BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN. plaats, om bij de regeering aan te dringen op het zenden eener expeditie tot redding der in Klondyke van gebrek omkomende goudgravers bevolking. Be Ycrkea-sterrewacht bij Chicago, die den grootsten telescoop van de wereld bezit, zal 21 October worden geopend en door den stichter, den heer Yerkes, aan de Universiteit van Chicago worden overgegeven. In de Noordelijke Staten van Amerika was het lynchen totdusver iets onbekends. Maar nu heeft men er in den staat Indiana op groote schaal mede kennis gemaakt. Sinds jaren wordt onder de Duitsche pach ters van een district een schrikbewind geoe fend door boeven, die zelfs oude vrouwen heb ben gemarteld, om ze te dwingen de schuil plaats van haar spaarpenningen aan te wijzen. De bevolking werd dit moede, waarop Dins dagavond 400 gewapende ruiters de districts hoofdplaats Versailles binnenreden, den cipier der gevangenis overmanden en 5 roovers naar buiten sleepten en daar ophingen. Bokser-burgemeester. In Amerika heeft men kans een bokser burgemeester te zien worden, en wel de be kende kampioen Sullivan, Deze stelde zich te Boston candidaat. In zijn programma zegt o. a. het volgende „Word ik ooit burgemeester van Boston of een andere stad, kan iemand dan gelooven, dat omkooperij met mijne voorkennis zal kun nen voorkomen Neen, niemand zal John Sul livan kunnen omkoopen en elk lid van 't ge meentebestuur, dat buiten mij om iets poogde te krijgen, zal goed wezen voor 't gasthuis, wat men er ook van zeggen moge. „Ik zal den kinderen uitgestrekte speel plaatsen bezorgen. Socialist ben ik niet, ik heb vroeger een millioen dollars gehadmaar ik ben het moe eene stad millioenen te zien uitgeven voor rij- en fietswegen, maar protes teeren wanneer iemand een speelplaats vraagt voor kinderen. „Wenscht gij de vermenigvuldiging der die ven tegen te gaan, behandelt dan met recht vaardigheid de kleine kinderen der armen. Laat ben denken, dat iemand zich aan hen gelegen laat zijn en niet opgroeien met den indruk, dat de wereld hen veracht. Ik neem op mij, een ieder, die een kind Zondags of eenigen anderen dag belet met deu bal te spelen, tot het einde der stad na te zetten, om hem mores te leeren. „Word ik ooit burgemeester van Boston, dan zal mijne leuze zijnDen armen gerechtig heid. Steun voor de ncderigen. Belasting van degenen die kunnen betalen. Hulp aan arme vrouwen en meisjes, die de moeders zullen zijn vau onzen nieuwen oogst van burgers. Schrik aan de dieven. Openbare behandeling van alle Verzonken klokken. Van menige nu in de zee verzonken stad Stavoren is er een voorbeeld van weet het volk te vertellen, dat men Zondagsmorgens nog de kerkklokken kan hooren luiden. Een Duitscher, die een tijd te Wittdiin aan de Noordzee gewoond heeft, komt nu met het bericht, dat deze overlevering haar ontstaan niet alléén te danken heeft aan de rijke volks verbeelding, doch dat een natuurverschijnsel er aan ten grondslag ligt. Zelf heeft hij die klokken hooren luiden. Hij lag 's ochtends halfvijf te bed. Door het geopende raam hoorde hij eensklaps, te gelijker tijd met het geruisch van de branding, klokkengelui. Den kende dat hij zich misschien vergiste, stond hij op en trad. aan het venster. Het klokken gelui wérd nog duidelijker hoorbaar. Van een kerk op den vasten wal kon het niet zijn, het was een weekdag en om halfvijf luiden dan geen klokken. Bovendien was er in die buurt geen kerk met, een klok, die zulk een schoonen klank had. En een verzonken stad als Sta voren was daar ook niet. De eenige oplossing van het raadsel is dus dat de branding dit klokgelui veroorzaakt heeft. Zeker is het, dat het geluid van een branding zeer verschillend kan zijn en den kustbezoeker verrassingen bezorgen kan. Hoe velen hebben niet reeds in het geluid van de branding op een rotsige kust kanongebulder of salvovunr meenen te hooren Vergaderingen, Concerten enz. Middelburg. V v ij d a g 17 Sept. Openbare les Zangschool. Concert- en Gehoorz. 7'/su. Maandag 20 Sept. Vergad. Liberale Kiesv. Gemeentebelang. Soc. De Vergenoeging 8 u. Maandag 20 Sept. Bijeenkomst Zangvereen. T. O. en U. Concert- en gehoorzaal 7'/» u. Zaterdag 25 Sept. Alg. Verg. Polderbestuur van Walcheren. Abdij 10 u. D o n d e r d. 7 Oct.. Concert Noordewier Reddingius Loman Messchaert Rogmans. Concert- en Gehoorz 8 u. W o e n 8 d. 13 Oct.. Voorstelling Nederl. Too- neélvereeniging Schouw burg 7l/s u. Verkoopiogen en Verpachtingen in Zeeland Datum, P aats- Voorwerpen- Informatiën 16 Sept. Middelburg, Ladders enz., De Vos. M Veere, Huisraad, De V08. 22 Vliisingen, Huizen, Mar et Tak. 23 Middelburg, Kalvers bdz., De Vos. 29 Middelburg, Inboedel, Rosier. 80 Middelburg, Huizen, Verholst. 80 Middelburg, Hout, Kouion, 1 Oct. Middelburg) Hont, Tak, 's Cravenhage. De minister Lely zal Zater dag de landbouwtentoonstelling, die plaats heeft ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw openen. Onze Koninginnen zullen in de namiddagen van 22 en 24 September die tentoonstelling bezoeken. Athene. Er is besloten de blokkade van Kreta niet op te heffen alvorens de nieuwe regeeringsvorm voor het. eiland in hoofdtrekken door de mogendheden is vastgesteld. Pretoria. De regeering der republiek is druk bezig met het onderzoek van het rapport over den toestand der mijnindustrie. Laibach Op het Sloveenach congres (Zie Bekn. Med.) verklaarde het Rijksdaglid Suster- sic, dat de onderhandelingen tusschen de rech terzijde en de regeering waren afgebroken, wijl Badeni geen stellige beloften wilde doen. Vele sprekers lieten zich zeer ongunstig over de regeering uit. New-York. Uit Caracas wordt geseind dat generaal Andrade met een overweldigende meer derheid tot president van Venezuela is gekozen. Haritröeii van Tarwe en Meel. Donderdag 16 September. Wereldmarkt. Particulier bericht.) P a r ij b. M e e 1 5 a 15 centimes lager. Antwerpen. Tarwe 9P®; i N e w - Y o r k f lager. Chicago i lager. koers I Woensdag 15 September. P a r ij s. Tarwe vastloop. rnd. fr. 29.25. B e r 1 ij n. De handel bleef hier zeer beperkt, met het oog op het fraaie weder en doordien de berichten uit het buitenland niet bijzonder willig luidden. Tarwe is weinig veranderd, maar de roggeprijzen hebben zich niet op het standpunt van gisteren kunnen handhaven, Pest. Tarwe vast fl. 12.04; vorigen dag fl. 11.87. N e w - Y o r k dis. 100 vorigen dag 101J. Chicago 94J94f. Verzending en laatste buslichting der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. (Alles plaatselijke tijd.) Oost-lndië. Amsterdam (Nederl,). 17 Sept. 6.30's avonds. Brindisi (Eng. dienst) 17 Sept. 1.05 's nam. Napels (Duitsche dst.)20 Sept. 1.05 's nam. Marseille (Lloyd) 21 Sept. 6.30 's avonds. Rotterdam (Lloyd)24 Sept. 6.30 's avonds. Brindisi (Eng. dienst). 24 Sept. 1.05 's nam. Marseille (Fr.dienst). 25Sept.5.20'smorgens Genua (Nederl.)28 Sept. 6.30's avonds. Met deze gelegenheid wordt alleen ver zonden de correspondentie voor Atjeh en de Residentie Sumatra's Oostkust. P a d a n g wordt alleen aangedaan door de booten der Maatschappij Nederland. Per Fransche mailbooten geeue gelegenheid tot verzending naar Atjeh. Over Brindisi, Britsche booten, heeft daags te voren eene voorloopige verzending plaats, ten einde de aansluiting met de van daar vertrekkende booten verzekerd zij. Over Napels, met Duitsche booten, uitslui tend voor de correspondentie, waarvan de ver zending met deze gelegenheid op de adressen is aangewezen, alsmede voor Atjeh, Deli en Langkat. Met de Nederlandsche booten via Genua en Marseille wordt geen correspondentie ver zonden voor Atjeh en de residentie Sumatra's Oostkust. I De Gvieksche vegeeving heeft onderwijl nu reeds ongeveer 1 miljoen francs gestort voor de betaling der October-coupon. Deze vlugheid is zeker bestemd om een goeden indruk te maken, alleen men moet op dit gebied volhouden. Tot voor korten tijd kreeg men in de groote buitenlandsehe bladen geregeld zulke mededee- lingen betreffende Venezuela te lezen. Altijd werd het geld weken vooruit gezonden en dooi de telegraaf overal de mare verzonden, dat het geld gereed lag. Maar nu kwam in plaats van deze tijding een andere, dat het geld voor de coupon er niet was. En een later bericht meldt, dat uit een onderzoek is gebleken, dat het vooruitzicht op hervatting der betalingen door Venezuela niet zeer groot is. De minister van financiën heeft aan de belofte, dat bij gedeelten betaald zou worden, toegevoegd de woorden: „indien de inkomsten van bet land zulks veroorloven.' Ook in Uruguay staat het met de finantiën slecht. De nieuwe president heeft verklaard dat de vermoorde president Borda een tekort had gelaten van meer dan zes millioen dollars. Do terugbetaling der 500.000 dollars, geleend door de bank, om de schadeloosstelling te be talen aan de opstandelingen, zal voor het einde der maand Maart moeten geschieden zij wordt gewaarborgd door obligaties van de bijzondere oorlogsleening en de acties van den Noorderspoorweg. Van meer gewicht is een tijding uit Noord- Amerika. De Daily Mail verneemt uit New-York het volgende: „Eene belangrijke vergadering van marine officieren had plaats, om een volledig plan van krijgsverrichtingen te bestudeeren met het oog op een oorlog met Spanje, welke oorlog voor waarschijnlijk wordt gehouden. Met de aankomst van generaal Woodford te Madrid zijn de betrekkingen tusschen beide landen eene nieuwe fase ingetreden. Eene erge crisis staat voor de deur". Dat het zulk een vaart zal loopen blijkt zeker niet uit den brief, waarmede Mac Kinley gene raal Woodford aan zijn „groote en goede vriendin", de koningin-regentes aanbeval. Het slot daarvan luidtBij gevolg verzoek ik Uwe Majesteit hem een gunstige ontvangst te bereiden, geloof te hechten aan hetgeen hij uit naam van de Vereenigde Staten zegt, en aan de verzekeringen, welke hij belast zal zijn aan Uwe Majesteit over te brengen, en aan de wenschen van onze regeering voor den bloei van Spanje." Typisch is wat wordt gemeld, over het laatste onderhoud tusschen de regentes en den afge treden gezant Taylor. Bij de afscheidsaudientie van dien Ameri- kaanschen gezant, sprak de Koningin-Regentes van Spanje: „Blijf ook in uw vaderland een vriend van Spanje." De gezant antwoordde „Dat zal ik doen, zoolang mijn geweten het toelaat." Over den toestand op Cuba, welke de ver houding tusschen Spanje en de Vereenigde Sta ten zou wijzigen, is anders heden geen nieuws. De Cubanen hebben, volgens een Engelsch blad, een vloot van zeven schepen, die hoofd zakelijk dienst doen voor het vervoer tusschen de havens, van troepen en krijgsvoorraad. Maar het gewone werk van de bodems dei- opstandelingen is het binnensmokkelen van oorlogsraaterieel. Onlangs zijn nog 20000 Martini-geweren met een aanzienlijke hoeveel heid patronen ontscheept. Wanneer de sche pen worden aangehouden, hyschen zij de Fran sche of Engelsche vlag, waarop de Spaansche oorlogsbodems hen ongehinderd laten gaan, verzekert de Manch. Guardian. Algemeen Overzicht. Met den vrede in het Oosten hokt het weer eens een beetje. Waar de schoen wringt, is moeilijk te zeggen, maar de Engelsche regeering heeft aan de Londensche pers het volgende bericht doen toekomen „Het bericht, dat tusschen de mogendheden een overeenkomst ia gesloten op grond van de voorstellen van Lord Salisbury, wordt officieel voor voorbarig verklaard. De Tegeering kan geen nader omschreven verzekering géven, dan dat de onderhandelingen worden voortgezet, en dat hun beloop bevredigend is." Dat de regeering het noodig acht een derge lijke verklaring openbaar te maken, doet ver moeden, dat de onderhandelingen nog wel wat zullen duren. Anders toch zou men wel een paar dagen hebben gewacht, Jot dergelijke mededeeling overbodig was. Bovendien blijkt, dat de ambassadeurs-bij eenkomsten de laatste dagen niet plaats hadden. In Griekenland zal men deze tijding met leed wezen vernemen, want ondanks de agitatie yan de vereeniging tot bescherming van de nationale eer, is men toch algemeen dot huidigen toe stand moede. Betere zorg voor de nationale eer wordt door koning George gedragen. Deze toch wenscht, onmiddellijk na het slui ten van den vrede, een nationale vergadering saam te. roepen, om de middelen tot verbetering van den finantieelen toestand des lands te be ramen. Beknopte Mededeelingen. Faure heett zich de laatste dagen toch een beetje met den koning van Siam bemoeid en hem na afloop van de revue in een toost bedaukt voor zijn aanwezigheid daar. Wellicht een gevolg van den dronk van den koning, waarin hij verklaarde zeer verheugd te zijn deze gelegenheid te hebben gevonden om Frankrijk een bewijs te geven van zijn vriendschappelijke gevoelens, welker oprecht heid men voorzeker zou leeren kennen. Er loopen geruchten, dat Faure met zijn gezin een bezoek aan Algiers zal brengen - Met het oog op de aanstaande verkiezin gen heeft de Fransche regeering den gebrui- kelijken maatregel genomen en een groote mutatie in het personeel der prefecten vast gesteld. Over het algemeen zijn weinig prefec ten ontslagen, maar velen verplaatstde meest vertrouwden natuurlijk naar de zwakste dis tricten. - Het Engelsche parlementslid Labouchèré heeft een middel gevonden, om den vrede van Europa te bewaren. Hij geeft in de Truth den raad om de Elzas-Lotharingsche kwestie op te lossen door het rijksland aan Frankrijk terug te geven en Duitschland schadeloos te stellen met Nederland. „Misschien", zegt de heer Labouchèré, „zou Nederland dat niet willen, maar als de groote militaire mo gendheden ertoe besluiten, zal het er niet aan kunnen ontkomen." Yeel beter ware het o. i. om het evenwicht in West-Europa niet te storen, en Duitschland schadeloos te stellen met Zuid-Afrika, of een andere groote Engelsche kolonie. Maar wat schandelijk licht werpt zulk een voorstel op Labouchèré, die in het. Rhodes- schandaal de eerlijkste man en de meest over tuigde kampioen voor belaagde kleine staten scheen. Was gansch zijn optreden dan politiek? - Enkele groote Engelsche bladen, die in de laatste weken voortdurend tegen Duitsch land te velde trokken, vooral in verband met de Griekache kwestie, toonen sedert eenige dagen eeu zeer vredelievende stemming maar wijzen toch de beschuldiging van Duitsche zijde terug, dat lord Salisbury de aanneming der Duitsche voorstellen tracht te verhinderen. De Duitsche bladen houden zicb bezig met de vraag wie Von Hohenlohe zal opvolgen als deze aftreedt. Men noemt generaal Von Rielow en Hatzfeeldt. De Duitsche oud-minister van oorlog Bron- sart von Schellendorf heeft een candidatnur voor den rijkdag aanvaard. Alles is beproefd om den generaal terug te brengen van dezen stap, daar de traditie verbiedt, dat een oud minister in den rijksdag komt, en zijn kennis aanwendt, soms tot bestrijding van een opvol ger. Maar de generaal haafdhaafde zijn plan. De Berlijnsche afdeeling van de Duitsche koloniale vereeniging hield een vergadering, waarin de noodzakelijkheid van een verster king der vloot in een motie werd uitge sproken. Wij hebben verleden jaar melding ge maakt van de nieuwe sociaal-christelijke groep van den Duitschen predikant Naumann, welke groep als nationaal-sociaal werd gedoopt, en weinig van zich deed hooren. Thans wordt ge meld, dat Naumann onlangs geen kans zag zijn dagblad Die Zeit langer te doen verschijnen en daarom de financieele hulp zijner partijgenoo- ten inriep. Die* hulp echter strekte uiet ver, want men verneemt thans, dat het blad na 1 October e. k. niet meer verschijnen zal. Als orgaan van de partij zal na 1 October het weekblad Die Hilfe dienst doen. Te Berlijn zal in Nov. een congres van zeelieden plaats hebben. De bedoeling is de stichting van een Bond op sociaal-democrati- schen grondslag. Volgens het Oostemijksche Vaterland wordt overwogen, of men het obstructionisme in den rijksraad niet kan tegengaan door de bepalingen der strafwet, welke verbiedt een door de regeering saamgeroepen vergadering te beletten of te verstoren. Waar het op die wijze heen moet met de parlementaire onschendbaarheid, wordt niet ge meld. Te Laibach heeft een groot Sloveensch congres plaats gehad, waar afgevaardigden uit Karinthië, Stiermarken, Istrië enz. aanwezig waren, in het geheel 1700. Verder waren er vertegenwoordigers van de andere Slavische stammen. Men hield een groote betooging ten gunste van de eenheid tusschen de Slaven uit het Noorden en die uit het Zuiden, in het bij zonder de SloYenen en de Kroaten. Ten slotte nam men een motie aan, waarbij het beginsel der autonomie van alle nationaliteiten werd goedgekeurd, op den grondslag van gelijkheid van rechten. Het bankschandaal van Como heeft een niet minder schandelijken nasleep. Cavallini, die erg geknoeid had, moest worden gevangen genomen. Maar de desbetreffende telegrammen aan den procureur-generaal te Como zijn op onverklaarbare wijze niet tot hnn bestemming gekomen, waardoor de schuldige, die een tekort van 1 millioen achterlaat, kon ontsnappen. Di itudini, die op het punt stond met verlof te gaan, gaf zijn plan op. De te Petersburg verschijnende Mirovi Olgoloski, een blad dat volgens de Daily Chro nicle in betrekking staat tot het ministerie van buitenlandsehe zaken, betoogt dat Rusland Herat moet bezettenniet alleen om in Afghanistan vasten voet te krijgen, maar ook als een stap naar Indië, - Uit Kanea wordt gemeld, dat Woensdag een compagnie Bersaglieri Galata heeft bezet. Admiraal Canevaro, die met verlof te Rome is, heeft in zijn mededeelingen aan de regeering verklaard, dat de ontruiming van Kreta dooi de Turksche troepen zoo noodig is, dat men dezen maatregel desnoods met geweld moet doorzetten. De Engelsche kanonneerbooten op den Nijl hebben 14 schepen met graan buit gemaakt. Van den spoorweg naar Aboe Hamed. is nu een lengte van 165 Eng. mijl voltooid. De Engelscb-Italiaansche onderhandelin gen, waarover de laatste dagen nog al eens ge sproken is, beoogen, naar uit Rome wordt gemeld, het Britsch-Egyptische expeditie-corps te veroorloven naar Kassala op te rukken, en aldus de Derwischen den weg af te snijden. De Mooren van het Riff hebben zoo waar weer een schip genomen de naam is nog niet bekend,maar men gelooft, dat het een Spaansch is. De Italiaansche kruiser is over Tanger naar het Riff vertrokken. Bij de ontvangst van deputaties uit Johannesburg verklaarde president Kruger dat de regeering bereid is in het algemeen belang van het land den prijs van het dynamiet, de spoorwegtarieven en de invoerrechten te ver lagen. De door de Engelsche hernomen post Sarasari had een bezetting van 21 inlandsche soldaten gehad, die allen op een na vermoord werden. Zij hadden heldhaftig weerstand ge boden, zoodat de Afridi's driemaal moesten stormen. Daarop rukte de kolonne van generaal Bigg- saer, die de pas verloren positie liet bestormen. Daar de Engelschen 1 doode en vijf gewonden hadden, schijnt de verdediging niet krachtig te zijn geweest. De sterkte der Afridi's wordt op 47.000 man gesteld. Engeland zal daar 59.000 en 90 kanonnen tegenover stellen. De Spaansche regeering heet alle berich ten van nieuwe overwinningen der Cubaansche opstandelingen of republikeinen onwaar. De Argentijnsche republiek heeft, naar aanleiding van de hooge invoerrechten der Ver. Staten, de invoerrechten op enkele goede ren, welke daar bijna alleen uit Noord-Amerika worden ingevoerd, met 60% van de waarde verhoogd. enkele opmerking te maken betreffende de z. g. straatbelasting, die eerstdaags weer in behan deling zal komen en mij zeer onbillijk voorkomt. Zij toch treft hoofdzakelijk een zeker deel der burgerij en welde eigenaars van huizen, en allerminst de eigenaars van effecten en landerijen (dus de groote kapitalisten), die ge woonlijk alleen in eigendom hebben het. huis, waarin zij zelf wonen, en heel dikwijls nog een huurhuis bewonen. Zij dus, die het meest kunnen betalen, be talen aan deze belasting het minst, terwijl de burger, die wat van zichzelf heeft en wat heeft opgenomen, om zich door het verhuren van huizen een bestaantje te verschaffen, hier het meeste de dupe van wordt. Dat mag, dunkt mij, met een belasting niet. Als er geld moet komen (dat ik zeer betreur, dat het waar altijd meer, meer is) moet dit gevonden wor den in een belasting, waaraan ieder naar zijn krachten betaalt. Het is te hopen, dat de leden van den raad, aan wie door ons het be stuur der gemeente is toevertrouwd, bij de behandeling van deze belasting de onbillijkheid er van zullen inzien. Bij voorbaat mijn dank voor de opname dezer regelen. Een burger. Middelburg, 16 Sept. 1897. De opmerking van den schrijver is niet nieuw en reeds vroeger, toen er ook sprake was van eene straatbelasting', herhaaldelijk gemaakt. Nu meenen wij wel even in het licht te mogen stel len, dat men onder hen, die huizen verhuren, ook kapitalisten heeftdat dit verhuren ook veelal geschiedt om winst te behalen, wat „Een burger" zelf ook beaamt. Waar nu de effecten-bezitters door de belas ting daarop reeds worden getroffen-, en in den hoofdelijken omslag zulke bezitters ook hun aandeel betalen, zien wij de onbillijkheid niet in van eene z. g. gevelbelasting, vooral zooals burg. en weth. die thans voorstellen. Wij hopen spoedig dat meer uitvoerig aan te toonenen tevens te doen zien dat de druk, dien zij zal uitoefenen, niet zoo groot is als menigeen het nu voorstelt. De opmerking van den schrijver dat ei- steeds meer moet betaald worden, houdt geen steek. Het totaal bedrag der belastingen van het vorig jaar wordt niet verhoogd, maar alleen dient voorzien in de mindere inkomsten uit de opcenten op de personeele belasting. In de laatste plaats nog de vraagweet „Een burger" een beter middel om zonder verhooging van den hoofdelijken omslag, die toch al zwaar drukt, te voorzien in de behoefte? Laat hij dit dan aangeven(Red.) HANDELSBERICHTEN. Graanmarkten enz. Middelburg, 16 Sept. Ter graanmarkt van heden was met uitzondering van ronde bruine boonen die bijna niet getoond werden, was van alle andere artikelen een vrij ruime aanvoer uit Walcheren ter markt. Jarige^ Walch. tarwe werd in puike soort van f 7.60 tot f 7.75 gekocht; nieuwe dito naar kwaliteit f 7.25 a f 7.50 betaald; dito rogge in zaaisoort f 5.50, goede f 5.25dito wintergerst in puike soort ƒ5 betaald; dito zomer - gerst weinig getoond bracht in goede kwaliteit f 4.30 opnieuwe groene kookerwten werden van f 7.50 tot f 7.60 naar kwaliteit betaald dito kroonerwten gevraagd en vaB f 7.50 tot f 7.75 genomennieuwe Waich. witteboonen met nog al ruimen aanvoer waren in puike kwaliteit niet beneden de 11 a 11.25 te bekomen; dito bruineboonen dringend ge vraagd, doch bijna niet ter marktvoor een enkel klein partijtje is f 9.50 betaald; dito >aardenboonen nog niet ter veil; dito winter toolzaad zonder handel f 10.50 nominaal. Boter ƒ0.90 a 1.00 per kilo. Eieren ƒ3.80 per 100 stuks. PRIJZEN VAN EFFECTEN. Staatsleeoingen. Per telegraaf Koers van Gisteren Heden 15 16 INGEZONDEN STUKKEN. Ingezonden stukken worden in geen geval teruggezonden. Straatbelasting. Mijnheer de Redacteur 1 tg ik n een plaatsje verzoeken om een» Sept, Sept. NEDERLAND. pCt. Bedrag Stukken Cert. N. W. Sch. Site 1000 887/i6 885/,6 dito Obl3 1000 99% dito Cert3 u 1000 983/g 987/jo HONG. dito goudl. 5 100 ITALIË. Ins. 63/81 5 Lir. 100-100000 831/g OOSTENRIJK. Obl. Mei-Noveraber.5 fl. 1000 851/g 85S/8 dito Jan.-Juli.5 1000 857/s 8513/jg dito dito Goud.4- 200-1000 POLEN. OW. S.44 4 Z.R. 500 98 PORT. O. B. 53/84 met ticket8 31% 31.3/g dito dito 1888/89 met ticket.'41/g fr. 500 30S/8 RUSLAND. Cert. Ins. 5e S. 1854 5 Z.R. 500 dito 80 gec. dito 4 135-635 986/a dito 1889 dito 4 R. 135 989/iG 991/g dito 93 5e Era. 4 G.R. 135 1003/4 dito 94 6e Era. 4 R. 135 1011/g 1011/s Obl. L. 1867/69 4 20-100 102S/8 1028/g Cert. v. B. Asgn. 6 P.R 1000 dito 1884 goud 5 G.R. 125-1000 1053/8 SPANJE. O.B. Per. 4 Pes. 1000-24000 58l/g 57 dito bin. Perpet. 4 Pr. 600-25000 45 TURKIJE. Gepriv. 4 fr. 500-2500 87 Ceconv. serie D. 30-2000 227/jg 229/jg dito dito C. a 20-100 249/]« 241/8 EGYPTE. O. L. 76 4 30-100 106U/1Ö dito sp. dito 1876 31/2 30-100 BRAZILIË. OW. Londen 1883.... 4 11 1000 073/4 dito Obl. 1889 4 647/8 VENEZUELA 18814 100-500 361/4 SöS/8 Induatrieele en Financieele ondernemingen. NEDERLAND. pCt, N.W. en Pao. Pbr. 5 500-1000 6'713/ib 681/w Ned. Hand. Mscli. A. rescontr5 1000 137 1371/» N.-I. Hand. A. 150 88 Zeeland Aand... 11 500 17 dito dito Pr. dito 500 dito Obl. 1886.. S 1Ö00 751/* DUITSCHLAND Cert. Rijksbank Aand. Amsterdam R,M. 2000 OOSTENRIJK. A. O. H. Bfl. 600 Spoorwegleentngen* NEDERLAND. pCt. Holl. Spoor,,,,, H23/i

Middelburgsche Courant | 1897 | | pagina 3