LAATSTE BERICHTEN. pletterij en ijzergieterij De Prins van Oranje is niet geheel juist gebleken. Wel heeft eene bespreking tusschen eenige werklieden dier in richting en den heer Tan Marken plaats gehad, maar dat door dezen industrieel onderhande lingen aangeknoopt en pogingen aangewend zijn om de voortzetting der zaken van de ijzergieterij door de bekwaamste werklieden mogelijk te maken, ia bezijden de waarheid en er is geen sprake van, dat de bestuurszetel naar Delft zou verlegd worden. Evenals zoóvelen -reeds in menige aange legenheid, hébben enkele werklieden van De Prim vdn Oranje aan den heer Van Marken om voorlichting'gevraagd in zake de voortzet ting bij. eventueele sluiting dér fabriek, welke voorlichting hun niet is. onthouden. De heer Van Marken zegde den werklieden toe, hun ook iu de'toekomst toet zijn raad behulpzaam te willen zijn. Zaterdag vierde prof. Gunning, de bekende oogendokter, den 40en verjaardag zijnor pro motie als docter in de geneeskunde. De oud- hoóglèeraar, die thans te Bussum woont, ont ving uit alle deel en des lands talrijke blijken van belangstelling, deelneming en dankbaarheid, ïn zij/i, huis 'vras een'Moemenschat saamge- bracht, terwijl de kweekelingen en oud-kwee- kelingen van het Blinden-Inatituut den professor een paar fraaie geschenken vereerden met een opdracht iu blindenschrift. Omtrent de arrestatie van Hendrik de Jong worden nog de volgende bijzonderheden gemeld. De J. had ook connecties aangeknoopt met eene weduwe.te Arnhem, wier geheelevertrou wen hij door het opgeven van valschen naam en kwaliteit wist te winnen. Hij gaf voor te zijn een fabrikantswoon, die zijn koffers in een hotel te Botterdam had staan, zoodat hij op dit oogenblik zonder kapitaal was. Toen de koffers echter lang uitbleven, maakte bij ge bruik van een courantenbericht in een der bladen, omtrent het overlijden van een hotel portier en vertoonde hij aan de vrouw eeu waarschijnlijk door De Jong verzonden tele gram, waarin de hotelhouder hein berichtte" dé koffers niet te kunnen afgeven,voordat hij zelf ze had uitgezocht. By de arrestatie bleek, dat De Jong een verzameling, couranten bij zich had, waarin nog al huwelijks-advertenties voorkomen, en men beweert zelfs, dat hij ook te Utrecht en te Nijmegen reeds weder con necties had aangeknoopt. Een lucratieve betrekking. De afslager van den zeeyisch te Rotterdam had in 1896 een belooning van ƒ5769 uit l®/< pCt. der op brengst van den afslag. Zondagmiddag viel aan de De liuitetkade nabij Station Westerveld te Amsterdam een knaapje, dat op de daar aanwezige balken speelde, in het water. Met een dreg werd de kleine.- opgehaald. Bij het toepassen der mid delen tot redding van drenkelinge bleek hét knaapje* reeds overleden te zijn. Te Over toom, gem. 'Slóten,is een lakfabriek tot déii grond afgebrand. Overkoken van' lak is de oorzaak. De schade, is groot, wijl niets ver zekerd was, Een timmermansknecht te Zeist is, terwijl hij een balk droeg, gevallen, waardoor hij zich belangrijk verwondde. -- Bij het maaien viel de zoon van een landbouwer to Borkel en Schaft. N.-Bv,, met dé rechterzijde in de zeis, die 3 c, M. in de lever drong. Men hoopt hem in het leven te behonden. -— Een landbouwer en vrachtrijder te Sustcr- seel, by Sittard, had Zaterdag zijn paard voor de kar gespannen om varkens te gaan laden, toen het dier, eensklaps schichtig wordend, een zijsprong maakte, waardoor de OSjarige voer man een oogenblik zoodanig tusschen don wagen en een aan den weg staanden boom bekneld raakte, dat hij na. weinige minuten stierf. BRAND TE ARNHEM. Omtrent den brand, die in den nacht van Zondag op Maandag-, door een onbekende oor zaak in den rechtervleugel van hét hoofdge bouw der tentoonstelling té Arnhem ontstond en aa een half uur het geheele gebouw metal wat. er in was in de asch legde, worden nog de volgende bijzonderheden medegedeeld. In een oogwenk was het geheele. gebouw een vuurzee en aan blusseheu viel iiict te denken. Nadat die brand geëindigd was, stond plotse ling het panopticum, de remise en dé stal in ylam en ook daar greep het vuur in bet bouten gebouw zoo snel om zich heen dat blusschen onmogelijk was. Hoe dé brand daar ontstaan is, ligt ook in het duister. De mogelijkheid van het spatten van brandend hout uit het-hoofdgebouw wordt betwijfeld, omdat de brand nagenoeg geëin digd was. Het achter den stal liggend gebouw voor de electriscbe verlichting bleef gespaard en -ook de model-stal is "behoeden. Het physisch museum vim den heef O ito Lincker, naast de reeds vroeger verbrande Apostelenklok, de groote attractie der tentoon stelling, werd met den geheelén inhoud een prooi der vlammen. De werktuigen, welke de uitwerking van Röntgena X-stralen deden zien en de bezoekers op de hoogte brachtén met de proeven van Herz, Tresla en zoovele andere geleerde mannen, het werd alles in zeef korten tijd verwoest. De prachtige etalage van de Singer-Maat- schappij, welke op c. a. 12,000 geschat wordt, is ook verbrand. Een brandkast, waarin het goud en zilver van de firma Manikus geborgen is, staat nog recht overeind en onder toezicht van de vertegenwoordigers der verzekering- maatschappij zal de kast geopend worden. De wagens van een menagerie werden door een nat zeil tegen het vallen van vonken be- veiligd en maatregelen waren genomen tegen het gevaar van ontsnappen der dieren. De paarden in den modelstal werden in veiligheid gebracht door een marechaussee. Het paviljoen van Van Marken heeft niet geleden. Ook het tusschen de brandende ge bouwen gelegen Doolhof, ofschoon slechts met zeildoek gedekt, is behouden gebleven. Alles was verzekerd op beurspolishei ge bouw voor f 42.000, terwijl de geheele schade op f 400.000 begroot wordt. De ltotterdam- sche beurs is daarbij voor een belangrijk be drag betrokken. Een feit is het, dat de meeste inzenders hunne goederen te laag hadden verzekerd, zoodat voor hen de schade, behalve het ontriefd zijn, niet gering is. Ei' was juist op het terrein een kermis be gonnen, die den eersten middag een kolossalen toeloop had. De arme menschen zijn in eens tot nietsdoen gedoemd, want van kermishouden is nu geen sprake meer. De justitie stelde, men weet het, direct een onderzoek in en de directeur van het panopti cum Is, na verhoord te zijn, voorloopig aan gehouden. Het Benoitfeest is Maandagavond nog eens hervat. Thans alleen in de wijk waar de groote componist woont. De buren hadden er prijs opgesteld hem een afzonderlijke hulde te brengen. Te Antwerpen is een commissionair in diamanten zoek, en met hem eeu partijtje steenen ter waarde van een half miljoen francs. Aan eenige personen, van wie hij steentjes onder zich' had, had hij geschreven zijn .por tefeuille te hebben verloren, waarop do politie van dé zaak kènnis kréé^,' wftiu- den man ge vlogen vond. De geëmployeerden, van de Bru'sselsche hallen en den afslag van levensmiddelen waren, saamgeroepen om over Zondagsrust te spreken. 30 hunner kwamen óp en van die 30'was do meerderheid nog tegen het voorstel. Men begint in België te geloóven, dat de bijzit van Moors onschuldig is aan den moord, daarzij dezen man juist een paar dagen te voren had verlaten, wegens de zware mishan delingen, welke zij ïxad te verduren. Maar men begrijpt niet waarom het meisje zich verborgen houdt. In de buurt van Luik vriest het des nachts reeds. - Henri de Rochefort is Maandag gehuwd. Sara Bernhardt is Zondag bijna omgekomen. Zij was in een zeebadplaats op een steile rots aan zee geklommen, op een punt dat onbereik baar was, zoodat niemand kon helpen. Eindelijk kwam de dichter Edmond Haraucourt aanloopen deze wist de tragédienne te bereiken, en haar zoo voorzichtig mogelijk van haar gevaarljjke zitplaats af te brengen. Maar de rots kwam in beweging en viel. De omstanders dachten niet anders dan dat beiden zouden zijn ver pletterd. Sara bleef ongedeerd. Maar Haraucourt was nóg al gekwetst, zoodat hij verscheidene weken het bed zal moeten houden. Wat eeu heerlijk avontuur, voor dereelame- Uevende dame. met een bevallig uiterlijk, zeer blank, met een frissche kleur, donkere oogen, welig, golvend grijs haar, en iets iu haar uiterlijk dat van groot zelfvertrouwen getuigde. Celia voelde dat Geertruida Wilmot veel odder was dan zij. „lk moet u heel veel exeusen van mijn vader overbrengen. Hij kreeg' een telegram, terwijl ik mij kleedde, dat dé bisschop van Northborough, zijn oude vricad, erg ziek is en moest er dadelijk heen. Ik meende dat ik beter deed met toch te komen en het u uit te leggen, op het gevaar af van een oneven getal aan uw tafel te brengen.1' „Het zou mi) zeer gespeten hebben, indien gij niet gekomen waart," zei Celia vriendelijk. „Ik geef er niets om of het getal aan tafel even of oneven is, maar ben er zeer op gesteld uw kennis te maken; ik heb door Dcrk zooveel van u gehoord." „Dank u wel. Ik ben ook zeer blij dat ik u leer kennen", zei juffrouw Wilmot, haar gastvrouw met groote belangstelling aanziende. „Dag, GeertruidaWat ben ik blij, u weer te zien; maar waar iB <iw vader?"' Zij herhaalde haar boodschap en begtoette Lady Mary, terwijl Lady Yoddrell en Lord Rivers- dale binnen kwamen, en Celia bij de deur bleef staan. Lady Yoddrell herkende mevrouw Twisa dadelijk, was zeer beleefd tegen haar, en ging naast haar zitten, maar tante Sara waB geraakt, daar noch juffrouw Wilmot, noch i?iy««telp san haar voorgesteld waren. „Ik ben benieuwd wie mij aan tafel zal brengen?" dacht ze, „zeker uiet de gastheer! Die neemt stellig Lady Yoddrell," „Er is opgedaan riep de knecht, waarop Celia met Riversdale naar haar tante toe stapte om den Lord aan haar voor te stellen. „Jk mag het- genoegen hebben n naar tafel te geleiden", zei hij, haar zijn arm aan biedende, dien zij met een stralend gelaat aan nam, en plaats nemende zag zij, dat zij links van den gastheer zat, tegenover Lady Yoddrell. Lady Mary was de dame van Preston en Celia die van Damev, met wien zij zeer in genomen was. Mevrouw Twiss vond het veelgeprezen hoofd dor familie Rivers een ma» naar haar hart. Hij waardeerde een goed diner, hield van lachen eu kon een grappig verhaal met den noodigen humor opdisschen. „Hij heeft volstrekt geeu fratsen," zei zij later tegen Celia. „Ik zou er niets tégen opzien om hem ook eens ten eten té vragen." „Die dingen béhooren zeker altemaal tot het httis t" vroeg zij, op het servies wijzende, aan Rivers. „Ja." „Dat dacht ik wélhet is een armzalig- boeltje." „Gij hebt eén heele boel zilver onder uwe bruidsgeschenken gekregen; maar Celia zal nog heel wat te koopen hebben, en zij zal het goed doen ookj want zij ziet niet op een j Uit Montevideo wordt nader gemeld, dat de vredesvoorwaarden luiden lo, Afstand aan de revolutionnaireu van het toezicht over zes departementen. 2o. Betaling door de regeering eener scha deloosstelling van 200.000 dollars aan het revolutionnair comiteit. 3o, Al de officieren, die deelgenomen hebben aan de revolutie, zullen' in het leger opgeno men worden in hunne respectieve graden. 4o. De kieswet wordt veranderd. Men geLooft, dat de regeering uit vrees voor de macht der opstandelingen deze voorwaarden aannam. De Kamer hoeft de voorgestelde schikking reeds goedgekeurd. De Times is diep verontwaardigd over een bericht nit. goede bron, dat de Engelsche bank ljt barer reserve iu zilver zal beleggen. Dat is een omwenteling, meent het Cityblad. De waarheid van deze mededeeling wordt ech ter betwijfeld. Interessante cijfers worden medegedeeld door den hertog van Norfolk, die in het Yer- eenigd Koninklijk de administratie'van post- spaarbank voert. -Sedert de stichting der bank in 1861 be draagt het totaal der toevertrouwde gelden 11.125.145.125 francs, onttrokken werd een be drag van 678.420.750 francs. Aau deposito houders werd 400 millioeu francs interest be taald ju de laatste tien jaren; én in den loop van 1896 steeg het. bedrag; van het aau rente uitgegevene tot 55.563.625 francs. Dit jaar werd .de bank 1.153.236 francs toe vertrouwd, dat is 3,684 por dag. 31 DêC. jl. bedroeg het totaal 'de inkomsten 2702.566.000 francs, Eeu andere statistiek,' uitgegeven door het Britsche ministerie van bnmenlandsche zaken, to.ont aan, dat in Engeland en Wales 13 politie agenten de rust bewareii op de 10.000 inwoners. In Schotland 10.000' door 10, doch in Ierland door 20. De politie in Ierland is niet alleen sterk in aantal, maar ook dóór bewapening. Elk agent heeft een karabijn en een bajonetdegen. Te Londen bestaat een macht van 15.271 man 32 onder-intendanten, 592 inspecteurs. 1870 hoofdagenten en 12,777-police-men. Voor de bewaking van ministeries, publieke gebouwen en dokken '.zijn"alleen 1736 man aangesteld. 60 pet. van .de geheele politie macht is steeds op straat, terwijl de rest in de bureaus verwijlt. De hertogin van York zal zich aan het hoofd plaatsen van een inzameling ten behoeve van de Ieren, die met hongersnood bedreigd worden. Edwin Bosmaun. beweer,t thans een nieuw bewijs te hebben gevonden voor het beweren dat er nooit een Shakespeare, heeft bestaan, en dat Bacon de werken yapdezen dichter heeft geschreven; In een vlugschrift, Ptyjeis/erischêr Xtewets de? Bacon-Shakespeope Theorie, vestigt, hij namelijk de aandacht ,;op een, -hoogst zeldzaam, nimmer nog opgemerkt bundeltje Latijnsche treurdich ten op: hét afsterven van lord Bacon (1626), waarin deze, door twec-en-dertig zijner tijdge-. nootén, schrijvers, godgeleerden, rechtsgeleer den enz., gevierd'Wordt als hét hoofd van En gland's' dichters in hét sonnet en het drama, zoowel met zijn doopnaam als met den schuil naam „Shakespeare". Te Kaldenkirchen is Zaterdagavond een muur ingèstort van de in aanbouw zijnde gas fabriek. Tier arbeiders, allen uit Tenlo, wer den eronder bedolven. Naar verluidt, moeten twee daarvan zeer ernstig, en de anderen licht gewond zijn. Het oordeel over de Diutsche manoeuvres moet ongunstig luiden, Als in oorlogstijd werd opgetreden zooals, nu dan zou er van al die legerkorpsen geen soldaat zijn overgebleven. Natuurlijk zouden de bevelhebbers dat wel zien, en dus anders handelen dan nu. Opper vlakkig zou men zeggen, dat de manoeuvres geen nut hebben als zij zoo weinig rekening houden met de werkelijkheid. Maar toch blijven zij, vooral voor de onderbevelhebbers, leerzaam. Door wijlen Marie Seeb&ch is 1,50.000 mark vermaakt aan haar te Weimar gesticht toevluchtsoord yooi- bejaarde tooneelisten. Het beschikte reeds over een kapitaal van 100.000 mark, zoodat het bestuur thans een kwart mil lioeu mark onder zijn beheer krijgt. - Alweer een spoorwegongeluk iu Duitseh- land en wel bij Bingerbrlick waai- een loco beetje." „Als mijn vrouw zoo mild is, zal-ik haar overhalen om electroplated te koopen; dan is men veilig voor de dieven en het verschil in prijs zal haar in staat stellen mij nog een paard te koopen." „0! Kapitein Rivers! Als ik uw vrouw was „Zinspeel op geen geluk dat buiten mijn bereik ligt", viel hij haar lachend in de rede. „Raadpleegt Derk u over zijn jachtpaard vroeg Lord Riversdale. „Ik begrijp niet hoe hij zich van zijn vrouw zal losrukken, zelfs ter wille der bekoorlijkheid van een vossenjacht." „Gij zoudt zeker een goed, liefhebbend echtgenoot zijn, mylord," zei tante Sara en zag hem vol belangstelling aan. „Gij hebt mooi praten, Riversdale; stoor u niet aan hem, mevrouw Twiss; de Vrouw moet nog geboren worden die hem een jacht partij zou doen verzuimen." „Ik geloof mylord eerder dan u, kapitein Rivers. Gij lacht iemand altijd uit." „Heel goed, mevrouw Twiss. Ik heb een zekeren ernst over mij, die mij zeer geloof waardig maakt. Inderdaad Derk moet den nijd opwekken van eiken man met oogen in zijn hoofd, óf bloed iu zijne aderen. Mevrouw Rivers,is e.en allerliefst vrouwtje." Hierop onthaalde mevrouw Twiss hem op eenige bijzonderheden uit de jeugd van. Celia,. I die haar man terstond afbrak; zoodra eenige j motief in botsing kwam met een gemengden trein. Een beambte werd gekwetst. Wegens den grooten juweelendiefstal bij den juwelier Dombrowsky te Carlsbad is te Leipzig het echtpaar Krause gevangen genomen. In de "Wcichsel bij Krakau werd de laatste dagen een ondier waargenomen, dat den bewo ners geheel onbekend was, en daardoor een dubbel schrikwekkend voorkomen had en le- vendig tot de verbeelding sprak. Een aantal boeren en burgers trokken gewapend uit, en een hunner velde met drie schoten het beest, dat spoedig bleek een 2 M. lange krokodil te zijn. Het dier is nu 'te zien, en trekt zeer de aandacht. Men ver moedt dat het uit een menagerie afkomstig is. De nieuwe Boelgaarsche minister van onderwijs, de heer Tassof, van wiens benoe ming wij dezer dagen hebben melding gemaakt, is een bekend poëet en romanschrijver. Hij heeft deelgenomen aan de onafhankelijkheids oorlogen, maar moest Boelgarije verlaten onder Stamboeloffs dictatorschap en de wijk naar Rusland nemen. Als dichter is de heer Vas- sof ongetwijfeld een der populairste mannen in Boelgarije eu zijn liederen worden algemeen gezongen. Ook maakte hij deel nit van de bekende Boelgaarsche deputatie, die, juist in de dagen dat Stamboeloff vermoord werd, een krans ging leggen op het graf van Alexander III. De stoomboot Polyphemos heeft bij Djebel Dair (Arabië) schipbreuk geleden. .Slechts 27 personen werden gered. In Britsch-Indië had een mijnramp plaats, waarbij 40 personen het leven verloren. Het deftige Engelsche Hoogerhnis heeft een zonderling medelid gekregen in den per soon van Viscount Perceval, baron Arden en dé graaf van Egmont, die in 't Hoogerhuis als baron-Lovel and Holland plaats zal nemen. Door 't overlijden van tal van bloedverwanten fs hij nu volgens erfrecht Pair van Engeland en eigenaar van een vorstelijk buitengoed, Cowdrey Park, geworden. Hij heeft een avontuurlijk leven geleid, is achtereenvolgens matroos, brandweerman, arbei der in een zoutmijn en portier ten stadhuize van Chelsea geweest. Dat hij van zijn nieuwen rijkdom voor oude makkers vrij wat zal afstaan is wel zeker, want hij moet erg vrijgevig en goedhartig zijn. Reeds vroeger, heeft hij een sommetje" van bijna 1 ton -gouds Nederland- sche munt geërfd en.toen.tracteerde hij de geheele arme bevolking' van Chelsea in een door hem gehuurde zaal op kolossale hoeveel heden vleesch. Destijds was 't geld erg gauw weer op, misschien is de geërfde schat nu groot genoeg om er langen tijd goede sier mede te maken. Graaf Egmont is gehuwd met een dienstbode uit een herberg, die aldus „pairess" van het koninkrijk is geworden. In het distriet liman, gouvernement Kiew» zijn drié onmenschen gearresteerd, die er hun wérk van maakten kinderen te stelen en te verminken, om ze dan bij het bedelen te kunnen gebruiken. Zoo hadden zij een klein meisje uit het dorpKamenet.sc.hje, die in het naburige, dórp Nerubaiki bij familie op bezoek geweest &n in gezelschap van een neefje naar huis terug keerde, opgepakt cn de oogen uitgebrand. Toen bij het meisje de wonden aan het gezicht eu de oogen begonnen te genezen, sneden de on dieren haar de kuitspieren en de spieren aan de bovenarmen door cn verrekten haar de tien vingers, zoodat deze als lappen aan de handen hingen. Twee weken lang hielden zij het ver minkte kind in den kelder opgesloten, waarna het met nauwelijks genezen wonden door een bedelaar naar een kermis in het naburige gouvernement op een reis „voor zaken" werd meegenomen. Daar verried het kind haar verdierlijkte beulen cn vond zij mensehen, die zich harer aantrokken. De bedelaar werd gearresteerd, het verminkte meisje naar het hospitaal ge bracht, en de zaak kwam in handen van den rechter. Thans zijn ook de twee andere bedelaars opgespoord en achter slot en grendel gebracht. Prettige bezigheid! De bekende wielrijder Michael, die sedert eenigen tijd met veel succes in Amerika rijdt, heeft een brief aan de New-Yoiksche bladen geschreven, waarin hij zijn gewaarwordingen weergeeft gedurende zijn rijden op de baan.. Dit schrijven zal bij velen de sympathie voor dat rijden over lange afstanden niet doen toe nemen. volzinnen zijn oor troffen. „Zeg, Riversdale, ik heb verlenging van verlof gevraagd, totdat mijn regiment over zes maanden terugkomt. Dan zulleu wij, denk ik, naar Aldershot gaan." „Ik hoop dat gij het leger zult verlaten, kapiteinriep mevrouw Twiss uit. Gij kimt toch niet van Celia vergen dat zij iu een hut van klei kruipt en overal het vaandel naloopt. Ik heb altijd uit eenige dingeu, die gij zeidet opgemaakt, dat gij u zoudt „loskoopen". „Ik wenschte wel dat gij mij verteldet wat voor dingen ik gezegd heb, waaruit gij dat hebt opgemaakt", zei Rivers scherp. „Het is nooit mijn bedoeling geweest om een leeg- looper te worden en dat wenscht Celia ook niet. Voor mij is het soldatenleven het beste van allen". „Om steeds van het kastje naar den muur gestuurd te worden, met al je goed iu een paar kisten, net als de zigeuners dat denk beeld kan ik niet verdragen. Gij zijt het aan Celia verplicht om zulk een beroep te laten varen". „O, het is zoo erg niet. Wacht maar tot dat gij ons in onze hut te Adersbot bezocht hebt, dan zult gij zien hoe aardig het is." „Gij zijt het toch zeker met mij eens, lord Riversdale, dat het een schande is, om een vrouwtje als Celia van de eene nare plaats naar de andere te sleepen en haar te dwingen haar geld in armzalige stadjes te verteer en". De eerste mijlen hoort hij de aanmoedigingen van zijn trainer en is bij in staat volgens diens raadgevingen harder of zachter te rijden. Maar na tien mijlen gereden te hebben, wordt alles om hem heen een droom gelijk, en hoort hij al die kreten als heel uit de verte tot hem komen. Het daglicht verandert voor zijn oogen in sche mering en het gesuis van den wind door de spaken van zijn wielen wordt hoe langer hoe zwakker en na 20 mijl is het eeuig geluid, dat tot hem doordringt, het snorren van zijn harde banden over de houten baan. Bij de vijf-cn-twintigste mijl houdt ook het gehoor op, de hersens werken niet meer, evenmin het ge voel. 't Is hem dan alsof hij stilstaat, hoewel hij in werkelijkheid op datzelfde oogenblik: als door de lucht voortvliegt. De eene gangmaker maakt plaats voor de andere en "hij merkt 'f niet. Instinctmatig volgt hij alles wat hij voor zich ziet. Zoodra de race voorbij'is, krijgt hij al zijn zintuigen, die verdoofd waren, weer tot zijn beschikking en daarna is hij weer in orde. Hoewel Michael pas twintig jaar oud is, berekent men, dat hij reeds 100.000. mijl in zijn leventje heeft afgelegd. Aan het eind van zijn brief komt hij er rond voor uit, dat hij zich zelf een maal zal doodrijden. (Zw. Crt,) Vergaderingen. Concerten enz. Middelburg. Woensd. 15 Sept. Tentoonstelling Floralia Schuttershof 12 u. D. o n der d. .16 Sept. Feestconcert. Floralia. Schuttershof 7 u. V r ij d a g 17 Sept. Openbare les Zangschool. Concert- en Geftoorz. 7y3u. Maandag 20 Sept. Vergad. Liberale Kiesv. Gemeentebelang. Soc. De Vergenoeging 8 u. Zaterdag 25 Sept. Alg. Verg. Polderbestuur van Walcheren. Abdij 10 u. Dondêi-d. 7 Oct. Concert Noordewier Reddingius - Loman Mésschaert Rogmans. Concert- en Gehoorz 8 u. Woensd. 13 Oct. Voorstelling Nederl. Too- neelcereeniging Schouw burg 7a/s 's Cravenhage. Benoemd tot ontvanger der belastingen te Brouwershaven-C. Overdorp, boekhouder op hét belastingkantoor te Gofin- chern, en te Buiksloot L. Nfeijera, than9 ont vanger te Sluis. Ter voldoening aan art. 49 dec wet. van het Onderwijzers-genooUchap. moeten .de af'deelingen vóór ,.28,October a. s. twee leden kiezen in het hoofdbestuur, én wel "één wonende te: Amsterdam (ter vervanging van den heer G. Kappenburg Pz) en éen wonende buiten Amsterdam (ter vervanging van dhr L. Ger- hardt te Utrecht), De aftredendm zijn niet herkiesbaar. Ingevolge al. 2 van art. 49 der wet wordt door het hoofdbestuur de volgende alphabe- tische .aanbeveling rondgezonden: voor de eerstgenoemde voordracht de heerenJ. J, Eekmann, hoofd eener bijzondere school, A. H. Gerhard, hoofd eener openbare school, A. J. Schreitder, onderwijzer aan en J. Stamperim hoofd van eene openbare school. Allen te Am sterdam. Voor de tweede vacature is de voordracht ingezonden door Overljsel. Daarop zijn geplaatst de heerenJ. J. Dekker, onderwijzer te Zwolle, H. M. Thodeu van Velzen, hoofd eener school te Enschedé, en H. Wuite, hoofd eener school te Zwolle. Londen. Naar de Times uit Kairo vér- neemt, hebben de Egyptische troepen'Berber bezet. Uit Buenos-Ayres wordt aan dit blad gemeld, dat men vreest, dat de oogst tengevolge van een sprinkhanenplaag verloren is. „Dat hangt geheel van den smaak van mevrouw Rivers af," autwoorddo deze, om beide partijen tevreden te stollen, daar hij zag dat Derk boos werd. „Er is volstrekt, geen reden waarom uw nicht niet een mooi buiten verblijf zou kiezen, in ons graafschap waar Derk kan komen jagen, als h'j verlof beeft." „Een buitenverblijf! Dat kan ze natuur lijk, zij kan alles koopen wat zij wil. Maar dat noem ik geen te huis." „Smaken verschillen. Sommige menschen zijn gaarne soldaat. In alle geval is het een loopbaan." „Een mooie loopbaan! Waarom gaat kapitein Rivers niet in het parlement, zooah mijnheer Carten, de man van Celia's school vriendin Het is niet aardig voor een jonge vrouw, om te zien hoe een schoolmakkertje, dat niet in hare schaduw kon staan, haar voorbij streeft!" „Is die Carter het lid voor Oldeastle „Dat is het," zei tante Sara vlug-, doch niet taalkundig juist „Dan zal mevrouw Rivers uiet geneigd zijn, zijn vrouw te benijden," zei Riversdale. (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1897 | | pagina 2