BUITENLAND. FEUILLETON. ZIJN RIJKE VROUW. Verschillende Berichten. LAATSTE BERICHTEN, Marktprijzen van Tarwe en Meel. Bij de Dinsdag te Terne uze 11 gehou den stemming voor een lid van den gemeente raad (vacature wijlen A. H. Don ze) werd ge kozen de heer D. J. Dees, anti-revolutionnair, met 419 van de 826 geldige stemmen. Do hoeren Jan de Feijter Jacz. (lib.) verkreeg er 321, eu 6. A. Standaert (r.-k.) 86 De meerderheid van den raad is thans ver plaatst. 279 kiezers kwamen niet op. Naar men ons uit Zeeuwsch-Vlaan- deren schrijft, hebben zich natuurlijk zeer vele liefhebbers voorgedaan als opvolger van den onlangs overleden beer De Lille in diens uitgebreid rentmeesterschap. Reeds is bekend, dat het beheer over de meest Zeeuwsche goederen der buitenlandsche grondbezittere niet meer in handen van één persoon zijn zal en dat onder de begunstigde administrateurs ecu paar bekende zaakwaar nemers dezer grensstreek voorkomen. FLORALIA Wij hebben heden ochtend en middag even een bezoek gebracht aan het Schuttershof a 1- hier, waar de resultaten van de bloemenkweek door den arbeidenden stand heden en morgen ten toon gesteld zijn. De mooie voorzomer heeft de stekjes veel goed gedaan, zooveel dat de minder gunstige weersgesteldheid van de laatste weken, die anders zeker haar invloed had doen gelden, bijna geen kwaad gedaan heeft. Over het algemeen maken de geëxposeerde planten een uitstekenden indruken verbazen moet men zich zelfs de vakmannen doen dit dat met de geringe hulpmiddelen, waar over de meeste kweekers kunnen beschikken, zooveel moois is verkregen. De bekroonde verzamelingen, het uensjevan de zalm natuurlijk, geven blijk van een onuit puttelijk geduld,een meer dan gewone zorgen ook van vooruitgang in de kennis van kweeken, Daarvan leggen ook getuigenis af de enkele planten, waaronder prachtexemplaren voor komen. 0. a. zagen wij, om Blechts enkelen te noemen, mooi gevulde geraniumsvol bloe men en knoppen staande fuchsia's, prachtige knolbegonia's, waarvan de kleurige bloemen zoo schoon harmonieeren met de donker groene bladeren, fraai geschakeerde coleus en goed geslaagde heUotropktms. In 't kortde verzameling, hoezeer iets kleiner dan het vorig jaar, is zeer bezienswaard. Aardig is het dat al de 68 aanvragers, die reeds vroeger meer dan eenmaal bekroond werden, de ontvangen bloemen inleverden, ter wijl in het geheel 336 personen planten inzonden en slechts 26 achterbleven. Door de jury, bestaande uit de heeren E. Blaas Az., D. Hildernisse, D. L. Broeder, J. P. BoudewijnBe en N. J. van Heijl, zijn na ver gelijking van het ingezondeue de volgende bekroningen toegekend Aan inzenders, die niet of slechts eenmaal bekroond zijn geworden Verzamelingen van 5 tot 8 plan ten:- J. G, Gruson Jr le prijs f 7, C. van der Weel 2e f 5, L. de Steur 3e 4 en M. P. van der Weel 4e 3. Verzamelingen van 4 planten: C. Petiet le prijs 6, A. F. H. Kraak f5, P* van Wezel 3e f 4.50, C. Holfchoijzen 4e 4 en L. C. Gernler 6e f 3. Premiën, bestaande uit voorwerpen van huiselijk gebruik, voor verzamelingen van 5 tot 8 planten: Maria M, Matthijssen le premie: S. Bareutsen —Barentsen 2e; S. L. de Lange 3e; S. J. du Bois 4e; Andr. Andriessen 5e en Francina Barentse 6e. Voor verzamelingen vau éplanten werden premiëu toegekend aan: Ga P. Gernler, P» Krijger en N. Bugs, ieder een le; J. N. Holthuijsen, Jobs, van Es en P. Sanders ieder een 2e; Maria Buijs, Joh. van Oorschot en L. Goedhart ieder een 3e; J. J. Krijger, A. de Graaf, S. J. Seijmoer ieder een 4eM. J. Hendrikse, H. J. de Jong en J. de Graaf ieder een 5e; M. C. Franse, D. J. de Graaf en J. Midavaine ieder een GeC. A. van der Weel, S. Faasse en J. C. (le Graaf ieder een 7e; J. BottingBaljeu, W. J. Eutink- Geldof en J. J. Schuilwerve—De Bruijn ieder een 8e; G. J. Entink, N. Baljeu en A. J.Blaus- jaar ieder een 9e; J. J. Bos, vr. Faassen en Dientje van Es ieder een 10eJ. H. W. Akker- mans, Saartje de Steur en vr. Jongepier ieder een lie en C. Roeting, Christ. Kraak en Cath, Bastiaanse ieder een 12e. Voor afzonderlijke planten werden eveneens premiën toegekend, bestaande uit voorwerpen ten gebruike in de huiskamer; en wel aan M. Adriaanse-Linde voor Coleas variabilisM. P. de Backer en vrouw Vau Loo voor Tradescantia multicolor; vrouw Verhoef voor Tkujibergia a latavrouw De Groot voor holepus pygmaea G. A. de Keljzer voor Mesembryanthenium cordi- folium variegatmnJ. M. Lacor voor Lantma hybrida (in soorten); Piet» Bastiaanse voor Helio- tropium peruoianum; vrouw de Voogd voor Pelar gonium zonale (in soorten)vrouw Leerdam voor Fuchsia's (in soorten)vrouw Steur voor Begonia semperflorens (rood bloemig)vrouw Bastiaai Krijger en Thomas Petiet voor Begonia s perfiorens (wit bloemig)vrouw Lacor-Stevens voor Ageratum (blauw)C. J. Casteleijn voor Ageratum (wit)J. P. Alewijuse voor Lobelia Erinus; P. A. Wondergem voor Cuphea plati- centra en C. J. Jacobsen eu vrouw Franse— Tatenhove voor Knol Begonia's (in soorten). Aan inzenders die meer dan eens bekroond zijn Verzamelingen van 5 tot 8 plan ten: J. Andriessen le prijs f 8vrouw Au driessenMarijs 2e prijs f 7 vrouw Kraak 3e prijs f 6vrouw Gruson 4e prijs f 5. Verzamelingen van 4 planten: vrouw Van Wezel le prijs 6vrouw Krij gerKoster 2e prijs f 5Meiutje Van Wezel 3e prijs f 4, en P. Gernler—Marijs 4c prijs f 3. Premiën voor verzamelingen van 5 tot 8 planten: vrouw Casteleijn—Gru son le; P. H. Bostelaar 2e; Joh. van Wezel 3eW. P. Gruson 4e Corn. Casteleijn 5e en M. Schuilwerve Ge. Premiën voor verzamelingen van 4 planten: J. de Voogd en M. R. Boste laar ieder een le: J. Kraak en Moens—Mat thijssen ieder een 2e; J. W. J. Snijders en Maria Krijger ieder een 3eLourina Joziasse en Cath» Kraak ieder een 4e; vrouw Boste laar on H. J. Kraak ieder een 5e. Voor inzendingen van planten, aange vraagd in 1896 werden bekroondvrouw Gruson—Casteleijn met een le en M. R. Bos telaar met een 2e premie. J Niettegenstaande bet prachtige weder was het bezoek heden middag niet zoo druk als gewoonlijkvermoedelijk deed de te verwachten aankomst van de militairen uit het kamp daarop zijn invloed gelden. Uit het Engelsch. VA» Mrs ALEXANDER. HOOFDSTUK III. Hier vroeg Majoor Harford van den ande ren kant van de tafel aan den gastheer: „Is het waar dat gij jachtterrein zoekt in een mooie Btreek, Rivers." „Ja; wij willen een buitenverblijf voor het najaar en den winter hebben kimt gij ons iets aan de hand doen; „Neenmaar Dacre weet iets." Dacre was een jonge luitenant van de dra gonders, een vriend der familie Rivers, die naast den majoor zat. •—„Waar ligt het ergens, Dacre?" vroegRivers. „Ongeveer zes mijlen ten noorden van Al- lerton, in Yorkshire, in een wildrijke streek, vlak b|j de heide. Het heet Bothwell Place Onze Koninginnen zullen half October te Arnhem deelnemen aan een diner, haar aan te bieden door de Provinciale Staten van Gel derland. De vorstelijke familie Von Wied komt eerst Donderdagavond in de residentie. De vorige week gaf mr E. Fokker, afge vaardigde voor Alkmaar, den kiezers een paar dagen de gelegenheid om hem te spreken. Van die gelegenheid werd nog al gebruik gemaakt. Jaap Edon was Zondag door eene keel ontsteking verhinderd deel te nemen aan den beslissingsstrijd voor den grooten prijs .te Weenen. Protin won den prijs. Te Rotterdam ging Zaterdagavond een wielrijder zonder licht uit toeren. Hij had het ongeluk een politieagent aan te rijden en was er natuurlijk gloeiend bij. Door een bakker in do .Quelliuusstraat te Amsterdam is aangifte gedaan^ dat Maandag middag een knecht met zijn zoontje was uit gegaan, om met hem een kar brood te bezorgen en het verschuldigde daarvoor in ontvangst te nemen. Op weg naar huis plaatste de knecht den 12-jarigen knaap op de kar, en reed kar en knaap pardoes in do Oyertoomsche Vaart, waarna hij zich met het geld van zijn baas, ongeveer f 36, uit de voeten maakte. De knaap werd gered. De man wordt gezocht. Maandag avond is een tram van de West- landsche stoomtramwegmaatschappij, die te Poelwijk tot vertrek gereed stond, terwijl de machinist zich even van de machiue verwijderd liad, er van door gegaan. Do tram, bestaande uit een locomotief en een paar rijtuigen, reed onverstoord tot dicht bij de Loosauinsche brug te 's-Gravenhage, waar ze door een paar politie agenten werd tot staan gebracht. Ongelukken kwamen niet voor. Eenige dagen geleden hebben wij gemeld, dat de zoon van den vroegeren postdirecteur te Ymuiden in hechtenis genomen was, onder verdenking van in 1895 ten nadeele van zijn vader diefstal gepleegd te hebben, en dat wel op grond van verklaringen van een juffer, met welke die zoon vroeger in betrekking stond. Thans schijnt dat die juffer haar vroegeren minnaar uit wraakzucht valsclielijk betieht heeft; de bedoelde heer M. toch is, na eenige dagen in de gevangenis doorgebracht te hebben, Dins dag weder in vrijheid gesteld. Te Laren is een werkman, bij het ran geeren aan de remise van de Gooische stoom tram, onder een der wagens geraakt en, daar de wielen hem over de borst gingen, onmid dellijk overleden. De man, een weduwnaar over vier kinderen, zou binnen kort een huwe lijk aangaan. Veertien dagen geleden is op dezelfde lijn en op dezelfde wijze een jongen tusschen ue wagens bekneld geraakthij is thans nog niet hersteld. De valsehe naam, waaronder H. de Jong in Arnhem optrad, was Fiels. heeft een mooi, oud huis, uitstekende stallen en tuinen en het behoort aan een zwager van mij, die naar het vasteland moet." - „Yorkshireherhaalde tante Sara, „dat is eenwig ver weg. Dan zou niemand Celia meer zien. Waarom zoudt gij geen goed huis in de stad nemen, waar gij terug kunt komen na uw verbanning naar de plattelandskwar tieren." „Mij dunkt," zei Lady Yoddrell, „dat het beste wat gij doen kunt is, mijn huis, Mount Maurice in Hertfordshire,'te nemen. Daar is een mooie jacht bij en gij kunt er bij huren zooveel gij wilthet ligt zeven kwartier van Kings's Cross, en ik heb er niet tegen om den winter in het Zuiden van frankrijk door te brengen. Ik zal van mijne vrienden geen hoogen huurprijs nemen; want de plaats heeft natuurlijk aan-- gename herinneringen voor u en voor mevrouw Rivers." Mevrouw Yoddrell was een bedaarde weduwe, een slimme vrouw, die al haar kinderen goed geplaatst had en nu plannen beraamde alleen voor het pleizier van het beramen.- In- den Hij deed met zijn meisje uitstapjes in den omtrek van Arnhem, waar zij huizen gingen kij ken, omdat dé heer De Jong een woning wilde koopen; te Yelp moet hij in onderhandeling zijn geweest over den koop van een huis van f 7000 a' f 8000. Bij gelegenheid dat zij te Velp waren, bood De Jong zijne aanstaande een glas bier aan, dat niet heel lekker scheen te zijn. Althans er werd voor een tweede glas bedankt. Toch wist De J. de juffrouw nog een tweedë glas tegen heug en meug bp te dringen. Dit smaakte zoo ellendig, dat zij, op zijn raad, maar toegaf en een grogje na dronk. Van kwaad werd het ergerde juffrouw moest zich verwijderen en werd erg onpasselijk. Men begrijpt, nat zij thans het hare er- van denkt. Rare jufvrouwen toch bok die met wild vreemde heeren uitgaan Uit Veniö wöidt. aan de L. K. gemeld, dat in het bekende veesmokkelproces, waarin tul van personen uit de omliggende Duitsche plaatsen betrokken zijn, de hoofdgetuige eu verklikker', zekere G., die ook gevangen zat, den dans is ontsprongen. Ter Verkrijging van nadere aanwijzingen in loco had men hem on der de hoede van den Ober-controleur langs de grenzen medegenomen. G. maakte van deze gelegenheid gebruik om te ontsnappen en wist het Nederlandsche grondgebied te bereiken. Men deukt dat door deze ontsnapping het ge- hëele proces wel in duigen zal vallen, Te Zoeterwoudc is eon anderhalfjarig knaapje, terwijl de ouders afwezig waren, te water geraakt en verdronken. Te Drunen werd een 28jarigc- vronw door de. van 's-Bosch komende stoomtram gegrepen en onmiddellijk gedood.' - Te Wohlenüoipkwam Zaterdag een 10-jarig knaapje te dicht bij een dorschmachinewerd daardoor gegrepen met het gevolg dat zijn linkerbeen verbrijzeld werd. Na eerst daar ver bonden te zijn, werd hij naar het academisch ziekenhuis gebracht, maar is spoedig daarna overleden. BRAND TE ARNHEM. De gebouwen van de tentoonstelling waren voor f 107.275 verzekerd, waarvan op het ver brande hoofdgebouw f 82.000 liep. Aan goe deren was, voor zoover thans bekend is, voor f 138.000 verzekerd. Het uitvoerend comité der tentoonstelling heeft besloten de tentoonstelling en overige feestelijkheden op te heffenook de aangekon digde feestelijkheden in het feestgebouw gaan niet door. Door de marechaussees zijn Dinsdag drie personen gearresteerd, die Zondagnacht van de algemeene verwarring hadden gebruik ge maakt om eenige muziekinstrumenten van de Arnhemsehe Orkestvereeniging mede te nemen. De instrumenten zijn in beslag genomen en de brutale dieven blijven achter-slot. Door' de justitie zijn verschuilende personen gedagvaard tot het géven van inlichtingen het bericht omtrent de arrestatie van den directeur van. liet panopticum wordt tegenge sproken. In de haven van- Antwerpen heeft de Zweedache bark Kotka een ander schip aange varen en zoo zwaar beschadigd, dat het op den oever moest worden gezet. De Kotka zelf moest in het dok worden opgenomen. Te Brussel leed een dame aan een kan-, kerachtig gezwel. Haar man, die den dokter bij de operatief bijstond, schijnt een wondje te hébben gehad,.dat met bloed in aanraking kwam, hij kréég bloéd vergiftiging, en stierf bijna gelijk met zijn vrouw. Spoedig bleek dat ook ae geneesheer besmet was en. geopereerd moest 'worden. _Een - jcijgdig Fransch componist, Alix Fournier, fs -na een vreeselijk en langdurig .lijden overiedèn. ■- -■*• De kqmer van in besehuldiging stolling te-.-Parijs beeft in de Panamazaak uitspraak gedaan, .maar dé strengste last was gegeven om alles .geheim te hóuden. Men weet echter mede te deeleti, dat niemand van de verdach ten buiten vervolging is gesteld. De manöeuvres in het noorden van Frank rijk zijn geëindigd met een groote revue, bij gewoond door. Faure en den koning van Siam. Tijdens-de revue schonk Faure de zilveren medaille aan twee gendarmes, die eenige oogen- blikben vroeger een soldaat het leven hadden gered. Te Parijs heeft men de laatste weken last van twee personen, die zich valsehe quali- teiten aanmatigen, natuurlijk niet met de beste bedoelingen. Zoo pleegde een kapitein ter zee allerlei oplichterijen, maar het was onmogelijk den man te vinden. Eindelijk kwam de ad miraal, directeur van het personeel, die in poli tiek liep, zijn pseudo-wapenbroeder tegenbe kend met alle kapiteins ter zee, hield hij den hem vreemden officier aan en vroeg deze hoe hij heette, kapitein Auvest, was het antwoord, maar de admiraal kende Auvest. persoonlijk, en wist bovendien dat deze mijlen ver zat. Ilij begreep dus een bedrieger voor zich te hebben, en trachtte hem aan te hóuden, maar vergeefs. Later heeft de politie hem toch Een andere oplichter, die pasuit de gevan genis was ontslagen, waar hij had gezeten we gens het zich aanmatigen van een valschen titel van advocaat, en het afzetten van zijn clieaten, werkte nu als inspecteur van de veiligheidspolitie enwist onder dezen titel verschillende personen op te lichten. Ook deze inau maakt- voor de tweede maal kennis met de gevangenis. het maken van één spaarpotje. „Het zou zoo aardig voor mevrouw Rivers zijn om boodschappen te kunnen gaan doen in de stad en gij kunt uw visch altijd aan het station koopen. Visch is altijd moei lijk te krijgen buiten. Eu dan kan mevrouw Twiss van Zaterdag tot Maandag bij u komen, dat zou eene aangename, gezonde afwisseling voor haar zijn." Rivers ving een blik van Preston op en er kwam even een glimlach op zijn gelaat, die de aandacht zijner vrouw niet ontging. Daarop beval Riversdale zijn neef aan, de buurt van B. te probeeren hun graaf- schapsstad, toen Celia haar tante aankeek, en de ^ames opstonden. Tante Sara., en mevrouw Yoddrell- waren spoedig in een druk gesprek gewikkeldwant ofschoon zij in- uiterlijke omstandigheden veel verschilden, hadden zij toch zeer veel punten •an overeenkomst. •w „Ik heb zoo prettig met den heer Damer, gepraat", zei Celia, :een stoel, schuivende die van Lady,Msiy en juffrouw Wilmot; „of hitsten tjjd wijdde tjj al hare krachten aan jliw ik heh naar hem geluisterd; want ik. De bisschop van Mainz verbood aan de geestelijken in zijne diocese het wielrijden. Te Looz (Frankrijk) is een 26jarig man geguillotineerd, daar hij in de gevangenis aldaar een medegevangene had doodgeslagen. Met ijzige onverschilligheid betrad hij het schavot. - Zware overstroomingen richten in Spanje veel schade aan en belemmeren het spoorweg verkeer. Bij Madrid ontspoorde dientengevolge een veetrein, waardoor vele koeien en schapen werden gedood. Het Spaansche blad El Pueblo deelt mede, dat in Spanje op vele plaatsen gevallen van melaatschheid voorkomen; in enkele dorpen zijn wel 10 of 12 besmette familiën, en er bestaat slechts een Leprozenhuis. De Duitsche hoogleeraar Buumgartcn, heeft terechtgestaan wegens het houden van een verboden geldinzameling het verspreiden van een vlugschrift, ten gunste van de Hambur ger havenarbeiders. De man is vrijgesproken. Bij de fusillade te Hazleton moeten ver scheidene Hongaren zijn gedood. Yandaar de vrees voor internationale verwikkelingen. Deze zullen natuurlijk eindigen met de uitbetaling van een goede som. De begrafenis der slachtoffers had onder grooten toeloop plaats. Er waren 2500 soldaten op de been, zoodat alles rustig afliep. Door de Russische regeering is bij den Raad van State een wetsontwerp ingediend, strekkende om iu Siberië het hoofdgeld te ver vangen door een grondbelasting. Men zegt dat Edison zeer lijdend is, dat liij zijn haren geheel, zijn gezicht gedeeltelijk heeft verloren en dat hij bovendien een zenuw aandoening heeft aan de handen. Alles tenge volge van de X-stralen. Een orkaan in Texas, vooral te Port. Arthur en Sabine Pass, heeft reusachtige schade aange richt en 30 personen doen omkomen. Tevens steeg het water snel, waardoor 8 anderen ver dronken. Aan de Loskade alhier is heden namiddag aangekomen Hr Ms kanonneerboot Bever. 't Was heden middag een drukte van belang in den omtrek van het station alhier. Reeds lang voor dat de tijd van aankomst daar was van den extra-trein, die de te Mid delburg in garnizoen behoorende militairen, na hunne korte afwezigheid ter deelneming aan de manoeuvres in Noord-Brabant, zou te rug voeren, verzamelde zich op het stations terrein, op de Kanaalbrug, aan beide zijden van de Stationsstraat, op en nabij de Konings- brug .en Kaden een overtalrijke menigte. Dat publiek was zeer gemengdhet bestond uit jongen en ouden van beiderlei geslacht, hoewel de schoone sekse zeker onbedingd de meerderheid uitmaakte en de jeugd, zoowel in jurk als in broek en buis, ruim vertegenwoor digd was. Veelal waren 't de vrouwen en dé bemindenvan. de terugkeerenden, vrienden en kennissen, maar ook het aantal nieuwsgierigen was aanmerkelijk. Ja, ,men moge beweren wat men wil, in elk garnizoen, maar. te Middelburg wel in 't bijzon der, .staan, de militairen in een goed blaadje. Het was een aardig gezicht dat gewoel en gekrioel van dié vele honderden, waaronder een opgewèkte, prettige stemming duidelijk in 't oog viel. Op het perron, waar de sebuttcrij-muziek zich opgesteld had, om de terugkeerende militairen met een welkomstgroet te verrassen, en waar ook de commandant met het meer- éndeel der officieren dier schutterij aanwe zig was, beVondeu zich eveneens een aantal belangstellenden, die, toen de trein, door een vroolijken marsch begroet, het station bin nenreed, den erin gezetenen het welkom toewuifden eu toeriepen, wat natuurlijk niet onbeantwoord bleef. Weldra werd uitstappen geblazen en in een oogwenk waren de wagens door de militairen ontruimd en stelden dezen zich op het perron op om van daar naar het stationsplein marcheeren. De troep, zoowel officieren als manschappen, zag er goed uit en de stemming van allen was allerprettigst. Men kon het hun aanzien dat zij dagenlang in de buitenlucht hadden vertoefd; zij waren gebruind en hun uitzicht, wat de kleedij betrof, was zeker niet geschikt om parade te maken, maar dit alles gaf meer een krijgshaftig voorkomen aan het geheel. Nadat, tusschen de commandanten der schut terij en van het garnizoen eenige welwillende woorden waren gewisseld, stelde de troep zich, voorafgegaan door het muziekkorps, in bewe ging om langs een haag van menschen, onder het spelen van vroolijke marsehen, naar de kazerne te trekken. Te Vlissingen werd bij aankomst van den extra-trein de troep eveneens door eene kan ook wel luisteren, Lady Mary, al zegt Derk het tegendeel. Hij heeft mij verteld van Damer Hof en vele huizen uit den tijd van Elisabeth. Ik ken zoo weinig van Engeland en zou het gaarne langzaam doorreizen met een gids, als de heer Damer." ,Ja, hij is nog al goed thuis in de ge schiedenis der architectuur. Gij weet, dat hij eenige jaren bijna altijd thuis moest zitten en dus hebben wij veel meer gelezen dan anders het geval zou geweest zijn. Ik hoop dat gij uwe studies onder de leiding van mijn man zult aanvangen, zoodra wij weer buiten zijn!" ,0heel gaarne. Ik verheug mij er zoo op u te bezoeken." „Onze pastorie is ouderwetsch en mooi, doch niet antiek", viel juffrouw Wilmot in; ik hoop het genoegen te hebben haar u te wijzen. Lord Riversdale zei, dat hjj u in Juni ver. wachtteik ben echter geen onpartijdige be oordeelaarster, daar ik dat oude plekje zoo bij zónder lief heb." De heeren kwamen binnen en de jonge Dacre zocht een plaatsje naast de gastvrouw, die hij vurig bewonderde. talrijke menigte, waaronder een deputatie uit het officierskorps der dd. schutterij, verwelkomd. Door den leider der manoeuvres op de Son- sche heide, waaraan die garnizoenen deelnamen, werd Dinsdag de volgende Dagorder uitge vaardigd „De veldoefeningen der 3e divisie infanterie zijn geëindigd. Het nuttige en leerrijke dezc-r oefeningen voor een ieder behoeft geen betoog. Mogen ook zij wederom hebben bijgedragen tot verhooging der manoeuvreervaardigheid en slagvaardigheid der troepen, die eraan hebben deelgenomen. Dat men ons gereed vinde, wanneer het werkelijk geldt het zwaard te trekken tot ver dediging van Vaderland en Koningin. Leve de Koningin Sonsche heide, 14 September 1897. De Gencraal-Majoor, H. J. G. BENSCHOP." Westkapelle. Bij het kustlicht .ijzerentoren is tot hulplichtwachter aangesteld K. Lievense, dijkwerker alhier. Madrid. De regeering beval 6000 man te mobiliBeeren en voor korten tijd naar Cuba te zenden. Simla. De versterking in het Samanage- bergte, door de opstandelingen veroverd, is hernomen en twee andere forten zijn ontzet door de Engelsehe artillerie. Woensdag IS September. Wereldmarkt. (Particulier bericht.) P a r ij a. M e e 1 50 hooger. Antwerpen. Tarwe jitoS I-New-.Tork jbooger. Rotterdam. Telegram van den make laar H. van Randwijk). De stemming was heden vast maar stil; de handel was langzaam tot weinig veranderde prijzen. Gerst was hooger, maïs flauw en meel traag. Dinsdag 14 September. Antwerpen. Tarwe flauw. Amerikaan- sche fr. 21 f; Donan fr. 22J. P a r ij s. Tarwe prijshoudendloop. md. fr. 29.15. B e r 1 ij n. De belangrijke daling in Noord- Amerika heeft tengevolge gehad, dat tarwe en rogge alhier aanvankelijk nog iets lager dan Maandag werden afgegeven, doch toen er eenige vraag kwam, trokken houders zich weder terug en bij beperkten omzet sloten "beide artikelen nog iets hooger dan Maandag. Pest. Tarwe stil en onveranderd fl. 11.87; vorigen dag fl. 11.90. N e w - Y 0 r k dis. 101 f vorigen dag 100$. Chicago 94f; 94£. Verkoopingen en Verpachtingen in Zeeland. Datum. P aata. Voorwerpea. Informatiëa 16 Sept. H ddeiburg, Ladders eni-, De Tos. li a Veere, Hqisraad, Voa. 22 Vlissingen, Huizen, Maret Tak. 23 Middelburg, Kalvers enz., De Vos. 29 Middelburg Inboedel, Rosier 30 Middelburg, Huizen, Verbuist. 1 Oc'. Middelburg, Hout, Tak. Verzending en laatste buslichting der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. (Alles plaatselijke tijd.) Oost-Iïidië. Amsterdam (Nederl.). 17 Sept. 6.30 :s avonds. Brindisi (Eng. dienst) 17 Sept. 1.05's nam. Napels (Duitsche dst.)20 Sept. 1.05's nam. Marseille (Lloyd) 21 Sept. 6.30 's avonds. Rotterdam (Lloyd) 24 Sept. 6.30 's avonds. Brindisi (Eng. dienst). 24 Sept. 1.05 's nam. Marseille (Fr. dienst). 25Sept.5.20'smorgens Genua (Nederl.). 28 Sept. 6.30 's avonds. Algemeen Overzicht. De bekende zegepraal van het socialisme op het congres der Trade Unions, is een feit dat de aandacht verdient, zoowel om de be- teekenis, als om de merkwaardige ontwikkeling van dezen ombeer. „Houdt gij van het buitenleven, mevrouw Rivers „Dat geloof ik welik houd veel yan buiten te zijn, maar ik heb er nooit gewoond." „Gaat gij gaarne ter jacht „Ik kan ter nauwernood paardrijden en ik vrees dat kaptein Rivers niet veel hoop koestert om een goede rijdster van mij te maken. Ik zal het niet verder brengen dan draven langs den weg." „Het is heerlijk om een dame te ont moeten, die u niet overstelpt met jachttermen en evenveel als gij zelf weet van alle moge lijke paardenonderwerpen." „Ik beken dat ik mjjn minderheid diep „Gaat gij morgen naar het hal van Lady Filmer „Ja." „Wilt gg mij dan de eerste wals schenken „De eerste niet, mijnheer Dacrewant ij gaan uit eten en dus weet ik niét hoe laat wij komen zullen." (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1897 | | pagina 2