IHIDDELRURGSUHE COURANT. N°. 226, 1897. Zaterdag 25 September. I40e Jaargang. Deze courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs, per kwartaal, zoowel voor Middelburg als voor alle plaatsen in Nederland franco p.p., 2.- Afzonderlijko nummers kosten 5 cent. Thermometer. Middelburg 24 Sept. 8 u. vm. 62 gr. 12 u. 69 jr., av. 4 u. 66 gr. F. Yerw. tam. kr. Z, W. w. reg. Advertentiën voor het eerst v.olgcnd nummer moeten des middags vóór één uur aan het bureau bezorgd zijn. Advertentiën: 20 oent per regeL Geboorte- dood- en allo andere familieberichten en Dankbetuigingen van 1—7 regels 1.50; elke regel meer 20 cent. Reclames 40 cent per reg: Groote letters «aar de plaats die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeclige voorwaarden. Prospectussen daarvan zijn gratis aan het bureau te bekomen. Agenten. Te Zierikzee: A. C. de Moolt, te Tbolen: W. A. van nleüwekhuijzen. Middelburg 24 September. Vee- en vleeschkeuring. Te Amsterdam wordt thans gehouden het tweede congres voor openbare gezondheids regeling, onder leiding van den minister van Staat, mr J. Heemskerk Azn. Het is ons natuurlijk niet mogelijk van al zul len vergaderingen en congressen zelfs beknopte verslagen te gevenwij bepalen ons daarom tot enkele punten, die ons ook voor onzen lezerskring belangrijk voorkomen. Zoo werd dan Donderdag op dat congres besproken de Vee- en vleeschkeuring, waarover de heer D. F. van Esveld rapport uitbracht. Hij kwam tot deze conclusie 1. Keuring van alle vee en vleesch, voOr de consumptie bestemd, is noodzakelijk met het oog op den gezondheidstoestand van den mensch en van den veestapel. 2. Zal de keuring vruchten dragen, dan dient zij van rijkswege te geschieden. 3. Alleen bevoegde personen mogen met de keuring worden belast. 4. De keuring kan niet beter geschieden dan in een openbaar slaehtkuis (abattoir), met ver plichting alleen daar te slachten. Zoowel voor de keuring als uit een hygiënisch oogpunt is het gewenscht, dat de oprichting van abattoirs tenminste in gemeenten met tienduizend zielen of meer verplicht worde Volgens het verslag in het Hbld wees de rapporteur er op dat de vleeschkeuring niets nieuws is. In 1470 bestond reeds zoo iets te Maastricht, er was zelfs een tijd, dat de keuring in ons land op dit punt buitengewoon streng was. Later werd het toezicht minder, tot het voorkomen van vleeschvergiftiging de zaak allerwege op den voorgrond drong. De trichinose, die in 1883 in ons land voor het eerst optrad, eischte vele slachtoffers, doch is thans, dank zij het staatstoezicht, als ver dwenen te beschouwen. In Duitschland komt de ziekte nog voor, o.a. thans nog in Oost- Pruisen. Nog andere ziekten kunnen door het vleesch veroorzaakt worden en een strenge vleeschkeuring doet blijkens de statistiek veel ten voordeele van den mensch af, o. a. zijn sedert de keuring te Berlijn, die in 1883 be gon, de hersen- cnjoogblaaswormziekte zeer ver minderd. Een vleeschkeuring en een voorzich tig omgaan met den hond, omdat deze door het eten van de blazen van het vee zeer vat baar voor den lintworm is, zullen ziekten voorkomen. Verder wees de heer Van Esveld op de noodzakelijkheid het vleesch gaar te kokenop het gevaar van miltvuur door in fectie, wat voor vleesch mogelijk is. Ook var kens, lijdende aan besmettelijke borstziekte, zijn gevaarlijk vleesch voor den mensch. Het is bewezen dat de mensch dieren kan besmetten en het omgekeerde is dikwerf bewe zen door besmetting met tuberculose van dieren. Mogelijk dat men misschien wel wat streng tuberculeuse dieren afkeurt, doch Koch heeft cr op gewezen, dat tuberculeus vleesch en tu berculeuse melk steeds een groot gevaar ople veren, en tuberculose zal bij de keuring steeds een groote rol spelen, en de vleesschkeuring komt daarom mensch en veestapel ten goede. Vleeschvergiftigingen komen zeer veel voorin het rapport over het staatstoezicht in deze in 1893 werden er 103 genoemd en onlangs kwam er nog een te Amersfoort voor. Verder wil de inleider ook, dat vee, aan huis geslacht voor eigen gebruik bestemd, gekeurd zal worden; in sommige gemeenten is dat vleesch van keuring vrijgesteld. Zal die keuring goed zijn, dan dient zij te geschieden dadelijk na de slachting, als de darmen, enz. nog aanwezig zijn, het dier als geheel moet worden gekeurd. Nog dikwerf komt het in kleine gemeenten voor, dat bij ge brek aan een keurmeester, een onbevoegd veld wachter voor de keuring zorgt; alleen een rijkskeuring volgens algemeene bepalingen is noodig. De meest geschikte persoon voor de keuring is de veearts en ook andere personen, mits voldoende opgeleid, kunnen .voor keuring van levend vee gebruikt worden, en wensche- lijk zou het zijn dat een veearts bij zijn examen proeven van bekwaamheid zou afleggen van keuring in de praktijk. Bij nood-Blachting mag nooit iemand anders dan een bevoegd veearts .keuren. Alleen in goed abattoir kan keuring vertrouwen wekken, niet alleen voor levend vee, doch vooral voor geslacht yee. Het groote voordeel van abattoirs is, dat de particuliere slachtplaatsen verdwijnen, die bijkans niet meer voldoen aan reinheid en frissche lucht, en den bodem en water vaak vervuillen. Do zindelijkheid moet in de abat toirs heerschen, de slagers controleeren elkan der reeds, zich schamende om een slecht beest te slachten. Het vleesch wordt betèr bewaard, bet vee beter gestald enz. Zeker, het abattoir heeft ook nadeelen, het ongerief in het vervoer van vleesch naar den winkel, waardoor het vleesch duurder wordt, zij het dan ook luttel, doch deze nadeelen worden door de voordeelen' verdrongen. In een stad met 5000 inwoners kan een abattoir rendeeren. De heer Van Esveld stelt nu 10.000 inwoners, omdat gebleken id dat in vele plaatsen van ons land weinig ge slacht wordt, doch veel vleesch ingevoerd. In gemeenten, waar combinatie mogelijk is, zou spr. die wenschen. Bij de gevoerde beraadslagingen bleek dat sommigen de conclusiën te veeleiachend achten, o. a. alle vleeschkeuring onnoodig omdat de wet op het veeartsenijkundig Staatstoezicht reeds voor een goed deel tegen besmettelijke veeziekten beschermt. Ontegenzeggelijk is huns inziens keuring noodig voor vee, in nood ge slacht of gestorven zijnde. Van die zijde wenschte men dat de oprichting van abattoirs zooveel mogelijk van Rijkswege worde bevorderd. Dr Ruysck merkte op dat de deskundigen het in hoofdzaak eens zijnhet voornaamste is een Rijkswet op keuring volgens nader bij Kon. Besl. te geven regels en waarin abattoirs worden geëischt voor gemeenten van tenminste 10.000 inwoners. Dr Pijnappel uitte als zijne meening dat ook in gemeenten, waar nog geen abattoir mogelijk is, toezicht op het vleesch noodig is, want juist van de kleine boertjes en fabrieken dreigt het gevaar. In zijn repliek merkte de heer Van Esveld op, dat het hier 't zelfde is of het rijk keur meesters aanstelt, of wel dat de wet de ver plichte keuringen aan de gemeenten oplegge, mits er slechts eenheid zij. Hij sloot zich daarom bij dr Ruysch aan. Ten slotte werden de conclusiën van den heer Van Esveld door het bestuur, in den geest van het gevoelen van dr Ruysch, als volgt gewijzigd lo Het is wenschelijk dat eene wet tot stand keme, die de gemeenten verplicht tot het in stellen eener vleeschkeuring en de stichting van een abattoir voor gemeenten met meer dan 10,000 zielen verplichtend stelt. j De regeling der keuring en het voor schrijven der inrichting van abattoirs ge schiede bij maatregel van inwendig bestuur. j Vleesch uit het buitenland worde zoo veel mogelijk alleen toegelaten onder strenge waarborgen voor de deugdelijkheid, bij een wet vast te stellen. 4o Het congresbestuur benoeme eene com missie, die zal nagaan welke voorschriften daar toe bij wet en maatregel van inwendig bestuur gegeven zullen moeten worden. Deze vier conclusiën werden en bloc bij ac clamatie goedgekeurd. BENOEMIXOM ENZ. Bij kon. besluit: is tot voorzitter van de Tweede kamer der Statcn-generaal, voor het tijdperk der tegenwoor dige zitting, benoemd mr. J. G. Gleichman; zijn bij de kon. Ned. marine-reserve bevor derd tot adelborst der late klasse de buitenge wone adelborsten W. Krol, H. Smitt en L. C. Lagaay en benoemd tot buitengewoon adelborst de heer T. "VV. Smit; is aan den ijker der maten en gewichten R. Zwier, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit gemelde betrekking. UIT STAD ÊN"PROVINCIE. Dat in den laatsten tijd de stoombootdienst op de Wester-Schclde aanleiding gaf tot vele klachten, bleek uit verschillende mede- deelingen en ook uit het ingezonden stuk in ons nommer van Woensdag 22 Sept. Donderdag was dit, naar men ons meldde, weder het geval, 's Morgens vertrok de boot van Vlis8ingen naar Terneuzen verscheidene minuten te laat. Dit was te 12.15 eveneens het geval, toen deze 15 a 20 minuten te laat vertrok. Een gevolg daarvan was weder het missen van den trein naar Hulst, tot groot on gerief van de passagiers en weder te laat terugkeeren van Terneuzen. Wordt het niet meer dan noodig, dat wat meer dere ruimte genomen wordt bij do dienstrege lingen, opdat er tijd zij om oponthoud in te halen? Wij verwijzen verder naar een ingezonden stuk betreffende dien dienst, voorkomende in dit nommer. Wij ontvingen het verslag van de 46e gewone vergadèring' der hoofdcommissie van de vereeniging Nederlandsch Mettray, waarin het verslag van commissarissen over 1896 is uitgebracht. Er waren 119 kweekelingen, t.w.2 in de boerderij, 10 in den tuin, 16 in den timmer manswinkel, 22 in de smederij, 6 in de klee dermakerij, 9 in de schoenmakerij, 8 in de ver verij en 4 in de bakkerij, do 42 overigen bezochten de schóól. 29 werklieden verlieten de kolonie en wer den allen geplaatst. Het gedrag der kweekelingen was over het algemeen goed minder goed de gezondheids toestand. De ontvangsten en uitgaven bedroegen 33.838.83® met een voordeelig saldo vab f 391.27®. Uit Zeeland werden in 1890 de volgende bijdragen ontvangenMiddelburg f 90 en Zierikzee f 10. Eerstgenoemde afdeeling telt 17, laatstgenoemde 2 leden. Bestuurders der afdeeling zijn te Middelburg de heeren mr A. P. Snouck Hurgronje, voor zitter, en jhr mr W. H. Snouck Hurgronje, secretaris-penningmeester, en te Zierikzee jhr mr M. J. Schuurbeque Boeije, voorzitter enjhrmr J. W. C. de Jonge van Ellemeet, secretaris- penningm eester. Het bestuur van de wielrijders vereeniging Scaldis te Middelburg heeft, zich per request gewend tot Gedeputeerde staten van Zeeland, om aan te dringen op vermindering van vracht voor rijwielen op de provinciale booten op de Weaterschelde. Gedeputeerde staten hebben thans besloten met ingang van 1 October a. s. de vracht per rijwiel voor VlissingenBreskens of Vlissingen— Terneuzen van f 0.25 te verminderen tot f 0.15. De talrijke wielrijders, vooral van België, die geregeld van deze booten gebruik maken, zul len deze vermindering van vracht, zeker met genoegen vernemen. - Met de waarneming der betrekking van commies ter directie van de directe belastingen enz. a 1 h i e r is, bij beschikking van den minis ter van. financiën, tijdelijk belast de rijksklerk aan die directie S. P. Tismeer alhier. Op de voordracht, ter benoeming van een havenmeester te Bergen op Zoom, komt o. a. voor de heer II. J. But te Vlissingen. In de Donderdagavond te Ier Be ke ge houden raadsvergadering werd de circulaire van Ged. Staten, betreffende de verhooging van de salarissen van den, burgemeester en den secretaris behandeld. Ged. Staten willen een verhooging van f 700 tot 930. Met algemeene stemmen verklaarde de raad zich daartegen op grond, dat de gemeente arm isdat de bedoelde heeren een inkomen hebben ruim genoeg om van te levenen dat voor de bedoelde betrekkingen tegen de huidige belooning wel honderd liefhebbers zouden.zijn. Slechts 2 leden waren voor een verhooging, echter van lager bedrag. De voorzitter (de burgemeester) meende, dat zijn pensioen als officier niets met zijn salaris als burgemeester te maken heeftdat de ver hooging de gemeentekas niet bezwaart en dat een arbeider zijn loon waard is. Bij kon. besluit is benoemd als kanton- rechter-plaatsvervanger in het kanton Hulst de heer L. J. M. van Waesberghe. Donderdag had te Terneuzen de teraardebestelling plaats van den heer J. Die- leman, secretaris dier gemeente, enz. Aan het graf, waar de leden van den gemeenteraad, die van het burgerlijk armbestuur en van het be stuur der brandweer en vele belangstellenden tegenwoordig waren, werden door den burge meester, diep bewogen, eenige woorden gewijd aan de nagedachtenis van den overledene. Met een betuiging van deelneming aan de fa milie, herinnerde hij hoe de heer Dieleman steeds voor zijn gezin krachtig werkzaam was, en hoe daaraan thans schier alles is ontvallen. Hij was ook een goed ambtenaar, die veertig jaren de gemeente met bekwaamheid en ijver heeft gediend. Spreker, die ongeveer 32 jaren als burgemeester van Terneuzen, en vroeger ook gedurende 26 jaren als burgemeester van Hoek, met den overledene samen gewerkt en steeds de beste hulp en bijstand van hem ondervonden heeft, bracht hem daarvoor hulde en de betuiging van zijne erkentelijkheid. De zoon van den overledene dankte voor de eer, zijn vader bewezen. Toen heden morgen de tram Breskens Maldeghem door de gemeente Oostburg reed, kwam in de richting Breskens op den hoek van de Markt en de Öoststraat een met een muilezel bespannen huifkar voor de tram te staantijd om uit te wijken was er niet, doch gelukkig sloeg de muilezel, eenigszins wild ge worden, een zijstraatje in, waardoor menschen, dier en kar ongedeerd blevenalleen werd een aan de kar hangende kiekenren stuk gereden. Onze berichtgever, die aan deze „gebeurtenis" eén uitvoerig artikel wijdt, meent dat de snel heid, waarmee de tram over de Markt rijdt, te groot is en vraagt of, vóór er ernstige ongelukken gebeuren, geen maatregelen dienen genomen te worden om gevaar voor botsingen te voorkomen Donderdag avond, omstreeks tien uur, is de houten molen van den molenaar A. de H. te Cadzand in brand geraakt. Aangewak kerd door den-féllen vrind,--grepeü de vlammen zoo snel om zich heen, dat de molen na korten tijd éen vuurkolom geleek, waaruit nu en dan duizenden vonken opstegen. Gelukkig dreef de Westenwind de vonken landwaarts, anders waren de gevolgen voor de belendende gebou wen niet te overzien geweest. De inmiddels aangerukte brandspuit kon niets doen tot be teugeling van 't vuur. De molen is dan ook tot den grond toe afgebrand, doch de anderé gebouwen zijn gespaard gebleven. Tot laat in den nacht was de burgemeester met het personeel der brandspuit op het terrein van den brand aanwezig om, waar noodig, dadelijk handelend te kunnen optreden, 't Was, zegt onze berichtgever, een akelig en toch interessant schouwspel, toen de vlammen nit kap sloegen, als vurige slangen langs de wieken kronkelden en knetterend zich een uitweg baanden door de planken van den wand. Uren lang trotseerden de zware balken den vuurgloed, doch ten laatste stortten ook zij neer en van het gebouw was niets meer over dan een rookendo puinhoop. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade is, voor een groot deel althans, door verzekering gedekt. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Heden, (Vrijdag), zijn veroordeeld wegens overtreding van art. 426 van het Wetboek van StrafrechtB. d. K., 25 j„ koopman, 's Gravenpolder, tot 6 d. h, mishandeling en diefstal: J. W., 15 j., ar beider, Kruiningen, tot 14 d. gev. straf mishandeling J. V., 23 j., koetsiersknecht, Colijnspjaat, tot f 5 b. s. 5 d. h. diefstalA. O., 18 j., zonder beroep, Goes, t#t 1 m. gev. straf; beschadiging W. B., 22 j., schildersknecht, Goes, tot f 3 b. s. 3 d. h.; en stroopérijJ. H., 20 j., koopman, L. J. P., 17 j., bakkersknecht, en P. G. P., 18 j., werk man, allen Goes, ieder tot 3 b. s. 3 d. h. VrijgesprokenG. de H., 10 j., zonder beroept Krabbendijke, beklaagd van vernieling, en C. dëB.,43 j., schipper eti visscher, Clinge, beklaagd van diefstal. In zake L. T., 25 j., arbeider te Heinkens- zand, appellant van een vonnis van het kan tongerecht to Goes, waarbij hij ter zake van overtreding der jachtwet is veroordeeld tot 2 X 7 d. hechtenis, is het vonnis des eersten rechters bij verstek bevestigd. Verkoopingen enz. Heden werd in het gebouw van het provinciaal bestuur in de Abdij alhier aan besteed het onderhouden van- en het doen van herstellingen aan het rijks-archiefgebouw te Middelburg, alsmede het inrichten van eenigo lokalen tot bewaarplaats der rijks archieven. Raming f 12.000. Hiervoor schreven in de heeren W. van Uije Zn voor 14.350, P. L. van Miert voor f 14.100, G. H. Vertregt te Vlissingen voor f 13.900, J. A. v. d. Heil voor 13.380, C. A. Goethals voor f 13.320, C. van Beers te Vlis singen voor 13.191, J. de Buck voor 13.075, H. P. v. d. Ree Zn voor f 12.995, J. A Vertregt voor f 12.960, W. A. v. d. Harst voor f 12.920, M. K. Jeras Zn voor f 12.610, A. Barendse voor f 12.545, J. M. van Ditmars Zn voor 12.379 en J. Warren te Vlissingen voor f 10.980. De inschrijvers, bij wier namon geen woon plaats vermeld is, wonen te Middelburg. Bij de Woensdag te Amsterdam door het departement van koloniën gehouden aanbe steding was de heer J. J. Ochtman te Goes minste inschrijver voor de pere. 68, 69, 76, 77 en 78 betreffende groene erwten. De twee eerstgenoemde betroffen elk 22.000 liter, waar voor hij inschreef ad f 2739 elk; perc. 76 en 7718.000 liter, waarvoor door hem voor elk ad f 2241 werd ingeschreven, en perc. 78: 15.000 liter, waarvoor de inschrijvingssom f 1867.50 beliep. LANDBOUW. Te Bath heerscht het mond- en klauw zeer bij het vee van een tweetal en onder Biervliet bij dat van een zestal landbouwers. Bij een hunner is de kudde schapen aangetast. Op de Donderdag in het Huis van Nassau to Z i e r i k z e e gehouden tentoonstelling van zaaigranen enz. door de centrale Tentoonstel- lingsvereeniging Landbouwbelangzijn bekroond voor ruwarige Essex tarwe le pr. L. Koop man Cz., Zierikzee, 2o J. C. v. d. Have, Ooster- land en 3e S. J. dé Rijke, Sirjansland; voor gladarige Essex tarwe, 2e pr. SI J. de Rijke voor Challenge tarwe 2e pr. Ch. Groenéveld de Kater, Noördgouwe, en 3e L. Vis, Noord- gouwe; Canada tarwe 2e pr. M. y. d. Linde, Heenvliét, Molds roode tarwe 2e pr. Van den Bosch en Co., Goes; Chidham tarwe 2e pr. Van den Bosch Co» Victoria tarwe 2e pr. P. N. van Nienwen- huijzen, Nieuwerkerk; Rogge le pr. Labrijn Pilaar, Goes, 2e S. J. de Rijke, 3e Van den Bosch Co.,; Win tergerst le pr. J. W. Romeyn, Otiwcr- kerk, 2e L. Vis, 3e Labrijn Pilaar. ONDERWIJS. Tot onderwijzeres aan school 2 te Ierse ke is Donderdagavond door den raad benoemd mejuffr. L. J. Korsten te Vrouwepolder, welke benoeming noodig was wegens het be danken van mejuffr. Ilolm te Middelburg. Tot eerste leerares in den zang aan de muziekschool van Toonkunst te Nijmegen is, ter vervanging van mevrouw Weissmann Bastiaans, benoemd mej. Landré uit Haarlem. De betrekking was eerst aangeboden aan de tweede leerares, mej M. van Hoek te Arnhem, die evenwel wegens hare lessen voor het aan bod meende te moeten bedanken. Bij de overdracht van het rectoraat van de rijks-universiteit te Groningen dezer dagen had die aan alle hoogescbolen plaats werd door den hooglceraar A. G. van Hamel een rede gehouden naar aanleiding van Fame Francaise in de letterkunde en de taal van Frankrijk. Bij de mededeeling van de lotgevallen der hoogeschool werd de aandacht gevestigd op het overlijden van prof. Plugge, wien eene dankbare hulde werd gebracht. Naar aanleiding van het sprookje„Zóó zie je me en zoo zie je me niet" werd prof. Döderlein herdacht en dr Wiersma hartelijk begroet als hoogleeraar in de psychiatrie. Ingeschreven zijn 410 studenten, waarvan 109 medici. De waardigheid van rector-magni- fiens werd overgedragen aan prof. Wildeboer. Gemeenteraad van Goes. Zitting van Donderdag avond te 8 uren. Voorzitter de heer Wesselink, burgemeester. Tegenwoordig 13 leden. Mededeeling wordt gedaan dat de heer J. Kiel voor den cursus 1897/98 is aangewezen als waarnemend directeur der inrichtingen voor M. O. te Goesdat een verpleegde voor reke ning der gemeente in het krankzinnigengesticht Covdewater te Rosmalen is opgenomen en dat, in plaats van den eervol ontslagen agent van politie M. C. J. Moens, als zoodanig is benoemd J. A. Doodjes, jachtopziener te Sas van Gent. Onder de ingekomen stukken behoort een adres van G. M. Klemkerk, omtrent de levering van drukwerk voor do gemeente. Het wordt gesteld in handen van de financieele commissie, om bij de begrooting te worden behandeld. Ter tafel komt verder de circulaire van Gedeputeerde staten met uitnoodiging om het gevoelen van den raad te vernemen omtrent verhooging der jaarwedden van den burgemees ter en den secretaris met V«> °P grond der rijksuitkeering. Ter behandeling van deze circulaire gaat de zitting over in eene met gesloten deuren. Na heropening der zitting wordt besloten de wodde van den burgemeester en van den secre taris elk met f 300 te verhoogen. Een verzoek van den heer R. Snol, om hem eervol ontslag te verleenen als leeraar in het Hoogduitsch aan de H. B. school met ingang van 16 Nov. a. s. of zooveel vroeger als in de vacature zal zijn voorzien, wordt aangehouden omdat het advies van den inspecteur van het O. nog niet is ingekomen. In verband met het vertrek van den heer mr J. G. de Witt Hamer, wordt als lid der commissie van toezicht op het M. O. benoemd do heer J. J. Ochtman. De heer C. C. Coomans was de tweede aanbevolene. In de door het vertrek uit de gemeente van den heer E. F. van Kalmthout ontstane vaca ture in het Burgerlijk Armbestuur, wordt voor zien door benoeming van den heer L. A. Knitel. De heer M. A. Stieger was do tweede aanbe volene. Nog wordt de heer mr J. do Witt Hamer benoemd als lid van de openbare gezondheids commissie, tengevolge van het als zoodanig ontslag nemen door den heer mr W. Dicko. De verordening op de heffing van opcenten op de hoofdsom der personeele belasting ver valt van rechtswege met 1 Jan. 1897. Burg. en wctli. hebben nu een nieuwe verordening ontworpen, zoodanig dat hoogstens 50 opcenten kunnen geheven worden. Deze wordt voorloopig goedgekeurd, om haar aan de goedkeuring van H. M. de Koningin-Regentes te onderwerpen. De rekening der gemeente over 1896 wordt op advies der financiëele commissie, voorloopig goedgekeurd, in ontvang op f 102.655,951, in uitgaaf op f 96.226,67', alzoo met een goed slöt van f 6429,28,

Middelburgsche Courant | 1897 | | pagina 1