rechtszaken. onderwijs. kerkn'ieVws. LAATSTE BERICHTEN. Maritröen van Tam en Meel. echtgenoote zal hare medewerking verleenen bij de den 25en November a. s. door Vlming's ■mannenkoor te geven uitvoering van Scenen aus ilvr Frithjof Sage van Max Brueh. Op dit veelbelovend concert, dat geopend zal worden met Weilie des Gesanges van Mozart zullen, behalve In H Woud van R. Hol, ook eenige liederen door den heer en mevrouw Orclio worden ten beste gegeven. De groote steden van ons land hebben thans het voorrecht, dat in haar midden een ltaliaansch Operagezelschap optreedt en wel met succes. Het schijnt zeer goed te zijn. De bekende componist Mascagni zond aan de directie een brief om haar geluk te wenschen met dien uitslag. Het gezelschap kennende, verwonderde hem dat succes geenszins. Hij heeft zich bereid verklaard in de volgende maand over te komen, om persoonlijk zijne opera's te dirigecren, als Iiat cl iff, Amico Fritz. I Rantzau en Cavalier ia Rusticana. Volgens een onlangs uitgebracht rapport over de beroemde Guildhall School of music te Londen, de grootste muzikale inrichting dei- wereld, blijkt dat de inkomsten dit jaar on geveer f 400.000 geweest zijn. Maar deze enorme som gaat voor een zeer groot gedeelte op aan de honoraria der verschillende leeraren; o. a. absorbeert alleen het zangonderwijs bij de f 200.000. De eerste leeraar voor piano ontvangt een tractemeut van ongeveer f 9500, en de volgende in verhouding. Een leeraar is er echter, die maar f 17.50 heeft verdiend met lessen op de trombone aan een politie-agent, die roeping kreeg om medewerker te worden in een militaire kapel. De guitaar is in Engeland een heel populair instrument; de leerares er van mevr. Peltzer, ontvangt ge heel alleen reeds f 2500 jaarlijks; hare lessen vallen ook zeer in den smaak. (TJ. Dbld.) De afdeeling van den Raad van State voor de geschillen van bestuur behandelde Woensdag het beroep van de vergadering van ingelanden van het waterschap Ooster en Sir Jansland tegen het besluit van Gëdep. staten van Zeeland, houdende vernietiging van haar besluit van 28 April 11. om den om slag voor de kunstwegen voortaan ook te doen over de Vroom en Vrijlanden. Rapporteur was de Staatsraad mr Moltzer. Het beroep werd toegelicht door den heer I. H. C. Heijse. De koninklijke beslissing in deze zaak volgt later. Woensdag namiddag deed de Amsterdam- iche rechtbank uitspraak in de dien dag be handelde en in het vorig nommer medegedeelde zaken tegen zeven gevangenen, die aan de op stootjes in de gevangenis aan den Amstelveen- schen weg hadden medegedaan. De opstoker werd tot 6 maanden, de overigen werden tot o maanden gevangenis veroordeeld. Zooals wij meldden was de eiscli tegen den eerste 9, tegen de laatsten 6 maanden. De collecte voor de scholen met den bijbel bracht dit jaar op te Cam per land f 106.50 en te C o 1 ij n s p 1 a a t f 24.227s- In de St. Crt. van 7 October is opgeno men het programma voor het in 1898 te hou den examen tot toelating aan de rijkskweek scholen voor onderwijzers en onderwijzeressen, bedoeld bij art. 25 der regelen voor de rijks kweekscholen, vastgesteld bij kon. besluit van 21 Mei 1891 (Stbl. no 97). Woensdag aanvaardde de heer mr P. A. Tichelaar het hoogleeraartsambt bij de faculteit van rechtsgeleerdheid aan de Rijks-universiteit te Leiden, met het houden eener redevoering in het groot Auditorium van het Universiteits gebouw over Het Romeinsche Recht en de Hi storische Schóól. Woensdag is te 's Ilertogenbosch de al- gemeene jaarvergadering gehouden van de Ned. Gustaaf Adolfvereeniging, onder leiding van dr H. G. Hagen, em. predikant te Leiden. De toestand der financiën bleek gunstig, de betere gastvrouw te Riversdale" zei Rivers. „Dat is waar, jnaar Mary denkt zeker dat men haar niet gaarne zal ontmoeten als zij pas een patientje met de mazelen verlaten heeft." „Och GekheidMazelen is niets om bang voor te zijn. Damer komt en Preston is im mers ook op Damerhof?" „Zoo waarlijkDat is heerlijk 1" riep Celia verheugd uit. „Die vrouw van mij heeft zoo'n grappi- gen smaak. Eerst is zij opgetogen over Lexelles, die nooit een boek inziet, behalve den wedrenkalender, en dan is zij buiten zich zelf van blijdschap, dat ze Preston zal weerzien, die een en al wetenschap en letterkunde is." „Ja, ik ben heel inconsequent.en boven dien ben ik er ook zeer opgesteld om een zekeren Derk Rivers te zien, die ook niet veel om wetenschap of letterkunde geeft en wiens voornaamste lectuur bestaat in couranten." „Dat is een mooie zet!" zei Riversdale lachend. „Couranten zijn zeer leerzaam, zij ma ken de geschiedenis van den dag uit. Ik ben volstrekt geen domkop, Celia „Daar gaat de kleedbel", riep Celia en spoedde zich weg, daar zij er zeer op gesteld was. zich goed te kleeden en er naar den smaak van haar man lief uit te zien. De wedrennen begonnen Dinsdag en de plaat selijke courant vermeldde dat mevrouw Rivers „er allerliefst uit zag, lichtblauwe zijde, met donkerder blauw fluweel gegarneerd en een hoed van zwarte kant met blauwe veeren". Derk was zoo genadig van te zoggen, dat zij zich zeer goed gekleed had. Zij brachten Damer en Preston medé om te eten en het was een prettige dag de heeren ontvangsten hadden bedragen f 29,706, de uit gaven f 10,492 zoodat er een aanzienlijk bedrag beschikbaar was voor de toe te kennen subsi- diën. Ter voorziening in kerkelijke behoeften wer den aan 34 gemeenten in Nederland bijdragen verleend, wisselende van f 25 tot f 300, tot een gezamenlijk bedrag van f 3425. Voor de benoeming van organist bij de Groote Kerk te Nijmegen wordt aanbevolen de heer W. de Vries te Amsterdam. Verschillende Berichten. Door den Bond van brievengaarders, een duizend leden tellende, is een adres gericht aan de Tweede Kamer, waarin zij den steun van deze inroepen in den voor velen onrechtvaar- digen en onlioudbaren toestand. Zij zetten dien uitvoerig in hun adres uiteen. Zij verlangen onder anderen eene verdeeling in klassen, even als voor de post- en telegraafkantoren. Op de te Zwolle door den Bond van kler ken, werkzaam bij 's rijks belastingen in Neder land, gehouden vergadering bleek uit het jaar verslag, dat de verceniging thans meer dan 300 leden telt, terwijl de stand van de Bonds, kas gunstig is te noemen. Met bijna algemeene stemmen werd het af tredende bestuur herkozen. Kon met voldoening worden teruggezien op hetgeen door den Bond reeds was verkregen (aanstelling tot rijksklerken), die regeling der belooningen, thans afhankelijk van de bureau kosten, aan de kantoren verbonden, eischte nog dringend herziening, waarom besloten werd zich te dien aanzien, met duidelijke uiteenzet ting der grieven, tot den minister en de Tweede Kamer te wenden. De volgende samenkomst zal te Utrecht plaats hebben. Te Amerongen is bij herstemming tot lid der Staten van Utrecht gekozen d'Aumalc baron Van Hardenbroek (a.-r.) met 1734 stemmen. De heer H. Spruyt (lib.) had er 1561. Niettegenstaande België voor den invoer van Nederlandsch fokvee gesloten is, gaat toch nog al menig stuk vee voor de slachtbank over de grenzen. Langs de grensstations Roosendaal- Esschen werden in de laatste vier weken ruim 7000 stuks vee uit Nederland naai- België ver zonden, voor een aangegeven waarde van ruim vier ton. Het Hollandsch vee blijft in België nog het meest in trek. Te Osch had Dinsdagavond in een café een heftige woordenwisseling plaats tusschen een rijksveldwachter Van Breugel uit Ooien ën een slager, welke twist zoo hoog liep, dat de veldwachter zijn revolver greep. De slager weerde dit wapen af door den veldwachter bij den pols vast te honden. Intusschen ging het schot af en de kogel ging den slager rakelings voorbij. De wachtmeester der marechaussee maakte een eind aan het gevecht door den rijksveldwachter mede te nemen. Van de 12 grootste steden van ons land had Den Bosch gedurende het tijdvak 1890 1895 het hoogste sterftecijfer, ook voor wat de kinderen betreft. Dit wordt Voor een goed deel toegeschreven aan den slechten, onhoud- baren toestand der arbeiderswoningen. Woensdagavond meldde zich bij de politie te Rotterdam een jongen aan, die zeide een moord begaan te hebben. Hij had een met scherpe patronen geladen revolver bij zich. Een onderzoek heeft niets van een gepleegden moord aan het licht gebracht, maar wel het vermoeden doen rijzen, dat de jongen niet wel bij het hoofd is. Nog bleek dat de jongen in den avönd van 30 Sept. de ouderlijke woning ontloopen is met den revolver in zijn bezit. Te Schoonhoven heeft Maandagmiddag een 15-jarige knaap, zonder dat hiertoe de minste aanleiding bestond, een kameraad met een mes in den buik gestoken. De getroffene werd voor dood naar huis gedragen, doch schijnt geluk kig niet levensgevaarlijk gewond. Op de kermis te RaaröSdonksveer kwam bij een opstootje de politie in botsing met eenige belhamels. De mannen van de orde moesten van hunne vuurwapenen gebruik ma ken en hebben enkelen getroffen. bleven logeeren, daar het den volgenden dag weer vroeg zou beginnen. Damer bracht goede berichten mee van het patientje en zei dat zijn vrouw haar zoo gauw als het kon naar Tor- quiay zou brengen. Preston voegde zich na het eten het eerst bij de gastvrouw en zei „Gij hebt een allerliefst verblijf gekozen, mevrouw Rivers. Ik herinner mij dat gij er naar uitzaagt toen ik het genoegen had u in Londen te ontmoeten". „Ja, het is juist wat ik noodig heb. Weet gij wel dat ik het somtijds angstig vind om zoo alles, of bijna alles te hebben wat ik verlang." „Als de fort .in uw zeil doet zwellen Met een al te Hinken bries O Reef liet dan ten halve" citeerde Preston. „Dat klinkt zeer wijs. Wie zegt dat „Iloratius door Cowper." „CowperIk heb nooit iets van hem gelezen. Was hij niet krankzinnig - „Ja, maar hij had een echt poëtischen ader." - „Ik moet zijn werken eens lezen. Er is nog een dichter, van wien ik tot mijn schande niets kenWordtsworth ik kon nooit met hem opschieten." - „Dan staat u nog veel genot te wachten, maar gij moet nog iets ouder zijn." - „Houdt gij van poëzie? Ik dacht dat gij daar veel te geleerd en wetenschappelijk voor waart.". - „Poëzie staat buiten alle geleerdheid. Dat is bezieling. Ik bedoel echte poëzie, geen rijmelarij." „Ja, dat is een groot' verschil. Ik placht Hoe enorm de bietencultuur in Friesland is, blijkt wel hieruit, dat er tegenwoordig geeu schepen genoeg zijn voor het vervoer. Maandag lagen er in 't spoordok te Leeuwarden niet minder dan 120 met bieten geladen schepen. Alt ij d baas boven baas. Bij Heusden moet een echo ontdekt zijn, die acht lettergrepen duidelijk teruggeeft. De beroemde echo te Muiderberg geeft er maar zeven weer. Drieërlei Hu wel ij ken. Iemand heeft eens gezegd„Wie uit liefde trouwt, krijgt een huisvrouw; wie uit eerzucht trouwt,krijgt een dame; wie om geld trouwt, krijgt een meesteres. Wanneer gij ziok zijt, zal uw vrouw u verplegen, uw dame zal u komen bezoeken, en uw meesteres zal naar uwen toestand laten vernemen. Wanneer gij sterft, zal uw vrouw u beweenen, uw dame zal u beklagen, en uw meesteres zal over u in den rouw gaan." Het is verkeerd te eten, wanneer men vermoeid ismen legt dan aan de spijsverte ringsorganen een taak op, die zij niet naar behooren vervullen kunnen. De maagklieren kunnen geen maagsap afscheiden en het speek sel is dan minder overvloedig. Gevoelt men zich afgemat, dan neme men voor den maaltijd wat rust. Gevoelt men zich zeer flauw, dan is liet nuttig een glas warm water te drinken of wel met vruchtensap verdund water. Broodprijs en broodbereiding. De Bakk.. Ct. deelt medeSedert ons bericht, dat de broodprijs zou worden ver hoogd, daalde de markt dermate, dat van een verhooging te Amsterdam geen sprake meer kon zijn. Lekker! Te Elberfeld is een bakker met zijne gezellen voor de rechtbank versche nen, wegens verregaande onreinheid bij het bakken van brood. In die bakkerij werd van tijd tot tijd het meel, dat bij het uitstuiven der meelzakken of anders op den grond was gevallen, bijeenge- veegd, gezift en weer tot het bakken van brood gebruikt, alhoewel de gezellen daar met hunne voeten hadden doorgeloopen en er zelfs in spuwden, want meest allen pruimden tabak. De baas werd veroordeeld tot 500 mark boete, de meesterknecht tot 100 mark, de andere gezellen tot 60 mark. Twee dezer laatsten, die nog maar onlangs bij dien bak ker in dienst waren, werden vrijgesproken Te Haarlem, zegt de Haarl. Crt., schijnt men echter zoo iets niet al te erg te vinden. Daar kon men onlangs in de Pieterkiesstraat zien, hoe een lid van het meeldragersgilde een hoeveelheid meel uit een zak stortte in de stof, gedroogd paarden- en ander vuilnis op den weg. De bakker, voor wien het meel was bestemd, liet het zorgvuldig bijeenvegen en heeft het waarschijnlijk zijnen klanten latei- weer gezift door hun brood gebakken. En nu wat men niet ziet Een nieuwe methode om brood te bereiden is thans aan de orde van den dag. Het is de methode:Avedijk. Om haar toe te1 passen, heeft zich in Enge land reeds eene maatschappij N. A. P. Bread Company limited, gevormd, met een kapitaal van 3 millioen gulden. Het nieuwe in deze methode, die een omwen teling in de broodbereiding beteekent, bestaat volgens de Ned. Bakkers Crt. hierin, dat men daardoor in staat is, het geheele graan in een zeer fijn deeg om te zetten. Te dien einde wordt de beste tarwe of rogge gewasschen, vervolgens eenigen tijd in water ge weekt en ten slotte in een gepatenteerde, op een grooten koffiemolen gelijkende machine, door middel van een vermalings-, wals- en be- vochtigings-proces, in een enkelvoudige bewer king in een zoo fijn deeg omgezet, dat er geen spoor van de houtdeelen, zemelen genaamd, voor bet oog zichtbaar blijft. Het brood, van dit deeg bereid, bevat alle eiwithoudende zelfstandigheden zoowel als de phosphaten, in het tarwe- of roggegraan aan wezig, welke verschillende voedende bestand- deelen, door de natuur in zoo overvloedige mate in den graankorrel samengevoegd, zóó bereid worden, dat ze door de spijsverteringsorganen daaruit afgescheiden, opgenomen en verteerd kunnen worden. ze lf ook wel te dichten. Kunt gij u dat voor stellen? Maar het waren altemaal gekke ver zen, om mijne vriendinnen te doen lachen." - „Ik dacht dat jonge dames alleen senti- raenteele gedichten maakten." - „Ik had altijd meer aanleg voor het vroo- lijke dan voor het sentimenteele. Omijnheer Preston, gaat gij wedden op het paard van Lord River dale „Neen; ik houd veel van paarden, maar ik wed heel zelden. Wilt gij er op wedden Is het de Favorite „Neen, Brownstout van kolonel Cochran is de Favorite; maar hij haalt niet bij Red Gauntlet, het paard van Riversdale." - „Ik denk dat uw wensch de vader is van uw opinie." - „Dus hecht gij niet veel aan mijn oordeel. Nu, als Red Gauntlet het wint, zal ik rijk zijn in handschoenen. Ik heb weddingschappen met Laxelles, met Rivers en met den jongen Wynder." Preston was verbaasd over de levendigheid zijner gastvrouw. Zij had zelfs iets onrustigs, liep veel heen en weder, ging nu hier zitten, dan daar en hij merkte ook op, dat Rivers haar ietwat onvoldaan gadesloeg. „Dat is wel een goede vent", dacht hij maar een beetje aanmatigend. Hij moest doodelijk zijn van zoo'n levenslustig, rein, schrander vronwje; en toch ben ik niet zeker of hij dat wel is." - „Celia," zei Rivers toen hij met de hee ren naar de rookkamer ging. „Riversdale zal mij morgen vroeg komen halen, vroeger dan gij behoeft te gaan en daar gij toch de doch ter van Dixon chaperoneeren moet, kunt gij Weer is in België een koddebeier ver moord, en wel bij Antheé, bij Namen. Deze moord is merkwaardig, omdat de verdenking rust op een ambtgenoot, die vroeger een berucht strooper was, en juist daarom was aangesteld. Deze waardigheid weerhield den man niet zich van tijd tot tijd nog eens aan zijn oude liefhebberij schuldig te maken, met het gevolg dat hij onlangs door een collega, den thans vermoorde, werd betrapt en bekeurd. De ver dachte is voortvluchtig. Op de Belgische grens bij Menin is een 38-jarig werkman Maandagnacht door drie personen aangevallen en, evenals iemand, die hem ter hulp wilde komen, zwaar gekwetst door messteken. Deze laatste had 27 wonden en ligt zeer gevaarlijk. Drie werklieden uit een brouwerij zijn wegens deze zaak aange houden. Koning Leopold maakt een heele reis door Spanje en bezocht verschillende steden. Maandag wordt de vorst in zijn land terug verwacht. Volgens de Figaro heeft de paus gewei gerd zijn goedkeuring te geven aan het plan eener internationale „godsdienst-tentoonstel ling", in verband met de groote tentoonstelling te Parijs in 1900 te houden. Ook de kardinaal aartsbisschop van Parijs heeft, zegt het blad, onlangs zeer nadrukkelijk kennen gegeven, dat hij er niets mede te maken wilde hebben. Te Etampes is Zondag avond zekere juf frouw Augustine Pepé aangehouden, die een paar dagen te voren te Parijs den abbó Minard op straat had aangevallen en een gevaarlijken messteek in den rug had gegeven. Versmaadde liefde was oorzaak van dit drama. Te Maidstone liggen thans 1400 personen, dat is 4 van de bevolking, ziek aan de typhus. De koningin zond een telegram van deelneming aan den burgemeester, terwijl bet publiek, wel zoo practisch, f 20.000 zond voor de noodlijdenden. De landbouwtentoonstelling te Hamburg leverde een batig saldo op van ongeveer twee ton. Wel eene zeldzaamheid. In Oostenrijk is Woensdag bijzonder veel sneeuw gevallen. Berichten van dien aard komen uit Opper- en Neder-Oostenrijk, Styrie, Tyrol, Bohemen, Moravië, Galicië, en Honga rije, zoodat 'het verschijnsel allerminst van plaatselijken aard was. En dat in de eerste dagen van October! Op een bruiloftsmaal in de buurt van Lemberg werden alle gasten ziek, vier hunner stierven spoedig, de anderen herstelden. Te Trier wordt een groot smokkel-proces gevoerd, waarin een wijnkooper en twee kof fiehuisbedienden betrokken zijn, tegen wie boeten van 186.000,123.000 en 63.000 M. geëischt werden. De wijnkooper had het recht op alcohol ont dok en door zuiveren alcohol te verzenden als wijn en in de vaten, die het gesmokkelde vocht bevatten, een trechtervormige bus te steken, gesloten door een prop en gevuld met wijn. Bij onderzoek had het dus den schijn, alsof de vaten inderdaad wijn bevatten. Op deze wijze smokkelde de handelaar een partij van ruim 21.000 L. zuivere alcohol in Pruisen binnen, toen de list werd ontdekt. In Sicilië heerscht groote ontevredenheid over het optreden van den fiscus, wiens eischen zoo hoog zijn dat zelfs kooplieden er over denken het land te verlaten. Te Chicago is bewezen dat een lijk, ge legd in een kuip vol bijtende potasch, na twee uur, op de beenderen na, geheel is opgelost. Een worstfabrikant aldaar had, naar de justitie meent, op die wijze het lijk zijner vrouw, die hij vermoord had, verdonkeremaand. Een expeditie, door het geographische ge nootschap te Sydney onder leiding van prof. David uitgezonden, heeft Darwin's theorie aan gaande de vorming van koraalriffen bevestigd gevonden. Prof. David meldt van Samoa, dat zijn expeditie een beslist succes is. De diaman ten boor drong 557 voet door in het koraal, zonder den bodem te bereiken. Het romantische verhaal van de vervol ging en de mishandeling van den Engelschen reiziger Landor door de Tibetanen, vindt niet onvoorwaardelijk geloof. Dr Ahmed Shah, die vier jaar lang als officier van gezondheid in Beneden-Tibet heeft doorgebracht, meent, dat, Preston en Damer meebrengen. Laxelles kan in de dogcart gaan, als Riversdale geen plaats voor hem heeft." „Heel goed." „Ga nu maar liever haar bed. Gij zult erg moe zijn." „Neen, heuseh niet", zei zij en stak haar arm door den zijnen, dien zij innig tegen zich aan drukte. Derk beantwoordde dien druk niet en zei op koelen toon„Wat zijt ge op gewonden van avond, dat is altijd een bewijs van oververmoeidheid." Opgewonden! Zij begreep hem wel. Zij had weer te veel en te druk gepraat, dat stond hem niet aan. Was ze dan zoo lawaaiig? Waarom moest ze toch altijd op hare hoede zijn? Eens klaps was al haar levenslust als verlamd, al haar reugde in het vooruitzicht van morgen uitge doofd Zij zat in diep gepeins verzonken, ter wijl de kamenier haar haar borstelde, en ver geleek het tegenwoordige met het verledene. Derk was zoo veranderd sedert de eerste ge lukkige dagen van hun huwelijk. Maar was hij toen gelukkig? Zij begon er aan te twij felen. Hij moest zich verveeld hebben, zonder zijn werk, ver van zijn vrienden. Hij was nu veel bedrijviger, had meer dingen waarin hij be lang stelde, maar was ook minder goed geluimd. Zij zag meer en meer in, dat hij wel buiten haar kon, maar gelukkig had zij genoeg ge zond verstand om te begrijpen, dat geen^flinke man altijd achter zijn vrouw kon aandribbelen; maar hij behoefde niet knorrig te zijn. Als hij dat wilde zijn, had zij hem ook niet noodig. Zij wilde alles doen om hem te behagen, be halve haren aard veranderen dat kon zij niet, al wilde ze nog zoo graag. (Wordt vervolgdJ als het verhaal van de mishandeling niet over dreven is, bandieten er schuld aan moeten heb ben. Maar ook dan znllen dezen gestraft wor den, want de Groote Llama is verdraagzaam tegenover de vreemdelingen. De secretaris van de sedert zestig jaar bestaande geheel-onthouders vereeniging in Londen, de independent order of Rechabitis heeft uitgerekend, dat de gemiddelde levens duur dezer afschaffers 50.62 jaar is, terwijl dit cijfer, over de geheele gemeente geslagen, 41.9 jaar is. Wat betreft de bij de levensverzeke ringen aangeslotenen, dus de rijkere klassen, dezen bereiken een leeftijd van gemiddeld 43.6 jaar. Hieruit zoude dus de conclusie getrokken kunnen worden, dat een gebruiker van alcoho lische dranken zijn leven circa zeven jaar ver kort. Mbldtegen Vervalschingen.) Hamburg. In zijn reeds kortelijk vermelde rede ten gunste van de Polen, schetste Lieb- knecht hen als strijders voor de omwenteling, die reeds door Marx werden beschouwd als te zijn bestemd om de sterkste verschansing van het absolutisme, dat wil zeggen het Moscovi- sche rijk, omver te werpen. Het is volgens hem daarom onwaardig voor een congres van proletariërs om de Duitsche beschaving beven de Poolsche te stellen, vooral als men zich herinnert, dat zij het eerst de Joden emanci peerden en de vrijheid van drukpers erkenden. De socialisten moeten daarom alle solidariteit met de onderdrukkers der Polen afwijzen. Munchen. De Neueste Nachtr. bevestigen, dat Beieren zijn aanspraken op een eigen hoog militair gerechtshof' handhaaft, en niet wil weten van éen zulk een hof voor het geheele rijk. Wel is de regeeriug verleden jaar geneigd geweest in dit opzicht toe te geven, maar de prins-regent verijdelde de toen bijna tot stand Londen. De Times verneemt uit Kaapstad dat dr Kohlstock groot succes had met de in enting tegen de veepest. Het comité van de werkstakers in het ma chinevak besloot eenige personen naar Duitsch- land te zenden, om daar te agiteeren, en zede lijken steun voor de Engelschen te zoeken. Madrid. De ministerraad beraadslaagde over de Cubaansche kwestie en besloot onmid dellijk tot uitvoering van het program van hervormingen over te gaan. Aan de Antillen zal administratieve onafhankelijkheid worden toegestaan, waarbij de souvereine rechten van Spanje erkend worden. Spanje deed wat de eer vorderde, zoodat de bevrediging der Antillen door een politieke actie kan worden verkregen. Militaire maatregelen moeten echter worden voortgezet, zoolang een opstandeling overblijft. De regeering acht het hervormingsplan dei- conservatieven onvoldoende, en zal een defini tieve organisatie voor Cuba voorstellen. Petersburg. Een uit 20 personen, bijna allen hoofdofficieren, bestaand gezantschap, zal binnenkort naar Abyssinië vertrekken. Rio Janeiro. Het wordt bevestigd dat de regeeringstroepen Canoedos innamen. Consel- heiro, het hoofd der geestdrijvers, is niet ge dood, maar gevangen genomen. Washington. De regeering v weigerde beslist deel te nemen aan de confe rentie betreffende de robbenvangst, waaraan Rusland en Japan deelnemen. Woensdag 6 October. Berlijn. De omzet bleef heden zeer beperkt, doch tengevolge van de uit Noord-Amerika gemelde sterke rijzing waren koopers genood zaakt voor Tarwe en Rogge veel hoogere prij zen aan te leggen. New-York dis. 96'/8; vorigen dag 95l/a. Chicago 905/„89V8. Verkoopingen en Verpachtingen in Zeeland. Datum. P'aati. Voorwerpen. Inforraatiën 12 Oct. Vlieringen, Huizen, Bosch. 13 Middelburg, Inboedel, Verhuist. 14 Middelburg, Vee, De Vos. 15 Westkapelle, Huizen, Loeff. 20 Serooakerke, Hofstede, W. Verstegen en Hu vers. 25 Middelburg, Fabriek enz., Loeff en W. Verstegen. Vergaderingen, Concerten enz. Middelburg. V r ij d a g 8 Oct. Alg. Verg. Ev. Vooruit gang. Soc. St. Joris. 8 u. Vrijdag 8 Oct. Bijeenkomst Anti-dienst- vervangingbond. Lokaal Soc. Markt 8 u. Vrijdag 8 Oct. Alg. Verg. Ver. Kinder voeding. Soc. St. Joris 8 u. Zaterdag 9 Oct. Voorstelling variété-gezel schap. Werkm.-vereen. 8 u. W o e n s d. 13 Oct. Voorstelling Nederl. Too- neelvereeniging Schouw burg 77a U. W o e n s d. 13 Oct. Verg. Uit Voorzorg. Bo venzaal De Vergenoeging 7—10 u. D o n d e r d. 14 Oct. Idem 1 '/a4 D o n d e r d. 14 Oct. Concert Vereen, voorlnsfr. muziek. Concert- en Ge hoorzaal. Zaterdag 16 Oct. Concert Weener Humor. kwart. Udel. Concert- en Gehoorzaal. D o n d e r d. 28 Oct. Voorstelling Tn>o//-gezel schap Rotterdam. Schouw burg 77# u»

Middelburgsche Courant | 1897 | | pagina 2