BUITENLAND. fiarktprijzen van Tarwe ea Meel. PRIJZEN VAN EFFECÏEN. Eerste kamer. De heer Van Naamen aanvaardde het presidium met een toespraak, waarin hij de hoop uitsprak dat ook het vol gend tijdperk nuttig voor de wetgeving moge zijn. Commissiën werden herbenoemd. Tot een adres van antwoord op de troonrede is besloten. Benoemd tot ontvanger der directe belastin gen te (J063 ft. Gr. A. Metnvissen,thans te Hulst. Amsterdam. Van het overlijden van *den gedachtenlezer Kvébs, in sommige bladen ge meld, is hier niets bekend; hij vertoeft ver moedelijk te Milaan. Dinsdag 21 September. Wereldmarkt. Particulier bericht.) Antwerpen. Granen kaha, onver anderd. P a r y s. Meel. Onveranderd. 9?®' t New-York kofr. jCilc.eo Maandag 20 September. Antwerpen. Tarwe kalm. Amerikaan- sche fr. 21 Va- Donau fr. 21'/g. P a r ij s. Tarwe gedruktloop. md. fr. 28.95. Pest. Tarwe volle prijshoudend fl. 12.25, vorigen dag fl. 12.02. N e w - Y o r k dis. 99§ vorigen dag 98§. Chicago 92j 92J. Verkoopingen en Datum. P'aats. Hi Sept. VJuaiugen, 23 Middelburg, 29 Middel bur er* 29/30 Middelburg, 80 Middelburg, 30 Middelburg, 1 Oei. Middelburg, 1 Middelburg, 0 Oo»' kapalle, 7 Middelburg, Verpachtingen Voorwerpen. Huizen, Kalvers enz., Iuboedel, Mode-artikelen, Huizen, Hout, Hout, Mode-artikelen, Hofstede, Huizen, in Zeeland. Information Maret Tak. Da Vos. Rosier. Notarishuis. Verbuist. Kouion. Tak. Notarishuis. Verhuht. Tak. Algemeen Overzicht. Spanje en Amerika Over de betrekkingen tusschen deze landen en over alles wat daarop invloed zal hebben, is den laatsten tijd zooveel tegenstrijdigs gehoord, dat men aarzelt, een stellige mededeeling als waar aan te nemen. Onvoorwaardelijk, geloof, zal de Madridsche correspondent van de Ind. Beige dus niet vin den vopr de. belangrijke tijding, welke hij Maandag seinde. Zaterdag had te St Sebastien een onderhoud plaats gehad tusschen Woodford, den gezant, en den hertog van Tetuan, den minister, waarbij de eerste, volgens de instructies der regeering te Washington, had verklaard, dat spoedig een .einde aan den oorlog op Cuba behoort te komen. Als voor het einde der volgende maand de rust niet hersteld is, dan zullen de Yereenigde Staten zich vrij gevoelen, om zulke stappen te doen als tot bevrediging van het eiland kunnen strekken. De hertog van Tetuan moet daarop zeer ontwijkend hebben geantwoord, en een bepaald antwoord hebben verdaagd. De regeering te Washington, zoo meldt de correspondent, grondt haar houding op de schade, welke een verlenging van den opstand, Amerika berok kent, en op de overtuiging van de regeering daar dat Spanje toch voor eerst niet slagen zal. Eerder bestaat er kans, dat het omgekeerde waar wordt. Ten minste een bericht uit Havanna meldt, dat generaal Da Costa met de republikeinsche troepen de stad Managua, op VergaderingenConcerten enz. Middelburg. Zaterdag 25Sept. Alg.Verg. Polderbestuur van WalcherenAbdij 10 u. Donderd. 7 Oct. Concert Noordewier Reddingius Loman Messcbaert Rogmans. Concert- en Gehoorz 8 U. Woensd. 13 Oct. Voorstelling Nederl. Too- neelvereeniging Schouw burg 7Va U. „Is kapitein Rivers uit gegaan?" vroeg zij beneden komende. „Ik geloof dat mijnheer in zijn kamer is, mevrouw." Zij wachtte even ora moed te verzamelen, opende de deur en ging met benijdenswaardige kalmte binnen. Rivers zat te schrijveu en keek op toen zij de deur opende. Zij zag heel bleek, maar glimlachte toch. Zooals de meeste mannen was hij bang voor heftigê toonéelen en verheugde zich dus dat zij zoo bedaard was. „Blijft ge thuis eten, Derk?" vroeg zij, haar handschoen toeknoopende. „Natuurlijk." „Dan zal ik trachten de Damers over te halen om te komen. Ik geloof dat zij vrij zijn". „Ja, doe dat. Ik ben blij dat gij er aan gedacht hebt". „Kan ik n eigens brengen „Neen dank u. Ik moet iemand gaan ontmoeten dien ik in Indië placht te zien" „Heel goed. Tot etenstijd, duszei zij en knikte hem vriendelijk toe. Hij stond op, opende de deur en bracht haar naar het rijtuig, met de beleefdheid die hij haar altjjd bewees en zij, voelende dat zij den goe den toon had aangeslagen, werd steeds zeker der yan zich zelf en wierp hem in het wegrij den een kushand toe. «-* „Zij is veel koeler dan ik my verbeeldde"^ drie mijlen van Havanna, heeft aangevallen en bezet. Alle wapens en munitie vielen in handen der republikeinen, terwijl een poging om de plaats te hernemen, is mislukt. Maximo Gomez zou Plactas, in de provincie Santa Clara, hebben ingenomen. Beide berich ten hebben natuurlijk bevestiging noodig. Gansch anders oordeelt generaal Weyler. Deze somt in een lang telegram de tallooze voor- deelen op, welke hij de laatste weken heeft be haald hij verklaart verder dat hij zich bewust is de onschendbaarheid des rijks te hebben be houden, wat ook de Madridsche pers daarvan zegge. Als de regeering hem haar vertrouwen en de tot dusver genoten vrijheid laat, dan zullen er naar hij vast overtuigd is in Maart van het volgende jaar nog slechts een paar benden van ten hoogste 100 man over zijn. Zou do spekschietende generaal die benden ook maar niet vooruit opruimenop papier Dat niemand aan zulke telegrammen met voorspellingen en beloften gelooft, ia natuurlijk. De Vereenigde staten zullen zich daarom weer door iemand met eigen oogen doen inlichten over den stand van zaken, waarom generaal Lee, de vroegere consul, weer derwaarts gaat. Wat nu den binnenlandschen toestand van Spanje betreft, ook daarover zijn de berichten onzeker. Do laatste houden in, dat Sagasta voorloopig niet aan het roer zal komen, en dat de hertog van Tetuan (eerst genoemd als voor zitter van den senaat) nu ambassadeur te Parijs zal worden, terwijl de hertog van Manftas de portefeuille van binnenlandsche zaken zou overnemen. Maar daarbij zal het wel niet blijven nu de spanning toeneemt. De clericalen zijn woedend op den minister van finantiën wegens de kwestie der bekende kerkelijke goederen, welke een ernstige wen ding neemt. De bisschop van Majorca heeft, in strijd met de waarschuwing van den nuntius en het verzoek van den aartsbisschop, toch de excommunicatie in de kerken van zijn diocees doen afkondigen. Hier handelt dus de bisschop op kerkelijk gebied in lijnrechten strijd met de orders van den vertegenwoordiger van den paus en van aartsbisschop, iets wat te bedenkelijker is, om dat dit zelfstandige heer een Carlist is, en dus een minder gewenschten invloed op zijn on- devhoorigen zal oefenen. Maar een gedeelte der bladen, zelfs organen die tot dusver de regeering steunden, vallen den bisschop bij. De minister van financien ontkent dat zijn collega's hem in de zaak der kerkelijke goederen zijn afgevallen. Als dat geschiedt ware, zoo zegt hij, zon ik reeds hebben opgehouden minis ter te zijn. Naschrift. De Temps bevestigt in hoofd zaak het bericht van de Ind. Beige over het onderhoud van Woodford met den hertog van Tetuan. Men vreest dat het optreden van den eerste een pijnlijken indruk zal maken, en ern stige gevolgen in het land zal hebben. Beknopte Mededeelingen. Bij de verkiezing voor de Fransche kamer in bet arrondissement Jonzae moet herstem ming plaats hebben tusschen een voorstander van een beroep op het volk, en een republi kein. De radicalen en socialisten zullen den doorslag geven. De Franschen hebben in Afrika weer eens Samovy zou in het gebied van Lobi zekere terreinen ontruimen, maar toen de, Fransehen omstreeks 100 man inlandsche troepen daarheen zonden, om de streek te bezetten, viel Samory dit detachement aan. 2 Fransche offi cieren werden gedood. - De Engel sche vereeniging tot bescherming van de inboorlingen wijst in de Times op den vermomden slavenhandel in de Kaapkolonie, waar de regeering de overwonnen inboorlingen uit Bechuanaland voor 5 jaren als veldarbeider afstaat tegen een maandelijksch loon van */s pd st, buiten woning en voedsel. Gegadigden worden volgens een bekendmaking verzocht zich te doen inschrijven. Sir Charles Dilke zal weer een reeks artikelen over Engelands weerkracht in het licht geven en o. a. de vraag hespreken hoe hot komt dat Engeland, ondanks de groote leger uitga ven, een leger heeft dat van minder be- teckenis is dan het Zwitsersche, dat per jaar 1 inillioen pd. st. kost, terwijl Engelands artillerie niet boven de Boelgaarscbe staat._ Alleen op het gebied der marine heeft men volgens sir Charles de laatste jaren groote dingen gedaan. Te Hartlepool zijn door de sluiting van een werf 1200 man werkloos, welk getal, naar men verwachtte, tot 3000 a 4000 zou stijgen. Ook te Berlijn dreigt een groote arbeids- crisis in dc metaalnijverheid. De patroons overwegen reeds het denkbeeld om werklieden van buiten te doen komen. De Voss. Zeitrng dringt aan op een par lementaire enquête naar dc toestanden bij het spoorwegwezen. Het blad wijst er op hoe noodig zulk een enquête kan blijken, daar bv. in het rechterlijk onderzoek in de zaak-Von Tansch is gebleken, dat in ambtenaarskringen misbrui ken bestaan, waarvan dc regeering geen besef had. In de eerste helft der volgende maand zal te Berlijneen conferentie plaats hebben van hooge Dnit3che postambtenaren, om over dehervor- ming van het postwezen te beraad slagen. Ook Duit8chland heeft een oorlogsschip naar het Riff gezonden. Wel mogelijk, dat daar de beruchte dynamietbommen van Kreta eens noodig zijn. Keizer Wilhelm js te Boedapest aange komen. De ontvangst was schitterend, én de geestdrift beantwoordde aan dc.verwachtingen. De betooging dér socialisten te Boedapest, ten gunste van het algemeen stemrecht, is rus tig afgeloopcu. Het aantal deelnemers bedroeg 20.000. Erg fortuinlijk gaat het den Engelschen nog niet in Indië. Generaal Jefferys heeft met 15 compagnieën infanterie, een compagnie sap- peura en 4 stukken geschut, den vijand bij Dainodoha aangevallen. Hoewel hij op grooten tegenstand stuitte, dreef hij toch de opstande lingen uit hunne stellingen, terwijl hij 400 met levensmiddelen beladen muilezels buit maakte. Maar de vijand kreeg versterkingen, waarop de Engelschen zich moesten terugtrekken. Iets gunstiger is het bericht, dat de Mohmands in de vlakte zich aan de Engelschen hebben onderworpen. Zij verbonden zich een boete van 5000 roepies te betalen, en alle percussie geweren, 300 kanonnen en 300 sabels uit te leveren. In een naar de grens oprukkend regiment, dat van Hydrabad kwam, is-de cholera uitge broken. De troep blijft daarom te Aligach, Voor het overige hoort men van eenige stam men, die zich bij den opstand zullen aanslui ten en van anderen die zich weer onderwerpen. De Afridi's en Orakzais zijn door de neder laag van generaal Jeffrey .geheel op. den ach tergrond gekomen.. Men hoort op dit oogenblik niets van hen. Typisch is de verklaring, welke de eerste secretaris van den emir van Afgha nistan voor het uitbreken ..van den opstand geeft. Vele hoofden zouden er op rekenen dat de Indische regeering hun groote subsidies zou geven, om zich voortaan rustig te houden, terwijl hij mede wees op de moeilijkheden welke ontstaan daar Britsche beambten onvol doende op dé hoogte zijn tan de gewoonten der stammen. Queensland is toegetreden tot de conferen ties der Australische kolonies. In. Brazilië verveelt men de oude wereld- niet met een reeks onsamenhangende berichten,, over den strijd, tegen den geestdrijver Consel- heiro. Slechts af en toe komt een bericht. Thans blijkt dat het. beleg van Canudos nóg steeds voortduurt en dat de opstandelingen- door dynamietmijnen de stellingen der belege rende regeeringstroepen bedreigen. De.generaal Oscar heeft nu voorgesteld, de opstandelingen uit te hongeren. dacht Rivers, zich weer aan zijn schrijftafel neerzettende. „Ik had altijd gedacht dat zij erg verzot op mij was. Zij had zich moeten vernederen in het stof om weer goede vrien den te worden, nadat zij mij zoo beleedigd had, maar zij gaat zich kleeden en rijdt weg alsof er niets gebeurd is. Ik wilde wel dat zij niet zoo besmet was met den geldtr.ots van haar stand. Men kan de vrouwen toch nooit -be grijpen, zij zijn altijd te onpas laf of-moedig. Er zit pit in Celia, dat is zeker, en als' ze vijf- of zes-en-twintig is zal ze nog mooier zijn dan nu". Daarop verdiepte hijzich in rijn brief en de gedachte aan zijn vrouw vloeide weg. Een uur later werd hem op de club, waar hij met twee vrienden zat te praten, een kaartje van zijn vrouw gebracht. „Kom even by mij, ik moet u spreken!" stond er met potlood op. Hij gehoorzaamde terstond en vond baar in het rijtuig, nog altijd bleek, doch heel vrien delijk lachende. „O, Derk! Lady Mary wil dat wij bij haar komen eten. Zij heeft een loge voor Onze Jongens van avond en vraagt of wij meegaan. Toe doe hetIk ga zoo graag naar de come- die en verlang zoo om Onze jongens te zien". „Goed. Ik hoor dat het heel aardig ia. Zij eten natuurlijk vroeg?" „Ja, om half zeven. Het is nu over vie ren. Kunt gij even met mij door bet park rijden? Dan zal het net tijd zijn om ons te gaan kleeden" INGEZONDEN STOKKEN. Ingezonden stukken worden in geen geval teruggezonden. De Provinciale Stoombootdienst. De dienstregeling der provinciale stoombooten op de WeBter-Schelde is in den laatsten tijd berucht geworden. De vele gegronde klachten daarover, althans wat den dienst in de maan den Mei tot en met 1 September betreft, be wijzen dat. De booten zijn bijna dag aan dag te laat aangekomen of te laat vertrokken. Daarbij kwam dan nog de overlast, welken de passagiers in den laatsten tijd o. a. op den Maandagsche reis van 9.25 naar Ter Neuzen door het vervoer van vee ondervonden. Maandag der vorige week kou een reiziger zijn bagage niet uit de kajuit krijgen door de koeien. Dezen morgen arriveerde de boot (uog wel een der nieuwe), die te 10.40 van hier moet vertrekken, eerst te 11.10 en vertrok te 11.! Het voordek was bezet met koeien en het had meer van een mestput dan van het dek eencr passagiersboot. Te constateeren valt dat na het optreden van het tegenwoordig bootministerie het ge regeld aankomen en vertrekken uitsondering is geworden. En we hadden nog al gehoopt dat er in velerlei opzicht verbetering zou komen! Als eerste verbetering hoopten we te zien ver rijzen een wachtlokaalwaar men beschermd zou zijn tegen wind, regen en koude. Maar dat behoort nog steeds tot de vrome wenschen, niettegenstaande de groote toename van het aantal reizigers. Dat men liever éen reis per dag late ver vallen. Men zal dan spoedig uit de daardoor ontstane directe en indirecte voordeelen de kosten van een wachtlokaal kunnen betalen. Dat er ernstig over wordt gedacht eene derde nieuwe boot in de vaart te brengen is bekend. In verband hiermede hoorde ik onlangs een plan aan de hand geven, -dat wel overweging verdient. Er werd beweerd dat het veel, veel beter zou zijn, indien de dienst TerneuzenYlissin- gen en omgekeerd werd gestaakt en een dienst werd geopend van Ternenzen op Ellewontsdijk of Borsele, mits men pan een dezer plaatsen af naav het station te Goes een stoomtram deed loopen. Een derde nieuwe boot zou dan niet noodig zijn. Een- of tweemaal per week zon eene boot varen van Temeuzen langs Hoofdplaat naar Breskens en omgekeerd. Een stoomtram zou natuurlijk heel wat meer kosten dan een nieuwe boot, waarvan ik de kosten op 130.000 hoorde ramen, maar be halve dat de dienst op de Wester-Schelde op die wijze bepaald uitstekend zou kunnen zijn, mogen de voordeelen van Zuid-Beveland zeer zeker ook niet te gering worden geacht. Een groot deel van Zuid-Bevelaml's zuid-westhoek, tot nu toe van snelle verkeermiddelen versto ken, zou er wel bij varen. De gegevens, om het denkbeeld nader uit te werken, ontbreken mij. Misschien is een ander daartoe wel in staat. Ik wenschte er alleen de aandacht op te vestigen, omdat het mij, oppervlakkig be schouwd, zeer aanlokkelijk voorkomt. Terneuzen, 20 September 1897. X. REOLAMES, 40 cent per regel. HET ZOUT VAN VICHY. Het zout van Vichy wordt getrokken te Vichy, uit de wateren der bronnen van den Franschen Staat,, in de model werkplaats, op gericht door de Gie. pachtster; het zout wordt vervolgens in pakjes, verdeeld, dragende in een blauw ornamentje op ieder pakket de woorden. Vichy Etat, die er den afkomst van aanduiden. Ieder pakket van het Zout Viehy- Etat bevat een dosis voor een liter water het is een zuinig-middel yoor ongefortuneerde personen, „om, een produkt te gebruiken dat niet het eenvoudig dubbel koolzuur van den handel is. Het Zout van Vlchy-Etat moet boven de anderen verkozen worden, daar het al de minerale hoofdbestanddeelen bevat dei- beroemde bronnen van den Franschen Staat Célestins, Hopital, Grande Grille, zoo bekend over de geheele wereld. vond heden geen gading. Puike werd verkocht per 100 kilo van f 7.75 a f 8. Zomer- flauw onveranderd, werd gedeeltelijk verkocht per 100 kilo van f 6.50 tot f 7. Chevalier- was prijshoudend te plaatsen en bracht van f 8 tot f 8.75 in de mindere en betere en van f 9 tot f 9.20 in de extra puike kwal. op. Haver was prijshoudend te verkoopen. Per heet. 2 a 3.40 en per 100 kilo 6 a f 6.60. Witteboonen heden voor de eerste maal ter markt, brachten naar kwal. van f 9 tot f 10.50 op. Bruin eb o on en waren heden zeer ruim aangevoerd en moesten eene verlaging van 20 cents ondergaan. Verkocht naar deugd van f 7.80 tot 8.40 en de puikste kwal. nog daar boven. Blauwe Erwten. Kooksoort was prijs houdend te plaatsen. Per heet. 6.60 a f 7.25 en bepaald puike kwal. nog daarboven. Niet- kokende 6 a 6.40. Koolzaad zonder handel. Kanariezaad alsvoren. Per heet. 4.50 a 6.50. L ij n z a a d met meer aanvoer doch minder vraag. Men betaalde van f 6.90 tot f 8 per H. L. naar gelang van kwal. Zeenwsche ajuin. Aanvoer heden ca 17.000 balen. Prijs voor puike groote f 0.85 en voor puike mooie kleine 0.90 per 50 kilo. Zeeuw se he eieren 4 a 4.30 de 100 stnks. Vlas. Op het land is in de afgeloopen week eene groote partij blauw vlas, 120 balen, in de prijzen van 30/31 stuivers ver kocht. Heden bedroeg de aanvoer 1306 steen, waarvan drie partijtjes tot 28 stuivers verkocht werden. Er was éene steen nieuw vlas ter markt van slechte kwal.' In buitenlandsehe granen was de handel weifelend. Rogge per 2100 kiloBessarabische f 142 Taganrog 134: 117/118 Petersbiwger 129, f 131. Gerst per 2000 kiloZwarte Zee f 100 a 101. Haver per 100 kiloPetersburger 6.25 a f 7. M a i s per 2000 kiloAmerik. Mixed 89, f 91dito dito uit stoomboot f 88, 89dito dito stoomende 88, 89. Meel bleef de vorige week nagenoeg on veranderd. De consumtie koopt voor dadelijke behoefte, voor puike kwaliteiten werden de vraagprijzen ingewilligd. Heden was meel nauwelijks prijshoudend. Prima Inlandseh 14.75 a 15.50, eerste kwaliteit Inlandseh 13.75 a 14.50, tweede kwal. Inlandseh a derde kwal. Inlandseh a eerBte kwal. Duitseh 13.75 a 14.50, tweede kwal. Duitsch a extra puike kwal. Hongaarsch 19,a 20.eerste kwal. Hongaarsch 17.a 18.ordinaire kwal. Hongaarsch a prima Ameri- kaansch 15.25 a 16.eerste kwal. Amerik. 13.75 a 14.25, tweede kwal. Amerik. ƒ12. a ƒ13.derde kwal. Amerik. a Zeeuwsche tarwebloem a Sfeeuwsch tarwemeel a Fran sche roggebloem a Duitsche 'ggebloem 9.75 a 10.—, Ihlandscbe ggebloenr a Alles per 100 kilogr. netto. Rotterdam,21 Sept. Ter veemarkt van heden (Dinsdag') waren, aangevoerd: 2353 runderen, 820 vette, 72 nuchtere kalveren, 3001 schapen, 577 varkens, 298 biggen. Run deren le qual. 60, 2e qual. 52, 3e qual. 40, kalveren le qual. 74, 2e qual. 62, 3e qual. 52, schapen le qual. 48, 2e qual. 40, 3e qual; varkens le qual. 42, 2e qual. 40, 3e qual. 36 cent. Antwerpen, 20Sept. Ter veemarkt vah heden (Maandag) werden verkocht 86 ossen 102 koeien, 32 vaarzen, 14 stieren, 32 kalveren schapen. Betaald werd pér kilo voovossen le kwal. 0.83, 2e kwal. 0.73, 3e kwal 0.63 francs. Koeien le kwal. 2e kwal. 3e kwal. fres. Vaarzen le kwal. 0,75, 2e kwal. 0.65, 3e kwal. 0.55 francs. Stieren le kwal. 0.68, 2e kwal. 0.58, 3e kwal. 0.48 francs. Kalveren le kwal. 1.05, 2e kwal. 0.95, 3e kwal. 0.85 francs. Schapen le kwal. 2e kwab 3e kwal. francs. BRIEFWISSELING. Aan Een burger. Daar uw nader schrij ven niets bevatte, dat wij niet reeds in ons hoofdartikel Gewichtige plannen heb ben besproken, komt ons opname daarvan on- noodig voor. Verhooging van hoofdelijken omslag is, om reeds herhaaldelijk aangegeven redenen, niet gewenscht. Vertrokken en aangekomen schepen. Blijkens bij het dep. van marine ontvan gen bericht is Hr. Ms. fregat Koningin Emma der Nederlanden den 20sten dezer van Smyrna vertrokken, ter opvolging zijner bestemming naar Oost-Indië. „Ik zou graag willen, maar ik moet op Repton wachten. Hij is al over zijn tijd. Wees niet bang Ik zal even over zessen thuis zijn". Hij kwam heel laat, maar kleedde zieh gauw. Zijn vrouw was al klaar en rij reden tamelijk goed geluimd weg. Lady Mary maakte de opmerking, dat Celia er uitzag, alsof ze genoeg 'kreeg van Londen, waarop zij uitriep: „Dat heb ik ook! en ik vex-heug mij zoo dat wij de volgende week naar Riversdale gaan- Misschien vindt Derk een geschikte jacht, daar in de buurt. 3k ge loof dat ik ieder jaar tevreden zal rijjn, met een kort verblijf in Londen." „Er is genoeg te jagen bij ons, tot aan de grenzen van Wales. Daar wordt het heu velachtig", zei de heer Damers. „Het zfou aardig zijn als gij in onze nabijheid kwaamst." „Ja, heel aaidig", stemde zijn vrouw 5n; ,ik hoop dat gij ook op Daraerhof komt als gij Riversdale verlaat. Ik geloof niet dat ik langer dan nog tien dagen van do kinderen kan wegblijveu." „Ik verlang zeer Damerhof weer te zi en" viel Rivers in. „Ik ben er in zes of zewen jaar niet geweest." „Het is een dierbaar oud plekje. F let zal u zeker bevallen", zei Lady Mary tot Delia, „en ik wil u zoo graag mijn zoon en doch.ter voorstellen." Wordt vervolgd HANDELSBERICHTEN. Graanmarkten enz. Vlissixgen, 21 Sept. Boter 1.05 0.95. Eieren f 4.20 a 4.40 per 104 stuks. Goes, 21 Sept. Ter g r a a n m a r k t van heden was tarwe 25 cents hooger, bruineboonen 25 cents lager, gerst 25 cents hooger; anders on veranderd. De prijzen waren als volgtJarige tarwe 6.50 a 7.— nieuwe tarwe 7.50 a 7.75; jarige rogge nieuwe rogge 4.a 4.25; jarige wintergerst a nieuwe wintergerst 4.a 4.25nieuwe zomer- gerst 4.50 a 5.20haver 2.70 a 3.— paardenboonen a bruineboonen f 7.90 a f 8.10; groene erwten 7.a 8.— koolzaad a kanariezaad a f kroonerwten ,6.50 a 7.50. Boter ƒ0.95, 1.10 a ƒ1.05 per kilo. Eieren a 3.80, 4.40 a 4.20 per 104 stuks. Rotterdam, 20 Sept. Ter graanmarkt van heden (M a a n d a g) was in binnen landsche granen de handel als volgt Tarwe, waarvan de aanvoer niet veel be- teekems had, ruimde, zoowel in jarige als nieuwe, tot 20 cents verhooging op. Jarige per heet 6.75 a 8, extra puike daarboven. Nieuwe per heet. 6.25 a f 7.80, extra puike daarboven, en per 100 kilo 9.25 a 10. Canada- Verkocht van f ,6.50 tot f 6.75. R o.g g eeveneens schaars aangevoerd, kon. 25 cents meer opbrengen. Per heet. 5 a f 5.50, zaaisoort daarboven. Gerst. Winter- vond in de beste kwab tot vorige prijzen plaatsing, doch mindere soort Siaalsleeniugen. Per telegraaf Koers vuil Gisteren Heiteil 20 21 Sept. Sept. NEDERLAND. pCt. Bedrag Stukken Cert. N. W. Sch. 21/2 1000 881/s 88% dito OH3 1000 999/is 995,'s dito Cert3 1000 985/g 985/8 HONG. dito goudl. 5 100 ITALIË. lus. 02/81 5 Lir. 100-100000 88 OOSTENRIJK. OW. Mei-November,5 fl. 1000 853/jg 853/a dito Jan.-Juli... 5 1000 855/g 855/g dito dito Goud4 200-1000 POLEN. OW. S. 44 4 Z.R. 600 95S/g PORT. O. B. 53/84 met ticket3 217/jg 211a dito dito 1888/89 met ticket,4l/g fr. 500 801/.J RUSLAND. Cert. Ins. 5e S.. 1854 5 Z.R. 500 733/a dito 80 gec. dito 4 125-625 973-=* dito 1889 dito 4 R. 125 99 dito 93 5e Em. 4 G.R. 125 dito 94 6e Em; 4 R. 125 1007/g. -i— OW. L. 1867/69 4 20-100 Cert. xB.- Asgn. 6 Ï.R 1Ó00 dito 1884 goud 5 G.R. 125-1000 10534 1061/* SPANJE. O. B. Per. 4 Pea. 1000-24000 571/8 dito bin. Perpet. 4 Pr. 600-25000 TURKIJE. Gepriv'. 4 fr. 500-2500 877/16 878/4, Cecouv. seHe D. 20-2000 217/g 22S/S dito dito C: 20-100 24 24 EGYPTE. O. L. 76 4 20-100 dito ep. dito 1876 81/s 20-100 BRAZILIË. Obl. Londen 1883.... 4 u 1000 dito Obl. 1889 4 65 VENEZUELA 1881 4 100-500 37% S7Ji Industrieele en Financieele ondernemingen. NEDERLAND. pCt. N.W. enPac.Pbr; 5 500-1000 585/8 63% Ned. Hand. Msch. A. rescontr5 n 1000 137s/s N.-I. Hand. A. 190 8734 87^ Zeeland Aand... n 500 1634 dito dito Pr. dito 500 28 27% dito Obl. 1886.. 3 1000 DUITSCHLANP Cert, Rijksbank Aand. Amsterdam R.M. 2000 OOSTENRIJK. A. O. Hi Bft. 6Ö0 lSSl/fl Spoorwegleeniugen* NEDERLAND. pCt, Holl. Spoor...., llSS/x II33/4 Mij tot Expl. T3ÏI St. Spw. Aand.250 106%

Middelburgsche Courant | 1897 | | pagina 3