Verschillende Berichten. Zij zouden zeker dankbaar geweest zijn voor bet. goschonkene, zooals het ook de aanwezigen waren, die, als 'tware angstig om iets te mis sen, met de diepste aandacht en stilte luisterden, maar toch ook niet nalieten telkens hunne erkentelijkheid te betuigen en getuigenis at' te leggen van hun enthousiasme. Het viertal had, meenen wij,hier een veel dank baarder gehoor dan, luidens de berichten inde bladen, den avond te voren te Rotterdam. Na het slotnummer, het naïeve maar daarom lang niet gemakkelijkeHans und Grate van Eccard, dat ook aan Rogmans de gelegenheid gaf even met zijne stem te schitteren, kwam aan de toejuichingen geen einde, waarop de uitvoerders dit nummer nog eens gaven. LANDBOUW. VEEFOKKERIJ. Werd reeds gedurende eenige jaren de paar denfokkerij krachtig van rijkswege gesteund, de veefokkerij mocht zich niet in gelijke sym pathie verhengen. Na jarenlang aanhouden door belanghebbenden is echter ook thans voor de verbetering der veefokkerij een rijks-subsidie beschikbaar, en is in onze provincie de afdeeling Zeeland van het Ned. Rundvee-Stamboek met het beheer dier subsidie en de uitvoering van de te nemen maatregelen belast. In de vol gende maand zullen, als gevolg daarvan, voor het eerst door de geheele provincie keuringen gehouden worden van tweejarige stieren, waar voor belangrijke prijzen beschikbaar zijn. Om deze nuttige zaak zooveel mogelijk bekend te maken, verzocht men ons het voor die keu ringen geldige reglement hier op te nemen. Mogen thans de Zeeuwsche veefokkers toonen. dat zij het streven der regeering, om ook dezen tak van het landbouwbedrijf te steunen, waar- deeren en met een groot aantal stieren aan de aanstaande keuringen deelnemen. REGLEMENT voor de provincie Zeeland, bedoeld in art. 3 van het reglement aangaande de ondersteuning van de veefokkerij van Rijkswege. L Van de b ij dragen enpremi Art. 1. De gelden, door den staat over eenkomstig art. 1 van het hierboven genoemd reglement toegestaan, worden na aftrek van de noodzakelijke kosten, bedoeld in de laatste alinea van dat artikel, bestemd voor Bijdragen voor het onderhoud van stieren die minstens 2 breede tanden hebben. Art. 2. Voor de toekenning dier bijdragen wordt de provincie verdeeld in zeven keurings kringen. De eerste kring bestaat uit W alcheren: de tweede uit Schouwen en Duiveland; de derde uit Tho 1 en en St. Philips- land; de vierde uit Z u i d - B e v e i a n dde vijfde uit Noord-Beveland; de zesde uit Zeeuwsch- Vlaanderen (Westelijk deel), en de zevende uit Zeeuwsch-Vlaan- deren O oste 1 ij k deel). De toekenning geschiedt na keuring, over elk dier kringen vergelijkenderwijze, onder dien verstande, dat voor bijdragen alleen in aan merking komen stieren, die a op zichzelf beschouwd, waardig zijn om te worden bekroond; b in den kring, waar de keuring plaats heeft, tehuis behooren of aldaar worden gestationeerd; en c in een der rundvee-stamboeken zijn opgeno- mon of ter opneming daarin worden aangeboden. Art. 3. De bijdragen worden tot drie ver schillende bedragen gegeven. De verhouding dier bedragen is als 321. In de kringen, genoemd in het voorafgaand artikel, worden beschikbaar gesteldin den eersten, tweeden, derden en zes den kring elk 2 bijdragen van elke categorie in den vierden en z e v e n d e n elk 3 en in den v ij f d e n 1 bijdrage. Wanneer de bijdragen, voor een dezer krin gen uitgeloofd, niet ten volle kunnen worden uitbetaald, kunnen de vrij-vallende gelden door het bestuur van de afdeeling Zeeland van het N. R. St., op voordracht der keuringscommissie, worden gebruikt tot het verleenen van by dra gen aan stieren in kringen, waar meer bekro- ningswaardige dieren dan beschikbare bijdra gen aanwezig waren. Art. 4. De aanneming van eene onder houdsbijdrage verplicht den eigenaar van den stier om dat dier tot den len Mei van het jaar volgende op dat, waarin de keuring plaats heeft, ter dekking beschikbaar te houden in den kring, waarin het gekeurd werd, tegen een dekgeld, de som van 2.50 niet te boven De prijzen voor de in November a s. te Louden keuringen bedragenvoor lsten prija f 45, 2den prijs f 30 en 3den prija (15. grooter en grooter werd. Zij zag dat Rood en Wit- den Generaal inhaalde, zoodat het weldra tusschen die twee zou staan; maar nu Kwam Rood en blauw weer vooruit en Celia riep met gevouwen handen„O waarom loopt hij niet harder Op datzelfde oogenblik versnelde het paard zijn draf en met inspanning zijner volle kracht, welke dc jockey wijselijk gespaard had, bereikte hij den paal, even voor den Generaal. „Nu heeft hij toch gewonnenriep Celia, en pakte Damer in haar verrukking onbewust bij den arm. Daarop bleef zij stil zitten te midden van het gejuich en gegil, totdat zij Riversdale en Derk naar de tribune zag komen. „Ik ben toch zoo blijriep zij uit, Ri versdale de hand toestekende. „Ik was zoo bang dat Red Gauntlet het zou verliezen; ik beefde van angstmaar wat liep hij prachtig op het laatst." „Dank u wel. Ik was vrij zeker van hem Hoe aardig van u dat gij mijne kleuren draagt, Vindt ge niet Derk Dat heeft mij zeker geluk aangebracht „Ja, Celia moet wel een trouwe bondge noot zijn, om zich zoo toe tc takelen. Zij kon moeielrjk iets bedacht hebben dat haar minder goed staat," zei Derk op afkeurenden toon, zoodat zij tot achter haar ooren bloosdewant. zij vond haar toilet zelf mooi en hoopte dat hij er mee ingenomen zou zijn. Zij voelde zich niet alleen bedroefd, maar gekrenkt. Hy had toch wel kunnen wachten Art. 5. Eigenaren van stieren, waarvoor bijdragen zijn toegekend, ontvangen, met af wijking van het in het voorafgaand artikel be paalde, deze ook, wanneer het dier sterft, of wanneer het door eenig gebrek, buiten toedoen van de eigenaars, niet meer aan de gestelde voorwaarden voldoet. De eigenaren, wier stieren in de in de voorafgaande alinea vermelde gevallen verkee- ren, zijn verplicht binnen drie dagen na den dood of na het ontstaan van het gebrek daar van per aangeteekenden brief kennis te geven aan den voorzitter van het bestuur van de afdeeling Zeeland van het N. R. St., die onver wijld een onderzoek doet instellen en daarvan in de eerstvolgende bestuursvergadering ver slag doet. Het bestuur voornoemd beslist, zoo noodig na den stierenhonder te hebben gehoord, of de bijdrage al of niet mag verleend worden. II. Van de keuringscommissien. Art. 6. In elk der kringen, genoemd in art. 2 van dit reglement, wordt eene keurings commissie benoemd. Elke commissie bestaat, behalve uit het door den minister van binnenlandsche zaken, overeen komstig art. 3, 2e alinea van het algemeen reglement te benoemen lid, uit den inspecteur van het N. R. St., onder wiens ressort de be trokkene kring behoort, en drie leden, te be noemen door het bestuur der afdeeling Zeeland van dat stamboek. De benoeming van laatstgenoemde leden geschiedt voor den tijd Yan drie jaren uit dubbeltallen, opgemaakt door de leden van het N. R. St. afd. Zeeland in den kring, waarvoor de commissie moet keuren. Tot opmaking dier dubbeltallen worden de leden in elk der kringen voornoemd in verga dering bijeengeroepen door de commissarissen; bedoeld in het huishoudelijk reglement voor de afd. Zeeland van meer genoemd stamboek. Voor die vergaderingen gelden de bepalingen, om schreven in voornoemd reglement. De leden zijn bij aftreding dadelijk herkies baar, terwijl iu tusschentijdsclie vacaturen ge heel op dezelfde wijze wordt voorzien. Tusschen de leden van een zelfde commissie mag geen bloed- of aanverwantschap bestaan tot in den derden graad. A r t. 7. Aan de keuringscommis3iën wordt een secretaris toegevoegd. De secretaris heeft geen stem en kan voor meer dan eene of voor alle commissiën worden aangesteld. Zijne be noeming geschiedt telkens voor den tijd van één jaar door het bestuur der afd. Zeeland van het N. R. St. Art. 8. De keuringscommissiën benoemen uit hun midden voorzitters. Bij ontstentenis van den voorzitter treedt het oudste lid in jaren als zoodanig op. Geen vergadering of keuring mag plaats hebben indien niet minstens drie leden tegen woordig zijn. Art. 9. Voor iedere keuring, die zij bij wonen, ontvangen de drie door het Stamboek- bestuur te benoemen leden ieder f 6. Eene gelijke vergoeding wordt toegekend aan den secretaris der keuringscommissie voor elke door hem bijgewoonde keuring. III. Van de keuringen. Art. 10. In eiken kring worden ten minste op zooveel plaatsen als er stellen-bijdragen beschikbaar zijn, keuringen gehouden. Art. 11. Het bestuur van de afd. Zeeland v. h. N. R. St. bepaalt, in overleg met de keu ringscommissiën, de gemeente, den dag en het uur waarop de keuringen zullen gehouden worden en zorgt dat tijd cn plaats der keu ringen tijdig worden bekend gemaakt. Art. 12. Om aan eene keuring te kunnen deelnemen wordt vereischt aangifte bij den voorzitter van de keuringscommissie, minstens een half uur vóór het voor de keuring gestel de uur. Het deelnemen aan de keuring bewijst, dat de eigenaar van den aangegeven stier bereid is zich aan dc in dit reglement gestelde eischen te onderwerpen. Art. 13. Zoo spoedig mogelijk geeft elke keuringscommissie verslag van de in haren kring gehoudene keuringen met opgave van de volgorde der dieren, welke hekroniugswaardig met die aanmerking tot ze alleen waren. Zij wendde zich dus tot Lord Riversdale en zei „Ik ben blij dat gij tevreden zijt en hoop dat uwe kleuren ook mij geluk zullen aanbrengen, al vindt mijn man dat zij mij leelijk staan." „Dan zouden het al zeer zonderlinge kleuren moeten zijnzei Riversdale. „Wilt gij van avond het bal met mij openen „Heel graag" zei Celia, haar man toornig aanziende, omdat hij naast Lady Phipps was gaan zitten. Celia deed een wandeling aan den arm van Lord Riversdale, een soort van triomftocht, en maakte kennis met een menigte lieeren en dames, die zich beijverden om voorgesteld te worden. Men vond haar algemeen lief en vriendelijk, doch een beetje druk en te opzich tig gekleed. Nadat er nog een wedren was geweest, liet zij haar man halen, daar zij naar huis wilde gaan om te rusten voor het bal. „Ik zal u naar het rijtuig brengen, maar spreek eerst Lady Phipps aan, gij hebt haar geheel verwaarloosd." Zij was te trotsch om onbeleefd te zijn en wisselde dus een paar woorden met die vrouw, die haar zoo onsympatiek was, en wenschte haar ten slotte toe, dat zij haar man beter mocht vinden als zij thuis kwam. „Zij zal van avond een van de schoon heden van het bal zijn" zei Rivers, zijn vrouw haar het rijtuig brengende.„Die weet zich te zijn, en de door elk dier dieren behaalde punten. Zoodra al die verslagen zijn ingekomen, stelt het bestuur der afdeeling Zeeland v. h. N. R. St., ook met inachtneming van het bepaalde in art. 3 laatste alinea van dit reglement, vast aan welke dieren bijdragen moeten worden toegekend. IV. Van het geldelijk beheer. A r t. 14. Het geldelijk beheer, uit dit Reglement voortvloeiende, wordt gevoerd dooi den penningmeester der afd. Zeeland van het Ned. Rundvee Stamboek. A r t. 15. De uitbetaling der onderhouds bijdragen geschiedt dadelijk nadat de spring- lijsten, die gratis aan de eigenaren zullen verstrekt worden, behoorlijk ingevuld aan den penningmeester zullen zijn teruggezonden. Die lijsten moeten, om aanspraak op de bijdrage te kunnen maken, vóór 1 Juni, het jaar vol gende op de keuringen, ingezonden zijn. Art. 16. Jaarlijks in de maand Februari doet de penningmeester rekening en verant woording over het afgeloopen kalenderjaar aan het bestuur. Deze rekening wordt overigens ingericht op de wijze, aangegeven in art. 10 van het in het hoofd aangehaalde reglement aangaande de on dersteuning van rijkswege aan de veefokkers. De voorloopige hoofdcommissie voor eene in 1898 te Rotterdam te houden internationale tentoonstelling van bakkerij en kookkunst deelt mede, dat de deelneming in het waarborg fonds aller verwachtingen overtrof. De cijfers gaan nu reeds eenige duizenden guldens te boven den waarborg der bakkerij-tentoon stellingen in Amsterdam in 1886 en 1894. Zoowel uit het buiten- als uit het binnenland kwamen bereids talrijke toezeggingen voor belangrijke inzendingen. Amsterdam had Donderdag een half mil- lioen inwoners. Te Klaaswaal blijft maar altijd door ver schil bestaan tusschen raad en burgemeester. De gemeenteraad heeft nu besloten den minis ter van binnenlandsche zaken te verzoeken den burgemeester D. Klnifhoofd te willen gelasten ten spoedigste den brief, welke door dezen wederrechtelijk wordt achtergehouden, te wil len overleggen aan den secretaris, om alsnog de notulen op te kunnen stellen en verder den burgemeester te willen bevelen, zich zoo te ge dragen, dat door hem niet langer de admini stratieve werkzaamheden worden bemoeilijkt." In de tweede plaats werd besloten de tus- schenkomst van den minister van binnenlandsche zaken in te roepen, om den burgemeester te willen bevelen, den raad in de gelegenheid te stellen de notulen van 2 Januari 1897 overeen komstig de waarheid op te maken en vast te stellen. De jongste vergadering van de Ned. On- derwijzers-Propaganda Club voor drankbestrij ding heeft een gezette gedachtenwisscling ge voerd over de vraag of de blauwe knoop als onderscheidingsteeken dient gedragen of niet. Een der leden meende dat de knoop moet achterwege blijven, wijl die bij het grocite pti- bliek weerzin wekt, terwijl een ander lid het dragen ervan wenschelijk en noodig achtte als middel van herkenning en van propaganda. Het belangrijkste, nl. tot welk resultaat men kwam, wordt niet gemeld. De jongen, die zich, zooals wij in het vorig nommer mededeelden, bij de politie te Rotterdam heeft aangemeld, zeggende een moord gepleegd te hebben, heeft, ofschoon slechts 18 jaar oud, een verschrikkelijk verleden achter zich. Van zijn tiende jaar af hebben zijn ouders niets dan verdriet van hem gehad, maar onbe schrijfelijk moet het zijn wat zijne ouders tus schen zijn 12e en 14e jaar met hem hebben uitgestaan en het aantal diefstallen, waaraan hij zich schuldig maakte, moet verbazend wezen. Het eind was dat hij naar den Kruisberg ge zonden werd. Daar was zijn gedrag zoodanig, dat hij herhaaldelijk straf had en dikwijls krom gesloten lag op water en brood. Uit den Kruis berg wist hij te ontvluchten en toog toen dadelijk op weg, om zich aan nieuwe dief stallen schuldig te maken, waarvoor hij gestraft werd met gevangenisstraf, welke hij te Arnhem onderging. Van uit de gevangenis kregen zijne ouders de prachtigste brieven, zoodat zij wer kelijk hoopten dat hij verbeterd was. Dezer dagen was zijn straftijd om, doch al spoe dig zou het blijken, dat de hoop zijner ouders kleeden." - „Ja, zulke zachte kleuren staan oudere dames zeer goed," zei Celia zacht. „Gij gaat vooruit," hernam Rivers lachend, dat was een prachtige zet. Geloof mij, Lady Phipps zal nog eenige jaren heel mooi zijn. Wees niet brommig. Dat staat u niet.' - „Niet Het is al heel jammer dat noch mijn humeur, noch mijn kleeren mij staan. O daar is Damer Gaat gij mee naar huis - „Heel graag; ik heb er genoeg van. Preston is ook gereed." Celia was blij toen ze in het rijtuig zat; want ze voelde zich dood moede en hare ver wachtingen voor het bal waren zeer gedaald. Thuis komende, sloot zij, zoodra zij ontkleed was, haar deur af en weende zich in slaap. Het bal was buitengewoon schitterend en bleef nog lang in de herinnering der Berk- hamptoners leven. Lord Riversdale kwam met verscheiden mooie dames, evenals andere notabelen en de rijke vrouw van Derk Rivers viel de meeste dames mee. Zij was nu geheel in het wit en zag er allerliefst uit. naar stemming was echter nog ver van opgewekt, daar het haar hinderde dat Derk zich niet was komen verontschuldigen over zijn lompheid van 's morgens. Zij voelde dat zij, indien zij hém door een driftig woord beleedigd had, bereid zou geweest zijn om het op allerlei manieren goed te maken. Waarom j ijdel was. Wel kwam hij eerst 's avonds bij zijne ouders thuis, in plaats van 's middags, doch daarop werd aanvankelijk niet gelet. Zijn vader had de beste voornemens met hem, doch het mocht niet baten. Op een oogenblik, dat zijn vader even het huis verlaten had, plaatste hij zich opeens met een geladen revolver voor zijne moeder en eischte al zijn goed en geld. Als zij het niet dadelijk gaf, zou hij haar een kogel door het hoofd jagen. Zijn moeder, doodverschrokken, gaf hem het gevraagde, waarop hij het huis verliet. Een paar dagen later vertoonde hij zich andermaal aan het ouderlijke huis; alles was hij kwijten hij had bijna geen kleeren aan het lijf. Hij zag er uit als een echte vagebond. Ook toen eischte hij weder geld, dat hij medenam, en daarna is hij niet teruggeweest, totdat hij zich bij de politie aangaf. Het is der politie nog niet gelukt iets om trent een gepleegden moord te ontdekken. De jongen, die tijdelijk te Overschie gevangen zit, heeft nu weer aan de politie gezegd dat, als men hem vrij liet, hij de plaats der misdaad zou aanwijzen. Door middel van inklimming is bij een dame aan do Laan van Meerdervoort te 's-Gravenhage voor een waarde van 3 a 4 duizend gulden aan geld en sieraden ontvreemd. Een fourier der infanterie te Leiden, ver dacht van verduistering van equipementstukken en in verband daarmede in voorarrest, is op geheimzinnige wijze uit de arrestantenkamer en de kazerne verdwenen. Een juffrouw, die in Arena te Amsterdam tot amusement van het publiek als „tandlucht- vaarster" optreedt, is bij het afspringen met haar hoofd tegen een paal geslagen, waardoor zij drie tanden heeft verloren. Dit is betrek kelijk een goede afloop te noemen, maar door dit ongeluk is de arme ziel haar brood kwijt, want met kunsttanden zal zij hare toeren wel niet kunnen verrichten. Te Haarlemmermeer is het 5-jarig zoontje van een landbouwer bij het op hol gaan dei- paarden van den wagen gevallen het kind ge raakte daarbij onder een der wielen en bekwam zoodanige kneuzingen, dat het spoedig daarna overleed. Tegen den bekenden wielrijder J. Klin kenberg te Loosdrecht, die een hond bezigt als gangmaker, is proces-verbaal opgemaakt wegens het plaats nemen op een met een hond bespannen voertuig. Te Koekange is Zondagavond weer geducht gevochten. Een boerenjongen, 20 jaren oud, kreeg met een mes zeer ernstige sneden over het aangezichteen paar sneden over het voor hoofd zijn zelfs diep in het been gedrongen, en eene is over de oogen aangebracht. Bij een ander heeft men het mes onder het oog in de oogkas gestoken en hem verder diepe wonden over de wangen toegebracht. De schuldige is opgespoord. De twist is aangekomen over een meisje. Ter beschikking van den officier van justitie te Roermond is gesteld een in de rijkswerkinrichting te Veenhuizen verpleegd persoon, die zich beschuldigt de moordenaar te zijn van den jachtopziener te Vlodrop, die vóór 4 jaar in zijn functie was doodgeschoten. Hij wilde zijn geweten ontlasten, dat hem den vermoorde steeds in liopeloozcn toestand voor stelde. Een jongmensch uit Hoogezand, dat veel misbruik maakte van sterken drank, kwam met twee vrienden, allen beschonken, langs het kanaal en er werd besloten samen uit de grap gekleed te water te springen. De beide vrienden waren spoedig weder op het droge, maar toen de derde met veel moeite opge haald werd, was hij bewusteloos. Naar zijn woning vervoerd, overleed hij spoedig. Eenige weken geleden was hij ook al eens, maar toen ontkleed, in het kanaal gesprongen, waaruit hij toen gered werd. Thans heeft deze dron- kemansgril hem het leven gekost. Bij gelegenheid der kermis te Maasniel (Limburg) werd aldaar aan iemand uit Roer mond door een infanterist een steek met een mes in den rug toegebracht, welke diep in het lichaam doordrong, zoodat men voor zijn leven vreest. Koning Leopold keert dwars door Frank rijk huiswaarts, en zal te Rambouillet een bezoek brengen aan Fanre, bij wien hij blijft eten. kon hij dat ook niet? Zij nam zich voor niet meer te geven dan zij ontvingdoch schrikte bij de gedachte aan de koude toekomst, die haar wachtte, indien zij op dien voet met haar man moest omgaan. Zij was echter te trotsch om zich niet goed te houden en daar zij op een bal veel beter thuis was dan bij een wedren, kostte het haar dien avond weinig moeite. Zij verbaasde zich slechts dat er buiten Londen zulk een groot feest kon gegeven worden, waar alles zoo goed in orde was. Zij kwamen toen het dansen reeds begonnen was. Riversdale stond haar op te wachten en zei„O, foei mevrouw Rivers Gij hebt uw woord niet gehoudenIk heb mij moeten verschuilen, om niet in beslag genomen te worden door mevrouw Thorpe, die zoo zwaar danst „Mevrouw. Mag ik de tweede wals vroeg Laxelles. „En ik de tweede quadrille", zei Rivers dale. „Laat ik u aan Lady Carlingpord voor stellen, Derkmijnheer Preston „Bekommer u niet om mijik ben geen mededinger ik bedoel geen danser". Celia had gehoopt, dat haar man bij hare eerste verschijning in het publiek met haar zou dansen, maar hij deed het niet en het ergerde haar,dat hij Lady Phipps engageerde vooreen quadrille. Zij had hem wel willen weghalen en begreep tevens dat zij dwaas deed met Te Etampes is een kermistent ingestort. Er zijn 15 gekwetsten en 1 doode. Het aantal typhuslijders te Maidstone is tot 1440 gestegen. Een vandaar te Paddington (Londen) aangekomen persoon is ook door deze ziekte aangetast, waardoor groote ongerustheid en angstige geruchten ontstonden. De gele koorts in Amerika blijft zich uit breiden, en is reeds tot Jamaica overgeslagen, waar vooral de Europeesche soldaten worden getroffen, hetgeen tot een groote paniek leidde. Het kasteel Bensberg bij Keulen, waarin een cadettenschool was gevestigd, is Woens dagavond in brand geraakt. Uit vele omliggende plaatsen kwam de brand weer te hulp, waardoor alleen de linkervleu gel en de daaraangrenzende gedeelten werden vernield. Te Emmerik kan men zich voor 1, 2 of 3 maanden abonneeren bij den eenen of anderen kroeghouder. Er zijn er, die bij 't kwartaal geabonneerd zijn. Zij mogen dan wel niet zoo veel drinken als ze verkiezen, maar zij betalen nu minder voor de suaps dan iemand die er zoo nu en dan eens eentje pakt. Een zeer be kende abonnó van den drank, die een betrek king vervult, waar menschenlevens mee ge moeid zijn, betaalt in drie maanden schrikt niet, lezersde som van 60 a 70 M., d. i. 36 a 42 gld. In welk een toestand zoo'n man dagelijks verkeert, behoeft haast niet gezegd te worden. Normaal is hij nooit. (Seingever). De werkstakende vormers te Berlijn hebben besloten zich te vereonigen met de adviezen van het Gewerbegericht, dat zich over de werkstaking heeft uitgesproken. De hervatting van den arbeid hangt nu af van den loop der onderhandelingen tusschen de firma Borsig en haar vormers. In het Centraal-hotel te Berlijn is een stoombuis gesprongen. Drie personen, die zich in het ketelhuis bevonden, kregen door den stoom brandwonden. Op verzoek van den Czaar, die te Darm stadt vertoeft, is de koning van Siam derwaarts vertrokken. Uit Ancona komen berichten over het snelle stijgen van Convechia, waardoor de stad overstroomd isde bewoners worden met schuitjes gered. De spoorweg staat onder water. Een Fransch syndicaat werkt de plannen uit voor een nieuwen spoorweg in Syrië. De nieuwe lijn zou van Alexandrette uitgaan en 300 mijl lang zijn. Een naar Klondijke gezonden mijn- expert heeft bij zijn terugkomst te New-York verklaard, dat. de berichten over den goud rijkdom niets overdreven zijn. Jaren zullen er noodig zijn eer dat deel van Canada is ge ëxploiteerd. Sedert eenige dagen worden enkele deelen van Noord-Amerika door geweldige prairie- branden geteisterd. Uit Londen wordt aan de Daily Mail ge seind, dat men te Chicago zeer bevreesd is, dat het naderende vuur de stad zal aansteken. De grond om de stad wordt mijlen ver omge ploegd, om het vuur zoo mogelijk te stuiten. De stad Cleveland in Ohio wordt met ge heele verwoesting bedreigd, evenals andere steden in het Westen. Vele honderden zijn reeds van hun woning en al hun roerende have beroofd. Daar is de grond zoo hard, dat het middel van omploegen niet kan worden aangewend. Ook in Canada is de lucht met rook bezwan gerd door de geweldige woud- en prairiebran- den tusschen Montreal en Ottawa. Eenige dorpen, met een bevolking van 1500 personen, zijn geheel verdwenen. Het aantal omgeko menen is niet gering. Een trein van Ottawa is te nauwernood aan den ondergang ontkomen. Verkoopingen enz. Donderdagavond werden, ten overstaan van den notaris A. M. Tak, op de bovenzaal der sociëteit De Vergenoeging alhier, in het openbaar verkocht: een woonhuis en erf aan de Lange Singel straat wijk N no. 197, groot 1 are 8 ca., voor f 1200; een woonhuis en erf aan de Korte Noord straat wijk E no. 3, groot 94 ca., voor f 1616 een huis en erf, verdeeld in twee woningen met tuin, aan den Noord weg wijk S no. 25, groot 2 a. 15 ca., voor f 1225 een woonhuis en erf aan den Noordweg wijk jaloersch te zijnhet was immers louter be leefdheid. Toen Laxelles haar kwam halen vroeg zij hem echter dien dans te mogen blijven zitten, daar ze veel te moede was. Daarna was het heele bal een soort van droombeeld voor haar. Zij danstte en praatte met allerlei menschen, die haar onverschillig waren, doch Derk sprak zij slechts een paar maal eens kwam hij vragen of zij den vol genden dag bij Riversdale wilde gaan eten en de tweede maal liet zij hem roepen, om te zeggen dat zij naar huis wilde. Toen droeg hij Preston op om haar te begeleiden, daar hij met Laxel les nog wat moest blijven. (Wordt vervolgd.) Verkoopingen en Verpachtingen in Zeeland. Datum. Plaats. Voorwerpen. Iuformatiëa 12 Oct. Vlissingen, Huizen, Bosch. 12 Goes, Vee, De Vos. 13 Middelburg, Inboedel, Verbuist. 14 Middelburg, Vee, De Vos. 15 Westkapelle, Huizen. Loeff. 15 Westkapelle, Bouwland (verb.), Loeff. 20 Serooskerke, Hofstede, W. Verstegen en Hu vers. 25 Middelburg, Fabriek enz., Loeff en W. Verstegen.

Middelburgsche Courant | 1897 | | pagina 2