BUITENLAND, Marttprpi m Tans ei Heel PRIJZEN VAN EFFECTEN. Maandag 20 September. Rotterdam. Telegram van den make laar H. van Randwijk). De stemming was heden weifelend. Mais werd ruim aangeboden, meel flauwer en was tot lager prijs koopbaar, Zaterdag 18 September. Antwerpen. Tarwe flauw Amenikaan- sehe fr. 217». Donau fr. 213/4. P a r ij s. Tarwe gedruktloop. md. fr. 29.10. B e r 1 ij n. De flauwere telegrammen uit Noord-A®erika zijn op de tarweprijzen al hier niet zonder invloed gebleven zonder eenige verlaging waren geene verkoopen tot stand te brengen. Voor rogge daarentegen hebben de prijzen zich nog iets kunnen verbetereu, daar het aanbod nauwelijks voldoende was om in de bescheiden vraag te voorzien. Pest. Tarwe ten volle prijshoudendfl. 12.02, vorigen dag fl. 12.09. New-York dis. 98 jvorigen dag 98$. Chicago 92i 92. Verzending en laatste buslichting der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. Alles plaatselijke tijd.) Oost-Indië. Marseille (Lloyd) 21 Sept. 6.30 's avonds. Rotterdam (Lloyd) 24 Sept. 6.30 's avonds. Brindisi (Eng. dienst). 24 Sept. 1.05 'b nam. Marseille (Fr. dienst)25 Sept. 5.20 's morgens Genua (Nederl.)28 Sept. 6.30 's avonds. Amsterdam (Nederl.). l'Oet, 6.30 's avonds. Brindisi (Eng. dienst) 1 Oct. 1.05 's nam. Napels (Duitsche dst.)8 Oct. 1.05 's nam. Met deze gelegenheid wordt alleen ver zonden de correspondentie voor Atjeb en de Residentie Sumatra's Oostkust. P a d a n g wordt alleen aangedaan door de booten dér Maatschappij Nederland. Per Fransche mailbooten geene gelegenheid tot verzending naar Atjeh. Algemeen Overzicht. Europa kan gerust zijnhet voorloopig .vredesverdrag is Zaterdag op het afgesproken .uur door de ambassadeurs geteekend. In Europa maakt deze tijding niet den minsten indruk, daar gelijk men bet noemt, de zaak vooruit was „gedisconteerd," dat wil zeggen dat alle gevolgon vooruit berekend waren, zoodat de eindelijke beslissing in geen enkel opzicht invloed heeft. Op de pers zeker niet. Die was zooveel dagen en weken op de oplossing voorbereid, dat zij niets nieuws te lezen geeft. Alleen de Weener Rcichswehr geeft aan het „er i3 niets veranderd" door andere bladen, deze uitbreiding, dat er ook niets veranderen zal. Het blad gelooft zelfs niet aan de uitvoering van het verdrag en aan de ontruiming van Thessalië door de Turken. Het is. naar het blad meent een theoretisch genoegen om ver dragen te sluiten met een mogendheid, die nog jnooit èen belofte heeft gehouden, en die zich zeker niet verbonden zal rekenen. Een oordeel dat wij ook in The Standard terugvinden. Te beweren dat deze bladen ongelijk hebben, ware te stout, vooral omdat, nn de winter nadert, en de toestand van het leger zeer ellendig .is, er minder kans bestaat dan voor een paar maanden, dat het leger zal weigeren de vredesvoorwaarden uit te voeren. Gelijk men zich zal herinneren, was er toen de onderhan delingen begonnen telkens sprake van zulk een weigering, en heeft de Turkschc regeering zich zelfs beroepen op den onwil van het leger, om een grootere uitbreiding van gebied door de ambassadeurs te doen goedkeuren, een strik, waarin de mogendbeden echter niet gevallen zijn. -De Grieksche pers is niet zeer ingenomen met de voorwaarden, hetgeen alleszins ver klaarbaar is, want de finantieele controle is een heele slag voor het zoo trotsche volk. Vooral de Deiyannisten zijn het meest ver ontwaardigd. Zij stellen het kabinet verantwoor delijk voor de ongunstige voorwaarden, en eenige afgevaardigden dier groep drongen er bij hun leider op aan, dat deze de regeering verantwoordelijk zou stellen voor zoo onéreuse voorwaarden. Daarmede is natuurlijk niet gezegd, dat zij de voorwaarden verworpen willen zien. Zij nemen in dat opzicht een zeer gereser veerde houding aan. De Pro ia zegt dat de Grieksche kamer in eigen huis meesteres is. Zij kent de vredesvoorwaarden nog niet, en heeft deze dus nog niet onderzocht of goed gekeurd. Zij alleen is bevoegd tot oordeelen en het Helleensche volk zal slechts dat doen wat zijn vertegenwoordigers vaststellen, want het heeft slechts vertrouwen in zijn lastgevers. Deze waarde van het blad, dat als het orgaan van Delyannis wordt beschouwd, doet vermoeden dat Delyannis niet de verantwoordelijkheid van een verwerping zal aanvaarden. Trouwens aan een verwerping gelooft niemand. Terwijl daar dus de vrede hersteld is, woedt de strijd in Indië feller. Over de nederlaag; van de brigade van ge neraal Jeffreys is nog niet veel officieel bekend, in verband met de verwonding van den aan voerder. Uit andere bronnen wordt echter het volgende gemeld Na de reeds vermelde eerste aanvallen der Mohmands op het kamp van den generaal, aan den voet van den Ramatpas, trok een escadron van het le regiment Bengaalsche lanciers tegen de Mohmands op, en doodde 21 man van den vijand, waarbij de lanciers geen andere ver liezen leden, dan dat éen paard werd dood geschoten. Generaal Jeffrey legerde zich daarop met zijn brigade te Inayetkita en bereidde zich daar voor om de Mohmands te tuchtigen. De vooruitzichten waren niet ongunstig, en er kwamen berichten in, dat de Mohmands geen verzet zouden bieden. Donderdag vroeg werd besloten op te rukken; de Bengaalsche lanciers weer voorop. Dezen von den den vijand op eenige heuvels, acht mijlen van het kamp, waarna het 35ste regiment Sikhs en de stukken van de 8e bergbatterij en zes compagnieën Buffs, alzoo bijna alle Indische troepen bevel kregen tot den aanval over te gaan. De Sikhs die de voorhoede vormden, dre ven den vijaad aanvankelijk terug, maar wer pen spoedig door de overmacht gedwongen zei ven terug te trekken, en zich met de achter hoede te vereenigen. De Mohmands vervolgden de terugtrekkende troepen en bedreigden den linkervleugel. Zij dreven de Britsche cavallerie terug en omsin gelden een compagnie van de Sikhs, welke ech ter weer door de kavallcrie word ontzet. Toen kwam het bekende Britsche regiment Guides de strijdenden versterken, en dreven de Moh mands voor de tweede maal terng. Ondertusschen was ook op den uitersten rechtervleugel eeu compagnie Sikhs in gevaar, te ernstiger omdat de munitie begon te ont breken. Weer kwamen de Guides te hulp; zij bevrijdden de Sikhs en zorgden dat alle ge wonden werden medegenomen. Het dapper optreden der Guides kon echter niet beletten, dat de zoo van alle kanten be stookte brigade terug moest. Deze beweging werd in goede orde uitgevoerd, boewei de vijand de brigade bleef bestoken. Op zich zelf was dit reeds een ongunstige om standigheid voor een terugtocht, maar nog be denkelijker was, dat de duisternis inviel voor het kamp was bereikt. Daardoor geraakten de troepen van elkander. Generaal Jeffrey met de dappere Guides, de Buffs, en een gedeelte van de artillerie waren van de hoofdmacht gescheiden. De generaal nam daarop positie in een dorp, waarin zich spoedig ook de vijand nestelde. On gelukkig was de infanterie niet sterk genoeg om den vijand uit te drijven. De toestand ver schilde weinig van den bloednacht in Tjakra Negara, want in de duisternis werd uit alle hoeken op de Engelschen geschoten, die zware verliezen leden. Eerst later kwam majoor Worlledge, die ondertusschen den staart van de kolonne had vermist, en het vuren van de achterblijvers had gehoord, met een gedeelte zijner troepen (die bijna al 24 uur in actie waren geweest) terug, en ondersteunde den gene raal met 2 compagnieën Sikhs en twee afdee- lingen Guides. Later kwam nog een regiment cavalerie en het 38ste regiment Dogras op het tooneel van den strijd, en aan dezen gelukte het den terug tocht te dekken. De nadere berichten bevestigen de Zaterdag opgenomen cijfers der verliezen. 2 officieren gesneuveld, 3 zwaar en 4 licht gewond, 34 manschappen gedood en 95 gekwetst. Het ergste is natuurlijk de invloed welken deze nederlaag zal hebben op andere stammen, welke reeds lang onrustig zijn, en slechts schenen te wachten op een gelegenheid om zich tegen de Engelschen te keeren. Reeds loopen ongunstige geruchten welke natuurlijk waar kunnen zijn, maar evengoed kunnen be- teekenendat zal wel zoo gebeuren. In de passen van Schakot en Marah verza melen zich vele inlanders, waardoor het noodig wordt de troepen in de Swatvallei belangrijk te versterken. De Engelsche bladen betreuren vooral de vertraging, welke het gevolg van dezen tegen spoed is, en twijfelen niet of het succes zal den strijd kronen. De Observer acht daarvoor echter een vriendschappelijke verstandhouding met Rusland noodig. Uit eenige berichten blijkt, dat er behalve de Mohmands ook een stam Momunds of Ma- munds is, en eenigen vermoeden, dat het ge vecht tegen deze Momunds geleverd werd. Beknopte Mededeelingen. De Belgische liberalen te Waremme hebben het niet over hun hart kunnen verkrijgen, als een man het besluit der liberale kiesvereeni- ging uit te voeren. De 6172 liberale stemmen zijn slechts voor een deel op den socialist over gegaan. De clericaal steeg van 9327 tot 11.536, de socialist van 6596 tot 10.803, zoodat de clericaal een meerderheid van 733 stemmen behaalde. Na den uitslag trokken eenige benden door de stad onder het zingen van de Marseillaise. De Fransche kooplieden en fabrikanten die den heer Faure reeds bij zijn terugkeer uit Rusland met zooveel geestdrift ontvingen te Parijs, hebben den president nog een huldeblijk toegedacht. Zij hebben bij gelegen heid van de betooging van 31 Augustus be sloten een inschrijving te openen om den heer Faure een herinnering aan te bieden. De over handiging van dit geschenk zal den 28en Sep tember plaats hebben. Tevens zal dan de com missie voor het souvenir den president uitnoo- digen tot deelneming aan een feestmaal, dat naai den wensch der inteekenaren te zijner eer zal worden gehouden. Volgens de Figaro heeft Cambon bedankt voor den post van Fransch gezant te Brnssel. De onderhandelingen tnsschen Frankrijk en Engeland, over het handelsverdrag met Tunis zijn geëindigd, waarmede de laatste regeling welke tot stand moest komen is vol tooid. Tunis heeft zich verbonden in de eerst volgende 15 jaren van Engelsche goederen geen hooger recht dan 5 ad valorem te heffen. De Nord Deutsche allg. Z. komt op tegen de verdachtmaking der Fransche troepen op Kreta, in het reeds besproken artikel van de Köln. Ztg. Te Weenen heeft het gerucht geloopen, dat een van de gevolgen van de samenkomst der beide keizers zou zijn, dat Goluchowski als gemeenschappelijk minister van buitenlandsche zaken zou aftreden, en door een warmer vriend van het Drievoudig Verbond, b. v. een Hongaar, zou worden vervangen. De Italiaanscbe minister van onderwijs Gianturco is benoemd tot minister van justitie en graaf Godronchi tot minister van onderwijs. De Italiaans .-he regeering overweegt een plau om de vloot met 4 grootc schepen en verschillende kleinere te versterken, Uit vrees voor Carlistische woelingen zond de Spaansche regeering troepen naar Mo- rella. De Spaansche ministerraad heqft de hou ding van den minister van finantiën inzake de kerkelijke goederen, welke in beslag waren genomen, niet geheel goedgekeurd. Waarschijn lijk zal het gevolg daarvan zijn, dat de minister na den terugkeer van het hof (27 dezer) zal aftreden. Eigenaardig is dat de aartsbisschop van Va lencia de houding van den bisschop van Majorca niet goedkeurt, tenminste hij verzocht per tele graaf de ex-communicatie nog niet van de preekstoelen te doen afkondigen. De bisschop van Majorca is een oud-Carüst, hetgeen wellicht bijdraagt tot zijn kras op treden tegen den minister, en tot de verzoenende houding van den aarts-bisschop. - Moerad-bey is bij den sultan ontboden. Het onderhoud was zeer welwillend, maar er werd door den sultan zelfs geen toespeling op hervormingen gemaakt. Uit Kaapstad komt het volgende bericht, dat vooral door de laatste woorden nogal ver dacht lijkt. Dr Leyds heeft president Kruger gewaar schuwd, dat er een oogje gehouden moest wor den op den heer Chamberlain, en heeft den president aanbevolen een gezant der Republiek in Europa te benoemen. Dr Leyds zou zelf wel geneigd zijn dezen post te aanvaarden tegen een salaris van vier dnizend pond per jaar. Het korte telegram over het gebeurde in Mexico, Vrijdag in ons blad opgenomen, deed niet vermoeden, dat men met een werkelijken aanslag te doen had. Thans blijkt echter, dat een kerel, die met een dolk gewapend was, ge tracht heeft den president te steken, op het oogenblik, dat deze met zijn gevolg de trappen van een paviljoen besteeg bij de viering van een nationalen gedenkdag juist dus als in Uruguay. Alleen kwam president Diaz er beter af, dan zijn ambtgenoot Borda. Generaal Mena zag het gevaar, en verhinderde den moorde naar te steken. De man werd terstond gevan gen genomen. Maar, wat in Mexico nog nooit voorkwam het volk stroomde naar de gevangenis, en liet zich door den vrij sterke wacht, welke daar was opgesteld, niet weer houden de deuren open te breken, en denman naar buiten te slepen, waar kort recht werd gedaan. Binnen eenige oogenblikken was de kerel op afgrijselijke wijze vermoord, daar men den gebonden, weerloozen man een zoo groot aantal messteken toebracht, dat hij bepaald gekerfd was. De bijzonderheden over de toe dracht loopen uiteen, maar ten aanzien van bovenstaande mededeelingen bestaat in alle berichten overeenstemming. De aanslag had geen invloed op de feestviering. Deze ging gewoon voort, terwijl na afloop velen den presi dent kwamen gelukwenschen, In het geheel zijn wegens het gebeurde bij de gevangenis 25 personen gearresteerd. Mac Kinley laat naar aan eenDuitsch blad wordt gemeld weer trachten den invloed op Samoa, die onder Cleveland wat gedaald was, te herwinnen. Het Duitsche blad vreest voor het optreden van den nieuwen Ameri- kaanschen gezant, daar Engeland daar door een erkend Duitscher-hater is vertegenwoordigd. - De regeeringstroepen in Guatemala hebben zich na een tweedaagsch gevecht aan de op standelingen overgegeven, zoodat nu reeds een einde is aan het bewind van president Borias. INGEZONDEN STUKKEN. Ingezonden stukken worden in geen geval teruggezonden. DROOCMAKINC ZUIDERZEE. Mijnheer de Redacteur In mijn ingezonden stuk in uw nommer van 13 Sept. heb ik verklaard mijn laatste woord over de aanhangige kwestie geschreven te hebben en ep mogelijke repliek niet te zullen antwoorden. Ik kon toen niet vermoeden, dat een nieuwe ridder der Zuiderzee-droogmaking op de kamp plaats zou verschijnen, en kan mij kwalijk achter bedoelde verklaring verschuilen, om geen notitie te nemen van het schrijven des heeven Beekman in uwe courant van Zaterdag. Immers, de verklaring gold mijnen.'pennestrijd met den heer S. te W. Volgde ik echter mijnen lust, zoo liet ik mijn stilzwijgen ook nu niet varenook met dezen tegenstander blijkt eene vruchtbare discussie onmogelijk te zijn, daar gelaten zelfs, dat de hooge toon niet uitlokt tot debat en de insinuatie aan het slot geen ernstige wederlegging verdient. Deze zwaar geharnaste ridder kan niet velen, dat iemand ook maar een zweem van twijfel oppert aan de hoogo waardij van de jonkvrouw zijner keuze. Een ieder, die niet in eerbiedige bewondering zich met hare kleuren tooit, om voor haar een lans te breken, is een onverlaat of een dom kop, tenzij soms, wat zeer waarschijnlijk is, onedele motieven hem drijven. Ik wensch mij noch door die groote woorden noch door die insinuatie te laten verkorten in mijn recht, om, als anderen de groote trom roeren voor deze zaak, te verklaren, dat ik daaraan niet mededoe en uiteen te zetten waarom ik zoo handel. Ofschoon ik dus niets wacht vau een debat over deze zaak tusschen den heer Beekman en mij, zal ik naar aanleiding van het door hem geschrevene nog enkele woorden in het mid den brengen, onder de uitdrukkelijke verkla ring edoch, dat dit eerste antwoord aan den heer B. tevens ook mijn laatste zal wezen. Ik heb te weinig tijd, om mij in een onvruchtbaar debat te steken. Eerstens de opmerking, dat de geachte schrij ver, tenzij ik aan een drukfout moet denken, mijn eerste artikel niet schijnt gelezen te heb ben immers dat verscheen in de Middelb. courant van 8 September, terwijl hij gewaagt van de nommers van 11 en 13 September. Er wordt gezegd, dat ik weinig op de hoogte ben van de zaak; dat ik misschien in een eenigs- zins „grijze stemming" verkeerde bij het schrij ven dat ik minder bekend schijn met de voor stellen van Zuiderzee-vereeniging en Staats commissie; last not least, dat ik in mijn tegenstand gedreven wordt door eigenbelang en zelfzucht. Mij dunkt, daarmede kan ik het vooreerst stellen, in gewoon Hollandscb, waarbij geen woord Fransch is, zooals men zegt, wordt ik beschul digd meê te praten over dingen waarvan ik niet voldoende op de hoogte ben, mij te laten leiden door tijdelijke ontstemming, de moeite te ontzien om behoorlijk na te gaan wat ik veroordeel en in stede van te kampen voor het algemeen belang, zooals ik voorgeef, een voudig eigenbelang op het oog te hebben. De aanklacht is zoo overdreven, dat ik het beneden mij acht daarop te antwoorden, en vermeen dat een onpartijdig publiek wel een billijk vonnis zal vellen, ook zonder verdediging mijnerzijds. Alleen constateer ik, dat de aanklacht meer wordt gestaafd met groote woorden dan met argumenten. Tegen mijn bezwaar, dat gelegen is in het geen ik noem overvoering der arbeidsmarkt met polderwerkers, wordt alleen dit gezegd, dat men, aldus redeneerend, voor vele groote werken zou moeten terugdeinzen. Alsof dit iets ontnam aan de beteekenis van mijn bezwaar Met frasen wordt geantwoord op mijn beweren, dat de Zuiderzee-droogmaking het algemeen belang niet raakt. Ik ben in geen enkel op zicht overtuigd, dat mijn beweren onjuist is, al .neem ik gaarne aan, dat de heer Beekman en de zijnen te goeder trouw wanen, met hunne plannen het algemeen belang te bevorderen. Of vermeerdering van landerijen bij de tegen woordige landbouw-toestanden gewenscht is, zal de ervaring leeren, als de voorgenomen plannen werkelijk tot uitvoering komen. Voor alsnog meen ik daarop een ontkennend ant woord te moeten geven, spijt het betoog van den heer Beekman. De waarde der droog te leggen gronden wordt verklaard volstrekt niet onzeker te zijn, en zulks met een beroep op twee hoogleeraren. Ik ben zoo vrijpostig even te herinneren aan hetgeen onlangs dienaan gaande in het Dagblad van Zuid-Holland en 's Grravenhage stond, dat namelijk de tegen overgestelde beweringen van den heer Lan- kelma niet wederlegd zijn door prof. Van Bem- melen, toen evenmin als later. Op een Nijver heidcongres te Purmerend, ruim 10 jaar gele den, sprak prof. Van Bemmelen over de ge steldheid van den Zuiderzeebodem en luidde zijn conclusie over het algemeen zeer gunstig. De bovengenoemde heer Lankelma, wiens be drijf hem veel op de Zuiderzee brengt en ge legenheid geeft de gesteldheid van den bodem langs empirischen weg te kennen, hing daarte genover een weinig aanlokkelijk beeld daarvan op, en wee3 op bepaalde plekken, waar de bodem slechts uit slakken bestaat. Zulks is niet weersproken. Dat de gronden te duur zouden worden, wordt niet ontkend, maar er op gewezen, dat de Staat het tekort betaalt, hetwelk wordt vergoed door indirecte voordeelen, die voor den Staat het grootst zullen zijn. Dit laatste valt, dunkt mij, nog te bewijzen, al geeft men voor een oogenblik het ander toe. Wat echter het lot der ingedijkte gronden zal wezen, kan zoo min de heer Beekman als ik a priori bepalen. Wat nu verder gezegd wordt, staat alles in het nauwste verband met de leelijke beschul diging tegen de grondbezitters. Die laat ik, als gezegd, onbesproken, maar wijs er het onpartijdig publiek toch even op, dat onder de voorvechters der Zuiderzee-droogmaking ook vele grondbezitters zijn. De heer Beekman zegt niet zonder zelf verheffing: „wij (dat zijn de voorstanders) durven er rond voor uitkomen, juist omdat het hier geldt een zaak van algemeen belang bij uitnemendheid." M. de redacteur, wij tegenstander» komen er m. i. ook rond voor uit, dat wij met onzen tegenstand tegen deze opgeschroefde zaak het algemeen belang trachten te dienen. Ook wij wachten het oordeel der geschiedenis ten deze in alle gerustheid af, vrij als wij ons weten van elk onedel motief. Onder dankzegging nog eens voor de genoten gastvrijheid. Uw dv., I. H. C. HEIJSE. Middelburg, 18 Sept. 1892. En hiermee sluiten wij voor ditmaal onze kolommen voor verdere polemiek over deze kwestie, die, dunkt ons, nu vrij wel van ver schillende kanten is bezien. Red.) Vertrokken en aangekomen schepen. Vlissingen, 19 Sept. Vertrokken, het Eng. ss. Itunagez. Milne, naar Queensbro. De Noorsche schoener Augv&ld, gez. Tagerland, van Paysandee naar Antwerpen werd met schade aan tuig en verlies van ankers binnen gesleept door het Eng. ss. City of Verviers. van Londen naar Brussel. HANDELSBERICHTEN. Graanmarkten enz. Axel, 18 Sept. Ter graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt: jarige tarwe 9.25 a 9.60nieuwe tarwe 9.25 a 9.30rogge af—-.—nieuwe rogge 6.a 6.25jarige wintergevst a nieuwe wintergerst 8.- a 8.25jarige zomergerst a nieuwe zomergerst 6.75 a 7.haver 5.75 a 6.paardenboonon 6.75 a 7.— groene erwten 7.25 a 7.50; kool zaad a kanariezaad a vlas (per 44 a. 56 c.) a a Boter 1,05, Eieren ƒ3.- Rotterdam, 20 Sept. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer van tarwe tamelijk zij werd 20 cent hooger verkochtvan rogge was de aanvoer klein en de prijs25cent hoo ger. De aanvoer van zomer- en wintergerst was redelijk, de prijs flauw alsvorenchevalier- gerst tamelijk aangevoerd was prijshoudend: haver eveneensbruineboonen ruim aangevoerd waren 25 cent lager, overigens waren de prij zen onveranderd. De prijzen waren als volgtoude en nieuwe tarwe 6.50 a 7.60canada 6.a ƒ6.50; rogge 4.80 a 5.30wintergerst 3.75 a 4.75zomergerst 3.25 a 3.80cheva- liergeret f 5.a f6.J; haver 2.—a 3,25; kookerwten 6.25 a 7.25, voetstoots 5.75 a 6.25witteboonen f 9.—- a f 10.50. Amsterdam, 20 Sept. Raapolie 29'/a- Lijn olie 187/8 a contant,. Gent, 17 Sept. Vlas en Snuit. Van in* landsch is de aanvoer nog onbeteekenend prijzen bleven onveranderd. In Russisch was do omzet in loco deze week zeer bevredigend tot vaste prijzen, ook kwamen er reeds eenige partijtjes nieuw vlas tot afdoening. Garens van vlas onveranderd kalm, de stemming wordt echter beter. Snuitgarens met goeden handel tot vaste prijzen. In Linnen gaat zeer weinig om. Staatsleeningen. Koer» van Per telegraaf Gisteren. Hele* 18 20 Sept. Sept. NEDERLAND. pCt. Bedrag Stokken Cert. N. 77. Sok Sl/s 1000 88% 881/a dito Obl8 1000 99999% dito Cert3 1000 98)£ 98% HONG. dito goudl. 5 u 100 ITALIË. Ine. 02/81 6 Lir. 100-100000 883/* 88 OOSTENRIJK. Obl. Mei-November... 6 fl. 1000 851/» 858% dito Jan.-Juli.6 1000 86% 85% dito dito Goud.. 4 200-1000 POLEN. Obl. S. 44 4 Z.R. 600 935/, PORT. O. B. 53/84 met ticket3 31% 217% dito dito 1888/89 met ticket4ty, fr. 600 30 30% RUSLAND. Cert. Ins. 5e S. 1854 5 Z.R. 500 78% dito 80 gec. dito 4 125-025 988% 97% dito 1889 dito 4 R. 125 99% 99 dito 93 Be Em. 4 G.R. 125 997/8 dito 94 6e Em. 4 R. 125 101 1007/8 Obl. L. 1867/69 4 Jt 20-100 1023% Cert. v. B. Asgn. 0 P.R 1000 dito 1884 goud 5 G.R. 125-1ÓG0 105>£ SPANJE. O. B. Per. 4 Pes. 1000-24000 67 57Vs dito bin. Perpet. 4 Pr. 500-25000 TURKIJE. Gepriv. 4 fr. 500-2500 877% Ceconv. aerie D. 20-2000 217/, dito dito C. 20-100 24% 94 EGYPTE. O. L. 76 4 20-100 dito sp. dito 1876 81/s 30-100 BRAZILIË. Obl. Londen, 18834 1000 dito Obl. 1889 4 651/8 VENEZUELA 1881 4 100-500 377/» 37% Induflti ieele eu Financieel© ondernemingen. NEDERLAND. pCt. N.W. en Pttc.Pbr. 5 Nod. Hand. Msch. A. reecontr.5 N.-I. Hand. A, Zeeland Aand. dito dito Pr. dito dito Obl. 1880.. 8 DU1TSCHLAND Cert. Rijksbank Aand. Amsterdam OOSTENRIJK. A. H. 8 600-1000 1000 137% 150 67^ 11 600 a 600 23% 11 1000 R.M. 2000 fl. 600 Spoorwegleentngen. NEDERLAND. pC». Hold. Spoor Mij tot Expl. yan St. Spw. Aand.. 250 Ned. Ctr. Spw. A. 250 dito Obligatie... u 1000 937/, N.-I. Spw. Aand. 260-1000 200 N.-B. Boxt. OM. gestemp. 1875/80 ITALIË. Spoorw. leening 1887/89 Lir. 6 Vict. Em. Sp. O. 3 U3% OOS' O. Spw. Obl, 3 POLEN. V. W. A. RUSLAND. Gr. Sp. Maatsch. Obligatie 41/, dito dito dito 4 Balt. Spw. Aand. 3 Kurk Ch. At. O. 4 Mosk. Smol. dito B AMERIK. Crt. P. O 0 dit. Calif. Org. dit. 5 Chic. N.-TV. Cert. Aand ditolehypt. Cert. 7 dito Mad, Ex, Ob. 7 Menominie dito 7 N/W. Union dito 7 Win. St Peter dito 7 dito S. W. Obl. 7 Illinois C. y. A. 7 dit. Leas L. St. Ct. 4 St.P. M. M. Obl. 7 Un. Pac. Hfdl. dit. 0 fr. Z.R. 100 80% 10-2500 551% 55% 600 10-5000 6$% 68% 500 100 600 1125 100 26-1950 100 1000 1000 1000 500-1000 1000 500-1000 500-1000 500-1000 600-1000 500-1000 500-1000 600-1000 600-1000 1000 1071% 101% - 108% Premie-Xeeningen. 100 NEDERL. St. Am. 3 Stad Rotterdam.3 BELGIE. St. Antw. 18872% fr. dito Brunei 1886 2% HONG. Staatsl. 1870 fl. OOSTENRIJK. 8taatsleening 1854 4 dito 18606 dito 1864u Cred. inst. 1853 RU8L. Staatal. 1864 5 dito 18665 SPANJE. St. Madr. 3 TURKIJE. Spoorwl. 3 100 1107% 100 100 108% 100 100 250 184 500 400 27 33% 28% Prijzen van Coupons en losbare Obligatiën. Amsterdam 18 September. Oostenrijk Papier.21.10 Oostenrijk Zilver21.10 Diyerse in h met affidavit.11.93 Fransche47.60 Belgische47.60 Pruisische68.86 Hamburg Ruwen1.22 Goudxoebélu 1.90% Russen per Z. R1.26 Poolsche per Z. R. Spaansche buitenlu 47.60 u 47.60 ii Binnenl....// 1.70 u 1.70 Amerik. in dollars.u 2.47 9.47»£ 21.10 21.10 11.53 11.98 ii 47.60 47.80 68.85 a 1.22 L90H GOUD Speclekoers. ZILVER Wiabt.Souv. 12.05 12.15 Stukk. v. 5 £r. 3.85 2.40 St. y. 20 mlc.11.80 11.90|PrfT, Zilver 1.76 n 1.70

Middelburgsche Courant | 1897 | | pagina 3