FEUILLETON. ZIJN RIJKE VROUW. Verschillende Berichten. LAATSTE BERICHTEN. Biggekerke, Ritthem en 1.80 a. am. Kovidekerke. V1 i a a i n g e a Donderdag 28 Oct. 10 u. vm. voor Vlissingen. K a p e IJ e Vrijdag *29 Oct. 10 u. vm. voor ■Schore, 10.15 a. vm. Krabbendijke, 11 u. vm. Rilland—Bath, 11.30 u. vm. "Wemeldinge, 1 u. »m. Kapelle, K a p e 1 le Zaterdag 30 Oct. 10 u. vm. voor Waarde, 10.15 u, vm. ïerseke, 11.15 u. vm. Kminingen. T h o 1 on Dinsdag 2 Nov. 9.30 n. via. voor Tholen, 10.15 n. vm. Oud Vosmeer, 10.30 u. vm. St. Philipsl&nd, 11 u. vm. Stavemsöe, 11.15 a. vm. St. Annaland, 12.30 n, nm. St. Maar tensdijk, 1.15 u. nm. Scherpenia.se, 1.30 u. nm. Poortvliet. Goes Donderdag 4 Nov. 9 u. vm. voor Goes, 10.30 n. vm. Borssele, 10.45 u. vm. Kloe- tinge, 11.15 u. vm. Heinkenszand, 1 o. nm. 's-Heer Arendskerke. Goes Vrijdag 5Nov.9u. vm. voor'sGraven polder, 9.15 u. vm. Katteadijke, 9.30 u. vm. Wolfaartsdljk, 10 u. vin. Hoedekenskerke, 10.15 u. vm. Baarland, 10.30 u. vm. Oudelande, 10.45 n. vm. Eliewoutsdijk, 11 u. yib. 's Heerenhoek, 11.15 u. vm. Driewegen, 11.30 u. vm. Nisseen 'a Heer Abtskerke, 11.45 u. vm. Ovezand. l'er bepaling van het aandeel, door de ge meenten te dragen in het gedeelte, hetwelk door de provincie in de lichting voor de na tionale miiitie van 1898 moet worden geleverd, worden samengevoegd de gemeenten Bigge kerke en RitthemDuivendijke, EHemeet, Eikerzee en SerooBkerke (S.)Nisse en 'a-Heer Abtskerke, en Sas van Gent en Overslag. UIT DE ZEEUWSQHE OESTERWERELD. Een deskundige op dit gebied schrijft aan het Hbld. De R. is in de maand en, naar aloud gebruik, is het oesterverbrnik woêr aangevangen. Trok ken vele vorige seizoenen de aandacht door gqjaiamer en geweeklaag onder de oesterkwee kers, het wil tbanB wel eenigermate toeschenen, dat er eeaige lichtpunten zijn waar te nemen voor die -zwaar beproefde ondernemers. Die lichtpunten zijn lo. In doorsnede wat betere groei en wat beter vischgehalte van den oester; vergeleken althans bij voorgaande jaren. 2o. Belangrijk mindere voorraad in andere landen en wel voornamelijk in Frankrijk. Vol gens getuigenis toch yan Fransche oester kweekers zelf, ziet het er bij hen dit jaar be droevend uit en wel ten gevolge van natuur rampen, welke op de Fransche kusten deerlijke verwoestingen hebben aangericht. Zij toch be weren dat er slechts 1/8 of Vb van den voor raad in andere jaren beschikbaar is en dat er van uitvoer naar Engeland en België, waar men anders enorme massa's heen voerde, nu geen sprake zou zijn. Bovendien echter zijn ook de kleinere soorten, den voorraad uit makende voor volgende jaren, zóódanig gedeci meerd, dat er sprake is dat de Fransche cul tuur genoodzaakt zal zijn bij de Zeeuwsehe ter markt te moeten komen, om plantgoed te koopen. Dit is de getuigenis van serieuse Fransche kweekers, die dezer dagen op per soonlijk onderzoek in Zeeland zijn geweest. Wanneer men nu verder acht. gelieft te geven dat er, zooals in de laatste jaren zich maar telkens herhaalt, onder de zwaardere Zeeuwsehe oesters weer eene treurige naj aarasterfte is, en dat de lichtere soorten, door onoordeelkundige verkoopen in het vorige seizoen, ook in lang niet zoo veelvuldig zijn als in dat seizoen, dan zou men zoo mogen gaan denken, dat er wer kelijk eenige lichtpunten vallen waar te nemen voor de ondernemers in Zeeland. Tot zoover, en naar deze gegevens, is deze redeneering dan ook vrij wel gezond. Of de Zeeuwen q.q. zich er aan houden zul len, of er zich aan zullen durven en kunnen honden? Zie, dat is wat anders. Bij de meesten toch zit de angst door geleden verlies op verlies, bij anderen weer de geldnood, bij derden weer onbekookte koopmanskunst zóó vooraanis, in het algemeen, de toestand zóó in het scheeve geraakt, dat, al zijn er waarlijk betere gegevens in aantocht, deze toch verzwolgen staan te worden, is te vreezen, door afwezigheid van elk begrip aan samengaan. En dat is nu niet eens zoo te verwonde ren iets wat zóó ingezond en bedorven is, sterker, iets wat eigenlijk nog nooit op 'n kerngezonder, handelsvoet gestaan beeft, kan nu eenmaal op eens niet zijn wat het behoorde te zijn. 12. Uit het Engelsch. va* Mrs ALEXANDER. HOOFDSTUK V. „Kompraat niet zoo'n onzin. Wat kan het mij schelen wat een ander denktWat mij hindert, dat ie om aan tafel te zitten met zoohi vrouw, die mij ergert door elk woord, door elk gebaar. Denkt gij dat uw huishoud ster er op gesteld zou zijn om baar te visite te hebben? Ik vroeg u niet om uw tante te laten loopen, die heeft zeker eenige aanspraak op uw inschikkelijkheid maar dit schepsel". „Dank voor uw openhartigheid riep Celia nu heelemaal boos uit. „Ik heb altijd wel vermoed dat tante Sara u te min was, maar daar ik van denzelfden stand ben als zij, zie ik bet ontzaglijke aan haar niet zoo in als gij." „De natunr Is lief voor u geweest, Celia. dat moet ik zeggen en heeft ij „Ik kan vroeger betoonde goedheid niet vergeten", ging zijn vrouw voort, te boos om den toegestoken olijftak op te merken. „Milly Haunders was hoel lief voor mij toen ik mij relate# en vwe®4 voelde,, pp schóól." Wij zagen dan ook dezer dagen en zeker niet ten onrechte, en ook niet voor de eerste maal alweer het denkbeeld opwerpen om, voor den oesterhandel één en een krachtig lichaam te creëeren. En die betooging klinkt gegrond. Geen artikel en vooral geen luxe-artikel als in casu ziet men ooit goed zijn weg vinden zonder degelijke representatie. En waarom dat deze eenige goede mg nu op zooveel andere zaken toegepast wordt enz., en speciaal op oesters niet, een artikel waar, mits goed geleid, flink aan te verdienen zou vallen, men staat er voor stil. Geld, kapitaal, kan hier toch moeilijk de tegenhouder zijn, want dat is er betrekkelijk maar weinig, en telkens maar tijdelijk, voor noodig omdat, zoodra men in Sept. bijv. aan het betalen moet, men door verkoop ook weldra aan het trekken bomt. Niet elke zaak leent er zich toe, dat ieder op eigen handje het gekweekte of gefabri ceerde de wereld iu helpt. In dit geval zeker niet. Kweekers zouden kweekers moeten zijn, méér nieten een degelijk handelslichaam zou het gekweekte ter markt moeten voeren. Op dezen voet ingericht zouden beiden kun nen verdienenmaar blijft men op den huidi- gea weg, dan zal alleen de schatkist verdienen en ook deze, op bet laatst, zelfs niet meer, ouidat op deem weg alles yerzinkca zal in verlies. Het blad meent, dat, indien de assurantie-1 maatschappijen zich onderling verbonden geen contracten meer af te sluiten voor zulke licht vaardig ingerichte gebouwen, reeds veel ge wonnen zou zijn. De groote fout zal dan toch wel schuilen bij het bouwkundig toezicht, dat gevaarlijke ge bouwen toelaat en permitteert, dat men ze op onverantwoordelijke wijze met doek decoreert. Heden herdenkt de heer G. A. Boomgaard te Groningen zijn 109en geboortedag. Maandag middag hebben de gezamenlijke arbeiders van de spinnerij der Naamlooze ven nootschap te Almelo het werk gestaakt. Aan leiding is een loonsgeschil. Oscar Carré zal zich weer iu het huwelijk begeven, en wel met eene Duitsche dame. Het is hem te eenzaam en te ongezellig. Hij be woont eene reeks vertrekken in het groote, naar hem geheeteu, circus op den Amstel. Zijne lievelingspaarden, de Txakhener hengstén, heeft hij niet willen overdoener werd hem een mooie som voor geboden, maar hij kon de gedachte niet verdragen, dat ze op hun ouden dag misschien nog eenmaal voor de kar zouden moeten loopen. Na zijn laatste optreden te Scheveningen heeft Carré de acht prachtige dieren zelf doodgeschoten. Dit komt ons toch ook zonde voor. Te Arnhem gaat het algemeen gerucht, dat de van brandstichting op de tentoonstelling verdachte bekend heeft. om neen tegen inlj te zeggen." „Derk," zei zij, hem droevig aanziende „gij weet niet wat ware liefde beteekent" en langzaam zijne armen losmakende verliet zij hem. HOOFDSTUK VI. Voor Rivers was dit voorval een vervelend blijk van het slechte humeur en de onopge voedheid zijner vrouw, dat hem hinderde, ge lijk de beet van een klein insect; het was lastig, maar vorderde heel weinig zelfbeheer- sching of geduid. Zij was in zijn achting ge daald door dat zinspelen op haar geld, en dat krenkte hem meer dan hij zich zelf bekende het was als een koud stortbad over zijn gene genheid voor haar. Maar voor Celia was het een tragedie, een zedelijke aardbeving. Zij voelde dat zy on doordacht gesproken had en zou gaarne alles hebben willen geven, om haar dwaze woor den terug te roepen. Welke booze geest had haar gedreven Zij rilde van berouw en verdriet. Zij had den man, dien zl) zoo innig, zoo vurig beminde zeer gedaan en durfde toch zijn vergiftenis niet afsmeken met tranen en kussendat zou hem slechts bevestigen iu de meening dat zij een stout kind was, dat ge streeld en gevleid wilde wordengeen ver standige vrouw, die men als een kameraad kan behandelen. Zij voelde dat het lang zou duren eer zij deze eerste oueenigheid te boven waren en toch mocht zij haar neerslachtigheid niet toonen; dan zou hij haar verachten. Zij moest kalm en vriendelijk zijn en geen berg maken van een molshoop. Achvoor haar was het een heel hooge berg.' Zou zij ooit over dien onbereikbaren top heen komen? Zij voelde dat Derk best in staat was, om zjjn bedreiging ten ttitvoer te brengen. Als hij slechts wist dat zij bet geld hoofdzakelijk op prijs stelde omdat het hem genoegen kon verschaffenZij had baar weg veel moeilijker gemaakt dan noodig was; maar Derk was ook zeer hard en onvriendelijk geweest. Zij voelde dat indien zij eenigszins heilig in zijne oogen ware geweest, hij niet zoo zou gesproken hebben. Maar mag ik mij beklagen? Misschien hen ik niet in staat om de hoogste genegenheid in te boezemen, of is hij niet in staat die te schenken?" Hoe anders werd haar leven dan zij verwacht had! De toestand was te ernstig voor tranen. Zij zou al hare zelfbeheerscbing, al haar moed noodig hebben om het verloren terrein te her winnen; bovenal moet zij niet bang worden voor haar manneen, zij moest de achting voor zich zelf bewaren. Met dat besluit, de meest trotsehe groote dame waardig, stond zij op van de sofa, waar- Op zij zich had neergeworpen, en trachtte met een vaste hand aan tante Sara te schreven dat Derk was. eruggekomen en zij dus niet bij haar kwam eten. Daarop bestelde zij hef rijtuig en Het zifh kleedeu. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtbmk te Middelburg. Heden (Dinsdag) zijn veroordeeld wegens: mishandeling G. h. J. L., 22 j., fabrieksar beider, Sas van Gent, tot 6 m., en J. N., 23 j. en W. N., 24 j., arbeiders, Biervliet, ieder tot 2 m. en J. B., 19 j., arbeider, St. Kruis, tot 14 d. gev. straf, en J. B. v. G., 19 j., klom penmaker, Clinge, tot f 5 b. s. 5 d. b. en H. A. G., 63 j., slager, Vlissingen, tot f 3 b. s. 3 d. b.; oplichting: E. v. N., 27j., werkman.Beveren (B.), tot 1 m. gev. straf, en overtreding gemeentebelasting op de honden te VlissingenP. M. d. M., 40 j., commies bij het Belg. loodswezen, C. v. d. H., 46 j., wed. P. J. M., zonder beroep, en G. v. 0., 37 j., metselaar, allen Vlissingen, allen tot f 5 b. ten behoeve der gemeente Vlissingen, s. 1 d. h. Ontslagen van rechtsvervolging E. Dh., lij., zonder beroep, Oostburg, beklaagd van diefstal. VrijgesprokenC. H., 27 j., bootwerker. Terneuzon, beklaagd van vernieling. Kantongerecht te Goes. Ter terechtzitting van Maandag werd in zake J. Z. te Heinkenszand het op 24 Aug. jl. bij verstek gewezen vonnis, waarbij f hij wegens dronkenschap was veroordeeld tot eene hech tenis van drie weken en opzending naar eene rijkswerkinrichting gedurende zes maanden, tegen welk vonnis hij was in verzet gekomen, bekrachtigd. ONDERWIJS. Wij ontvingen het programma van het onderwijs op de wintersehool te Goes gedu rende den cursus 1897/98, en vestigen nog eens de bijzondere aandacht op deze nuttige in stelling. De minister van binnenlandsche zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat het examen ter verkrijging van akten van be kwaamheid voor huis- en schoolonderwijs in de vrije en orde-oefeningen der gymnastiek zal aanvangen op 17 October e. k. Voor nadere inlichtingen verwijzen wij naar de St. Crt.van beden. Te Delft overleed de heer A. van der Mey, emeritus-predikant bij de Ned. hervormde gemeente aldaar, in den ouderdom van 65 jaar. In 1857 werd bij te K e r k w e r v e als predi kant bevestigd. In 1867 werd hij te Delft beroepen en daar vervulde hij zijn ambt tot September 1895, toen hij emeritaat aanvroeg. Van Januari 1881 tot September 1895 doceerde hij de Hebreeuwsche taal aan het gymnasium. Miss Saxton Winter, de vroegeregonver nante der Koningin is thans gouvernante by de dochters van den Prins Van Wied. Achteraf komt De Opmerker met besehul digingen tegen het bestuur der Arnh. tentoon stelling en het verwijt aan dat bestuurgebrek aan voorzorgen. Maandag avond is te Scheveningen een driejarig jongetje, dat uit do woning van zijn moeder, de weduwe van een dezer dagen overleden agent, was ontsnapt, tusschen de rails van de electrisehe train geraakt en over reden- De grootmoeder, die ten huize barer dochter was eu het kind wilde grijpen, geraak te eveneens onder de tram. Grootmoeder en kind werden gedood. Maandag is op het centraal station te Amsterdam een wagenpoetsetr één harer beenen „Het is drommels ongelukkig, dat gij al tijd verplichting hebt aan onaangename lieden. Verbeeldt gij u dat gij die atgemeeue vriende lijkheid alleen te danken hebt aan uw cigeu bekoorlijkheid? Denkt gij dat gij even voel weldoeners zoudt gevonden hebben, als gij een arm onderwijzcrcsje waart geweest „Misschien niet," zei Celia eensklaps, be daard wordende, terwijl zij verbleekte. „Mis schien niet, daar het eenige wat niet te grof, te gemeen, of te laag is voor een wel opgevoed edelman ora aan te raken het goud is, dat door burgerlijke handen is verdiend, en waaraan ik grooter zegening te danken heb dan goede vrienden—-namelijk een liefhebbend echtgenoot." Er volgde een pijnlijke stilte, waarin Celia baar hart bijna hoorde bonzen van angst over haar vermetelheid. Rivers stond op eü liep de kamer door. „Gij schijnt de gave van het woord te bezitten, maar gij hebt een grooten misslag be gaan, met die thans te gebruiken. Al hadt gij millioenen bezeten in plaats van duizenden, zon ik ti niet getrouwd hebben, als ik geen zin in u gehad had." „Juist, zin gehad" mompelde zij. „Ik beu geen sentimenteele, hoogdravende man, maar ik hield genoeg van u, om. uit uw hand den rijkdom aan te nemen. Ik kan u deze beleediging eens vergeven, omdat gij zoo Ijong e» onervaren zïjt, maar letwel, ik spreek! Zaterdagavond had een lampenist te Gennep, terwijl hij bezig was zijn werk te verrichten aan den trein BokstelWeael, het ongeluk uit te glijden, waardoor hij tusschen de buffers terecht kwam en'onmiddellijk werd gedood. -Te Rotterdam is een 17-jarig matroos van een rijnschip, die V nachts de loopplank pas seerde, te water geraakt etrverdronken, —Aldaar viel eveneens van een lijnschip. een 19-jarig los werkman overboord. Hoewel direct hulp werd geboden werd hij dood opgehaald. Een 12-jarige knaap, die in.de 2e Swelinck- atraat te Amsterdam op een dak was geklom men, om een vlieger te krijgen, is gevallen en op een binnenplaats neergekomen. Hij was zoodanig verwond, dat hy kort daarop overleed. Maandagmorgen werden op. het station Arnhem een onbekenden man de beide beenen tot aan de knie afgereden met een machine. De ongelukkige leefde nog. Hij was gewaar schuwd om uiet over te loopen, daar het geen publieke overweg is. Een driétal seheepsjagers van Ossealuis, die naar Hoogeveen terugkeerden, kregen op een half uur afstand van Osseluis onder De Wijk twist en gingen elkander te lijf met bet gevolg, dat een der seheepsjagers, met een stuk hout doodelijk weril getroffen. De jnstitie stelde eeu onderzoek in en de twee betrokken seheepsjagers zijn naar Assen ver voerd. „Weldominé," vroeg dezer dagen een kennis aan een predikant, die niet veel loop had, „hadt ii Zondag nog ai volk te E. „O ja, ik kon juist nog zeggen: geachte toehoorders t" Historisch. De tijden veranderen De Prov. Gr on. Ct. schrijft - „Wij herinneren ons nog levendig, dat Mau rice Hageman den dirigeerstaf er bij neerlegde, toen midden onder een muzieknummer het ru moer in de Harmoniezaal wat al te groot werd. Het gevolg hiervan waslo een helsch gefluit, gesis en geschreeuw aan 't adres van den direc teur, die letterlijk uitgejouwd werd; 2o een reprimande aan zijn adres van de zijde der direc tie, gevolgd door het ontslag van den directeur. „Wy schrijven ruim 30 jaren later en zien den heer Van 't Kruijs, toen hij voor de tweede maal als orkestaanvoerder optrad, onder eeu muzieknummer afkloppen, terwijl het publiek beslist, indien gij ooit in de verzoeking komt, haar te herhalen, wil ik geen uur langer in uw huis wonen en vau uw goedheid leven. Ik dacht niet dat gij tot dezelfde soort behoordet als tante Sara en mevrouw Carter en meende dat gij hooger stondt." Celia kon zieh nauwelijks bedwingen om niet Inidc om vergiffenis te roepen, maar een in stinctmatige fierheid verbood haar, zich voor hem te vernederen. Zij bleef een oogenblik doodstil staan en zag hem eenigszins uittartend aan. Toen boog zij het hoofd en zei„Ik deed verkeerd, vergeef mij, dat ik zoo leelijk gesproken heb; maar gij waart hardvochtig en deed mij zeer. Als het u goed dunkt, laat ons elkaar vergeven." „Afgedaan!" zei Rivers, haar met belang stelling aanziende. „Ik wil u niet kwellen. Laat ons elkaar een kus geven en goede vrienden zijnmaar denk aan mijn waarschuwing nog een zoo'n gezegde en wij zijn voor goed gescheiden." Hij ging naar haar toe en drukte een kus op haar voorhoofd. „Kind, wat beeft gij. Gij zult u zeiven kwaad doen met zoo aan uw humeur toe te geven, en gij zïjt te koppig om te toonen wat gfó voelt." Hij sloot haar in zijne armen. „Kom, wees nn niet kinderachtig: geef mij een kus! neen met uw mond I Celt adwaas kindGij weet hoeveel ik van u houd en hei kost u moeite hem toejuicht, daardoor als 't ware de babbe laars aan de kaak stellende. Of er van de muziek ook opvoedende kracht uitgaat De zaak Van der Auwera (moord te Ostende) zal in November voor het hof van West-Vlaanderen komen. Volgens bericht uit Madeira heeft de Belgico op reis daarheen zwaar weer gehad. - Nadat de Vlamingen den laatsten tijd bijna iederen Zondag een hunner groote mannen huldigden, hebben de Walen Zondag te Doornik eeu monument onthuld voor de Fransche be vrijders van 1831. - Tusschen Nimes en Marseille is een han delsbediende door eenige medereizigers met een bedwelmenden drank bewusteloos gemaakt en van 30.000 francs beroofd. - Sarah Bernhardt had steeds geweigerd in Duitschland op te treden, maar zou nu eenige voorstellingen te Straatsburg geven. Het ver- eischte verlof is baar verleend, onder voor waarde dat zij eerst eenige andere Duitsche steden bezocht. Deze voorwaarde was een gevolg van de overweging, dat Sarah's eerste optreden te Straatsburg anders een demonstratie tegen bet Duitsche karakter dezer stad zou zijn- Sarah weigert echter in Duitschland op te treden. De drie Parijsche dieveu, die de brand kast van een huisgenoot openbraken, hebben ook nog de secretaire en de geldkist vau een anderen afwezigen huisgenoot leeggehaald. Te Parijs heeft men een akelige ontdek king gedaan in een huis in de rue Charon. Op de derde verdieping van dat huis is een groot appartement, dat sedert eenige maanden ledig staat. Vrijdag liet de portierster de woning zien aan eene jonge vrouw, die vergezeld was van haren man. Deze schenen zeer tevreden over de verdeeling van het appartement. Op 't oogenblik dat zij meenden heen te gaan, bemerkto de portierster, dat zij vergeteu had de kamer der meid te toonen, op de vijfde ver dieping. Zij bracht er de bezoekers heen en daar gekomen, zag zij met verrassing een groo- ten koffer in de kamer staan. Nieuwsgierig opende zij het koffer, maar sprong verschrikt achteruit. Er lagen twee kinderlijken in, in vergevorderden staat van ontbinding. Op den raad van de bezoekers ging de por tierster spoedig de politie halen, die weldra ter plaatse was en een eerste onderzoek instelde. De vrouw herinnert zich, dat de vorige huur ders eene 20-jarige meid hadden, die op zeke ren dag in de buurt een koffer was gaan leenen, waarin de lijkjes gevonden zijn. Kort daarna was zij ziek en sloot zich tien dagen lang in hare kamer op, zonder iemand te willen ont vangen. Daarna hernam zij haar werk, maar gedroeg zich zoo slecht, dat men haar wegzond. De justitie heeft haar signalement. De lijk jes zijn naar de Morgue gebracht. In een deel van Frankrijk heeft een hevige storm gewoed. Te Aignes Juntea is de kerk toren omgewaaid. Door de jacht op zwaluwen, ten behoeve vau Parijsche modistes, is deze vogelsoort in ettelijke deelen van Oostenrijk zeer zeldzaam wordt, naar een elerieaal blad mededeelt, door 1200 arbeiders van 's ochtends 5 tot 's avonds 9 uur gearbeid, dat is 14 uur. Op Zon- en tdagen loopt de werktijd van 6—2 uur, maar te Ingobelstad op feestdagen tot 6 uur n. m. Over deze weinig ter navolging geschikte regeling wordt luide geklaagd. Te Koposvar zijn twee treinen, waarvan een met soldaten was gevuld, op elkander ge reden. Drie remmers, een conducteur en zes soldaten werden gedood, dertig soldateu wer den gekwetst. Tegen de in ons land gearresteerde broe ders Bingen, uit Milaan, die iu eerBten aanleg vrijgesproken werden van bedriegelljke bank breuk, heeft de procureur-generaal bij het hof van appèl te Genua opnieuw een vervolging ingesteld terzelfder zake en tegen Alfred Bin gen bovendien ter zake van bedrog, tot een bedrag van 500,000 lire, ten nadeele van ae Banca di Napoli. Alfred Bingen is niet in Italië. Mascagni is groot-officier in de Italiaan- sche kroonorde geworden. Boelgarije zal de oude tQdrekeniug af schaffen en in 1899 de dagen van vijf tot en met 15 Juli uit zijn kalender schrappen. Deze dagen zijn zoo gekozen, dat geen enkele heilige er bjj te kort komt. Over de belangrijke vraag hoe het nu met vaste jaarwedden zal gaan, lezen wij niets. Het is gebleken dat men te Boedapest zekeren Arend kent, die zich meer voor den Oostenrijkschen erfprins uitgaf, 's Mans portret staat in het politie-album voor gevaarlijke zwen delaars. De man moet waarlijk sterk op den prins gelijken. Door een aanvaring tusschen twee op den Wolga varende booten zijn 40 personen verdronken. Een onlangs vermeld gerucht dat Li Hung Tchang ernstig ziek was, wordt bevestigd. Er is een postduif-depêche van André ontvangen, gedagteekend van 13 Julidat ia twee dagen na het vertrek. Daarin weid ge meld waar hij op dat oogenblik zich bevond en dat alles wel was. Hét comité der Ierechö liga hield een ver gadering, waar een motie werd aangenomen, om bij de regeering aan te dringen op maatrege len, b. v. uitvoering van openbare werken, om de gevolgen van den dreigenden hongersnood te ontgaan. De hertogin van Marlborough (geboren Van der Bilt) heeft een zoon gekregen. In het dorp Halnaker, nabij Goodwood (Engeland) heeft men een blinden brievenbe steller, Niettegenstaande den grooten bestel- kring, die hem mijlen ver van huis voert, verricht hij iederen dag zijn dagelijksche ronde. De hestelling wordt in bijzondere volgorde in zijn tasch geplaatst, en de wakkere bode zorgt voor zorgvuldige eu juiste bezorging. De koning va n Zweden heeft de opbrengst van de inschrijving voor een huldeblijk (2.200.006 kronen! besterad voor de bestrijding der tering, In Oldenburg kwam een goederentrein in botsing met een rangeerenden trein. 4 beamb ten werden zeer licht gekwetst. De materieele schade is groot. Op 17 Duitsche spoorlijnen zullen met den winterdienst geen waggons le kl. meer loopen. Het aantal reizigers van die klassen is te gering. In de Beiersehe artillerio-werkplaa tsen Verknopingen enz. Door het bestuur der waterkeering van de calamitenze Hoofdplaat- en Thomaes-poldete werd heden namiddag te Hoofdplaat aan- het maken van werken ter verde- van den oever tusschen de strand- hoofden, gelegen landwaarts van óeverwerk C van den calamiteuzen Thomaespólder. Minste inschrijver was de heer. j. de Bree, te Teraeuzen, voor f 5225. ATJEH. Een officieel telegram, heden ontvangen,, luidt: „Twee patrouilles uit Koknja stuitten op benden op den Gle Betoes en Mata Ajer. Van eerste patrouille sneuvelden één officie? eu drie fuseliers. Tweede patrouille overnachtte op het terrein van deze nog alleen hekend dat een officier Toekoe Oemar nog bij het dai van Lamtih". 's Cravenhage. Heden morgen hebben ten paleize de nieuw gekozen kamerleden de ge vorderde eeden of beloften afgelegd, in handen van H. M. de regentes. Deze plechtigheid had plaats in tegenwoordigheid van koningin Wil- helmina. De heer Van der Zwaag was het eenige lid van de socialistische groep, dat ver scheen. De Koningin met de Regentes werden op Haar toeht naar het Binnenhof warm toegejuicht. In de troonzaal namen zij naast elkander op de estrade plaatsde Koningin gekleed in een wit satijnen kleed en de Regentes in 't zwart. Vriendelijk neigend naar alle zijden,was de per soon der jeugdige Vorstin het middelpunt van de geheele plechtigheid. Bij het vertrek der Koninginnen uit de zaai, klonk een driewerf luid„Leve de Koningin" uit de rijen der volksvertegenwoordigers. Tweede kamer. De heden gehouden zitting werd gepresideerd door den heer Donner. Do geloofsbrieven met de ingekomen bezwaar schriften werden commissoriaal gemaakt. Mor gen zal daarover rapport worden uitgebracht.

Middelburgsche Courant | 1897 | | pagina 2