aldns gewijzigde motie met bijna algemeene stemmen aangenomen. Dat de verhoudingen tusschen de broeders nog wel eens te wenschen laat, kan daaruit blijken, dat Bebel moest protesteeren tegen de verdachtmaking der Berlijners. Vooral kwam hij op tegen de geringschatting van den intel- lectueelen arbeid. Er is besloten tot handhaving van het 1 Mei feest, gepaard aan een arbeidersrustdag. Daarop was de kwestie van de Landdagverkiezingen aan de orde. Auer beval de deelneming aan deze verkie zing aan, en betoogde dat een partij, welke de wereld wil hervormen, ook bestand moet zijn tegen de gevaren van een compromis. De so cialisten moesten aan de Landdagverkiezingen deelnemen, onder de lenzeafschaffing van het stelsel der getrapte verkiezingen. Een sterke oppositie in den Landdag was noodig, ook als een waarborg tegen een staats- streek. Auer sprak twee uur lang, waardoor Liebknecht eerst heden aan het woord zal komen. Beknopte Mededeelingen, Het Panamaproces is tot half December uitgesteld. De vrees dat het in Engeland ook tot een algemeene crisis in de katoennijverheid zal komen, neemt toe, daar steeds meer patroons zich vóór de loonsverlaging met 5 verkla ren. Vandaag zou een beslissende vergadering worden gehouden. Op het congres der Engelsche spoorweg beambten is een geheele zitting gewijd aan de bespreking van de beschuldigingen tegen den al- gemeenen secretaris Harford, die verdacht wordt van onbescheiden mededeelingen aan de bladen te Birmingham, waardoor de crisis op den Noord Oosterspoorweg een ongunstigen afloop had. De Duitsche volkspartij had besloten den 18en Mei 1898, den 50en gedenkdag van de samenkomsten van het eerste Duitsche parle ment te vieren. Er verheffen zich stemmen tegen de wijze, waarop deze zaak is aangevat, d. w. z. van een partijstandpunt. Men meent, dat geen der tegenwoordige partyen, allerminst de volkspartij, op den bodem van de partijen van voor 50 jaren staat, zoodat het verkeerd is, van bedoelde herdenking een partijfeest te maken. Alle Duitsche partijen behooren aan de feestviering deel te nemen. - De reeds in ons vorig nommer onder Laatste berichten vermelde mededeelingen van de Münchener Neueste Nachrichten hebben een bijzondere beteekenis, nu de prins-regent daarin wordt voorgesteld, als het struikelblok tegen de oplossing van het geschil over de militaire rechtspleging. Het gerucht had geloopen, dat de keizer tijdeus de jongste legeroefeningen had getracht den prins te bewegen, zijn verzet op te geven. Thans blijkt uit het Münchener blad niet alleen dat de prins, als van den keizer aandrang uitging, zich niet heeft laten overhalenmaar tevens waarom de prins zoo vasthoudt aan een Beiersch militair erechtshof. In zulk een instelling ziet hij een der prerogatieven van de kroon, en daaraan wenscht hij als regent niet te tornen,- slechts drager van de kroon, niet hij die het koninklijk gezag waarneemt, heeft daarover te beslissen. Het blad meent echter dat, ook in vele Beiersche kringen, de rechten van Beieren in deze niet onbetwistbaar worden geacht, en daar over zou eerst do beslissing dienen te vallen eer men verder kon gaan. - De Duitsche regeering heeft geweigerd zekeren Neumann de exequatuur als Ameri- kaansch consul te verleenen. Deze Neumann zou betrokken zijn geweest bij een onderne ming tijdens de wereldtentoonstelling te Chicago, welke onderneming den Duitschers nog al schade heeft berokkend. De Zwitsersche national? raad heeft het wetsontwerp tot naasting en bondsexploitatie van een deel van het spoorwegnet aangenomen met 98 tegen 29 stemmen. Er bestaat op ondergeschikte punten nog verschil tusschen den nationalen- en den staats raad, maar men gelooft, dat dit de volgende week wel in orde zal komen. De Zwitsersche kiezers zullen in Februari worden geroepen zich over deze zaak uit te spreken. Bij de verkiezingen in Noorwegen hebben de liberalen de overwinning behaald en 15 zetels op de conservatieven veroverd. - Naar de Ind. Beige mededeelt, is de jongste nota van generaal Woodford aan het nieuwe Spaansche kabinet noch naar vorm, noch naar inhoud een ultimatum, maar in zeer vriendschappelijke bewoordingen gesteld. De regeering te Washington uit daarin den wensch te mogen vernemen wanneer Cuba tot rust ge bracht zal zijn. Zij hoopt vóór 31 October antwoord op deze vraag te mogen ontvangen, opdat president Mac Kinley gelegenheid hebbe daarvan mededeeling te doen in een boodschap, welke hij bij de wederbijeenkomst der Ameri- kaansche kamers in Nevember aan deze licha men hoopt te richten. Sagasta zal een gematigd antwoord geven, en verklaren, dat hij in afwachting verkeert en al zulke maatregelen zal nemen, welke noodig zijn. Een definitieve beslissing zal echter eerst worden genomen, als bekend is welken indruk het programma der regeering op het land heeft gemaakt. Nog wordt gemeld, dat Donderdag onder voorzitterschap der Regentes een ministerraad plaats had. De premier Sagasta deelde de be sluiten mede, den vorigen dag ten opzichte van de Philippijnen genomen, en voegde er bij, dat de regeering den toestand grondig moet onder- I zoeken, teneinde de noodige maatregelen te nemen, om de zaken weer in bet normale spoor te brengen. De brief van generaal Weyler aan den afgetreden premier Azcarraga zal nog een staartje hebben. Gelijk wij reeds mededeelden, gaven de termen van dat schrijven Martinez Campoz aanleiding zich gekwetst te gevoelen. Maar wie heeft die beleedigende taal nu open baar gemaakt Martinez Campos heeft Azcar raga, den geadresseerde, om opheldering doen vragen, maar kreeg ten antwoord dat Azcar raga er vreemd aan was. Over generaal Weylers opvatting van den toestand wordt uit Havanna gemeld, dat hij bij de ontvangst van een delegatie, die den wensch uitsprak dat hij het bevel zou blijven voeren, verklaarde dat hij er zeker van was den oorlog tot een einde te zullen brengen; maar de oorlog moet met den oorlog bestreden worden. „Ik blijf getrouw aan mijn stelsel en zal het bestuur over het eiland en het opper bevel over de troepen liever nederleggen dan het te wijzigen," zeide de opperbevelhebber. Te Galatz heeft men een uit Genève her komstig pak in beslag genomen, dat oproe pingen bevatte aan de in Roemenië levende Armeniërs, die daarin werden aangespoord de revolutioanaire beweging tegen Turkije te steunen. Eenige personen zijn deswege in hech tenis genomen. De Turksche minister van finantiën Na- zif-pacha is door Tewfik-pacha vervangen. De beteekenis dezer wijziging in het kabinet ligt daarin, dat de afgetreden minister zich de vijandschap zijner collega's op den hals haalde, door zijn voorstellen betreffende de salarissen der ambtenaren, waardoor het mogelijk zou zijn geworden de soldij beter uit te betalen. Nazif-pacha had zich het laatste jaar bijzonder verdienstelijk gemaakt, door het verschaffen van de middelen, welke noodig waren tot het voeren van den oorlog. De Grieksche regeering heeft twee lich tingen der reserve naar huis gezonden, evenals de geheele vloot-reserve. Het torpedo-eskader, dat ook niets heeft uitgevoerd, is te Pireaus Te Athene heeft een Oostenrijksch schip dezer dagen moeilijkheden gehad. De eerste, vrij onbegrijpelijk berichten werden door het Weener Fretndenblatt als volgt aangevuld. De JJoi/tfs-stoomboot Maria Theresia kwam op weg naar Konstantinopel te Prieaus aan, waar zich het gerucht verspreidde, dat zich 100 ge vangen Kretenzers aan boord bevonden. De bevolking liep te hoop en drong tot op de boot door. Vergeefs verzekerde de haven meester der menigte, dat hij met vijf vertrouwde mannen het schip zou onderzoeken, waarop de Oostenrijksche gezant de hulp van den com mandant van een ander schip inriep en de Grieksche regeering bericht zond. Zoo spoedig mogelijk kwamen daarop mariniers de orde herstellen en het schip schoonvegen. In verband met deze zaak zijn de haven meester en een hoog politiebeambte ter be schikking gesteld. Een niet te controleeren sensatietijding wordt uit Konstantinopel aan een Engelsoh blad geseind. Een daar uit Klein Azië aange komen Europeesch ambtenaar deelt mede, dat alles daar gereed is voor een nieuwen moord op de Armeniërs. Men wacht, evenals bij vorige gelegenheden, op een wenk van hooger hand. De Mooren van het Riff worden, ondanks de aanwezigheid van het Europeesche eskader, hoe langer hoe overmoediger. Zij weigeren de uitlevering der gevangenen, tenzij hun gevan gene stamgenooten worden losgelaten en een door hen zeiven te bepalen loBgeld worde be taald. Italië heeft voor de invrijheidstelling der Italianen 30.000 dollars geboden, maar dit aanbod is afgeslagen. De aanvang van den strijd tegen de Afridi's laat zich nog wachten. Toch had reeds een voorpostengevecht plaats, waarin de Engel- schen éen man verloren. De gezanten van drie groote mogendheden hebben bij de regeering van Peru aangedron gen op opheffing der bepaling, welke verbiedt de huwelijken van niet-katholieken in te schrij ven. De regeering antwoordde, dat zij het congres zou aanraden in dien zin te beslissen. Yertrokken en aangekomen scliepen. Vlissingen, 8 Oct. Binnengekomen Donderdag avond het Nederl. stoomschip Konin gin Wilhelmina, van Rotterdam, na aldaar te hebben gedokt. HANDELSBERICHTEN. Graanmarkten enz. Vlissingen, 8 Oct. Boter 1.10 1.02. Eieren f 5.20 A per 104 stuks. Amstebdam, 8 Oct. Raapolie 28%. Lijn olie 25 y4 a contant. Cüreghem-Anderlecht, bij Brussel, 7 Oct. Ter veemarkt van heden (Donderdag) waren 1281 stuks runderen aangevoerd, waarvan 538 ossen, 141 stieren en 602 koeien en vaarzen. De prijs per kilo levend gewicht was voor ossen 0.76 tot 0.86 francsstieren 0.57 tot 0.67 francskoeien cn vaarzen 0.57 tot 0.67 francs. Staatsleeningen. Koers v: Per telegraaf Gisteren Heden 7 8 Oct. Oct. NEDERLAND. pCt. Bedrag Slakken Cert. N. W. .'Sell. 21/2 1000 88I/3 88}* dito, Obl3 n 1000 999/os 999/16 dito Cert3 1000 983/4 9811/]6 HONG. dito g«udl. 5 -» 100 ITALIË. Ins. SB/81 6 Lir, 100-100000 87}* OOSTENRIJK. Obl. Mai-November,5 fl. 1000 858/g 853/g dito Jan.-Juli.5 1000 857/8 8513/16 dito dito Goud.4 200-1000 POLEN. Obl. S. 44 4 Z.R. 500 94 93% PORT. O. B. 5S/B met ticket8 21®/g 219/ig dito dito 1888/69' Ins. 5e S. 1854 5 Z.R. 600 74 dito 80 gec. dito 4 125-625 dito 1889 dito 4 R. 135 981/4 98S/4 dito 93 6e Em. 4 G.R. 135 dito 94 6e Em. 4 R. 135 100S/R 997la Obl. L. 1867/69 4 20-100 102 1017/. Cert. v. B. Asgn. 6 P.R 1000 dito 1884 goud 5 G.R. 125-1000 10416/1B 10415/™ SPANJE. O. B. Per. 4 Pes. 1000-24000 68}* 5912 dito bin. Perpet. 4 Pr. 600-25000 TURKIJE. Geprir. 4 fr. 540-2500 876/8 Ceconv. serie D. 4 20-2000 22}* 22% dito dito C. 20-100 24U/16 245/g EGYPTE. O. L. 76 4 20-100 ditosp. dito 1876 31/g u 20-100 EtAZILIE. Obl. Londen 18884 1000 dito Obl. 1889 4 637/8 637/g VENEZUELA 1881 4 100-600 38 37 Indnstrieele en Flnancieele ondernemingen. NEDERLAND. pCt. N.W. en Pac. Pbr. 5 500-1000 581/8 68U/i6 Ned. Hand. Msch. A. rescontr5 1000 1875/™ 1371/4 N.-I. Hand. A. 150 89 89}* Zeeland Aand... 600 dito dito Pr. dito 600 dito Obl. 1886.. 8 1000 DUITSCHLAND Cert. Rijksbank Aand. Amsterdam R.M. 2000 OOSTENRIJK. A. O. H. Bfl. 600 Spoorwegleeningen. NEDERLAND. pCt. Holl. Spoorlil}* Mij tot Expl. van St. Spw. Aand. f 250 - 105 Ned. Ctr. Spw. A. 2B0 dito Obligatie... 1000 N.-I. Spw. Aand. 250-1000 N.-B. Boxt. Obl. geetemp. 1875/80 100 ITALIË. Spoorw. leening 1887/89 Lir. 600-3500 547/8 5416/™ Vict. Em. Sp. O. 8 w 600 Zuid-Ital. Sp. O. 3 500-5000 587/8 581% OOSTENRIJK. F. O. Spw. OU. 3 fr. 500 91 POLEN. W. W. A. Z.R. 100 RUSLAND. Gr. Sp. Maatsch. Obligatie 41/g 500 dito dito dito 4 11 1125 100}* Balt. Spw. Aand. 3 25-1250 661/ja Knrk Ch. Az. O. 4 4 100 1013/. Mosk. Smol. dito 5 f 1000 AMERIK. Crt. P. O 6 4 1000 100}* dit. Calif. Org. dit. 5 1000 101}* 101}* Chic. N.-W. Cert. Aand500-1000 ditolehypt. Cert. 7 1000 1248/. dito Mad. Ex. Ob. 7 500-1000 112 Menominie dito 7 600-1000 N.-W. Union dito 7 600-1000 Win. St Peter dito 7 ,1 500-1000 dito S. W. Obl. 7 500-1000 Illinois C. v. A. 7 600-1000 dit. Leas L. St. Ct. 4 600-1000 St.P. M. M. Obl. 7 600-1000 Un. Pac. Hfdl. dit. 6 11 1000 Premle-Leeningen. NEDERL. St. Am. 3 100 Stad Rotterdam.3 100 1061/u BELGIE. St. Antw. 188721/0 fr. 100 dito Brussel 1886 21/j 100 102B/g 103 HONG. Staatsl. 1870 fl. 100 OOSTENRIJK. Staatsleening 1854 4 260 dito 18605 500 dito 1864100 1601/8 Cred. inst. 1863 100 RUSL. Staatsl. 1864 5 100 dito 18665 100 SPANJE. St. Madr. 8 100 841/™ 88*/é TURKIJE. Spoorwl. 3 400 »78/4 Prezen van Coupons en losbare Obligatiën. Amsterdam 7 October. 8 October Oostenrijk Papier21.05 n 21.05 Oostenrijk Zilver21.05 81.0B Diverse in 411.68 11.63 met affidavit.i> 11.98 n 11,93 Fransche47.60 47.60 Belgische47.50 47.50 Pruisische68.75 Hamburg Russene 1.22 Goudroebel.. Russen por Z. R1.26 Poolsche per Z. R.u Spaansche buitenln 47-60 11 Binnenl....tf 1.65 Amerik, in dollars.... 2.46}* Speciekeer*. GOUD Wisbt. Souv. 12.05 ƒ12.15 20 mk.11.80 a 11.90 20 fr. 9.521/4/0.281/2 1.8tf)f 1.2B "ii 4LÖÓ 1.66 11 8.47 Stukk. v. 6 fr. 2.35/2.40 Prff. Zilver 1.75 1.70 GEMEENTERAAD. De burgemeester van Middelburg, maakt bé kend, dat op Woensdag den 13 October 1897, des namiddags te 3 nnr, een openbare zitting van den gemeenteraad zal plaats hebben, ter behandeling van de onderstaande zaken 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming van een lid der commissie van toezicht op het lager onderwijs. 3. Benoeming van eene onderwijzeres voof school B. 4. Voordracht van het bestuur der gods huizen en het burgerlijk armbestuur tot benoe ming van J. Meyers tot gemeente-geneeskundige in- en bniten de gestichten. 5. Benoeming van een leeraar in de oudé talen en de oude geschiedenis aan het gymnasium. 6. Voorstel van burg. en weth. tot nadere regeling der jaarwedde van den leeraar in de geschiedenis aan het gymnasium. 7Adres van het bestuur der ambachtsschool om een stuk grond in de Geere in koop of erfpacht te mogen verkrijgen, met voorstel van burg. en weth. 8. Adres van W. K. Hefing aangaande dé toepassing van het tarief betreffende de leve ring van duinwater ten aanzien van de stoom- wasscherij „de Vlijt". 9. Adres van het college van regenten van het huis van bewaring betreffende den toestand van de bestrating van de Teerpakhuizenstraat, 10. Adres J. T. van der Weeleomhetstilk erfpachtsgrond, waarop zijne huizen in de Sta tionsstraat wijk P no. 44b en no. 44c staan, te mogen koopen, met voorstel van burg. en weth. 11. Voorstel van burg. en weth. tot het geven van machtiging aan het bestuur van den MiddelburgVlissingschen rijweg tot het doen rooien van boomen langs dien weg. 12. Suppletoir kohier no. 1 inkomstenbé* lasting 1897. 13. Staat oninbare posten inkomstenbelas ting 1897. Middelburg, den 8 October 1897. De burgemeester voornoemd, W. J. SPRENGER, L. B,

Middelburgsche Courant | 1897 | | pagina 3