Verschillende Berichten. FEUILLETON. ZIJN RIJKE VROUW. LAATSTE BERICHTEN. waarin aangedrongen wordt om hondslid te worden. Staande de vergadering trad een geïntrodu ceerde als lid toe, overtuigd als hij was van den eerlijken strijd, dien de Bond voert. Tot leeraar in liet boekhouden aan de It. H. B. school te Bergen op Zoom is benoemd de heer W. Kosten, hoofd der school te Bath. Naar men meldt, wil de minister van binnenlandschc zakeu (waarschijnlijk te begin nen met. 1 Januari 1898), aan alle normaal lessen onderricht laten geven over den invloed van alocholische dranken op het lichaam, en over de gevolgen ten opzichte der maatschap pelijke toestanden. KERKNIEUWS. Wekelijksche opgaaf betreffende de NedHerv. kerk. Beroepen naarOosterland en Cats G. Smit, cand.; Borssele G. J. van Hemert te Maasbom mel Zontelande, Zuidzande en Oost- en West- Souburg G. van Dis, cand.; die ook beroepen is naar Garsthnizen en Molkwerum (toez.); Wormer (N.-H.) en Arkel J. D. de Hoog, cand.: Heeze en Leende A. L. Gezelschap te Kokeu- genSiddeburen H. Ph. Rogaar, cand.; Krom- meniedijk J. van Loon te Kimswerd; Piumer- land J. C. Schuller tot Peursum, cand.; Ro zenburg K. Eekhof te Werkhoven; Varseveld A. A. Schouten te WamelOuddorp D. M. Boonstra te Ouderkerk aan den IJselHer kin gen (Flakkce) C. Waardenburg te Goedereede; Wognum dr C. J. Niemeier te TjalleberdBurg- werd N. Warmolts Jr. te Ternaard; Nijega e. a. D. Plantenga, cand.; Wezepe (bij Deventer) F. G. Moeton te HeemseElburg H. A. Heyer ie LiendenApeldoorn en 't Loo G. Mansvelt te AmersfoortStaphorst J. Bolkenstein te Put ten en naar Exmorra c. a. D. Plantenga, cand. Aangenomen naar: Leerdam door J. de Vis ser te BrakelAhukerk (toez.) door C. J. Mon- tijn T.Iz. te Chaamen naar Katwijk aan Zee A. J. van Wijngaarden tc Krimpen a/d. Lek. Bedankt voor: Renesse c. a. door J.D.Dar- denne Ankeriuga te HijlaartC'ortgene door N. de Jong te EngwierumNumansdorp c. a. door A. de Visser to Herwijnen; Heeze en Leende door A. L. Gezelschap te KockeugenKrom- meniedijk door J. van Loon te Kimswerd Gouderak (toez.) door A. ten Have te Pols broek Weert door W. van Deursch te Noord- Zljpe e. a.; Purmerend door A. W. vanKlnyve te Scliagen; Bloiswijk door E. W. J. Posthu mus Meyjes te Heinenoord en voor Moerka- pelle door N. C. Bakker te Wijngaarden. Gereform. kerken Beroepen naarBrussel C. L. F. vau Schel ven te Wageningen. Bedankt voor: 'sGravenhage en Ouwcrschie door W. H. Gispen te Brcukelen c. a. Thans wordt bevestigd dat de heer Beh- rene, ingenieur en secretaris der ontbonden staatscommissie voor de droogmaking der Zui derzee, van den minister van waterstaat in op dracht gekregen heeft het opmaken .eener memo rie van toelichting voor een eventueel voorstel tot het maken van den dam tot afsluiting der Zuiderzee. Het hoofdbestuur der vcreeniging Ver gunning met verschillende afdeelingcn, o. a. ook Middelburg, heeft zich bij adres tot. den minister van financiën gewend, verzoekende voor koffiehuishouders enz. datgene te doen, wat hg noodig acht om in het vervolg de, bij vorige jaren vergeleken, thans buitensporig hooge aanslagen in de personeele belasting tc voorkomen. Aan het adres is toegevoegd een lijst van aanslagen over het vorige en dit dienstjaar! een lijst die alle commentaar overbodig maakt. r- Het vaandel van den A. N. W. B. is met den brand op SonsbeeJe een prooi der vlam men geworden, Het vaandel, evenals de ge ëtaleerde bondszakenwaren behoorlijk verzekerd. De Kampioen, die dit onaangename bericht brengt, merkt o. a. er bij op Het vaandel-is met kist en verder toebe- hooren' verlorenhet bevond zich in eenê uit stekende conditie en was in het voorjaar ge heel nagezien en het Bondswapen op nieuw satijn overgebracht. Van dr Herman Gorter is een nieuwe bundel verzen ter perse. Oppassen is de boodschap. Er moeten II. Uit het Engelsch. VAK Mrs ALEXANDER, HOOFDSTUK V. „Wat neemt gij, mevrouw Carter?' „O! Ik vind die mayonnaise heel lekker Ik geef niet om eenvoudige dingen". „Ik ook niet", viel Riversdale in. „Ik geloof dat Rivers zoo verwend en vertroeteld werd sedert mevrouw ltivers voor hem zorgt, dat liij spoedig dankbaar zal zijn voor een beetje groente en water uit de naastbij gele gen bron, bij wijze van afwisseling". „Dat niet precies", zei Derk, wiens goed geschoolde zelfbeheersching bestand was tegen nog erger dingen dan een bezoek van mevrouw Cart'èr Celia zag echter dat hij erg ontstemd was. „Breng eenflesch mousseerenden moezel wijn", ging hij tot den knecht voort. „Ik ver zeker u, mevrouw Carter, dat Bordeaux niet goed is, na mayonnaise". r „Zoo Nu ik héb niets tegen mousseerende moezelwijn. Ik.herinner mif dat het een heele tractatie was, als wij een fleseh bessenwijn op ónze kamer konden binnen smokkelen bij juffrouw Green, niet waar, Celia? Wat een pret hebben wy ia dien tijd gehad; ik voel valsche guldens in omloop zijn, die alleen maar wat licht en zonder randschrift zijn, maar overi gens wonderwel op een eenigszins groezeliger), veelgebruikten echten gulden gelijken. Te Rotterdam is Zaterdag middag een twee en een halfjarig meisje in een emmer kokend water gevallen, waardoor het. zeer ernstige brandwonden verkreeg. De Nederlandsche Fabriek vim geconcen treerde voedingsmiddelen te 's-Gravenhage heeft op de tentoonstelling te Brussel een dubbele onderscheiding behaald. Zij verwierf voor haar „Hygea-Kindermeel" een gouden medaille in de sectie „Voedingsmiddelen" en ook een zil veren medaille in de afdeeling „Hygiëne." Omtrent den diefstal van 16 koeien uit een weide onder Oegstgeest wordt nader ge meld dat de dieren op last van een onbekend persoon, die veehandelaar zeide te zijn, door drijvers uit het land ontvreemd zijn, niettegen staande bedoeld land meteen bord gesignaleerd was, dat de dieren lijdende waren aan mond- en klauwzeer. Het drijven langs den weg schijnt zoo onhandig te zijn geschied, dat een der die ren door de stoomtram werd overreden, waar door de locomotief derailleerde, gelukkig zou- der persoonlijke ongelukken te veroorzaken, terwijl verder een der koeien gebruik had ge maakt van de heerschende duisternis en onder weg ontsnapt was. Aandeelhouders der Hotel Adrian Maat schappij, te Amsterdam, besloten tot ontbin ding der Maatschappij en machtigden den raad vau commissarissen de bezittingen te realisee- ren. Het hotel is verkocht aan eene combina tie, welke het met ingang van 1 October zal exploiteeren onder leiding van den heer Carl Wiist, hotelhouder te Wijk aan Zee. Na afbetaling der hypotheek enz., zal aan de aandeelhouders ongeveer 6 pet. worden uit gekeerd. Iu de Ridderstraat te Amsterdam kreeg in den nacht van Vrijdag op Zaterdag Nelis de Piepertjesman, aldus genaamd om de negotie in blaas- en piepinstrumenteu, die hij langs 's heeren straten drijft, het te kwaad met zijne vrouw, en wel zoo erg, dat zijn vrouw's zwager, die in hetzelfde huis woont, er hij te pas kwam. De mannen raakten handgemeen en Nelis kreeg een steek in de zijde, die zijne over brenging naar het gasthuis noodzakelijk maakte. Uit een door de politie ingesteld onderzoek bleek dat de wonde levensgevaarlijk is. Aan een broodfabriek te Zaandam werd Vrijdag middag een bakkersgezel, terwijl hij op een trap staande bezig was den riem om den as van de machine te doen, door den riem ge- grepeö en meegesleurd. Dientengevolge is hem een been en een arm bijna geheel van het lichaam gescheiden. Hij werd na de eerste hulp tè hebben ontvangen, per brancard naar het gasthuis te Amsterdam vervoerd, waar hij spoe dig overleed. In de Zuiderzee, 10 minuten stoomeus van Urk, is Vrijdag middag een stoomboot gezon ken, een boot voor het eerst in de vaart. De boot genaamd Onderneming, komende van Lei- dep, was besterad voor Groningen en Grouw met een. Lading ijzer en bloemmeel. Van de van Urk naar Kampen vertrekkende boot Minister Havelaar ontwaarde men met een kijker de gezonken boot, met eenige mannen in het want. De kapteiu zette er dadelijk koers heen en redde met groote moeite den kapt., den loods, en den zoon van den ondernemerde machi nist was door Urker visschers gered de onder nemer, B. Fontein van Leiden, was bij het aan komen van de Havelaar reeds in diepte ver dwenen. De geredden zijn door de Havelaar mede naar Kampen genomen, de machinist naar Urk. Het onheil moet ontstaan zijn door het inloopen van water in de machinekamer. Er woei bij W. wind een flinke bries. In de gemeente Opsterland ia een kind door een rijwiel overreden. Het knaapje ligt bedenkelijk. In een huisgezin te Rinsumageest (Fr.) is typlius geconstateerd bij drie personen, waar van reeds éen is overleden." Het gebruik van vleeach eener zieke koe moet de oorzaak van de ziekte zijn. Te Slochteren (Groningen) zijn twee kin deren onverwacht gestorven. De lijkjes zijn zoo spoedig doenlijk, gelijktijdig, ter aarde besteld, daar aan cholera gedacht wordt. Strenge maatregelen, om verbreiding te voor mij, bepaald oud als ik er aan terug deuk. Uw vrouw was toen zoo'n aardig klein ding Weet ge nog wel die Duitsche fraulein? Wat hebben wij die goede ziel geplaagd „Ik vrees dat ik erg onnadenkend en ondeugend ben geweest. Jonge meisjes hebben zoo weinig gevoel", zei Celia blozende. „Neen, kind, gij hadt genoeg gevoel. Uw hand was altijd open voor iedereen, die u iets vroeg." „Het rijtuig van mevrouw Carter", riep de knecht op deftigen toon. Zij kuchte slechts en ging voort over haren schooltijd en al wat zij uitgehaald hadden, op een toon, dien zij prettig én ongedwongen vond, aangemoedigd door het lachen van Riversdale. Eindelijk maakte Celia van een kleine gaping in haar gebabbel gebruik om te zeggen „1 k hoop, mevrouw Carter, dat gij mij wilt excuseeren dat ik mijn rijtoertje met u moet uitstellen, nu mijnheer Rivers teruggekomen is. Ik ver lang om te hooren wat hij voor plaatsen ge zien heeft en „O, maak geen verontschuldigingenik begrijp best dat gij uw lieve mannetje niet dadelijk vilt verlaten". Lord Riversdale barstte in lachen uit, over den gemaakt eentimenteelen toon, waarop dit gezegd werd, waaruit mevrouw Carter opmaakte dat ze zoo moest voortgaan. „Gij zijt ook nog pas zoo kort getrouwd, kapitein Rivers. Mijn man en ik zijn al oude komen, zijn genomen. De begrafenis bad uit huis van een buurman plaats. Alles is ont smet. Donderdagavond omstreeks 10 uren zijn een drietal soldaten der koloniale reserve uit het hospitaal te Nijmegen, alwaar zij werden verpleegd, ontvlucht. Zij hadden zich naar een woning in de beruchte Rozemarijugas begeven, •doch toen een patrouille verscheen, vluchtten zij naar den zolder, braken eenige dakpannen, gingen opliet dak en wierpen dakpannen en steenen van een schoorsteen op straat. De be woners van dit en ook van het daarnaast ge legen gebouw, van wie sommigen reeds sliepen, werden door het rumoer gewekt. Voor de patrouille weigerden zij hun bombardement te staken, doeh aan het beleidvol optreden van een sergeantmajoor is bet te danken dat erger werd voorkomenhij wist bet drietal te kal- ineeren, dat weder door hem naar het hos pitaal werd overgebracht. Te Maastricht heeft Vrijdag een poging tot doodslag plaats gehad. Een arbeider aldaar loste bij een woordentwist drie revolverschoten op een andereu fabrieksarbeider, die gelukkig niet werd getroffen, daar slechts een der schoten door zijn hoed en rakelings langs zijn hoofd ging. De dader is door de politie aan gehouden. Te Tiel is Zaterdag nacht een bakkerij door brand vernield. Niets was verzekerd. Dit is de vijfde brand, die in de laatste week in de kom dier gemeente gewoed heeft. Onze landgenoot, de wielrijder Cordang, vroeger te Vlissingen, thans te Maastricht woonachtig, heeft te Londen in het Crystal Palace getoond een buitengewoon kranig rijder te zijn op lange afstanden. Toen hij onlangs verhinderd was geweest tegen Huret te rijden en dezen had uitgedaagd tot een nieuwen strijd, antwoordde Huret, dat hij eerst maar moest trachten zijn 24uurs-record te verbeteren. Cordang heeft daartoe een poging gedaan en is schitterend geslaagd. Woensdagavond te zes uur is hij begonnen. Er werd gang ge maakt door quadrupletten en quintupletten, die van achteren van een windsnijdend scherm waren voorzien. Na het' vierde uur begonnen de wereldrecords te vallen en het slot. was dat hij na 24 uur had afgelegd 991 K. M., 638 M., terwijl Huret's record was 909 K. M., 360 M., dus 82 K. M. minder Toen hij eenmaal zoover was, reed hij ook door om het 1000 K. M. record te verbeteren. Dat stond sedert 1894 .op 40 uur, 36 min., 56 sec. Cordang legde ze af in 24 uur, 12 min., 21% sec., dus ruim 16 uur minder. Hierbij moet natuurlijk de betere wijze van gangmaking in aanmerking genomen worden. Iu het geheel bad hij slechts 19 minuten gerust. De bezwarende aanwijzingen tegen Pari- daens, den man die verdacht wordt van mede plichtigheid aan den moord.'op eenBrusselschen gelddrager, nemen toe. Hij is herkend als de man die bet breekijzer kocht, waarmede de moord gepleegd werd. Woensdag 29 dezer wordt te Brussel'de vierde en laatste paardenmarkt iu dit jaar ge houden en wel van 9* uren 's morgens tot 3 uren 's middags. Als in de toekomst de gevangene van het Duivelseiland een bijna mytische persoon lijkheid wordt, dan kan de Fransche regeering er zich op beroemen, daartoe het hare te hebben bijgedragen. Want Dreyfuss zal een even belangstellend voorwerp van onderzoek worden, als tot in onzen tijd de man met het ijzeren masker. Van Dreyfuss zal men méér weten, maar juist geuoeg om de geheimzinnigheid te grooter te maken. Het blinde vertrouwen in de rech ters, door de Fransclie regeering gevraagd, zoo geheel in strijd met den tegenwoordigen geest van openbaarheid, werkt, daartoe mede, en bevredigt het rechtsgevoel niet. Daarbij komen de buitengewone maatregelen, om den gevangene buiten alle gemeenschap met de wereld te houden, en een aanhetover- drevene grenzende vrees voor ontsnapping. Nog steeds staat de regeering in druk tele grafisch verkeer met de autoriteiten van Guyana. Deze laatsten betalen-per maand wel 1500 francs aan seinkosten, de Fransche regee ring het dubbele. Er is een bijzondere stoom boot, welke de gemeenschap met het Duivels eiland onderhoudt, een boot welke onlangs 45.000 francs aan reparatie en maandelijks 1500 francs aan onderhoud kost. Indien men echte liedenmaar ik kan toch uiet langer blijvenik heb van daag alles en nog wat te doen. Gij moet kaptein Rivers overhalen om eens gauw bij ons te komen eten, dan kan hij ïhet mijnheer Carter over politiek praten. Gij moet zorgen dat. uw man in het parlement komt, kind. Het is heel aardig om in het Huis te ziju Vaarwel Rivers maakte een stijve buiging. Lord Ri versdale geleidde haar tot in de gang, hetgeen haar moed gaf om hem baar kaartje aan te bieden en te zeggen dat zij des Zondags thuis was, waarop hij zijn leedwezen betuigde, dat hij zoo spoedig de stad verliet en geen gebruik kou maken van haar vriendelijkheid. Er was geen woord gewisseld tusschen Rivers en Celia totdat zijn neef terug kwam. Hij verbrak de ietwat plechtige stilte met een har- telijken lach, terwijl hij in een grooten stoel bij den haard neerviel. -Wat een allervermakelijkste vrouw riep hij uit „wat is zij grappig „Kom mee een sigaar rooken in mijn kamer", zei Derk gemelijk. „Dank u. Ik heb nog veel te doenvoor mij is het leven niet ijdel vermaak. Zeg me vrouw Rivers, wilt gij met Derk de volgende week niet een paar dagen bij mij komen, om een beetje frissehe lucht te scheppen? Ik ver beeld mij dat uw vrouw schik zal hebben in mijn buiten en ik kan haar een goed paard bezorgen", daarbij voegt dc kosten van het vrij sterke personeel, dat met de bewaking is belast, dan komt men tot een ongehoord cijfer, dat vol doende bewijst, hoe er der regeering alles aan gelegen is, het geheim van deze zaak te be waren. Thans is Dreyfuss ziek, iets dat allerminst een wonder kan heeten, bij zooveel ontberingen en bij zooveel schuldgevoel of verbittering over zoo groot onrecht. Men gelooft dat de dure gevangene Let niet lang meer zal maken. Er is uit Parijs bevel ontvangen om als de mau dood is, het lijk te photographeeren, ten einde zekerheid te geven, dat hij werkelijk dood, en niet ontsnapt is. Want men is vast overtuigd, dat zijn doodstijding aanleiding zal geven tot het praatje, dat hij toch ontkomen is. Een Parijsch inspecteur van politie keelt zeldzaam geboft. Na afloop van een comedie- voorstelling ging hij voor een café zitten, waar zijn aandacht werd getrokken, door de woorden eener dame, die haar cavalier toevoegde„ge weet, dat ik aan de politie maar éen woord heb te zeggen en ge zit achter slot." De politie man spitste zich reeds iets meer van zoo be langwekkend geheim te hooren, toen de heer en dame opstonden. Juist wilde hij zijn prooi volgen, toen hij den heer tot twee anderen hoorde zeggeiinu te twaalf uren aan het station Lazare. De inspecteur besloot naar dat station te gaan, en zag daar werkelijk den heer en spoedig ook de beide anderen. Dezen droegen een handkoffertje, dat zij met de woorden „bier is de buit" aan den ander overgaven. De inspecteur had zijn maatregelen genomen, en weldra waren de drie heeren met het valies aan een politiepost. Het koffertje bleek voor bijna 200.000 francs aan effecten te be vatten, en werd in beslag genomen, terwijl de heeren moesten blijven. Dat men voor een belangrijken diefstal stond, was zeker. Maar waar en te wiens nadeele die was gepleegd, moest men nog uitvisschen. Na lang zoeken bleek, dat in het huis, waar een der verdachten woonde, de brandkast van een der mede bewoners, die naar Rouaan was, opengebroken en geplunderd was. De bestolen heer Comte ging onmiddellijk zijn inventaris opmaken, en kwam tot de onaangename ontdekking, dat er veel meer was gestolen dan de 197.000 francs, welke door de waakzaamheid van den inspecteur wareu teruggevonden, nog voor de inbraak was ontdekt. 't Is een vreemde geschiedenis, die van de jonge dame te Aken, mejuffrouw Marie Husman. Het staat thans vast, dat haar bruidegom niet aartshertog Frans Ferdinand is.. Zelfs de Aaeh. Pol. Z. neemt haar berichten terug. Maar als het dan de Oostenrijksche erfprins niet is, wie is het dan wel? Men zou kunnen denken aan een soort Hendrik de Jong, of een ander misdadiger. Maar zulke individuen spinnen hun netten niet twee jaar langdie komen om te zien en te overwinnen. Maar de onbekende, die met het meisje verdwenen is, kende haar al twee jaar en had bijna van zijn eerste ontmoe ting haar attentie bewezen. Of de familie niet erg onvoorzichtig is geweest, wie zal het zeggen In elk geval het jonge paartje is verdwenen, en de justitie doet alle moeite om beide of een hunner te vinden. Het aantal dooden bij de ketelontploffing te Pasing is reeds tot 5 gestegen, onder wie het kind, dat in een naburig huis, een steen tegen het hoofd kreeg'. Met groote plechtigheid is Zaterdag te Stockholm het zilveren regeeringsjubileum van koning Oscar gevierd. Dezè vorst volgde in 1872 zijn broeder Karei (den schoonzoon van onzen prins Frederik) op, en heeft zich vooral op wetenschappelijk en literair gebied een uaam gemaakt. Hij is gehuwd met eeu Nas- sausche prinses, tante- van onze Koningin-Re gentes. Het volk had 2.200.000 kronen voor een huldeblijk bijeengebracht. Op de revue ter eere van Faure bij Peters- burg gehouden, werden omstreeks 800 cadetten tot officier bevorderd. De gewoonte is van zulke officieren te zeggen dat zij behooren tot de promotie van 1897. Maar men heeft be sloten dat nu niet te doen. Men zal spreken van de „promotie Felix Faure." In Rusland zullen van regeeringswege maatregelen worden genomen, om te voorkomen dat het volk door de hooge graanprijzen ge brek lijdt. Te Weenen wordt met weinig „0, dat zou ik heerlijk vinden als Derk wil", riep Celia uit, verrukt by het denkbeeld van de stad spoedig te verlaten. „Goed, ouwe jongen, ik zal er over denken." „Houd hem aan die halve belofte. Vaar wel voor het oogenblik." Rivers liet hem uit eu keerde niet terug. Celia stond een oogenblik besluiteloos. Wat was het ongelukkig dat Derk zoo on verwacht thuis gekomen was, juist toen zij hoopte zich door deze kleine beleefdheid voor goed van die oude schoolkennis af te maken. Zij wist nog niet, dat de eenige afdoende manier óm een ongewenschten omgang af te breken, is meedoogenloos alle verkeer af te snijden, on tot nog toe stuitte het haar tegen de borst, iemand te krenken, die haar geen kwaad gedaan had. Zij voelde dat haar man boos was en was bang om naar hem toe te gaanmaar zij wilde niet laf zijn en besloot hem het ongelukkig toeval te gaan verklaren. Zij gruwde bijna evenzeer van de lompe, ge meenzame manieren van mevrouw Carter als Derk zelf, maar herinnerde zich ook hoe ruw goedhartig Milliy vroeger voor haar geweest was en kon haar niet afstooten. Rivers had zich vorscbansd achter de Sport- courant, waarboven een blauwe rookkolom uitkwam. Zij moest er bijna om lachen, dat zij het zoo moeilijk vond, haar eigen man toe te spreken, liep de kamer door, legde een paar kans van 'slagen op dergelijke maatregelen aangedrongen. In het Noordelijk deel van Caucasiëisde pest uitgebroken. Er zijn reeds vele slachtoffers. Te Taschkent heeft een hevige aardbeving plaats gehad, evenals te Samarkand. Bijzondere ongelukken zijn niet gebeurd. Dezer dagen deelden wij mede, dat de Engelsche kanonneerbooten op den Nijl eenige graanschepen van den vijand hadden veroverd. Bij het lossen dezer vaartuigen vond men on der meer de koffers welke aan generaal Gordon hadden behoord. Men besloot ze onmiddellijk aan de betrekkingen van den held te zenden. Dat de Amerikanen de kunst verstaan uit alles geld te slaan is bekend. Maar zoo. erg als nu zal men het wel niet dikwijls hebben ge maakt. Op verzoek der Engelsche regeering was een moordenaar uit Sydney aangehouden en uitgeleverd, maar het bestuur der kolonie kreeg met den gevangene een rekening van .ƒ72.000 voor onkosten. En dat was nog niet eens veel, want op aandrang van de Engelsche regeering, waren reeds eenige posten, tot een bedrag van omstreeks 15.000 geschrapt, waaronder een van 7200 voor reiskosten van een advocaat naar Washington. Maar er was nog een post van f 12.000 op voor rijtuigen en ververschingen ten behoeve van de rechters! Men durfde iu Amerika deze rekening niet officieel overleggen, en belastte daarom den advocaat, die voor de overheid to Sydney was opgetreden, met de zorg voor deze rekening. Het bleek dat Frankrijk in eenige gevallen reeds 96.000, 86.400 en 48.000 voor de uitlevering van misdadigers door de Vereen, Staten had betaald. Voor onderhoud aan de gevangenen wordt betrekkelijk niet veel ge rekend, 1 dollar per dag. Verkoopingen en Verpachtingen in Zeeland. Datum. P aats- Voorwerpen- luformatiëa 22 Sept. Vlijsingeu, Huizen, Mar et Tak. 23 Middelburg, Kalvers euz.. De Vos. 29 Middelburg, Inboedel, Roeier. 29/30Middelburg, Mode-artikelen, Notarishuis, 30 Middelburg, Huizen, Verhulst. 30 Middelburg, Hout, Kouion. l Oer. Middelburg, Hout, Tak, 1 Middelburg, Mode-arliktleü, Notarishui. 6 Oos'kapelle, Hofstede, Verhuist. 7 Middelburg, Huizen, Tak. Terneuzen. In een Zaterdag gehouden vergadering werd tot oprichting eener coöpe ratieve bakkerij besloten. Het kapitaal zal gevormd worden uit aandeelen A f 5, ineens of bij gedeelten aan te storten. Het voornej men bestaat de bakkerij met Januari a. 8. in werking te doen treden. Zondagavond overleed hier de heer J. Dicleman, secretaris der gemeente, in den ouderdom van 64 jaren. Den 14 Augustus jl. was het 40 jaar, dat hij die functie vervulde. Tevens was de overledene gemeente-ontvanger van Hoek, waar hij ook tal ran jaren als secretaris fungeerde, secretaris van het burgerl.'- armbe stuur, ontvanger-griffier van verschillende pol ders enz. Door zijn minzaamheid en hulpvaar digheid voor ieder die zijn raad en voorlich ting inriep, genoot hij aller achting. Met ijver vervulde hij Bteeds zijne betrekking, hoewel de kwaal, die hem ondermijnde, hem dit dikwyia moeilijk maakte, en de laatste maanden geheel belette. 's Cravenhage. Alhier ls, na een betrek? kclijk korte ongesteldheid, overleden de luite nant-generaal, inspecteur van het wapen der infanterie, H. P. J. Hennus. De overledene, geboren in 1831, werd den 8 April 1896 tot zijn tegenwoordigen rang bevor derd. Den 17 April 1854 benoemd tot twee den luitenant, doorliep de generaal de verschil lende rangen en toonde zich ook in Indië een dapper soldaat. De overledene was ridder 4e klasse van de Militaire Willemsorde en der órde van den Nederlandschen Leeuwofficier der orde van de Eikenkroon en was gerechtigd tot het dragen van het eereteeken voor eervolle vermelding in den strijd (tweemaal), benevens van het eereteeken voor belangrijke krijgsbedrijven. boeken recht en kwam toen over de leuning van zijn stoel leunen, „Hebt gij mij niets te vertellen van de huizen die gij gezien hebt, Derk?" „Ach neen, niet veel. Ik verheugde mij er van morgen op, u te verrassen en dacht niet dat gij van mijn afwezigheid gebruik zoudt maken, om heimelijk een bijeenkomst te hebben met die verschrikkelijke vrouw." „Maar, Derk, hoe kunt gij denken dat ik dit voor mijn pleizier gedaan heb En hoe kan ik in mijn eigen huis iets heimelijks doen Gij zijt de heer des huizes, maar ik ben de mees teres. Wij hebben beide het recht om uit te noodigen wie wij willen en ik verzocht mevrouw Carter met opzet terwijl gij weg waart. Zij drong êr op aan, dat ik bij haar zou komen en ik dacht dat gij dat veel erger zoudt vinden, dan wanneer ik haar hier had. Zij was zoo blij van mij te zien, dat ik haar niet dadelijk kon afsnauwen". „Dat is het juist. Gij hebt geen tact. Gij moet voorzichtiger zijn". „Ik denk dat gij u over haar schaamdet tégenover Lord Riversdale", zei Celia, zich van lieverlede opwindende, bij zijn gebiedenden toon. Wordt vervolgd

Middelburgsche Courant | 1897 | | pagina 2