BUITENLAND. FEUILLETON. ZIJN RIJKE VROUW. LAATSTE BERICHTEN. ïaritprpn van Tarwe ea Meel. Eenige huizen zijn ingestort. Het spoorweg verkeer ondervindt groote vertraging. Zondag werd te Saint-Cère een standbeeld voor maarschalk C'anrobert onthuld. Onverwacht is een verandering in het reisplan van den koning van Siam gekomen. Hij is van Londen over Brussel naar Baden- Baden gereisd. De Engelsche regeering overweegt het denkbeeld een spoorweg aan te leggen van Cape Coast Castle naar Koemassi. In het Engelsche dorpje Tetney overleed een 97-jarig klokkenluider, die sedert 83 jaar dat baantje had waargenomen, en die, zoo oud als hij was, nog nooit zijn dorp had verlaten. Hij had drie koningen uitgeluid en twee koningen en 1 koningin ingeluid. Verder had hij geluid voor den slag bij Waterloo en voor de beide jubilee's der koningin. De czaar is Zaterdag met vrouw en kinderen te Darmstadt «aangekomen. Het nieuwste op het gebied van dankbe tuigingen in de krant, is een advertentie in de Eupener Zeitung, luidende „Ik dank den Heere Jezus dat ik, door de voorbidding van de lieve moeder Gods, van den heiligen Joseph, den H. An- thonius, den If. Gerard en de H. schutengels, een goede betrekking heb gekregen." Zelf hebben wij de Eupener Z. niet gelezen, maar de Petit Bleu verhaalt het toch als waar. Mark Twain, die thans to Weenen is (hij kwam er ongesteld aan), zal daar don geheelen winter blijven. Zijn twee dochters studeeren daar in de muziek. In een klooster van Reichenbach (Oppei- Palz) waar krankzinnigen verpleegd werden, is brand ontstaan. De beide vleugels zijn bijtta geheel vernield, daar alle hulp noodig was om de 145 patiënten in veiligheid te brengen. De ongelukkigen begrepen niet wat er ge beurde. Zij dansten soms van vreugde bij het schoone vuurtje. Anderen konden slechts met geweld uit hunne kamers verwijderd worden. De schoone kloosterkerk werd gelukkig gered. Het grootste getal verpleegden werd voorioopig in andere gestichten geplaatst. In de Zwitsersehe pers wordt veel ge sproken over het merkwaardige feit, dat de jury te Freiburg den vroegeren postbeambte Huber, die den oud-collega Angst in den trein ver moordde, heeft veroordeeld wegens moord met voorbedachte rade, onder aanneming van ver zachtende omstandigheden. Dat de jury deze aannam, waar ze niet aanwezig waren, heeft een zeer eigenaardige oorzaak. In enkele Zwitsersehe kantons bestaat de doodstraf, o. a. in Freiburg, waar de zaak werd behandeld. Maar men wilde geen vonnis vellen dat tot het op leggen van die straf zou leiden, èn uit vrees een rechterlijken moord te begaan, en omdat niet bewezen was, dat de moord niet bad plaats gehad op het gebied van een kanton, dat de doodstraf had afgeschaft. De Nem Züricher Zeitung wijdt aan deze zaak een beschouwing en vraagt wat voor rechtstoestand men beeft, als men bij de zwaarst denkbare misdaad de vraag van leven of dood moet laten afhangen van de vraag, of de daad een kwartier eerder of later is gebeurd. Reeds vroeger werd op een algemeen straf recht voor den Bond aangedrongen, en de drang daarheen zal nu wel toenemen. Nansen gaat in Amerika 50 voordrachten houden tegen 1300 dollar per keer en een aandeel in de bruto-opbrengst. Te New-York loopt het gerucht, dat Daw son City, de voornaamste stad in de Klondyke- goudvelden, zou afgebrand zijn. In de stad woonden tien duizend gouddelvers en er was eene groote hoeveelheid levensmiddelen opge- Als dat bericht waar is, dan is de ellende in Klondyke dezen winter niet te overzien, maar bevestiging is noodig, daar allerlei praat jes over het nieuwe goudveld verteld worden Ziiterdag was het aantal typhnslijders in de buurt van Maidstone tot 1229 gestegen; de ziekte breidt zieb over de naburige dorpen uit. Het aantal sterfgevallen is betrekkelijk gering, en bedroeg omstreeks 50. Alles wordt gedaan om de r.imp af te wenden. Er zal voor de herstellenden een bijzonder hospitaal met 100 bedden worden ingericht. In de Vereenigde Staten zijn 780 ziekte- en 67 gevallen aan gele koorts, waarvan 203 en 24 te New Orleans. De stoomboot Clevelanddie te Washing ton is aangekomen, bracht het bericht meê, dat de oude stoomboot Eliza Anderson, den 24 Augustus gedurende een zwaren storm is weg gedreven met 125 personen aan boord en 150 ton vracht. Daar men niets meer van de boot heeft ver nomen, denkt men dat die met alle opvaren den vergaan is. De Temps is aansprakelijk voor het ver 3. Uit het Engelsch. VAK Mrs ALEXANDER. haal dat de rechtbank in Texas aan een ter dood veroordeelden neger -football-champion 6 weken uitstel van executie heeft verleend, om zijn partijen uit te spelen. De Amerikanen strijden om het voorrecht zich met dezen kam pioen te meten, en da* hoewel deze zeldzame tegenpartij steeds door de politie bewaakt wordt. Het jonge mensch, dat wat driftig is, heeft zijn doodvonniB te wijten aan bet dood schieten van twee zijner ooms en van een derde, die zich in een huiselijken twist mengde. - Uit Kaapstad was het vreemde bericht gekomen, dat een kapitein der Highlanders had bekend het lijk van het rebellenhoofd Lnkas Jantje uit Beehoeanaland te hebben verminkt, om zich van den schedel meester te maken en deze aan een museum te schenken. Verder was hij veroordeeld, wegens mishandeling van een gevangene die in zijn dienst was. Deze zaak begon juist opzien te baren, toen een verbete ring kwam. 't Was niet een Engelsch kapitein, maaï een boer geweest, die deze vergrijpen had Men weet welk een omslachtig werk het meten van afstanden is. Door kanunnik G'ere- botani is than3 een werktuig uitgevonden, waarmee de driehoeksmeting en de kaarttee- kening in een oogwenk worden L verrichtbij heeft het den onwelluidenden naam van tele- topo-meter gegeven. Het instrument kost om streeks 500 gulden de uitvinder had met zijne verklarende voordracht te Milaan veel succes. Vooral verwacht men er dienst van voor de microgoniometrie, de architectuur en de stra tegie. Volgens een Amerikaansch rapport zijn de vooruitzichten der Joodsche koloniën in het Heilige Land zeer gunstig. De nederzettingen van Russische en Rumeen- sche Joden waren allereerst beperkt tot Samarin in Galilea. Zij hadden vele moeielijkheden te overwinnen. De kolonisten waren vroeger han delaars of handwerkslieden, en waren met de nieuwe werkzaamheden niet vertrouwd, terwijl er niemand was om hen te leeren. Ze maakten dan ook vergissingen in het kiezen en bebou wen van het land, en er volgde teleurstelling maar giften uit andere landen hielpen den toe stand verbeteren, en thans zijn er 22 bloeiende dorpen. De landbouwschool dient als proefsta tion en modelboerderij en beheert de koloniën. De winsten der school zijn voldoende om de onderwijzers en 100 leerlingen te onderhouden. Het grootste dorp is Sichron-Ja'-akob, dat 1000 inwoners, geplaveide straten, een school met 5 onderwijzers, een synagoge, een doctor en een apotheek heeft. De kolonisten verbouwen hoofdzakelijk groen ten en druiven. Zij houden zich bezig met bijen teelt, met ooftteelt en met den aanplant van moerbeienboomen, met bet oog op zijdeworm- cultuur. Het dorp RischolL.Zion bezit l'/jinil- lioen druivenboomen, 20,000 moerbeiboomen, 10,000 vrucht-, amandelnoten- en vijgeuboomen. Elke kolonist heeft een steenen huis met tuin, een paard en wagen, een koe en kippen. Te Gadrah, een dorp van voormalige Rus sische studenten, is een brandewijn-distilleerderij in werking. Verkoopingen enz. Zaterdag werd door kerkvoogden der Ned. Herv. gemeente te Sas van Gent aanbe steed het maken en plaatsen van een preek stoel, banken en verdere benoodigdheden voor die kerk. Hiervoor werd ingeschreven door de heeren H. Gouwij te Selzaete voor f 1325, II. J. Ganderheijden te Vlissingen voor f 1185, B. H. Reuner te Hulst voor f 949, Wed. B. J. Pauwels te Sas v«in Gent voor f 940 en Jos. Keenis te Lokeren voor f 915. Aan den laagsten inschrijver is het werk gegund. Verkoopingen en Verpachtingen Datum. Paatg. Voorwerpen- 6 Oct. Oos'kapelle, Hotstede, 6/7 Middelburg, Sigaren, 7 Middelburg, Huizen, 7 Middelburg, Hout, 13 Middelburg, Inboedel, 16 Westbapelle, Huizen, Serooskerke, Hofstede, 25 Middelbarg, Fabriek enz., in Zeeland. Information Verhulst. Rosier. Tak. Konion. Verhulït. Loeff. W. Verstegen en Hu ver?. Loeff en VV. Verstegen. Omtrent het ongeval, Zaterdag onder K 1 o e- tinge aan den overweg van den spoor een klein kind overkomen men zie Uit Stad en provincie zendt men on8 nader de volgende lezing De kleine is waarschijnlijk, bij het overloo- pen van den weg, door de loopplank van een goederentrein, die van tegengestelde richting kwam, gegrepen en op eenigen afstand wegge slingerd. De klompjes van het kind werden verbrijzeld. Het is nog steeds bewusteloos. Van de ledematen bewoog het tot hiertoe één been niet. Verder kwamen op het lichaam eenige blauwe plekken voor. Athene. De benoeming van Streit, gouver neur der nationale bank, tot minister van financiën maakt een goeden indruk, daar hij in het buitenland den roep van bekwaamheid en hooge eerlijkheid geniet. Hij zal zich onmid dellijk wijden aan een regeling met de oude sehuldeischers en aan de uitgifte eener leening voor de oorlogsschatting. Maandag 4 October. Rotterdam. Telegram van den make laar H. van Randwijk). De stemming was iets vaster, doch de omzet nog beperkt. Meel blijft tot iets lagere prijzen moeielijk plaatsbaar. (Men zie verder de gewone rubriek Oraan- marktem.) Zaterdag 2 October. Antwerpen. Tarwe flauw. Amerik. fr. 20'/4. Parijs. Tarwe prijshoudend; loop. md, fr. 28.20. Pest h.. Tarwe stil ma.ir prijshoudend. Zater dag fl. 11.87. Vrijdag fl. 11.82. B e r 1 ij n. De flauwere telegrammen uit Noord- Amerika zijn bier nagenoeg zonder invloed gebleven. Tarwe heeft zich vrij goed kunnen handhaven op de prijzen van Vrijdag. Rogge weinig aangeboden en opnieuw iets hooger. N e w - Y o r k dis. 933/?vorigen dag 933/1 Chicago 87%88 De Middelburgsche courant wordt 's avonds te acht uur in Goes uitgegeven. Dagelijks worden, tegen twee gulden per kwartaal, abonnementen aangenomen door den agent A. C. BOLUIJT, firma Wed. A. C. DE JONGE aldaar. Algemeen Overzicht. Griekenland heeft een nieuw kabinet. Maar anders dan Zaterdag werd gemeld, zal het niet den steun van Delyannis genieten. Naar wat steeds beweerd is over den invloed van Delyan nis, verzwakt deze houding van den ex- het kabinet zeker. Over het algemeen kan men dergelijke be richten over den invloed van staatslieden in een verwijderd ltmd moeilijk nagaan. Maar men heeft één punt dat men in het oog kan houden. Delyannis voerde de oppositie tegen Rallis aan, en toen Delyannis sprak viel het kabinet. D.iarin ligt zeker een aanwijzing, dat men de kracht der tegenwoordige oppositie niet heeft te onderschatten. Anders is de indruk, door het kabinet op het publiek gemaakt; een telegram noemt dien indruk zelfs „excellent." Daartoe zal zeker wel bijdragen het feit dat Smolenski, de dappere en beleidvolle generaal, wiens groote populariteit, naar men telkens meldde, anderen, vooral den kroonprins, een doorn in het oog was, de portefeuille van oorlog heeft gekregen, zoodat de generaal op den voorgrond is ge komen, in plaats van op den achtergrond, waar zijn benijders hem zoo gaarne zagen. Nog is iets nieuws dat Skouloudis de porte feuille van buitenlandsche zaken niet houdt, maar deze aan den premier Zaïmis afstaat. De nieuwe titularissen zouden Zondag den eed afleggen en dan het bewind ajinvaarden. Over de plannen van het kabinet ten aan zien van de groote kwestie is nog niets bekend. Het blijft natuurlijk een moeiclijke beslissing. Maar in elk gev.ilhet ministerie is er. Zoo ver is men in Spanje nog niet. Sagasta heeft heel wat politieke vrienden gehoord, en zal, naar men zegt, zijn medewerkers alleen onder de vele oud-ministers kiezen. Of dat een maatregel tot bezuiniging zou zijn? Maar wie de zoo loodzware taak van den liberalen premier zullen deelen, is nog niet bekend. Men noemt namen, maar geen wier klank in deze dagen een bijzondere beteekenis heeft. Ook over de ontbindingskwestie hoort men niets. Alleen beschouwt men het als een uit HOOFDSTUK IX. Na den maaltijd kwam de zon weer door en dus begaf het gezelschap zich op het terras en in het park. Celia bleef echter bij sir Tho mas, die dit zeer vriendelijk van haar scheen te vinden. Hij wist niet dat zijn vrouw tot haar gezegd had, dat zij zoo verlangde kennis met haar te maken. „Gij weet dat ik kapitein Rivers in Indië veel placht te zien, en ook in Londen, eer hij u leerde kennen. Ik was zoo blij toen ik hoorde dat hij ging trouwenwant hij leefde nog al los, maar iedereen hield veel van hem. Ik dacht nooit dat hij zoo'n jonge vrouw kou kiezenw«iut hij bewonderde hoofdzakelijk getrouwde vrouwen. Jeugd en onervarenheid hebben echter iets zeer bekoorlijks voor ge blaseerde heeren. Einde goed, al goed en ik ben zeker dat uw man vindt dat hij het gelukkig getroffen heeft." „Ik hoop dat de tijd hem dit zal leeren," zei Celia vrij kortaf en daarop begon Lady Phipps te] jammeren, dat Sir Thomas besloten had in Londen te gaan wonen, terwijl zij veel liever buiten woonde; doch op dat oogenblik kwamen de heeren binnen en daarna nam zij geen notitie meer van Celia. „Wat ziet die man er verschrikkelijk naar uitriep Lady Mary uit, toen de gasten weg waren, „ik denk niet dat hij het lang maken zal." „En wat zal hij dan een blozende weduwe nalaten om hem te betreuren; de rouw zal haar heel goed staan", zei Rivers. „Wat heeft ze toch aan hare oogen?" Vroeg Celia. „Dat weet ik niet, alleen dat zij heel mooi zijn." „Ja wel, maar zij heeft zwarte randen in de gemaakte zaak, dat Sagasta te geprononceerd is om met de tegenwoordige meerderheid te regeeren. Hij zelf heeft toen Canovas optrad, niet anders geoordeeld en gezegd, dat hij zou bedanken voor een martelaarsrol als die welke Canovas aanvaardde, door te regeeren meteen meerderheid van liberalen. Daar zijn de toe standen dus wel «anders d«in in Italië, waarde premiers altijd bet langst regeeren met de meerderheid, welke door hun voorgangers is saamgeroepen. In gewone tijden is een ontbinding in Spanje geen gevaar. Elk kabinet krijgt van de kie zers een meerderheidiets dat daar te lande iets zeer natuurlijks wordt gevonden, maar bij vreemdelingen rare vermoedens wekt. Over het programma van Sagasta, gelijk deze dit aan de Regentes voorlegde, verneemt de Temps dat Sagasta streng wil optreden tegen de misbruiken in de verschillende administra ties, een punt waarbij hij natuurlijk gesteund zal worden door Silvela, die zich juist op dit vraagstuk van de officieele conserv.itieve partij van Canovas scheidde. In de kolonies wil hij natuurlijk hetzelfde, maar tegelijk een geheele verandering van bestuur, met als eerste voor waarde de vervanging van generaal Weyler door een ander, bv. Martinez Campos of gene raal Bkneo. Generaal Polivieja zou, in af wachting dat zijn gezondheidstoestand hem veroorlooft naar de Philippijnen terug te kee- ren, kapitein-generaal van Madrid worden. Met de autonomie in Cuba wil hij zoover gaan, als dit bestaanba«ir is met het behoud van de Spaansche souvereiniteit, waarbij hij steunen wil op het programma der autonomis- ten. Anderen spreken van een zelfstandigheid gelijk bv. Canada heeft. Hij hoopt alle verwikkelingen met de Ver eenigde Staten te kunnen vermijden, en zonder vreemden invloed de kolonie te bevredigen, mits de Unie de plichten vervult, haar dooi de goede vriendschap opgelegd. Eindelijk zal de regeering zich vooral aan het herstel der finantiën wijden, daar deze door de beide oorlogen in zeer slechten toestand zijn. Op papier ziet. dat alles er heel mooi uit. Maar er zijn lieden die wat meer ver langen. Zeker is, dat de regentes niet overijld heeft besloten. Telkens en telkens heeft zij de voor zitters der beide kamers en de leiders der par tijen en groepen geraadgepleegdzelf heeft.zij getracht de conservatieve leiders tot elkander te brengen; wel een bewijs, dat zij de nu ge vonden oplossing als een pis-aller beschouwt. Dan is Franz Joseph er de laatste dagen iets gelukkiger aan toe. Zijn verblijf te Boeda pest en de eer, door hem zijn tweede hoofdstad aangedaan, door daar vorstelijke bezoeken te ontvangenzijn hulde aan groote Hongaren onder wie lieden, die nooit anders deden dan tegen zijn huis te strijden hebben een uit- nemenden indruk gemaakt, en zoo kon Banffy hem gerust stellen, dat van Hongaarsche zijde het vergelijk tenminste voor éen jaar zou wor den hernieuwd. Dat is tenminste iets, al is het niet veel. Hetzelfde geldt van den Oosten- rijkschen Rijksraad waar het nu Badeni nog weg blijft, tamelijk kalm is. Ma«ar Woensdag komt Badeni weer in de zitting. Zijn vrienden zullen heel wat lawaai maken, denkt men, als het slachtoffer van den Diiitschen kogel de kamer binnen komt- Naschrift. De beëdiging van het Griek- scbe kabinet heeft plaats gehad. De menigte rondom het koninklijk paleis begroette het ministerie met sympathie en juichte generaal Smolenski toe. Het nieuwe kabinet viudt bij de geheele pers een warme ontvangst, behalve bij de bladen, die tot de p«irtij van Delyannis behooren. Beknopte Mededeelingen. De Berliner Lokal-Anzeiger zegt dat de Belgische minister Sehollaert zich op het stand punt plaatst, dat de burgerwacht eenvoudig ordedienst heeft te verrichten, en alleen door de wet met het leger kan worden saamgesmol- ten, welke wet alleen in tijd van oorlog of oorlogsgevaar tot stand zou komen en nooit de vreemdelingen zon treffen. Minister Sehol laert heeft verder verklaard, dat nog geen buitenl«ind8che regeering stappen heeft gedaan, en dat alleen de Britsehe gezant inlichtingen heeft gevraagd. Het mijnwerkers-congres te Luik besloot Zondagavond een onmiddellijke loonsverhooging van 15 te vragen, onder bedreiging, dat, als deze eisch den löen dezer niet is ingewilligd, den len November tot een algemeene werk staking over te gaan. Het H. v. A. gewaagt van onderhandelin gen tusschen België en Duitschland over een verdeeling van het grensstaatje Moresnet, een van de drie miniatuur-republiekjes uit Europa. De zonderlinge zaak van Lozé, die tegen zijn wil tot gouverneur van Algiers werd be noemd, en in verband daarmede eervol ontslag als ambassadeur te Weenen kreeg, blijft de aand«icht trekken. Men vermoedt dat alles een comedie is geweest, om Lozé uit Weenen weg te krijgen, wijl hij niet erg gelukkig is geweest in het vervullen van den wensch der regeering, om eene belangrijke toenadering tot de regeering te Weenen tot stand te brengen, In het reeds kortelyk vermelde onder hond tusschen Barnes, den secretaris der ma- chinewerkersvereeniging, en minister Ritchie, heeft eerstgenoemde verklaard, d«it de werklie den bereid zijn arbitrage te aanvaarden. Men verwachtte heden een onderhond tusschen den minister en de leiderB der beide partijen. De patroons en een hoogst belangrijke vak- vereeniging (niet beboorende tot de Amalga- matet Society for Engineers) willen echter dat in eens verschillende andere belangen behan deld zullen worden en niet alleen de arbeids dag van 8 unr. Men kent de moeilijkheden, w.iarin de West-Indische suikercultuur verkeert, doordien zij zelfs in het moederland niet kan concur- reeren tegen de vreemde industrieën, die een uitvoerpremie genieten. In de laatste troon rede waren daarom maatregelen beloofd, in ver band met een toen reeds aanbangig onderzoek» Thans is dat onderzoek afgeloopen. Het rapport doet uitkomen, dat de industrie in ge vaar verkeert. De vermindering of zelfs ver dwijning van de suikerindustrie in sommige West-Indische koloniën is te wijten aan het stelsel van nityoerpremiën en beschermende tarieven, dat in het buitenland wordt toege past. Het beste middel tot verbetering zou zijn afschaffing der premiën, doch het is niet zeker of die afschaffing een tweede soortgelijke crisis in West-Indië zon voorkomen. Het rapport wil geen equivaleerende rechten aanbevelen, doch beveelt het moederland aan den eilanden kleine leeningen te verstrekken ten einde het stelsel van klein boerenbedrijf en verbetering van verkeersmiddelen te kunnen invoeren. De voorzitter der commissie, de heer Nor man, heeft een afzonderlijk rapport ingediend, waarbij equivaleerende rechten worden voor gesteld. Zonder deze moet de suikerproductie der koloniën afnemen of misschien wel geheel ophouden, verklaart hij. 't Zou toch wel j«immer zijn, als de dwaas» heid der Mogendheden op het vasteland Enge land verplichtte de suiker weer te gaan belasten. Ook de National Zeitungeen van de belangrijkste organen der nationaal-liberalen, verklaart zich tegen bet marine-septennaat, en meent dat het bij de voortdurend wisselende inzichten op het gebied der marine-techniek, niet aangaat dat de Rijksdag voor zoo langen tijd al zijn rechten afstaat, en zijn begrootinga- recht schorst. Het Oberlandesgericht in Silezië heeft beslist, dat het uitzetten van posten door werk stakers als Groben Unfug strafbaar is. De Brest. Zeit. wijst er op, dat bij de toepassing dezer wetsbepaling volmaakte anarchie bestaat, en dat het nu gewezen vonnis zeker niet strekt tot bevordering van den socialen vrede. Imbriani, die, sedert hij op den nation.ilen feestdag door een toeval werd getroffen, langen tijd zeer gevaarlijk lag, wordt iets beter. Hij krijgt langzaam het gebruik der verlamde ledematen terug, maar moet in elk geval het openbare leven va«irwel zeggen» Te Rome hadden praatjes geloopen, dat do Begeering te Parijs vertoogen zou indienen over de ophooping van troepen in de Alpen- streek. De oflicieuse bladen spreken dit tegen en merken op, dat de Franscbe regeering op Fransch gebied meesteres is. Zoo wordt in dergelijke kwesties niet altijd geoordeeld. De aftredende Spaansche minister van koloniën had bij de bank een voorschot van 50 miljoen gevraagd, tot betaling van salarissen en soldijen op Cuba, welke sedert een halfjaar achterstallig zijn. Maar de bank wenscht eerst na het optreden van een nieuwen minister een besluit te nemen. Badeni ontving Zaterdag geheel onver wacht een vrij langdurig bezoek yan den keizer pas uit Boedapest teruggekeerd. Volgens de N. F. P. wil de Servische premier Simitsch koning Milan niet meer zien, tengevolge van de onhebbelijke wijze, waarop deze intrigeerende bemoeial hem voor een paar maanden behandelde. De aanstaande komst van Milan te Belgrado zou daardoor tot. een crisis aanleiding geven. - De Standard gewaagt van een toenemende anarchie in het binnenland van Kreta, waar doodslag en plundering a«in de orde van den „O, dat is verf. Sommige mensehen vinden dat dat flatteert." „Ik vind het afschuwelijk." „Gelukkig d«it de smaken verschillen." „D«it, kunt gij toch niet bewonderen, Derk." „Waarom niet? Ik ben een vrouw, die zich moeite geeft om er goed uit te zien, heel dankbaar." „Toch zeker alleen als het haar gelukt", zei Lady Mary lachend. „In dat geval geloof ik dat het succes grooter zon zijn, als er minder moeite gedaan werd, Wat is het heerlijk frisch na den regengaat gij mee naar het bosch, Celia Er is zoo'n aardige grot, die vroeger een kluizenaarsverblijf was en door het volk nog altijd als een heilige plek beschouwd wordt." „Heel gra.ag", zei Celia, die niets liever wilde dan alleen te zijn met Lady Mary. Eeu paar uur later reden zij en haar man weer naar de Hoeve terug. HOOFDSTUK X. „Ik ga van daag naar Berkhampton," zei Rivers, den dag waarop, mevrouw Twiss ver wacht werd, „ik wil Laxelles graag spieken over de telegrammen die ik van ochtend in de courant gelezen heb; er schijnen onlusten in het gebergte achter Mahlapoer uitgebroken te zijn. Ik zou wel eens willen weten of de vrienden ook deze berichten hebben." „Wat Als er oorlog komt, zoudt gij dan ook moeten gaan?" „Niet moetenmaar ge zult toch niet verlangen dat ik achterblijf?" „O neen, als ik mee mag." „Dat zou er van afhangen. Dergelijke gevechten komen vaak op niets neermaar ik ben in die streek geweest en stel er veel belang in. Ik zal Lexelles meebrengen om te eten." „Heel goed." Celia reed opgewekt naar het station. Zij was altijd gelukkig als zij met Derk alleen was en zij verheugde er zich op om aan hare, hoewel wat onbeschaafde, doch zoo hartelijke tante haar nieuwe woning te laten zien. Zij was toch de eenige nabestaande die zij had. „Wel kind, ik dacht heusch, dat ik je nooit zou terug zien," dat was de begroeting van tante Saia. „Ik moet zeggen dat gij er bijzonder goed uitziet Iets magerder maar heel goed. Hoe komt gij er toe om iets te huren dat zoo eeuwig ver van Londen afligt?" - „0tante, het is zoo'n lieve plaats en vlak bij de familie van Derk. Zij zijn allemaal zoo lief voor mij." - „Natuurlijk! Gij hebt hun een grooten dienst bewezen." - „En het is zoo'n wildrijke streek en Derk kan er zooveel jacht krijgen." »G, gij z'jt nog altijd dezelfde. Alles DerkDerk voor en Derk naen wat hebt gij nu voor uw eigen genoegen?" „Een heele boel. Ik heb mijn huishouden en den tuin, muziek en boeken, dan gaan wij veel uit eten en geven diners. Ik leer paard rijden en mennen. Gij zult eens zien wat wij een heerlijk leventje leiden. (Wordt vervolgd*)

Middelburgsche Courant | 1897 | | pagina 3