Verschillende Berichten. Te Schiedam kreeg een kind van 15 maan den, dat onder een gelost wordenden handwagen liep, dien wagen, terwijl deze doinpte, op het hoofd, aan de gevolgen waarvan het na een dag lijdens overleed. Te Nieuwerkerk a/d IJsel ia Woensdag middag een vijfjarig meisje in het water geval len en verdronken. Nederland, en in 't hijzonder Amsterdam, zijn in den laatsten tijd herhaaldelijk door financieele grootheden bezocht. Verleden week was hier te lande de Aineri- kaansche spoorweg-koning Gould en familie, en nu is weer te Amsterdam de heer Rothschild uit Londen. Beiden waren in het „Hötel de l'Europe" te Amsterdam. In verschillende maga zijnen der hoofdstad hebben ze nogal belang rijke inkoopen gedaan. Wederom is met de Gooische stoomtram een ongeluk gebeurd. Thans tusschen pavil joen Blaricum en Blaricum, Op de lijn aldaar bevond zich een vischboer uit Huizen met paard en wagen, welke, niettegenstaande alle pogingen, door den machinist aangewend, in aanraking met de tram kwam. De wagen is zwaar beschadigd, het paard moest wegens de bekomen wonden worden afgemaakt, en de man, die beschonken was, is er met eenige wonden aan het hoofd, afgekomen. Te Doetinchem heeft een hevige brand gewoed in het huis van een meubelmaker. De brand breidde zich snel uit, zoodat weldra een drietal huizen totaal aibrandde en zes nabij gelegen perceelen veel schade bekwamen. Onder de gemeente Roermond is in het gehucht Roer een boerderij geheel afgebrand. Man en vrouw zijn door de vlammen ernstig aan annen en beenen verwond. Een groot ge deelte van het vee kwam in de vlammen omj Het bericht dat G. van Gelder, die thans te Leeuwarden levenslang gevangen zit ter zake van den moord, gepleegd op den wacht meester G. Hoekman, onlangs een volledige bekentenis zoude hebben afgelegd, moet nu weer niet juist zijn. Het was toch niet hij, die onlangs de bekentenis deed, maar zijn medeplichtige Van Berkum, meer bekend onder den naam van den jongen baron, die tot tien jaren gevangenisstraf veroordeeld werd. Te Eksloo hebben eenige keiendel vers het hunnebed ,ten N.-W. van dat dorp gelegen, tot een hut of verblijfplaats bij slecht weer inge richt. Daartoe werd onder den grooteu dek- steen van dit hunnebed eene uitgraving gedaan, waarbij, behalve veel aarde, ook ascli en houts kool werden opgedolven. Om de hut, waarin nu 3 of 4 personen in zittende houding verblijf kunnen houden, te voltooien, weiden de holten tusschen de rechtopstaande keien met heide zoden aangevuld. Het is de vraag of de duur zaamheid van dit hunnebed, het eigendom dei- provincie Drenthe, niet benadeeld wordt door deze opgraving. Te Achlum liep iemand met zijn hondje op den arm door een land, waarin koeien graasden. Hij was bijna de koeien gepasseerd, zonder dat ze notitie van hem en zijn hond schenen te nementoen plotseling de laatste koe een paar groote oogen opzette, begon te brullen, van woede het schuim op den mond kreeg en op den wcerloozen man aanviel. Deze wierp het hondje weg, dat evenwel tot hem terugkeerde en de andere koeien kwamen nu toeloopcnde man werd tegen den grond geworpen en deerlijk geschopt en gestooten. Ware er geen hulp komen opdagen, dan had hij er wellicht het leven bij ingeschoten. Met veel moeite kon hij nog loopende thuiskomen. Te Gennep had dezer dagen de begrafe nis plaats van een jonge maagd, waarbij zich het eigenaardig schouwspel voordeed, dat zicli in den lijkstoet statig en ernstig bewogen twee Duitache dames, geflankeerd door een fiets, aan elk waarvan een grafkrans hing te bengelen. Inhuldigingsfeesten te Amsterdam. Door de hoofdcommissie van ingezetenen van Amsterdam voor de feestelijke ontvangst van H. M. de Koningin te Amsterdam in 1898bij gelegen heid van Hi- Ms inhuldiging, is het volgende programma ontworpen van wat gedurende de korte dagen, welke het bezoek van H. M. «Ie Koningin te Amsterdam zal duren, zal plaats vinden. Een uitgebreide eerewacht, bestaande uit een ruiterwacht en een eerewacht te voet, is ge vormd en zal verzoeken H. M. de Koningin te mogen begeleiden. Eiken morgen zal van verschillende kerk- tranaen gewijde Choraalmuziek op de bazuin weerklinken. De Nederlundsche zangersbond heeft verzocht een aubade aan Hare Majesteit te mogen bren gen. Dr N. Beets heeft zich bereid verklaard een cantate te vervaardigen, welke H. M. de Koningin zal worden toegezongen. Een algemeene illuminatie van Amsterdam op den dag der inhuldiging wordt voorbereid. Op dien dag zal men trachten aan alle kinderen der lagere scholen le klasse en der daarmede gelijk gestelde bijzondere scholen een blijden morgen te bereiden. Door afgevaardigden der werkliedenvereeni- gingen zal een historisch allegorische optocht worden gehouden. Bovendien zal aan de werk- liedenvereenigingen en andere corporation gele genheid worden gegeven aan H. M. de Koningin hulde te bieden, door zich met hare banieren- te scharen langs den weg van intocht. Naast groote volksfeesten overdag zullen 's avonds waterfeesten, illuminatie en vuurwer ken op IJ of Amatel den tweedeu dag- besluiten. Drie elite tentoonstellingen zullen gehouden worden de eerste een keuze-tentoonstelling van voor werpen betrekking- hebbende op het huis van Oranje; de tweede ceu tentoonstelling der kunst werken van Rembrandt, Neêrlands Roem en Glorie op het gebied der schilderkunst; de derde een tentoonstelling van nationale kleederdracht, een poging om te doen aan schouwen, hoe de afstamming van de verschil lende volksstammen van oud-Nederland thans nog in kleederdracht en gebruiken in ver schillende gemeenten voortleeft. Aan alle gemeenten van Nederland, bij de binnenvaart betrokken zijn uitnoodigingen ver zonden zich in de hoofdstad te doen vertegen woordigen door een versierd schip, bemand met personen. In de eigenaardige kleederdraclit van de plaats*hunner inwoning. Reeds meldden zich velen aan. Naast den Officiëelen Feestgids zal een feest* albuin of gedenkboek worden uitgegeven, waarin, in verband met de plechtige inhuldi ging, de herinnering wordt verlevendigd aan hetgeen het Huis van Oranje voor land en volk was en bleef. Aan Hare Majesteit de Koningin zal een ge denkpenning worden aangeboden, waarvoor de prijsvraag bereids is uitgeschreven. In het concertgebouw zal aan de Nederland sche Toonkunstenaars gelegenheid worden ge geven hulde te brengen aan H. M. de Konin gin. De zeer omvangrijke versieringen langs Damrak, Rokin en Binnen-Amstel, waarvoor een wedkamp is uitgescheven, zullen, naar het Centraal Comité verwacht, Amsterdam in uit nemend schoönen feestdosch doen prijken. De derde dag wordt besloten door een gala voorstelling in den Stadsschouwburg. Het gebed Jn den Amsterdamschen ra ad. De volgende leuke oplossing van deze kwestie geeft het Weekblad van*Ned. aan de band. Zoumen,zoo vraagt het, den onverkwikkeiijken strijd, die nu reeds zooveel jaren duurt, niet het best beëindigen, door het gebed als officieele handeling te laten vervallen, maar tevens op het Prinsenhof een lokaal aan te wijzen, waar zij, die behoefte gevoelen aan bet doen yan een gebed vóór de opening der zitting, te zamen kunnen komen, om, hetzij onder leiding van den voorzitter, hetzij ouder leiding van een der leden, deze godsdienstige handeling te ver richten Zoo zouden de geloovigen en de onge- loovïgen elkander in de raadszaal ontmoeten, zonder dat het bidden of niet-bidden een oor zaak van ontstemming of van tweedracht kon wezen. Een gemeenschappelijk gebed met zoo veel onwilligen kan voor niemand het ware zijn 1 De „wijsheid en voorzichtigheid", waarom gebcdeu wordt, kunnen toch moeilijk bevor derd worden door tweedracht bij het gebed. Over vijf weken zal te Antwerpen een groote vergadering plaats hebben, waartoe zijn genoodigd tie voorzitters van de K. v. K. en de groote industrieelen uit de Rijnstreek. Doel is propaganda te maken voor de haven van Antwerpen, waarbij de koning den ont werper, den lieer DeBary krachtig zal steunen. De Brus8elsche Reforms deelt mede, dat de koningin-regentes Benoit heeft benoemd tot commandeur in de Eikenkroon! Een te Brussel wonend Corsicaan, die uit het land verwijderd werd, slaagde er niet in zijn maitresse, een Parisienne, te bewegen met hem mede te gaan. Beloften noch bedreigingen hielpen, en het dametje ging alleen wonen. Onverwacht kwam hij, ondanks het verbod in België te vertoeven, te Brussc-l terug en bracht daar het meisje een aantal stompen en 7 of 8 dolksteken toe. Te Pirlot bij Hoei heeft men een land bouwersknecht vermoord, en daarna de hoeve in brand gestoken, en dat alles om 6 francs te te kunnen stelen. Hanotaux, die reeds voor een half jaar tot lid der academie werd gekozen, had nog altijd geen tijd voor het schrijven zijner lofrede op Challemel Lacour. Men zegt dat hij zijn jongste zeereis naai en van Rusland aan deze op hem rustende taak heeft gewijd. Bij Irun (Spanje) is een diligence door een trein aangereden. Twee mannen en een vrouw werden gedood, twee andere personen zwaar gekwetst. Het 13e eeuwfeest van de komst van den heiligen Augustinus in Engeland is bij Rams- gate schitterend gevierd, o, a. met een groote processie om het heilige plekje der landing, Naar gemeld wordt, is de Duitsche 'regeering niet ongeneigd om, zoo de noodzake lijkheid blijkt, gelden beschikbaar te stellen voor de noodlijdenden in Silezië. Van verschillende zijden wordt beweerd, dat de jongste spoorwegongelukken in Duitsch- land het gevolg zijn van zuinigheidsmaatregelen, welke leidden tot het gebruik van ongeoefend personeel. Zoo doen alleen te Bingerbruck 15 wagen- poetsers uit zuinigheid dienst als stoker. De machinist van den trein, welke daar een ongeluk kreeg, behoorde in een gansch andere streek, en had de lijn nog nooit bereden, boven dien had hij nog niet eens een stoker, maar slechts een wagenpoetser op de locomotief. Ook in België werd, toen daar veel spoorweg ongelukken voorkwamen, dezelfde grief gehoord. Het is zeker een schaduwzijde van staatsex ploitatie, dat op dergelijke misbruiken geen andere controle bestaat dan van hen, die voor de genomen maatregelen verantwoordelijk zijn. De keizer van Duitsehland wierp bij de laatste manoeuvres, toen hij zich bij den ko ning en de koningin van Italië wilde voegen, het laatste stukje van zijn cigarette in de mod der van den weg. De gelukkige boer, die van de groote menigte liefhebbers er in slaagde zich van het eindje meester te maken, heeft dit kostbare voorwerp voor een ronde som aan een Engelschman kunnen verkoopen. Prins Heinrich XXVI van Reuss is door de hem behandelende geneesheeren voor krank zinnig verklaard. Hij zal onder curateele ge steld worden. Luitenant Von Hahnlie, die bij het wiel- rijden in de buurt van Odde verdronk, is op het garnizoenskerkhof te Berlijn begraven. Het Fransehe toeristenschip Versaillesvan Kroonstadt naar Havre, met passagiers die van de Petcrsburgsche feesten terug kwamen, is in het Noord-Oostsee-kanaal 21 maal aan den grond gevaren en dat met een zeer bekwamen loods aan boord. Op den Pruisisch en postwagen, die ver leden Zondag avond te kwart voor negenen van Zechlan naar Konitz vertrok, is de postil jon vermoord. De weg loopt door een een zame streek en de misdaad moet omstreeks 9Y< «ur gepleegd zijn, Op dat uur namelijk pleegt de postwagen te. Babiion (district Marienwerder) op te houden, maar ditmaal reed de wagen in snelle vaart door en men zag een man zitten naast den postiljon, die scheen te slapen. Hij zal toen wel reeds ver moord of althans bewusteloos gemaakt zijn. Iets verder vond men later zijn geheel bebloed lijk op den weg, terwijl wagen en paard nog verder in eeu bosch werden aangetroffen. De dader is echter blijkbaar bij het plunderen van den postwagen gestoord, want de zak met „geldbrieven" werd niet door hem ontdekt. Te Karlsruhe is de aangekondigde bij eenkomst gehouden van 25 burgemeesters van Duitsche steden, om te bespreken de deelne ming der steden van het Duitsche rijk aan de wereldtentoonstelling te Parijs in 1900. Beslo ten werd dat de inzending niet collectief zal zijn, wijl het reglement der tentoonstelling dat niet toelaat, maar in groepen afgedeeld. De burgemeesters van Hamburg, Breslau, Dresden, München, Straatsburg en Stuttgart werden aangewezen als leden van de commissie van voorbereiding. Te Weenen zijn 5 onderwijzers van open bare scholen ontslagen, wegens het deelnemen aan socialistische verkiezingsagitatie. In Italië schat men den graanoogst op 60 van dien van verleden jaar. Men beweert echter dat dergelijke schattingen in den regel gedaan werden door lieden, die belang hebben bij een stijging der prijzen. In de Italiaansche provincies Bergamo, Brescia en Verona heeft een geweldige hagel- Blag omstreeks 400 vierkante KM. van de beste wijnbergen en te veld staanden oogst vein ield. Volgens de Daily Chronicle heeft de Czaar 52 katholieken priesters, die wegenB ver schillende feiten naar Siberië waren gezonden of gevangen gezet, gratie verleend. De Paus kreeg bericht van dat besluit, dat, naar men verwachtte, in Polen een goeden indruk zou maken. Daartegenover staat dat bjj Ukase is gelast dat de briefwisseling en de boekhouding der plaatselijke credietbanken in Polen voortaan in liet Russisch moeten worden gevoerd, en dat slechts ambtenaren mogen worden aange steld, die het Russisch volkomen machtigz ijn. Op de Russische spoorwegen gaat het blijkbaar gemoedelijk toe. Althans dit valt op te maken uit het volgende i In een wachthuisje aan een der spoorbanen, in het zuidwesten van Rusland, was de vrouw des huizes jarig en er werd druk feest gevierd. Het huisje was rol gasten, ruaar nog niet vol genoeg naar den zin van den baanwachter. De machinist en stoker van den sneltrein waren vroolijke lui en lustten ook wel een glaasje. De gasten vonden het idee uitstekend en onze wachter liep een eind den weg op om knal signalen op de rails te leggen, als bewijs, dat de lijn onveilig was, en toen de trein aankwam snorren, gaf de machinist onmiddellijk tegen- stoom bij het hooren der signalen. De trein staat stil en machinist en stoker worden danig getrakteerd. De reizigers worden ongerust door dit plotselinge oponthoud en vragen, wat er- gebeurd is, maar de trein zet zich weer in be weging; evenwel het slot van 't liedje was, dat de vernuftige seinwachter en het dorstige machine-personeel door de maatschappij on middellijk ontslagen werden. Nog curieuser is een ander verhaal. Het machinepersoneel krijgt twist. Zij besluiten den trein te laten stoppen en den kamp on middellijk te beslechten. Zoo gezegd zoo ge daan en voor het oog der passagiers, takelen de lieeren elkaar met de vuisten flink toe, zoodat het bloed uit beider neuzen vloeit. Bij het onderzoek verklaarden beiden, dat er ge vochten moest worden en dat zij voor de vei ligheid der passagiers den trein een oogenblik hadden stil laten staan. De directie had een andere meening en verwijderde ook die beide heeren uit den dienst. De ex-prinses de Chimay doet nog van zich spreken. Abdoel Hamid, sultan van Turkij e, zou haar oyergroote sommen beloofd hebben, indien zij op het particulier toonecl in Yildiz- Kiosk wil optreden. Sedert eenige dagen is de hitte in Tunis ondragelijk, 47° in de schaduw. Op vele plaatsen ontstaan branden tengevolge der hitte. Op 3 kilometers van Tunis staat thans een heuvel in brand, op korten afstand van het militair hospitaal. De Standard Digger's News deelt mede, dat president Kruger aan het koninklijk geolo gisch museum te Berlijn een zeldzame klomp Transvaalsch goud, ter waarde van ongeveer 300 p. st., ten geschenke heeft gegeven. Omtrent de reeds per telegraaf vermelde spoorwegramp in Colorado wordt nader het volgende gemeld. De ramp had plaats te Newcastle op eene plaats waar eeu scherpe bocht in den weg was. Een reizigerstrein van zes wagens, met twee honderd reizigers, die door een nog niet opge helderd verzuim was doorgereden, in plaats van vijf mijlen voor het. station testoppen,liep voorbjj de bocht in volle vaart op een veetrein. De helft van den reizigerstrein en een deel Van den veetrein werd verbrijzeld. De stoom ketels der beide locomotieven ontploften, en het wagenpuin geraakte in brand. Vele reizigers werden niet bij de botsing gedood, maar zijn verbrand. Het aantal dooden bedraagt 25 het getal gekwetsten is even groot. Te Washington had een monster-meeting heil van de vrouwelijke dekenhij vindt het een bemoedigend teeken, dat men 79 jaar kan schrijven en zijn opgewektheid behouden. (Amh. Crt.) Uit het tentenbivak Houtens meldde men ons Woensdag nog, te laat echter om het in ons nommer van dien dag op te nemen, het volgende Honderden toeschouwers waren Dinsdag naar de Son8che beide getogen, om tegenwoordig te kunnen zijn bij de laatste manoeuvre en de verwachte revue. De gansche divisie was tot eene brigade vereenigd met uitzondering van het bataljon infanterie uit Middelburg, waaraan de taak was opgedragen den gemarkeerden vijand voor te stellen. Om 8 uur vm. werd door dit bataljon het aangewezen terrein be reikt en terstond aangevangen met het inrich ten der verdedigende stelling. Het oprukken vazoo'n groote tegenpartij was prachtig om te zien, jammer dat een paar ongelukken met cavaleriepaardeu op enkele punten het genot temperden. O. a. stortte vlak voor de stelling een wachtmeester met zijn paard zoodanig, dat het dier op den ruiter terecht kwam, daar overheen volde en de arme kevel voor dood bleef liggen. Onmiddelijk schoten eenige militairen toe, om den bewuBteloozen man te helpen, die gelukkig kort daarop bij keiinisfkwam terwijl slechts eene zware schouderkneuzing werd geconstateerd. Het ver gevorderde uur bracht mede, dat de generaal besloot geen revue te houden, doch de manoeuvres te beëindigen met défileeren. Dit was voor de burgers het glanspunt van den dag, en het was werkelijk een mooi gezicht, die groote troepenmacht op de maat der muziek in geregelden gang voorbij den generaal te zien trekken. Bij het beëindigen der oefening werd dooi den leider eene dagorder uitgereikt, waarvan wij den inhoud in ons vorig nommer reeds mededeelden. In opgewekte stemming keerden de troepen naar hunne kantonnementen en bivaks terug, in het vooruitzicht van de terugreis. Het 6e regiment infanterie keerde reeds Dins dag naar het garnizoen terug. Woensdagmiddag is te 'sGravenhage op de gebruikelijke wijze de nieuwbenoemde burgemeester jhr mr B. Pb. de Beaufort geïn stalleerd in een daarvoor bijeengeroepen buitengewone vergadering van den gemeente raad, die door alle leden werd bijgewoond. Ook de publieke tribune was geheel bezet. De le luit. J. J. Verbrugh, werkzaam bij de Kon. Mil. Academie te Breda, is eervol van die detacheering ontheven en weder ingedeeld bij het 2e reg. inf. De le luit. der inf. A. C. Convêe, gedeta cheerd bij het W.-I. leger, keert in het begin van het voigend jaar naar Nederland terug. Te Amsterdam is Woensdagmiddag van de scheepsbouwwerf de BootGroote Wittcn- burgerstraat, firma F. F. Groen, van stapel geloopen het stalen fregatschip Nicoluas Witsen, genaamd naar den scheepsbouwmeester van dien naam 16411717 binnen Amsteldam. Het schip is geheel van Siemens staal gebouwd. Het laadvermogen is ruim 2650 ton. Te Tiel overleed, op negen en zestigja rigen leeftijd, de heer J. van der Yen, emeritus predikant en redacteur van het maandschrift Geloof en Leven. Van 15 September 1897 af zijn de plaats bewijzen tusschen Breda, Dordrecht, Eindhoven, Den Bosch, Middelburg, Osch, Rotterdam, Ylis- singen en Zalt-Bommel eenerzijds, en Keulen, zoomede de zuidelijk van Keulen gelegen sta tions Bonn, Boppard, Coblenz, Godesberg, Kreusnach, Munster a. St., Neuenahr, Kemagen en Rolandseck andererzijds, behalve over de thans bestaande routen, ook geldig over de route Bokstel-Goch-Wezel-Oberhausen. In verband hiermede worden van genoemden datum de bestaande plaatskaarten voor Breda, Eindhoven, Middelburg, Osch, Tilburg en Vlis- singen, zoomede de plaatskaarten enkele reis voor Rotterdam (Beurs en Delftschepoort), ver- vangeu door couponboekjes, facultatief geldig over de verschillende routeu, terwijl de voor Den Bosch, Dordrecht en Rotterdam reeds be staande couponboekjes door nieuwe worden vervangen. De bestaande prijzen zullen ge handhaafd blijven. Zijn vrouw antwoordde niet dadelijk, maar haar gelaat betrok. Eindelijk zei zij„Ik zal het akelig eenzaam hebben. Ilc geloof dat ik bij tante Sara ga logeeren." „Neen, neen, verlaat uw huis niet, vraag haar ten etenmaar Mary heeft beloofd voor n te zullen zorgen. En Celia, gij moet eens opletten hoe zacht die spreekt. Weet ge wel dat ik u bij Bamborough aan het andere einde van de zaal hoorde; ik kon zoowaar ieder woord verstaan. Gij moet u niet zoo over ieder onderwerp opwinden." „Heb ik zoo hard gesproken?" riep zij verschrikt uit, „dat wist ik volstrekt niet." „Dat is het juist. Het eenige wat ik van u verg, iste denken eer gij spreekt." „Ik weet wel dat ik dat moetmaar het is zoo moeilijk om te wachten en na te denken als de woorden zoo van zelf over uwe lippen vloeien". „Ik heb nooit in dat moeilijke geval ver keerd. Uw stem is welluidend genoeg, als zij maar een paar tonen lager was". Celia zweeg en haar voorhoofd kreeg een rimpel, als verdiepte zij zich in gepeins. „Volg mijn raad, kweek de kennis van Lady Mary aan, die is een drommels knappe vrouw en geneigd om uw vriendin te worden. Gij kunt geen beter model hebben. Zij is een hartelijke, lieve vrouw ook. Damer's bezitting was erg belast toen hij haar vroeg en mijn tante, haar moeder, wilde eerst niet van dat huwelijk weten, daar haar dochter een veel betere partij kon doen. Toen kreeg Darner, die een groot paardrijder en jager was, een ongeluk hij werd bijna geheel verpletterd, en Lady Mary drong er op aan hem te trou wen, zoodra hij in staat was, om in een zieken stoel te zitten. Gedurende drie jaar was zij geheel ziekenverpleegster, en bracht hem tot het leven terug, ja zelfs tot gezondheid, en het landgoed verzorgde zij bijna even goed als detï'eigenaar." „Dat was ware liefde", zei Celia. „Ik beken dat ik Lady Mary de gelegenheid benijd, die zij heeft gehad om het goud, dat in haar zit, aan het licht te brengen." „Er zijn er niet velen zoo." „Ik geloof dat ik heel veel zou kunnen doen voor iemand, dien ik lie had", zei zjjn vrouw op zachten toon; maar Rivers scheen het niet te hooren. „Ik heb hoofdpijn", zei ze daarop „en zou het liefst naar bed gaan." „Het rijtuig is voor", zei de knecht, de deur openende. „Doet het er heel veel toe, of wij naar die partij gaan, Derk „Neen, ik denk niet dat men ons zal mis sen, en ik verfoei dat noodelooze gedrang. Is uw hoofdpijn heel erg, vrouwtje of" voegde hij er bij toen zij opstond en naar de deur ging, „zijn het maar kuurtjes „Kunt ge dat denken?" riep zij uit eu verliet haastig de kamer. Zoodra zij zich ont kleed had en de kamenier weg was, viel zij in een armstoel, ten prooi aan allerlei neerslach tige, sombere gedachten. Haar hart was ver vuld met angst, smart en schaamte. Lady Mary was inderdaad eeu erge mededingster, te meer omdat de verhouding tusschen haai en Derk zoo volkomen onschuldig was. Liefde vergaat zeker eenmaal, maar vriendschap wordt sterker met de jaren. Hoe diep gevoelde zij haar minderheid bij die welopgevoede, edelgeziude nicht van haai man Zij was een goede, vrouw, daaraan twij felde Celia geen oogenblik. Maar owat zou zij er niet voor geven, om haar plaats in Derks achting in te nemen. Zou zij dat ooit berei ken Haar hart zei neen. Zij was verkeerd begonnen. Zij had zijn achting moeten ver werven, eer zij zijn vrouw werd. Zij had den vurigen hartstocht, al wat hij haar had aan te bieden, moeten afwijzen, eer zij zich aan hem gaf. „Maar dat wist ik niet. Hoe kon ik dat weten", zuchtte zij. „Zelfs nu voel ik dat ik even liefhebbend, even zelfopofferend zou kun nen zijn als Lady Mary, maar ik heb niet hare beschaafde manieren, ik sta niet zoo hoog als zij. Zij is tien of twaalf jaar ouder dan ik, hoe kan ik in eens zooveel zelf beheersehing krijgen als zij Eu terwijl ik dat leer, zal Derk mij zwak, verwaand, beuzelachtig en burgerlijk vinden. Als hij dit eenmaal vindt, kan geen zedelijke kracht of verstandelijke ontwikkeling mij weer in zijn schatting doen rijzen. Weer doen rijzen Heeft hij mij dan ooit hoog ge schat? Wat moet ik toch doen? Ik verfoei Lady Mary, al is zij nog zoo lief en goed." Zij schreide krampachtig doch eensklaps droogde zij hare tranen af, „Ik kan op die manier niet leven. Ik zal gek worden of sterven. Ik zal trachten te zijn wat hij bewondert, of het opgeven en alles in een roes vergeten. ODerkals gij mij slechts bemindet zooals ik u beminMaar dat kunt gij nietEn tocli verdien ik het, dat weet ik. Hij mag niets weten van deze wan hopige bui; want hij dacht dat het „kuren" warenZij ging naar bed en dacht lang wakker te zullen liggen, doch ongewoon als zij was aan verdriet, had deze eerste aanval haar zóo uitgeput, dat zij weldra insliep. Haar slaap was echter niet verkwikkend en dus zag zij den volgenden morgen aan het ontbijt bleek en had gezwollen oogen. Rivers zat verdiept in de verslagen der laatste wedrennen, toen zij in de kamer kwam en zei haar terloops „goeden morgen", doch toen hij zijn courant neerlei riep hij uit„Kindliefwat ziet gij er naar uit 1 Nog erge hoofdpijn „Neen, het is beter, dank u. Ik heb echter slecht geslapen en naar gedroomd." „Waarvan „O, voornamelijk van u. Ik droomde dat gij het buiten, dat gij gaat zien, gehuurd hadt, zonder mij te raadplegen; en toen ik er met u heenging, was het er zoo akelig, eenzaam en somber en mijn kamer was een kerker. Gij waart juist bezig mij op te sluiten, toen ik wakker werd." „Gij moest u schamen om zoo leelijkvan mij te droomen", zei Rivers lachend. „Denkt gij dat ik je zou kunnen vcroordeelen om op zoo'n plaats te wonen „Neen, dat geloof ik niet." „Het zou er slecht voor mij uitzien, als ik het beproefde. Geef mij nog een kopje thee. Oik vergat u nog te zeggen dat Rivers-- dale van middag komt ontbijten. Ga een beetje rijden in het park of waar gij wilt, de lucht zal u goed doen, gij ziet er zoo betrokken uit. Gij tobt toch niet over dwaasheden Zeg „Oneen, ik vind het heel prettig dat Lord Riversdale komt. Hij is zoo onder houdend." „Het is een goede vent. Ik ga van morgen vroeg naar de stad; ik moet Dacre spreken eer ik wegga. O jawat doet gij van middag „Ik heb allerlei visites te maken en dan zal ik bij tante Sara gaan eten." „Ik had liever dat gij bij mijn nicht at, maar dat doet er niet toega er morgen heen en dan daarna naar het bal van Lady Sherrand, Knies in alle geval niet." (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1897 | | pagina 2