BUITENLAND. Verschillende Berichten. LAATSTE BERICHTEN, Marltprijifiii ïao Tarwe ei Meel. als Middelburg, hij geen f 300 meer traktement zou durven aannemen. Op grond van een en ander gaf hij den aan wezigen in overweging den raad een gemoti veerd adres aan te bieden, en, mocht dat geen resultaat hebben, dan zich te wenden tot het Gedeputeerd college. De heer W. P. van Pagé verklaarde het ge heel eens te zijn met den voorzitter, dien hij hulde bracht, voor het genomen initiatief om deze vergadering bijeen te roepen. Ook hij achtte het onbillijk de eigenaren van huizen te belasten, waardoor slechts een deel der inge zetenen gedrukt en een ander deel ontlast wordt. In beginsel is hij tegen een straatbelasting en hij zag liever de inkomstenbelasting verhoogd omdat dan ieder bijdraagt. Deze spreker was het eens met den schrijver van een ingezonden stuk in de Mi-dd.Ctdie niet alleen de eigenaars maar ook de bewoners belasten wilde, doch die door de redactie der Midd. Ct ineen hoek was gazet. Hij wees er verdev op, dat bij de nu voor gestelde belasting sommige eigenaars, die heele kolonies van huizen bezitten, zullen vrijgesteld worden, en anderen, die in minder gunstige conditie verkeeren, zullen moeten betalen. Hij steunde het idee om een adres aan den raad te richten. Het denkbeeld van den voorzitter vond geen tegenspraak en nadat de heer Hiibregtse nog door mededeelingen uit zijn leven had aangetoond, dat men, door met kracht en iu grooten getale ter bestemder plaats zijn grieven in te brengen, minder wen- schelijke zaken kan tegenhouden en willekeur kan voorkomen, vond de vergadering goed zich in den door den voorzitter aangewezeu geest per adres tot den raad te wenden met verzoek de etraatbelasting niet aan te nemen. RECHTSZAKEN. Areondissements-Rechtbank te Middelburg, Heden (Dinsdag) zijn veroordeeld wegens: mishandelingJ. P., 23 j., Landbouwersknecht, O.- en W.-Souburg, tot w., J. L. B., 21 j.; werkman, Koewacht, tot 14 d. en I. J., 19 j.. arbeider, Waterlandkerkje, tot 7 d. gev. straf: stroopeHjA. S,, 16 j., en W. S., 14 j., arbeiders, :s Heer-Arendskerke, ieder tot f 5 b. s. 5 d. h.; oplichting B. v. V., 13 j., Middelburg, tot 1 m. gev.straf, en vernieling G, R., 52 j., logementhouder, 's Gravenhage, tot 7 d. gev.3traf. Inzake C. F. V., 46 j., schipper, gedomieileerd te Middelburg, op 7 Mei 11. ter zake van hel niet voldoen aan het betel van een ambtenaar bij verstek veroordeeld tot f 10 b. s. 10 d. h. en daarvan in verzet gekomen, is op beden diens vonnis bekrachtigd. Vrijgesproken C. L. V., 40 j., herbergier en bakker, Middelburg (België), beklaagd van diefstal. ONDERWIJS. Te Axel bracht de collecte voor de scholen met den Bijbel 269.55. .„op. De nieuwe cursus aan de rijkslandbouw- schöol te Wageningen is op 14 September aangevangen met een totaal van 273 leerlingen en toehoorders, verdeeld als volgtafd. Land bouwschool 87 leerlingen, afd. Hoogere Land bouwschool en Boschbouwschool 67 leerlingen en 3 toehoorders, afd. Hoogere Burgerschool 116 leerlingen. De nieuwe cursus aan de Tuinbouwschool begint October. Onze koninginnen Woonden Maandag in het Kurhaus te Scheveningen de matinee van de Philharmonische kapel bij. Onder leiding van prof. Manstaedt werd een uitgezocht programma ten gehoore gébracht. De vorstelijke loge was rijk versierd o. a. niet een rijkdom van planten en bloemen en prachtig gemeubeld. In een der nissen prijkte het beeld ten voeten uit van H. M. de Konin gin, voor den directeur-generaal, den heer Gold- beek, geschilderd door den kunstschilder, den beer J. Boudewijnse. Ofschoon de samentrekking der landbouw- aangelegenheden aan één ministerie nog niet haar beslag heeft gekregen, wordt reeds gemeld dat de regeering voor de betrekking van direc teur-generaal van den landbouw het oog zou hebben op den beer mr. Sickesz, lid van de Eerste kamer, president van de heide-maat- schappij. De heer W. H. van Wijnmalen, oud-resi dent van Cheriboü, is op 68-jarigen leeftijd te 's Gravenhage overleden. De ontvangst van den Obineescben staats man Li-Hung-Chang hier te lande heeft 7000 aan de rijksschatkist gekost. Dit bedrag ia genomen op het hoofdstuk „onvoorziene uit gaven" der staatsbegrooting voor 1896. Te Rotterdam is Maandagavond een 56 jarige lichterschipper, doordat een lier waar mee men werkte brak, levensgevaarlijk gekwetst. Te Rockanje zou Vrijdag een echtpaar zijn 60-jarig huwelijk herdenken. Liefdadige menschen zouden dezeu dag voor het echtpaar, dat veel wederwaardigheden heeft gehad, tot een feestdag maken. Den Zondag te voren echter geraakte hun zoon, die de kostwinner was, terwijl hijvan Den Briel naar zijn ouders terugkeerde, door de duisternis te water. Wel Werd hij daaruit gered, maar toch is hij aan de gevolgen overleden, juist in den nacht vóór het huwelijksfeest der ouders. Door de rijkspolitie nit Groeulo zijn ter beschikking van den officier van justitie te Zutphen gesteld en in het huis van bewaring opgesloten een man en vrouw, reizende met een woonwagen, die brutaal bedelden en de voorbijgangers aanhielden, daarbij gebruik makende van een grooten, gevaarlijken hond. Bij de arrestatie verzetten zich deze personen tegen de politie, hierin bijgestaan door den hond, die een rijksveldwachter in de hand beet pa de uniformjas stuk scheurde. Toen de rijksveldwachter den -hond door een revolver schot onschadelijk wilde maken, ging de vrouw boven op het dier liggen. De bakkersknecht te Den [Dungen, die zich bij den brand ten huize van zijn patroon aldaar op Vrijdag jl. zoo wakker gedroeg, doch daarbij zulke gevaarlijke brandwonden bekwam, is Zaterdag aan de gevolgen daarvan overleden. - Een sergeant van de jagers, die een detachement groot-verlofgangers naar Leeuwar den moest geleiden, kreeg bij het bespreken van de inkwartiering kwestie met den burge meester eener omliggende gemeente, die zoo hoog liep dat. men handgemeen werd. De sergeant is op hooger last geboeid naar Leeuwar den en van daar naar Den Haag' overgebracht en ter beschikking gesteld vau den auditeur militair. Te Stadskanaal is Zaterdagavond een scheepsjager door de tram overreden. De man bleef op de plaats dood, - Een spoorwegwachter te Roermond heeft Zondag avond een groot onheil voorkomen. Op het oogenblik dat een personentrein uit Öe richting Venlo en een goederentrein uit Ant werpen genoemden overweg moesten passeeren, kwam een Pruisisch koopman aanrijden en. reed met paard en wagen den sluitboom stuk, die behoorlijk gesloten was. De wachter, die bjj tijds met zijn lantaarn onveilig seinde, deed de treinen op zeer korten afstand stilstaan. Terwijl een visacher bij het Limburgsehe dorp Stein op de Maas bezig was met het op- balen zijner netten, sloeg- bij eensklaps achter over uit zijn bootje in bet water. Hoewel men er spoedig ia slaagde hem op te visschen, was het leven reeds geweken. De ongelukkige, een oppassend jongmensch, was 25 jaar oud. Prof. Hector Treub verklaart dat hij geen enkele reden kan bedenken, waarom een ge zonde vrouw niet op een goed zadel en in een goed costuum, zonder schade zou kunnen fietsen. Hij veroordeelt de ouderwetsche zadels, met een langen, smallen bek, zoowel voor heeren als voor dames.' Een martelaar van zijn plicht. Dokter: Ik ga. naar de kerk. Jongetje: Ja meneer, wanneer moet ik u kouien roepen? Dokter: Zoo gauw de preek begint. stommen-instituut van Berkeley en heeft in stilte de rechtswetenschappen beoefend. Het examen was natuurlijk slechts een schriftelijk. Het geval is in de annalen van de juridische geschiedboeken zeker nieuw. Met nieuwsgierig heid ziet men het eerste pleidooi van dien ad vocaat tegemoet. Vleeschkeuring en abattoirs. Op het te Amsterdam gehouden Gezondheids congres werd als een der bezwaren tegen een algemeene rijkskeuring van vee en vleescli en tegen de abattoirs de meening geuit, dat het vleesch hierdoor zooveel duurder zou worden en dus nog minder bereikbaar voor den min deren man. In verband hiermede is het niet onbelangrijk de uitkomsten te vermelden van een onderzoek, dat hieromtrent onlangs door een Duitscher, Kjerrulf is gepubliceerd. Hij verzocht aan 388 Duitsche steden antwoord op de vraag of het vleesch door een ver plichte keuring duurder werd eu of abattoirs alleen uit eigen inkomst-en konden bestaan? Op de eerste vraag antwoordden 361 steden ontkennend, en op de iWeede gaven slechts 18 van 322 steden een ongunstig antwoord. Vooral merkwaardig was dit resultaat met het- oog op de kleine plaatsen, 98 steden eu dorpen met minder dan 5000 inwoners gaven een bevredigend antwöord. Een plaatsje was er zelfs niet 997 inwoners, dat er zeer tot ieders tevredenheid een eigen abattoir op na hield. (Hbld). De Ostendsche vischsloepen, die ten ge tale van 45 in den voorzomer ter kabeljauw vangst zijn uitgevaren, zijn thans alle op éen na in de haven teruggekeerd. In 't algemeen waren de vangsten gering. De door de fortuin meest bevoorrechtte sloep bracht 64 ton zou- tevisch aan, de minst begunstigde 5 ton. De gemiddelde aanvoer was 40 ton per schip, wat eene waarde van 3000 francs vertegen woordigt. Als men nagaat dat eene reis ruim 2 maanden duurt, dan laat het zich gemakke lijk begrijpen, dat de Belgische visschers steen en been klagen over 't afgeloopen seizoen. De Clementine, met koniiig Leopold aan boord, is Zondag te El Araich op de kust van Marokko aangekomen. De heeren, Hersent, vader en zoon, te Parijs hebben aangenomen te Antwerpen éen kade ter lengte van 2000 M. te bouwen, tegen 10.900.000 -francs. De inschrijving naar dit werk had niet plaats op een bestek, maar op een algemeene omschrijving van het werk. De gegadigden móesten "zeiven plannen maken, en deze werden naar hun doelmatigheid en prijs beoordeeld. De stierengevechten krijgen, ondanks het wettelijk verbod, in Frankrijk burgerrecht. Nu heeft men ook te Roubaix het bloedige schouw spel vertoond. Een stierenvechter werd ge wond, eenige stieren werden gedood. - De zaak van den valaehen aartshertog is nu geheel opgelost. Marie Husman is op den loop gegaan met een bediende van een wijn handelaar. Zij leefden te Luik in een hotel, waar de man Zaterdag is gearresteerd, nadat een door de politie ontboden broeder van Marie Husman hem had herkend. Het meisje was zeer ontsteld en betuigde weenende dat haar geliefde zich maar voor de aardigheid voor aartshertog had uitgegeven, en zelf beweert hij dit ook. Zijn naam moet werkelijk Emile Behrend zijn en hij is in Febr. in genoemde stad aangekomen. Zijn vader is toevallig, evenals de broeder van het meisje, bij Krupp in dienst. Van de 10.000 francs, die het meisje bij haar vertrek medenam, had Behrend nog 7000 fr. bij zich. Beiden erkennen dat zij niet gehuwd waren Marie Husman is met haar broeder naar Duitsch- land teruggekeerd. Het getal slachtoffers bij de mijnramp vau Casteltermini, bij Palermo, is 35, waaronder 24 jongelieden van 13 tot 25 jaar oud. In den Chikoot-pas, op den weg naar het goudland Klondike, zijn 18 personen omgeko men tengevolge van eene grondverschuiving, De walvischvaarder Navaret is inde Noor delijke Poolzee vergaaneen-en-dertig perso nen zijn daarbij omgekomen. Er zijn berichten over den ballon van André, dat wil zeggen over de plaats waar het voorwerp 8 weken geleden is gezien, en wel boven Groenland, drijvende in N. O. richting. Alweer een groot stoombootongelnk in Rusland, waar te Ufa brand uitbrak aan boord van de Admiraal Gervaiseen boot met 200 passagiers. Er ontstond een geweldige paniek, velen sprongen over boord en verdronken, anderen zijn verbrand of zwaar gewond. Het aantal slachtoffers is nog niet te ramen. - Dr. J. A. Schagen van Leeuwen, het hoofd van de erimineele afdeeling van het de partement van den ataatsprocurcur van Trans vaal en vóór de benoeming van Gregorowski waarnemend staatsproonreur, heeft naar ge meld wordt, zijn ontslag ingediend. Het opperste gerechtshof in den staat Califoraië heeft een doofstomme,. Theodoor Grady, op zijn verzoek en nadat hij het ge wone examen met glans had afgelegd, tot j de uitoefening van bet ambt van advocaat toege- n- Grady was daarvóór docent in het doof Verkoopingen en Verpachtingen in Zeeland. Datum. Plaats. Voorwerpen. Inforraatiën 29 Sept. Middelburg, Inboedel, Rosier. 29/30 Middelburg. Mode-artikelen, Notarishuis. 30 Middelburg, Huizen, Verhulst. 30 Middelburg, Vee, De Vos. Vlissingeri. In de heden gehouden raads zitting is benoemd tot kw.èekelinge in de nut- j tige handwerken aan school B mej. J. P. Mets en op school D mej. Balk, die niet op de voor dracht stond. De raad besloot Ged. Staten te adviseeren de jaarwedden van den burgemeester en den secretaris te brengen van"/1 1500 op f 2000. De oud-bnrgemeester,de heer Tutein Nol- thenius, schonk, op tot hem gericht verzoek, zijn portret om in de raadzaal op te hangen, met een begeleidend schrijven. Borssele. Maandag behandelde de gemeente raad het door Ged. Staten aanvankelijk geno men besluit om de jaarwedden van den burge meester en den secretaris met een derde te verhoogen. Bij de stemming, verklaarden drie leden zich voor de verhooging en drie leden zich daar- tegen "(een lid was afwezig), zoodat de zaak in eene volgende vergadering opnieuw moet wor den. behandeld. Hansweert. Bij het op de haven zetten geraakte heden voormiddag op den steenen Westhavenberm omhoög het Nederlandsch jachtsehip van schipper W. Voogd, thuis bchooreude te Sint Maartensdijk, beladen met aardappelen, van Bath naar Amsterdam bestemd. Nadere bijzonderheden nog onbekend- 's Gravenhage. Benoemd tot ontvanger der registratie en gerechtelijke akten en domeinen te Middelburg J. D. Wetsels, thans te SRedrecht. De Tweede kamer besloot in hare zit ting van beden in zake de verkiezingen te Sneek en te Amsterdam VI, met uitbreiding der con clusie van de eerste commissie, alle stembil jetten op te vragen en verdere inlichtingen te verzoeken. De leden der huishoudelijke commissie en van de commissie voor de stenografie zijn herbenoemd. In laatstgenoemde commissie is de heer De Beaufort vervangen door den heer Hartogli. - Bij de discussie over het adres van ant woord kwamen de heeren Van der Zwaag, Troelstra en Van Kol, welke beide laatsten zich niet vereenzelvigden met den eerste, in min of meer krachtige bewoordingen óp tegen dealgemeen heid van het adres en het optimisme der troon rede, zoo wat den maatschappelijken toestand als wat Indië betreft. De beer Staalman sloot zich bij die afkeuring aan. Teleurgesteld waren zij over het gemis van aankondiging van werkelijke sociale her vormingen en meer bepaaldelijk over de niet aankondiging van een breeder kiesrecht. Omtrent dit laatste maakte ook de heer Kerdijk tot bij de begrooting zijne reserves. Ook keurde de heer Van der Zwaag af de vleierij der Regentes, waaromtrent de heer Vermeulen, rapporteur der commissie, en de minister Pierson nog eens accentueerden de treffende manifestatie der kamer bij de plech tige opening. Genoemde minister verklaarde verder dat de regeering eene geleidelijke invoering van sociale hervormingen beoogt, waarvoor zij hoopte de medewerking der opponeerende heeren te vinden en voor welker totstandkoming juist noodig is dat in het tegenwoordig vier jarig tijdvak het kiesrecht niet aan de orde worde gesteld. De heer Lieftinck klaagde meer in het bij zonder over het optimisme van de troonrede omtrent de belemmeringen, die het buitenland, vooral België,aan den veeuitvoer in den weg legt. De minister Pierson achtte het onhoffelijk dit aan voorwendsels toe te schreven. De heeren Van -Kol, Troelstra, Nolting, Kete laar, Staalman en Van der Zwaag stemden tegen het adres, dat met 85 stemm en werd aan ge nomen. Maartdag 27 September. Antwerpen. Tarwe kalm. Amerikaan- sche fr. 20'/s. Donau fr. 21l/4. P a r ij 8. Tarwe prijshoudendloop. md. fr. 30.35. Berlijn. De prijzen zijn, bij uiterst geringen kooplust, opnieuw gedaald onder den invloed van het prachtige weder en doordien de bui- tenlandsche berichten niet willig luidden. Voor tarwe was de daling grooter dan voor rogge. New-Yor'k dis. 97Va) vorigen dag 983/g. Chicago 91 914/s- Vergaderingen. Concerten enz. middelburg. Woensd, 29 Sept. Verg. Bijbelgenootschap. Tehuis v. dienstboden 3l/sU. Woensd. 29 Sept. Alg. Vergad. Nijverheids- Vereen. Soc. De Verge noeging 8 u. Vrijdag 1 Oct. Openb. Verg. Kolenver- eeniging Eendracht maakt macht. Schuttershof 8'u. Donderd. 7 Oct. Concert Noordewier Reddingius Loman Messchaert Rogmans. Concert- en Gehoorz 8 u. V v ij dag 8 Oct. Bijeenkomst Anti-dienst- vervangingbond. Lokaal Soc. Markt 8 u. Vrijdag 8 Oct. Alg. Verg. Vex. Kinder voeding. Soc. St. Joris 8 u. Woensd. 13 Oct. Voorstelling Nederl. Too- neelvereeniging Schouw burg 7 Va Don der d. 14 Oct. Concert Vereen, voorlnstr. muziek. Concert- en Ge hoorzaal. Zaterdag 16 Oct. Concert Weener Humor. kwart. Udel. Concert- Gehoorzaal. Donderd. 28 Oct. Voorstelling Tivoli-geiel- schap Rotterdam. Schomc burg V/s U. Donderd. 4 Nov. Voorstelling Le Gras en Haspels. Schouwburg!1/^. Algemeen Overzicht. Het meer besproken internationaal congres voor de arbeidswetgeving is Maandag te tien nur in het Palais des Academies te Brussel geopend in tegenwoordigheid van een groot aantal af gevaardigden, onder wie bv. Von Berlepscb, die in 1890 de Berlijnsche conferentie presideerde. De Belgische minister Nyssens sprak de ope ningsrede uit, waarin hij herinnerde aan den arbeid te Berlijn, zoo schitterend aangevangen en zoo onverwacht afgebroken. Het eerst kwam aan de orde het punt verbetering van de wetgeving in de verschillende landen sedert 1890. Nadat vier sprekers den vooruitgang in België, in Duitschland, in Frankrijk en in Rusland hadden geschilderd, kreeg de heer Louis Strauss uit Antwerpen het woord. Hij wenschte er België geluk mede dat men daar had aangedrongen op de noodzakelijkheid aan de sociale wetgeving een ernstig onderzoek te doen voorafgaan. Verder richtte dit congreslid zich tegen de leer van de staatstusschenkomst, en verklaarde zich voor de vrijheid. Zijn rede werd met ijzige kalmte aangehoord. Volgens spr. dan ken de arbeiders de verbeteringen van de laatste jaren niet aan bijzondere wetten, maar aan dat wat er in de wetgeving nog aan vrij heid is overgebleven. Zelfs dit congres zoo zeide de spreker is een hulde aan het. parti culier initiatief, en bestemd om de goede be doelingen uit te voeren van de Berlijnsche con ferentie, welke volgens den spreker over het algemeen had schipbreuk geleden. Onder luid gelach van de Duitschers ver klaarde deze spreker, dat, als de Duitsche re geering belang stelt in de ontwikkeling van het socialisme in andere concurreerende landen, dit geschiedt omdat het socialistisch stelsel een duur stelsel is, en omdat zij niet ongaarne zal zien, dat de mededingende industrieele landen zich zelf belasten. Meer vrijheid, dat was het ideaal van dezen spreker. De Beiersche economist Brentano verklaarde dat deze4 woorden hem pijn hadden gedaan èn als Duitscher èn als vrijzinnig man. Daarna verdedigde hij de Duitsche sociale wetgeving en de beginselen, welke daaraan ten grondslag lagen, een welsprekend betoog, dat telkens door blijken van instemming werd on derbroken, zoodat het Duitsche en vrijzinnige element een flinke overwinning heeft behaald. Van Oostenrijk kan men hetzelfde nog niet zeggen, maar toch beginnen de kansen der Duitschers en vrijzinnigen iets te verbeteren. Het feit dat de minister-president Badeni de groote vijand van Duitschers en vrijzinnigen heeft geduelleerd, zal hun zeker ten goede komen. Het duel is daar te lande een misdrijf, dat een onteerende straf medebrengt, zoodat Badeni door zijn uitdaging zijn politiek leven heeft afgesloten, tenzij de justitie zich buiten de zaak houdt, iets dat niet waarschijnlijk is, wijl het rechtsbewustzijn dan ernstig geschokt zou wor den, door een ongehoord bewijs van partij digheid. De indruk, door het duel verwekt, heeft kalmeerend gewerkt op de vergadering van den Rijksraad, met het gevolg dat de delegaties werden benoemd, zonder dat de Duitschers verzet boden. De Rijksraad had over 40 plaatsen te beschikken en benoemde 9 Czechen, 3 Boheem- sche grootgrondbezitters, 6 Polen, 1 Rutheen, 5 Duitschers, 2 Kroaten en Slovenen, 1 Roe- meniër, 3 anti-semieten, 4 Italianen, 1 midden partij, 5 vrijzinnige Duitschers. Daar ook het Hoerenhuis Zaterdag zijn 20 vertegenwoordigers koos, kunnen de onderhan delingen over de gemeenschappelijke belangen der monarchie, wat Oostenrijk betreft, dus aan vangen. Een andere gewichtige tijding komt ook uit Weenen. De regeering der K. K. monarchie zal niet mededoen aan de controle over de Grieksche financiën. Zij meent dat haar onder danen geen belang hebben bij deze zaak, en dat het daarom tot niets dient zich in decon- tróle-commissie te doen vertegenwoordigen. Voor dit standpunt is zeker iets te zeggen. Maar als de andere Mogendheden hetzelfde deden, dan zou er ten slotte een commissie komen van éen lid, een Duitscher. Juist daarom verdient het aanbeveling, dat de andere, niet belanghebbende mogendheden aan de controle deelnemen, en dus de onpar tijdigheid wordt bevorderd. Hoewel de opwinding te Athene blijft aan houden (Zondag had weer een groote oorlogs meeting plaats) wint de overtuiging veld, dat de Grieksche kamer zich bij het onvermijde lijke zal neerleggen en de controle zal aan vaarden. Een beslissing kan eerst over eenige dagen vallen, want de Grieksche minister van buiten- landsche zaken, de heer Skouloudis, ontving pas Maandag den tekst van het voorloopige vredestractaat, benevens een nota, waarin ver klaard wordt, dat de mogendheden hare bemoeiingen ter bemiddeling als geëindigd beschouwen en de Grieksche regeering uituoo- digen gevolmachtigden te benoemen voor het sluiten van het definitieve vredestractaat. Beknopte Mededeelingen. De draad tusschen Friederiehsruhe en Berlijn is weer teruggevonden. De keizer zond Bismarck Zaterdag het volgende telegram „Van harte wensch ik Uwe Doorluchtigheid geluk bij het te water laten van den pantser kruiser Fiirst Bismarck. Ik verheug mij er in, dat ik daarmede voor alle tijden uw naam in de nauwste betrekkingen tot mijn vloot weet. Dit feit zal ons te meer met trots vervullen, daar het de eerste pantserkruiser is, welke bij ons is gebouwd. Het model daarvan zal admi raal Tirpitz Uwe Doorluchtigheid ingevolge mijn opdracht overhandigen." Deze woorden mogen niet door bijzondere hartelijkheid en hooge waardeering uitblinken, het is toch iets. Bismarck heeft in zijn antwoord denzelfden hoffelijken toon bewaard, en seinde: „Ik verzoek Uwe Majesteit onderdanig voor de onderscheiding, die mij door den doop van den kruiser ten deel gevallen is, mijn eerbie digsten dank in genade aan te nemen. Tege lijkertijd dank ik met eerbied voor het zooeven ontvangen telegram, door welks inhoud de eer, die Uwe Majesteit mijn naam door de verbinding met Haar vloot heeft aangedaan, zeer verhoogd wordt." Evenals de oud-minister van oorlog Bron- sart von Schellendorf, zal ook de oud-minister Von Berlepsch een caudidatunr voor denDuit- schen Rijksdag aannemen. De Spaansche regeering zal van de opening- van een nieuw dok te Havanna gebruik maken, om een sterk eskader naar Cuba te zénden. Onder voorbehoud wordt medegedeeld, dat keizer Wilhelm en keizer Frans Joseph op htm laatste bijeenkomst hebben afgesproken, dat zij zich zullen verzetten tegen verdere aanmati gingen van de zijde van Amerika. Keizer Wilhelm zou daartoe den weg kiezen, door hem na den inval van Jameson gevolgd, toen hij het bekende telegram afzond. Te Madrid maakt men zich blij onet een doode mees, nl. met het gerucht dat Vittoria de Las Tunas door de Spaansche troepen is hernomen. De overwinning van de Ëngelschen heeft de Afridi's niet ontmoedigd, zoodat het leger van generaal Lóckhart op feilen tegenstand zal stuiten, als de strijd tegen dezen stam wordt aangevangen. Naar gemeld wordt, wisten de Mullah's, die den laatsten aanval op generaal Blood's kamp ondernamen, zulk eene groote troepen macht bijeen te brengen, doordat de Mullah van Hadda zijnen volgelingen, indien zij ge dood werden, onmiddellijke toelating tot het Paradijs beloofde, waar onmetelijke genoegens hun wachtten, en die van Suffi hun toezegde met goddelijke middelen de vuurmonden der Britsche kanonnen te sluiten. De troepen van den Mahdi zullen, naar van verschillende zijden wordt bericht, te Mehemneh stand houden, en daar slag leveren. De Egyptische troepen wachten met den opmarsch tot na de aankomst van Engelsche regimenten. Uit Guatemala blijven tegenstrijdige be richten komen. Na het bericht van de over winning van president Barrios een ander dat de opstandelingen den president en diens troe* pen te Tchequemnela belegeren, en deze stad nauw insloten. INGEZONDEN STUKKEN. Ingezonden stukken worden in geen geval teruggezonden. )an DlXI. Mijnheer l Het spijt mij, dat u geen exemplaar van de Midd. Cour. van Dond. jl. zond aan het bestuur der Bondsafdeeling „het O. van Zuid-Bevel.", die in haar vergadering de motie aannam, door u aangevallen, doch niet bestreden. Nu moet ik u antwoorden, omdat ik toevallig uw schrijven, even onder 't oog kreeg. Het spijt me verder, dat u niet op even satirieke wijze aantoonde in uw ijver om schoolvergaderingen op Zuid-Beveland bespot telijk -te maken, doet u het ook de gemeente raden dat ook in de volgende gevallen schoolvergaderingen even belachelijk zijn als u ze in eenige gevallen noemt lo. waar een jong, nog onervaren hoofd, zoo als er zijn, wordt bijgestaan door een of meer onderwijzers van rijpen leeftijd en veel ervaring j

Middelburgsche Courant | 1897 | | pagina 2