MIDDELBIRGSCHE COURANT. Woensdag 15 September. FEUILLETON. N". 217. 140° Jaargang. 1897. ZIJN RIJKE VROUW. Deze courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs, per kwartaal, zoowel voor Middelburg als voor alle plaatsen in Nederland franco p.p., 2.- Afzonderlijke nummers kosten 5 cent. Thermometer. Middelburg 14 Sept. 8 u. vm. 02 gr. 12 u. G9 gr:, av. 4 u. 63 gr. F. Verw. tam. kr. N. wind. Advertentiën voor bet eerstvolgend nummer moeten des middags vóór één uur aan het bureau bezorgd zijn. Advertentiën: 20 cent per regel. Geboorte- dood- en alle andere familieberichten en Dankbetuigingen van 17 regels 1.50; elke regel meer 20 cent. Reclames 40 cent por regel. Groote letters naar de- plaats die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeeüge voorwaarden. Prospectussen daarvan zijn gratis aan het bureau te bekomen. Age riten. Te Zierikzee: A. C. de Mooij, te Tbolen: W. A. van NieüWENHUIJZEN. Middelburg 14 September. KOOP- EK PACHTPRIJZEN VAM LANDERIJEN. Zooals in ons vorig nommer reeds is gemeld, heeft de centrale commissie voor de statistiek weer een belangrijke „bijdrage" het licht doen zien, getiteld Overzicht rati- den loop der koop- en pachtprijzen van landerijen in de jaren 1882 tot en met 1896. Voor bet opmaken van dat overzicht hebben de gegevens, voorkomendein de landbouwverslagen over 1892 en volgende jaren, tot grondslag gestrekt, gegevens waarvan de betrouwbaarheid vaststaat, omdat ze zijn ge put uit akten, op de juistheid waarvan nog bovendieu in het belang der kadastrale boek houding en van de heffing der registratierech ten, toezicht van regeeringswege wordt gehou den. In de opgaven zijn niet opgenomen on- derhandsche verkoopingen, omdat bij deze niet altijd'voldoende zekerheid bestaat, dat de inde akte vermelde koopprijs met den werkelijk be taalden overeenstemt. Onderhandaehe verpach tingen daarentegen zijn wel opgenomen, maar alleen als ze zijn geregistreerd. Bij verhuringen bestaat er weinig vrees, dat inde akte te lage cijfers zullen worden vermeld, vooreerst omdat bij het zooveel lagere recht de prikkel tot ont duiking minder is, in de tweede plaats dewijl deze akten juist gesloten worden om gedurende den gelieelen huurtermijn het bewijs van den bedongen huurprijs te kunnen leveren. De centrale commissie heeft echter gemeend nog een schifting te moeten maken en alle perceelen van minder dan 5 hectaren opper vlakte buiten aanmerking te moeten laten, omdat bij deze liet al of niet aanwezig zijn van gebouwen geacht moet worden een te grooten invloei op den prijs uit te oefenen. Ook zijn buiten rekening gelaten twee perceelen heide- gïond, in 1883 in N.-Brabant verkocht, bet eene groot 17832 hectaren tegen gemiddeld 227» cent, liet andere groot 8375 hectaren tegen 197» cent per hectare. Deze beiden zeer om vangrijke perceelen, voor zeer geringen prijs verkocht, zouden op do cijfers voor dat jaar een zeer storenden, althans tot misverstand aanleiding gevenden invloed hebben uitgeoefend. Gedmendo het behandelde tijdvak in zijn ge heel genomen (van 1882 tot en met 1896) om vat het materiaal, door de commissie verwerkt, gemiddeld per jaar: wat de verkoopingen be treft 786 perceelen ter grootte van 13.563 hec taren (gemiddeld per perceel 171/* hectare) met een koopprijs van f 11.769.535; wat de verhuringen betreft 1668 perceelen ter grootte van 34.706 hectaren (gemiddeld per perceel 20.81 hectare) met een jaarlijkschen huurprijs van f 2.074.745. Uit: eenige cijfers, die 'n overzicht geven van de uitkomsten van het onderzoek over elk van de drie behandelde vijfjarige tijdvakken stippen wij het volgende aan: De gem. koopprijs per hectare was achter eenvolgens f 905.05; f 897.18 en f 811.93; Voor veehouderij 1473.73; 1390.97 en f 1302.91voor akkerbouw f 781,42, f 772.18 en f 692.42. De gem. pachtprijs f 61.98, f 59.04, f 58.43; voor veehouderij f 76.87, ■f 71.52 en f G9.75; voor akkerbouw f 56.18, f 52.29 cn f' 52;G3. "Wat de gemiddelde koopprijzen betreft, Uit het Engelsch. VAK Mrs ALEXANDER. HOOFDSTUK III. De drukte van de presentatie van Celia was voorbij en Rivera herinnerde zich dat hij Lady Mary gevraagd had, om eens met tante Sara te komen eten, die zij slechts even gezien.had bij zijn huwelijk. Celia was zeer ingenomen met dit voorstel en- hoopte dat zijn afkeer van haar tante verminderde. „Laat het geen uitsluitend familiediner zijn", zei hij terwijl zij er aan het ontbijt over spraken. „Wij, de Damars, uw tante, en Ri- versdale, dat is allemaal met elkaar verwant. Ik weet niet of ik Riversdale wel zal vragen". „Maar ik zou hem heel gaarne hebben" riep Celia. „Hij is zoo aardig voor my e tante Sara zou hem zoo graag ontmoeten. Gij Weet dat hij 'niet "bij ons huwelijk is geweest en ik geloof somtijds dat zij aan zijn bestaan twijfelt". „Het iaongodsdienstig van haar om te twijfelen. Staat hij niet in haar heilig boek, Pebrett?" pGlj woogt niet met tante Sari spotten blijkt voorts de daling bij den akkerbouw op zandgronden belangryk grooter te zijn geweest dan bij die op kleigronden zij bedroegen nl. op zandgronden 497.84, 476.71 en ƒ387.40, op kleigronden achtereenvolgens 1216.65, 1153.04 én 1137.27. De daling der pacht prijzen was gelijkmatiger, nl. op zandgronden 34.50, f 32.60, 33.31, op kleigronden 64.76, f 60.87 en f 59.87. De overigens niet belang rijke verhooging van de pachtwaarde der bouw gronden in het algemeen in het laatste vijfjarig tijdvak blijkt uitsluitend haar oorzaak te vin den in eenige stijging bij de zandgronden, terwyi bij de kleigronden de daling aanhield. Over het geheele 15-jarig tijdvak den betrek- kelijken loop der koopprijzen met dien der pachtprijzen vergelijkende, zoo vindt men voor alle landerijen in totaal bij de koopprijzen een daling van 10,29 pCt., en bij de pachtprijzen een daling van 5.72 pCt., wel een bewijs dat het groote aantal van hen die land wensclien te pachten, de daling der pachtprijzen kunst matig tegenhoudt. Maar 'ook de daling dér koopprijzen blijkt op verre na niet zoo groot, als men dit dikwijls in agrarische kringen hoort beweren. Als men de verschillende hoofdtakken van het landbouwbedrijf onderscheidt, zoo blijkt de verhouding van het percentage van daling zeer uiteen te loopen. By de veehouderij is de daling voor de koopprijzen 11,59, voor de pachtprijzen 9,27 pCt. Bij den akkerbouw op zandgronden voor de koopprijzen 22,18, voor de pachtprijzen 6.17 pCt. Bij den akkerbouw op kleigronden voor de koopprijzen 6,53, voor de pachtprijzen 7,55 pCt. Vad Droogmaking Zuiderzee. Over deze belangrijke kwestie, waarover in ons blad eene lezenswaardige polemiek wordt gevoerd, schrijft het Alg. Handelsblad Of de tegenwoordige regeering' inderdaad gelijk gemeld is van plan is een wetsvoor stel in te dienen tot indijking van de Zuider zee, is ons onbekend. Wellicht hoeft enkel de omstandigheid dat de minister van waterstaat) de heer Lely, zulk een ruim aandeel heeft ge had in het plan der Zuiderzeecommissie, aan leiding gegeven tot het bericht en heeft men van een louter vermoeden zekerheid gemaakt. Het bericht heeft echter weder bestrijding van het grootschc plan zelf uitgelokt. Met de grootste beslistheid wordt er het doodvonnis over uitgesproken, en er is zelf beweerd, dat al leen de bankiers belang hebben bij de uitvoe ring. Is liet - als men dit leest niet opmerke lijk, dat van de 27 leden der staatscommissie, die over het Zuiderzee-vraagstuk het bekende rapport heeft uitgebracht, slechts 6 tegen de uitvoering waren en dat onder die 6 zich be vonden. twee bankiers, de heeren mr. F. S. van Nierop en M. Méés De heer Van Nierop heeft in De Economist van Februari jl. zijn bedenkingen uitvoerig toegelicht, maar volstrekt niet zóó eenzijdig, dat hij niet tevens recht liet wedervaren aan de zeer belangryke voordeelen, die de over- groote meerderheid van de staatscommissie van de gedeeltelijke inpoldering der Zuiderzee ver wacht. Het gaat dan ook niet aan, enkel op de schaduwzijden én de kwade kansen te letten, en de goede geheel op zijde te stellen. Ook do opmerking van een der bladen, dat een partieels drooglegging der Zuiderzee nu op den voorgrond behoort te treden, omdat er zoo veel onvruchtbare bodem door het water is be dekt, toont niet veel bekendheid met het plan dat de staatscommissie heeft onderzocht. Dat plan toch omvat volstrekt niet de geheele inpol dering. Het wil slechts ongeveer een derde ge deelte van den grooten waterplas tot land maken door enkel langs de tegenwoordige kusten, waar de grond het best is, in te polderen, en laat in het midden een zeer ruimen waterplas, een zoetwatermeer, dat. zoo voor de scheep vaart als voor den landbouw, in do aangren zende provinciën van groot nut kan zijn. Wij willen volstrekt niet beweren, dat de debatten over het grootsche werk, welks uit voering wellicht een halve eeuw zal eischen, reeds zijn gesloten en de zaak rijp is vooreen beslissing. Maar na den degelijken arbeid, aan de voorbereiding van het thans onderzocht plan besteed, mag de regeering op den duur niet onzijdig blijven. In een der eerstvolgende jaren zal zij haar oordeel over het vraagstuk moeten doen blijken, 't zy door een beslissing van de wetgevende macht te vragen over een voorstel tot uitvoering, 't zij door volledig rekenschap te geven van dc redenen, die haar mochten bewegen het vraagstuk ter zijde te stellen. Zij is somtijds een beetje grappig, maar zij heeft een goed hart.'' „Ik wilde dat zij het bovenop droeg, dan zagen wij bét" beter." „Wie zullen we erbij vragen?" vroeg Celia, zonder op hem te letten. „De dominé van Riversdale is in de stad, met Geertruida, zijn oudste dochter, met wie ik zeer bevriend was op school. Zij is een uitstekend meisje of liever een uitstekende vrouwwant jong is zij nooit geweest." „Dus dat is ook bijna familie, maar laat ons hen vragen." „En Preston?" „O ja, dat is heerlijkIk praat zoo graag met hem." Rivers zag haar lachend aan en zei: „Hij wordt beschouwd als een van de knapste menschen van den tegenwoordigen tijd." „Ongetwijfeld. En ik voel dat hij graag met mij praat." „Dat bewijst althans dat hij een goeden smaak heeft. En wat hebt gij hem altijd veel te zeggen." „Ja, niet waar en ik kan nooit' de helft zeggen van hetgeen ik te zeggen heb; Ik dadelijk de briefjes gaan schrijven." „Dan hebben wij Lady Yoddrell. Vraag die ook, Celia, om te toonen dat gij niet boos op haar zijt. Zij heeft toch geen slechten'dienst Celia schaamde zich om de zenuwachtig- heid, waarmede zJJ haar eerste diner arraip BENOEMINGEN EJTZ. Bij kon. besluit-: is aan den reserve-officier van gezondheid lste kl. J. D. van Hengel, wegens eindiging van zijn dienstverband, met ingang van 12 September 1897, een eervol ontslag verleend uit zijne betrekking tot dé landmacht is benoemd bij het wapen der art., bij het 3de reg. vesting-art., tot eerste-luit. de tweede- luit. M. Faassen, van het korps is aan den officier van gezondheid lste kl. dr II. Zwaardemaker, van het personeel van den geneesk. .dienst der landmacht, op verzoek, eervol ontslag uit den militairen dienst ver leend, en is die officier van gezondh. benoemd tot reserve-officier van gezondh. lste kl. bij de landmacht is aan den officier van gezondh. 2de kl, H. Offerhaus, van het personeel van den geneesk. dient der landmacht, thans op non-activiteit, op verzoek, eervol ontslag uit den militairen dienst verleend, en is die officier van gezondh. benoemd tot reservé-officier van gezondh. 2de kl. bij de landmacht. Bij kon. besluit is bepaald dat de zitting der Staten-Generaal zal worden gesloten op Zater dag 18 dezer, des namiddags te drie uren. Verder bevat de St. Ct. van heden het pro gramma voor de opening van de vergadering der Staten-generaal op Dinsdag 21 September a. Dat programma is geheel overeenkomstig de usantie samengesteld. Alleen maakt een uitzon dering dat er in opgenomen is dat H. M. de koningin-regentes vergezeld zal zijn van H. M. de koningin. De vorstinnen zullen gezeten zijn in een statiekoets, met acht paarden bespannen, gaande een koetsier naast elk paard en vier lakeien naast elk portier. Tot voorzitter van de Eerste Kamer, gedu rende de zitting, die zal aanvangen op den derden Dinsdag in September, is benoemd mr. A. van Naam en van Eemnee, lid dier kamer. benoemd tot lichtwaehter te Westkapelle J. L. van Rooyen, thans tijdelijk lichtwaehter te Domburg. - Men deed ons boden het volgende ver haal, dat wij echter slechts onder reserve, zoo als wij het ontvingen, oververtellen. De knecht van den landbouwer W. C. te Rit them is Vrijdagavond, toen hij uit YliS; singen terugkeerde, waar hij een schaap had gebracht, bij het fort De Suiter door drie hem onbekende kerels aangevallen. Hem werd om geld gevraagd. Toen hij daaraan niet voldeed, kreeg hij een snede door al zijn goed heen en een kleine wonde aan zijn hand. Verder hebben de aanvallers hem zoo toegetakeld, dat hij eenigen tijd bewusteloos bleef liggen. Eenige dijkwerkers, die korten tijd daarna uit Vlis- singen wederkeerden, hebben niemand gezien. In de Vrijdagavond gehouden zitting van den gemeenteraad van Z i o r i k z e e kwam in behandeling een voorstel van burg. en weth. om de wonschelijkheid uit te spreken tot af sluiting van het Dijkwater. Uit de gedane mededeelingen bleek, dat ten deze eene beslissing genomen worden moet. Er moet eene vernieuwing plaats hebben die van de gemeente groote offers zal eischen, of het Sas moet worden opgeruimd, ook in verband met de plannen van de Rotterd. Tram- wegmaatschappij. De raad moet alzoo be slissen vóór of tegen de afsluiting van het Dijkwater en alzoo het dichten van het Sas. Een reeks van besprekingen hebben tot het stellen dezer kwestie aanleiding gegeven, doch volgens bet ooideel van burg. en weth. is bet thans noodzakelijk dat spoedig een besluit worde genomen. De heer mr Cau stelde voor, de behandeling dezer zaak aan te houden, daar hij en andere zijner mede-leden nog steeds in het duister om trent deze verkeeren. Daarmede vereenigde de raad zieh met 6 tegen 4 stemmen. dronkenschap en doen van eene gift aan amb tenaren om hen-te bewegen in hunne bediening in strijd met hun plicht iets na te laten: A. N., 45 j., dijkwerker, Westkapelle, tot 3 b. s. 3 d. h. en f 5 b. 8. 5 d. h.; mishandelingA. W., 24 j., werkman, Kcm- seke (België), tot 14 d. en W. G., 32 j., vracht rijder, Oostkapelle, tot 7 d. gev. straf, on A. v. G., 31 j., sjouwerman, Vlissingcn, en J. v. M., 31 j., varensgezel, Middelburg, beiden tot 8 b. s. 8. d. h. strooperijJ. d. S., 33 j., en H. G., 49 j., sjouwer, Middelburg, de le tot 14 d. en de 2e tot 7 d. gev. straf; en. landlooperij G. J. C., 24 j., werkman, Sloten, thans verblijf houdende in het huis van bewa ring alhier, tot 9 d. hechtenis, met mindering van den in verzekerde bewaring doorgebnachten tijd en met last tot zijne onmiddellijke invrij heidstelling. VrijgesprokenW. K., 72 j., arbeider, Dom burg, en V. d. K., 47 j., schoenmaker, Hulst, beiden beklaagd van diefstal. De Utrecbtsche rechtbank heeft Maandag de studenten, beklaagd van diefstal van plaat werken, ten nadeele der Renswoudestichting te Utrecht, veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf met aftrek van den tijd, in preventieve hech tenis doorgebracht. UIT STAD EN PROVINCIE. Bij beschikking van den minister van marine is, met ingang van 1 October a. s., RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Heden (Dinsdag) zijn veroordeeld wegens: diefstalM. B., 23 j., veldarbeider, St Kruis, tot 3 m. gev. straf en M. L., 13 j., letterzetter, Koudekerke ('tZand) tot 8 b. s. 8 d.; ileedigingA. P., 28 j., hvr. van J. K., zonder beroep, Terneuzen, tot f 3 b. s. 3 d. h.- geerde. Zy was te goedhartig en te flink om er een oogenblik over te denken om tante Sara, die een moeder voor baar ge. weest was, voor het hoofd te stooten, maar zij zag er toch wat tegen op om haar met anderen te hebben; want zij merkte heel goed welk een verschil er bestond tusschen mevrouw Twiss en haar man en zijn familie. Wat zou Lady Mary van haar zeggen? En Riversdale? Maar die man was niet zoo fijn beschaafd. Zijn manieren waren hoogst een voudig. Hij hield van sport en had een af schuw van complimenten, had overal schik in en was niets stijfmen verdacht hem van een goede reden te hebben om ongetrouwd te blijven en toch had iedereen veel met hem op. Toen Celia toilet maakte, bedacht zij wat haar man het liefst zag, en koos witte zijde, met kant; dat stond haar heel goed. Ongelukkig kwam hij laat thuis, kleedde zich in allerijl en lette volstrekt niet op het lieve toilet van zijn vrouw, iets wat haar wel een weinig ontstemde. Tante Sara kwam vroeg én was tot Celia's blijdschap in bet zwart fluweel, met kostbaro witte kant gegar neerd. Op het hoofd droeg zij een gevaarte van gouden guipure met roode veeren en in de hand hield zij een waaier van dezelfde kleur. „Ik dacht dat gij het wel- prettig: zoudt vinden, als ik u hielp ontvangen, daar het uw eerste diner is," niet waar Celia?" nNeeü dat'iüet," tante. Wij hebben :nu en Te S t I' h i 1 i p s 1 a n d is week op een paar hofsteden mond- en klauw zeer uitgebroken. Ook de schapen van den landbouwer C. van Strien zijn door deze ziekte aangetast. De 19e jaarcollecte voor de scholen met den bijbel bracht op te Aardenburg met Eede en St. Kruis 13,52, Koudekerke (W.) met het Zand (Ger. kerk en huizen) f 61.83Yj, Nieuwdorp (Ger.kerk)26.727», T h o 1 e n met Schakerlo 24.33 en V1 i s- singen 280.677». Verkoopingen enz. Maandagavond werd door kerkrentmeesters der Evang. Luthersche gemeente alhier, onder nadere goedkeuring, aanbesteedhet plaatsen van een steiger aan de Westzijde (Breezljde) van hunne kerk. Eenige inschrijfstcr was de firma J. M. van Ditmars en Zn alhier voor f 589. Verschillende Berichten. Wij vestigen de aandacht onzer lezers op do ih dit nommer voorkómende advertentie van den heer B. Iï. Smit te Amsterdam, die als elk najaar tot bespottelijk lagen prijs de nieuwste Hollandsche romans en uitspannings- lectuur aanbiedt. De lijst van vertaalde en van oorspronkelijke werken is zoo uitgebreid, dat ieder er wel iets in vinden zal dat hem lijkt. Die lijst is gratis bij genoemde' firma ver krijgbaar. - De commissie voor de rubriek Oost-Indiö van de Vereenigmg nationale tentoonstelling 'an vrouwenarbeid heeft in brochure-vorm zich gewend tot „de vrouwen in Nederlandsch Oost-Indië en allen die in onze O.-I. bezittingen belang stellen" om hen op te wekken tot deel neming aan de iu de zomermaanden van 1898 te 's Gravenhage te houden tentoonstelling, waarop alles wat door de vrouw of met be hulp van de vrouw wordt gemaakt en tot stand gebracht, aanschouwelijk zal worden dan al eens iemand gehad, maar geen groot diner. En dit is ook heel familiaar". - „Gij zoudt toch ook geen groot diner hebben kunnen geven, zonder mij", zei tante Sara„kapitein Rivers mag nog zoo voornaam zijn, maar zonder u zou bij niet veel koek op zijn boterham hebben". „De heer en mevrouw Damer", diende de knecht aan en behoedde dus mevronw Twiss voor een scherp antwoord van haar nicht. De oude dame nam de nieuwe gasten met alle aandacht op. De heer Damar was een tenger, zwak man, die een weinig voorover liep en alleen door de. lieve, edele uitdrukking op zijn gelaat bewaard werd voor bepaald leelijk zijn. Lady Mary was in het zwart klein toilet heel eenvoudig en netjes, doch dooi de bevalligheid der draagster, sierlijk. Zij had ook zeer weinig diamanten aan, maar dat waren oude erfstukken, met eeu bijzonderen glans. „Een japonnetje van acht of tien pond' dacht tante Sara bij zich zelf; „alleen de kant is mooi en die beeft ze zeker geërfd." „Myn tante, mevrouw Twiss, Lady Mary Damer," zei Celia voorstellende. „Mevrouw Rivers vergeet, dat ik. het genoegen heb gehad u op hare bruiloft te ontmoeten," zei Lady Mary, naast mevrouw Twiss plaats nemende. „Ik geloof dat niemand de bijzonderheden van zijn trouwdag onthoudt." »0, ja wel Ik zou u alles van mijne - In het geschil tusSchcn de betrokken fa briekanten en hunne werklieden tc Almelo is een gunstige wending gekomen. Het aanbod der patroons, om het weefloon per getouw per week op f 2.50 te brengen, is in eene Maandagmid dag gehouden vergadering der arbeiders met algemeene stemmen aangenomen. - In navolging van die te Antwerpen heeft ook de vroedschap van Oud-Dordreeht zich ge constitueerd tot een blijvende vereeniging. - Heden, den 14, 15, 16 en 17 dezer maand hebben te Delft de vergaderingen plaats van het derde internationaal coöperatief congres, waar aan afgevaardigden uit verschillende landen zullen deelnemen. Dezen ochtend werd het congres geopend met een toespraak van mr. Pierson, waarna de heer Van Marken eene openingsrede hield; Het door ons aan andere bladen ontleend bericht omtrent de voortzetting van de koper- twee bruiloften kunnen vertellen, Lady Mary. In alle geval zou ik u overal herkend hebben, ofschoon gij maar heel kort gebleven zijt. Ik heb altyd alles goed opgemerkt en ik heb een uitstekend geheugen. Maar het was een moei lijke dag voor my. Het ging mij vreeselijk aan mijn hart om Celia te missen, zij was altijd als een dochter voor mij geweest." „Ja, zoo'n scheiding moet hard vallen," zei Lady Mary zachtdoch zij kon niet verder gaan, daar Rivers naar mevrouw Twiss toe kwam om haar de hand te drukkenen riep „Duizendmaal vergiffenis Ik werd opgehouden en kwam nog net bij tijds thuis om mij gauw te kleeden en dankbaar te zijn dat ik geen lang haar heb." „Nu ziet men dat gij getrouwd zijt, anders zoudt ge daar niet aan denken," zei tante Sara, met een luiden lach. „Dag Mavy, ik hoop dat gij niet vermoeid zijt geweest. Het was mooi in het park, vondt gij niet?" -r- „Welk park?" vroeg mevrouw Twiss. „Richmond-park," zei lady Mary, „mijn neef probeerde een span paarden voor zijn phaeton en vroeg of ik met hem meeging." „0, had hij het daar zoo druk mee?" „Neen, wij reden vóór het tweede ontbijt." „Juffrouw Wilmot, majoor Hasfordriep de knecht. Celia ging de dominé's dochter tegemoet, die »lj nog niet kendo. liet wan een groote dame

Middelburgsche Courant | 1897 | | pagina 1