Verschillende Berichten. LAATSTE BERICHTEN. en door het bestuur der Harmonie lauwer kransen aangeboden. De ook in Middelburg bekende tooneel- apeelster, mw Van Lier—Cuijpers, nam Woens dagavond afscheid van het Amsterdamscbe publiek. Het ging daarbij zeer warm toe. Zij kreeg wel een 40-tal bloemstukken en andere geschenken, o. a. een fiets, en aan de toe juichingen kwam letterlijk geen einde. Aardig vooral was eeu schrijven, dat voorge lezen werd, van eenige kunstvrienden, die een geestige toespeling maakten op de 25e voorstel ling den vorigen avond van de Twee straat jongens. Daar hadden zij opgemerktdat zij als deugniet uit een prentenboek een stuk scheurt. Daar dit boek na 25 maal wel ge heel zou zijn vernietigd, boden zij haar een nieuw prachtplaatwerk aan, dat, naar zij hoopten, een langer herinnering aan dien avond haar zal verschaffen. Mevr. Van Lier hield een korte toespraak. Zij zeide, dat ze Nederland als haar tweede vaderland lief had gekregen en Amsterdam boven alle steden bemint; zij zou nooit vergeten hoeveel de Amsterdammers voor haar en haar kunst gedaan hebbenzij badden getoond de kunst te waardeeren. Zooals men weet is mevrouw Van Lier Cuijpers in Brussel geëngageerd. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Bechtbank te Middelburg. Heden (Vrijdag) zijn veroordeeld wegens: diefstalM. Z., 23 j., dienstbode Ierseke, tot 1 m., J. W. L., 16 j arbeidster Kloetinge, tot 14 d. en C. A. v. d. K., 10 j., zonder beroep Ierseke, tot 3 d. gev. straf en A. N., 23 j., arbeider 's Heer Areudskerke, tot f 3 b. s. 3 d. h. beleediging van ambtenarenP. B., 30 j., werkman Hanaweert (Krniningen), tot f 5 b. s. 5 d. h. beleediging van een ambtenaar: A. B., 27 j., vrachtrijder Ierseke, tot f 5 b. s. 5 d. h. beleediging L. T., 25 j,, arbeider Hcinkens- zand, tot 1 m. gev. straf, met vrijspraak ter zake van mishandeling: en mishandeling: G\ D., 57 j.. zonder beroep Schore, tot 5 d. gev. straf. Op de internationale tentoonstelling te Brussel zijn o.a. de volgende Nederlandsche inzenders bekroondHet departement van Ma rine verkreeg den Grand prix, de hoogste on derscheiding voor zijn tot de afdeeling krijgs kunde gerangschikte collectie wapens en zee instrumenten en voor sportmaterieel. De stoom vaartmaatschappij Zeeland te Vlissingen kreeg een cere-diploma. Ook de ministers van waterstaat en oorlog hebben enkele wetsontwerpen van hunne voor gangers ingetrokken, o. a. die betreffende alge- raeene regels omtrent waterstaatsbestuur; en tot toekenning van eenige bevoegdheden aan de besturen van waterschappen, veenschappen en ycenpolders. De vorstelijke familie Von Wied is Don derdag avond te Schevemngen aangekomen. Tegen de verkiezing van den heer W. J. Geertsema, lid van de Tweede Kamer voor Amsterdam, is een bezwaarschrift ingediend. Op de te Arnhem door den Algemecnen Nederl. Politiebond gehouden vergadering bleek uit het verslag van den secretaris, dat de Bond 2841 leden, 329 donateurs en 442 begunstigers t.elt. Door den Bond werden uitgereikt 2 gouden, 30 verguld zilveren, 106 zilveren en 226 bronzen medaljes. De voorzitter deelde o. a. inede dat afwijzend beschikt is op het adres om intrekking van het verbod ara de rijksveldwachters om de medaljes, han dooi den Bond uitgereikt, te dragen. Aan den tegemvoordigen minister van binnenlandsche zaken zal men opnieuw ecu adres richten be treffende een pensioneering van staatswege voor gemeentelijke politiebeambten. Een voorstel tot wederopenstelling van het fonds tot uitkeering in eens bij overlijden werd aangenomen. Ook werd besloten het Bondsorgaan voortaan maandelijks uit te geven. Op de algemcene begraafplaats aan het Kanaal te 's Gravenhage is Donderdag onthuld een gedenktecken, opgericht ter nagedachtenis Van den op 15 Augustus 1896 overleden schout bij-nacht K. A. Stakman Bosse. Onderscheidene oud-zeeofficieren en gepen sioneerde Oost-Indische hoofd- en verdere amb- het vervolg goed gaanZij schreef een lan gen, iunigen brief aan haar man en beantwoordde een dringende invitatie van mevrouw Carter, die haar te dejeuneeren vroeg. Dit wekte een gelukkig denkbeeld bij haar op. Zij wilde Derk niet krenken door naar haar vriendin toe te gaan, noch de vriendin beleedigen door haar al tc barsch af te wijzen. Zij zon gebruikma ken van Derks afwezigheid om haar alleen te dejeuneeren te vragendaarna zouden zij spoe dig de stad verlaten en dan waren alle bezwa ren opgeheven. Na weer eenige visites gemaakt te hebben, kwam zij laat op den middag bij Lady Damer als een toonbeeld van jeugd en geluk. Zij werd hartelijk verwelkomd, daar haar openhartigheid en natuurlijkheid iedereen aantrok. Niemand had iets op haar af te dingen dan de man, dien zij zoo lief had, en dit kwam voornamelijk voort uit den trotschen wensch, dat zijn vrouw volmaakt zou zijn, ver mengd met een zweem van afgunst, waarvan hij zich echter niet bewust was, voortkomende uit het altijd durende besef dat hij haar meer verschnldigd was dan zij hem. Derk Rivers liad nooit een rijke erfgename moeten huwen. „Wat een heerlijke avondriep Celia uit toen zij met juffrouw Wilmot, Damer en Dacre naar Hammersmith reed. „Als Derk het ook zoo mooi heeft, zal het de plaats die hij ziet veel aantrekkelijker maken. Hij zegt in zijn briefje dat de streek kaal is en ik wil het tenaren woonden de plechtige onthulling bij, waarbij de kapitein ter zee H. A. De Smit van den Broecke, chef van de afdeeling Hydrogra* phie aan hot ministerie van marine, het woord voerde. Na de onthulling werd dit door den heer Stakman Bosse, broeder van den overledene; namens de familie, onder het uiten van eenige bewoordingen van welgemeenden dank, aan vaard. Het monument is geheel van wit manner van de mooiste qualiteit, uit één stuk gehouwen, en wordt gedragen door een hardsteenen base ment. De achterkant van het monument vertoont als inscriptie: Ter nagedachtenis run den schout bij-wacht K. A, Stakman Bosse, ridder in de orde van den Ned. Leeuw 18401896. Van een 600-tal vrienden en vereerdersdie in alle rangen van de Kon. Ned. zeemacht dienden, of gediend hadden. Het geheel, dat door sierlijkheid uitmunt, is ontworpen door den beeldhouwer A. W. M- Odé. Door een barbier te Rotterdam, bij wien onlangs brand uitbrak, is aan de spuitgasten die bij het blussehen behulpzaam waren, een jaar lang vrij scheren toegezegd, terwijl zij mede zijn uitgenoodigd tot een feest, door hem eerstdaags te geveu ter gelegenheid van een door hem te vieren jubilee. Te Hendrik-ïdo-Ambacht is Donderdag een 67-jarige man uit eene schuur gevallen en aan de gevolgen overleden. Donderdag viel een 15-jarige jongen van een steiger van een villa op den Ouden Sche- veningschen weg te 's Gravenhage en kwam met zijn achterhoofd op een hoop steenen terecht hij werd per raderbaar naar het Gemeente- Ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is zorgelijk. Te Numansdorp trok een vijfjarig knaapje aan den staart van een paard. Het dier sloeg achteruit en trof het kind zoodanig tegen het voorhoofd, dat er een ernstige verwonding ontstond, waaraan het jongetje is overleden. Te Gent (Over-Betuwe) waren Woensdag twee jongens aan het stoeien. Het stoeien ging allengs over in vechten, met het treurig gevolg, dat een ongelukkig toegebrachte slag een der beiden levenloos ter aarde deed storten. De twee twintigjarigen waren vrienden en woon den onder hetzelfde dak. Terwijl een vrouw, uit Gent, de week markt te Nijmegen bezocht en ook haar man afwezig was, liet zij een paar kleine kinderen alleen thuis om op de woning te passen. Toen zij van de Nijmeegsche markt terugkeerde, vond zij haar woning totaal afgebrand, waarbij ook de geheele inboedel, kleederen, landbouw- produchten en eeuc som gelds door het vuur verteerd werden en een paar stuks vee in de vlammen omkwam. Oorzaak onbekend. Alles was gelukkig geassureerd. Tegen een paar jagers, die voor de grap bij Deventer door de portieren uit den trein schoten, is door de politie proces-verbaal op gemaakt. Voor de rechtbank te Roermond stond Dinsdag terecht een dienstknecht, wonende te Sehandels, beklaagd van in den avond van 8 Aiig. jl. iemand met een mes de aderen en pezen der linkerhand te hebben doorgesneden, waardoor hij het gebruik dier hand voor altijd zal moeten missen. Bij de behandeling bleek echter, dat niet beklaagde, doch wel een dei- getuigen, eveneens te Sehandels woonachtig, de dader was, doch dat deze beklaagde met den dood gedreigd had, indien hij de waarheid zou zeggen. De beklaagde werd terstond ontslagen, terwijl diens plaats door den getuige zal worden ingenomen. Donderdagnacht is te Mierloo een onbe woond huis, met stal, schuur en bergplaats voor rijtuigen door brand vernield, met al wat er in was. Blijkens mededeeling van het Maandblad tegen de veroalschingen zal weldra in het groot vleesch uit Australië uaar Europa worden aan gevoerd. Daarbij zal niet het stelsel van bevriezing (freezing), maar van verstijving (chilling) wor den toegepast, waardoor het vleesch den aau- genamen smaak behoudt en minder ruimte bij transport wordt ingenomen. Het rundvleesch en schapenvleesch zal aan groothandelaren tegen 12 cent het halve kilo kunnen geleverd worden. Het II. v. A. „denkt te kunnen verzekeren liefst in een boseln-ijk, bloemrijk Eden wonen". „Ik denk dat gij onze buurt mooi zult vinden, zei juffrouw Wilmot, „men heeft er niet veel mee op, maar er zijn zulke lieve plekjes en vergezichten en die heeft men wel noodig als afwisseling van dichte bosschen. Eentonig heid bederft het mooiste landschap. „Juist", zei Damer en haalde een paar regels van Moore aan. „Wel, mijnheer Damer, zijt gij nog zoo ouderwetsch in uwe smaken, dat gij Moore aanhaalt?" riep Celia. „Ik dacht dat. niemand thans Moore meer las, behalve ik. Ik houd van hem, hij is zoo welluidend.". „Zijt gij een musicienne, mevrouw Rivers?" vroeg Dacre. „Op dien titel durf ik geen aanspraak maken, maar ik speel piano, als ik alleen ben." „Ik hoop dat gij ook zingt", zei juffrouw Wilmot, „'t Thuis dirigeer ik het. koor en aas altijd op de nieuwe logées te Riversdaïe voor liet zingen van bijzonder mooie liederen. Ik hoop dat kapitein Rivers een geschikt buiten verblijf vindt in de buurt van Riversdaïe." „Dat hoop ik ook, ofschoon het niet voor lang zal zijn. Ik verheug er mg op, met het. regiment verplaatst te worden." „Ik geloof niet dat de zonzijde van een bagagewagen n erg zou aanstaan," zei Dacre. „Dat ben ik niet met u eens. Mevrouw Rivers is een echte alchimisthaar geest ver andert alles in goud." dat het ontwerp van rechtmaking der Schelde, en wat er verder zal aan toegevoegd worden door het departement vau oorlog, in de volgende sessie der kamer voor den dag komen zal." Men heeft, in verband met den dubbelen moord te Hemixen bij Antwerpen, nn werkelijk een man gevangen, die herkend schijnt als een der nonnetjes, die in het huis der vermoorde vrouwen was. Nadat men te Brussel alles heeft gedaan om na te gaan waarheen Moors is vertrokken, is men op het denkbeeld gekomen dat deze nog goed en wel te Brussel zit. Een agent meent zelfs hem te hebben gezien, waarop Moors, die zich bespied waande, het op een loopeu zette. Te Brussel werden een paar deftige hee- ren, die van den trein kwamen, lastiggevallen door een heer die geheel ten onrechte beweerde dat zij hem in den trein van zijn handkoffers hadden beroofd. Een agent kwam er bij, en dacht een mooie vangst te doen, waarom bij de twee heeren naar het bureau deed gaan. Daar gedroeg de aanklager zich zoo vreemd, dat men terstond bemerkte een van die vele ongelukkige krankzinnigen voor zich te hebben, die men te Brussel nog steeds dagelijks ziet. Een burgemeester, die er leelijk tnsschen zit, is die van Nedcr-over-Heembeek, in Bra bant. De man woont in het gedeelte zijner gemeente, dat aan Laeken is afgestaan, krachtens de jong ste wet op de scheepvaartstellingen van Brussel. Daar hij er een herberg houdt, die zeer goed gaat, wil hij er blijven wonen, maar de wet eischt dat een burgemeester wone op het grondgebied zijner gemeente. Hij moet nu kiezen of deelen. Ter eere van Faure's terugkeer uit Rus land hebben 463 veroordeelden gratie gekregen, De uitvinder der papiermachine, Nicole Louis Robert, stierf in volslagen armoede. Zijne kleindochter, de 68-jarige weduwe Hurel, die te Parijs in haar onderhoud moest voorzien door het schillen van aardappelen, heeft nu van den Franschen minister van handel, Boucher, papier fabrikant, een ondersteuning van 200 frs. per maand gekregen uit de staatskas en bij het syndicaat der papierfabrikanten is nu op 't geven van een dergelijkeu steun aangedrongen. - De polemiek over het aan de Engelsche bank toegeschreven plan 1/5 harer dekking in zilver te beleggen, dunrt, ondanks de tegen spraak, voort. Preston, de muntmeester der Unie, betoogt, dat zelfs de aankoop van zulk een hoeveelheid zilver de daling van den prijs niet kan tegenhouden. Een telegram uit Londen echter meldt, dat in de Donderdag gehouden halfjaarlijksche vergadering der bank is medegedeeld, dat de gouverneur zich reeds 29 Juli heeft bereid ver klaard 1/5 der dekking in zilver te beleggen, mits de Fransche munt voor de vrije aanmun ting van zilver worde voorgesteld. Yerder is medegedeeld dat de bank geen onderhandelingen had gevoerd met de Amcri- kaansche commissarissen, en dat zij geen zilver heeft gekocht. Zij heeft zich alleen bereid verklaard, te doen wat de wet van 1844 haar toestaat. In Duitschland is een adelijk heer be noemd tot onder-opper-ceremoniemeester In Duitschland worden met 1 November kaartbrieven ingevoerd, d. w. z. postbladen. Men rekent dat de postkantoren op den dag der uitgifte 15 miljoen stuks noodig zullen hebben, waarom in de Rijksdrukkerij 5 machi nes aan het werk zijn gesteld. Het laatstbekende spoorwegongeluk had bij Stendal plaats, waar een ijlgoederentrein op een gewonen goederentrein reed. Drie wa gens werden geheel vernield, en een gelijk aantal zwaar beschadigd. De schuld ligt bij een blokwachter. Het officieele bericht voegt er bij, dat de schuldige, toen het ongeluk ge beurde, 7 uur in dienst was, na 12 uur rustte hebben genoten. Na de groote manoeuvres zijn alleen te Munchen 240 soldaten naar het hospitaal ver voerd. De Habsburgsehe prinsen zijn, hoewel opgevoed onder de strenge Spaansche etiquette, bekend om hun gewoon menschelijke neigingen. Er lag daarom niets ongelooflijks in het volgende verhaal van het Aachener Politisehe Tageblatt „Eene burgerlijke familie van Aken, wier „Dank u voor dat vleiende compliment, mijnheer Damer," zei Celia, doch werd eensklaps ernstig, daar die woorden haar als een slecht voorteeken klonken. Juffrouw Wilmot zag haar aan en scheen haar te begrijpen en dat wekte in Celia's gemoed een gevoel van dank baarheid. Na Barnes Common wordt de weg heel mooi en de frissche lucht, een ware verademing na al de wanne kamers en zalen van de laatste weken, stemde allen vroolijk, zoodat de rit naar hun zin veel te gauw volbracht was. „Is er maneschijn van avond vroeg Celia toen zij de Ster en Garten naderden. „Ja, en vroeg ook," zei Damer. „Laat ons dan terugwandelen door het park, dan kunnen de rijtuigen aan het hek op ons wachten." „Goed bedachtriep Dacre, „dat zal heerlijk zijn." Het was een aardig gezelschap, het gesprek was levendig, over kunst, boeken, politiek en een weinig over andere menschen. Hierin was de majoor het verst. „Wie heeft sir Thomas Phipps en zijn nieuwe Yrouw gezien vroeg hij aan het einde van zijn diner. „Ik", zei Dacre, „ik ontmoette hen eer gisteren in het park. Hij rijdt niet meer met dien phaëton met de twee zwarte paarden. Hij zit gedwee naast mevrouw in een victoria". „Juist. Weinig mannen kunnen een vronw naam wij voorloopig verzwijgen zullen, wegens de talrijke verwanten die zij in deze stad telt, is verleden week in nauwe betrekking getreden met het Oostenrijksche keizershuis en wel door het geheime, verleden week te Londen vol trokken huwelijk eener jonge dame, met den 34-jarigen aarthertog Franz Ferdinand, die tot hiertoe als vermoedelijk troonopvolger bekend stond, doch nu van zijne rechten op den troon zal afzien." Het Weener correspondentie-bureau noemt dit verhaal echter een onzinnig verdichtsel. Verder wordt uit Weenen geseind dat bedoelde prins eenige dagen te Lolling in Stiermarken doorbracht, Zaterdag te Weenen kwam en nu naar Hongarije is vertrokken. De schade, in Noord-It.nlië door hagelslag aangericht, wordt op ten minste 15 millioen lire geschat. Uit Italië komt de tijding van twee merkwaardige oudheidkundige ontdekkingen, namelijk van een Etrusco-Galliachen tempel te Civita Alba, dicht bij Arcevia, en van eene Langobardische doodenstad bij Gualdo Tadino. De tempel is versierd met sierlijke figuren van terracotta, zeer opmerkelijk van bewerking, mythologische en historische tafereelen voor stellende. Wat in de necropolis opgegraven is, gelijkt het meest op den welbekenden Langobardisclien schat van Gastel Trosino in het Museo delle Terme tc Rome, maar vertoont een zeer oor- spronkelijken en bijzonder belangwekkenden stijl. Men seint nit New-York aan Daily Mail dat de vermindering van den invoer, die 't ge volg was der tariefverhooging, een tekort van 18 millioen veroorzaakt heeft. In de buurt van Hazleton is het nog lang niet rustig. Een lionderdvijftigtal vreemde vrouwen, gewapend met knuppels en poken, dwongen Donderdag drie honderd mijnwerkers om te staken. De werkstaking is er nu alge meen. Daarentegen hebben meer dan vijftien dui zend mijnwerkers in de butimineuze-kolendis- tricten van Pittsburg het werk hervat. Men verwacht dat de rest der stakers voor het eind van deze week aan den arbeid zal gaan. Slechte berichten over de gele koorts in de Ver. Staten. In de Staten van den Beneden- Mis8issippi breidt deze ziekte zich uit. De bevolking is door schrik bevangen. De spoor wegdienst is in de besmette steden gestaakt of verminderd. De stad Jackson is feitelijk ont volkt ten gevolge van de vrees, door enkele ziektegevallen in den omtrek opgewekt. Te New-Orleans zijn tot dusver slechts negen tien onbetwistbare gevallen van gele koorts voorgekomen. De niet aangetaste steden passen een strenge quarantaine toe. Te Shangai spreekt men van een plan der Russen om de Japansche Zee in het Noor den af te sluiten, en daardoor den warmen golfstroom naar Wladiwostock te leiden, welke haven dan des winters ijsvrij zou zijn. Een leek zou anders zeggen, dat bij zulk een af sluiting de golfstroom daar geheel zou ophou den, bij gebrek aan een uitgang. Een weldadige regen belooft, naar uit Britsch-Indië wordt geseind, daar een over- vloedigen oogst. De ontzetting van het fort Goelistan is met bijzondere voldoening vernomen, omdat men al bang was, dat de bezetting, uit Sepoys bestaande, het niet lang zon houden, en dat de bevrijdings kolonnc zich door een dichte drom vijanden had heen te slaan. Het was daarom een groote verlichting, te vernemen, dat de generaal zoo snel en met zoo weinig verliezen geslaagd was. Van diamant- en goudvelden. In de nabijheid van Pretoria is een rijke diamantmijn ontdekt. Arme TransvaalWat zal het aantal wan- gunstigen weer toenemen Die arme, verdrukte mijuenvan den Wit watersrand hebben ondanks haar ellende nog aan koningin Victoria bij het jubileum een adres aangeboden, welks omhulsel zeer monu mentaal is uitgevoerd in goud en versierd met 131 diamanten. De laatste uitgave der Lon- densche Standard and Diggers News bevat een afbeelding er van. Wij hebben deze met groote belangstelling bekeken, zegt De Volksstem, en waren zeer verrast, niet zoozeer door het goud en door de 131 diamanten, waarvan natuurlijk en een phaëton zelf besturen". „O, ik heb haar ook gezienzei het nichtje van Damer, juffrouw Maynard, een mooi jong meisje dat voor het eerst uitging. „Wij hebben sir Thomas te Sidmouth ge kend, toen hij pas uit Indië terug was. Ik was een beetje bang voor hem. Hij kibbelde met iedereen." „Men zegt dat hij een boel geld verdiend heeft met speculeeren in goudmijnen", zei majoor Harford. „Wie is Laddy Phipps vroeg juffrouw Wilmot. „Zij is de weduwe van een Indisclien dokter", antwoordde de majoor. „Sir Thomas heeft haar daar ginds gekend en zij heeft hem ergens teruggevonden. Hoe, vreet ik niet, want zij verkeerde niet in de groote wereld, zij woonde ergens in een afgelegen buurt ten noorden der Kensington tuinen Westbourne Park, waar zooveel Engeisch-Indischen wonen! Zij is heel mooi. Men ontmoette altijd een heele boel officieren met verlof bij haar, op het Alexandre terras, zoo heette het, geloof ik. Het was er heel aardig met bloemen en allerlei snuisterijen geen cent waard, de heeleboel maar gezellig en vriendelijk en dat maakte dat gij bloeft en u thuis gevoeldet. Maar hij had een betere partij kunnen doen." „Alexandra Terras," dacht Celia. „Zou dat de vrouw zijn die het portret van Derk had achter gelaten? Neen, dat is niet waar maar min te zien is, als wel door de groote zorg waarmede onleesbaar zijn gemaakt' de cijfers die het aantal onderteekenaars vermel den. Wij gelooven, dat" H. M. al even verrast zal zijn geweest bij de ontvangst van het docu ment, als bij de beschouwing van de afbeel ding. De geheimzinnige doorhaling geeft immers veel te denken, meent het blad. Ook in andere opzichten zijn de mijntont- ginners in Zuid-Afrika er goed aan toe, dui zendmaal beter dan hun collega's in het Noor den van Amerika. De Amerikaansche regeeiing besloot 1000 ton levensmiddelen te zenden naar St. Michael, de plaats aan den mond der Yukon, de rivier welke naar het goudland voert, maar vooreen groot deel reeds is dichtgevroren. Hoe men dezen voorraad verder krijgt, wordt niet ge meld. Een tijdig teruggekeerde goudgraver beweert dat de nood zoo groot is, dat men voor éen zak meel en eenige ponden spek met een gouds waarde van vijf duizend dollars betaalde. Juist als indertijd in California. Te Ottawa brengt zekere Letoille een lucht bal in gereedheid voor een tochtje naar de Yukonsche goudvelden. In Canada is thans een maatschappij gevormd, voor de exploitatie der terreinen langs de Yukon in ruil voor de concessie voor terreinen. Deze maatschappij zal met een politiemacht van ongeveer 100 man de orde in het gouddistrict bewaren en de districten beschermen tegen den stroom Amerikanen. Erg vriendelijk is dat niet van een Engel sche kolonie, om zoo tegen de „uitlanders" op te treden. Uit New-York wordt aan Daily Mail gemeld dat het gouvernement eene afdeeling troepen naar Alaska heeft gestuurd, om de orde in de goudstreken te handhaven. Vergaderingen, t'enoerten enz. Middelburg. Maandag 20 Sept.. Vergad. Liberale Kiesv. Gemeentebelang. Soc. Da Vergenoeging 8 u. Maandag 20 Sept. Bijeenkomst Zangvereen. T. O. en U. Concert- en gehoorzaal ll/t u. Goes. Door de „Vereeniging van landbou wers, die suikerbieten verbouwen," werd heden in de Prins van Oranje alhier eene vergade ring gehouden, onder voorzitterschap van baron K. J. A. G. Collot d'Escury te Hontenisse. Mededeeling werd gedaan dat het aantal leden 773 bedraagt en dat der afdeelingen 39. De besprekingen liepen over de wijze van levering dit najaar, de voorwaarden der con tracten voor het volgend jaar, over de weeg bruggen en over beëedigde wegers. Eene commissie werd benoemd om een ont- wèrp-contract voor 1898 op te maken en dit. aan alle afdeelingen te zenden. Besloten werd toe te treden tot het land- bouw-comité, terwijl de voorzitter benoemd werd tot lid daarvan en de secretaris tot plaa tsver vanger. De volgende vergadering zal in December, weder te Goes, worden gehouden. Breda. Op de honilententoonstelling vau Cynophiliu alhier behaalde de heer H. J. Gerlach van Sint Jooslancl met zijne Iersche Setters zes eerste prijzen en een tweeden prijs en de heer Siegers te Vlissingen met zijne Engelsche Setters een tweeden prijs en twee derde prijzen. Mexico. President Diaz is door een dronken man aangevallen. Deze verklaarde ongewapend te zijn, De president is niet gewond. De stad is volkomen rustig. Konstantinopel. Volgens Wolf's bureau is gisteren tusschen de Porte en de gezanten een stemmigheid verkregen over de artikelen 2 en 6 der voorloopige vredesvoorwaarden. Zaterdag kan de onderteekening van het ver drag verwacht worden. Petersburg. In het district. Jenisseisk, in Noord-Siberië, is den 14 dezer gedurende 5 mi nuten in Noord-Westelijke richting vermoedelijk de ballon van Andrée gezien. schijnlijk. Hij is te kieskeurig om zich tot zulk een vrouw aangetrokken te voelen". Zij zette het. denkbeeld van zich af en praatte mee over de wedrennen, alsof zij er wonder wel van op de hoogte was. Volgens Dacre was de terugweg in den mauen- schijn het prettigste gedeelte van den heelen avond. Hij liep met Celia en deed haar allerlei vertrouwelijke mededeelingen over zijn ideaal der vrouw. Zij luisterde vol belangstelling, alsof zij zijn oudste zuster ware. Intusschen vroeg Preston aan Lady Mary naar de reden waarom Derk niet van de partij was. „Hij is ergens in het noorden een buiten plaats gaan zien, waar een jachtveld bij is". „Ik wensclite dat hij iets in uwe nabij heid vond, Lady Mary". „Ik ookmevrouw Rivers is zeer lief', „Ja en gij zoudt zoo'n goede vriendin voor haar zijn". „Dat zon ik ook heel graag willen zijn, maar zij is een heel klein bèetje koppig". „Dat komt alleen omdat zij nog zoo jong is". „Dat begrijp ik wel en ik geloof dat het beter ware indien Derk iets ouder of iets jonger was. Zij is somtijds een beetje belachelijk." „En toch heeft die belachelijkheid iets verstandigs. Er is geest in haar onzin, al weet ze somtijds niet goed waarover zij praat." (Wordt vervolgd

Middelburgsche Courant | 1897 | | pagina 2