MIDDELRURGSCHE COURANT. N°. 235. 140C Jaargang. 1897. Woensdag 6 October. Verschillende Berichten. Deze courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs, per kwartaal, zoowel voor Middelburg als voor alle plaatsen in Nederland franco p.p., 2.- Afzonderlijke nummers kosten 5 cent. Thermometer Middelburg 5 Oct. 8 u. vm. 47 gr. 12 u. 53 gr., av. 4 u. 53 gr. F. Verw. tam. kr. Z.O. wind. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór één uur aan het bureau bezorgd zijn. Advertentiën: 20 cent per regel. Geboorte- dood- en alle andere familieberichten en Dankbetuigingen van 1—7 regels 1.50; elke regel meer 20 cent. Reclames 40 cent per rej Groote letters naar de plaats die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Prospectussen daarvan zijn gratis aan het bureau te bekomen. Middelburg 5 October. BoissevainKuypsr, De heer Charles Boissevain, hoofdredacteur van het Hbld, is dr Kuyper natuurlijk het ant woord niet schuldig gebleven. Bij gaf eene repliek in een uitvoerig opstel onder het op schrift: „Eigen Richting." „Gij hadt" zegt hij tot dr Kuyper—„gij hadt mij vriendschappelijk het dringend ver zoek gedaan u in het openbaar zoo te beleedi- gen en te betichten, dat ge voor den rechter verhaal op mij zoudt kunnen krijgen, met andere woorden, dat ge mij zoudt kunnen ver volgen wegens „opzettelijke aantasting van uw eer of goeden naam." In hoofdzaak antwoordde ik daarop: dat belcediging op verzoek, laster op invitatie, mij een contradictio in terminis scheen. Uw invitatie kon ook niet worden aangeno men omdat ge mij een bedoeling toedichtet, welke mij volkomen vreemd was geweest en zeer nadrukkelijk en ernstig door mij ontkend werd. Zeker, ik had de handelwijs van het lichaam, waarvan gij in 1886 de ziel en beweegkracht waart, nog eens ten toon gesteld als een poli- tiseh laakbaar bedrijf, als een in de vormen revolntionnairen coup de main. Maar ik had haar niet eens gebrandmerkt als materieel wederrechtelijk veel min als desbéwust wederrechtelijk laat staan dan als een misdrijf! Dus had ik op uw eer en goeden naam geen oogenblik gemunt. En uw vriendschappelijke courtoisie jegens mij bewezen dat. Want in bewoordingen als de uwe schrijft men niet aan •en man, dien men in ernst verdenkt het op onze eer en onzen goeden naam gemunt te hebben Daarom kon van voldoening aan uw wensch geen oogenblik zelfs sprake zijn! En waarmede kofnt ge nu voor den dag Met een uitgebreid betoog, vol aanhalingen, waarin ge om de eigenlijke kwesiiie heenpraat. waarin gij, zonder op éen mijner afdoende verklaringen in te gaan, nog weer herhaalt, dat „ik speel met uw naam ouder crimineele suspieie" waarin ge in verband flaarmeê mij ditmaal voor de keuze stelt: óf voldoening aan den reeds eenmaal met oaweerlegde redenen teruggewezen eisch óf let wel, na mijne betuiging en bewijs dat ik uw eer geheel buiten spetl liet en laat de inroeping van een eereraad Maar collega Waarlijk, indien uw houding zich met iets laat vergelijken, dan is het wellicht met den koppigen „lijder", door Groen g?ischetst op een bekende bladzijde (139) van zijn. Grondwetsher ziening en Eensgezindheid, welke ik u ter over weging aanbeveel". Ter weerlegging nu van de» door ons aan gehaalde beweringen van dr Kuyper, schrijtt de heer Boissevain „In uw brief aan mij neemt gij de geheele persoonlijke verantwoordelijkheid op u van wat in 1886 geschied is, en deelt ge mede, dat alles onder uw volle en onvoorwaardelijke goedkeuring verricht is. Dit bewijst hoe juist de» openbare meening was ingelicht. In u heeft men steeds den auctor intellec tualis gezien, die voor df:ze daden van eigen richting in de eerste plaats aansprakelijk was. Gij hebt u zelf èn dispensatie èn absolutie gegeven voor uw coup d'état vaa 1886, maar toch poogt ge nu, ter elfder jaie, nog eens, door een rechtsgeleerd antwoord te krijgen op één enkele vraag, te bewijzen dat de wet van het land u niet alleen de bevoegdheid en het recht gaf, maar den plicht oplegde om geweld te gebruiken, ten einde in het beheer der Nieuwe Kerk en kosterij of beter gezegd con sistorie op te trede*. Zie collega, uw eigen woorden doen onge zocht mij de gelegenheid aan de hand, waar langs de opheldering, die nog eens mijn ware bedoeling duideljk kan maken,, zich thans De heer Boissevain maakt dr JKuyper hier van een verwijt, dat hij in de toekende zaak het slechte voorbeeld gaf van selfhelp op rechtsgebied. En wat nn de vergelijking betreft met het bureau van het Hbld. op de Pijpenmarkt wan neer den hoofdredacteur de toegang werd ver sperd tot zijn eigen kamer docwr een tweetal mannen, daaromtrent merkt deheer.Boissevain op. „Zeker, in het geval waarin gij mij op de Pijpenmarkt plaatst, had ik mij zelf mogen helpen. Maar waarom Omdat het Handelsblad recht hefcft ep dat perwei j - omdat gij met geen woord onderstelt dat hij, die de mannen daar plaatste en het Ameri- kaansehe slot aanbracht, kon bewijzen het Handelsblad te zijn. Want stel nu eens: er was sinds eenigen tijd in den boezem zeiven van het Handelsblad iets gaande, wegens' misbruik van gezag door mij gemaakt b. vIk voorzag de moge lijkheid van een proces, waardoor directie en commissarissen mij persoonlijk mijn plaats in dat gebouw zouden betwisten. Ik rekende met de kans, dat ik die zaak wel eens kon verliezen. En ziet, nu stond ik op zekeren dag tegen over handlangers en tegenover een slot. Van den eersten den besten indringer? Neenvan juist hen die beweerden „het Handelsbladte zijn, en met wie het bewuste geding mij nog te wachten stond Zou ik dan ook maar dadelijk aan het paneel- zagen mogen gaan Juridisch misschien Maar mijn overtuiging is, dat een goed bur ger geen gebruik mag maken van een uitge rafelde scheur in het kleed der wet dat alles wat de wet toelaat, daarom nog geen recht is dat ik door tot geweld en eigen richting over te gaan onzedelijk zou gehandeld hebben en revolutionnaïr en het blad, dat mij lief is, oneer zou hebben gedaan. En hoeveel gaat een gebouw, aan God, den Allerhoogste gewijd, een óagbladburocl in waardigheid te boven Derhalve. ik haal niet alles naar mij toe wat de wet even duldt dat ik doe. En ik ging dus niet openbreken. Ik ging eerst na of dit sluiten geschied is door een macht, welke zich daartoe bevoegd achtte. Als ik bevind dat de afsluiting geschied is in samenhang met mijn eigen schorsing als hoofd redacteur, dan maak ik ook, al acht ik deze schorsing onwettig, geen schandaal wat tot nadeel van mijn blad zou zijndan be gon ik wat tot nadeel van orde en wet zou zijn ook geen „inbraak". Dan beroep ik mij als goed burger, die de wet eert, op de rechtbanken van mijn land. Gij, die een meester zijt in kervende taal, collega, wat naamt ge tóch een toevlucht tot zoo week een beeld Want ik zou in het door ti geschetste geval dadelijk in kort geding hersteld zijn in mijn eigendom En gij Na nog eene herinnering aan het feit, dat den 4en Januari 1886 de predikanten Ten Kate, Van Marken, De Graaf, Adriani, Laurillard, enz., in de sneeuw en snerpende koude stonden voor hun eigen consistorie, waarvan de toegang ver sperd was en hun ontzegd werd door dr Kuy per en de zijnenna gewezen te hebben op al wat er verder toen voorviel en op het oordeel van zoo vele personen van naam in deze, brand merkt de heer Boissevain nog eens, aan de hand van bekende mannen, dit revolutionnaïr optreden, om dr Kuyper dit voorstel te doen: „Blijft ge mijn herinneren aan uw optreden in de N. Kerk unfair en onrechtvaardig noe men, welnu, dat dan het volksgeweten, de openbare meening, tusschen ons beslisse. Geef mij daarom vergunning uw en mijne brieven gezamenlijk in brochurevorm uit te geven. Wilt gij het laatste woord? Mij goed ik heb gezegd wat ik te zeg gen had. Indien wij deze brochure uitgeven de opbrengst bestemmende voor het journalisten fonds doen wij te zamen een beroep op die groote jury, onze geheele natie, het volksge weten, de openbare meening." De heer Boissevain eindigt zijn opstel met deze regelen „Vergeef mij en ik erken dat mijn aan dringen niettegenstaande uw weigering het noodig maakt, dat ik bij voorbaat vergiffenis vraag vergeef mij, dat ik uit liefde voor ons land en beduchtheid voor zijn toekomst mijn verzoek nog eens herhaal. Wanneer ik denk aan uw machtige gaven en aantrekkelijke eigenschappen, aan uw groo- ten invloed en de behoefte welke wij hebben aan mannen van karakter, die de democratie kunnen leiden, dan vol ontzag voor wat de toekomst brengen kan, aan land en dynastie doe ik een beroep op wat in uw verheven aanleg ook tegenstanders aantrekt en tot be wondering dwingt dan vraag ik u kunt gij, de godsdienstige leider van het goede volk, dat u volgt en dat zoo roemrijk veel voor zijn beginselen toonde over te hebben, n zelf niet overwinnen, en de meer dan moeilijke verkla- UIT STAD EN PROVINCIE. Op de adressen aan het gemeentebestuur van Middelburg, waarin wordt aangedron gen op verwerping van het voorstel van burg. en weth. tot invoering eener straatbelasting, wordt tamelijk druk geteekend, vooral op dat uitgaande van de in het Schuttershof gehouden bijeenkomst. Op dat van Gemeentebelang komen minder handteekeningen voor. Zaterdag zijn, na de vorige week met hun ontslag in kennis te zijn gesteld, op de scheeps timmerwerf de Volharding alhier 22 werk lieden buiten werk gesteld, wegens slapte in de werkzaamheden. „Ik heb mij vergist in ie middelen om mijn doel te bereiken Welk een held zoudt ge u toonen, als ge dus het rechtsgevoel wildet bevredigen, be lettende, dat het voorbeeld van „eigen rich ting", dat ge gaaft, ooit noodlottig zal nawer ken op den 8taat." Bij beschikking van den minister van marine, wordt de korporaal-stoker (le licht-, wachter) op het lichtschip Noord-Hinder, H. Verseput, wegens langdurigen dienst, met 1 November a. s. eervol uit den dienst ontsla gen, en met dien datum bevorderd tot korpo raal-stoker (le lichtwachter) de vuurstoker P. H. W. Ort met overplaatsing van het licht schip Schouivenbank naar dat van den Noord- Hinder. Vrijdag a. s. worden prins en prinses Christiaan van Sleeswijk-Holstein met den sneltrein te Vlissingen verwacht, om met de nachtboot naar Engeland over te steken. De le luit. J. W. von Henning, van het 6e reg. infanterie, is overgeplaatst bij het algemeen depot van discipline te Vlissingen; en de le luit. G. van. Munster van dat depot op zijn verzoek bij. het 3e reg. inf. aldaar. Zondag was de-, laatste dag van den pro vincialen Beaumont en Flobertschietwedstrijd, uitgeschreven door de Schiet- en Tooneelver- eeniging Onder Ons te Vlissingen. In den korpswedstrijd behaalde de dd. schutterij te Vlissingen den eersten prijs, een verguld zilv. medaille, met 229 punten'de hoogste korps- schutter was kapitein H. L. Hermans met 54 p. De tweede prijs, een'zilveren'medaille, werd behaald mee 217 p. door de Schiet- en Tooneel- vereenfging Onder Ons. De hoogste korps- schutter was de heer P. G. Laernoes J. Pzn. met 53 p. De derde prijs, een groote bronzen medaille, werd met 216 p. gewonnen door de Scherpschuttersvereeniging Vlissingen, waarin de hoogste korpsschutter de heer H. de Pagter. was met 54 p., en de vierde prijs, een kleine bronzen medaille, werd toegekend aan de Mid- delburgsche Schutterij Schietvereeniging te Mid delburg met 213 p. De hoogste^korpsschut- ter was de heer L. O. van Straaten met 50 p. In de afdeeling A. Personeelen wedstrijd (kunst voorwerpen,) waren de navolgende heeren uit Middelburg prijswinners, Jacq. Frank met 54 p. eerste, C. F. v. Fraeijenhove met 50 p. derde, H. J. Nuesell met 49 p. zesde, H. Gabriëlsei met 48 p. achtste, J. C. Klaassen met 47 p. elfde. P. J. Tapper met 44 p. zestiende, J. M. Boone met 44 p. zeventiende, W. K. Bering met 43 p. negentiende en F. L. Klaassen met 43 p.; twintigste. In afdeeling B. Huishoudelijken personeelen wedstrijd (kunstvoorwerpen) was eerste prljswin- ner de heer P. G. Laernoes J.Pzn. te Vlissin gen mét 51 p., vijfde de heer A. K. Kalkman te Middelburg met 47 p. en achtste de heerH. J. Nuesell te Middelburg met 46 p. Afdeeling D, vrije baan, geldprijzen (3 schoten hoogst aantal punten 36). Hierin waren prija- winners de heeren P. G. Laernoes J.Pzn. te Vlissingen met 36 p., W. K. Hering te Middel burg met 35 p., P. J. Tapper te Middelburg met 34 p. en H. de Pagter te Vlissingen met 34 p. na loting, B. A. Frank te Middelburg met 34 p., J. M. Boone te Middelburg met 33 p., J. H. W. Brouwer te Vlissingen met '33 p. en J. C. Klaassen té Middelburg met 33 punten. In deee vrije baan-afdeeling vielen mét 33 punten nog schutters af. Afdeeling E, vrije baan, geldprijzen (5 scho ten, hoogst aantal punten 60). In dezen wed strijd werden de prijzen gewonnen doör P. G. Laernoes J.Pzn. met 57 p., J. C. Klaassen met 55 p., H. J. Nuesell met 54 p., H. de Pagter met 54 p., W. K. Bering mét 54 p., C. Dom misse T.Czn met 53 p., B. A. Frank met 53 p. en J. M. Boone met 52 p, Afdeeling F, Flobert, vrije baan, geldprijzen (5 schoten hoogst aantal punten 100). In dezen strijd waren winners de heeren B. A. Frank met 94 p., J. H. W. Brouwer met 92 p., J. Witte te Vlissingen met 92 p., W. Heijboer té Middelburg met 91 p H. J. Nuesell met 90 p., W. K. Hering met 90 p., Jacq. Frank met' 89 p. en P. G. Laernoes J.Pzn. met 88 p. Bij de prijsschieting door de koninklijke handboogschntterij Willem III te V1 i a s i n g e n werden de prijzen, uit kunstvoorwerpen be staande, behaald door de heeren C. M. J. Gernler, J. C. Lagaaij, J. Beumer, E. Velge, J. Caljouw en A. T. C. Timmerman. Bij de jaarschieting waren prljswinners voor de meestepunten A. T. C. Timmerman, de meeste rozen J. A. Dierendonck, de meeste vieren E. Velge, de meeste drieön E. Louwe- Agenten. To Terneuzen; M. ds Josge; te Rotterdam NIJGH VAK Ditmab. as, de meeste tweeën P. Lafère, de meeste eènen J. Caljouw. Maandagmiddag half twaalf te Wisssekerke. Voor 't logement VAmitié komen aan paard, rytuig, huurkoetsier en reiziger. De laatste stapt uit, de voorlaat ste draagt hem een pakje na en het eerste, aangepord door het duiveltje der vrijheidszucht, gaat er van door, aanvankelijk kalm, daarna sneller, eindelijk hollend een langen rechten weg langs. De weg neemt een kwart draai links het paard maakt dien een weinig te vroeg: 't rijtuig stopt op een paaltje, wipt de lucht in en uit de lucht in een diepe sloot, 't Zwartje tuimelt het rijtuig na en raakt op zijn rug, bekneld tusschen het gerij en een steenen heul. Eerst werden stak voor stuk de brisées van 't voertuig opgeruimd, en toen kortom, een groote hoop volks heeft een uur lang het schouwspel genoten, hoe men een bemodderd paard, dat op don mg in een sloot ligt, door duwen, trekken, graven en sleepen weer op zijn vier pooten op den grintweg krijgt. In eene Zondag jl. door de Visschers Ver- eeniging te Philippine gehouden vergade ring werdén tot bestuursleden herkozen de heeren N. Ramméloo-Kusse, P. Wijne-Voerman en gekozen 'dë héér "A. Ambroscheer. Daarna kwam tér tafel een voorstel van 't bestuur, om bij de rëgéering aan te dringen op het heffen van'los- en ïaadgëld iri de haven aldaar, inge val de regeering overging tot het aanleggen van eën kanaal:' j de toelichting werd er op gewezen, dat het rijk wél geneigd' scheen een haven aan den Kleine SïeKe-polder te geven, maar dat dit de ondergang van den belangrijken mosselhandel zou zijn. Vermoedelijk was het groote bezwaar tegen een kanaal de jaarlijks terugkeérende onder houdskosten. Om aan dit bezwaar te gemoet te komen, wilden de visschers daaraan gaarne het hunne bijdragen, om te voorkomen dat hun eenig middel van bestaan te niet zou gaan. In het afgeloopen jaar werden bijna 90.000 zakken mossels gelost. Als nn van elke baal V/n cent geheven werd; zou dit reeds eene som van f 1200 geven. De haven van Philippine zal bovendien het middelpunt van een bloéiende landbouwstreek worden. Het was daarom te voorzien, dat van daar uit veel landbouwproducten, zooals suiker bieten," vlas, enz. zouden vervoerd worden, die met andere zaken ook wel eene'belangrijke som aan los- en laadgetd zouden opbrengen. Hier uit zou de regeeriüg de n'oodigé onderhouds kosten, al was het dan ook misschien niet ge heel en al, dan tóch voor' 't grootste gedeelte, kunnen bestrijden! Met algemèenë stemmen werd besloten tot verzending van een request aan den minister in bovengenoemden zin. Het is thans te hopen zegt onze corres pondent—dat de visschers, die reeds zoo lang kloppen, gehoor mogen vinden, nu ze toonen, dat zij niet alleen de lusten, maar ook de lasten willen dragen. De heer W. A. Vogelaar, arts te Aar den burg, werd door het algemeen Armbe stuur te Heille belast met de armenpraktijk. RECHTSZAKEN. Arrondmemetits-JRechtbank te Middelburg. Heden (Dinsdag) zijn veroordeeld wegens: huisvredebreukE. J. d. G., 43 j., gep. maréebanssée, Sas van Gent, tot f 5 b. s. 5.d. h- mishandeling: J. L.,19 j., polderwerker, Oost- en West-Souburg,-, enG. R., 52 j., loge menthouder, 'b Gravenhage, heiden tot 4 m., en J. K., 39 j., werkman, Vlissingen, tot l.m. gev. straf; en diefstal: C. v. d. H., 3Q j., werkman, St. Gil les Waes (België).thans in het, huis van bewa ring alhier, tot 2 m. gev. straf, met mindering van den tijd in verzekerde bewaring doorge bracht, en A. V. 15. j., en J. ,G., 12 j., beiden zonder beroep, Axel, de le tot 45 d. en d tot 21 d. gev. straf.. Vrijgesproken: H..J. N., 33 j., broodbakker, Hulst, beklaagd van beleediging van een amb: tenaar, en F. B., 22 j., broodbakker, Hulst, beklaagd van mishandeling. LETTEREN EN KUNST. Naar men ons meldt, zal bij de uitvoe ring, die Vlissingls mannenkoor half November denkt te geven, de heer Orelio zijne medewer king verleenen. Het Udel-kwartet heeft te Rotterdam en Amsterdam warmen bijval gevonden. Men ver maakte zich kostelijk. Leidérts strijd en zegepraal. Omtrent de uitvoeringMaandagmiddag in de St. Pieterskerk te Leiden van bovenge noemde cantate, gedicht doop. den heer W, H. Hasselbach, en gecomponeerd door den heer A. Lijsen, beiden te Middelburg, en op gedragen aan de gemeente Leiden, meldt men dat zij werd gezongen door 450 meisjes en 350 jongens, met begeleiding van strijk- en blaas- orkest, onder leiding van den heer C. B. Duyster. De correspondent der N. R. Crt. meent dat, deze cantate grooto erkentelijkheid eischt voor den dichter en den componist en dat de uitvoering een groot succes is geweest. Verder schrijft hij o. a.: „Reeds de eerste afdeeling met haar vrien delijke Meiliedjes verzekerde een goed succes. Wat we van de uitvoering verwachtten, is on getwijfeld gebeurd, er zal geen heengegaan zijn zonder gevoel van groote voldoening endank- baarheid. Erkentelijk wel voor het lang niet altijd dankbare aandeel der solisten de heer en mevrouw Spoel), voelden we den meesten dank en bewondering voor de jonge schare, die in feestdos met oranjesjerpen en linten na afloop onze straten nog eenmaal heeft opge- vroolijkt en in mooie herfstlucht rond V. d. WerfFs standbeeld nog eenmaal het Wilhelmus voor ons heeft aangeheven, als een goed slot van een goed geslaagd feest." 1.ANDB0UW. Na in zijn Weekblad v. Z. V. W. D. eenige opstellen gewijd te hebben aan de suikerbie- tenlevering, komt de heer Vorsterman van Oyen tot de volgende bekende conclusie Er bestaat maar één redmiddel Eene overeenkomst tusschen landbouwers, die beten verbouwen, dat zij geene contracten willen aangaan, dan op voorwaarde a) dat de oude wijze van wegen en levering blijft; b) dat er een prijs besteed wordt van minstens f 9.50 per duizend kilogram. Die bond, die vereeniging moet kunnen be schikken over tien, zoo mogelijk over vijftien en meer dnizend hectaren. Komt er zoodanige overeenkomst tot stand, dan is er, zoo zegt de heer Van Oyen, moge lijkheid om de betencultuur weer eenigszins winstgevend te maken. Zoo niet men zal veel hoqren loven en bieden, maar verbetering is niet te wachten. Tegenover het non possumus van „het syndi caat der suikerfabrikanten moet een onwrik baar noti possumus van alle landbouwers gesteld worden. Komt er datde fabrikanten zullen toegeven, schoorvoetend, langzaam maar toegeven, gelijk zij in 't voorjaar toegaven, tot een goed vriend hun zei„houdt den prijs maar laag, mits. gij op wegen en -leveren toegeeft.!' Zonder dien raad waren de prijzen ook ge- egen. Komt die ..vereeniging niet, het syndicaat van fabrikanten zal met de betenverbouwers leven als de kat met de muis. Dan zal het berouw komen, dat men mijn raad niet gevolgd heeft. Maar dan. zal het te.laat zijn. Nadat aldus schrijft men uit S a e van Gent aan do N. R.. Crt, -— éer'st één waggon met vee uit Selzaete.was teruggezonden, werd Donderdag op last van dén Belgischen minister al het reeds toegelaten vee, ongeveer 180 stnks, teruggezonden. Dit werd hier weder gekeurd en. gezond bevonden, waarna het in de weide werd gebrachtdoor de koop lieden en Gentsché slagers, in de hoop dat het Zaterdag zou mogen worden ingevoerd. Dit werd tot hnnne vreugde ook toegestaange deeltelijk waren de heesten reeds, geslacht in gevoerd, door. hen die de beslissing niet-had den durven afwaehten. Daar van den invoer van het vee in België het bestaan onzer, drukke wekelijksche vee», markt afhangt, wordt door het gemeentebestuur alles in het werk gesteld om dien invoer té bevorderen. Teneinde feiten als dat van de vorigeweken t.e voorkomen., zal een veearts op de markt,, aanwezig zijn om het vee,alvo rens het wordt uitgevoerd, te keuren. De bij het 6e reg. infanterie benoemd.6 2e luits. D. J. van Meerendonk en J. M. van den Oudendijk .Pieterse zijn geplaatst te Breda. .Thans is op liet Loo de yorstin-weduw.e Louise van Waldeck èri Pyrmont, voor eenige dagen de gast van onze Koninginnen. Indien het Hdbl. wel is ingelicht, dan is door dé Sociaal Democratische Arbeiderspartij de koninklijke goedkeuring op hare statuten verkregen. Een bekend schaker, de heer .N. W. van Lennep is op reis.van Londen naar Amsterdam overleden- Hij werd slechts 25 jaar oud.. De heer Van der Zwaag, het nieuwe kamerlid i8.zeer ingenomen met de.ontvangst, die hora in de Tweede kamer .-te beurt viel. Nadat de heer Smeeiign hem- hetallereerst had begroef

Middelburgsche Courant | 1897 | | pagina 1